Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Lehet nyers leszek, de mi a szar ez ?
A végén oda van lökve, minden konzekvenciát nélkülöző szösszenet. Az egész cikkben várná az ember, hogy szépen kibontsa a problémát a cikk, de semmi. Ez a moslék kb a facebook és 444-es ömlengésekhez ér fel, de azt a színvonalat nem tudta átlépni.

Egyébiránt nem feltétlen rossz a tartalom, de ez így durva volt.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#52) Sirus86


Sirus86
tag
LOGOUT blog (1)

Nem olvastam el az elozmenyeket, de gyorsan leirom,miert koltoztem kulfoldre,mint IT-s:

-Tanulasi vagy, ami azt jelenti, hogy evi legalabb ketszer tanfolyamon tudok tanulni Magyarorszagon!!! plusz mas orszagokban angolul/sajat nyelvemen.
-Fejlodesi lehetoseg: egyertelmu dolog, specializalodtam igencsak.
-Fekete/ szurke munka teljes mellozese es hetvegi szabad elet es delutanok: Vegre van eletem tobb,mint 7 ev gurzies utan. Nem kell tuloraznom, fusiznom, hardveraproznom/vateraznom, hogy kicsit jobb gepeim legyenek, vagy tudjak keszpenzt a szukos honapok utan.
-Anyagi jutalmazas: A fizetesem 700.000.- felett/ netto ugy, hogy siman fel lehet tornaznom majd millio fole. Persze Euroban/ Fontban. Ez lehetove teszi azt, hogy vegre apa lehessek, csaladomat tamogatni tudjam, hitelemet fizetni tudjam. Mivel sosem volt hatszelem, igy ez az eletvalatas meg mindig megkonnyeztet, ha belegondolok, hogy elvesztegettem tobb,mint 7 evet az eletembol.
Es hidd el, ez a fizu EU atlag orszagaiban normalis, mikozben a koltsegek hasonloak lettek ket ev alatt.

Mindekozben hazavagyom, nagyon is. Hianyzik a jo etel, tarsasgok es kultura. De amig egy felnott ember nem tudja meg a csaladjat sem ellatni,addig nincsen ertelme hazamenni...

Privatban is szivesen meselek. Itt kevesbe van idom.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#53) tatararpad


tatararpad
őstag

Szerettem volna valami frappánsat írni, de igazából csak irigylem az az IT-seket a a problémáik miatt, a "fos" 700K fizetés és a 340K-s éhbér között én is nehezen tudnék választani :D

[ Szerkesztve ]

(#54) Döglött Róka válasza Sirus86 (#52) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De privatban tobb embernek leirni ugyanazt van idod:) Vicces.

En itthon maradtam, nincs felsofoku vegzettsegem megis sikerult az egyik legelitebb kozegbe bekerulnom mint rendszermernok. Fizetesem eleg jo de nyilvan hajtok mert 32 evesen meg boven van hova fejlodnom:)

Mellesleg a bejegyzes nagyon nem all messze a valosagtol es nem csak programozokra vonatkozik.Utobbi idoben jopar bertagyalason atestem, egeszseges mertekig en diktaltam a felteteleket a fiatalok meg tenyleg huzzak felfele a bereket es nagy a szakadek szaktudasban.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55) pomorski


pomorski
őstag

Jó írás volt!

(#56) UnA válasza fordfairlane (#50) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem jobb :D

(#57) sutszi


sutszi
veterán

Ez a cikk több indulatot váltott ki mint a korábbi... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58) snecy20


snecy20
veterán

Mi az a Csudutov Csudinka?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#59) Snoop-y válasza Döglött Róka (#54) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kerdezz batran szivesen meselek publicban.
:K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#60) Narxis


Narxis
nagyúr

Végre nevén neveztük a gyereket, sokan sajnos teljesen más dimenzióban élnek. Programozn, programozni, programozni ez itt a lényeg.

Thanos was right.

(#61) anaqer válasza #35193216 (#46) üzenetére


anaqer
veterán

Természetesen van bizonyos mértékű korreláció, ezt én sem tagadom. Csak arra akartam utalni, hogy a nem-budapesti munkák alulfizetettsége egy elég régi téma - bőven megelőzi az informatikai robbanást. Ez már akkor is (sőt, korábban) így volt, amikor még C64-re csorgattuk a nyálunkat.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#62) Zola007 válasza redgreg (#16) üzenetére


Zola007
veterán

Perl, majd R és Python
abba az összegben én már az összes juttatás is beleértem (sajnos)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#63) nyunyu válasza Zola007 (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Múltkor egyik pályakezdő, még diploma előtt álló infós ismerősöm panaszkodott, hogy nem akarták neki az egyik cégnél megadni a bruttó 500-at, így nem is foglalkozott velük tovább.

Diplomaosztónkon beszélgettem pár mellettem ülő arccal, frissen BSc mérnökinfót végzettként 230 nettóért (~350 bruttó) helyezkedtek el az egyik multihoz junior szoftverfejlesztőnek.
Azt mondták, ha virítják az MSc-t, akkor +20% emelés jár.

Szerintem meg 2 év komolyan vehető szakmai gyakorlattal extra WC papír nélkül is megkapná a 20%-ot, ha ott nem, akkor máshova átmenve.
(Fizetősként 4 félév x 30 kredit x 14000 HUF/kredit=1.68M-be kerül most egy BME MSc diploma, ha nem kell semmi extrát fizetned, mint pótvizsga, tárgy újrafelvétel, stb.)

Közben infós állásbörzén kinéztem magamnak az egyik hárombetűs német techcéget (piacvezető a nagyvállalati szoftverek terén.)
Jó pár év support, még pár év devops, aztán 1-2 év adatbázisos múlttal jelentkeztem hozzájuk szoftverfejlesztőnek.
HRes csaj folyamatosan terelt a várható fizetéssel kapcsolatban, hogy "versenyképes".

Ehhez képest jó pár kör (3 órás online programozó teszt, 1 óra telefon, 1 óra személyes foghúzás) után megkérdezték, mégis mennyit kérnék.

Nem mondtam túl nagy összeget (fent emlegetett pályakezdő +30%), erre kikerekedett a HR csaj szeme, mintha UFO lennék, de nem szólt semmit.

Egyből vágtam, mennyire "versenyképes" az általuk kínált állás.

Természetesen nem én kellettem nekik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64) hallador válasza Döglött Róka (#54) üzenetére


hallador
addikt

Nekem is az a véleményem, hogy a fiatalok húzzák fel a béreket, de a fiatalok ma, de ez csak a devops szektorra igaz, esetleg a klasszikus rendszergazda munkakörre, a magasabb szinteken, ahol komoly tapasztalat kell, és ez igaz a MIcrosoftra is (lévén ebből van a legtöbb a magyar átlag cégnél), ahol a tapasztalat többet ér mert nincs értelmes logkezelése,, és nincs leírva sehol hogyan működik.

De ott ahol legalább 10 év kell, hogy azokat az eszközöket megismerje, amit kb 99 %- hogy nem egyetemen tanult meg, abban a fiatalok labdába nem rúgnak.

A Cikk ott is hibádzik, hogy nem veszi figyelembe azokat a dolgokat mint például képzés. És nem az egyetemre gondoltam, hanem hogy valaki MCSE RHCE VCAP, CCIE vagy hasonló szintet elérjen ahhoz 10 év kell, és nem hogy braindump-ból letegye, hanem a tudás is mögötte legyen. Ahhoz minimum 30 évesnek kell lenni, inkább 35.

Ezek mérnökök nem tudnak programozni 90 %-ban (most ne vegyük ide a bash/powershel-t ide).

Szóval a cikk gyakorlatilag csak a startup szintű cégekről szól, abból Magyarországon nem sok van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#65) anaqer válasza Döglött Róka (#54) üzenetére


anaqer
veterán

A szaktudás fontos, persze... de szerintem másodlagos tényező. Főleg az IT szektorban - inkább a kiváncsiság, a tudásra való éhség az, ami mindent felül bírál.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#66) hallador válasza anaqer (#65) üzenetére


hallador
addikt

Ez mindaddig igaz, ameddig nem egy fél/egy milliárdos farmot raknak a kezed alá, mert ott a szaktudás hiánya tízmilliókba kerülhetnek. És ott nem babra megy a játék, hanem időre.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#67) noPublicFG válasza bambano (#23) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Egyet értek.
Aki eljut addig, hogy megszerezze a nyelvvizsga papírt, az nem áll le a tanulással, már az országhatáron túlra tervez.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#68) Egon válasza anaqer (#65) üzenetére


Egon
nagyúr

Fejlesztő vonatkozásában még akár igazad is lehet, de ha üzemeltetésről beszélünk (enterprise környezetben, nem SOHO kategóriás eszközökkel bűvészkedő kkv-ról), ott a tapasztalat sokkal többet ér...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69) anaqer válasza hallador (#66) üzenetére


anaqer
veterán

Dolgoztam SIL4-es témán, szóval ezt kár erőltetni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#70) vandor01 válasza Narxis (#60) üzenetére


vandor01
őstag

csak kérdés mit és mennyiért?
annak idejen vagy 10 éve a cégnél kellettek programozok és vettek fél pár diplomas titánt...természetesen oktatni kellett őket mert melyik egyetem vesz nagy IBM gépeket csak oktatásra..

nos ott volt a lehetőség a fiatal embereknek, hogy megtanuljanak egy IBM-es nagygépen programozni
valamint a banküzemtant és az ezzeljáró minden dolgot lassacskan elsajátitsák! egy jo banki szervező dupláját keresi mint egy programozo... csak oda kell jutni a lehetőséghez..

nos a jelentkezők nagyrésze miutan belekostolt a fekete/zöld képernyőbe megköszönte a lehetőséget mert már ők pedig nem ezért diplomáztak?? ők jatékot akarnak irni... akkor fasznak jöttek el? hiába mondtam ha ezt megtanuljátok utana napi 50e+afa... de csak pazaroltam rajuk az időmet az oktatással!
1milla+afa / ho.... 10 éve?
gondolom ők voltak azok akik az angrybirds-el gennyesre keresték magukat? :D

akkoriba egy mindenhájjal megkent angol konzulens napi 1200fontert +szállás(5*)+utazásért tett látogatást akármelyik bankba.... valoszinűleg nem a legujabb fingo-programot oktatani a felhőben miatt.... :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#71) noPublicFG válasza [CsuCsu] (#48) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ez meg a másik dolog, amitől agyhúgykövet tudok kapni.
Jó, hogy közgazdász vagy, de programozz is, sőt repülőt is kell vezetni, valamint autót szerelni, de az sem árt, ha ismered a papírgyártás csínnyát-bínnyát.
Az ilyen cégeket utálom a legjobban. Nem csak elvárja a millió specifikus tudást, hanem kötelezővé is teszi.
Neked gratula, amiért oly' szerencsés vagy. :C

plus ça change, plus c'est la même chose

(#72) nullpoint


nullpoint
senior tag

"Az informatikus az pont az a fajta, amelyik............. logikusan tud gondolkodni. És szokott gondolkodni"

Ezen akkorát röhögtem. Az általam eddig ismert informatikus/programozó/ monitorfejű minden csak nem logikus, és a gondolkozás is távol áll tőlük. Nem tudom hogy alapból ilyen volt mind vagy csak a kényelmes munka, óriási fizetés, teljesítménykényszer / felelősségrevonás hiánya teszi őket eltunyulttá.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#73) pomorski válasza nullpoint (#72) üzenetére


pomorski
őstag

"Az informatikus az pont az a fajta, amelyik............. logikusan tud gondolkodni" - Az inkább a matematika. Nemde?!

(#74) kriszpontaz válasza tatararpad (#53) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Megláttam a 700K-s fizut leírva és begyulladt a szemem. Mondom ezt mérnökként. Itt is látszik mennyire le van szakadva az ÉK-i régió fizetésekben.

(#75) #35193216 válasza anaqer (#61) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ez igaz, de ez 30 éve nem azt jelentette, hogy nincs állás, csak hogy rosszabb. Ma IT szektorban Budapesten kívül 2 város van, ahol van esély egyáltalán elhelyezkedni programozóként. Máshol nem a fizetés rosszabb, hanem munka nincs.

(#76) Zola007 válasza kriszpontaz (#74) üzenetére


Zola007
veterán

Hagyd, más világ az egész :)

Nekem pl. ajánlottak tavaly "versenyképes" fizetéssel pesti biológus munkát
Egész tetszetősen nézett ki a feladatkör, de mikor szóba került, hogy akkor mi is az a versenyképes, nem tudtam, hogy sírjak vagy röhögjek.
bruttó 125.

Elnézést, de mi a f@szt kezdjek én nettó 85-el Budapesten, mikor ennyiből még falun is csak éhen lehet dögleni?
Szóval a munkáltatók realitásérzékén is lenne még mit javítani és ez nem a pályakezdők hibája egyik szektorban sem.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77) fordfairlane válasza UnA (#56) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sajnálatos. Ma sem fejtettem meg a világ egyik nagy problémáját.

x gon' give it to ya

(#78) Tombi válasza Zola007 (#76) üzenetére


Tombi
senior tag

netto 85 a fővárosban? pofám szakadna le, és a lábbelim az ajánlattevő cégbe..

(#79) #35193216 válasza noPublicFG (#71) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nagyon nem értek egyet. A programozás egyre több szakterületen válik soft skillé, és lehet ennek örülni, nem örülni, ez van. Mellesleg fordítva is igaz, egyre több programozónak kell más szakterülethez ia értenie, leginkabb ahhoz, amilyen területre fejleszt. Ugyanis az bizonyos bonyolultság fölött nem megy, hogy specifikációt gyártanak programozni nem tudók, abból meg programot a szakterülethez nem értők.

(#80) #35193216 válasza kriszpontaz (#74) üzenetére


#35193216
törölt tag

Dél-Dunántúl sem jobb, sőt Debrecen és Miskolc IT-s szempontból sokkal jobb, mint Pécs vagy Kaposvár. Mikor prog.hu-n senior PHP-s állast hirdettek kiemelt 150 nettóval Szigetváron...

(#81) vandor01 válasza #35193216 (#79) üzenetére


vandor01
őstag

pedig a karvalytőke azt szeretné, hogy a spec-bol vilagon bárhol jól műköfő kod szulessen!
nyugaton megtervezik specifikálják aztan a rabszolgák indiaban, fülöpszigeteken vagy mo-n egy tál rizsért kodolnák! 700e ft-os fizetés? ennyibol 10 indus vagy 8fillipino kodol 1 honapig.....
csak az a baj, hogy tele van hibaval es meg 8 kodolo fésüli át mire használhato lesz :D
a kapzsi szarfaszuakat nem érdekli a lenyeg, hogy piiizmosi sikeres legyen "outsourcing" respezentáljon
:C

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#82) kriszpontaz válasza #35193216 (#80) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az a vicces amikor sok ember 10-15 év tapasztalat után sem kap többet (és nem a képzettség és a tudás hiánya miatt), persze most nem IT szakterület, hanem mérnöki/tervezői amiről beszélek. Az egy másik kérdés hogy a cégek vagy nem tudnak ennél többet kitermelni, vagy nem is akarnak többet adni, úgymond "mesterségesen nyomottan tartva" a béreket.

A másik, ami a legnagyobb vicc, hogy egy középsulis végzettséggel Word/Excelben gépelgető tündértitkárnő fizetése, akinek a munkájában betöltött felelőssége meg sem közelíti a szakképzett kollégákét, sok helyen súrolja a mérnöki fizetéseket.

Itt sajnos csak úgy boldogul az ember, hogy egy fél műszak maszekot még lenyom nap végén a rendes munkája mellett, különben nem élne meg.

[ Szerkesztve ]

(#83) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az első oldal végén rögtön kommentelek: a dotcom-ot én nem válság, hanem "lufi" (bubble) néven ismertem, és nekem hihetőbbek azok az elmesélések, amikben a racionalitástól túl messze szakadó befektetői spekuláció, illetve erre építkező átverések, és nem épp a programozók fizetése a probléma. Ez nekem így nagyon kitekertnek tűnik, ahogy a cikk hivatkozik rá. Azt elhiszem, hogy a dotcom időszakban hasonló volt a fizetési kérdés, csak azt nem, hogy ez volt a dolog alapja és/vagy legnagyobb problémája, mint ahogy itt az a mondat sugallni látszik, hanem részben véletlen (valami más külső tényező okozza, csak ezek általában egyszerre jelentkeznek - mármint spekulatív lufik és munkaerő piaci gondok), vagy inkább visszafelé működik (a gazdasági/értékpiaci/politikai/stb viszonyok együttállása okoz munkaerő piaci gondokat és nem fordítva -> "Akinek kalapács van a kezében, az mindent szögnek lát" problémának tűnik a cikkíró részéről)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84) Egon válasza Tombi (#78) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van.
A fővárosban dolgozom, igaz, 20 éves munkatapasztalattal (ebből cca. 10 év releváns), de állami (tehát nem túl jól fizető) cégnél, IT-közeli területen (nem fejlesztő, nem üzemelető). Jelenleg 450K a bruttóm (mondjuk hozzá kell tenni, hogy kb. 400K volt 5-6 évig, tavaly emeltek 10%-ot, és jó eséllyel kb. ennyi lesz a fizu 5 év múlva is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#85) [CsuCsu] válasza noPublicFG (#71) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sajnos nem ertek egyet veled. Eloszor is nem ugy kell tudjak programozni, mint egy Software Engineer-nek. Masodszor pedig az adatokat algoritmikusan a leghatekonyabb feldolgozni a legtobb esetben es a kozgazdasagi modellek sem irjak meg magukat. Ez a munkaeszkoz es egyetemen tanitjak egyebkent a kozgaz diploma melle, mivel mar ott is felfogtak, hogy nem sokra mesz nelkule.

A specifikus tudasrol pedig annyit, hogy barmilyen programnyelv jo nekik. A logikajat ertsd, azt kovetelik. Az alapszintu programozas lassan olyan kovetelmeny lesz, mint az angol nyelvtudas. Elsajatitani is el lehet ezt a szintet 2-3 honap alatt.

(#86) Döglött Róka válasza hallador (#64) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"ahol a tapasztalat többet ér mert nincs értelmes logkezelése,, és nincs leírva sehol hogyan működik."

Es itt ki is utkozott a szaktudas hianya, lattal te mar cluster logot?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#87) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

IT helpdesk (belső support), legalsó szint (telefonok, jegyek ,chat). Bruttó 310 plusz kicsi juttatás. Nulla IT tapasztalat vagy végzettség, no programozás, de belül lehet tovább képezni magad. És én csak angolul (valós felsőfok, ezért vettek fel). a 24-25 éves, de angol-német kolleginák vsz hasonlót kapnak, esetleg többet (1-2 év helpdesk tapasztalattal). Usa kis multi, természetesen Budapesten, DE van VO :)
Fun fact: ismerős csaj, kiment tavaly 4 hónapra Ausztriába. 5 óra szobalánykodás + 3 óra (olykor több) mosogatás besegítés egy alpesi 20 szobás motelben. Leadózva, bejelentve nettó 1040 euró/hó, plusz ingyen szállás és kaja. Nemzetközi kollégák, németül semmit, angolul jól tud. Aztán csodálkozunk hogy a péktől a mosogatón át a mindenkiig húz el innen..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#88) hallador válasza anaqer (#69) üzenetére


hallador
addikt

Ja ah pl egy állami cég írja elő a SIL4-et, akkor az kb olyan mint a kádári 5 éves terv szart sem ér, na ha hasonlón dolgoztál, az kb adtál a sz.... egy pofont. Papíron fasza, semmit nem ér.

De pl egy AUDI, Mercedes, vagy hasonló cégnél ha nem tud legyártani 100 motort, akkor azt kiszámlázza a fővállalkozónak, na ezt erőltesd meg. Nem játszanak, Oda kell a szaktudás, az állami intézményekhez is, csak ott nem úgy nézik az ITIL-t mint Németországban, hanem olyan van is meg nincs is, de papíron nagyon szép, valóságban meg semmit nem ér. Ellentétben az ipar vállalattal, ahol meg az ITIL, meg a change management, nem csak azért van, hogy elmondhassák, hogy van...

(#86) Döglött Róka

Nem láttam és nem is érdekel a Microsoft annyira, mert nem a világom, de Microsoft általános logot igen, azért nagy különbség van a-között, hogy az MS kiad egy 800412123 hibaüzenetet mi aztán a 95 megoldás (95 weboldalon megmondják mit kellene ezzel kezdeni a 96-dik sem működik) után sem sikerül megoldani, mert egy hányás a logkezelés. Egy VMware-nél kb 3 perc alatt megvan mit kellene tenni ha baj van egy TSM-nél van kb 15000 error log üzenet, mindegyik ledokumentálva, pontos instrukciókkal merre indult 100-ból 95* bejön amit leírnak.
Egy AIX kb ugyanez, de az Oracle is egész kellemes onlie supporttal bír.

Egy Microsoft Hyper-V olyan nagy rakás szar hibaüzenet rendszerrel rendelkezik ha nem ezt csinálod 8 éve, és belefutottál a nagy részébe, hogy kitépheted a hajad sem jössz rá a microsoft leírásából merre kellene elindulnod, ha ez nem egy rakás szar, akkor micsoda?

Szóval azért azt én ténynek kezelem, hogy a Microsoft-nak van a legrosszabb online supportja az összes cég közül, Persze ez nem baj csak mégis idegesítő. És magánvélemény. (nem általánosítás. )

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#89) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem az is probléma már jó ideje - és még az is lesz sokáig - hogy rengeteg programozási nyelv van, még több fejlesztőkörnyezet, plusz dokumentáció. Jobb lenne mindenkinek, ha sokkal kevesebb lenne ezekből és nem arra menne el több éve a programozóknak, hogy beletanuljanak az épp divatos nyelvbe, környezetbe. Az ok, hogy ha tudja a szemantikát, a szintaktika mindegy, de ez rengeteg idejébe és pénzébe kerül mind a programozónak, mind a cégeknek. Persze ez globálisan probléma, nem csak nálunk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#90) cattus válasza Tigerclaw (#89) üzenetére


cattus
őstag

Nem tudom, én másképp látom. Szerintem egy nyelvet megtanulni nem olyan nagyon erőforrásigényes, főleg, ha már egy ideje benne vagy az iparban. A több évet egy kicsit túlzásnak érzem.

Do the thing!

(#91) vandor01


vandor01
őstag

20 eve tanultam meg egy mar akkor 40 eves es halalra itelt programozasi nyelvet en meg lattam lyukkartyat igaz gepet mar nem kellett vele etetni de viszont magnesszalagot meg csereltem :) halisten a titanok ruhellik a nagygepet nem tornek az oreg csocseszek baberjaira szepen elteszunk-veszunk bezsakoljuk az 1-1.5m + afa havonta az angrybird meg ratok marad :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#92) hallador válasza vandor01 (#91) üzenetére


hallador
addikt

Na igen, aki ismeri a cobolt vagy a algol, lisp, prologot ma nagyon hasít, nem is tanítják már, viszont nagy gépeken szeretik :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#93) mrhitoshi válasza #35193216 (#79) üzenetére


mrhitoshi
veterán

+1.
Szerintem nem ördögtől való ez az egész. Én nem vagyok programozó, és nem is tanulok ilyen szakon az egyetemen, de már a 3. nyelvet tanulom jelen pillanatban. Magamon könnyítek ha ilyet is tudok, és nem azért mert elvárás, hanem mert ki tud segíteni a munkában, egyszerűen könnyebb leprogramozni dolgokat, és utána várni a végeredményt, mintsem papíron számolgatni. Szerintem programozni tudni legalább alapszinten nem nagy elvárás 21. században.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#94) pomorski válasza vandor01 (#91) üzenetére


pomorski
őstag

Lyukkártyát Fortrannal?

(#95) Döglött Róka válasza hallador (#88) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kezelheted tenykent, attol meg teves:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96) Pikkolo^^ válasza kriszpontaz (#74) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az IT szektor van elszállva de nagyon.

(#97) leeate


leeate
senior tag

Leendő infósként azért örömmel látom, hogy hiány mutatkozik a piacon, de kérdem én, mi lesz akkor, ha egyszer elfogy a zinternet? :U

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#98) azbest válasza leeate (#97) üzenetére


azbest
félisten

gondolom csak viccelsz...
komolyan válaszolva, amikor "elfogy az internet", akkor az lesz a legutolsó problémád, hogy milyen szakmát válassz, mert jó eséllyel épp egy világégés közepén vagy, ahol szó szerint a tűlélésért ölik egymást az emberek.

(#99) nullpoint válasza pomorski (#73) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ezért is röhögtem akkorát a cikk ezen mondatán.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#100) UnA válasza DjFlanker (#87) üzenetére


UnA
Korrektor

Valahogy ettől függetlenül mégsem érzem azt, hogy a mosogatás versenyképes lenne. Persze először izgalmas, hogy relatíve sok pénzt kapsz, de életcélnak nem elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.