Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pzstm válasza T.Peter (#6) üzenetére


pzstm
titán

Új tálca előcsalogatása

Amúgy gratula a cikkhez! :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#52) KrAt válasza pzstm (#51) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Most látom, kiemelt lett, köszi Racecam :R :)

(#53) cizoe válasza HUNNIA1920 (#47) üzenetére


cizoe
őstag

Ahogy próbáltam edig minden játék ment rajta (cod5, farcry2, grid, mass effect - ezeket próbáltam). Egyéb stabilitási problémám sem volt vele. Nekem 7.8 gb-ot eszik a Windows mappa, sztem 15gb feletti particiora érdemes feltenni gondolva a program files mappára ésa dokumentumokra. Nameg a swap.

Ja és persze ha nincs key-ed, 30napig tudod csak használni. Ha volt anno Vista béta és Release Candidate keyed az MStől, azzal be lehet aktiválni, én is azzal csináltam meg, és most aktív.
LINK

[ Szerkesztve ]

(#54) KrAt válasza cizoe (#53) üzenetére


KrAt
veterán

Igen :( Sajna ez nem XP már, ogy felmegy 3 gigára :D

(#55) #54715584


#54715584
törölt tag

mar a vistaban is ugy mukodik a dolog, hogy ha a talcan futo progira viszed az egeret, akkor real elonezeti kepet kapsz...
ezt nem ertem, minden irasban / cikkben ujdonsagnak hozzak le, pedig nem... :)

(#56) Khan13


Khan13
senior tag

Nekem tetszik a Win7 már most : ) Bár az IGP telepítése után, mikor be akartam kapcsolni az Aaero felületet, akkor az explorer.exe bemondta az unalmast... még jó hogy előtte készítettem visszaállítási pontot. Szerintem a Win7 kezelésére nehezebb ráállni Vista után, mint XP-ről Vistára, bár lehet csak azért tűnik úgy, mert ez most angol : ) Ma megpróbálkozok újra az Aero beindításával, meg az itteni link alapján az új tálca előhozásával.
Ajánlom amúgy mindenkinek kipróbálni, eddig "bejövős" : )

(#57) #54715584 válasza Khan13 (#56) üzenetére


#54715584
törölt tag

en is varom mar, remelem lesz egy publikusan elerheto probavaltozat

(#58) HardSanyeee válasza #54715584 (#55) üzenetére


HardSanyeee
őstag

mert a Vistaban csak bekapcsolt aero esetén mutatta az elölnézeti képet, de a Windows 7-ben már nem kell bekapcsolva lennie az aeronak. remélem jól tudom :D

(#59) cizoe válasza HardSanyeee (#58) üzenetére


cizoe
őstag

Jól! :)

(#60) Khan13 válasza #54715584 (#57) üzenetére


Khan13
senior tag

Elvileg még idén év végén, de legkésőbb jövő év elején érekzik a hivatalos béta. Aztán nyáron vagy legkésőbb 2010 elején az RTM.

Ebben már Aero nélkül is lesz real time előnézeti kép, de nekem még a Vistás tálcájú felületen nem sikerült előcsalnom : )

(#61) KrAt válasza HardSanyeee (#58) üzenetére


KrAt
veterán

Ahham :)

(#62) Dufresne


Dufresne
addikt

Nem tudjátok, hogy Daemon, vagy Alcohol120 melyik verziója fut ezen el? Próbáltam telepíteni mind a kettőt, de egyiket sem lehet, folyton újraindítást kér.
Esetleg valami hasonló szoftver ami jó rá?

(#63) pzstm válasza Dufresne (#62) üzenetére


pzstm
titán

Hmmm..érdekes...virtuális gépre neem sem akar felkúszni daemon 4.30.1....végtelenszer újraindul...mindig egy adott pont után újra akar indulni...nem értem :(((

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#64) PuMbA


PuMbA
titán

Tudja valaki ,hogy hogyan lehet kikapcsolni a Windows File Protectiont? Benyomom a Superbar-t ,de ha restartolok eltunik ,mert visszarakja a Win 7 az eredeti explorer.exe-t.

(#65) cizoe válasza Dufresne (#62) üzenetére


cizoe
őstag

Nekem csak a poweriso működik, se a daemon se az alcohol. Szóval mountolni azzal próbáljatok.

[ Szerkesztve ]

(#66) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Én nemrég váltottam Vistára, erre itt a 7!
Nem tudom, h kipróbáljam-e? A korai Vistával történt csalódásaimat mostanra kihevertem, és meglepően jónak tartom a sok negatív kritikával szemben (pedig én is köpködtem régen, meg jött, h sose ilyet, csak XP). Komolyan, az SP1 csodákat tett! Gyorsabbank érzem ak is lepukkant laptopomon, és közel sem látom erőforrásigényesnek!
De: kíváncsivá tett a win7! lehet, fel is teszem!
Van két partícióm, egyiken a Vista (10GB), másikon a média (50GB). Le lehet csapni a nagyobbikból valahogy, és azt átteni a kicsire? Mert lassan a Vistának is kevés a 10 GB!
Amúgy mennyi hely is kell a win7-nek?

(#67) cizoe válasza zolikaDB (#66) üzenetére


cizoe
őstag

Szerintem minimum 15 kell a vistának is meg a 7nek is hogy igazán hosszútávon jól érezze magát. Mondom nekem 8giga alatt foglal picivel, ebben nincs benne a swap+dokumentumok+program files.

[ Szerkesztve ]

(#68) pzstm válasza cizoe (#67) üzenetére


pzstm
titán

én még a 15 gigát is kevésnek mondanám.....25 gigát adtam neki most virtuális gépen...biztos ami biztos...:-)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#69) cizoe válasza pzstm (#68) üzenetére


cizoe
őstag

Egyértelmű, én is a minimumnak írtam a 15gigát, Vista, meg most a 7 is egy 30gigáson van.

(#70) Siera


Siera
senior tag

jó teszt,de nekem a vista se jön be,nemhogy ez :D
én xpt használok windows blindsel

(#71) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Meghoztad a kedvemet a Windows 7-hez... ;) Magyarul jó a cikk, kedvcsinálónak is. :R
Egyáltalán nem sajnálom, hogy kihagytam a Vistát, én is "arra gyúrok", hogy majd éles váltásként 2010 környékén áttérek a Windows 7-re... :D Addig marad a jó öreg XP.

Szerk.:
(#70) Siera: egyáltalán kipróbáltad? :U
(#72) csizs: sztem attól még nem lesz MS-fan valaki, mert pozitív kritikát ír az egyik termékükről, ha az tényleg jól sikerül.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#72) csizs válasza T.Peter (#6) üzenetére


csizs
aktív tag

azé kicsit MS FANNak tünsz :-)

1x éve a prohardveren!

(#73) antikomcsi válasza Siera (#70) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem értem, hogy 4850 alá miért nem raksz vistát?

Máskülönben nem tudja valaki, hogy valóban kihagyják belőle a hybrid támogatást, mindkét vga gyártó felől?

(#74) pzstm válasza antikomcsi (#73) üzenetére


pzstm
titán

Eddigi információk szerint igen.....
Hibrid Grafika nélkül a Windows7

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#75) Blue@X


Blue@X
senior tag

Aki elakarja tüntetni a feliratot a a tálca felett jobb oldalt, az így tudja: Vízjel eltüntetése

(#76) Blue@X válasza PuMbA (#45) üzenetére


Blue@X
senior tag

Jó unlocked-et töltöttél le? a verziódnak megfelelő? Mert nekem megy, a leírt módszer alapján...

(#77) PuMbA válasza Blue@X (#76) üzenetére


PuMbA
titán

Most a #64-es hozzászólásom az aktuális. Sikerült megcsinálni,csak restart után visszajön a Vista tálca,ha benézek a Windows mappába látom,hogy visszarakta az eredeti exe-t.

[ Szerkesztve ]

(#78) ollie


ollie
MODERÁTOR

Teljesen újraírták a kernelt nem? Mert akkor nem lehet a Vista tökéletesített verziója. A shell/gui teljesen más - akár cserélhető - tészta, a kernel a lényeg.

***

(#79) PuMbA válasza ollie (#78) üzenetére


PuMbA
titán

Nem írták újra a kernelt, a Windows 7 a Vistára épül. Vista verziószáma: 6.0 , 7-nek: 6.1

[ Szerkesztve ]

(#80) PuMbA válasza Blue@X (#76) üzenetére


PuMbA
titán

Sikerült,az volt a baj,hogy a User nevemben volt space és ekkor a felhasználónevet " "-be kell tenni.

(#81) KrAt válasza PuMbA (#80) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, ezt sajna nem mindenhol írják le :(

Köszi a gratulációkat :)

(#82) Edween


Edween
őstag

Jó volt olvasni az új windowsról, köszi az írást. :)

(#83) KrAt válasza Edween (#82) üzenetére


KrAt
veterán

:R

(#84) T.Peter válasza csizs (#72) üzenetére


T.Peter
őstag

A hsz-emből hogy tudtad azt leszűrni, hogy ms fan vagyok? KrenAtesz cikkére értettem a véleményemet, nem a win7-re. Amúgy egyáltalán nem vagyok ms fan, tudom őket szidni, ha olyannal találkozom, ami nem jön be (ettől függetlenül maradok a winnél :) ).

(#85) Qru


Qru
MODERÁTOR

A sebességkülönbségre én is nagyon kíváncsi leszek/vagyok. Várom a folytatást!

#nincsbennetarcsi

(#86) leviske


leviske
veterán

Nem rossz a cikk, de nem vagyok benne biztos, hogy érdemes lenne máris összehasonlítani a Vistával...

Megjegyzem a MS elérte amit akart... a Se7en máris annyira adja el magát, mint anno a GF8800GT. :) Nem kell reklámokra költeni...

(#87) Hunter2


Hunter2
addikt

na itt is vannak a tesztek:
Vantage
3dmark06

A 3Dmark06 pontszám kb iolyan 300 pontal lett kevesebb XP-hez képest, az nem olyan veszélyes sztem.

(#88) Hunter2


Hunter2
addikt

Daemon tools-ot tudott valaki telepíteni rá?Nálam állandóan azt írja ki telepítés közben hogy indítsam újra, de újraindítás után is újra akarja indítani. :F

Közben használtam a keresőt és a powerisot bepróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#89) pzstm


pzstm
titán

KB958456-os frissítés érkezett ma a legújabb Microsoft oprendszerhez :C

egy kis nyalánkság

És valóban működik......Igaz engem pl. kicist idegesít ha 10msp-re állítom aDesktop slideshow-t, de érdekes ötlet...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#90) Dufresne válasza Hunter2 (#88) üzenetére


Dufresne
addikt

Eddig amiket olvastam, meg próbáltam is, abból az jött le, hogy se a Daemon, se az Alcohol nem megy. Viszont pár hsz-el ezelőtt valaki említette a poweriso progit, amivel már lehet használni az image fileokat.

(#91) Hunter2 válasza Dufresne (#90) üzenetére


Hunter2
addikt

Igen azt írtam is, felraktam és tényleg működik de azért a daemon jobban használható.

(#92) pzstm válasza Hunter2 (#91) üzenetére


pzstm
titán

Reméljük következő verziójú Daemonnal már nem lesznek bajok :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#93) Hunter2


Hunter2
addikt

nézte valaki hogy a media player alapban viszi-e a divx-et? Nálam megy de lehet hogy csak a COD5 rakott fel valami codec-et

(#94) pzstm válasza Hunter2 (#93) üzenetére


pzstm
titán

Új media player van már benne...azok az eddigi infók alapján viszik alapból a divx-et is...

"Az igazi ínyencségeket a kezelőfelület helyett inkább a lejátszási képességek közt találni: az örök probléma, miszerint a lejátszó nem ismeri fel az adott formátumot, még közelebb került az enyészethez, hiszen egyrészt fejlesztették az automata kodekfelismerő rendszert, másrészt a WMP12 már alapból támogatja az MPEG-4 H.264, AAC audio, illetve a DivX és Xvid szabványokat is a WMP11 szokásos formátumain felül, így az interneten keringő formátumokaz szinte kivétel nélkül képes bűvészkedés nélkül lejátszani. Még az iTunes-ról származó zenék túlnyomó részével is megbirkózik, kivéve az Apple FairPlay DRM licencével védett számokkal."

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#95) #56573440


#56573440
törölt tag

jóó a cikk, személy szerint én nagyon várom már :DDD

tényleg szőrszálhasogató apróság, hogy olyan hogy ujjlenyomat azonosítás számítógépre nagyon ritka. ujjnyomat van. a lenyomat amit a redőrök vesznek, végiggörgetik a teljes felületet a papíron, a nyomat meg amikor ráhelyezed az érzékelőre, itt a két széle nem kerül fel ;) az emberek és a médiák 99%-a rosszul használja a kidejezést :B

(#96) KrAt válasza #56573440 (#95) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Én részemről jelszót se használok, aki fel akarja törni a gépem az elmebeteg :D Szóval ezért írtam rosszul, sry :)

(#97) Hunter2 válasza pzstm (#94) üzenetére


Hunter2
addikt

.mkv-ba csomagolt HD-t azért nem ismerte fel, viszont a több hangsávot sikerült jól kezelnie. Lassan még használható lessz valamire a WM player.

(#98) PuMbA válasza Hunter2 (#97) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#99) LeG3Nd válasza #56573440 (#95) üzenetére


LeG3Nd
tag

Médiák? ;] Rosszul használják? ;] (Tudom, hogy erre nincs egyértelmű szabály, mégis furcsán hangzik)

Remélem a számos eyecandy mellé tényleg lesz pár olyan újdonság ami könnyebbé teszi a mindennapi dolgokat. A driverkeresés és letöltés hasznos lehet, ugyanígy a tálcán ikon formájában megjelenő figyelmeztetések. A külső tárolóeszközök ilyesfajta támogatása nem hat meg, Total Commanderben úgyis megjelenik amint csatlakoztattam.

Igazán hasznos újítás lenne mind a hardvergyártók, mind a szoftvercégek részéről egy egységes vezeték nélküli adatátviteli eljárás támogatása. Bekapcsolom a gépet és az Intézőben / bármilyen tetszőleges fájlkezelőben azonnal megjelenik a telefon, fényképezőgép, mp3 lejátszó, iPod, akár az asztalon, akár a szoba túloldalán. De amíg a töltésükhöz mindenképp külső kábelre van szükség, csak egy további érdekes funkció lehet.

shorter of breath and one day closer to death

(#100) KrAt válasza LeG3Nd (#99) üzenetére


KrAt
veterán

Ez a vezeték nélküli dolog sztem nem lenne az igazi, simán lophatóak lennének az adatok, meg egy pendrive-ot akkor táplálni is kell :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.