Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) gazso75 válasza mucsgyver70 (#4650) üzenetére


gazso75
aktív tag

- Felraktam a legfrissebb OpenVPN-GUI-t
- Server konfig beállítva
- Reboot
- 2. fülön megjelent a client kulcs, itt export ( lement, openvpn configba bemásol )
Innentől megy simán

(#4652) szabacsik


szabacsik
őstag

Megjött tegnap végre. Fel is tettem rá a padavant. Sikerült belépni 192.168.1.1 en. Majd átállitottam access point mode (ap) re. újraindult majd azóta nem érem el. Hol hibázok?

/\____/\

(#4653) pn4hvq válasza szabacsik (#4652) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Valami eszköz (pl. másik router) oszt neki ipcímet?

(#4654) szabacsik válasza pn4hvq (#4653) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszi, de megoldódott közben. Reseteltem, aztán rájöttem nem kell nekem az AP mód.
Aztán mostanáig az ftp / torrent beállításokkal próbálkoztam az itt leírtak alapján, de csak annyi jött össze, hogy belső hálózaton látom . Kívülről még nem, de nem publikus az ip címem mint kiderült úgyhogy írtam diginek aztán ha publikus lesz újra próbálom :)

/\____/\

(#4655) woodworm válasza szabacsik (#4652) üzenetére


woodworm
veterán

Mert alapértelmezetten automatikusan ip-címet kér. Ha statikus beállítást szeretnél, ki kell kapcsolni.

(#4656) szabacsik válasza woodworm (#4655) üzenetére


szabacsik
őstag

Most látom csak, hogy az exfat csak akkor megy ha prometheusban kivesszük a sor elején a #-et.
Van más mód arra, hogy ezt a folyamatot kikerüljem mert a "forgatás" idegölően sokáig tartott. Amit Te csináltál abban ki van véve és padavanon belül a Firmware updateben betallózva lehetséges frissíteni?

/\____/\

(#4657) wwenigma válasza wwenigma (#4613) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tovabbra is mukodik, en stabilnak kialtom ki. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4658) divan


divan
senior tag

Ma reggel vettem észre, hogy ilyenekkel van tele a logom:
Apr 13 06:16:46 dropbear[19518]: Child connection from 223.111.139.247:48878
Apr 13 06:16:49 dropbear[19518]: Exit before auth: Disconnect received
Apr 13 06:16:50 login[19517]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Apr 13 06:16:59 login[19519]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Apr 13 06:17:08 login[19520]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Apr 13 06:17:17 login[19521]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'

Egy csomó ip címről. Mi ez a "Child connection"?

(#4659) trance89 válasza woodworm (#4375) üzenetére


trance89
őstag

A samba 3.6-hoz visszatérve, ma forgattam egy friss fw-t csak az itt ajánlott sor megadásával a config fájlban és láss csodát működik, az SMB v1 is engedélyezve marad de most már ha win10 alatt kikapcsolom az SMB v1 támogatást (alapból off-on van) már akkor is elérem a routerre szúrt SSD-t
Az általam forgatott fw innen tölthető: [link]
exFAT támogatást is hozzáadtam

[ Szerkesztve ]

(#4660) Capricornhun válasza divan (#4658) üzenetére


Capricornhun
tag

SSH,Telnet engedélyezve van?Esetleg másik portokat kéne beállítani az alapértelmezett helyett. Tiltás beállítás próbálkozási kísérletekre.

(#4661) szabacsik válasza szabacsik (#4656) üzenetére


szabacsik
őstag

Na sikerült minden hála a sok hasznos infónak itt. :)

Egy valamiben kérném a segítségetek utána minden igényem meglesz.

Felismeri már az exfat-ot, a kamera menti szépen rá a felvételeket, van publikus ip-m, megy a távoli ftp... Viszon távolról ránézni hol tart a torrent az nem jön össze. Androidon helyi hálón a Transmission Remote-al látja, de mobilnetről nem sikerül összehozni. Ez csak úgy oldható meg a tűzfalban bekapcsoljuk, hogy Enable Web Access from WAN?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#4662) kgymac válasza szabacsik (#4661) üzenetére


kgymac
őstag

Inkább vpn (openvpn). Akkor droid alatt az vpn kapcsolat felépítése után ugyanúgy tudod használni, mint otthon. A droidra openvpn kliens kell.

(#4663) szabacsik válasza kgymac (#4662) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszi közben erre is találtam megoldást itt. Így lett port forwardolva és most jó. Ez nem jó így vagy miért ajánlottabb a vpn?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#4664) divan válasza Capricornhun (#4660) üzenetére


divan
senior tag

Igen, ezek engedélyezve vannak. Azt viszont nem találom, hogy a portot hol lehet állítani. Meg a tiltás beállítását sem. Gondoltam beállítom a "SSH Public Authorization Keys (authorized_keys)" de az sem tiszta, hogy hogy működik. :F

(#4665) Capricornhun válasza divan (#4664) üzenetére


Capricornhun
tag

(#4666) Capricornhun válasza divan (#4664) üzenetére


Capricornhun
tag

SSH Public Authorization Keys (authorized_keys)
Ezt generálni kell puttykey-generátorral. Windows alatt szerintem könnyebb beállítani, linux-on is menni fog.

(#4667) divan válasza Capricornhun (#4665) üzenetére


divan
senior tag

Köszönöm. :R Pedig hogy kerestem. :(((

(#4668) kgymac válasza szabacsik (#4663) üzenetére


kgymac
őstag

Más fórumokon (synology,xpenology) nem ajánlották a felület közvetlen elérését távolról, a vpn-t ajánlották, mint biztonságosabb megoldást.

(#4669) walakyb


walakyb
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi, ha nagyon kapufa a téma, de nem találtam sima 3G-s topicot (mármint eredeti firmware-est), de azért talán tud valaki válaszolni :)
300 megabites telekomos netem van, amit a telekom routeréből kábellel viszek át a Xiaomi routerbe.
A telekomos router wifijére csatlakozva 280-285 mbit körül van a down, 70-80 között az up, ez teljesen rendben van. A Xiaomi routeren mérve 2.4Ghz-en 50 körül van mind a down, mind az up, 5Ghz-re váltva már nagyjából jó, 260-265/80. Ez már önmagában is fura, elvileg a 2.4Ghz 300 mbit, már ott is jönnie kellene (legalábbis szerintem) a teljes sávszélességnek, de még 5Ghz-en se tökéletes.
Ráadásul. A routerre van kötve egy vinyó, arra szoktam torrentezni magával a routerrel, viszont nagyjából csak 6 megával jön a letöltés, ami ötöde/hatoda annak, amit tudni kellene. Több száz seeder van azon, amit most töltök, nem gondolom, hogy itt lenne a gond.
Valakinek lenne ötlete?
előre is köszi

(#4670) wwenigma válasza walakyb (#4669) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Laptoppal/telefonnal csatlakozol rá? Gyari firmware alatt van torrent kliens? Mindenesetre a routerre kotott winyo kezelesehez is kell prociido, ennyit tud ezzel a megoldassal.

Wifi kapcsan bezavarhat neki a kornyezo tobbi hotspot illetve a 2,4GHz elmeleti sebessege 300Mbit (450) a gyakorlatit amit elersz nem ismerjuk es feltetelezem nem annyi. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4671) walakyb válasza wwenigma (#4670) üzenetére


walakyb
aktív tag

Xiaomi telefonnal csatlakozom, azon nézem, de a fiam szintén Xiaomi telefonja is ennyit mér.
Kellhet annyi prociidő a vinyó kezeléséhez, hogy ötödére esik vissza a letöltés? Igen van benne, én se tudtam, de működik :)
Oké, hogy bezavarhat, bár relatíve ritkásabban lakott részen vagyok, 10-12 jelet látok összesen. Viszont ennek ellene mond szerintem, hogy a telekomos routerről 280 mbit, a Xiaomiról pedig 50 mbit a letöltés mindössze, és még az 5Ghz-re csatlakozva is valamennyivel alatta marad a gyárinak, 260-265 mbit.

(#4672) woodworm válasza walakyb (#4671) üzenetére


woodworm
veterán

Azzal a telekom routerrel valamit benézel, biztos nem a 2,4 GHz-es sávon méred. Így meg gyakorlatilag megegyezik a két mérés és inkább tűnik a kliens korlátjának. Több kínai telefon esetén is ki van kapcsolva 2,4 GHz-en a 40MHz-es csatornaszélesség, ha a xiaomiban csak 1x1-es rádió van, akkor ezek elég jó eredménynek számítanak mindkét sávon. Ugyanezt lehet elmondani az usb-s meghajtóra torrentezésről. Elég erőforrás igényes tevékenység, ezek a készülékek nem erre vannak tervezve.

(#4673) suste válasza walakyb (#4669) üzenetére


suste
veterán

Ahogy már írták is, óriási tévedésben vagy mindkét kérdésedben!
1: 280mbit/s-es sebességet sosem mérsz 2,4ghz-en!

2: a router nem PC/NAS, hanem egy jóval gyengébb hardver.....

(#4674) JoHn123


JoHn123
tag

Nextcloudot vajon fel lehetne valahogy tenni?

(#4675) Headless válasza JoHn123 (#4674) üzenetére


Headless
őstag

Én felraktam egyszer, de édes kevés a hardver hozzá.. Én openwrt alá raktam. Nyögvenyelős.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4676) JoHn123 válasza Headless (#4675) üzenetére


JoHn123
tag

Akkor nem erőltetem. Köszönöm.

(#4677) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Xiaomi 3G routert szeretnek vasarolni. Honnan erdemes megrendeljem? Nem surgos szoval kulfold is belefer boven, Gearbestes 45 $, kuponom nincs es nem is tudom igazan hol lehet raakadni. Ha netalan tudtok azt megkoszonnem. Esetleg hozza egy WAN portos repeatert tudtok ajanlani?

Koszonom

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#4678) rostiron válasza trance89 (#4659) üzenetére


rostiron
őstag

Kipróbáltam az általad forgatott fw-t és nálam is működik a samba. A kérdésem az lenne, leírnád hogy pontosan hol kell azt a sort megadni, ha esetleg a PROMETHEUS-el fordítani szertnék magamnak ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4679) wwenigma válasza m0rd0k (#4677) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] [link]

Alin van 3$ new user kupon ha most regelsz.

-------

Lassan egy honapja megy stabilan amit forgattam firmware, 1GHz-en. [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4680) trance89 válasza rostiron (#4678) üzenetére


trance89
őstag

Prometheus-ban:
Firmware (4) -> Change build config (1) -> Edit config in a notepad (2)
Itt pedig csak átírod ezt a sort:
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_SMBD=y
erre:
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_SMBD36=y

(#4681) rostiron válasza trance89 (#4680) üzenetére


rostiron
őstag

:R :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4682) DeNi91


DeNi91
tag

Sziasztok!

Nemrég megérkezett a 3G routerem, ma be is izzítottam.

Egy dolgot nem értek, amit meg is kérdeznék, bár gyári fw van rajta de talán belefér ebben a topikban.
A kábeles sebességet nagyon keveslem. Telekomos internet van, 500 Mbit-es. A T-s modembe dugva a gépet tudja is az 500-at, még kicsit többet is. Ha viszont a Xiaomi routerbe dugom kábelen keresztül a gépet, akkor csak 80-90-100 között. WiFi-n 300 felett mértem az 5G-re kapcsolódva. Több ethernet kábellel próbáltam, most olyanokkal mértem amik közvetlenül a modemről tudták a maximumot.

Mi lehet a bibi? Van valami ötlet, beállítás amit nem vettem észre?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4683) Brandynew válasza DeNi91 (#4682) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Biztos, hogy a 3G-t kaptad, nem a sima, 3-as végűt?
Mindkét kábel legalább CAT5e, az egyik nem csak CAT5?
Most nincs előttem, de véletlenül nem két WAN port van ezen az eszközön, és az egyik csak 100 Mbit-es?

A gyári FW-t én mindenképpen lecserélném, Padavannal durván jobban teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#4684) DeNi91 válasza Brandynew (#4683) üzenetére


DeNi91
tag

Tuti, rajta van a matricán az alján is a G és a dobozon is, írja is az 1000 Mbit-et a LAN portokra a dobozon.

1 kék port van (WAN), amire a netet kötöm és 2 fehér (LAN). A doboz szerint mindhárom 10/100/1000M, a leírásban is így volt a Gearbesten.

Cat6-os kábel mindkettő, és próbáltam is, 520 Mbit körül megy a letöltés speedtesten, ha direktben a T-s modemről mérem. Az a fura, hogy WiFin is elég gyors de kábelen az istennek nem megy 100 felé, ha a Xiaomi routerre kötöm a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#4685) woodworm válasza DeNi91 (#4684) üzenetére


woodworm
veterán

A gépen a kapcsolat tulajdonságainál milyen sebességet mutat?

(#4686) DeNi91 válasza woodworm (#4685) üzenetére


DeNi91
tag

Ez a routeren:

Ez a Telekom modemen:

[ Szerkesztve ]

(#4687) madoxx


madoxx
aktív tag

Sziasztok!

Van megoldás arra, hogy ha nem a prometheus script-tel szeretném flash-elni a trx fájlt?
Munkahelyen buildeltem, a routeren (mir3g) már ott a dev firmware.

Köszi

(#4688) woodworm válasza madoxx (#4687) üzenetére


woodworm
veterán

Itt egy leírás hozzá. Értelemszerűen második körben már a saját buildedet tallózod be.

(#4689) divan válasza DeNi91 (#4686) üzenetére


divan
senior tag

Ezen egyértelműen látszik, hogy valami miatt csak 100 Mbps a kapcsolat. Lehet, hogy hibás a router?

(#4690) DeNi91 válasza divan (#4689) üzenetére


DeNi91
tag

Csak nem már. Így is hónapokig érkezett, mert nem volt készlet utána meg még vámeljárás is volt rá...

Gyári visszaállítás megoldhatja?

(#4691) bertokl válasza DeNi91 (#4682) üzenetére


bertokl
tag

A Settings -> Internet -> WAN port Speed beállítás esetleg? Úgy emlékszem gyárilag 100Mbps-re volt állítva.

(#4692) woodworm válasza DeNi91 (#4690) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor a kábelhiba teljes bizonyossággal kizárható? A router lan portjait próbáltad felváltva használni?
Érdemes a pc hálókártya driverének utánanézni, ill. a beállításait ellenőrizni.

(#4693) Tommee válasza DeNi91 (#4686) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nekem a hálózati kártya beállításoknál kellett egyszer kézzel gbit-re állítani,mert automatikusan csak 100mbitre állt.

(#4694) DeNi91 válasza Tommee (#4693) üzenetére


DeNi91
tag

Na ezt meg fogom nézni, viszont akkor a T-s modemnél vajon miért tolja rendesen Gbittel?

(#4695) DeNi91 válasza woodworm (#4692) üzenetére


DeNi91
tag

Igen, 3 kábellel próbáltam, mindegyiken vitte a modemből a maximumot csak a dobozban adott szürkével nem.

Hogy tudom Europe-ra tenni a régiót? Otheren van. ha átállítom a telefonos appon, akkor meg utána nem találja a routert a párosításnál, csak ha megint other-re van állítva az email-jelszónál. Egyszer az elején sikerült Európára állítani és akkor 300 felett mértem a kábelen, de akkor jött a fw frissítés, utána meg megint Otherre került és azóta nem tudom áttenni. :F Nem tartom kizártnak, hogy ennyi a baja, valami korlátozás a régió miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4696) DeNi91 válasza bertokl (#4691) üzenetére


DeNi91
tag

Automatára volt téve gyárilag, áttettem 1000-re de ugyan ez :(

Gondolkozom ezen a Padavanon, hátha. Bonyolult feltenni? Vissza lehet tenni simán utána az eredetit ha esetleg szükség van rá?

(#4697) bertokl válasza DeNi91 (#4696) üzenetére


bertokl
tag

Később jutott eszembe, hogy talán nem is ott volt a korlátozás, hanem az advanced -> QoS fülön, azt is állítsd maximumra.

[ Szerkesztve ]

(#4698) madoxx válasza woodworm (#4688) üzenetére


madoxx
aktív tag

Köszi!

Flashelhetem egyből a sajátot a mini helyett?
Miben más az ng-s verzió? Én abból fordítottam.

(#4699) woodworm válasza madoxx (#4698) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, a mini nem kihagyható lépés, fontos a mérete. Arra már teheted a sajátodat.

(#4700) madoxx válasza woodworm (#4699) üzenetére


madoxx
aktív tag

Értem.

Viszont ez az ami nem tiszta:

"Felhívnám a figyelmet a korábban írtakra, nem egyformák az eredeti és a padavan-ng tárolóból buildelt fw-k partícióinak a felosztása. A leírás az eredetihez készült."

Van valami dolgom, vagy kell valamit másképp csinálnom az ng verzió miatt?
Vagy a leírás szerint mentés, mini flash, aztán böngészőből update a saját verzióra?

Köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.