Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) DarthSun válasza pazirezz (#5500) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenőrizd a vinyó tápellátását. Ha SATA vinyó, akkor molex toldóval van-e csatizva ? Tápod megfelelő teljesítményű, esetleg van-e benne fáradt/púpos kondi ? Ha ezek jók akkor magának a vinyónak kezd baja lenni. WD vinyókkal nekem is sok gondom volt, nem mondom hogy rosszak, lehet csak én fogtam ki problémás példányokat. Egy idő óta kerülöm, inkább más gyártmányt választok.

(#5502) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Egy régi merevlemezemen a HDS-el felületi teszt ellenőrzést végzek. Elvileg a jó szektorokat zölddel, a sérülteket sárgával a rosszakat piros színnel kellene jeleznie, de nekem majdnem minden szektort feketével jelöl. Ezt mit jelent? A HDS a merevlemezzel kapcsolatban amúgy még azt írja, hogy a teljesítménye 90%-os, a kondíciója pedig 100%.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5503) pazirezz válasza DarthSun (#5501) üzenetére


pazirezz
tag

Másik táppal kipróbálom, hátha megoldja a dolgot.. . bár nagyon nincs terhelve.. ez a WD vinyó + egy ssd van csak rákötve, semmi más.. ha ennyit nem bír el :) illetve nem molex csatival van toldva.. . az a sok értek, ami fel van sorolva HDS képeken, semmi kirívó? Továbbra is megdöbbentő, h eltűnik a meghajtó.. mert oké, h lassabb, esetleg elveszik róla valami adat, egy file.. de h képszakadás .. ezen felül köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

https://m.facebook.com/paZirez

(#5504) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a HDSentinel miért jelez egy Kingston UV400 esetében összes indulás/leállás számot írt adat helyett?
4.71-es verziót használok egyébként (ami, ahogy látom, a legfrissebb).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5505) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!

Normális hogy ilyen gyorsan romlik az SSD kondíciója? Vagy ez nem is gyors? :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5506) dugo_ válasza se4ever2 (#5505) üzenetére


dugo_
veterán

Teljesen normális. A ráírt adatmennyiséggel arányosan csökken, ahogy használódnak el a cellák, ettől a teljesítménye még nem változik. A romlás sebessége függhet attól, hogy milyen TBW értéket adott meg a gyártó az adott típushoz.

Szerk.:
#1: Igazából az írt adatmennyiség tűnik soknak a működési időhöz képest. Mire használod a gépet, ami ennyi írást generál?
#2: Bár ahogy látom arra torrentezel, úgy érthető.

[ Szerkesztve ]

(#5507) BlackPlanet


BlackPlanet
csendes tag

Sziasztok!
Többször előfordult, hogy nem látta a BIOS induláskor a merevlemezt (Seagate ST2000DX001-1NS164) és nem indult el az op. rendszer róla. Elküldtem szervizbe mivel még garanciális. Két hét után visszaküldték, hogy nincs semmi baja. A HDS az alábbiakat írja róla. Nem tudom mennyire megbízható ezek után.

(#5508) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Lefuttattam egy olvasási tesztet.
Az eredmény alapján minden rendben, de tele van fekete és sötétzöld és világoszöld szektorokkal, tehát nem homogén.
Sokszor nem lehet elérni ezt a merevlemezt és formázni sem. A HDS nem értem, miért írja hibátlannak.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5509) Csorbi válasza net91 (#5508) üzenetére


Csorbi
addikt

A HDS verziód elárulhatnád...

(#5510) net91 válasza Csorbi (#5509) üzenetére


net91
senior tag

HDS 4.71
Vélemény a teszt eredményéről és a képről?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5511) Csorbi válasza net91 (#5510) üzenetére


Csorbi
addikt

Furcsa. Érdemes lenne lecserélni az IDE kábelt, illetve a táp is mindig nagy kérdőjel ilyenkor (milyen tápod van?) Ezenkívül, küldj a HDS-sel egy riportot a fejlesztőnek.

[ Szerkesztve ]

(#5512) net91 válasza Csorbi (#5511) üzenetére


net91
senior tag

Ez a merevlemez egy Canyon külső házban üzemel és USB-vel van összekötve a géppel.
Arra gyanakszol, hogy az IDE kábel a rossz? Én meg majdnem a merevlemezt dobtam a kukába.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5513) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

Lenne nekem egy Kingston HyperX FURY 240GB 2,5" SATA3 SSD

Ami érdekelne rendben vannak a SMART értékek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#5514) rgeorge válasza bolygo85 (#5513) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha már ez a topik: HD Sentinel mit mond/mutat?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5515) Csorbi válasza net91 (#5512) üzenetére


Csorbi
addikt

A külső házak sokszor megbízhatatlanok (táp, adatkábel), ezért a HDS teszt mindig úgy történjen ha lehetséges, hogy a merevlemez közvetlenül az alaplapra van dugva!

(#5516) bolygo85 válasza rgeorge (#5514) üzenetére


bolygo85
tag

most ez válasz lenne vagy visszakérdezel :F

kérdésem az volt normálisak a képen lévő értékek?

nincs semmi hibára utaló érték :U

nem volt még ssd a gépembe ez az első ezért érdeklődöm :K

[ Szerkesztve ]

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#5517) Totalse


Totalse
csendes tag

Sziasztok!
Egy SSD-vel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A működési időből ítélve úgy látom, viszonylag új (nem az enyém, ezért nem tudom biztosan), mégis rengeteg írás van rajta HDS szerint, amint a képen látható. Szerintem ez irreálisan sok, ráadásul folyamatosan növekszik, indokolatlanul gyorsan. Pl írtam rá 3 gigát, a teljesítmény fül alatt mutatta is, hogy 3 giga, az összes írás viszont 0,09 terrával ugrott.
Más programban is megnéztem, de azok azt mondják, hogy ezen az ssd-n nem támogatott az összes írás kijelzése (elképzelhető ez? intenso ssd, nem túl neves márka). Akkor lehet, hogy a HDS is csak becsli, de rosszul? Ne foglalkozzak ezzel, vagy valami hardveres hiba lehet az ssd-vel?
2 gépben, 2 kábellel is kipróbáltam, ugyanezt csinálja.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

(#5518) Szattila83


Szattila83
tag

Üdv mindenkinek!
SSD- vel kapcsolatos problémám lenne. Vásároltam egy Corsair neutron XT 240- es SSD-t és amikor windowst szerettem volna rá telepíteni az egyik újraindulásnál a következő hibaüzenetet kaptam:
SMART detected HDD/SSD failure 6: Corsair Neutron XT SSD
WARNING! Please back up your data and replace your hard disk drive.
WARNING! Your HDD/SSD might crash at any moment.
Press F' to Run SETUP
Sehogy sem tudok rá windowst telepíteni. A biosban kikapcsoltam a smart detect funkciót, de ez sem hozott eredményt. A HDS szerint 100%- os.
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#5519) rgeorge válasza Szattila83 (#5518) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen Windows? Ha 8/8.1/10, érdemes megnézni, hogy a gyors rendszerindítás (energiabeállításokban) kikapcsolása megoldja-e.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5520) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

Felteszem újra a kérdésem hátha most én is kapok válasz!!!

Lenne nekem egy Kingston HyperX FURY 240GB 2,5" SATA3 SSD

Ami érdekelne rendben vannak a SMART értékek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#5521) rgeorge válasza bolygo85 (#5520) üzenetére


rgeorge
addikt

A korábban belinkelt HDS kép szerint nincs probléma. Ha a kondíció 100%, "zöld" az infó, nincs gond a meghajtóval. Amit linkelsz kép, az nem a HDS-ből való, a nyers SMART értékek alapján nem lehet mit mondani, a HDS pont erre való, hogy értelmezze a SMART értékeket az SSD/HDD típusa, firmware-e alapján.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5522) bolygo85 válasza rgeorge (#5521) üzenetére


bolygo85
tag

Rendben köszönöm :R

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#5523) Szattila83


Szattila83
tag

Windows 10- et szerettem volna telepíteni. A biosban a fast boot opcióra gondolsz? Mert az a helyzet, hogy rendesen fel sem tudott települni rá a windows, mert az első automata újraindulásnál már csak a biosba engedett.

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#5524) tomp


tomp
félisten

Mi az oka, hogy 4-nél több usb-re kötött merevlemezt nem bír kezelni a program? Ha az 5. merevlemezt rákötöm a gépre akkor az usb 3.0-s vinyókat elkezdi folyamatosan piszkálni(feladatkezelő szerint 0,6-1MB/s) és a program lefagy. Ha lehúzom az 5. vinyót akkor pár mp elteltével helyre áll.

(#5525) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

a tálcaikonok háttérszínét be lehet valahogy állítani áttetszőre? windows 10 alatt jobban mutatna úgy.

köszi!

(#5526) MasterDeeJay

Notebookban volt ez a HDD úgy kaptam, 80%-ot ad rá a HDD sentinel. Nem tudom hogy most mehet a kukába vagy érdemes valahogy foglalkozni vele.

Tipusa: Momentus 5400 (SpinPoint M8) de rajta van Samsung és Seagate logó is

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5527) Killer01 válasza MasterDeeJay (#5526) üzenetére


Killer01
őstag

Smart fül adatait nézd át, ott mikre ír értékeket. Önmagában az adatátviteli hibák miatt nem kell kukázni egy hdd-t.

(#5528) MasterDeeJay válasza Killer01 (#5527) üzenetére


Látszólag más baja nincs. Akkor használom nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5529) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Bár rákerestem megnyugtató választ eddig senki nem adott :(
Tehát a Spin Up Time extrém értéke Toshiba(DT01ACA200) meghajtó esetén mennyire aggasztó?
Vigyem vissza ha még benne vagyok a 14 napba :F

[ Szerkesztve ]

(#5530) Jaurin


Jaurin
csendes tag

Sziasztok!
Segítenétek értelmezni, mi van ezzel az SSD-vel? Pár hónapja még 100% volt a kondíciója. És hogy lehet a teljesítménye 100%, ha már teljesen tropára ment? Csak a program jelzi rosszul, vagy nagyon sürgősen nézzek új SSD-t?

[ Szerkesztve ]

(#5531) rgeorge válasza Jaurin (#5530) üzenetére


rgeorge
addikt

Esetleg egy kicsit frissebb verzióval is megnézhetnéd, a 3.40 nagyon, de nagyon régi, nem "ismeri" az SSD-t.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5532) Jaurin válasza rgeorge (#5531) üzenetére


Jaurin
csendes tag

Nem tudom, hogy sikerült ezt a régi verziót feltenni. :W
Kösz a segítséget.

(#5533) M107 válasza Poiro7 (#5529) üzenetére


M107
addikt

:R

2 éves és 2 hónapos DT01ACA200 :

6 hónapos DT01ACA300 :

Semmi gondja egyiknek sem.
CTG 500W és Aurum 550W tápok félévenként cserélgetve.
Szerintem visszaküldik de ugyan azt vissza is kapod.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5534) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hülye kérdés, de Máté Jani hol van? (nagyon remélem, hogy "csak" az NVme meghajtókra gyúr...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5535) Killer01 válasza Fire/SOUL/CD (#5534) üzenetére


Killer01
őstag

Jó kérdés, én még január elején leveleztem vele de szerintem azóta itt se járt... :(

(#5536) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#5534) üzenetére


betyarr
veterán

valami lehet vele,mert küldtem neki pár napja riportot,de semmi válasz :( 1-2 nap után szokott reagálni.

(#5537) betyarr


betyarr
veterán

meg is ragadnám a lehetőséget,hátha valaki tud valami érdemlegeset mondani: 6 napja van egy új (120-as intel) ssd a gépben és azt vettem észre,hogy irgalmatlan módon növekszik az írt adatmennyiség.pedig csak egy win 10,frissítések hozzá,meg pár felhasználói progi volt telepítve.ami még érdekes,hogy az áttekintés fülön 320GB-t ír,de a teljesítmény fülön meg ~1500MB írt adatmennyiséget.na most ilyen esetben mi a helyzet?

(#5538) Killer01 válasza betyarr (#5537) üzenetére


Killer01
őstag

Bolti új az ssd?
Egyébként sokat nem kell vele foglalkozni, nálam naponta beleugrik 5 giga írásban.

(#5539) betyarr válasza Killer01 (#5538) üzenetére


betyarr
veterán

persze,vacsi új cucc.azért egy kissé idegesít,hogy most akkor mi a helyzet.meg azért naponta mi írna rá több mint 50 gigát :F :Y

(#5540) Killer01 válasza betyarr (#5539) üzenetére


Killer01
őstag

:N Szerintem gyárilag volt benne írás, ott van a második képen hogy 1,5 gigát raktál bele telepítés óta.

(#5541) dugo_ válasza Killer01 (#5540) üzenetére


dugo_
veterán

Nem a második képet kell nézni.

320 giga soknak tűnik, de bőven belefér egy nagyobb rendszer telepítésébe. Ki kell átlagolni 1-2 hét után, ott már jobban látszik majd, hogy milyen napi írásra áll be.

(#5542) Killer01 válasza dugo_ (#5541) üzenetére


Killer01
őstag

Ne viccelj, 120 gigás ssd :D Hogyan ment volna rá telepítéskor 320 giga? Pont a második képet kell nézni, ez mutatja ő mennyit rak bele :U

[ Szerkesztve ]

(#5543) dugo_ válasza Killer01 (#5542) üzenetére


dugo_
veterán

Nem viccelek. Továbbra sem a második képet kell nézni. Vagy szerinted 17 óra alatt 1,5 gigát ír egy futó rendszer? Ne viccelj...

A HDS főoldala írja a teljes írt mennyiséget. Egy win install simán járhat 100+ giga írással a belakott rendszer méretétől függően (az én 70 gigás C-m újrarakása kb 120-150 gigával jár, mire minden felkerül és lefrissül a WU). Chrome is rengeteget cache-el, Spotify is, volt akinél egy billentyűzet driver szemetelt terabájtnyi (!) adatokat az SSD-re. Meg kell nézni erőforrás figyelőben a lemezt terhelő folyamatokat, ha olyan fontos a kérdés. De egy friss telepítés mindig hirtelen dobja meg az írt mennyiséget.

A második kép valószínűleg a HDS tesztek és monitorozó folyamatok futtatása által írt adatmennyiséget írja.

[ Szerkesztve ]

(#5544) Killer01 válasza dugo_ (#5543) üzenetére


Killer01
őstag

:N 17 óra az ssd összes üzemideje. A második képen a sentinel telepítésétől eddig látható az össz olvasás és össz írás, 08.14-től kezdődően. Magyarul az elmúlt 6 napban összesen a sentinel felrakásától (ha vicces számodra ha nem) 2 giga olvasás és 1,5 giga írás volt az ssd-n (a pontos üzemidőt sajnos nem tudjuk). Szóval a chrome cashe és hasonlók abszolút fals ötletek... :U
Vagy sok-sok ssd benchmark progit futtatott a delikvens win telepítés után/sentinel telepítés előtt, vagy -mint már mondtam- volt gyárilag írás az ssd-n új állapotában is.

(#5545) dugo_ válasza Killer01 (#5544) üzenetére


dugo_
veterán

Továbbra sem igaz, amit írsz, habár nekem teljesen oké, ha ebben a tudatban élsz.

[ Szerkesztve ]

(#5546) Killer01 válasza dugo_ (#5545) üzenetére


Killer01
őstag

Az érveiddel nehéz vitatkozni :DDD :DDD :DDD
De komolyra fordítva: a 320 giga a smart adatokból jön (a HDS telepítése előttről is "számolja" az adatot).

[ Szerkesztve ]

(#5547) betyarr


betyarr
veterán

tévedés.ezt a mennyiséget (320GB) nem a telepítés után közvetlenül írta,hanem folyamatosan növekszik.szinte percről-percre.pedig semmi különösebb felhasználói program nincs fenn,ami ekkora írást igényelne/eredményezne.ez a különös nekem az egészben.az előző ssd-n is ugyanezek a programok voltak fenn,de nem volt ilyen durva írt adatmennyiség :U
nincs egy órája bekapcsolva a gép,meg reggel ment kb. 1 órát és már 323,44GB-re növekedett az írt adat :F

[ Szerkesztve ]

(#5548) betyarr válasza betyarr (#5547) üzenetére


betyarr
veterán

egyébként az összes futási időt rosszul méri,mert 17 óránál sokkal többet ment már eddig.

még arra tudok tippelni,hogy mivel nem támogatott az intel 535-ös ssd,ezért nem mutatja helyesen az értékeket [link]

[ Szerkesztve ]

(#5549) Killer01


Killer01
őstag

Akkor stornó az egész eszmefuttatásunk ami feljebb van... a smart adatokról csinálj képet lécci.

(#5550) betyarr válasza Killer01 (#5549) üzenetére


betyarr
veterán

ott is olyan sokat mutat... :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.