Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) trance89 válasza wwenigma (#4550) üzenetére


trance89
őstag

A fw melletti templates.config fájlban ki van kommentelve a sleep sor, emiatt gondoltam hogy nincs benne
Igen az R27 is 0402-es méret, már ehhez is nagy kézügyesség és tapasztalat kell hogy sérülésmentesen leszedje az ember mert ugyebár leszedni akárki letudja csak nem mindegy mi marad utána
Az előző munkahelyemen 7 éven keresztül én is rengeteg ilyen méretű ellenállást/kondit stb pakolgattam le/fel, ez a méret még gyerekjáték, még kisebbek viszont már nagyon spéci felszerelést és nagyítót igényelnek :)

(#4552) wwenigma válasza trance89 (#4551) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Áhh, Leica mikroszkóp 4x nagyítással de a 0201 lenyegeben kisebb mint a tűpáka hegye....ehhh. :)

Az ellenállás levétele nélkül csak emelt procifrekivel (script) pontosan milyen órajeleket ér el a kütyü?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4553) trance89 válasza wwenigma (#4552) üzenetére


trance89
őstag

ezzel a verzióval 1100/275/275
ellenállás nélkül pedig 1100/366/275

(#4554) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hello

Egy kérdés valaki nem csinálna nekem egy (1100/300/225_vagy hasonló) OC-s FW-t dir-860l b1 re? Tesztelés céljából, illetve másik két ok miatt mert soha nem buildeltem még, illetve woodworm kolléga aki említette ezt a board konfigot azzal nemtudtam dűlőre jutni, plusz sajnos a laptopom ami van az vagy 12 órán keresztül csinálná a prometeusz cuccot sajnos :(

Ha valaki segít ebben azt előre is megköszönöm.

Üdv

(#4555) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!

Tervezem egy ilyen router vásárlását.
Leginkább azért, hogy ha futnak a dafangokkal a betörők legyen máshol is a felvételekről mentés (ne csak az a 15mp-es felhős videó.), meg akkor talán nagy ritkán torrentre is lenne használva.

Padavanosítás után visszaállítható teljesen gyárira a rendszer? Kell ehez valami biztonsági mentés mielőtt nekilátok?

/\____/\

(#4556) detroitrw válasza szabacsik (#4555) üzenetére


detroitrw
addikt

Igen vissza lehet állítani a gyári rendszert
Amikor padavanosítást végzed akkor az írás 0 fázisa az, hogy készít egy backup-ot (tehát a folyamat során benne van a lépések között, külön nem kell vele foglalkozni)

(#4557) kgymac válasza detroitrw (#4556) üzenetére


kgymac
őstag

A mentett adatokat azért érdemes ellenőrizni, nekem az egyik 3g routeren csak másodikra sikerült a mentés. Hibát persze ott is dobott, mint a témaindító cikkben, de ha nem készül mentés (nem jöttek létre file-ok) az nem ugyanaz, mint egy üres partíció/szakasz nem mentése. Már, ha fontos a visszaállítás.

(#4558) detroitrw válasza kgymac (#4557) üzenetére


detroitrw
addikt

nekem 4-5 alkalom is volt amíg össze tudtam kukázni a sikeresen mentett mtd-ket, (mert egyszer se volt teljes a mentés vagy ugyan ott akadt el vagy más volt hibás ...)

Magához a visszaállításhoz elég a mtd8, legalábbis nekem ezzel a módszerre csak ezt a mentést kellett használni

(#4559) szabacsik


szabacsik
őstag

Még egy kérdés mielőtt átveszem.
Érezhető lesz számomra valami hátrány, hogy az EU-s verziót veszem? Tudom ez nem gigabites, de az nem számít nekem.

/\____/\

(#4560) Brandynew válasza szabacsik (#4559) üzenetére


Brandynew
őstag

Mi a francot akarsz csinálni egy 100 Mbit-es eszközzel? Még a legkisebb csomag sebességét sem tudod vele kihasználni.

(#4561) vargalex válasza Brandynew (#4560) üzenetére


vargalex
félisten

Nem mindenkinél érhető el a Digi... Persze, én sem vennék 100 Mbps-es eszközt még gyenge ADSL-es helyre sem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4562) szabacsik válasza Brandynew (#4560) üzenetére


szabacsik
őstag

digi net 100 van itthon és nem tervezünk feljebb lépni mert elég ez nekünk. Nem tudnám kihasználni ezt se?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#4563) divan válasza szabacsik (#4562) üzenetére


divan
senior tag

A hírek szerint a Digi lassan kivezeti a kisebb csomagokat, és mindenkinek előbb-utóbb gigás lesz a netje, ahogy a technikai feltételek engedik. Ugyanannyi pénzért. Szóval 1-2 ezer forint miatt, nem érdemes a kisebbet venni.

(#4564) woodworm válasza szabacsik (#4562) üzenetére


woodworm
veterán

Kb. 94Mbit A wan-wlan-lan átbocsájtási sebesség. Egyedül wifin tudod kihasználni az esetleges kliens oldali kapacitást, de ehhez megfelelő eszközök kellenek a másik oldalra is. Tehát hálózaton belül, a wifin kapcsolódó eszközök között létrejöhet akár 150-200 Mbites mért sebesség is.
Az sima 3-as egyébként hasonló lefedettséget biztosít, mit a 3G, a gyengébb soc ellenére sem érzékeny a kapcsolódó eszközök számára. Nálam simán volt rajta tíznél több kliens is. Torrent, dlna, vpn szerver, usb másolási sebesség az, amit jobb elfelejteni, mert itt már érződik a gyengébb hardver hatása.
A digi terveinek függvényében én már nem vennék a hálózatukba fast ethernet eszközöket, főleg, hogy minimális az árkülönbség közöttük.

(#4565) szabacsik válasza woodworm (#4564) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm nektek az infót! Így már lehet inkább veszek egyet kínából, hogy a későbbiekben is jó legyen! 1500ft plusz az itthoni eu-s verzióhoz képest.

/\____/\

(#4566) woodworm válasza szabacsik (#4565) üzenetére


woodworm
veterán

Jobban jársz!
A későbbi félreértések elkerülése végett, nem eu-s vs. nem eu-s verzió itt a különbség. Az azonos design ellenére két különböző típusról beszélünk. Amit linkeltél, az a Xiaomi MiWiFi 3(EU), amiről a topik szól, az pedig a Xiaomi MiWiFi 3G. Utóbbiból jelenleg nincs EU verzió.

(#4567) tlala


tlala
addikt

Ma lecserélték a vérlassú ADSL internetemet gigás optikaira (hála Istennek).
Viszont az a helyzet állt elő, hogy a telekomos Sagem ONT IP címe is 192.168.1.1. (Az ADSL modem 192.168.1.254-es IP-n volt elérhető, nem volt gond a 2 eszköz külön konfigurálása.)
Nem vagyok egy hálózati guru. Tudnátok linkelni nekem egy leírást, hogy mit hogyan csatlakoztassak össze/konfiguráljak ahhoz (és hogyan), hogy a Mi 3G-vel tudjam nyomatni a 2G/5G wifi-ket, illetve a 3G-re kötött USB-s nyomtató ismét működjön, valamint 2 számítógép LAN-on megkapja a maga internetét?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4568) tlala válasza tlala (#4567) üzenetére


tlala
addikt

Közben sikerült megoldanom, a Sagem-en át lehet állítani az IP címet, a 3G-t is sikerült újra láthatóvá tenni és beállítani, így minden helyére került.

(#4569) JoHn123


JoHn123
tag

Nálatok nem bolondozik a samsung smart TV?
Mar 13 20:30:52 dnsmasq-dhcp[483]: not giving name localhost to the DHCP lease of 192.168.1.216 because the name exists in /etc/hosts with address 127.0.0.1
Mar 14 18:41:31 NTP Client: Synchronizing time to time.nist.gov.

Teljesen megvadul, nullás lesz a TV MAC adresse, így persze nem csatlakozok a wifire sem. Lehet erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4570) vargalex válasza JoHn123 (#4569) üzenetére


vargalex
félisten

A TV-n nem lehet állítani a host nevet? Ugyanis a probléma az, hogy ő a DHCP kérés esetén azt küldi, hogy az ő host neve "localhost", amit a dnsmasq nem tolerál, hiszen benne van már a /etc/hosts-ban a 127.0.0.1 IP címmel.
Ha nem, akkor a TV-n tudsz statikus IP-t beállítani, vagy a dnsmasq-ban tudod kikapcsolni, hogy beolvassa a /etc/hosts állományt (-h, illetve --no-host kapcsolóval, vagy a config-ban a no-hosts direktíva megadásával). Szerintem Padavan esetén az utolsó a járható út (ha jól látom, akkor a webes felületen az Advanced Settings -> LAN -> DHCP Server oldalon a Custom Configuration File "dnsmasq.conf" opciót kell választani).

Tegyük hozzá, hogy a "localhost" küldése hostname-ként elég elvetemült és nem szabványos megoldás. Kínai IP kameráknál láttam már ilyet...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4571) JoHn123 válasza vargalex (#4570) üzenetére


JoHn123
tag

Sajnos a TV borzasztó tuskó, nem lehet hostnevet állítani, statikus ip-t is csak akkor ha full resetelem megint, mert így már be se jön a hálózat beállítási menü.
Megpróbálom a no-hosts kapcsolót, köszönöm szépen.

(#4572) winbox válasza JoHn123 (#4571) üzenetére


winbox
senior tag

Nekem van 2 samu is itthon, én is ezzel szenvedtem, megoldás az lett, hogy lan-dhcp server-Manually Assigned IP around the DHCP List résznél mac alapján fix címet adtam mindkét tévének+ hostnevet is állítottam be nekik, amit a tv használ pl. [TV]UE40J5510, [TV]UE40ES6100

Eladó Google Pixel 8 Pro 128GB Obsidian és Google Pixel Watch LTE Champagne Gold - https://t.ly/nW98Z

(#4573) JoHn123 válasza winbox (#4572) üzenetére


JoHn123
tag

Az előző megoldás is jó, a tv indulásakor azonnal kézire tettem az IP címet. + a no-hosts bejegyzés a routerbe.
Bámulatos cég ez amúgy.. a Samsung fórumban sokan szívnak vele, megoldás ott nem született. :( Nekem végre megy.

[ Szerkesztve ]

(#4574) suste válasza JoHn123 (#4573) üzenetére


suste
veterán

Samsung tv-im voltak/vannak (B, C, NU), de sosem volt ilyen ip gondom.....

(#4575) JoHn123 válasza suste (#4574) üzenetére


JoHn123
tag

Csak az U szériára panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#4576) vargalex válasza JoHn123 (#4573) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a no-host kapcsolót aktiválod, akkor nem kell manuálisan IP-t adni a TV-nek.

Alex

(#4577) picur10


picur10
aktív tag

Valamit nem jól csinálhattam, mert nekem feljött egy üzenet, hogy a ssh nem elérhető és a 192.168.1.1 címet mutatta admin/admin-ként. Megadtam a jó értékeket (192.168.31.1 root/[pwd a xiaomi oldalról]), akkor már jó volt az elérés.

Utána a backup-nál az alábbi üzenet jött.
[kép]

Ha ettől függetlenül továbbléptem az alábbi üzenet jött, na ezt már nem mertem megcsinálni.
[kép]

Mit kellene csinálnom? :(
Kezdjem elölről a vmware-es lépéseket?

(#4578) woodworm válasza picur10 (#4577) üzenetére


woodworm
veterán

Rakd fel az ssh leírás szerint. Nem kell hozzá a virtuális gép, a mentések közvetlenül pendrive-on lesznek.

(#4579) trance89


trance89
őstag

ha már van ssh elérés én inkább breed bootloadert használnék, ez egy teljes recovery amivel bármilyen állapotból visszahozható a router az élők sorába (kivéve persze ha nem sérült a boot partíció de ez ritka eset)
gyári bootloaderből csak a gyári rom menthető vissza, breed-ből akármi, egyetlen hátránya, hogy kínai a felülete de van hozzá chrome kiegészítő így teljesen angol lesz: [link]
a felrakása pár perc, router-t netre szúrjuk és ssh-n kiadjuk a következő parancsokat:
cd /tmp
wget --no-check-certificate https://breed.hackpascal.net/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin
md5sum /tmp/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin

az md5 értéket leellenőrizzük az itt találhatóval és ha egyeznek akkor mehet a flashelés:
gyári rom esetén:
mtd write /tmp/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin Bootloader

padavan:
mtd_write write /tmp/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin Bootloader

flashelés után újraindítjuk a routert a recovery üzemmódba, reset gombot tartva tápkábel ki és be, pár másodperc után elkezd villogni az első led, ekkor elengedjük a reset gombot és most már elérhető a 192.168.1.1 ip-n a router
padavan telepítése:
a recovery-ben baloldalt a 2. menüpontban ezt látjuk:

középső mezőbe (firmware) pipa, kiválasztjuk a .trx fájlt és a Firmware 2 partícióra írjuk az alsó gombbal
ezután baloldalt a 6. menüpont:

a képen látható sorrendben cselekszünk, az üres mezőkbe ezt adjuk meg:
1. mező autoboot.command
2. mező boot flash 0x600000
restart, ezután ha bármilyen flashelés félresikerül a fenti leírás szerint bármikor visszaállítható a router padavan és gyári fw-re is, utóbbi esetén viszont a 6. menüpontban írtakat ki kell törölni

[ Szerkesztve ]

(#4580) picur10


picur10
aktív tag

Alapvetően az gondolom, hogy követtem a leírást, kisebb eltérésekkel. :)

Véletlenül először a stabil fw-t tettem fel, majd az ssh-t.
Utána korrigáltam és letöltöttem ezt:
miwifi_r3g_firmware_12f97_2.25.124.bin
átneveztem miwifi.bin-re, flash-eltem. (ezt is mutatja a router)
Letöltöttem a xiaomi oldaláról a ssh-t, miwifi_ssh.bin néven maradt, flasheltem.
putty rendben bejelentkezett.

A vmware-t otthagytam mikor buildelt, sajnos tovább tartott mint gondoltam és lemerült a notebook. :U
Mondjuk a router választás nem azon a menüponton volt, mert más sorszámon volt a xiaomi és a mi-r3g menüpont.
Mikor újra kezdtem, megcsinált mindent, csak a csomagokat már nem kellett letöltenie.

Igazából a backup-nál lepődtem meg, hogy valami mégsem stimmel.

(#4581) trance89 válasza picur10 (#4580) üzenetére


trance89
őstag

A backup gyakran errort dob, ezzel nem kell törődni, sőt sztem az egész backup dologgal egyáltalán mivel aki padavan-ra tér át annak a gyári rom már nemnagyon fog hiányozni
Itt találsz friss firmware-t, tegnap forgattam és fel tudod rakni breed-ből vagy woodworm leírását követve

[ Szerkesztve ]

(#4582) picur10 válasza trance89 (#4581) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszönöm, holnap megpróbálom. Ha változott az ip cím, akkor már nem nincs szükség netre, ugye? Csak mert a mostani upc-s modem ezen az ip-n van most és ha nem szükséges, addig nem piszkálnám.

(#4583) trance89 válasza picur10 (#4582) üzenetére


trance89
őstag

csak addig kell net amíg leszedi a kb 100KB méretű breed image fájlt, ez 1-2-sec
miután ez a parancs megvolt már ki is húzhatod a netet a routerből, a többi dolog offline történik:
wget --no-check-certificate https://breed.hackpascal.net/breed-mt7621-xiaomi-r3g.bin
ha pedig a padavan felment restart után ugyanúgy 192.168.1.1-en éred majd el a routert, ezután írd is át az ip-t pl 192.168.2.1-re

[ Szerkesztve ]

(#4584) woodworm


woodworm
veterán

Nulladik lépésként én a rumiwifi és a breed translator pluginokat raknám fel a chrome alá. Meg tudja könnyíteni az első lépéseket, hogy nem teljesen kínai felületen kell a beállításokat elvégezni.

(#4585) wwenigma válasza trance89 (#4579) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ruszki oldalon van egy megjegyzes, hogy Padavan alol csinalva nem indulhat elsore a rooter es bootloop-ba kerul.

Примечание : После процедуры прошивки bootloader-а из Padavan, ваш роутер может не загрузится. Будет bootloop. Значок сети будет крутится/красный крестик/крутится/красный крестик. Нужно перейти в следующую инструкцию и выполнить пункт №3 (autoboot.command boot flash 0x600000).

Вход в bootloader breed осуществляется следующим образом. Выключаете роутер, выниманием штекера. Берете зубочистку или другой тонкий штырь и зажимаете кнопку reset на задней стороне роутера. Включаете роутер удерживаю кнопку reset и отпускаете через ~3-4 секунды. Синий диод спереди должен быстро замигать. Затем в браузере открываете адрес — 192.168.1.1

Ebben az esetben ujra kell inditani, belepni a breed recovery módba es ott a 3-as menüpontot választani.

Igazabol nem tudom mire gondolhattak de ahol irtad ott kell hozzaadni a parancsot, egyebkent a gyari firmware bekoszono ablaka ugrik be. :D

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4586) divan válasza trance89 (#4579) üzenetére


divan
senior tag

Ha már rajta van a Padavan, akkor is fel lehet tenni rá ezt a recoveryt? Már úgy, hogy a rajta lévő dolgok megmaradjanak. :R

(#4587) wwenigma válasza divan (#4586) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen de az alsó képén levő cuccot kell megcsinalni rogton elso inditasnal.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4588) picur10


picur10
aktív tag

Sikerült, fent van a padavan. Köszönöm! :R

A UPC modem/router mögött van, AP módban kábellel összekötve, a netet rendben osztja 2.4 és 5GHz-en is. A társasház előtt már ott a digi optika, de míg behozzák az épületbe addig a lakás másik végének wifi lefedettségét erősíteném vele.
Arra gondoltam, hogy ha megoldható, akkor odébb tenném, kábel helyett wifivel összekötném mondjuk az 5GHz-en és ő adná a 2.4GHz-es wifit, az Ubee modemhez meg tudnak kapcsolódni az 5GHz-es eszközök.
Gondolom ezzel lehetne a legnagyobb sávszélességet biztosítani a Xiaomi routernek.
Ez lenne a WDS mód, ugye?
Nem tudom melyiket kellene kiválasztani, a WDS bridge vagy repeater módot? A csatornát fixre kell állítanom az UPC modemen, és azt megadni a Xiaomi-n? :F

(#4589) divan válasza wwenigma (#4587) üzenetére


divan
senior tag

Ha jól értem azt mondod, hogy az első képen lévő dolgot nem kell megcsinálnom, miután már fennt van a Padavan?

(#4590) trance89 válasza wwenigma (#4585) üzenetére


trance89
őstag

Ha már fent van a padavan akkor nem kell breed-ből újra felrakni csak a második képen látható lépéseket kell végrehajtani, mivel a padavan más partícióra települ mint a gyári, így meg kell adni hogy onnan induljon, nem kell előtte semmilyen restart, 3 routerre raktam múlt héten breed-et ezzel a módszerrel padavan újrahúzás nélkül mivel már fent volt, beállítások is minden megmarad
Aki gyári rommal kezdi annál se, ssh unlock, breed install, restart, breed-ből padavan flash a 2-es partícióra és a második képen szereplő dolgok utána restart és bootol is a padavan

(#4589) divan
Jól érted, csak azt csináld meg ami a 2. képen van

[ Szerkesztve ]

(#4591) F34R válasza trance89 (#4590) üzenetére


F34R
nagyúr

Van valami lenyegi haszna? Most az a 100 Mhz gyakorlatban mit jelenhet?

(#4592) wwenigma válasza trance89 (#4590) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én is ezt irtam.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4593) trance89 válasza F34R (#4591) üzenetére


trance89
őstag

Milyen 100 Mhz-nek? A breed recovery-ről volt szó

(#4594) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Sziasztok ,

január 23.körül (tehát kinai Újév szerint még "tavaly" :(( ) rendeltem Gearbest-ről $39 -ért ilyen MI R3G-t , és most hétfőn vettem át a 100-as Postán (azt amit a GB-ék elküldtek végül... :F :F ) .

Unboxing után amit a csupa kinai felirat közül kiolvastam, hogy 192.168.31.1 -en lehet elérni.
Na akkor a laptopon az ethernetemet 192.168.31.2-re és erre a subnetre állítottam, és az r3g egyik lan portjával összekötöttem.
(A WAN-jában semmit)
A 31.1-en a weblogin lapon minden kinai nekem, de plusz furcsaság hogy nem valami router inicializálás vagy egy név/password mező kettőse fogadott, hanem csakis egy mező...Itt ezzel aztán feladtam. :(((

(Van valami default?? :F )

Második körben a MI-WIFI app-al próbálkozom, a barátságos angollal, hogy "Set up a new router".

A francbais.. mit lehet elrontani? "Searching for router" Erre:

"No new or unpaired Mi Router was detected"

Van MI Accountom, szóval kipróbáltam a miwifi app-ot "Sign in to an existing account" gombbal is:
Bejelentkezik azután innen is "Searching for router" majd "No new or unpaired Mi Router was detected"

Mi kell még a legkezdőbb legnulladikabb lépések megközelítéséhez, hogy eccermajd padavan vagy pandorabox és pl. egy jókis breed bootloader lehessen a szuper árértékarányos routeremen ? :U :K

(#4595) woodworm válasza ÁrPi2 (#4594) üzenetére


woodworm
veterán

A topikindító leírás nem jó?

(#4596) ÁrPi2 válasza woodworm (#4595) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jó lehet az, alighanem sokaknak sikerül, én is átolvastam és nekikezdtem:

Abban haladva ennél a kezdeti instrukciónál akad el a dolog nálam:

"Ez után a routerünkbe is be kell lépni ezzel a fiókkal, talán a legegyszerűbb módja ennek egy androidos telefon, rajta a Mi Router appal."

(#4597) kgymac válasza ÁrPi2 (#4596) üzenetére


kgymac
őstag

Párosítás csak 3-as verziójú appal sikerült, a playből tölthető 4-essel nem. Kb éve küzdöttem vele.

(#4598) woodworm válasza ÁrPi2 (#4596) üzenetére


woodworm
veterán

Itt írtam nemrég, hogy nulladik lépésnek fel lehet rakni chrome alá a fordító plugineket. A rumiwifivel, ha nem is 100%-os, az alapbeállítás nagy része angolul van.

(#4599) ÁrPi2 válasza woodworm (#4598) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

A breed translator plugin-t tanácsodra már föl is raktam , köszönöm, este ki is tudom majd próbálni

A rumiwifi-t viszont a chrome plugin-tárában nem találom. Mi a R3G default login/PW-ja egyébként?

(#4597) kgymac:

és le lehet tölteni valamii archivból valahonnan a v3-as MI-Wifi app-ot?

(#4600) woodworm válasza ÁrPi2 (#4599) üzenetére


woodworm
veterán

Rumiwifi
Szerintem nincs alapértelmezett jelszó, te állítod be az első bejelentkezéskor. Ezt mindenképpen meg kell tenned, mert egyébként hiába van engedélyezve az ssh hozzáférés, nem fogod tudni használni.

A breednek akkor látom értelmét, ha viszonylag sűrűn vált valaki az elérhető cfw-k között, szinte ugyanannyi feltenni közvetlenül az openwrt-t és a padavant is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.