Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Watercolour válasza winbox (#3800) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Mivel az internetforgalom túlnyomó többsége TLS-en történik manapság, ezért semmi értelme nincsen adblock miatt külön privoxyt feltenni, mivel úgysem fog belelátni a titkosított forgalomba, ezért csak hostnév alapján fog tudni blokkolni, amire a DNS szerver is bőven elég, és sokkal kisebb az erőforrásigénye, valamint kevesebb problémát is okoz.

(#3802) nggabi válasza Watercolour (#3799) üzenetére


nggabi
nagyúr

Kár. Azért köszi.

"szenyor dzsíííí"

(#3803) rostiron válasza wwenigma (#3792) üzenetére


rostiron
őstag

Sokadik próba után sem engedte a legfrissebbet, már fel akartam rakni amit te csináltál, de mondom még egy próba. Viszont most először nyomtam egy Update scripts-et és utána a Update sources és voálá elsőre összejött. :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3804) aicon


aicon
senior tag

Openwrt alá létezik hatékony reklamszűrő, ami a youtube reklámokat blokkolja smart tvn (Sony, nem androidos)?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#3805) Headless válasza aicon (#3804) üzenetére


Headless
őstag

dns szűrés van, ha az a youtubehoz elég működik. luci-app-adblock

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3806) aicon válasza Headless (#3805) üzenetére


aicon
senior tag

az fenn van, de youtube-ra nem működik

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#3807) zsupyro


zsupyro
tag

Sziasztok. Sima xiaomi mi router 3 - am van. Előfizettem a telenor mytv-re és wifin keresztül nem lehet használni, ismeretlen hibát ír ki.. Próbáltam kettő másik routeren keresztül működik rendesen, csak az enyémen nem.. Reseteltem a routert, firmware-t frissítettem, de sajnos akkor sem lett jó..
Valaki esetleg tudna segíteni hogy mi lehet a baj? Köszönöm előre is a válaszokat.

(#3808) toti001


toti001
újonc

Sziasztok

Sikerült a Mi3-at Padavanosítanom a leírtak alapján. A helyzet az hogy most nincs net , se wifin se Lan-on. T..om netem van , Speedport routerről jön a net a padlásról, a Mi3 a lakásban van, erről mennének a Tv k, meg a gyerekek telefonjai. Eredeti fw al ment minden, csak bedugtam a wan csatlakozóba a Speedport-ból jövő kábelt .
Tudna valaki segíteni a beállításokkal?
Üdv

(#3809) azbest


azbest
félisten

ebay-en most 29.24 dolcsiért van kuponnal (P25BLACK) a 3g router (info forrása [link])

[ Szerkesztve ]

(#3810) vargalex válasza toti001 (#3808) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gondolom a Xiaomi router LAN IP tartománya egyezik a Speedport LAN IP tartományával. Egyiket rakd át pl. 192.168.2.x-re (azaz a LAN IP-jét állítsd át 192.168.2.1-re).

Biztos Mi3-ad van? Itt Mi3G-ről van szó.

Alex

(#3811) toti001 válasza vargalex (#3810) üzenetére


toti001
újonc

Hálás köszönet, már működik is 😀😀😀
Igen Mi3-as, tavaly vettem, jó volt a gyári fw is, csak van egy LG tévém és az nem látta az usb- re dugott HDD-t. Remélem így majd látja...

(#3812) erzol válasza erzol (#3723) üzenetére


erzol
őstag

Sziasztok!
Előző posztomban írtam, hogy felraktam a vargalex féle buildet és minden beállítás megmaradt.
Mára az asus alap téma fogadott úgy hogy egyik böngésző sem adja be a téma beállítási lehetőséget.
Mi történhetett?
Semmit nem állítottam rajta azóta.
:F

(#3813) hardline


hardline
senior tag

Látom bőszen frissítgetitek a fw-t. Nekem még mindig a tavaly decemberben leforgatott padavan verzió van használatba, de semmi hibát nem tapasztaltam. Jelenleg 43 nap az uptime, de csak áramszünet miatt szokott reboot lenni. 0-24ben megy a transmission. Nem tudom van-e értelme frissítenem. A jót csak elrontani lehet. :)

(#3814) divan válasza erzol (#3812) üzenetére


divan
senior tag

Egyszercsak nekem is eltűntek a témák, már az operában is csak az alap skin van. :F Végülis működik azzal is. :R

(#3815) erzol válasza divan (#3814) üzenetére


erzol
őstag

Oké, de semmihez nem nyúltam.
Akkor "ki" mászott bele?

[ Szerkesztve ]

(#3816) woodworm válasza erzol (#3815) üzenetére


woodworm
veterán

Korábban el lett mondva, hogy csak a cache-ben maradtak meg a fájlok. Mostanra valószínűleg frissült és ezért nem találod a skineket.

(#3817) erzol válasza woodworm (#3816) üzenetére


erzol
őstag

Köszi, értem.
Van valami lehetőség rávarázsolni újra a témákat?
Jelenleg 3.4.3.9L-100 van rajta.
Rá tehetem a 3.4.3.9-099_32a93db szoftot?
Ez visszahozná a témázhatóságot?

(#3818) rostiron válasza erzol (#3817) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Nekem korábban ha az ip címmel léptem be, nem voltak témák, de ha a "my.router" írtam a bőngésző sávba akkor igen.
Viszont a 32a93db óta vannak témák bár hogy lépek be.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3819) Brandynew válasza rostiron (#3818) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem a legfrissebb béta verzió van fent, valakitől innen a fórumról töltöttem le, és biztos, hogy nincs benne témaválasztó.

Esetleg valaki megcsinálná úgy ezt a legfrissebb bétát, hogy engedélyezve legyen a témaválasztás?

(#3820) scream24 válasza azbest (#3809) üzenetére


scream24
senior tag

Köszi az infót. Rendeltem is kettőt, kíváncsi leszek mire ér ide. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3821) Brandynew válasza scream24 (#3820) üzenetére


Brandynew
őstag

Jól fogsz vele járni. De aztán a Padavant tedd ám fel rá, a gyári firmware-val korántsem olyan jó.

(#3822) Zolás válasza Brandynew (#3821) üzenetére


Zolás
addikt

Mi a nem jó a gyáriban? Eddig az IPv6 amit nem találtam meg benne, ez akkora hátrány?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3823) trance89 válasza Zolás (#3822) üzenetére


trance89
őstag

Mondjuk pl. 0 beállíthatóság, emellett rakat hátsókapuval megspékelve?

(#3824) Brandynew válasza Zolás (#3822) üzenetére


Brandynew
őstag

Nagyobb átviteli sebességet tudsz elérni Padavannal, főként a friss béta verzióval, ami kb. 1 hete jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#3825) woodworm válasza trance89 (#3823) üzenetére


woodworm
veterán

Utóbbira van bármilyen hivatkozási alap azon kívül, hogy kínai, akkor biztos tele van backdoorral?

(#3826) divan válasza rostiron (#3818) üzenetére


divan
senior tag

Nem tudom a cache fájlok hogy "közlekednek" a böngészőimben, de a frissítés után pár napig csak az Operában voltak skinek, a többi böngészőben nem. Ok, erre megvan a magyarázat. Vagy két napja már az Operában is eltűnt. Ok, erre is megvan a magyarázat, frissült a cache.
De ma reggel óta mindegyik böngészőben megvannak a témák, anélkül, hogy bármit is tettem volna. :Y

(#3827) scream24 válasza Brandynew (#3821) üzenetére


scream24
senior tag

Köszi a javaslatot. De már lassan egy éve boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen készüléknek s a megérkezése pillanatában padavannal használom. Ha már itt tartunk érdemes egy újabb sw-t feltenni? Javult valamit esetleg extra funkciók? Egy haverom nyúz már egy jó ideje, hogy neki is kellene, de Ő nem az a kínából rendelgetős stb. :) Így rám maradt a feladat, ez az ár pedig rendkívül kecsegtető!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3828) Brandynew válasza scream24 (#3827) üzenetére


Brandynew
őstag

Érdemes. Pont a napokban írtam, hogy kb. 150 Mbps-sel több az átviteli sebességem az új béta verzióval 5 Ghz-en.

(#3829) scream24 válasza Brandynew (#3828) üzenetére


scream24
senior tag

Nem osztanád meg a leforgatott bétát a számomra. Nem, mintha lusta lennék, de... :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3830) Brandynew válasza scream24 (#3829) üzenetére


Brandynew
őstag

Én is vargalex-ét raktam fel: https://logout.hu/tema/re_szoszo94_xiaomi_mi_router_3g_padavanra_fel/hsz_3688-3688.html

Annyi, hogy ebből kimaradt a témaválasztó.

(#3831) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

http://ipv6-test.com/

Az oldalon 18/20 pontot kapok, egyedül ezt hiányolja:

Your router or firewall is filtering ICMPv6 messages sent to your computer. An IPv6 host that cannot receive ICMP messages may encounter problems like some web pages loading partially or not at all.

Mit kéne ehhez beállítanom?

(#3832) scream24 válasza Brandynew (#3830) üzenetére


scream24
senior tag

Aha. Köszönöm. A téma nem érdekel. Egy hülye kérdés, de ezt csak betallozom , router restart és kész. Beállítások megmaradnak? Mert akkor gyorsan fel is dobom.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3833) Watercolour válasza Brandynew (#3831) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Advanced Settings -> Firewall -> General -> Respond Ping Request from WAN?

Ezt a beállítást tedd Enabled állapotba.

[ Szerkesztve ]

(#3834) Brandynew válasza scream24 (#3832) üzenetére


Brandynew
őstag

Megmarad, és pár másodperc az egész.

(#3835) Brandynew válasza Watercolour (#3833) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi, sajnos nincs változás. Amúgy ezt nem is szívesen kapcsolnám be :D

[ Szerkesztve ]

(#3836) Watercolour válasza Brandynew (#3835) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nálam is 18/20-at mutatott, ezt bekapcsoltam, és azonnal 20/20 lett.
Esetleg próbáld meg másik böngészőben vagy router restart után.
Melyik internetszolgáltató?

(#3837) scream24 válasza Brandynew (#3834) üzenetére


scream24
senior tag

:R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3838) Brandynew válasza Watercolour (#3836) üzenetére


Brandynew
őstag

Bevált, köszi. Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy jó-e az nekem, ha ez be van kapcsolva :)

(#3839) Watercolour válasza Brandynew (#3838) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A kérdés jogos, véleményem szerint nem feltétlen szükséges engedélyezni.

IPv4 esetén a legtöbb bejövő ICMP kérést blokkolhatod anélkül, hogy különösebb problémákat okozna, de IPv6 esetén más a helyzet, a protokollnak szüksége van arra, hogy bizonyos ICMP üzenetek szabadon mozogjanak a hostok között.
Ezek közé a feltétlen szükséges üzenetek közé tudtommal nem tartozik az ICMP echo request/reply (ping), tehát erről az ipv6-test.com hibásan tájékoztat. (vagy lehet, hogy tévedek, fixme)
Feltéve, hogy a padavan ezen funkciója jól működik, és valóban csak ezt az ICMP üzenetet blokkolja (és a szükséges csomagokat átengedi), nem kell engedélyezned ezt, nem fog hibásan működni az IPv6.

[ Szerkesztve ]

(#3840) scream24 válasza Watercolour (#3768) üzenetére


scream24
senior tag

Szia. Ha bemásolom ezt addn-hosts=/tmp/hosts a megfelelő helyre, akkor pl. nem tudok bejelentkezni a hotmail.com címre. Nem tudom mi lehet az oka. Másnál működik?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3841) Watercolour válasza scream24 (#3840) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Elképzelhető, hogy valamelyik lista blokkolja, sajnos én nem használok hotmailt, ezért nem találkoztam még ezzel a hibával. Meg kellene nézni, hogy mi a pontos hiba és kivenni a listáról azt a hostot, ami a hibát okozza.

[ Szerkesztve ]

(#3842) scream24 válasza Watercolour (#3841) üzenetére


scream24
senior tag

Köszi. Akkor egyenként ki kellene törölni a hostokat s megnézni mikor nincs galiba, ha jól értem?! Ez beletelik egy kis időbe, de közeledik a karácsony, talán akkor. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3843) Watercolour válasza scream24 (#3842) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem, kinyitod a browserben a network debuggert, és közben próbálsz bejelentkezni, és nézed, hogy milyen hostnevet nem tud feloldani a böngésző.

(#3844) scream24 válasza Watercolour (#3843) üzenetére


scream24
senior tag

Köszi a segítséget. Közben feldobtam egy újabb sw-t pár reboot, most működik. Remélem így is marad!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3845) rostiron


rostiron
őstag

Hogy kell egy teljes resetet csinálni ? Mindent alapra akarok állítani az NVRAM -ot is. Csak az alap padavan maradjon.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3846) woodworm válasza rostiron (#3845) üzenetére


woodworm
veterán

Administration - Settings - Router Settings - Factory Default: Reset
Administration - Settings - Router Internal Storage - Factory Default: Reset (Már ha van oda beállítva mentés)

(#3847) rostiron válasza woodworm (#3846) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi. :R
A router hátulján a kis reset gomb is működik ? Meddig kell nyomni ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3848) woodworm válasza rostiron (#3847) üzenetére


woodworm
veterán

Még nem próbáltam. :))

(#3849) kgymac válasza woodworm (#3848) üzenetére


kgymac
őstag

Hiszi a miskolci pék.

(#3850) woodworm válasza kgymac (#3849) üzenetére


woodworm
veterán

USB-s rendszer újrarakáshoz használtam a reset gombot áram alá helyezéskor, de azt nem a padavan figyeli, hanem az uboot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.