Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) flegga92 válasza ben-ga (#3500) üzenetére


flegga92
senior tag

Neked erre nem lesz szükséged akkor valószínű. Ha van mondjuk otthon IP kamerád, NAS-od, annak a tartalmát nem tudod elérni interneten keresztül, ha nem bridge-ben van a digis doboz. Sebességet nem befolyásolja, sőt leveszi a "terhet" a routerről.

(#3502) Headless válasza flegga92 (#3501) üzenetére


Headless
őstag

Ez igy nem igaz, hogy nem tudod elérni csak mindkét routerre kell forward...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3503) woodworm válasza ben-ga (#3500) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs róla tapasztalat, hogy a gyári fw sávegyesítés opciója hogyan működik. Van-e mögötte kód vagy csak azonos ssid-t ad a két sávnak. A két sáv sebessége semmi esetre sem fog összeadódni, maximum segít az optimális sávra terelni a készüléket, rosszabbik esetben pedig ütközik a kliens hasonló algoritmusával.

(#3504) flegga92 válasza Headless (#3502) üzenetére


flegga92
senior tag

Valóban meglehet, de nem egyszerűbb a bridge? Sőt abban se vagyok biztos, hogy mindegyik digis ont-on tudsz port forwardolni. Amit nekem hoztak abban kb semmit nem lehet állítani.

(#3505) drklas


drklas
csendes tag

drklas
(újonc)
Hello,
Vettem egy xiaomi 3g routert. Webes felületen chrome fordítással konfiguráltam. A pc-s angol vagy magyar nyelvû alkalmazással szeretném kezelni, de csak az USB tárhely kezelőjét érem el. Az alkalmazás neve mi router (Miller Router)
Mi lehet a hiba? Tud valaki segíteni?
Drk

drk

(#3506) Szoszo94 válasza drklas (#3505) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia.
Ha jól sejtem, azt az alkalmazást akarod használni, ami csak arra való, hogy a routerre dugott pendrive/HDD tartalmára tölts.
Mit szeretnél pontosan?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3507) drklas válasza Szoszo94 (#3506) üzenetére


drklas
csendes tag

Amikor elinditom az mi router progit, csak egy ablakot dob fel, amivel fel tudnék tölteni az usb-re. Nem tudok semmi mást látni/állitani a ruteren!

drk

(#3508) Szoszo94 válasza drklas (#3507) üzenetére


Szoszo94
őstag

Mivel az az alkalmazás arra való, amit írtam, nem pedig a router kezelőfelülete. Azt a 192.168.31.1 oldalon találod csak meg, illetve telefonos alkalmazása van neki. Más opció tudtommal nincs :N

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3509) drklas


drklas
csendes tag

Sziasztok,
Mi3g, eredeti fw, nincs 5g, a regio-t csak other-re tudom állitani. Tud valaki segiteni?
Drk

drk

(#3510) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Lehet hogy hülye kérdés, de a router hátulján a LAn kábel LED-jeit nem lehet valahogy kikapcsolni? Éjszaka elég zavaró az állandó villogas.

(#3511) drklas válasza Szoszo94 (#3508) üzenetére


drklas
csendes tag

Nagyon köszönöm, így már értem.

drk

(#3512) jeriko2 válasza Gabesz87 (#3510) üzenetére


jeriko2
tag

Azokat tuti nem, hardverből megy szerintem. Ragasszál rájuk picit szigetelőszalag darabokat.

(#3513) trance89 válasza jeriko2 (#3512) üzenetére


trance89
őstag

Szoftveresen, Padavan alatt ki/be kapcsolható

(#3514) kgymac válasza trance89 (#3513) üzenetére


kgymac
őstag

Talán még mindig fordítóval használja, marad a szigszalag.

(#3515) Gabesz87 válasza jeriko2 (#3512) üzenetére


Gabesz87
veterán

Az lesz! :-)

(#3516) adabo


adabo
csendes tag

Hello,

Tapasztalt már valaki közületek Padavan build alatt le / fel töltési korlátot? Ma vettem észre, hogy az HBO GO már vissza is vett a minőséggel. Rosszat mértem kábelen és wifin keresztül is. Ma hazaviszem a céges laptopomat, azzal fogom a kábelen keresztül letesztelni (DIGI), mert ugye így szokás. (valamiért nem sikerült PPPoE-n keresztül, kapcsolódni az otthoni laptopomon, [a routert kihagyva], amikor a laptop végzi a betárcsázást.)

A Diginél az Ügyfélszolgálatos mindent jónak talált az Ő eszközükön távolról. Nem hiszem, hogy ez a Digi sara lenne, de majd meglátjuk.

Előtte: 330 Mbps, stablian hónapokig / Most: 18 Mbps.

Próbáltam factory resetet, töröltettem az internal storage-t > visszajátszottam a tutira működő configot, de még mindig ugyanolyan rossz. Egy ideje már nem mókoltam semmit a routeren, de régi config filelal is ugyanaz a helyzet.

Köszi előre is.
Üdv.

(#3517) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Segítséget szeretnék kérni egy Xiaomi 3G router távoli elérésének beállításában.
A router előtt található egy modem amit az internetszolgáltatótól kaptam.
A Routeren 2 Wifi hálózat van egy 2,4Ghz az okosotthon dolgainak, és egy 5Ghz-es hálózat az internethez.
Van egy noip-s DDNS címem, amit szeretnék használni esso.xxxx.ddns.net.
CBN Modem: 192.168.0.1 MAC AC:22:05:xx:xxB7
Xiaomi Router 192.168.1.1 ,MAC 78:11DC:xx:xxB7
Xiaomi WAN : 192.168.0.2, MAC 78:11DC:xx:xxB7
Hostname: esso.xxxx.ddns.net
Ha jól tudom a 443-as portot kellene megnyitni, de nem igazodom ki a Lede-n, vagy lehet hogy azért nem boldogulok mert előtte van ez a modem is.
A Xiaomi Routerben :
-A Hostname-hez beállítottam a Noip-től kapott nevet, és 192.168.1.1-es IP-t
-A Firewall - Traffic Rules-hez beállítottam a Name: HTTPS, Protocol: TCP+UDP, External Port: 443-at
-A Firewall - Port Forwards-hoz nem tudom mit kellene beállítanom,
A CBN Modemben sem tudom igazán kell-e valamit beállítanom vagy sem, a Firewall-Port Forwards menüben.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3518) Headless válasza VANESSZA1 (#3517) üzenetére


Headless
őstag

Nem véletlenül reagáltam úgy ahogy, privátban, egyrészt mert leírtam mit kell csinálni másrészt egy olyan dologról van szó ami többször ki lett tárgyalva harmadrészt nem privátban kérdezünk szakmai jellegű dolgokat.

Itt egy keresés,amivel megkell tudnod oldani a problémádat, ha nem akkor én többet nem tudok segíteni mén ogom végigvezetni a kezedet kattintásról kattintásra. Regényt lehetne írni belőle.[link]

Valamint az a ddns beállítás elég furán hangzik minek/hova állítottál be 192.168.1.1-es címet??

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3519) VANESSZA1 válasza Headless (#3518) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Jelenleg idáig jutottam.
ddns beállítás:



És ez a Rules a Firewall-on belül.

Minden ahogy írtad a 443-as portra van állítva.
A modemen pedig a Port Forwards így néz ki:

A [portchecker]a 443-at mindig zárt portnak mutatja,
és nem értem hol a hiba, vagy mit értek félre.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3520) Headless válasza VANESSZA1 (#3519) üzenetére


Headless
őstag

Hát feltételezem hogy a cbn jó, bár ipv6-ot ír és mac cím alapján forwardol fura, nem ez szokott lenni, hanem ip cím alapján, de mindegy elfogadom legyen így.

az url forrásnál miért nem volt jó az alap (http://checkip.dyndns.org)?, a ddns-ed jelenleg visszaad egy 95.90.196.59 ami még publikus is. szóval feltételezem ez Jó, és szolgáltatód nem blokkol akkor viszont a tűzfalban továbbra sem jó valami, szerintem a cbn-ben kéne keresned a hibád, mert pinget is elutasítja a cím. vagyis valószínűleg ez a cbn hibája... ipv4 forward és nekem mondom, hogy fura, hogy mac addrest kell megadni, de lehet, de az jobban zavar hogy ipv6 van az ipv4 helyett.

Jó mac addresst adtál meg, a xiaomi WAN interfészének a címét?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3521) VANESSZA1 válasza Headless (#3520) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hát a cbn be nem tudom mit kellene átállítani. Jelenleg így nézz ki:






Xiaomi Wan:

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3522) Headless válasza VANESSZA1 (#3521) üzenetére


Headless
őstag

neten utánanézve eléggé gyér ez a modem, ipv4 forward nem létezik benne, próbálj meg bridge módot beállítani az elviekben van. A netet akkor (PPPoE,DHCP) mindent a xiaomiban kell bállítani. Bár németül nem tudok ott vannak több források is. De röviden kb ott is csak szidják az eszközt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3523) VANESSZA1 válasza Headless (#3522) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hát ezt adták. :( Tehát a CBN-ben keressek egy Bridge módot, és akkor mindent a Xiaomi kezel?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3524) T-CAT


T-CAT
tag

Sziasztok!
Előre is bocsi, de jobban utána olvasni most nem volt időm és viszonylag sürgős lenne... Mi3G-n padavan alatt érdekelne, hogy vannak-e ezek a számomra releváns opciók? OpenVPN server, dyddns kezelés dynu-val, smb usb megosztást azt láttam, hogy van, valamint wakeonlan is fontos lenne. Tudom openWRT-vel azt rakok fel amit akarok, de ott meg ugye a 2,4GHz wifi nem stabil. Szóval ettől tenném függővé a megvételt! Vagy lehet erre is openwpn package-eket telepíteni? Sorry ha hülye kérdés...
Előre is köszi a segítségeket! :)

(#3525) Headless válasza T-CAT (#3524) üzenetére


Headless
őstag

tudtommal openvpn van habár nem tudom sikerült-e valakinek működésre birni de szerntem egy kis parancssorozással biztos meg lehet csinálni. DDNS is van benne tudtommal, azt mondjuk nem tudom milyen szolgáltatókkal működik legrosszabb esetben azt is lehet egy rövid saját scriptel csinálni... pl crontabból.

Amúgy a hétvégén most van szabadidőm ma buildelek egy újat, 15-ös verziót nem adtam ki én azt használom már jó ideje. jelenleg 25 nap uptime-al, wifit én javarészt 5GHz-t használok, de megy a 2,4GHz is, mondjuk csak 2.0-ás (aktív) usb hub-al teszteltem. Remélem ezzel a frissítéssel a 860-ban lévő wifi probléma is megoldódik, ami jelen volt a 14-es buildben, akkortájt egy elég rossz mt76 volt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3526) divan válasza T-CAT (#3524) üzenetére


divan
senior tag

OpenVPN van, működik is nekem, DDNS is, bár a dynu-t nem látom a listában, de vagy tizenötfélét kezel. SMB USB megosztás van. Wake-On-Lan is van

[ Szerkesztve ]

(#3527) T-CAT válasza Headless (#3525) üzenetére


T-CAT
tag

Hú ez biztatóan hangzik. :) Kíváncsi vagyok az új build-ed megoldja-e a 2,4-es wifi gondot. Nálunk nem minden eszköz tud 5GHz-et ezért fontos, hogy ott is legyen stabil.

(#3528) T-CAT válasza divan (#3526) üzenetére


T-CAT
tag

Egyre pozitívabb, ha wakeonlan is van rajta alapból. :) Ha dynu nincs akkor max váltok másik free-re...

Egyébként Neked bevált? Gyors, stabil, meg minden? :)

Köszi srácok a gyors segítségeket! :R :R

(#3529) Headless válasza T-CAT (#3527) üzenetére


Headless
őstag

Ne várj sokat, tőle. Ha valakinek nem megy általában sokat nem javul, nálam sok probléma sosem volt, még a korai buildekkel sem. Egyedül most a 860-on tapasztaltam katasztrófát, ahol amint hdd-t kötöttem rá, elment a 2,4 GHz, de ezt 3g-n nem tapasztaltam, nah most ennek több oka is lehet egyrészt kevés eszközzel operálok, amik vannak javarészt 5GHz-esek, egy két eszköz van ami 2,4-es és tudom, hogy mit várhatok tőlük. Szóval ha a legjobb sebesség kell egyértelműen padavan kell neked.

Jah és ismerten rosszul működő apple termékeim sincsenek. amik elég rosszul tudnak működni a routerekkel.

javarészt xiaomik (note 4, note 5, robot vacuum) és acer laptop atheros wifivel. Valamint egy TP-Link 841 WDS kliensként, tv-hez média kliensnek (RPI-2 osmc) ad netet a nappaliba.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3530) T-CAT válasza Headless (#3529) üzenetére


T-CAT
tag

Acer-atheros kombó nálam is. :)
Apple sose volt, nem is lesz..... :DD
Egy dolog bántja a csőrömet, hogy miért nem tudtak legalább még egy utp giga csatit rárakni. Most emiatt üzemelhetek be egy switch-et, mert pont 3 utp kellene... :(

(#3531) VANESSZA1 válasza Headless (#3522) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem is tudom elhinni. Ennél a cbn modemnél a bridge módot nem lehet beállítani, csak úgy lehet, hogy a szolgáltatót felhívva ők központilag átállítják. Korábban interneten keresztül a szolgáltató honlapján bejelentkezve át lehet, de ezt megszüntették. Marad az ügyfélszolgálaton kérvényezés.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3532) divan válasza T-CAT (#3528) üzenetére


divan
senior tag

Április végén érkezett, kisebb döccenőkkel felment rá a padavan, azóta megy hiba nélkül. Van rajta 2 asztali gép, 2 tv, 2 médialejátszó kábelen. Így a gigás switch is egyértelmű volt, ha esetleg 4 lan lett volna rajta, akkor is kevés lett volna. Ezenkívül 3 laptop, 4 telefon időszakosan wifin. Semmi probléma nem volt vele eddig.

(#3533) Norby86


Norby86
őstag

Padavan alatt ha a routeren futó ftp szerver portját szeretném elérhetővé tenni távoli használatra, akkor hol és hogyan tudom a 21-es portot kinyitni? A port forwarding-al próbálkozom, de semmi. Persze lehet én szúrok el valamit. Kérhetnék tőletek segítséget? Meg van egy szerverem is itthon és azt is szeretném az internet felé elérhetővé tenni. Dyndns cím adott, az működik is.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3534) woodworm válasza Norby86 (#3533) üzenetére


woodworm
veterán

Mert nem port forward kell hozzá, hanem rule, amit nem tudsz közvetlenül megadni. A Firewall-General menüpontban tudod engedélyezni az FTP WAN oldali elérhetőségét.

(#3535) Norby86 válasza woodworm (#3534) üzenetére


Norby86
őstag

Azt már megtettem, de semmi előrelépés nem történt. "Access FTP Server from WAN?" bekapcsoltam, és alatta "FTP Server Port from WAN:" be van írva hogy 21-es port.

-Norbi-

(#3536) woodworm válasza Norby86 (#3535) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan nem vagy natolva?

(#3537) Norby86 válasza woodworm (#3536) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt hol tudom megnézni? Digi netünk van, nemrég kötötték be az optikát, de a digis routerüket amit hoztak, bridge-re állíttattam át, mert nem kellett hogy két wifi router legyen a lakásba. Szóval elvileg gondolom ez nem szólhat bele.

-Norbi-

(#3538) woodworm válasza Norby86 (#3537) üzenetére


woodworm
veterán

Az adminfelületen a Network Map-on a router ikonra kattintva megkapod a kapcsolatod tulajdonságait. Ha 100-assal kezdődő ip-címet látsz az ipv4 Address WAN sorban, akkor az natolt cím lesz.

(#3539) Oldman2 válasza Norby86 (#3533) üzenetére


Oldman2
veterán

Az FTP kettő porton kommunikál nem?

20 és 21

(#3540) Piedon válasza woodworm (#3534) üzenetére


Piedon
tag

Openvpn esetén is kell ilyen rule? Mert nekem meg az nem megy.

(#3541) Norby86 válasza woodworm (#3538) üzenetére


Norby86
őstag

A network map-on nálam nincs router ikon. Mire gondolsz pontosan? Ezek vannak és ezt írja, valóban 100-al kezdődik ha erre gondolsz.

(#3539) Oldman2:
Igen, helyi hálón a 21-es porton ott is van az ftp szerver, csak kívülről nem tudok rá csatlakozni a dyndns címen keresztül.

-Norbi-

(#3542) kgymac válasza Norby86 (#3541) üzenetére


kgymac
őstag

Natolt a hozzáférésed. Egyszerűbb ellenőrizni pl itt és a routered wan status oldalán, ha a két cím megegyezik (your ip és wan ip4), akkor jó, ha eltér, natolt a hozzáférésed. Natolt esetben nem fognak menni a távoli hozzáférés cuccai. A myip-vel bármely szolgáltató esetében működik az ellenőrzés, itt a digi miatt elég a 100.*-et ellenőrizni.
Egy telefon a digi ügyfélszolgálatára és jó címed lesz.

(#3543) Norby86 válasza kgymac (#3542) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a segítséget, de amit adtál weboldalt nekem ott a your ip-nél az ipv6-os címem jelenik meg nem az ipv4-es az a gondom. Diginek ha felhívom őket mit kell mondanom hogy jó legyen?
Közben ezen a weboldalon már kiírta az ipv4-es címemet is és eltér valóban a routeren lévő cím az oldalon lévőtől. De egyáltalán, mire jó ez a NAT? Miért alkalmazzák? Mert pár éve még simán ment a távoli ftp hozzáférés, nem volt ilyen gondom (igaz akkor még tp-link routerem volt).

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3544) Szoszo94 válasza Norby86 (#3543) üzenetére


Szoszo94
őstag

Írj nekik inkább mailt, a telefonos üfsz-el mire odáig eljutsz, a hajad kitéped. Kérj publikus címet, nálam gyorsan ment :)
hibabejelento@digikabel.hu

Ilyesmi választ fogsz kapni:

Tisztelt Ügyfelünk!

Natolt hálózatról eltávolítottuk, körülbelül egy óra múlva már normál publikus tartományból kapja az ip címet.

Nálam mondjuk a TS3 volt sz@r, egy idő után ledobott és csak a program újraindítása után tudtam újra csatlakozni (és ezt játszotta folyamatosan), de megoldotta a problémát a publikus cím.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3545) Norby86 válasza Szoszo94 (#3544) üzenetére


Norby86
őstag

Oké, akkor írok nekik ez ügyben. Közben megtaláltam mire is jó a NAT. Mert eddig sötétségbe éltem ez ügyben. :D NAT Viszont akkor ez ad egyfajta biztonságot is a külső támadókkal szemben nem?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3546) Headless válasza Norby86 (#3545) üzenetére


Headless
őstag

Nat jelentése, networkaddress translation. Igazából egy alhálózatot képzelj el, mint a te lakásod is egy szeparált hálózat. Ők is szeparálják. A legfőbb érdeke az, hogy korlátozott számú ipv4 cím van és ebból még jópár nem használhatő, mert különleges jelentése van, pl broadcast, privát hálózat, stb.

Ellenben egyre több eszközünk van és így spórolnak az ipv4 címekkel. Hogy kisebb subneteket hoznak létre és a subneteknek 1 publikus címe van.

Szerintem a felhívás sem vészes...

Ad persze, de igazából te neked a tűzfalad fogja meghatározni a biztonságodat.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3547) Norby86 válasza Headless (#3546) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi az infót, így már világos. :) Kérdés innentől az hogy a Padavan tűzfal beállítása nálam mennyire hatékony. Én mindent alapon hagytam ezzel kapcsolatban, de a DOS meg hasonló támadások elleni védelmet bekapcsoltam. Mit érdemes még beállítani hogy ha már így kimegyek közvetlen az internetre? Igazából a routerem mellett van itthon egy mini szerver, annál is az egyik portot kiengedném, de nem szeretnék semmilyen kiskaput nyitva hagyni a támadóknak.

-Norbi-

(#3548) lócitrom


lócitrom
őstag

erre esetleg valaki..? leginkább a megfelelő beállítást szeretném megtudni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#3549) winbox válasza wwenigma (#3390) üzenetére


winbox
senior tag

Na végre sikerült upgrade-elnem a transmissiont és a web controlt is padavan alatt és tökéletesen megy, csak most volt azóta több időm szórakozni vele. Hiába kapcsoltam ki a felületen az entwaret, töröltem, majd újra bekapcsoltam, mindig az lett a vége, hogy régi csomagokat látott update után is, nem lehetett upgrade-elni semmit. Valami beakadhatott benne, mert aztán úgy lett jó, hogy töröltem a felcsatolt /opt mappa tartalmát, hagytam bekapcsolva a webes felületen az entwaret, majd telepítettem az entware honlapjáról származó mipsel generic installert az /opt mappába, tökéletes :DD Web control tényleg jobban néz ki. Most már minden csomagból a legfrissebbet látom update után a listában, minden csomag simán települ.

[ Szerkesztve ]

Eladó Google Pixel 8 Pro 128GB Obsidian és Google Pixel Watch LTE Champagne Gold - https://t.ly/nW98Z

(#3550) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Korábban problémám volt, hogy SMBn keresztül kb 24MB/s az írás, ami FTPn már feltornászható 30-34 MB/s-re. (A router teszt szerint a HDD -ROUTER között a vinyó tud átlag 44 MB/s írást, és 85+ olvasást.)

Azt a tippet kaptam, hogy NFS alkalmazásával ez jobb lehet.
Végre sikerült felcsatolni NFSsel a vinyót. A helyzet pedig siralmas. 6-8 MB/s írást tudtam így elérni.

Valaki esetleg már járt hasonlóan, esetleg NFS servert beállított magának és tudna segíteni, mi lehet a baj? Vagy ez így ennyit tud Router - Windows közötti kapcsolat esetén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.