Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Multibit válasza cousin333 (#300) üzenetére


Multibit
veterán

Az autós példa nagyon sántít! A jogsival nem azt igazolod, hogy tudsz vezetni, hanem, hogy engednek ;)

(#302) cousin333 válasza nyunyu (#283) üzenetére


cousin333
addikt

"Tényleg, hogyan csináljátok, hogy nem zavarodtok bele az n+1 szintaxisba, ha párhuzamosan több nyelven is programoztok?"

Én azon igyekszem, hogy az n egy jó kicsi szám legyen, legalábbis amit egyszerre használok. Oda-vissza váltogatni két nyelv között nem problémamentes, bár annyi még megy. Meg olyankor általában nem szoktam világmegváltó dolgokat fejleszteni (na jó, máskor sem), csak apróbb korrekciókat tenni.

"Aztán leesett, hogy Javában macskaköröm kell a string köré (a'la C/C++/C#), nem aposztróf."

Még szerencse, hogy a Python mindkét megoldást elfogadja, csak sztringen belül (kívül) ne keverd össze. ;]

"We spared no expense"

(#303) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sajnos
igen nagyrészt igaz
A dotcom lufi...hát nem teljesen fedi.de értjük a hasonlatot.
Valójában túlfújt piac, kevés szereplővel, feleenyiért indiaival csináltatja.

Felsőközép réteg gazdagodása...nem baj, csak nem szélesedik lefelé...
Vagy nagyon harmatos...azt is csak a mostani 300-400ezres fizetési sáv emelkedése miatt.
Meg a tulajdonosok vastag profitja miatt.

Egybként a Villamosmérnökre is teljesen lefedi az egészet, csak nem ilyen ársávban.
De amik itt repkednek bérek: kezdő 500-700 meg 800 meg 1 misi
atya úristen, álom fizuk,

Én mint globál multinál dolgozó villamosmérnök 6 évvel a londoni mosogató minimálbér felét kapom!
És ezért kb a beled kidolgozod 10+ órákkal, baszogatásokkal.
Ezt is csak úgy, hogy 2 évvel ezelőtt 100-as nagyságrendben mondtak fel az emberek (napi szinten 2-3, többen meg is pattantak az országból), és "durván" meg kellett emelni a bért, mert már a napi működést, feladat köröket kockáztatta az ember hiány, addig a londoni mosogató minimálbér 1/3-da ha meg volt. És én még jól kerestem!
Embert nem tudnak felvenni, mert a bérigény olyan "magas" (1000+ euro LOL) és a munkahelyi környezeti igény van(nyitottság fejlődés teljes hiánya, géppark, cafetéria telefon kocsi), amit nem akar a cég fizetni.
HA valakit még is felvesznek, 1-3 hónap. és lép. látja a súlyos problémákat.
Tényleg a legszerencsétlenebbeket sikerül csak felvenni, megtartani, akik kb a földön futók. kezdésnek ez is jó lesz, meg valami pénz is csorog.
Jah és erre globális szinten kiadott úkáz: látszámstop, túl sokat fizet a cég béröltségre.

Ott tartunk, hogy akit kirúgnak összepakol és megy is kifelé.
Kint 2000eurót adnak akinek van két keze meg lába, ha tud valamit meg szakmája van pláne...meg akkor már a barátnő/feleség is megy->egyből 4000e Euro
(Kedvencem mikor A CLASS FM Balázs nem tud úgy bekapcsolni 10 embert, hogy abból 4-5 ne osztráknál dolgozó legyen)
Itthon, jó ha sikerült összevakarni 300-400 ezer forintot...ketten
És rohadtul nem drágább kint élni.(pl pont az ÁFA miatt) Talán a lakhatás albérlet ...bár elnézve a magyar ingatlan piac lufiját, hát nem sokkal marad el a nyugati lakás és albérlet áraktól.

100-150e egy normálisabb albérlet.
15-20+M egy szakad panel
30-40+M egy jobb ház.
Kérdem mibül? ehhez 5-900-es fizetések kellenének.

Aki kimegy az nem egy ember, nem egy adófizető, vásárló, GDP stb, viszi a barátnőt, meg a gyereket (ha nincs akkor a spermát! genetikát) aztán jön a haver is, mert van kint üres állás, ne szenvedj otthon, az még

Szóval az ilyen általában még 3-5 embert ránt magával, akik kb ugyan ezt teszik majd.
Teljesen le van ürülve az ország. Ezt elbasztátok.És még mindig nem azon vannak a cégek, hogy hú bameg akkor emeljünk durván, hát a saját vérünk, magyarok vagyunk, a jövőnk.

NEM, nonplusz extra:
250e munkás hiányzik, hozni kell 3. világbeli vendégmunkásokat. És még szépen el is magyarázza az egyik szagértő, hogy hiába emelnének bért akkor is csak másoktól vennék ez a munkaerőt. :((( any...t
Piacgazdaság van, vagy mi fene.
Egyébként k. nagy emelés kell hozzá. létminimum alatti nettó 80-120e fizetéshez. meg a 150-250ezres nem halunk éhen, de kb semmire nem elég szinthez.

Szlovákok már körbe röhögnek minket. náluk az összeszerelők közel 200e-ret kapnak! de a többi fizetés is már a dupláját közelíti.
Szóval lehet ide hozni vendégmunkást, ha sikerül egyáltalán...mert hogy aki utazik, az úgy van vele hogy akkor elmegy németbe hollandba ott keres is már valami pénzt. mert lehet otthon csak 40-60e Ft-ot keres de 100e-erért nem érdem ide se jönni.(utazási költség, itt nincs kiskert, itt venni kell mindent tecsóból),
Az pedig, hogy magas az állam felé fizetendő bérköltség
ÉN PROBLÉMÁM? Nem, a cégeké, harcolják ki maguknak. Én harcolja ki? Hogy ő kevesebbet adózzon, aztán meg majd nem emel bért?(ő profitja nagyobb lesz)
Jól látszik, hogy nem akarnak se bért emelni, nem akarnak semmiért se harcolni. Ezt szokták meg.
Kell a prémium dupla elvégzett munka, fillérekért, anélkül hogy képeznék az (újonc) beosztottakat, úgy hogy ők szépen hátradőlnek és dől a lé.
Hát ez így nem fog működni.
És most kezd már látszani a probléma...de ez ennyi volt. Mondhatnák úgy is, hogy eddig dőzsöltek a nincstelen kiszolgáltatott kérni nem merő rabszolga dolgozókban.(minden mukakörben)
Mint ahogy írják is a spirál beindult, az azonnali dupla emelés is csak arra lenne elég hogy a folyamatot visszafogja, lassítsa.
A magyar fizetés teljesen versenyképtelen.
Magas magyar fizetés 1000-1200Euro VS. legszarabb nyugati fizetés 1500-2000Euro VS. közepes elmegy nyugati fizetés 2500-3000Euro, és ennél csak feljebb van. és nem beszéltünk a Svéd norvég szintről.(raktáros senki, bolti eladó 6-800e/ hó) mérnök 1,4+ millió Orvos 2 millió
És akkor nem beszéltünk az oktatás, egészségügy a napi idegbeteg prosztó paraszt sofőrökről, balesetekről, életszínvonalról, a munkahelyi megbecsülésről , hogy ott is zöld a fű.(sőt) stb

De az hogy benyögik, hogy kell 250e vendégmunkás, és a kormány még rá is bólint, hogy hát igen bla bla.
Fel sem merül hogy emelés, vagy az ország másik végéből hozni magyarul is tán beszélőt.
Lásd nógrádi varroda mexikó munkás.

Hol éltek ti magyar cég vezetők, tulajdonosok, HR-esek?

Kész.Reménytelen az egész.
Pattani innen a gecibe mielőtt ránkrohad a rendszer.
És a felelősök most kivételesen megehetik amit főztek(kormány politikusok, dőzsölő dúsgazdag vállalkozok és cégtulajok, multik).
Nem lesz akit kényükre kedvükre rángathatnak.
De őszintén szólva minket kint élőket mit érdekel az majd.

De tanuljatok meg egy mondatot:
Ennyiért, csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#304) Dr. Akula válasza philoxenia (#294) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ucsicelnyica nyikto nye atszusztvujet? :)

igazából itt a környéken nem lett volna rossz, mondjuk leginkább a horvátoknál lehetne használni, a sok öreg csak bennszülöttül ért, azt se tudják megmondani angolul hogy a falu turisztikai látványosságához merre kell kanyarogni. Az orosz meg azért valamennyire azonos. Szóval így utólag nem lett volna hülyeség az se, de egyrészt mindenki utálta mert kötelező volt, 2. nem is erőltette senki hogy elmagyarzza mire is lenne jó nekünk. Ha már úgy is kötelező, legalább lássuk a jó oldalát.

Az angolt 90-ben kezdtem, amikor már lehetett, 1 év tanfolyam, többi önerőből. Igaz ahhoz legalább már volt motiváció (internet még sehol, de a számítógéphez mindig is kellett). Ma viszont azt látom hogy már ehhez sincs, játékos topikokban 1. kérdés: "van már magyarosítás?". Már a hajlandóság sincs meg a tanulásra, mindent készen akarnak a seggük alá.

[ Szerkesztve ]

(#305) Alchemist válasza cousin333 (#300) üzenetére


Alchemist
addikt

"azért elég sok helyen elvárás az a dokumentum"

Konkrétan hol is van az a sok hely...?

"Tehát, mi tartja vissza az illetőt?"

Elvben semmi, de ha általában nem kérik (nem frissdiplomás esetében), akkor miért is tegyen bele energiát?
Például arra az esetre gondolok, amikor valaki külföldön sokéves gyakorlatot szerzett köznyelvi szinten, úgy ír és beszél, mint egy helybeli, ugyanakkor lehet hogy a nyelvtant újra kéne tanulnia pusztán a vizsga szempontjai miatt. Másfél évtizede Ausztráliában élői magyar barátom elég furcsa angolt beszél, de teljesen jól megérteti magát. Régebben pedig egy skót kolléga angol nyelvhasználatát csodáltuk meg, szerintem nála rezgett volna a léc a hazai angol nyelvvizsgán. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#306) CyberPunk666 válasza angyalpc2 (#303) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem tudom mennyit kap egy londoni mosogató, de én szintén villamosmérnök diplomával kezdőként is az infósokkal összemérhető fizetést kapok és azok is, akikkel együtt végeztem és tudom mennyit kapnak.

De az is igaz, hogy erősen szoftveres a vonal, én beágyazott c fejlesztőként, másik kolléga matlabozik, a harmadik vhdl-huszár...

Egy pályakezdő villamosmérnök se nagyon kellene, hogy 400k alatt kapjon az első munkahelyén, mert ennyit simán el lehet kérni. Én, és még sokan ennél is többel kezdtünk.

Merni kell kérni, a cégeknek kell az ember, ha szar? Tovább kell állni, van elég másik cég.
Az idősebb generációból sokan csúnyán néznek emiatt a hozzáállás miatt a fiatalokra, de a fiatalok pont ezért kapnak ennyit már kezdőként is.

[ Szerkesztve ]

(#307) cattus válasza Dr. Akula (#293) üzenetére


cattus
őstag

BME-VIK-en mérnökinfón és villamosmérnökin is tanítanak egy minimális szintű ASM-et. Infón FPGA-t programozunk előbb Verilogban, aztán ASM-ben, villanyon a második félévben 8085-ös processzort kell papíron(!) programozni úgy, hogy a tárgyból nincs labor, tehát minden csak elméletben fut le.

(#298) nyunyu : Még mindig él a német nyelvű képzés. Plusz ha jól láttam vannak angol nyelvű kurzusok is, de az inkább a külföldi hallgatóknak szól.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#308) Dr. Akula válasza kenwood (#299) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért ennél kicsit nagyobb a skála, mondjuk 50% alkalmatlan, 1% einstein, a maradék 49% pedig "csak" meg tudja csinlni a feladatát. Nálunk viszont csak a felső 1%-ot akarja mindenki, persze a 49%-nak való bérért (vagy az alatt), pedig azok mr rég Londonban vagy LA-ben dolgoznak a Googlenak / MS-nek. Arra a 49%-ra is lenne itt szükség, legtöbbször több tudsra nem is, de ugye mindenkinek a királyfi kell a fehér lovon, alamizsnáért. Ez a hazai piac baja. Panaszkodnak hogy nincs ember - persze, annyi pénzért nem is lesz. Többet meg nem akar adni, mert akkor nem lesz 1 hét alatt Ferrari, és ezt a mentalitást a 90-es évek maffiagazdaságán szocializálódott "elit" nem tudja levetkőzni. Ha akkor is ment, ma miért ne menne - gondolják.

(#309) bambano válasza Jhonny06 (#288) üzenetére


bambano
titán

"A nyelvtudás számonkérése jelenleg az egyik legértelmesebb dolog a felsőoktatásban.": a nyelvtudás számonkérése jelenleg az egyik legnagyobb ökörség a felsőoktatásban. ócska komcsi stílus.

akinek ténylegesen kell nyelvtudás, annál majd a piac kikényszeríti. akinek meg ténylegesen nem kell nyelvvizsga szintű nyelvtudás (mert az emberek zöme ilyen), azt minek szivatja a hülye kormányzat?

ha megnézed, mire válaszoltam azt: leírja a hsz-ben, hogy ismerősei megfelelnek egy állásnak, dolgoznak benne évekig, majd ki akarják rúgni, csak azért, mert nyelvvizsga hiánya miatt nem kapták kézbe a diplomájukat. ezek tipikusan azok az emberek, akiknél nem lenne szabad elvárni a papírt. ha most megfelelnek a munka követelményeinek, és még további x évig is megfelelnek, akkor minek rúgják ki őket egy hiánypiacon?

sajnálatos, hogy fent megint nincs esze az illetékesnek. egyébként is: miért pont a nyelvvizsga papír az elvárás? a jogosítvány pl. miért nem? minél több az állami beavatkozás az oktatásba, az annál több bajjal jár.

hagyni kellene mindenkit, hogy a saját életében a saját karriere szerint eldöntse, hogy kell-e neki nyelvvizsga vagy sem. ha pesti multinál akar nyomulni, akkor szerezzen nyelvtudást magától. ha meg vidéken magyar cégnél fog dolgozni, akkor meg mehessen a diplomájával termelni akkor is, ha nem jött össze a nyelvvizsga.

most még bele se mentem abba, hogy a nyelvvizsga papírok az esetek többségében annyit se érnek, mint azonos felületű wc papír, mert keményfedelesek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#310) Dr. Akula válasza cattus (#307) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"papíron"
Lehet jobb is, nekünk 100-200 órajelciklust analóg szkópon kellett kimérni hol a hiba, és hát nem szerettük. :)

(#311) Dr. Akula válasza CyberPunk666 (#306) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

400k az gondolom bruttó, mert kezdőnek nettóban nem adnak ennyit. Bruttóban reális.

"Tovább kell állni, van elég másik cég."
De nem itthon, szal csak akkor éri meg pattogni ha az ember ki tud menni külföldre (van kezdőtőke, nincs ami ideköt: család, barátok, lakás).

[ Szerkesztve ]

(#312) CyberPunk666 válasza Dr. Akula (#311) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A nettó bérről nem sok értelme van beszélni, és a kezdő 500-700 gondolom szintén bruttó, amit persze pár év alatt meg lehet duplázni, de az már nem kezdő és egy másik történet.

Annál meg itthon is vannak jobb cégek, amit a kolléga felvázolt.

[ Szerkesztve ]

(#313) cousin333 válasza Alchemist (#305) üzenetére


cousin333
addikt

"Konkrétan hol is van az a sok hely...?"

Pl. multi. Az adott munkakör betöltéséhez szükséges elvárás. Tehát mint mondtam, kell a valós nyelvtudás, de a papír a beugró.

"Régebben pedig egy skót kolléga angol nyelvhasználatát csodáltuk meg, szerintem nála rezgett volna a léc a hazai angol nyelvvizsgán."

Amikor a papír szerepéről beszélek, akkor nyilván elsősorban nem a másik végletre gondolok, ami az általad is említett "harminc évig dolgoztam az angol királyi család társalkodójaként" kategória:). Ettől függetlenül, ha van papír, az itt sem baj. Ilyen nyelvi háttérrel felkészülni szerintem nem olyan nagy idő, és a vizsgán sem muszáj 100/100-at elérni.

Amúgy valószínű, hogy a munkája során nem skót kollégákkal kell majd megértetnie magát, hanem esetleg olyanokkal, akiknek szintén nem anyanyelvük az angol. Tehát a tájszólással nem biztos, hogy olyan jól jár.

"We spared no expense"

(#314) proci985 válasza nyunyu (#298) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

volt francia képzés is, bár nem tudom, hogy az még van-e. egyetlen baja az volt, hogy nagyon vegyesfelvágott volt az alapozás mert ahogy tudom eléggé összevonva mentek a tárgyak.

---

angol kurzusokat fel lehetett venni külön is, pl tömegkiszolgálás és a cisco certes kurzus biztos ment angolul. német képzés egyébként jó dolog.

---

vicc egyébként az, hogy itt skandináviában a BSCn egy helyi nyelvű tankönyv volt, MSC/MAn pedig gyakorlatilag minden angolul ment (tanárok egy része eleve nem is tudta a helyi nyelvet). de volt a másik véglet is az erdélyi proffal, akivel volt, hogy három nyelv között ugráltunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#315) Alchemist válasza cousin333 (#313) üzenetére


Alchemist
addikt

"Pl. multi. Az adott munkakör betöltéséhez szükséges elvárás."

Anno több multinál is voltam felvételin, a papír senkit sem érdekelt, a valós nyelvtudást viszont társalgási és szakmai/olvasási szinten csekkolták.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#316) nyunyu válasza CyberPunk666 (#306) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom mennyit kap egy londoni mosogató,

Húgom egyik barátnője egy londoni hotelben takarítónő, kb. 450k HUF-ra jön ki a nettója.

Viszont az ottani albérletárak a pestieknél is sokkal durvábbak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#317) angyalpc2 válasza Dr. Akula (#308) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Nagyon hasonlóan gondolkodunk, de te tökéletesen összefoglaltad.

Soha nem fog megváltozni...pár cég esetleg, némi javulgatás, de hogy minden munkakörben iparágban....
Reménytelen.

Javítanám->persze a 49%-nak való bérért (vagy az alatt), persze az alkalmatlan 50%-nak való bérért (vagy az alatt),

Aki eddig nem ment el az vagy nem tud nyelvet, vagy teljesen alkalmatlan még kint is, vagy tényleg a haza szeretet, család miatt.
Vagy éppen folyamatban van a lelépés.

(#318) angyalpc2 válasza nyunyu (#316) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Minimálbér £7.20/óra

5 nap és 20 nappal számolva 421e Ft
Nyilván a londoni albérlet árat nem a mosogatókra találták ki.

(#319) cousin333 válasza Alchemist (#315) üzenetére


cousin333
addikt

Hja, tőlem se kérték, mert tudták, hogy van. :)

"We spared no expense"

(#320) #35193216 válasza cousin333 (#300) üzenetére


#35193216
törölt tag

Fordított irányból én megtapasztaltam, nekem szüleim elvárták, hogy meglegyen a nyellvizsga középiskolában, meg is lett, felsőfokú is, de egy vizet nem tudtam volna kérni a valóságban. Azóta eltelt közel másfél évtized, a jelenlegi valós angol nyelvtudásomat középfokúnak mondom, ami azt jelenti, hogy sokkal jobban tudok angolul, mint akkor, de a felsőfokú nyelvvizsgán már nem mennék át. Más dimenzió a nyelvvizsga és a nyelvtudás.

(#321) nyunyu válasza cattus (#307) üzenetére


nyunyu
félisten

BME-VIK-en mérnökinfón és villamosmérnökin is tanítanak egy minimális szintű ASM-et. Infón FPGA-t programozunk előbb Verilogban, aztán ASM-ben,

Tényleg, méréslabor 2-n van valami mikrokontroller hegesztés ASMban, aztán mérés3-on C-ben.

De ez nekem kimaradt, mert a tárgy 15 évvel ezelőtti műinfós verzióját akkreditáltattam, amikor még papíron kellett lerajzolni a jegyzőkönyvbe, hogy mit látunk az analóg szkópon. :DDD
(Mostani mérés1/2/3? Wordben jobb klikk, beillesztés, szkóp screenshot. :legyint: )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#322) Dr. Akula válasza cousin333 (#313) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, van értelme a papírnak, mert bár nem mindenható, de legalbb azt jelzi hogy nem csak bemondásra van meg valamilyen szint az adott nyelvből. Kiindulási alapnak nem rossz ma sem.

(#323) Zola007 válasza CyberPunk666 (#297) üzenetére


Zola007
veterán

"elméletet csak a gyakorlattal párhuzamosan lehet felszedni."
Ezzel nincs semmi baj, nekem a fő gondom, hogy gyakran nem tudom, hogy egy fellelt definíció vagy leírás adott nyelvre/problémára vonatkozik vagy általánosságban igaz.
Ezért kellene valami vezérfonal a lexikális alapokhoz.

Ilyesmire gondoltam mint pl. Nyékyné Gaizler Judit - Programozási nyelvek

Csak éppen 700 fincsi oldalt és nem tudom, hogy érdemes-e megvenni vagy sem
Ismered esetleg?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#324) Dr. Akula válasza Zola007 (#323) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aktuális magyar szakkönyvet nem nagyon fogsz találni, mire lefordítják mondjuk a Java 8-as könyvet, már Java 11-nél járunk. Leginkbb angolul elérhető minden.

(#325) #35193216 válasza bambano (#309) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ok, de ha valaki csak magyarul tud, az hogyan tud szakdolgozat íráskor irodalmat kutatni? Mert az nagyon kevés, ha csak magyar nyelvű forrásokat dolgoz fel.

IT-ban meg egy szimpla guglizásnál bukta, ha valaki legalább olvasási szinten nem érti az angolt.

A nyelvvizsgával nem értek egyet, de azzal igen, hogy aki diplomát szerez, az legalább egy világnyelvet (lehetőleg angolt) ismerjen. Diplomát persze nem kötelező szerezni.

(#326) philoxenia válasza bambano (#309) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorlatilag az eddig olvasottakat és a saját ismereteimet figyelembe véve ez a magyar oktatás egészére igaz, azokkal a papírokkal további tanulás nélkül szinte minden szakmában csak a kitörlés marad, nemcsak a felsőoktatás szintjén... A legtöbb szakmában az iskola alig ad hozzá a gyakorlati tudáshoz valamit. Hentestől autószerelőig, asztalostól vasutasig. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#327) Zola007 válasza Dr. Akula (#324) üzenetére


Zola007
veterán

nekem angol is jó, ez csak módszertani példa volt
gondolom az alapok nem avulnak el azért olyan gyorsan :)
pl. mi az a statikus, dinamikus, automatikus memória vagy mi a típus, típusosztály, objektum stb

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#328) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Két észrevételt tennék:

- Miért van az hogy 35 év felett még csak be sem hívják a pályázót? Ha annyira sok a munka és olyan nagy a hiány, miért nem adják meg az esélyt?

- Mi az oka annak, hogy nagyon híres xy cég évek óta ugyanazzal a szöveggel keres pl szoftver tesztelőket?
Komolyan nincs ebben az ország olyan ember aki alkalmas lenne a számukra? Vagy esetleg csak azért jelennek meg állás hirdetések, hogy a cégek ebből presztízs kérdést csinálnak?

Papa

(#329) bambano válasza #35193216 (#325) üzenetére


bambano
titán

meg kellene végre hozni azt az alapvető döntést, hogy akkor most az embereket (jelen esetben ebből kiemelve a diákokat) gyereknek nézed vagy felnőttnek. Az állam lehetőségeket adjon vagy (esetleg túlzásba vitt) paternalista módon megvédjen mindentől és eldöntsön mindent helyetted.

Ha gyereknek nézed, akkor elő kell neki írni a nyelvvizsgát. Ha felnőttnek, akkor hagyni kell, hogy saját maga jöjjön rá, hogy kell neki a nyelvvizsga. Ha gyereknek nézed, akkor fogni kell a kezét, amikor bemegy a kvesztorba és a szájába kell rágni mindent. Ha felnőttnek, akkor rá kell hagyni, mikor elbukja a pénzét.

én utálom, hogy mindent a parlamentben akarnak eldönteni, nekem annyi maradt, hogy bal vagy jobb kézzel törlöm ki a hátsóm, mikor bedurrantottam a perem alá.

a te példáddal élve: azért tanuljon nyelvet gimiben vagy egyetemen, mert kötelező, vagy azért, mert a szakdolgozat írásához kell?

lehet, hogy elsőre nem látszik kívülről, de ez egy olyan mélyen alapvető kérdés, aminek a megválaszolásával, a válasz végigvitelével teljesen újrarendezed a komplett társadalmat. azt mindenki meg tudja válaszolni, hogy mi volt az átkosban a módszerváltás előtt. gyakorlatilag vehetjük úgy, mint a fő határvonal a diktatúra és a demokrácia között.

de ugyanezt a kérdést a munkavállalással kapcsolatban is fel lehet tenni, állítólag van egy csomó üres állás. ha gyereknek tekinted a frissdiplomást, akkor ráparancsolhatsz, hogy márpedig itt kell dolgoznod x évet. ha felnőttnek, akkor a frissen végzett megtudja a nyugati lehetőségeket, feltételeket, te meg hozzáteszed az itthoni feltételeket, és akkor dönt. Neked meg el kell fogadnod a döntését. A végkimenetele az lesz a dolognak, amit látni lehet: ha gagyi feltételeket ajánlasz neki itthon, elhúz nyugatra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#330) bambano válasza philoxenia (#326) üzenetére


bambano
titán

négy diplomám van, egynél sem érzem ezt.

(#323) Zola007: Nyékinéék lefordították a Horovitz-ot? :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#331) Multibit válasza A_Papa (#328) üzenetére


Multibit
veterán

Én 50 felett váltottam munkahelyet. Behívtak több helyre is (pedig nincs nyelvvizsga papírom). Négy hónap után helyezkedtem el, úgy, hogy válogatni tudtam.

(#332) A_Papa válasza Multibit (#331) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Gratula! :) Sok ismerősöm nagyon panaszkodik emiatt. Megkérdezhetem, az informatikának melyik területén dolgozol?

[ Szerkesztve ]

Papa

(#333) proci985 válasza Zola007 (#327) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez mind felesleges. elolvashatod a 700 oldalas könyvet, de ettől nem fogsz tudni programozni. főleg, hogy a könyvnek pár része nem feltétlenül fed mindent (egészen biztos, hogy a minőségellenőrzés ekkora terjedelemben nem lesz használható), cserébe pár része (funkcionális programozás / aspect-oriented programming) kb az a kategória ami jellemzően speciális domaineken / kutatócsoportoknál jön elő. ha pedig kellően átfogó képet ad, akkor a gyakorlatban az egy kezdőnek kb időpocsékolás lesz mert nulla konkrétumot fog tartalmazni. vagy adott esetben csont elavult lesz az egész.

memkezelés utoljára a C++nál volt érdekes, az az elejen csak bonyolitja a dolgokat de nem nyersz vele.

amit en ajanlanek az az, hogy keress egy jo C# / Java kurzust online (mindkettohoz van ingyenes, modern IDE, Javahoz IntelliJ, C#hoz Visual Studio Express ajanlott), aztan kezdj el programozni. ha valamit nem ertesz oke, aztan ha picit tovabb jutottal, mondjuk van parszaz ora tapasztalatod kodossal, akkor lehet ertelme konyvet is olvasni.

esetleg PHP is jo, annak meg egyszerubb a szintaktikaja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#334) nyunyu válasza bambano (#329) üzenetére


nyunyu
félisten

én utálom, hogy mindent a parlamentben akarnak eldönteni, nekem annyi maradt, hogy bal vagy jobb kézzel törlöm ki a hátsóm, mikor bedurrantottam a perem alá.

Európában kb. mindegy, de az közel keleti valláskárosultaknak erre is van előírása, de ez itt nagyon OFF.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#335) Multibit válasza A_Papa (#332) üzenetére


Multibit
veterán

Programozó vagyok lassan harminc éve.

(#336) Alchemist válasza nyunyu (#334) üzenetére


Alchemist
addikt

Pedig a közelkeletiek részéről (nomád viszonyok között!) ez speciel egy értelmes higiéniás szabály.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#337) cattus válasza nyunyu (#321) üzenetére


cattus
őstag

Szép idők lehettek. :)

Mára már az is átalakult, infón első félévben van Digit1-en VHDL meg ASM, utána max. szakirányon, villanyon meg Digit2-ből van ez, a méréseket meg kivették (és ha minden igaz beolvasztották a többi tárgyba, pl. mérés1 + digit2-ből lett az infós digit1).

Do the thing!

(#338) Zola007 válasza bambano (#330) üzenetére


Zola007
veterán

passz, ha ismerős máshonnan, akkor biztos :)

#333) proci985: köszi, az lesz :R . nem csináltam még ilyen online kurzust, tudsz ajánlani konkrétat kezdőnek?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#339) A_Papa válasza Multibit (#335) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszi! :)

Jelenleg milyen programozási nyelvet, nyelveket használsz?

Papa

(#340) Multibit válasza A_Papa (#339) üzenetére


Multibit
veterán

Jelenleg PL/SQL-lel dolgozom (meg erre épülő eszközökkel). Korábban: cobol, t-pascal, VB. De ha holnaptól java-t kéne tanulnom, attól sem esnék kétségbe.

(#341) proci985 válasza Zola007 (#338) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

coursera oldalon nezz korbe. jellemzoen vannak kurzusok aminel csak a certificate fizetos, arra viszont nem lesz szukseged:). pl ezt nezd meg mennyibe kerul, bar ezt a kurzust nem ismerem de az anyag alapjan realisnak tunik..

ha nincs kezdo C#, akkor Java / PHP is jo, utobbibol biztos van ingyenes. youtubeon is erdemes korbenezni, ott is szoktak lenni kurzusok.

(könyv tenyleg nehezebb, jo programozas konyv ami nem specifikacios listakent mukodik nem nagyon van, specifikacios listara meg mar nincs szukseg konyv formajaban)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#342) mattew válasza Zola007 (#338) üzenetére


mattew
tag

Szia!
Például ez a kurzus.
Az edX (vagy a Coursera) rengeteg ingyenes és hasznos kurzust biztosít. És hát ezt pl egy MIT-s oktató tartja (az egyik tanárom szerint ők igen jó szakmai hírnévvel rendelkeznek). Kiemelném, hogy én személyesen nem ismerem a kurzust (mivel programozónak tanulok lassan 4 éve, ezért én inkább egy Pyton haladóknak kurzust vennék fel ha Pytonnt szeretnék tanulni), de már hallgattam az oldalon egy linux kezdőknek kurzust és elégedett voltam. Sajnos az anyag angolul van, de kb egy középszintű angol nyelvvizsgához szükséges tudás bőven elegendő hozzá (legalábbis a másik kurzushoz elegendő volt). Sok sikert kívánok :)!
Egyébként én Free Pascalban kezdtem programozni és azt kell mondjam: a legtöbb nagy programnyelvben (pl Java vagy C#) a problémák 90%-a megoldható, de gyakran túl bonyolult. Ezért van szükség minél több nyelvre, hogy minél több lehetőség álljon rendelkezésünkre amikor meg szeretnénk oldani egy problémát. Ugyanakkor a kevesebb néha több Egy szuper C# programozó többet ér mint valaki aki 16 nyelvet "tud", de a tudása a for ciklusig terjed ;] .

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#343) dabadab válasza #35193216 (#228) üzenetére


dabadab
titán

"Ugyanaz a garzon Sopronban szintén 80-100 ezer"

Sopronban, aki programozó, az Ausztriában dolgozik és mondjuk ha nagyon kezdő és nem túl jól fizető helyre megy, akkor keres évi 14x2500 EUR-t (az iparági kollektív szerződés alapján 14x2272 EUR a kezdő programozó minimálbére), ami úgy átlag havi nettó 650k HUF - de ez tényleg a kereseti lehetőség legalja, ennél jóval többet lehet keresni.

Nem véletlenül vannak ilyen magasan a soproni ingatlanárak, az osztrák bérek tolják felfelé.

(#250) hb1: ha Budapesten játszanak a csepeli árak, akkor Sopronban is játszanak mondjuk a fertőszentmiklósiak vagy akár az újkériek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#344) dabadab válasza anaqer (#166) üzenetére


dabadab
titán

"Még nem találkoztam olyan jó programozóval, aki Pascallal kezdte."

Nekem a Pascal volt az első (struktúrált) programnyelvem (Basic meg assembly után). Ja, és természetesen jó programozó vagyok, nyilván :DDD

DRM is theft

(#345) CPT.Pirk válasza dabadab (#344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs programom hétvégére... Írnál egyet? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#346) nemlehet válasza cousin333 (#300) üzenetére


nemlehet
őstag

A nyelvvizsga jelenlegi formájában lehúzás. Nekem komoly nehézséget okozott kiperkálni azt a 35k-t mind anyagilag, mind az egyetemmel és munkával nehezen tudtam összeegyeztetni, hogy le tudjak vizsgázni.

18 évesen (5 évvel a papír megszerzése előtt) bementem egy munkaközvetítőhöz, hogy akkor én angliába szeretnék menni. Mondták, hogy "sit down please" és onnan angolul ment az interjú. Senki nem kérte a papíromat, de másnap délután már repülőn ültem.
23 évesen az első komoly munkahelyemen is mondták, hogy hát nincs nyelvvizsgám ez így nem lesz jó. Mondtam, hogy jó hát látom német és angol volt az elvárás a hirdetésben, akkor folytassuk ezeken a nyelveken. Aztán a 2 interjúztató együtt volt képes ezt lefolytatni, mert az egyik beszélt németül a másik meg angolul. Nem értették, hogy miért nincs nyelvvizsgám ha ilyen jól megy 2 nyelv is... Fél év alatt tudtam összespórolni a 2 nyelvvizsgára valót, mert a céges policy miatt azonnal fix béremelést kaptam miatta, egyébként marhára nem érdekelt volna.

Nem mindenkinek fizeti ki anyuci-apuci. Ezért is volt szerintem baromság, hogy egy bizonyos szintű érettségivel már nem kapja meg az ember a papírt mert ez hozzám hasonló csóróknak nagy segítség lenne.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#347) angyalpc2 válasza dabadab (#343) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

csak osztrák fizetésből ki is lehet fizetni

(#348) dabadab válasza bambano (#23) üzenetére


dabadab
titán

"szerintem ez az egyik legnagyobb gáz az országban, hogy nyelvvizsga hiánya miatt nem kapnak diplomát az emberek. ennél nagyobb marhaságot nehezen tudnék mondani."

Én tudnék nagyobbat mondani, de szerintem is felvételi követelménynek kellene lennie.

;]

DRM is theft

(#349) nyunyu válasza proci985 (#341) üzenetére


nyunyu
félisten

Itthoni fizetős NetAcademia tanfolyamok mennyire használhatóak?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#350) pvt.peter válasza A_Papa (#328) üzenetére


pvt.peter
őstag

Azért szeretik a pályakezdőket, mert őket alacsonyabb fizetésért foglalkoztathatják mint pl. egy seniort.
Egy senior többek között elmeri kérni a saját "árát".
Illetve egy cég szereti saját maga formálni, betörni, betanítani az "újoncokat".

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.