Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65388800


#65388800
törölt tag

Ez komoly? Már mindenben benne van?

"Érdekesség, hogy egy kódolási hiba miatt a torrentkliens az eredeti neve (uTorrent.exe) helyett „uTorrent.exeuTorrent.exe” néven kerül lementésre a gépen" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már csak az a kérdés, hogy melyik letöltési oldalakon érintett verziókban van ez a kis ajándékcsomag? A uTorrent lassan pályázhat a leggázabb torrentkliens címre: zéró fejlesztés mellett telenyomták reklámokkal, próbálkoztak (a hivatalos verzióban!) bányász-trójaival, stb. Nem lepődnék meg, hogy ebben a "sózásban" is benne lenne a fejlesztők keze.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) bozont


bozont
veterán

Ezért szedek mindent a hivatalos oldaláról, talán ott a legkisebb az esélye egy ilyennek, bár nem lehetetlen persze. Mondjuk a uTorrentet amúgy is dobtam már egy ideje, jelenleg Deluge fut inkább.

(#4) Ic3man


Ic3man
tag

Igen, uTorrent lassan a pocsék kategóriába sorolódik... Iszonyat memory leak-es, de ez...
Én 2.2.1-et használok, amit NEM vagyok hajlandó frissíteni, az jól működik.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont az uTorrentben felszaporodó PUP-ok miatt váltottam másik kliensre. Pedig régen jó volt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) zoo8800


zoo8800
veterán

Kis kiegészítés kellene, hogy melyik verzió, és honnan származó telepítő tartalmazza ezt a kis meglepit?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Ep eszu ember 2.x verziot hasznal egyebkent is. Az nincs tele minden felesleges szarral.

(#8) anulu válasza Ic3man (#4) üzenetére


anulu
félisten

dettó. köszöni, amire kell, arra tökéletes. nem tudok belőle stream-elni. és? cserébe nincs tele reklámmal.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) martonx


martonx
veterán

Ezért kell NAS-al torrentezni, és akkor nincs ilyen gond (hacsak a gyártó által kiküldött transmission frissítés nem vírusos, de ennyire ne legyünk paranoiásak).

Én kérek elnézést!

(#10) kikikirly


kikikirly
senior tag

Átváltottam U Torrentről Bit Torrentre,mikor kiderült hogy CPU minert tettek bele a fejlesztők,akkor még csak nem is vírusról volt szó .Teljesen jó,kezelőfelületük is azonos,semmilyen különbséget nem tapasztalok a kéretlen szoftverek hiányán kívül.

(#11) xmaas


xmaas
őstag

Szoval kitudja milyen helyrol leszedett utorrent melle pakolnak egyebb ajandekcsomagot is , hat aki hulye es kitudja honnen szedd le dolgokat es telepiti is oket az meg is erdemli szerintem ,de ez barmelyik programra igaz mivel mindegyik melle lehet pakolni virust /trojait hogyha nem hivatalos elenorzott helyrol szedjuk le benne van a pakliban..

Meg az se segit a helyzeten hogy ennyire figyelmetlenek az emberek hogy siman telepitenek akarmit anelkul hogy utananezenek a dolgoknak he nezd mar enek a telepito szir szarnak furcsa kicsit a neve had ne inditsam el :)

Vagy telepites kozbe figyeljenek oda hogy ne csak nextet meg oket nyomjanak mint a tatar hanem olvassak is el mire nyomnak oke hogy ne telepuljon valami extra szar ami majd megvaltoztataja a bongeszokbe a beallitasokat meg kuldi a pop-up reklamokat a pofankba

(#12) draco31


draco31
veterán

Nálam ez volt az utolsó szög a koporsójában.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13) Jofi81 válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


Jofi81
őstag

Szintén, azóta inkább qBittorrent.

(#14) zoo8800


zoo8800
veterán

Index:
a fertőzés nem minden µTorrent verziót érint. A Manamecrypttel összecsomagolt változatot különböző letöltési oldalakon és torrenthálózatokon keresztül terjesztik a bűnözők

:U

rip and tear, until it is done

(#15) Amacs


Amacs
aktív tag

Idáig nálam nem volt gond vele, a reklámokat pedig első dolgom letiltani telepítés után.
Ha jól értem, akkor frissítéssel nem töltődik le ilyesmi.

(#16) oriic válasza Amacs (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1 Soha semmi gondom nem volt vele.

Live-Die-Respawn

(#17) t72killer válasza xmaas (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy beleírhatták volna G-Data-ék a blogbejegyzésbe, hogy melyik letöltőoldalak érintettek. Én sem használom mindíg kizárólagosan a gyártó oldalát, pl a filehippo-t szoktam használni. Ezenkívül van, hogy maga a gyártó irányít át pl CNET és egyéb szerverekre. Kérdés, hogy ilyen legit helyekre is került a fertőzött verzióból (esetleg maga a főoldal az eredeti forrás??)

Az, hogy egy letorrentezett szoftverben kakukktojás legyen, nem meglepő, bár általában a kulcsgenerátorokat szokták preparálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) zoo8800 válasza t72killer (#17) üzenetére


zoo8800
veterán

Én is ezt hiányolom, épp a lényeg maradt ki a cikkből

rip and tear, until it is done

(#19) Narasim


Narasim
aktív tag

sajnos nagyon megszoktam ezt az utorrentet. pedig egyre jobban utálom.

honnan kell 2.x verziót szedni, hogy ne legyen benne szemét?

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#20) Dhampir


Dhampir
félisten

uTorrent okozta korábbi problémák miatt Windowson qBittorrentre váltottam, Linux alatt pedig az alapértelmezetten hozzáadott torrentklienst vetem be szükség esetén, amely többnyire a Transmission.

[ Szerkesztve ]

(#21) fi:zi'k válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Régen minden jobb volt. ;]

(#16) orichalcos
Jó neked, nálam állandóan felzabálta a szabad rendszermemóriát.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) Romvr


Romvr
őstag

Én azóta nem használom hogy a kliens ablaknak a 70%-ában reklámok mennek.

Deluge vagy Transmission, esetleg qBittorrent.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#23) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Gyorsan átnéztem néhány klienst, mostantól qbittorrent lesz.

(#24) BenyaHD


BenyaHD
csendes tag

Amúgy csökkentett módban nem lehet kiirtani?

(#25) Cifu válasza BenyaHD (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez egy titkosító / zsaroló program, ha letitkosította a fájljaidat, akkor onnan kezdve kiirthatod, a fő probléma az, hogy a fájljaidhoz nem fogsz hozzáférni. Mondjuk ahogy a cikkben is van, feltehetően valami egyszerű kódolást használ, így feltörhető.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) CPT.Pirk válasza Jofi81 (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is annál kötöttem ki.

fi:zi'k: a régi jó dolgokból nem maradt semmi... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem nagyon értem ezt a nagy uTorrent lázat amúgy sem, van néhány jobb alternatíva opensource is.
qTorrent igen régóta tele van szeméttel, nagyon jó szívvel sem ajánlható, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, ahogy írták fentebb, régi verziót kell használnia.

(#28) Dhampir válasza zeorsdfd (#23) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó választás. :K

(#29) koljano1 válasza Narasim (#19) üzenetére


koljano1
csendes tag

Ha kell, akkor én innen szoktam regi verziókat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) #52815360


#52815360
törölt tag

Ott a qBittorrent, Tixati. Minek adwaret telepiteni a gépre...

(#31) Keem1


Keem1
addikt

Ahogy a többiek is írták, a 2.2.1-es verziót tettem én is vissza, letiltva a frissítéseket, hiszen a trójai nélkül is egy katasztrófa a uTorrent 3.x-es verziója. Persze, tudom én hogy nem szeretetszolgálat, de régen pont azzal tűnt ki a többi közül, hogy teljesen ingyenes, kisméretű, gyors és erőforrásigénytelen. Most meg mindenben az ellenkezője. Elqrvultak, na... De ennyire? :U

Megnézem majd a sokak által említett QBittorent klienst is.

(#32) 1tom


1tom
tag

Én még most is 1.8.5-ös verziót használok, nem is cserélném le újabbra mert ez is jól működik.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#33) -=MrLF=- válasza Ic3man (#4) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

+1
én is ezt a 2.2.1 verziót használom tökéletes semmi gondja, itt értek a csúcsra.
(ez olyan mint a winamp 2.97, utána az is szar lett)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#34) saelin válasza xmaas (#11) üzenetére


saelin
veterán

"Vagy telepites kozbe figyeljenek oda hogy ne csak nextet meg oket nyomjanak mint a tatar hanem olvassak is el mire nyomnak oke hogy ne telepuljon valami extra szar ami majd megvaltoztataja a bongeszokbe a beallitasokat meg kuldi a pop-up reklamokat a pofankba"

Ezt nem győzöm hangsúlyozni a körülöttem lévőknek... Ne csak next-next-next nyomkodás legyen, hanem nézzék meg mit is telepítenek fel. A mai napig előfordul, hogy azért hívnak át mert valami toolbar, chrome és meg mittom én milyen 3rd party programok másznak fel más telepítőkkel.

A cikkhez:
Elképzelni sem tudom, hogy ki használhat reklámokkal teli utorrentet, amikor bőven van alternatíva helyette, és itt nincs olyan, hogy egyik jobb, mint a másik, mert maximum az ui különbözik és egy-két - jelentéktelen - funkció.
Személy szerint én a qbittorrentet használom már egy jó ideje. Linuxon meg deluge, egyértelműen.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Akinek baja van a reklámokkal µTorrent alatt, tudom javasolni: [link] :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#36) leviske


leviske
veterán

"A G Data korábbi felmérésének adatai szerint Magyarországon 2 millió internetező torrentezik,"

Magyarán majdnem az összes? :DDD

(#37) boeing


boeing
senior tag

Na ez tök jó,akkor csak óvatosan.

(#38) kriszpontaz válasza Jofi81 (#13) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én is arra váltottam amikor teletömték reklámokkal (persze ki lehet gyomlálni a beállításai alatt, de nem volt kedvem szenvedni vele), meg jött ugye régebben a bitcoin bányász cucc ami települt vele. Még azelőtt váltottam. Tele van szeméttel az egész program, egyre unszimpatikusabb. Pedig régen jó volt, de legalább ugyanolyan tökéletesen teszi a dolgát a qBittorrent.

[ Szerkesztve ]

(#39) #20655360


#20655360
törölt tag

Microtorrentet letöröl, qBittorrentet telepít. Problem solved.
Felőlem lehet Transmission, Tixati, Deluge, tököm tudja is, csak ne ez a szar.

[ Szerkesztve ]

(#40) acura válasza kikikirly (#10) üzenetére


acura
tag

Az utorrent meg a bittorrent tudtommal egy tulajdonban van, így nem meglepő a hasonlóság.

Részemről szintén a qBittorrent a legjobban bevált kliens windowsos környezeteben.

(#41) mildwood


mildwood
tag

Szintén a qBittorrent-et ajánlom. Szerintem egyszerűbb és tisztább kliens nincs most annál.

P

(#42) #65388800 válasza leviske (#36) üzenetére


#65388800
törölt tag

És ez csak előfizető nem is ember. Szóval ha minden előfizetésre jut 4 ember :DDD Gyerek elő se bújt de már húzza le a linuxot ;]

(#43) balika8.8


balika8.8
csendes tag

Ha jól értem akkor a vírus a windows-al indul és újra betölti magát? Tehát csak akkor titkosít amikor beindul a rendszer? Ebben az esetben mondjuk egy linux live distroval nem menthetőek a -windows alatt titkosított- fájlok egy külső tárolóra, windows újratelepít és probléma megoldva? Kicsit extrém megoldás, de működőképes, vagy ha egyszer titkosít akkor az úgy is marad?

(#44) Sanchez638


Sanchez638
addikt

2.2.1 van itt is, nem váltok sokáig.. Már vagy 10 rendszeren átment és még nincs baja.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45) Spancho válasza mildwood (#41) üzenetére


Spancho
őstag

Én is áttértem már jó ideje a qbit-re.
Az utorrent az utóbbi időkben már annyira pofátlan volt ,hogy letöröltem inkább.
Mobilon néha használom.
Ami miatt végleg töröltem az az volt ,hogy benyomott valami reklámot a program közepére ,amit ki se lehetett nyomni ,nem tudtam kezelni a torrenteket (no persze csak legálisak) :P
Amilyen fasza kis egyszerű program volt régen ,annyira gagyi lett a vége fele.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#46) vigyori78


vigyori78
őstag

+1 utorrent 2.2.1 build 25302

(#47) #51736960 válasza Sanchez638 (#44) üzenetére


#51736960
törölt tag

én is a 2.2.1 verziót hurcolom évek óta, még csak nem is installálom, egyszerűen csak átmásolom ha új konfigom van. szerintem ez a létező legszuperebb torrent kliens.

(#48) bandras0226 válasza #52815360 (#30) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Év eleje óta én is Tixatit használok. Eddig meg vagyok vele elégedve.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#49) hemaka válasza leviske (#36) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az lol.

(#50) GardaY


GardaY
tag

+1 a qBittorrentre :R
uTorrentnél mióta bepróbálkoztak a bitcoin bányászással lecseréltem.

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.