Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) davidsone válasza #52815360 (#147) üzenetére


davidsone
addikt

magamban sem bízom de lehet hagyom :DDD

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#152) woodworm válasza #52815360 (#150) üzenetére


woodworm
veterán

Verziószámot meg direkt hülyeségből írta, ugye?
Egyébként, ha nem telepíted, hanem a helyére rakod, nem szemetel szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#153) #52815360 válasza woodworm (#152) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ennyi erőből irhatta az 1.8at is. Ha letöltöd a honlapjukról ezt kapod telepités után. De nyugodtan védjétek tovább a kedvenceteket, rá is fér a védelem :DD

(#154) Lauda válasza #52815360 (#150) üzenetére


Lauda
félisten

Veled tenyleg nem erdemes foglalkozni.

(#155) woodworm válasza #52815360 (#153) üzenetére


woodworm
veterán

Nem védem, nem is használom már szinte csak elvétve. Amúgy nem véletlen az sem, ha visszaolvasol, hogy mennyien ajánlanak régebbi verziót.
Még egyszer mondom, nem kell telepíteni, akkor rakja be a reklámokat. Az utorrent esetén nincs külön telepítő, a program első induláskor leellenőrzi és automatikusan úgy indul, ha szükség van rá. De ha a helyére másolod vagy maga mellett találja a beállításokat tartalmazó fájlt (akár egy üres fájl is lehet), akkor nincs olyan színes fogadtatás, mint amit mutattál.

(#156) Monngoose


Monngoose
aktív tag

uTorrent v.2.2.1 vs. qBittorrent

Ezer éve 2.2.1-et használok, semmi gond vele, a mérete 400 kB (de a legújabb, minden sz@rral telepakolt verzió sem éri el a 2 megát).
Az itt sokak által ajánlott qBittorrent mérete 17,1 MB. Meg tudná nekem valaki mondani, hogy egy - saját bevallása szerint az "uTorrent alternatívájaként létrehozott, kis erőforrás igényű" - torrent kliens miért ekkora?

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#157) #52815360 válasza woodworm (#155) üzenetére


#52815360
törölt tag

Na de minek használjak régit, vagy trükközzek az újjal, ha van normális alternativája? Mert ezt még senki sem magyarázta el Mivel tud többet a uT 2.2.1, mint a qB 3.3.4 azon kivül, hogy van hozzá Serenity mod, amivel tudsz cheatelni? Ráadásul az RSS része sincs a toppon.

(#158) woodworm válasza Monngoose (#156) üzenetére


woodworm
veterán

Tudtommal a qt miatt, hurcolja magával windowsra.

(#157) xRagna
Miért használnám a qbit-et, ha folyamatosan futtatni szeretném a klienst, nem nézem soha a grafikus felületet és kielégít egyetlen parancssoros program tudása is? Lehet ezt a végtelenségig folytatni, nem használom egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

(#159) sutszi válasza Monngoose (#156) üzenetére


sutszi
veterán

Neked komolyan a háttértáron elfoglalt hely az ami számít?! Most a TB méretű HDD-k korában?! :Y

Engem jobban érdekelne, hogy mekkora terhelést jelent a CPU-ra, vagy az, hogy mennyi memóriát használ a működése során. Azt kb letojom, hogy valami 20MB-ot cipel vagy 2MB-ot... (Van kivétel...de az most mellékes)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160) Monngoose válasza sutszi (#159) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Természetesen nem az a gondom, hogy nem fér el, hanem az, hogy bevallottan uTorrent alternatívának készült (egyszerűség, kis erőforrás igény) mégis közel 10-szeres a mérete a legkövérebb uT-hez képest is (és 42-szerese a 2.2.1-nek). És igen, ez elgondolkodtató.
Bár ha elsőre sem értetted...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#161) quailstorm válasza Monngoose (#160) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CPU használat és RAM terén igen jól áll, újabb Bittorrentet alázza, valamint egyfolytában frissítik, biztonsági rések foltozása megy...

Hogy miért akkora? Mert Linuxos app Windowson, és itt mindig tartalmazni kell a függőségeket :U
Ez olyan mint a GeoGebrában meg van egy teljes Java.

Amúgy örülök hogy találtál egy teljesen értelmetlen mégis jól hangzó támadási felületet. Elmehetnél politikusnak.

[ Szerkesztve ]

(#162) woodworm válasza Monngoose (#160) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a keresztplatformosság átka, három rendszeren kell egyszerűnek lennie. A háttértáron foglalt helyétől függetlenül lehet erőforrás kímélő. A transmission-daemon mérete attól is függ, hogy be volt-e kapcsolva fordításkor a tömörítés. Az egyik 600kB, a másik 10MB.

(#163) Monngoose


Monngoose
aktív tag

Köszönöm az utóbbi két választ, pont erre voltam kíváncsi.
Egyszerűen nem értettem, hogy mi lehet az a rengeteg "többlet" az uT-hoz képes. Így már világos.

(#161) quailstorm
Ahogy fentebb is írtam, neked is köszönöm a válaszod segítőkész részét.
Hogy őszinte érdeklődésemet támadásként értelmezted - hát, ez is elgondolkodtató... És sajnálatos...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#164) sutszi válasza Monngoose (#160) üzenetére


sutszi
veterán

Nem. Nyilvánvaló, hogy te nem értetted. Olyasmiről nyilatkoztál amihez halvány lila gőzöd sincs. De nem lepődöm meg, amikor emberektől hallom, hogy "hú de lassú a gép, biztos tele a wincseszter..."

Leírtam, mely erőforrásokat kell figyelembe venni. Az számít. Érdekes módon arra nem reagáltál... :U
Szóval ne próbálj meg úgy beállítani, mintha én lennék az 1bites amikor még a felet sem karcolod. :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#165) Vladi válasza sutszi (#159) üzenetére


Vladi
nagyúr

"mekkora terhelést jelent a CPU-ra"
Nemtom. Tényleg nem. Még anno 0.9 tájékán a p3 500 mhz-n elment 20% terheléssel. Most az asztalin phenom 2 x4 alapjáraton ásítozik letöltés közben.
A memória meg: 34.3 MiB 122 torrenttel.

Elég lesz? :)

(#160) Monngoose:

Te nem érted. Winre viszi magával a hozzácsomagolt qt-t ezért ennyi. Most linuxon 3.4 mega lemezen, csomagban ennek kb fele. Elég?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#166) sutszi válasza Vladi (#165) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem mindegy én transmission-t használok... :D Csak a fórumtársnak próbáltam megvilágítani, hogy mely erőforrások használatát hasonlítsa össze két programnál...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#167) Lauda válasza Vladi (#165) üzenetére


Lauda
félisten

Utorrent sem eszik tobbet.

(#168) Vladi válasza Lauda (#167) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egésségére.

Nem open, nincs rá csomag, nem érdekel.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#169) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mintha nem lenne oly mind1 mekkora a telepítő vagy épp a telepített változat. Nem 1990-ben élünk, hanem 2016-ban, ahol már majdnem egy átlag otthoni gépben vagy 1TB vinyó, 8GB ram és társai.

(#170) sutszi válasza KaiotEch (#169) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem vigyázz mert a fórumtárs rád is azt fogja mondani, hogy nem érted... :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#171) Joci10 válasza sutszi (#170) üzenetére


Joci10
őstag

Kívülállóként írok (vagyis nincs rajtam se 'Éljen utorrent', se 'Fúj-fúj utorrent' sapka/szemüveg/sál/...).

Én úgy érzem, Te nem érted. Ez a kérdéskörötök hasonlít a vasárnapi nyitvatartáshoz: nem azért jó, ha nyitva vannak a boltok, mert Te mindenképp csak és kizárólag vasárnap vásárolnál; vagy mert vasárnap éhen halnál, ha nem lennének nyitva - hanem azért, mert nem zárnak be korlátok közé. Vagyis egy elv mentén kell keresni a felvetett gondolat fonalának megoldási kulcsát; és nem azon út mentén, hogy megoldható-e vagy kikerülhető-e. És akkor jön a kapcsolódási pont: az elv. Itt sem az a gond, hogy hűdemilyen k@ nagy méretű lenne - hanem ahhoz képest, hogy az minek van hirdetve, és mihez van hasonlítva méretileg. Ha valamit úgy reklámoznak, hogy kis méretű és alternatívája egy másik programnak, ami szintén kis méretűnek van hirdetve; akkor ne legyen már a két 'kicsi' között ~ 10 szeres különbség; még akkor sem, ha mindkettő elfér a HDD-n. Legalábbis számomra ez jött le a gondolatok elemzéséből. :)

De ha valaki nagyon belemenne a vitába, akkor felhozhatná azt is indoknak (az általad említett 'mai HDD-k világában' indokra), hogy a mai FX-ek és i-s procik illetve 8-16GB-os memóriák világába egyik kliens étvágya sem lesz észrevehető; és akkor megint csak ott vagytok, ahol a part szakad (és a flame kezdődik). :)

Vagyis próbáljatok már meg megnyugodni. Mindenki azt a klienst használja, amit akar/kedvel/jobbnak érez; nem lesz ettől rosszabb, butább, .... Mindenkinek más a preferenciája (mint a szerelemnél: ha mindenkinek ugyanaz a nő/férfi tetszene, akkor már régen kihalt volna az egész emberiség); és másért választ úgy, ahogy. De attól még nem lesz kevesebb, mert nem a Te értékeidet veszi alapul - hiszen lehet, hogy neki az nem is számít, ami neked 'főbenjáró bűn'. ;)

[ Szerkesztve ]

(#172) woodworm válasza Joci10 (#171) üzenetére


woodworm
veterán

Kérdés, hogy mondjuk ha egy program igényli, akkor a .net vagy a java runtime a program része vagy sem. Mert azt kellene megérteni, hogy itt csak a település mikéntje eltérő, a qt ossze van csomagolva a prorammal.
Az utorrent például csupaszon érkezik, a webui-t és a honosítàsokat tartalmazó fájlokat utòlag tölti. Ha csak a sallangoktól mentes programot nézzük nem lesz ekkora eltérés.
Futtatva pedig egy friss qbittorrent kevesebb ramot és cpu-t eszik, mint egy friss utorrent.
Akkor most miről is beszélünk?

(#173) quailstorm válasza Joci10 (#171) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha a utorrentbe beleszámolnánk az összes Windowsos komponens ami szükséges a futtatásához, akkor meg az lenne a nagyobb. Nabumm.
Linux-ra Qt-t csak egyszer kell felrakni, Symbianra is. Ott nem is foglal indokolatlanul többet egy ilyen app. De aki nem érti, az nem érti.
Meg azt sem hogy az emberek 99,%-át a CPU/HDD érdekli vagy az se. Talán a 486-on még zavart volna, ott még 17MB tétel.

(#174) sutszi válasza Joci10 (#171) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem rossz ide a boltzáras analógia.

Akkor röviden. Ott a flash. Nem véletlenül utálja mindenki. Egy 70x200 pixels kis box-tól képes 100%-on pörögni a proci. Ami fogyaszt és fűt...és felpörög a venti. De mondhatnám a mostanában fellépő indokolatlan Windows update anomáliát is... Szóval a közvetlen processzor terhelésen keresztül egy csomó más közvetett jelenség van ami mind negatív. Senki sem szereti egyiket sem.
A memória kihasználtsága a valós idejű géphasználatnál tud kellemetlen lenni. Nem mindenki használ 8-16 GB RAM-ot. Sok kicsi sokra megy ha nem bánik takarékosan ezen erőforrással...

Szóval itt nem az egyéni érdekekről van szó, hanem az objektív összehasonlításról és azon tényezők figyelembevételéről amik tényleg számítanak. A HDD-n elfoglalt hely mennyisége nem fogja negatívan befolyásolni sem a rendszer sebességét, sem a hőmérsékletet, sem a zajt, sem a memória kihasználtságát... Ja és arról még nem is beszéltünk fajlagosan melyik erőforrás a drágább...olcsóbb... mert a HDD kapacitás a legolcsóbb a három közül.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#175) attisx


attisx
addikt

(#163) Monngoose: "Köszönöm az utóbbi két választ, pont erre voltam kíváncsi.
Egyszerűen nem értettem, hogy mi lehet az a rengeteg "többlet" az uT-hoz képes. Így már világos."

Erre a helyes válasz az, hogy: "szívesen, örülök, hogy segíthettem." Ehelyett páran még tovább rugdossák... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#176) sajog159


sajog159
aktív tag

Ez a „uTottent vírus” téma nem egy vihar a pohár vízben? Volt arról hír, hogy a www.utorrent.com oldalról letöltött progival lenne vírus probléma? Az, hogy a HVG-onlineban megjelenik ilyesmi, hagyján, no de itt!? :Y

Az teljesen más kérdés, ki, mennyire szereti ezt a torrent klienst.

[ Szerkesztve ]

(#177) Narxis


Narxis
nagyúr

Látom van itt még pár uTorrent hívő aki köti az ebet a karóhoz. Szomorú. :U

Thanos was right.

(#178) Goldberg03


Goldberg03
tag

+1 a uTorrent 2.2.1 -re. Ennél jobbat nem sikerült csinálniuk.

(#179) MK VII válasza Jofi81 (#13) üzenetére


MK VII
veterán

A qBittorrentet én is próbáltam használni, több kevesebb sikerrel.. Nekem az a szar még a letöltéseket sem indítja el kb.. Úgy kell noszogatni, hogy töltsön.. Feltöltés meg soha semmilyen formában nem volt.. Gyakorlatilag nem tudtam visszaosztani semmit azzal a szarral. Így jöttem vissza uTorrentre. Feltettem egy régi verziót és azóta minden klappol..

(#180) davidsone válasza MK VII (#179) üzenetére


davidsone
addikt

2 napja használom seed semmi :((( ez mi a fsz?!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#181) MK VII válasza davidsone (#180) üzenetére


MK VII
veterán

Erről beszélek.. Nulla seed... És akármit állítottam nem tudtam seedelésre bírni..
Részemről kuka a qBittorrent...

(#182) davidsone válasza MK VII (#181) üzenetére


davidsone
addikt

detto csak nekünk szar? :DDD mert itt nagyon fel van polírozva...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#183) MK VII válasza davidsone (#182) üzenetére


MK VII
veterán

Én bíztam benne... KB 1 hétig használtam anno... Fura volt, hogy nem seedel, de sokszor nem is figyeltem, mert nem voltam itthon mikor futott.. Mikor ránéztem a feltöltött adatmennyiségekre és nullát mutatott akkor kezdtem gyanakodni.. Elkezdtem állítgatni, hátha sikerül seedelésre bírni azt a csodálatos klienst, de semmi..
Részemről töröltem..
Polírozhatják attól az még egy rakás szar lesz :D

(#184) davidsone válasza MK VII (#183) üzenetére


davidsone
addikt

akkor ennyi nem szenvedek vele én sem...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#185) zeorsdfd válasza MK VII (#183) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nem lehet, hogy valami portforward probléma okozza? Nálam megy a seed is meg minden.

(#186) quailstorm


quailstorm
nagyúr

kényszerített seedet próbáljatok, bár az régi verzióról való áttérésnél jön be

alapbeállítása a seedelésnek eléggé le van fogva azt tudom, de nekem hibátlan és valamiért privát trackereken is engedélyezett...

(#187) davidsone válasza quailstorm (#186) üzenetére


davidsone
addikt

próbáltam beteszi az aktívak közé de semmi...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#188) #52815360


#52815360
törölt tag

Én annyit állitottam rajta, hogy optionsban a connectionnél kiszedtem a limiteket. Tölt le és fel is.

(#189) Narxis válasza MK VII (#181) üzenetére


Narxis
nagyúr

Próbáljátok ki a Tixatit. Nekem privát trackeren is tökéletesen seedel. Mindenhol remekl seedel.

Thanos was right.

(#190) Kernel válasza Narxis (#177) üzenetére


Kernel
nagyúr

Látom van itt még pár uTorrent hívő aki köti az ebet a karóhoz. Szomorú. :U

Nem tudom, miről beszélsz, de a hozzászólásaid alapján úgy tűnik, szövegértelmezési problémáktól szenvedsz.

Aki elégedett a uTorrenttel, nem arról beszél, amit te itt hajtogatsz. Nem frissítgetjük, hanem a jól bevált régi verziót használjuk, amiben nincsenek reklámok, letisztult a felülete, nincs vele semmi probléma, egyszerűen csak végzi a dolgát.

Kár is lenne piszkálni, hiszen ugyanaz a program túlél akárhány Windows-telepítést, verzióváltást. Egyszerűen csak át kell másolni a mappáját, ami tartalmazza a torrent fájlokat és minden beállítást. Elindítom, működik.

Mi a gondod?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#191) Narxis válasza Kernel (#190) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hagyjál már ezzel a régi verzióval. :U

Thanos was right.

(#192) XtremLor válasza Narxis (#191) üzenetére


XtremLor
őstag

MIndenki azt hasznal amit akar, szive joga szerencsere.
Nem kell ezt tul misztifikalni, ami mukodik hibatlanul, azt minek lecserelni?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#193) #52815360 válasza XtremLor (#192) üzenetére


#52815360
törölt tag

Mert nem frissitik, és lehetnek benne biztonsági rések? A többség a torrent kliensekkel nem a szeretetszolgálathoz csatlakozik.

(#194) Kernel válasza Narxis (#191) üzenetére


Kernel
nagyúr

Értelek most már, illetve eddig is komolytalan gyereknek tűntél, de így akkor aláírtad.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#195) zoo8800 válasza Narxis (#191) üzenetére


zoo8800
veterán

Azon kívül, hogy régi ( :D ), mi bajod van vele?

rip and tear, until it is done

(#196) Memora


Memora
senior tag

Nekem egy (nagy) bajom van csak az uTorrent-el: gyors letöltéseknél nem bírja tovább 15-30 percnél, aztán memória túlcsordulás miatt összeomlik (bár az is lehet, hogy csak nekem van beletöltve túl sok torrent...).
Kár, hogy az utódját nem találom, mert eddig mindegyiknek, amit kipróbáltam volt olyan problémája, ami gyakorlatilag lehetetlenné tette a használatát (qbittorrent: nem engedi törölni a letöltött file-okat, deluge errort mutat 10x újraellenőriztetés után is, de persze nem lehet sehogy sem megtudni, mi a baja, stb).

Fancy quote placeholder

(#197) Lauda válasza Kernel (#190) üzenetére


Lauda
félisten

Errol van szo!

(#198) BiP válasza Memora (#196) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem most 300 torrent van betöltve, (korábban volt már 1000 is), sosem volt ilyen bajom vele. (2.2.1)

Nem vagyok utorrent hívő, de ez vált be, minek váltanék másra?
Korábban (amikor még a 2-es verzió volt friss), próbálgattam más klienseket, de akkor egyik sem győzött meg. (vagy már akkor tele volt reklámmal vagy nem tudott annyit vagy nem lehetett normálisan bekonfigolni vagy fagyott).
Azóta persze más a helyzet, biztos sokat javult a konkurrencia, de sosem kényszerültem rá újra, hogy más kliens után nézzek.

[ Szerkesztve ]

(#199) SvenOlam


SvenOlam
csendes tag

Én már rég kukáztam ezt a hulladék utorrent-et. Nem is értem, hogy miért használják ilyen sokan, van bőven alternatíva. Tixati rulez! :)

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#200) FF23 válasza Kernel (#190) üzenetére


FF23
senior tag

Én megcsináltam portable proginak és arra a HDD-re tettem, amit torrentezésre használok. Nem sűrűn telepítek, de ekkor csak ellenőrzöm a kötet nevét, kihúzom a parancsikont az asztalra és mehet a móka.
Több, mint 4 év "munkaidő" van benne frissítések nélkül. (2.2.1)
Nem tudom, hogy miért kellene többet tudni egy torrent kliensnek, mint töltögetni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#201) Kernel válasza FF23 (#200) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem akartam tovább részletezni, meg nyilván mások is tudhatják, de épp ez a jó benne, hogy tulajdonképpen alapból hordozható, mert először a saját mappájában keresi a torrentfájlokat és a beállításokat. Ha ott nem találja, akkor a \Users\Felhasználó\AppData\stb.

Így csak egyszer kell betenni a szükséges fájlokat a utorrent.exe mellé, utána már egyben lesz minden, könnyen hordozható, másolható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#202) Joci10 válasza sutszi (#174) üzenetére


Joci10
őstag

(És írom ezt a #172 és #173-ra is)

Nem kell nekem esni, és csak megmutattam "mire gondolt a költő". ;) Erre volt a példám is - az elvekről (és a hogyan csomagolják rész ide is illik).

Az meg, hogy a flash-hoz van hasonlítva az utorrent 'fogyasztása', az kicsit túlzó. Nem tudom, mennyit eszik; de biztos vagyok benne, hogy nagyon nem egy flash-szinten dolgozna. Vagyis az, hogy most 0,1%-ot eszik egy CPU-ból vagy 0,11%-ot az nem ugyanolyan, mintha a flash 100%-os dolgát néznéd. Nem lesz tőle észrevehetően több a fogyasztása; így a hőtermelés 'plusz'-a sem.
Illetve ha nincs mindenkinek 8-16GB RAM-ja, akkor nincs több terás HDD-je sem - mint említettem, itt is elvi szinten kell vizsgálódni. De nem érdemes újra kezdeni a vitát, mert mint említettem, csak megpróbáltam megmutatni több oldalról is azt a gondolatmenetet, ami előzőleg fel lett vetve; hogy meg lehessen érteni az ötlet-felvetőt (persze az is lehet, hogy én is félreértettem, és akkor meg pláne felesleges itt tépni a billentyűzetet :D).

(#203) woodworm válasza Joci10 (#202) üzenetére


woodworm
veterán

Már bocsánat a kifejezésért, de fingod nincs az egészről, csak beszélsz itt az elvekről. Leírtuk, a kolléga megértette, még ha visszhangból kapott is utána még pár választ, hogy a két program jelenleg nagyságrendileg ugyanakkora. Erőforráséhsége pedig kisebb a qbit-nek. Akkor most miről beszélünk?

(#204) SzaboZE válasza Memora (#196) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az egyedi gond lesz, nekem hónapokig elmegy piszkálás nélkül akármennyi torrenttel, ssd-vel, 100MBit-tel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#205) Joci10 válasza woodworm (#203) üzenetére


Joci10
őstag

Nekem nincs fingom az egészről. Aha. Mintha nem ám mások kötöttek volna bele abba a bizonyos illetőbe; és nem mintha ezeknek a másoknak magyaráztam volna el, hogy mi volt az illető oka (mert ők saját bevallásuk szerint sem értették). De mindegy. Én vagyok a végtelenül gonosz, mert elkezdtem magyarázni. Legközelebb majd nem teszem, aztán szedjétek szét egymást (mint most is megtettétek) - pont, mint az 'értelmes' 'ember'-ek.

(#206) leviske válasza #52815360 (#193) üzenetére


leviske
veterán

Ha a kétmilliós statisztika helytálló, akkor ezt így nem lehet kijelenteni. ;]

(#199) SvenOlam: Nem a Tixati az, ami odadobhatja akár egy pedofil tartalmakat letöltő emberkének is az IP-d proxy alapon? Vagy keverem?

(#207) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Az utorrent után egy ideig lelkesedtem -ezen topic hatására- a qbittorrentért, de szerencsére nem állapodtam meg és rátaláltam a tixatira. Na, ott kezdődik a királyság! Köszönöm a javaslatokat!

(#208) kymera


kymera
senior tag

qBittorrent - ennyi

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#209) Memora válasza BiP (#198) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem a 3.3.1 van fent (kipróbáltam a közkedvelt 2.2.1-et is, de ugyanúgy összeomlott), sajnos már túl sok torrent van benne, hogy egyszerűen "clean" telepítéssel újrarakhatnám (frissíteni se tud már rendesen...).
Majd egyszer talán kezdek vele valamit.

Fancy quote placeholder

(#210) Memora válasza Joci10 (#202) üzenetére


Memora
senior tag

"ha nincs mindenkinek 8-16GB RAM-ja, akkor nincs több terás HDD-je sem"
De szeretem az ilyen "megalapozott" okfejtéseket... :U
Nekem van több (több) terrás HDD-m, de nincs csak 4GB ram-om.

Fancy quote placeholder

(#211) Memora válasza SzaboZE (#204) üzenetére


Memora
senior tag

Csak 4GB ram-om van, talán ez is közrejátszhat. Ill. az is, hogy egy ezeréves, az idők során sz@rrá ment telepítésről van szó... :U

Fancy quote placeholder

(#212) Kernel válasza Memora (#209) üzenetére


Kernel
nagyúr

Magam nem is a 2.2.1, hanem a 2.0.4 verziónál ragadtam le, ez még a klasszikus felület legutolsó tagja (build_22967).

Amikor jött a váltás, valamiért nem tetszett 2.2.1 sem (meg az utána lévők sem), ezért berágtam és addig mentem vissza, míg ide jutottam. Azóta semmi gond. Oprendszerek cserélődtek alatta, XP-n kezdte, hardver is változott, de most is csak 4 GB RAM van egyébként.

Amikor tele volt torrentekkel, csak nagyon lassan indult, más baja nem volt. Mivel nem akartam a régi torrenteket letakarítani, inkább azt csináltam, hogy kreáltam egy új üres programot, de meghagytam a régit is.

A régit talán egy-kétszer még elővettem az évek során (takarítás, rendszerezés), végül elfelejtődött. De máig megvan az is, bármikor elindítható.

Ez csak annyi, hogy elteszem / átnevezem a mappát (uTorrent_old), az új legyen teljesen üres, csak a utorrent.exe átmásolása szükséges. Ha a régi elérési úton marad, a rendszerszintű társítás változatlan, de egyébként a beállítások között könnyen társítható újra.

De ezzel kapcsolatban felhívnám a figyelmet a korábbi hozzászólásomra is.

Ha egy üres mappában elindítom a programot és nem talál beállításokat a "Users" alatt, akkor az újat önmaga mellett hozza létre és oda menti a torrentfájlokat is. Ha mégsem, akkor célszerű átpakolni, hogy egyben legyenek a szokásos fájlok:

uTorrent.exe
resume.dat
dht.dat
rss.dat
settings.dat
*.torrent

Ha a régit szeretném elindítani, az újat természetesen előbb le kell állítani (nyilván a systray-en sem futhat). Nem lesz belőle keveredés, csak nem indul el a másik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#213) Memora válasza Kernel (#212) üzenetére


Memora
senior tag

"kreáltam egy új üres programot, de meghagytam a régit is"
Ezt én is próbáltam, de nekem "összegabalyodtak", kiírta hogy már fut egy régebbi/újabb verzió, frissítsek/downgrade-eljek, stb. :U
Nem tudtam sehogy sem egyszerre két különböző telepítést tartani a gépen.
Pakolgattam is ide-oda, de nem ezért nem jó, már előtte sem volt az...

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#214) XtremLor válasza Memora (#213) üzenetére


XtremLor
őstag

Kernel amit irt azt csinald meg tehet hozz letre egy portable verziot az utorentbol, ezutan abba a mappaba csinalj egy szoveges doc-ot jegyzettombel ird bele hogy "utorrent /recover" es mentsd el. Mentes maskent, alul a fajltipust rakd minden filera, ezutan nevezd el legyen utorrent.bat, es ezzel inditsd a kulonbozo verziokat

"Legen...Wait for it...Dary"

(#215) Kernel válasza Memora (#213) üzenetére


Kernel
nagyúr

Napokban (épp mivel a topikban szóba került), én is variáltam egy kicsit, csak ott néztem el, hogy amikor bezártam, a Systray-en rejtve futott tovább.

Ugyanis ahhoz vagyok szokva, hogy mindig látszik a tálcán, illetve ez nem úgy volt beállítva, hogy a sarok X-re bezárjon. Így viszont ráindítottam a másikat, máris nem az történt, amit akartam.

De szerencsére ez csak engem zavart meg, egyébként nem kavarodott össze semmi. Csak be kellett zárni rendesen. Pedig régebben is jártam így, csak az évek során elfelejti az ember.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#216) Memora válasza Kernel (#215) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem amikor be volt zárva az egyik, akkor is csak úgy indult el a másik, hogy azt írta ki, már van egy újabb/régebbi verzió ma gépen, upgrade-elni/downgrade-elni akarom e? Ha azt mondtam, hogy nem, akkor is furcsaságokat csinált, úgyhogy inkább hagytam a fenébe...

Fancy quote placeholder

(#217) Memora válasza XtremLor (#214) üzenetére


Memora
senior tag

Ez érdekesen hangzik, kipróbálnám (jelenleg is portable az enyém, mert a C:\uTorrent mappából fut), de nem biztos, hogy értem teljesen: tehát a mostanit nevezzem át "uTorrent_old"-ra, majd tegyem el másik helyre, de hagyjam itt az üres mappát ("uTorrent"), és abba telepítsem az újat (vagy pakoljam át oda telepítés után a roaming-ból), vagy másoljam át bele a régi utorrent.exe-t is, és utána telepítsem oda/másoljam át az új, tiszta verziót? A "utorrent /recover" szöveget tartalmazó *.txt file-ból sikerült utorrent.bat-ot csinálni, azt értem.

Ha így működni fog, akkor én valószínűleg kipróbálom a legújabb (!) verziót, ha adware mentes (Avast antivírus és Malwarebytes Anti-malware/Anti-exploit csak észreveszi ha van benne valami), és pár perc alatt ki tudom lőni belőle a reklámokat, majd beállítgatni benne mindent, amit szoktam, és kompatibilisnek tűnik az összes tracker-rel amiket használok, akkor teszek vele egy próbát.
A régi 2.2.1 sajna nem tartalmazott olyan kényelmi beállításokat, amiket szeretek a 3.3.1-ben (ez ugyan elvileg egy alapból hibás verzió, a memória túlcsordulás miatt), így nekem nem alternatíva. Jó lenne valahonnan megtudni azt is, hogy a 3 szériából melyik verzió a legjobb, mert mindenhol csak a 2.2.1-et emlegeti mindenki, de vannak olyanok, akik nem akarják feladni a 3 széria új funkcióit, így a downgrade nem alternatíva...

Fancy quote placeholder

(#218) woodworm válasza Memora (#217) üzenetére


woodworm
veterán

Mi hiányzik a 2.2.1-esből?

Én a portableapps környezetét szoktam használni, nem kell állítgatni az útvonalakt. Néha nem fut le rendesen a telepítés, olyankor kézzel kell berakni a megfelelő utorrent.exe-t.

(#219) Memora


Memora
senior tag

"A Manamecrypt működésében is különbözik más zsaroló kártevőktől: a titkosítani kívánt fájlokat egy .RAR állományba másolja, majd ezt jelszóval titkosítja, az eredeti fájlokat pedig törli."

Ezek szerint akinek csurig van a vinyója, az védve van, mert nincs hely berarozni a fajlokat? :DDD

"A kártevő az alábbi fájltípusokat titkosítja:

*.3g2 *.3gp *.7z *.asf *.avi *.doc *.docx *.flv *.gif *.jpeg *.jpg *.m4v *.mov *.mp4 *.mpeg *.mpg *.pdf

*.png *.ppd *.pps *.ppt *.pptx *.psd *.qt *.rm *.tiff *.txt *.wmv *.wpd *.wps *.xlr *.xls *.xlsl *.zip"

Úgy látom a BD gyűjtőknek sincs félnivalójuk :DDD

Fancy quote placeholder

(#220) Memora válasza woodworm (#218) üzenetére


Memora
senior tag

"Mi hiányzik a 2.2.1-esből?"
Már nem emlékszek rá, mert elég régen próbáltam ki, de az rémlik, hogy számomra fontos opciók voltak (persze nem a stream-elésre, auto kitömörítésre és a hasonló casual baromságokra gondolok). Gyanítom, hogy azok közül akik a 2.2.1-et használják, a legtöbben egyáltalán ki se próbálták az újabb 3.*.* verziókat, így azok finombeállításai és bővített funkciói, új lehetőségei nem is hiányozhatnak nekik. Nekem a többi torrent kliens opciói is hiányosak az uTorrent-hez képest, pl: a Deluge is olyan alap dolgokat nem tud kijelezni, mint pl: hogy mennyi ideje seed-elek egy adott torrentet, stb.

Fancy quote placeholder

(#221) XtremLor válasza Memora (#217) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem a D meghajtora van masolva, a torrentek is oda mentodnek igy barmi van ujratelepites etc minden megy tovabb, csak el kell inditani.
A pelda kedveert, fogod az utorrent mappat( amiben benne az exe es az appdatabol kimasolt dolgok), ctrl+c ctrl+v kapol egy masolatot, a bat filet elinditod amit letrehoztam az utorrent.exe melle,igy annyi verziot inditasz amennyit akarsz, csak az exet kell cserelgetni a verziok kozotti valtashoz egyebkent.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#222) XtremLor válasza Memora (#217) üzenetére


XtremLor
őstag

3.2.3 build 28705 tesztelheted, nalam a 7.7.3 bittorrent fut, ugyan az a ketto.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#223) Memora válasza XtremLor (#222) üzenetére


Memora
senior tag

Ok, kösz, akkor ezt próbálom ki. Közben beugrott, hogy mi volt a problémám az egyik legújabb verzióval: ha összeomlott, és újra kellett indítanom, az éppen letöltés alatt álló torrentek újraellenőrzését nem lehetett felgyorsítani azzal, hogy leállítom, majd egyenként újraindítom őket (a 3.3.1 verzió ilyenkor a már egyszer újraellenőriztetett torrenteket pár másodperc alatt leellenőrzi), sőt, egyáltalán nem lehetett leállítani az újraellenőrzést a stop gombbal.

Fancy quote placeholder

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.