Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Kernel válasza FF23 (#200) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem akartam tovább részletezni, meg nyilván mások is tudhatják, de épp ez a jó benne, hogy tulajdonképpen alapból hordozható, mert először a saját mappájában keresi a torrentfájlokat és a beállításokat. Ha ott nem találja, akkor a \Users\Felhasználó\AppData\stb.

Így csak egyszer kell betenni a szükséges fájlokat a utorrent.exe mellé, utána már egyben lesz minden, könnyen hordozható, másolható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#202) Joci10 válasza sutszi (#174) üzenetére


Joci10
őstag

(És írom ezt a #172 és #173-ra is)

Nem kell nekem esni, és csak megmutattam "mire gondolt a költő". ;) Erre volt a példám is - az elvekről (és a hogyan csomagolják rész ide is illik).

Az meg, hogy a flash-hoz van hasonlítva az utorrent 'fogyasztása', az kicsit túlzó. Nem tudom, mennyit eszik; de biztos vagyok benne, hogy nagyon nem egy flash-szinten dolgozna. Vagyis az, hogy most 0,1%-ot eszik egy CPU-ból vagy 0,11%-ot az nem ugyanolyan, mintha a flash 100%-os dolgát néznéd. Nem lesz tőle észrevehetően több a fogyasztása; így a hőtermelés 'plusz'-a sem.
Illetve ha nincs mindenkinek 8-16GB RAM-ja, akkor nincs több terás HDD-je sem - mint említettem, itt is elvi szinten kell vizsgálódni. De nem érdemes újra kezdeni a vitát, mert mint említettem, csak megpróbáltam megmutatni több oldalról is azt a gondolatmenetet, ami előzőleg fel lett vetve; hogy meg lehessen érteni az ötlet-felvetőt (persze az is lehet, hogy én is félreértettem, és akkor meg pláne felesleges itt tépni a billentyűzetet :D).

(#203) woodworm válasza Joci10 (#202) üzenetére


woodworm
veterán

Már bocsánat a kifejezésért, de fingod nincs az egészről, csak beszélsz itt az elvekről. Leírtuk, a kolléga megértette, még ha visszhangból kapott is utána még pár választ, hogy a két program jelenleg nagyságrendileg ugyanakkora. Erőforráséhsége pedig kisebb a qbit-nek. Akkor most miről beszélünk?

(#204) SzaboZE válasza Memora (#196) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az egyedi gond lesz, nekem hónapokig elmegy piszkálás nélkül akármennyi torrenttel, ssd-vel, 100MBit-tel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#205) Joci10 válasza woodworm (#203) üzenetére


Joci10
őstag

Nekem nincs fingom az egészről. Aha. Mintha nem ám mások kötöttek volna bele abba a bizonyos illetőbe; és nem mintha ezeknek a másoknak magyaráztam volna el, hogy mi volt az illető oka (mert ők saját bevallásuk szerint sem értették). De mindegy. Én vagyok a végtelenül gonosz, mert elkezdtem magyarázni. Legközelebb majd nem teszem, aztán szedjétek szét egymást (mint most is megtettétek) - pont, mint az 'értelmes' 'ember'-ek.

(#206) leviske válasza #52815360 (#193) üzenetére


leviske
veterán

Ha a kétmilliós statisztika helytálló, akkor ezt így nem lehet kijelenteni. ;]

(#199) SvenOlam: Nem a Tixati az, ami odadobhatja akár egy pedofil tartalmakat letöltő emberkének is az IP-d proxy alapon? Vagy keverem?

(#207) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Az utorrent után egy ideig lelkesedtem -ezen topic hatására- a qbittorrentért, de szerencsére nem állapodtam meg és rátaláltam a tixatira. Na, ott kezdődik a királyság! Köszönöm a javaslatokat!

(#208) kymera


kymera
senior tag

qBittorrent - ennyi

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#209) Memora válasza BiP (#198) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem a 3.3.1 van fent (kipróbáltam a közkedvelt 2.2.1-et is, de ugyanúgy összeomlott), sajnos már túl sok torrent van benne, hogy egyszerűen "clean" telepítéssel újrarakhatnám (frissíteni se tud már rendesen...).
Majd egyszer talán kezdek vele valamit.

Fancy quote placeholder

(#210) Memora válasza Joci10 (#202) üzenetére


Memora
senior tag

"ha nincs mindenkinek 8-16GB RAM-ja, akkor nincs több terás HDD-je sem"
De szeretem az ilyen "megalapozott" okfejtéseket... :U
Nekem van több (több) terrás HDD-m, de nincs csak 4GB ram-om.

Fancy quote placeholder

(#211) Memora válasza SzaboZE (#204) üzenetére


Memora
senior tag

Csak 4GB ram-om van, talán ez is közrejátszhat. Ill. az is, hogy egy ezeréves, az idők során sz@rrá ment telepítésről van szó... :U

Fancy quote placeholder

(#212) Kernel válasza Memora (#209) üzenetére


Kernel
nagyúr

Magam nem is a 2.2.1, hanem a 2.0.4 verziónál ragadtam le, ez még a klasszikus felület legutolsó tagja (build_22967).

Amikor jött a váltás, valamiért nem tetszett 2.2.1 sem (meg az utána lévők sem), ezért berágtam és addig mentem vissza, míg ide jutottam. Azóta semmi gond. Oprendszerek cserélődtek alatta, XP-n kezdte, hardver is változott, de most is csak 4 GB RAM van egyébként.

Amikor tele volt torrentekkel, csak nagyon lassan indult, más baja nem volt. Mivel nem akartam a régi torrenteket letakarítani, inkább azt csináltam, hogy kreáltam egy új üres programot, de meghagytam a régit is.

A régit talán egy-kétszer még elővettem az évek során (takarítás, rendszerezés), végül elfelejtődött. De máig megvan az is, bármikor elindítható.

Ez csak annyi, hogy elteszem / átnevezem a mappát (uTorrent_old), az új legyen teljesen üres, csak a utorrent.exe átmásolása szükséges. Ha a régi elérési úton marad, a rendszerszintű társítás változatlan, de egyébként a beállítások között könnyen társítható újra.

De ezzel kapcsolatban felhívnám a figyelmet a korábbi hozzászólásomra is.

Ha egy üres mappában elindítom a programot és nem talál beállításokat a "Users" alatt, akkor az újat önmaga mellett hozza létre és oda menti a torrentfájlokat is. Ha mégsem, akkor célszerű átpakolni, hogy egyben legyenek a szokásos fájlok:

uTorrent.exe
resume.dat
dht.dat
rss.dat
settings.dat
*.torrent

Ha a régit szeretném elindítani, az újat természetesen előbb le kell állítani (nyilván a systray-en sem futhat). Nem lesz belőle keveredés, csak nem indul el a másik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#213) Memora válasza Kernel (#212) üzenetére


Memora
senior tag

"kreáltam egy új üres programot, de meghagytam a régit is"
Ezt én is próbáltam, de nekem "összegabalyodtak", kiírta hogy már fut egy régebbi/újabb verzió, frissítsek/downgrade-eljek, stb. :U
Nem tudtam sehogy sem egyszerre két különböző telepítést tartani a gépen.
Pakolgattam is ide-oda, de nem ezért nem jó, már előtte sem volt az...

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#214) XtremLor válasza Memora (#213) üzenetére


XtremLor
őstag

Kernel amit irt azt csinald meg tehet hozz letre egy portable verziot az utorentbol, ezutan abba a mappaba csinalj egy szoveges doc-ot jegyzettombel ird bele hogy "utorrent /recover" es mentsd el. Mentes maskent, alul a fajltipust rakd minden filera, ezutan nevezd el legyen utorrent.bat, es ezzel inditsd a kulonbozo verziokat

"Legen...Wait for it...Dary"

(#215) Kernel válasza Memora (#213) üzenetére


Kernel
nagyúr

Napokban (épp mivel a topikban szóba került), én is variáltam egy kicsit, csak ott néztem el, hogy amikor bezártam, a Systray-en rejtve futott tovább.

Ugyanis ahhoz vagyok szokva, hogy mindig látszik a tálcán, illetve ez nem úgy volt beállítva, hogy a sarok X-re bezárjon. Így viszont ráindítottam a másikat, máris nem az történt, amit akartam.

De szerencsére ez csak engem zavart meg, egyébként nem kavarodott össze semmi. Csak be kellett zárni rendesen. Pedig régebben is jártam így, csak az évek során elfelejti az ember.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#216) Memora válasza Kernel (#215) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem amikor be volt zárva az egyik, akkor is csak úgy indult el a másik, hogy azt írta ki, már van egy újabb/régebbi verzió ma gépen, upgrade-elni/downgrade-elni akarom e? Ha azt mondtam, hogy nem, akkor is furcsaságokat csinált, úgyhogy inkább hagytam a fenébe...

Fancy quote placeholder

(#217) Memora válasza XtremLor (#214) üzenetére


Memora
senior tag

Ez érdekesen hangzik, kipróbálnám (jelenleg is portable az enyém, mert a C:\uTorrent mappából fut), de nem biztos, hogy értem teljesen: tehát a mostanit nevezzem át "uTorrent_old"-ra, majd tegyem el másik helyre, de hagyjam itt az üres mappát ("uTorrent"), és abba telepítsem az újat (vagy pakoljam át oda telepítés után a roaming-ból), vagy másoljam át bele a régi utorrent.exe-t is, és utána telepítsem oda/másoljam át az új, tiszta verziót? A "utorrent /recover" szöveget tartalmazó *.txt file-ból sikerült utorrent.bat-ot csinálni, azt értem.

Ha így működni fog, akkor én valószínűleg kipróbálom a legújabb (!) verziót, ha adware mentes (Avast antivírus és Malwarebytes Anti-malware/Anti-exploit csak észreveszi ha van benne valami), és pár perc alatt ki tudom lőni belőle a reklámokat, majd beállítgatni benne mindent, amit szoktam, és kompatibilisnek tűnik az összes tracker-rel amiket használok, akkor teszek vele egy próbát.
A régi 2.2.1 sajna nem tartalmazott olyan kényelmi beállításokat, amiket szeretek a 3.3.1-ben (ez ugyan elvileg egy alapból hibás verzió, a memória túlcsordulás miatt), így nekem nem alternatíva. Jó lenne valahonnan megtudni azt is, hogy a 3 szériából melyik verzió a legjobb, mert mindenhol csak a 2.2.1-et emlegeti mindenki, de vannak olyanok, akik nem akarják feladni a 3 széria új funkcióit, így a downgrade nem alternatíva...

Fancy quote placeholder

(#218) woodworm válasza Memora (#217) üzenetére


woodworm
veterán

Mi hiányzik a 2.2.1-esből?

Én a portableapps környezetét szoktam használni, nem kell állítgatni az útvonalakt. Néha nem fut le rendesen a telepítés, olyankor kézzel kell berakni a megfelelő utorrent.exe-t.

(#219) Memora


Memora
senior tag

"A Manamecrypt működésében is különbözik más zsaroló kártevőktől: a titkosítani kívánt fájlokat egy .RAR állományba másolja, majd ezt jelszóval titkosítja, az eredeti fájlokat pedig törli."

Ezek szerint akinek csurig van a vinyója, az védve van, mert nincs hely berarozni a fajlokat? :DDD

"A kártevő az alábbi fájltípusokat titkosítja:

*.3g2 *.3gp *.7z *.asf *.avi *.doc *.docx *.flv *.gif *.jpeg *.jpg *.m4v *.mov *.mp4 *.mpeg *.mpg *.pdf

*.png *.ppd *.pps *.ppt *.pptx *.psd *.qt *.rm *.tiff *.txt *.wmv *.wpd *.wps *.xlr *.xls *.xlsl *.zip"

Úgy látom a BD gyűjtőknek sincs félnivalójuk :DDD

Fancy quote placeholder

(#220) Memora válasza woodworm (#218) üzenetére


Memora
senior tag

"Mi hiányzik a 2.2.1-esből?"
Már nem emlékszek rá, mert elég régen próbáltam ki, de az rémlik, hogy számomra fontos opciók voltak (persze nem a stream-elésre, auto kitömörítésre és a hasonló casual baromságokra gondolok). Gyanítom, hogy azok közül akik a 2.2.1-et használják, a legtöbben egyáltalán ki se próbálták az újabb 3.*.* verziókat, így azok finombeállításai és bővített funkciói, új lehetőségei nem is hiányozhatnak nekik. Nekem a többi torrent kliens opciói is hiányosak az uTorrent-hez képest, pl: a Deluge is olyan alap dolgokat nem tud kijelezni, mint pl: hogy mennyi ideje seed-elek egy adott torrentet, stb.

Fancy quote placeholder

(#221) XtremLor válasza Memora (#217) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem a D meghajtora van masolva, a torrentek is oda mentodnek igy barmi van ujratelepites etc minden megy tovabb, csak el kell inditani.
A pelda kedveert, fogod az utorrent mappat( amiben benne az exe es az appdatabol kimasolt dolgok), ctrl+c ctrl+v kapol egy masolatot, a bat filet elinditod amit letrehoztam az utorrent.exe melle,igy annyi verziot inditasz amennyit akarsz, csak az exet kell cserelgetni a verziok kozotti valtashoz egyebkent.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#222) XtremLor válasza Memora (#217) üzenetére


XtremLor
őstag

3.2.3 build 28705 tesztelheted, nalam a 7.7.3 bittorrent fut, ugyan az a ketto.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#223) Memora válasza XtremLor (#222) üzenetére


Memora
senior tag

Ok, kösz, akkor ezt próbálom ki. Közben beugrott, hogy mi volt a problémám az egyik legújabb verzióval: ha összeomlott, és újra kellett indítanom, az éppen letöltés alatt álló torrentek újraellenőrzését nem lehetett felgyorsítani azzal, hogy leállítom, majd egyenként újraindítom őket (a 3.3.1 verzió ilyenkor a már egyszer újraellenőriztetett torrenteket pár másodperc alatt leellenőrzi), sőt, egyáltalán nem lehetett leállítani az újraellenőrzést a stop gombbal.

Fancy quote placeholder

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.