Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A cikk mindenről szól, csak a valódi problémákról nem...
~20 év, még az inetes korszak előtt "szocializált" rendszergazdai múlt után váltottam. "Rendszergazda", aki ha kell project manager, programozó, takarító, formanyomtatvány készítő, málhahordó - nehéz egy 4U-s szerver!, árubeszerző, pszichológus, adatrögzítő stb. Ja, amúgy a Multinál +1 Mrd HUF-nyi hw, sw cuccra felügyel a gépteremben.

1. probléma: Emberi megbecsülés hiánya!
Hogy mi nincs sehol?
Pezsgő!
Nem röhögni, komoly!!
Ennyi idő alatt egy kezemen lévő ujjak száma is túl sok, hogy megszámoljam, hogy hányszor gyűlt össze aktuális csapatunk megünnepelni: NA EZ SIKERÜLT! A rendszer hasít, királyok vagyunk :DDD
Ismerős?
És higgyétek el egy idő után mindenki belefárad abba, hogy a "mi is az értelme az egésznek"-en rágódásba! Persze a túlóramentes hétvége és a 3.-ai átutalás kivételével.
És ahogy látod, amint a főnök nem fogadja az idősebb hölgy kolléga előre köszönését. Látod, hogy aki megteheti délelőtt 10 fele szivárog be, de este 7-kor még elvárja, hogy ott legyél. A kolléga 3 napja nem olvasta el a leveledet. Soroljam?
Szóval meddig is bírod?

2. probléma: Szakmai megbecsülés hiánya!
Hogy mit utál egy főnök? Azt, hogy minden megy és a rendszergazda nem csinál semmit!!
Nem röhögni, komoly!
Persze, hogy minden megy, mert az új rendszer bevezetése előtt hónapokig csak azon agyal a szerencsétlenje, hogy mit lehet és kell reszelni, hova kell tartalék alkatrész és mennyi, mit rontson el a teszt alatt, hogy valós körülmények között is tudja mit kell tennie, ha valami megáll. És az átálláskor előhúzza a kispárnát és bevackol hajnaltájt egy kényelmetlen fotelba, mert személyes ügye, hogy minden menjen, mert neki ez nem csak a munkája, de hívatása és a hobbija is egyben..
De megy is minden!
És itt kezdi foglalkoztatni a gondolat a mindenféle nyugati titulusú semmirekellőt, hogy "ez" kitúr a helyemből!!
Ismerős?
Pedig dehogy akarok főnök lenni, az már akkor voltam - egy rövid ideig -, amikor te még a Doomozáson kívül semmihez sem értettél...
Tehát marad a szakmaszeretet és annak az elviselése, hogy ők ott mondják el, hogy mennyit érsz, ahol tudják - mindenhol.
Szereted?

3. probléma: Na ez tényleg a zsé'...
Nem ragozom, a kettő metszete! Amikor menni készültem, rögtön toltak volna alám céges autót - ősöreg lefulladót, lecserélték volna a 17"-os 4:3-as monitoromat 19"-os 16:9-re. /Otthon már 24"-os volt.../ és emeltek volna gálánsan zsé'-t - 10%!!! Szerintetek érdekelt?
Legyen már egy kicsi tartásunk!

Ennyi.
Az IT szakma szép.
Pont az a szép benn, hogy egyfolytában olyan jön, ami még nem volt :)
Az, hogy ennek az öröméből ne kapjak semmit, sőt büntessenek, mert én élvezem - értsd: csak a 8 éve nem támogatott programozási nyelvben készült 15 éves agyonfoltozott rendszerünk menjen, csak az a fontos! /Jó, jó... Itt sarkítottam egy kicsit./
Hogy ebbe bukik bele mindenki?
Ja!
Volt cégeim 80% -> kuka.
Hogy emiatt a szemlélet miatt nem menő az IT szakma?
Lehet.
Aki mégis oda vágyik csak a +500 e-es kezdő és 800 e-es zsé'-t látja egy év múlva? Érdeklődés nuku? Meg szorgalom és pontosság?
Na és?
De hogy a következő cikk 25e, majd 30e hiányzóról fog szólni, az borítékolható :(((

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.