Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) szaboi6512 válasza woodworm (#3650) üzenetére


szaboi6512
őstag

Támogatom az ötletedet. :C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3652) woodworm válasza szaboi6512 (#3651) üzenetére


woodworm
veterán

A prometheus új tárolójából nem fordított még senki? Kicsit gyorsabban pörög, kerülnek át openwrt-s patchek és jónéhány szoftver frissebb verziója van benne. A mediatek chipsetes tp-linkek támogatása is folyamatosan kerül bele.

(#3653) azozo


azozo
senior tag

Én is örülnék nincs egy jó gépem,hogy leforgassam orákon át ;] ::))

(#3654) Szoszo94 válasza woodworm (#3652) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha leírod mit csináljak, fordítok onnan és felrakom a kész fw-t drive-ra :K Nemsoká hazaérek, bevásárlókörúton vagyok, aztán amíg a kocsit szerelem a gép leforgatja a firmware-t.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3655) woodworm válasza Szoszo94 (#3654) üzenetére


woodworm
veterán

A scriptből a STABLE helyett a TEST ágat kell választani, tárolónál pedig a padavan-fw helyett a padavan-ng-t.

(#3656) wwenigma válasza woodworm (#3655) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem a stable frissült!?! Már azt hittem...a linkelt változások a stable ágat érintették.

8 körül hazaérek és megnézem-leforgatom, már megörültem.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3657) Szoszo94 válasza woodworm (#3655) üzenetére


Szoszo94
őstag

Kicsit megcsúsztam, de már fordul tíz perce az fw. Átállítottam a teszt ágra, repót meg az ng-re :)

wwenigma: de, az frissült, nyugodtan leforgathatod azt is ha gondolod ;)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3658) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#3657) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hát...errort dobott miután (20min) végzett. Leforgatom stabilon újra szerintem.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3659) nggabi válasza Szoszo94 (#3658) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem lefutott a stabil, fel is raktam wifin a saját menüjéből. 3.4.3.9-099_72a02f1 lett, különösebb változást nem látok.

ja, hello :) kb 1 hete van meg a 3g. padavannal, minden szép, néha kb 2 mpre elmegy a net, illetve a transmission kb halál amíg le nem tölti a torrentet.

"szenyor dzsíííí"

(#3660) Headless válasza vargalex (#3640) üzenetére


Headless
őstag

Kicsit furcsállom, hogy ACCEPT lenne, ugyanis szerintem ahhoz nem nyúlok, de mindjárt ellenőrzöm és nálam is REJECT van Úramisten, és ez módosítatlan tűzfal szabály és való igaz /rom-ban ACCEPT a default input.

Sose tűnt fel, mert beállítások megtartásával szoktam frissíteni.
Firewallhoz csak a 99-firewall-config nevezetű uci-defaultsal nyúlok, és az nem tartalmazza ezt defaultsban csak a hwoffloadot kapcsolom

usb-vel nem tudom mi van, nálam okés. dmesg is jóval többet mutat. snapshotban nem így volt a tűzfal konfig, ha de akkor jelenteni kéne. Ha nem akkor nem értem mi lehet nálam...

Levettem a mostanit amíg utánajárok

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3661) maki81


maki81
csendes tag

Sziasztok! Sajnos még mindig nem sikerül az SSH-t letöltenem. Az szerintetek lehetséges, hogy azért kapom azt az üzenetet hogy nem kapcsolódik a fiókom semmilyen mi routerhez mert PPPOE digi internetem van? Annyit már sikerült megtalálni, hogy a MI Acounthoz a digi jelszavamat kell beírni és a jelszóhoz pedig értelem szerűen a jelszót a routerben. Viszont ide a MI fiókom adatait kellene beírni. Most már kezdek megőrülni.

(#3662) suste válasza Headless (#3660) üzenetére


suste
veterán

beszéltünk vargalex-szel, semmi baj nincs az alapconfiggal
a default beállítás mindig is ilyen volt openwrt alatt (a tűzfal alapszabály után a zónák adják meg a megfelelő beállítást, később is csak egy új zóna (pl guest) felvételkor az alapértelmezett állapotát adja meg ez a defaults, aztán úgy állítod, ahogy akarod....)
a WAN legyen rendben, és az ok, ott nincsen szabad átjárás
szerintem inkább a hibás "utóconfig" lehet, ami anno a dátumos nettiltásnál is volt
viszont annak mindenképpen érdemes lenne utánajárni, hogy mi okozza a hibát....
de ilyenkor nehéz, mert senki nem fog factoryt csinálni a saját routerén, hogy tesztelgessen ..... jó lenne egy tesztkészülék....

(#3663) winbox válasza vargalex (#3631) üzenetére


winbox
senior tag

Nekem sem tudott felcsatolni egy Maiwo K104-es hdd házat, látni látta az eszközt, mert a logban próbálkozott, de arra már nem emlékszem, hogy mit írt, pedig usb 3-as switchel + táppal volt rákötve. Minden más eszközzel tökéletesen ment a tok. Volt itthon egy legolcsóbb kínai mezei usb 3 to sata átalakítóm, amivel pöccre csatolta, ennek valami fx vagy fxx-es controllere van, azóta is ezt használom, a másikat meg eladtam. Majd nézek helyette egy Orico házat, hogy ne instant a hdd-t lássam, aztán reménykedek, hogy azt is támogassa.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3664) PeetR válasza nggabi (#3659) üzenetére


PeetR
aktív tag

Az úf fw nem javította a transmission halált :) ? Nálam is ugyanez van btw, egyébként minden frankó a rendszerrel kapcsolatba.

(#3665) nggabi válasza PeetR (#3664) üzenetére


nggabi
nagyúr

Az maradt a 2.90 beta. Osztani osztja, csak amíg lejön addig ko.

"szenyor dzsíííí"

(#3666) vargalex válasza winbox (#3663) üzenetére


vargalex
félisten

Tegnap beszélgettünk Suste-val és neki olyan tapasztalata is volt, hogy egy bizonyos HDD semmilyen házban nem ment a Mi Router 3G-n, míg 1043ND-n pl. bármelyikben.
Kollégám már három különböző házban tesztelte (ebből egy saját tápos) a HDD-jét és egy SSD-t. Egyik sem ment a Mi Router 3G-n. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a DIR-860L-en ugyan az én külső házammal teszteltünk, de saját HDD-vel, nem a kollégáéval. Azaz lehet, hogy a Suste által tapasztalt esetbe futottunk bele...

Alex

(#3667) Zimezoom


Zimezoom
tag

Sziasztok!

Ezzel a firmware-el tudok majd olyan csinálni, hogy az USB-n rákötött külső HDD bizonyos mappáit cloud-ba (pl. Google Drive) backup-olom vagy szinkronizálom, rendszeresen?

Pay attention, or pay the price!

(#3668) F34R válasza vargalex (#3666) üzenetére


F34R
nagyúr

sharkoon kulso 3.5-es normal usb3-assal megy siman. Nem tudom melyik vezerlotipust nem szereti, de lehetseges hogy a mostaniakat nem.

(#3669) vargalex válasza F34R (#3668) üzenetére


vargalex
félisten

Azért nem értem teljesen, hogy mi lehet a gond, mert a DIR-860L-en (ami szintén MT7621) gond nélkül megy a külső házam...

Alex

(#3670) jeriko2


jeriko2
tag

Nálam egy július környéki Headless féle firmware van fent (openWRT), és szépen megy minden. Már kétszer volt 60 nap körüli uptime-om, transmissionnel semmi gond, a külső HDD is megy (az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a samba-t kétszer újra kellett indítsam, mert nem értem el a HDD-t). A HDD sebessége mondjuk nem valami acélos (gépről másolva file-okat). A NET kb. 720Mb/s (digi). Dyndns is megy. Két gép van rákötve kábellel, wifi-n van amikor 12-14 készülék is csatlakozik rá. Tv-re kötve van egy androidos lejátszó, az a megosztott HDD-ról játszik le filmeket (a transmission meg oda tölti le). Nagyon meg vagyok vele elégedve.

A padawan miben jobb, mint az openwrt? net sebességben?

[ Szerkesztve ]

(#3671) wwenigma válasza nggabi (#3665) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miert hasznalod azt... :) Entware oszt van friss.

Szoszo94: nem allitottam semmire igy a 11.04-es (3.4.3.9-099_72a02f1) frissiteseket kaptam meg a 11.05-ös nem volt még benne. Most megint updateeltem es elmeletileg forog a legujabb. Kellemesen gyorsabb mint anno FX-szel. :D

mod: 12 perc a build vagy mennyi....de nincs benne a 11.05

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3672) nggabi válasza wwenigma (#3671) üzenetére


nggabi
nagyúr

Mert nem tudom, hogy mi ez az entware :P fogalmam sincs mire jó, hogyan kell telepíteni... Kb ezért. Mire jó?

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#3673) Brandynew válasza nggabi (#3672) üzenetére


Brandynew
őstag

Na igen, tök jó lenne, ha valaki csinálna ezekhez az advanced lehetőségekhez részletes leírást.

(#3674) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Vettem egy ilyen routert, és szeretném rá tenni a padavan-t. Ott tartok hogy nagy nehezen beállítottam a routert, megy rajta a net, és letöltöttem a szükséges dolgokat. ( ssh fájl, fejlesztői rendszer, VMWARE-PROMETHEUS-64-UBUNTU-EN-RU.7z, VMWare )
Mivel pppoe netem van, csinálhatok mindent úgy ahogy a leírásban van ? Nem lesz ez gond közben ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3675) maki81 válasza rostiron (#3674) üzenetére


maki81
csendes tag

Szia! Nekem is pppoe digi netem van és egyelőre sajnos nem sikerült kinyerni a ssh-t. Folymatosan azt írja ki hogy nincs társitva a router a fiokommal pedig a telefon miwifiben ott van hogy parkosított eszköz. Én a pppoe netre gyanakszom de még nem kaptam választ. Ha neked mégis sikerül kérlek oszd meg velem is mi volt a titok.

(#3676) rostiron válasza maki81 (#3675) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Én a telefonon állítottam be a netet, párosította az eszközt, és a leírásban lévő linken minden ok volt.
Nem tudom mi volt a titok.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3677) rostiron válasza maki81 (#3675) üzenetére


rostiron
őstag

itt van még egy lehetőség az ssh fájl és jelszó megszerzésére.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3678) jeriko2 válasza suste (#3649) üzenetére


jeriko2
tag

Hogyan tudom frissíteni? Nálam ez látszik:

(#3679) suste válasza jeriko2 (#3678) üzenetére


suste
veterán

9092/system/backup oldalon a download résznél megkeresed az utolsó "Style" mentést, letöltés gomb, majd a restore résznél kiválasztod és restore gomb

(#3680) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Én is újra akartam magamnak fordítani a Padavant, de már ott elakadtam, hogy a cikkbe linkelt Ubuntu (VMWARE-PROMETHEUS-64-UBUNTU-EN-RU.7z) betallózása után hiába indítom el a VMWARE-t, azt írja, hogy oprendszer nem található.

(#3681) divan válasza Brandynew (#3680) üzenetére


divan
senior tag

Végülis a "befordítom-megosztom" program mi miatt állt le? Van valami probléma az új buildel? Nem teljesen tiszta, hogy nekikezdjek e.
:R

(#3682) Brandynew válasza divan (#3681) üzenetére


Brandynew
őstag

Ja, tök jó lenne, ha valaki a kezébe venné ezt az ügyet, ha van új build, azt egyből lefordítaná, belinkelné (a topikindítóba is), elmagyarázná, pontosan hogy kell Transmissiont frissíteni stb. Végtére is a cikk és a topik miatt vettünk egy csomóan ilyen routert, és a szoftverupdate egyetlen forrása is ez a topik. Itt ért kb. 5 ember hozzá, a többiek csak akkor tudnak frissíteni, ha valaki szájbarágósan elmondja, mit csináljunk.

[ Szerkesztve ]

(#3683) Szoszo94 válasza divan (#3681) üzenetére


Szoszo94
őstag

Erre gondolsz? ;)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3684) divan válasza Szoszo94 (#3683) üzenetére


divan
senior tag

Igen, köszönöm. Ezek szerint nem értelmeztem jól az olvastakat. :R

(#3685) nggabi válasza Brandynew (#3682) üzenetére


nggabi
nagyúr

Tegnap megküzdöttem az entware-rel. Újra kell formázni a pendriveot, kb 1 óra volt nekem mire belőttem a transmissiont. A felület egy kicsit jobb, letöltéskor nem fagy annyira, de a tüskék ugyanúgy meg vannak. Sztem nem éri meg vesződno vele.

A friss fordítást linkeltem, simán menüből felrakod, 1 perc (ha már padavanon vagy). Mintha stabilabb lenne mint az előző bulid.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#3686) rostiron válasza rostiron (#3674) üzenetére


rostiron
őstag

Nekem tudtok segíteni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3687) Brandynew válasza rostiron (#3674) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem lesz gond, a legtöbb embernek pppoe-je van (nekem is).

(#3688) vargalex válasza woodworm (#3652) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ugyan nem használok Padavan-t és Mi Router 3G-m sincs, de gyorsan feldobtam egy minimal Debian-t virtuális gépbe és fordítottam egyet. Itt található ez eredmény.

Alex

(#3689) woodworm válasza vargalex (#3688) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen a többiek nevében is. Az enyém tartós kölcsönzésben van, amíg nem érkezik másik.

(#3685) nggabi
Azok a tüskék a forgalomban transmission sajátosság, pc-n is jelentkezik.

(#3690) szaboi6512 válasza vargalex (#3688) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm a megosztást!(A skinek nem kerültek bele?)
Szép munka. :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3691) nggabi válasza woodworm (#3689) üzenetére


nggabi
nagyúr

És az átlag 1Mb/s letöltés jónak mondható? Egy 1 gigás divxet kb fél óra alatt húz le. Most egy usb 2es pendrive van rajta, érdemes lenne usb 3-ra váltani és persze a portot is átkapcsolni usb 3ra?

vargalex: ez most jobb valamiben mint amit amit tegnapelőtt fordítottam? Másik kérdésem hozzád, hogy a transmission rasberry pi-n is ilyen kínszenvedés? :R

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#3692) woodworm válasza nggabi (#3691) üzenetére


woodworm
veterán

Általában pendrive-ra nem szokott túl gyors lenni, válts ext3 vagy ext4 hdd-re.

(#3693) nggabi válasza woodworm (#3692) üzenetére


nggabi
nagyúr

Hddvel nem próbáltam még, csak ext4es pendrive-al. De úgy emlékszem az usb 3-tól nem nagyon volt gyorsabb, ezért raktam vissza az usb 2.0-t (azt nem sajnálom erre :D ). A másik h nem akarok plusz tápot, winyóbúgást.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#3694) vargalex válasza szaboi6512 (#3690) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Elvileg én mindet bekapcsoltam fordítás előtt:

The list of available skins:
-------------------------------------------------------------------------------
0. Skins core [0.4 MB] [ON]
1. Dark-grey theme [0.6 MB] [ON]
2. Dark-grey theme (vector) [0.6 MB] [ON]
3. Blue theme [0.4 MB] [ON]
4. Dark-blue theme [0.6 MB] [ON]
5. Yellow theme [0.2 MB] [ON]
6. White theme [0.2 MB] [ON]
-------------------------------------------------------------------------------
(F)AQ (Q)uit

Please enter number of required menu item:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3695) vargalex válasza nggabi (#3693) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig egészen biztos, hogy a pendrive lesz a ludas. Egyszerűen nem bírják a sok szálas írást, nem arra vannak kitalálva...
2,5"-os HDD-nél nem feltétlenül kell plusz táp.

A most build-elt elvileg abban jobb, hogy frissebb patch-eket és verziókat tartalmaz az egyes komponensekből. De pontosan nem tudom, mivel ahogy írtam, sem Padavan-t nem használok, sem Xiaomi Mi Router 3G-m nincs.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3696) wwenigma válasza nggabi (#3691) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem SMB-n keresztül Goflex NAS-ra tölt, 6-8MB/s a teteje.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3697) divan válasza vargalex (#3694) üzenetére


divan
senior tag

Érdekes Chrome-on nézve csak az alap skin van, és a menüben sincs témaválasztó menüpont. Operán viszont ott van. :Y
Köszönöm szépen! :R

(#3698) vargalex válasza divan (#3697) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem valami böngésző cache lesz. Próbáld meg privát módban.

Alex

(#3699) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Eddig hatalmas csalódás a router, semmilyen eszközzel nem tudja az 5 ghz wifit, így a 240-es netből kemény 40 mbitet tudok kihasználni. Kábelen se nagyon jön több.
Nem hamisítják ezeket? Talán csak sikerült kifognom egy fake darabot.
Custom firmware-n nem gondolkoztam, mert bár már tomatot raktam fel az előző tp linkemre, ez a leírás nekem még a kínai felületnél is kínaibb.
Könnyű téglázni a kicsikét, vagy inkább csak hosszadalmas a telepítés?

(#3700) szaboi6512 válasza vargalex (#3694) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi, akkor biztosan figyelmetlen voltam. Köszönöm :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.