Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mondjuk erre simán képes bármely linuxot futtató router is, pl. Asus. Igaz, abba utólag kell applikálnunk valamilyen háttértárat, de mégis univerzálisabb.
Jó lenne, ha elkezdenének leszokni az PATA felületű lemezekről. Egyre kevesebb jelenik meg belőlük a jövőben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Adi


Adi
senior tag

Esetleg egy hasonló tesztet nyomhatnátok a Linksys NSLU2-ről is. Igaz, az csak USB-s, de ennél sokkal kisebb és legalább kétféle áthekkelt Linux disztribúció is létezik rá, amivel az eredeti firmware-nél sokkal többet tud.

Pl. minimálfogyasztású bittorrent kliens. :)

ldm start-reconf primary

(#3) sbazsi válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

valóban utólag, bár notebook vinyó esetén nem kell külön táp sem, és kevesebbet fogyaszt.
És elég macerás a windows-os megosztása. nekem meg eddig nem volt időm hozzá.
Közben meg lehalt a routerem...
:(
asus wl500

(#4) eddie303 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Olyan szempontbol jo a PATA, hogy en ilyenbe nem tennek uj merevlemezt, amire kell, egy max 2-4 GB-os tokeletesen eleg lenne, abbol viszont SATA-t nem kapsz. Igaz, hogy mar PATA-t se nagyon, de tetelezzuk fel, hogy van megmaradva.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) Dufresne válasza eddie303 (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez igez, de azért tényleg ritkák már a 2-4gigás pata vinyók, ráadásul a sata ár sem olyan magas már...

(#6) marcee válasza eddie303 (#4) üzenetére


marcee
addikt

Vennél egy negyvenrugós cuccot a 2-4GB-os 8 éves vinyódhoz?
Nekem amikor a cikket olvasni kezdtem az volt a gondoloatom, hogy végre, megcsinálták, ez kell nekem. Csak lehetne bele egynél több viníót rakni, meg lenne gigabites felületű, aztán megláttam az árát, meg a sebessségét... pfhm. Hát ez fájt. :(

\m/

(#7) próbakocka


próbakocka
senior tag

feleennyiért használható lenne....

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#8) macilaci78 válasza próbakocka (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most már lehet, hogy feleennyiért meg is kapod. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#9) Anor


Anor
csendes tag

Hali!
Van egy SA-200 smart serverem ami xp alól tökéletesen müködik. vista alatt viszont "nas UPnP Media Server"-nek látszik és ha meg akarom nyitni a vista elindítja a Media Playert :F

Az értelem csodákra képes. A hiánya mindenre! - V.H.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.