Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) dabadab válasza Dr. Akula (#142) üzenetére


dabadab
titán

Akkor úgy látszik, hogy te vagy a cikk második bekezdésében emlegetett "másik".

DRM is theft

(#352) Multibit válasza pvt.peter (#350) üzenetére


Multibit
veterán

Egy senior többek között elmeri kérni a saját "árát".
:K

(#353) dabadab válasza Jim Tonic (#225) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ezek az országok nem szenvednek azzal a problémával, hogy a legjobbak otthagyják őket (vagy legalábbis messze nem annyira, mint Magyarország, mert a Szilicium-völgynek azért még mindig megvan a maga varázsa).

DRM is theft

(#354) #82729984 válasza A_Papa (#328) üzenetére


#82729984
törölt tag

"- Mi az oka annak, hogy nagyon híres xy cég évek óta ugyanazzal a szöveggel keres pl szoftver tesztelőket?"

Szoftvertesztelőkből speciel talán még nagyobb hiány hiány van mint programozóból. Most természetesen nem játékok béta tesztelőiről beszélünk, hanem komoly infrastrukturális/üzleti szoftverek tesztelőiről.

Egyfelől mert nem képeznek olyat hogy szoftver tesztelő, nincs ilyen szak(ma), másfelől meg mert a devops-hoz hasonlóan egy nagyon speciális és hibrid szakma.
A legtöbb esetben egyszerre kell tudnod programozni (automatizált teszteset futtatás, készítés, elemzés stb) miközben igen komoly rendszerüzemeltetési tapasztalat is kell (a legtöbb szoftver sok platformon, oprendszer (verzión) müködik, komolyabb szoftverek esetén linux/unix ismeret egyszerre), tudnod kell debuggolni, és még olyan falánkságok is bejönnek mint pl. teljesitménytesztelés és tunningolás annak minden velejárójával, akár az ilyen wiresharkos csomagelemzés is.

Ilyen embert meg nehéz találni, a legtöbb cég maga próbál kiképezni a meglévő állományból aztán persze a konkurencia meg próbálja elcsaklizni.

Ráadásul mivel az emberek többségének fogalma sincs a fentiekről és azt hiszi hogy a szoftvertesztelés abból áll hogy egész nap játszik egy játékkal és csak felirja hogy ide kattintva történt valami, igy a jelentkezők zöme hát hogy is mondjam, sokszor az alja (értsd: egyszer már újrahúzta a windowsát és akkor ő már feltételezi hogy szakember és jó lesz erre a pozicióra)

(#355) dabadab válasza Zola007 (#196) üzenetére


dabadab
titán

"Valaki vállalná, hogy szán rá némi időt és privátban egy adott problémán és kódon keresztül kifejti nekem, hogy mi teszi a jó programozót?"

Okos, szorgalmas és alapos, kb ennyi :)

Az ilyen szubjektív szintek belövésének kínját teljesen átérzem, de ezt igazán úgyis csak akkor fogod érezni, ha már láttad a gyakorlatban (a példán való bemutatása meg azért is problémás, mert az igazán jó programozó jósága szerintem csak az igazán nagy projekteken jön elő, mert ott sokkal nehezebb nem elveszni a részletekben, és produkálni a pont működőre leegyszerűsített designt (bonyolultat "mindenki" tud csinálni, a túlegyszerűsítés is megy, de a kettő közti határvonal - na, az a művészet)).

DRM is theft

(#356) dabadab válasza A_Papa (#328) üzenetére


dabadab
titán

"- Miért van az hogy 35 év felett még csak be sem hívják a pályázót? Ha annyira sok a munka és olyan nagy a hiány, miért nem adják meg az esélyt?"

Én erről nem tudok, hogy így lenne (az utolsó alkalmazotti állásomat 38 évesen kaptam meg).

"- Mi az oka annak, hogy nagyon híres xy cég évek óta ugyanazzal a szöveggel keres pl szoftver tesztelőket?"

Ha egyszer sikerült egyszer megírni az álláshirdetés szövegét úgy, hogy minden érintett rábólintott, akkor miért változtatnának?

"Komolyan nincs ebben az ország olyan ember aki alkalmas lenne a számukra?"

Amikor pályakezdő voltam, az első csoportban, ahol dolgoztam, végig munkaerőhiány volt, kb. három év alatt sikerült felvenni öt embert (a jelentkezők nem voltak nagyon sokan és jó részüknél tényleg nagyon alapvető dolgok hiányoztak).

"Vagy esetleg csak azért jelennek meg állás hirdetések, hogy a cégek ebből presztízs kérdést csinálnak?"

Ezt a kérdést nem is tudom igazán értelmezni.

DRM is theft

(#357) Zola007 válasza proci985 (#341) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm :R
egy Programming for Everybody / Python kurzusra regisztráltam próbaként. meglátjuk
tematika alapján talán jobban átfedi azokat az alapokat, amit eddig az O'Reillys Beginning Perl for Bioinformatics könyvből tanultam
Az első 100 oldalon vagyok abból túl, eddig nem gáz.

(#342) mattew: köszönöm szintén. A coursera addigra pont kifut, utána rápróbálok az edx-re

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#358) #42375680


#42375680
törölt tag

Mint sok éve gyárban dolgozó, de még lelkes emberként feltennék egy kérdést!

Mit kezdjen el tanulni az aki szeretne változtatni az életén és úgy gondolja, hogy ez az informatikával sikerülhet?
Keresések alapján junior java programozót szinte mindig keresnek.
Ha valaki autodidakta, honnan tudja azt, hogy mit kell tudnia egy ilyen álláshoz, vagy bármelyik másik hasonlóhoz?

(#359) Dr. Akula válasza A_Papa (#328) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert a királyfira várnak a fehér lovon. Legyél 25 alatt, 3 diploma, 5 nyelvvizsga, ne kérj többet nettó 100-nál.

(#360) pvt.peter válasza Dr. Akula (#359) üzenetére


pvt.peter
őstag

és legyen munkatapasztalatod IS :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#361) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#345) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

This is the beginning of a beautiful friendship... :D

(#362) mufi


mufi
senior tag

Elolvastam ezt a cikket és megint majdnem elkezdem sajnálni ezt az egész sz*ros IT világot. :N

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#363) Dr. Akula válasza #42375680 (#358) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Java vagy C# frontend + SQL (leginkább Oracle) backend, nagyjából egy ilyen adatbázisprogramozói tudással tudsz a legkönnyebben (legtöbb helyre) elhelyezkedni. Ami nem hátrány, mert itt hungarisztánban jönnek-mennek a cégek, nem lehet egyre feltenni az egész életed. Én azt mondom hogyha van egy biztos alapod, csak utána próbálgass speciális (kevésbé keresett) dolgokat, hogyha bukás van, legyen alap az újrakezdésre másik cégnél. Nagyon speciális tudással lehet a legtöbbet keresni, csak ha az a cég befuccsol, akkor neked mikor lesz állásod...

(#364) Snoop-y válasza CyberPunk666 (#306) üzenetére


Snoop-y
veterán

tuloraval max egy £1000-1200-at.
De ezert altalaban 6 napot dolgozik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#365) Snoop-y válasza emvy (#234) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pl aki nalunk fejleszti a rendszert nincs az az uristen hogy az eleshez kapjon hozzaferest es vice versa.
Segregation of duty elso szabaly.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#366) proci985 válasza dabadab (#348) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

skandinaviaban ez megvalosult, felveteli kovetelmeny az angol. minimum a B2, de adott esetben a C1 is. helyi nyelvu kepzeseknel is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#367) proci985 válasza nyunyu (#349) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

passz, magyar felsooktatassal utoljara lassan egy evtizede volt dolgom.

de ha mutatsz konkret kurzust ra tudok nezni az anyagra.

(hopp ezt beleszerkeszthettem volna az elozobe, most mar maradjon igy)

egykerdező: ld az elozo kommentjeimet, Java / C#, esetleg PHP. PHP tenyleg egyszeru es ahogy tudom meg mindig eleg keresett. aztan ha tetszik, lehet elmelyulni / specializalodni.

cousin333: hu, ott a pont, koszi a kiegeszitest.

konyvnek jellemzoen annyi elonye van, hogy az embernek nem maganak kell kitalalnia a strukturat. viszont adott esetben a wikipedia egyszeru leirasai sokkal tobbet ernek, ahogy neztem mostanaban a fontosabb strukturakra mind van C++ / Java / C# pelda. vagy ha wikipedian nem is, akkor stackoverflowon biztos van valaki, aki erthetoen elmagyarazta, egyszeru szemlelteto peldaval.

de tenyleg jo kezdo konyvrol egyik nyelvben se tudok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#368) cousin333 válasza Zola007 (#323) üzenetére


cousin333
addikt

Ez egyben válasz is a privát üzenetedre

A linkelt könyvet nem ismerem, de megfelelőnek tűnik számodra. Más kérdés, hogy én inkább proci985 #333-as hozzászólásával értek egyet az alábbi kiegészítésekkel:
- egy jobb, az adott nyelvet bemutató könyvben is kitérnek bizonyos fogalmak magyarázatára (pl. objektum-orientáltság)
- egy általános és szabatos bemutatás konkrét nyelv és példa nélkül gyakran túl elvont
- szerintem egy bizonyos szint felett felesleges is ezzel terhelni magadat
- az ilyen fogalmak esetén tipikusan 3 kérdés merül fel: Mi ez? Mire jó? Hogy használható? Az elsőre elég lehet pl. egy Wikipedia bejegyzés is, a másik kettő meg már inkább konkrét nyelvet/példát igényel
- az egyes nyelvek közötti különbséget az is jelenti, hogy melyik elméleti megközelítés mekkora hangsúlyt kap. Például a változók külső elérhetőségének kérdése elég hangsúlyos a Java esetén (getter/setter) a Python meg nem izgatja magát emiatt. Vagy lehet, hogy az adott nyelvben másképp használják, mint máshol, ilyenkor mindig jönnek a kivételek.
- legalább ilyen fontos az adott nyelv megértése: itt az A azért így működik, mert a B meg úgy. Egy másik nyelvben meg máshol lesznek a hangsúlyok.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#369) Dr. Akula válasza proci985 (#366) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálunk is be akartak vezetni vmi ilyesmit hogy felvételihez kell a nyelv, ezek szerint ez se jött össze.

(#370) philoxenia válasza bambano (#330) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Négy különböző szakma?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#371) Dr. Akula válasza philoxenia (#370) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondolom 2 dipi + 2 tanári. Nekünk is lehetett volna még 1 évet ráhúzni a mérnök-tanári diplomáért, de anyám tanárnő volt, így nincs az az isten hogy erre a pályára lépjek, pláne 1 év elpazarlása árán. :)

(#372) bambano válasza philoxenia (#370) üzenetére


bambano
titán

nem, két különböző szakma, és egy, az egyik szakmához tartozó poszt-grad (mba).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#373) oszi666 válasza Zola007 (#13) üzenetére


oszi666
őstag

Azert ez megint olyan mint az infosok esete. Etologust meg okologust nem keresnek, meg rendszertanaszt sem, mikro/molbis/bioinfos/genetikust/immunologust altalaban egy doktorival mar felvesznek vmeik gyogyszergyarhoz. Kulfoldon meg annyi az allas hogy nem igaz, ha biomernok vagy meg doktori sem kell. Legalabbis nekem minden tanar azon nyig, hogy nem tudjak megtartani a posztdokokat mert huznak el az iparba hatszor annyi penzert

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#374) forceberg


forceberg
veterán

Meg kell nézni pl. a Privatizáció c. filmet.
"Kedves" felesküdött vezetőink kiganéztak a nép alól rendesen, ami idevezetett.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#375) philoxenia válasza Dr. Akula (#371) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért kérdezem, mert a feleségem anno Közgázt végzett, nekem nincs diplomám és nem is próbáltam szerezni, de Nála is azt tapasztaltam, hogy konkrét és a munkájában hasznosítható tudás a vizsgákon számonkértnek bőven nem volt a fele sem.
A fiam autószerelőnek tanult, nemigen meri a saját kocsiját sem komolyabban javítani, a vasútnál pedig el sem ismerik még tanfolyamként sem a vizsgákhoz a szakirányú végzettséget. Az unokaöcsém itt végzett és engem hívott föl, mikor elakadt a Vista telepítésével... A műanyag ablakot egy lakatos végzettségű srác építette be nálunk nemrég, nem is lett tökéletesen függőleges... Nem akarom a régen minden jobb volt szöveget mantrázni, de anno egy mester tényleg értett a szakmájához, igaz olyantól tanulta, aki maga is mestere volt annak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#376) 4264adam válasza philoxenia (#375) üzenetére


4264adam
veterán

Na igen, de azért az is tény, hogy ha mesterévé akarsz válni valaminek akkor rajtad áll mennyire sajátítod el.

Mint ahogy bármelyik mérnöki pályán semmire nem elegendő a 3.5 évi iskola pad, de ahhoz a tudáshoz még te is 2x annyi tudást hozzá tudsz rakni mire végzel ha van elég ambíciód. A többit pedig majd a rutin és a további önszorgalom.

(#377) pvt.peter válasza 4264adam (#376) üzenetére


pvt.peter
őstag

pontosan

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#378) CyberPunk666 válasza Snoop-y (#364) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Jó, a túlóra már megint más dolog.
Sok az összetevője ezeknek a dolgoknak.

Nálunk nem kötelező a túlóra, nem is "ajánlott", de lehetőség van rá, én szoktam is élni a lehetőséggel.
De amikor szóba kerül a fizetés, akkor az alapbéremet szoktam mondani, pedig az sokkal kisebb, mint amit végül a számlámra kapok.

Ha így számoljuk, akkor a lejjebb említett legnagyobb összegeket is simán össze lehet szedni bárkinek.

(#379) CyberPunk666 válasza Dr. Akula (#369) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Bevezették nálunk is, de még a türelmi idő van. Pár év múlva élesedik.

//szerk, ezt berakhattam volna az előzőbe is, bocsánat. :S

[ Szerkesztve ]

(#380) Dr. Akula válasza philoxenia (#375) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Régen is menő volt azt tanítani amihez volt tanár, nem azt amit kéne. Ez itt a keleti blokkban szerintem általnos jellegű volt. Azt már anyám is mondta hogy ma már csak az megy tanárnak aki másra nem jó. Ezt teszi az anyagi + szakmai elismerés teljes hiánya. Én már 17 éve nem jártam iskola közelében, de a legutóbbi osztálytalálkozón is megerősített ebben a volt osztályfőnököm aki még mindig tanít így látja mi folyik körülötte.

(#381) azbest válasza Tapsi (#262) üzenetére


azbest
félisten

albérlet árak kapcsán is akkora kapufa az átlag, mint a fizetés terén. A milliós és a tízezres közti átlag teljesen fals. A medián már mondana valamit. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyi értelme van az átlagnak, mint az ismerősök tapasztalataira hivatkozni.

Persze BP külvárosára hivatkozás is olyan, mintha a zsákfalu és a megyeszékhely közötti bejárásról beszélnénk.

Láttam utána van fizetés arányában számolt albérletár is. Ez is olyan, hogy akár London is lehetne, csak ugye nem mindegy, hogy 10e forint vagy 1e font marad másra.

Na, szóval nem akarom ezt a témát újra felpörgerni, csak pont azt szeretném mondani, hogy ez teljesen értelmetlen, mivel nem az számít, hogy mibe kerül, hanem hasonló szinten élve mi marad a fix kiadás után. De általában ez is teljesen félre szokott menni, mert rögtön egészen más és szélsőségesen különböző igényszinteket kezdenek számolni az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#382) Zola007 válasza oszi666 (#373) üzenetére


Zola007
veterán

Molekuláris biológus / biokémia szakirány.
A problémám, hogy nem tudok az iparban elhelyezkedni, így releváns szakmai gyakorlatot szerezni és mindenhová 3-5 év specializált gyakorlatot várnak.

A doktori lenne a kulcs, de jó témavezetőt nem könnyű találni ipari irányzatban, másrészt most az új PhD képzési rendszertől tart mindenki. Most már fix idős a phd, ha más hibájából nem tudsz haladni, az sem érdekel senkit, de rajtad csattan.

Saját bőrömön tapasztaltam meg az előző témavezetőnél, milyen lassan lehet haladni, ha nincs kutatásra pénz vagy nem arra költik és még a téma is zsákutca.

Ezért megyek bioinfo felé, mert ott gyorsabban pörögnek a dolgok, van igény rá az iparban, sok a projekt jellegű munka, kevésbé publikáció-centrikus és könnyű külsős témavezetővel is dolgozni, mert gyakorlatilag nincs eszköz (műszer/vegyszer) igénye.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#383) #35193216 válasza bambano (#329) üzenetére


#35193216
törölt tag

Még egyszer, a diploma nem kötelező dolog, egyébként pont IT szektorban anélkül is lehet boldogulni. A diplomához viszont igenis jogos, ha elvárás,hogy az illető képes legyen lehetöleg angol tudományos és szakirodalmat elolvasni.

Ha az állam tényleg felnőttnek tekintené az embereket, akkor nem lennének hatóságilag előírt diplomák (pl. orvos, tanár, óvónő). De hogy egy diplomához mi kell, az nem fellnőttség, gyerekség kérdése. A piac eldöntheti, hogy a nyelvvizsga hiányában diplomát nem kapott embereket alkalmazza-e.

(#384) oszi666 válasza Zola007 (#382) üzenetére


oszi666
őstag

Szerintem biológusként doktori nélkül esélyed sincs. Biomérnököket felvesznek aktakukacnak Msc-vel, de K+F-be nem hinném.
Vannak jó doktori témák, sotén meg eltén is (többit nem ismerem). Nem baj ha alapkutatás, a módszertan legyen fejlett, hogy tudd később alkalmazni. Nálunk doktori után mennek az emberek iparba fejleszteni azzal a lendülettel, vagy külföldre posztdoknak pénzt keresni. Nekem ennyi a tapasztalatom eddig.
Az új doktori képzésnél persze a röghözkötés megint sz@r, de emkékszem olvastam egy statisztikát, miszerint a magyar doktoranduszok 20%a (!!!!!!) szerez EGYÁLTALÁN fokozatot (nem 3 év alatt, hanem összesen). A gond az volt, hogy ezt nem osztották le tudományágakra.
Hát így nem csoda, verik magukat pár évig, elhúznak külföldre, a laborvezető meg ott áll, hogy gyerekek nem erről volt szó. Laborvezetot választani meg hááááát tudás meg szerencse kérdése.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#385) Dr. Akula válasza #35193216 (#383) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egy bizonyos szint felett elvárás a diploma, anélkül nem vesznek komolyan.

(#386) #35193216 válasza dabadab (#343) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ha a soproni árakat a bécsi fizetésekhez méred, akkor ne Budapesttel vesd össze az arányokat, hanem 60-70 km-re Budapesttől nézzed.

Szerk.:
Sopron Budapestnyi környezetét meg ne hasonlítsd már a külső kerületekhez, mert tömegközlekedésben messze nem ugyanaz. Csepelről 6-10 percenként HÉV jár a Borárosra, 10 perces menetidővel, hol van ehhez Fertőszentmiklós vagy Újkér Sopronba. Kb. Kópháza akkor, de Balf, ami Sopron része vagy Brennbergbánya már rosszabb közlekedésileg.

[ Szerkesztve ]

(#387) Pikkolo^^ válasza #35193216 (#383) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha az állam tényleg felnőttnek tekintené az embereket, akkor nem lennének hatóságilag előírt diplomák (pl. orvos, tanár, óvónő).

Ez csak vicc ugye? Elmennél olyan gégészhez akinek nincsen orvosi végzettsége? Átmennél olyan hídon amit nem statikus méretezett? stb.. IT világában lehet nem kell diploma, mert saját magad képzésével sokat el lehet érni viszont más területen ez nem igaz.

(#388) #35193216 válasza Pikkolo^^ (#387) üzenetére


#35193216
törölt tag

Olvasd el mire írtam. Csak továbbgondoltam azt, amire reagáltam.

(#389) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :W

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#390) Jim Tonic válasza dabadab (#353) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én a programozóhiányra utaltam, de nálunk még ez is rájön pluszban, valóban.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#391) kraftxld válasza philoxenia (#389) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magasságos.....

"A bíró viszont törvényesnek ítélte saját eljárását."

De amúgy jó ötlet, titkosítani mindent, megcsinálni a Questor2-t, a bíróságnak meg átadni 4 millió oldal papírt, hogy legyen a csinovnyikoknak min rágódni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#392) UnA válasza kraftxld (#391) üzenetére


UnA
Korrektor

Én meg most olvastam, hogy a Pokémon GO a legmenőbb dolog. (Csak hogy legyen még több releváns infó)

(#393) Zola007 válasza oszi666 (#384) üzenetére


Zola007
veterán

nem az új rendszerrel van gond és a 4 éves limittel, hanem azzal, hogy eddig nem volt jó a rendszer és túl sokáig alig szólt másról a PhD mint ingyen (állam által fizetett) munkaerőről az intézetek részére.
Jó pár ismerősöm tudott volna már korábban végezni, ha nem a saját témavezetője akadályozza.
A mi területünkön minimum 80% a fokozatszerzési ráta, de biztos vannak olyan tudományterületek, ahol sovány, erről most én, itt nem nyilvánítanék véleményt.
Pont ez hozza létre az ördögi kört.
Iparba PhD kell vagy többéves ipari technológiás tapasztalat. Vagy bekerülsz pályakezdőként puncsosan és lesz idővel tapasztalatod vagy marad a PhD útja. A témavezető viszont PhD után nem akarja, hogy lelépj az iparba. Az akadémia /egyetem azonban nem fizet annyit, hogy jövőt lehessen belőle tervezni.
Gondolom tudod mekkora háborgás van már abból is, hogy 140-re emelik az alapösztöndíjat.
Tehát vagy lelépsz doktori után pofátlanul az intézettől, hogy 30-35 éves korodra tudj is értelmes pénzt keresni, családot alapítani vagy PhD helyett olyasmit tanulsz, amivel az ipar PhD nélkül is hajlandó alkalmazni. Ezért tanulom a bioinfot, mert abból elég kevés van és külföldön viszont nem fizetik rosszul. Így ha nem jön össze a PhD, talán lesz más alternatíva, de inkább nem kiabálok el semmit, mert nem vagyok optimista a jelen helyzet alapján.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#394) azbest válasza oszi666 (#384) üzenetére


azbest
félisten

"biológusként doktori nélkül esélyed sincs"

ez pont egy olyan területnek tűnik, ahol talán nem az emberekkel van a baj, hanem az országgal. Egyszerűen itthon nincs cég, akik tudna mit kezdeni velük.

A többivel kapcsolatban, gondolom az sem túl motiváló, hogy aki itthon akar phd-zni és valós életben is alkalmaztahó versenyképes megoldáson dolgozik egy problémához, azt egy tollvonással ellehetetlenítheti az a kisszerű korruptság, ami sok helyen megy.
Konkrét példát láttam, amikor egy srác filléres költségvetésből, minimális, elavult felszereléssel dolgozott valamin, amivel világszinten hírnevet szerezhettek volna. A kínaiak milliós vagy milliárdos költségvetésű fejlesztőcsapatával versenyzett szabadalmaztatás terén. De még így is ő állt nyerésre. Mígnem a tanszékvezetőt egy másik követte, aki a saját havergyereknek adta át a támogatást, a valós kutatásnak meg kalap-kabát. Csoda, ha lelépnek inkább külföldre?
Arról nem is beszélve, ha az ellenszélben mégis sikerült valamit elérni, akkor is a szabadalmak haszonélvezői az egyetemi fejesek. A kutatók semmit sem kapnak, örüljenek, hogyha feltüntetik a nevüket. Ja meg persze a naplopó bagázs fokozatiainak megtartásához vagy gyarapításához feliratják az ő nevüket is a publikációk szerzőihez. :U

(#393) Zola007
" túl sokáig alig szólt másról a PhD mint ingyen (állam által fizetett) munkaerőről az intézetek részére."
Na igen, emlékszem, hogy pár éve még phd-sekkel tartatták a gyakorlati órákat nálunk is. Aztán jött egy változás, hogy nem kötelezhetik rá őket. A többség nem is tartott utána már órát, hanem diákok közül voltak csak hajlandóak. De ma már közülük is lasszóval fogják, volt hogy a tanszéken kutató-fejesztők közül "kértek" meg embereket, hogy a tartsanak órákat.

[ Szerkesztve ]

(#395) Sequoyah


Sequoyah
tag

A lelepes okaival tokeletesen egyetertek. Nem a penz a legfobb, hanem az, hogy az informatikus tipikusan tobb informacioval rendelkezik, es logikusan gondolkozik, es sokkal hamarabb felismeri, hogy szarul mukodik az orszag, es jelen allapotok szerint nincs is kilatas a jobbra. Nem az egyetlen reteg persze aki tud gondolkozni, de ez itt egyutt all azzal, hogy nagyon konnyen le is tud lepni.
En leleptem a kis csaladommal, es eppen ezen okok miatt. Egy leepulo oktatasi rendszerben nem tudom elhelyezni a gyermekeim jovojet. Es mas terulet sincs epp kirobbano formaban. Plusz a vilaglatas termeszetesen.
Persze ha Trumpot megvalasztjak az USA ebeli elonye is eltunoben lesz, szoval irany vissza, talan egy 3. orszag iranyaba:)

(#396) Sequoyah


Sequoyah
tag

A berspiralrol pedig annyit, hogy meg ha a cegek meg is tudnak fizetni az egyre magasabb bereket, tobb informatikus akkor sem lesz, szoval a problemajuk marad. Bar nem latom, hogy ez lufi lenne. Ha a cegek nem tudnak tobbet fizetni attol meg nem kell kipukkannia a lufinak, csak nem ajanlanak tobbet, es a berek novekedese megall.

(#397) Dr. Akula válasza Sequoyah (#395) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pedig az is a pénzről szól. Ha az előléptetéssel nem járna több zsé, senki nem törné magát érte. :)

(#398) Reggie0 válasza Dr. Akula (#397) üzenetére


Reggie0
félisten

De, mert a feladatkor is valtozik.

(#399) Dr. Akula válasza Reggie0 (#398) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát épp ez az. Ugyanannyi pénzért nem töri magát senki plusszmunkáért, csak ha megfizetik.

(#400) #06658560 válasza philoxenia (#326) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gépészmérnök területen kenterbe veri a magyar átlag a nyugat zömét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.