Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Kipróbáltam még, hogy ez az olvasási sebesség elég-e HD filmezéshez és felmásoltam egy 25GB-os 1080P-s 3D filmet és zökkenőmentesen, szépen kell végig tudtam nézni.

Ezt értelmezd át egy picit.

Próbáld ki exfat fájlrendszerrel is, mit mutat az eszköz.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"USB 2.0 porton (sajnos a jelenlegi gépem csak ezt tudja.). Az eredmény elég karcsúcska, főleg, ha azt nézem, hogy USB 3.0 pendrive-ról beszélünk"

Szerintem az USB2.0 port nem is tud többet .ennyi a max amennyit mértél. Ez nem olyan mint ha egy sportkocsit teszteltél volna földúton? :)

(#3) rover45 válasza Silentfrog (#2) üzenetére


rover45
senior tag

+1

(#4) royalka válasza Silentfrog (#2) üzenetére


royalka
őstag

Ha kicsit átlépsz a Pendrive irás-olvasás sebesség topicba, meglátod, hogy többet ki lehet csikarni belőle (már mint a portból).

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5) royalka válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


royalka
őstag

Mármint fogalmazzam át ezt a szöveget?
Exfat-ba is próbáltam, de úgy se kaptam magasabb eredményeket. (igaz "gyors formázást" csináltam, ez lehet befolyásoló tényező.)

És köszönöm az észrevételt. :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#6) Sub-ZeRo válasza royalka (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, mert a vége valahogy nem klappol, olvasd csak át.

Nincs mit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) Zirowe válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Usb 2.0 gyakorlati maximuma kb 30-40mb/s között van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) bajaki


bajaki
őstag

Hasznos kis cucc. :C

(#9) Lewzke


Lewzke
őstag

a tologatás jó dolog, egy régebbi 8 gigás Kingmaxot használok ami szintén így van megoldva. kár ,hogy kimaradt róla a led.

(#10) lacuspapus


lacuspapus
tag

Köszi a leírást, épp most szemezgettem, hogy mit volna érdemes venni, és ha tényleg megvan 7 rugó alatt, akkor veszek :R

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#11) royalka válasza lacuspapus (#10) üzenetére


royalka
őstag

Ez lett volna a fő célja a cikknek. Így már nem annyira zsákbamacska a vétel. Szivesen. :B

(#9) Lewzke: Én is hiányoltam a ledet, jó azért ha látszódik, hogy hol van. (főleg ha a gép elejébe van bedugva )

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#12) Lolka Bolka válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Sokkal többet tud az USB 2, a pendrive viszont ennyit, cserébe drága, viszont van egyéb jó tulajdonsága.
A cikk elsőre nem volt rossz, sőt! Vannak itt sokkal bénábbak is régi "motorosoktól" Viszont a vége...szóval nem tudom olyan hirtelen lett vége. :) Még vártam a csattanót.

(#7) Edenyke Az elméleti max csak egy dolog, viszont kis fileok esetén egy jobb pendrive 100x annyit tud mint ez...

[ Szerkesztve ]

(#13) royalka válasza Lolka Bolka (#12) üzenetére


royalka
őstag

Azt hittem a sebesség, elég csattanó lesz. Javaslat? :)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#14) Lolka Bolka válasza royalka (#13) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Megfogtál:) A sebesség negatív csattanó....;) A lényege ennek meg, gondolom, hogy kétlaki.
A csomagolt képnél, meg amúgy sok képnél, nem csak nálad, sokszor jobb lenne vaku nélkül hosszabb záridővel készíteni a képet, mert a bevillanás nem szép rajta. Esetleg, ha van, nem tudom, megemlíthetted hogy vannak-e konkurens termékek. Lehetett volna arról is szó, hogy mondjuk nem PCre kötve hogy viselkedik....tudom is én...:)
De amit írtál az jó volt!

[ Szerkesztve ]

(#15) Lewzke válasza royalka (#11) üzenetére


Lewzke
őstag

nekem az írás-olvasás jelzésére kellene. nem akarom kihúzni írás közben. biztonságos elvávolítást nem szoktam használni szerintem fölösleges

(#16) Zirowe válasza Lolka Bolka (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Direkt írtam a gyakorlati szócskát, és nem az elméletit.
Ennyit mértem max más eszközökkel, de ezt a te méréseid is alátámasztják.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17) student


student
őstag

hány év az élettartam garancia :F

már vmit gugliztam
*Oroszország esetén az élettartam-garancia az eredeti végfelhasználó által történő vásárlás dátumától kezdődő tíz (10) éves időtartamként van meghatározva.

[ Szerkesztve ]

(#18) ronson válasza student (#17) üzenetére


ronson
őstag

Gondolom, mind évben, mind újraírási ciklusban be kell, hogy legyen határolva az élettartam.

(#19) Lolka Bolka válasza Zirowe (#16) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jaja, pongyola voltam....viszont ha megnézed, akkor gyakorlati, amit írtam, hogy kis fileok esetén akár 100x gyorsabb lehet ennél másik pendrive, míg a nagy fileoknál is lehet még legalább 50%ot kihozni USB2 alatt is és akkor USB3-ról még nem is beszéltünk, mivel arról nem készült teszt.

[ Szerkesztve ]

(#20) djculture


djculture
félisten

Eléggé csiga egy cucc, kingston dt r500 usb2 16 gigás penem 35,6 MB/s olvasható 19,6 MB/s írható..

[ Szerkesztve ]

(#21) Lambach


Lambach
tag

Tetszik ez a megoldás, nem láttam még hasonlót.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#22) r-chee


r-chee
őstag

Milyen OTG-s pendrive-ok érhetők el még a piacon jelenleg?

üdv.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#23) Cathulhu válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ne terjesszuk mar a hulyeseget legyszives, valaki elolvassa es meg el is hiszi, aztan igy terjed szepen tova. 10mp raguglizni, ha valamiben nem vagy biztos.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) royalka válasza r-chee (#22) üzenetére


royalka
őstag

Sony, maxell, Lg, pár kínai, még van egy amiről tudok, de márkája nem jut eszembe hirtelen. (Én ennyit ismerek. )

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#25) Silentfrog válasza Cathulhu (#23) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha visszaolvastál volna akkor láthattad volna, hogy már ki lettem oktatva! :)

/Tapasztalatból írtam,nálam még az ssd sem volt sokkal gyorsabb külső rackbe használva,valszeg nálam van akkor a hiba! :B /

[ Szerkesztve ]

(#26) Cathulhu válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

Visszaolvastam, es nem is azt mondtam el harmadjara, hogy ennel tobbet tud, hanem azt, hogy legkozelebb legyszives nezz utana ;)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) Vincent_


Vincent_
aktív tag

USB 2.0-ás porton tesztelni 3.0-ás eszközt... Nem is tudom, van-e értelme.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#28) royalka


royalka
őstag

Felhő: Ha többet tudott volna, akkor hozta volna.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#29) Vincent_ válasza royalka (#28) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Valóban. Akkor viszont úgy tűnik nekem, hogy ez egy hamisítvány lesz. Ennél még az én 8 éves 1 gigás Verbatimom is jobb eredményt hoz.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#30) Lolka Bolka válasza Vincent_ (#29) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Mutasd! :)

(#31) Vincent_ válasza Lolka Bolka (#30) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Még fut a teszt, addig egy kis olvasnivaló: [link].

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#32) Lolka Bolka válasza Vincent_ (#31) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hasznos link!!! Amúgy nem mondtam, hogy nincs igazad, hanem, minél több teszt van itt annál jobb! ;)

(#33) Vincent_ válasza Lolka Bolka (#32) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Bő 8 éves az USB-drive-om, az U3-as kiadás (tehát a lassabb piros, és a gyorsabb kék közötti sebességgel bíró) kiadás. Az eredmény:

Ebből én arra következtetek, hogy a 3.0-ás specifikációval bíró Verbatim igencsak harmatgyenge eredményű. Én magam nem zárnám ki a hamisítvány esetét sem, de az ebben jobban benne lévő kollégák majd jól megmondják ezt. :)

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#34) Lolka Bolka válasza Vincent_ (#33) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Simán lehet, hogy csak ennyit tud és az USB3 csak marketingfogás:)

(#35) royalka válasza Vincent_ (#33) üzenetére


royalka
őstag

Nyugodj meg, hogy ez nem hamisítvány. Az oldalán is ott a "gravírozott" egyedi azonosítókód + ha elolvastad volna az egész cikket, akkor értelmezhetted volna, hogy ez eredeti termék (külső memunkálása, anyaghasználat). A hamisítványokkal nem foglalkoznak ennyit. Amúgy se a sebességgel szoktak csalni főképp hanem a mérettel. :W

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#36) Blasius0704


Blasius0704
tag

Tetszik maga azözlet hogy microusb pendrive, csak amíg otg kábellel simán viszi a tabom ezeket haver hasonlpó maxeljét nem vitte. (Nagy usbt használva otgvel az is ment.)

(#37) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Ügyes kis cucc, de a sebességéért kár...

(#38) kromatika válasza fondorlatos (#37) üzenetére


kromatika
veterán

+1

(#39) Vincent_ válasza royalka (#35) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Én nyugodt vagyok. Elolvastam a cikket. De ez az eredmény akkor is szánalmas...

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#40) royalka válasza Vincent_ (#39) üzenetére


royalka
őstag

Senki se vitatta, hogy gyenge sebességet produkált. A verba amúgy se szokott nagy sebességű usb-s cuccokkal előrukkolni. Pl a micro penje is nagyon gyatrán teljesítenek.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41) ludus


ludus
aktív tag

És merre lehet ilyet beszerezni?

(#42) royalka válasza ludus (#41) üzenetére


royalka
őstag

Ebay.com vagy megveheted a tesztelt példányt is. :)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#43) ludus válasza royalka (#42) üzenetére


ludus
aktív tag

Ebay-en néztem én is, de inkább rendeltem 0,9$-ért egy OTG kábelt a meglévő pendriveimhez ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.