Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) Zugi válasza fatal` (#13697) üzenetére


Zugi
aktív tag

Úgy tettem ahogy írtad!:)
GB-t nagyon könnyű volt root-olni is, majd felment a 62-es végű frissítés. Gyorsan visszapakoltam az összes alkalmazást, amit ICS-n is használtam. Hát össze nem lehet hasonlítani a gördülékenységét, akadásmentes sebességét.
Nem is értem ezt az ICS-t miért erőlteti mindenki, ha eredetileg is GB-re lett legyártva a hardvere.
Majd egy másik jövőbeli telómmal használom a legújabb Androidot, de ezzel a telóval nekem ez a GB a tökéletes. Amúgy sem tudok egyetlen egy dolgot sem említeni, amiben ICS-vel többet tudott volna, mint a GB-vel.

(#13702) fatal` válasza Zugi (#13701) üzenetére


fatal`
titán

A hardvert nem a szoftverhez gyártják, éppen fordítva.

És a smultronic gyorsabb, mint a GB, plusz kényelmesebb is. Pl. GB-re nincsen normális QuickPanel :)

(#13703) joker91


joker91
tag

Remélem senki nem fog úgy járni ahogy én. Backupolni akartam cwm-be, de véletlen félrenyomtam a wipe data/factory-ra... (igen még az utána lévő kérdést is igeneztem megszokásból. :F) Úgyhogy ez van. Legalább van egy fullosan kigyomlált gyári .587-em. Erről már lesz backup... :D
Még jó, hogy a fontos dolgokról volt szinkron...

[ Szerkesztve ]

(#13704) ko9 válasza joker91 (#13703) üzenetére


ko9
addikt

Kedvencem mikor néha format /system helyett format /sdcard-ot nyomok... :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13705) fatal` válasza ko9 (#13704) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is volt már, szerencsére volt mentés az sdről :D

(#13706) joker91 válasza ko9 (#13704) üzenetére


joker91
tag

Uh, az még annyira nem kellemes, főleg ha fontos dolgok vannak a kártyán. :F
Azt esetleg nem tudod, hogy egy rootolt gyári rom, evvel a véletlen data/factory wipe-al elveszti a root-ot? Superuser app megmaradt, viszont "örömmel" tapasztaltam, hogy cwm-be a format /system-re újraindult a teló, s Sony logónál leragadt..

Szerk.: Cwm is eltűnt, nem jön be.... Úgy érzem jöhet a Flashtool...

[ Szerkesztve ]

(#13707) ko9 válasza joker91 (#13706) üzenetére


ko9
addikt

A root és a CWM minden cucca a systemben van.
Viszont vannak olyan ROMok, amik mentenek fájlokat a /data-ra, és ha azok eltünnek, akkor nem hajlandók indulni. Ekkor csak a teljes újraépítés marad - esetünkben Flashtoolal kezdve.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13708) Drachoo


Drachoo
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék visszaállni ics-ről gb-re. Nézegettem itt a romokat a fórumban és azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e valami lecsupaszított (mentesítve a sok fölös gyári apptól) "stock" gb amit flashtool-al fel tudnék tenni?

Köszönöm a segítséget!

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#13709) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen vodás telefonom, amivel a probléma a következő: standby módban és beszélgetés közben is random újraindul, ma pl. 9 alkalommal, ebből 3 standby, 6 hívás fogadás-kezdeményezés.
A telefonon minden gyári beállítás, csak a wifi hálóra csatlakozik itthon, illetve van kb 1800 névjegy. Na most ezt sokszor eljátszotta, elvittem gariztatni, de csak a szokásos visszaállítást csinálták, jelenleg: 2.3.4, build: 4.0.2.A.0.62. De hozzáteszem, folyamatosan frissítettem a mindig aktuális voda firmmel és sajnos soha nem javult meg.
Az lenne a kérdésem, hogy van valamilyen normális firm, amivel használható ez a ...... készülék?

Nagyon elegem van már belőle, csalódás ez a tel ebből a szempontból, mert hát a lényegi része használhatatlan, de egyébként meg szeretem, mert minden más jó rajta/benne, tehát nem szeretném eladni, stb, csak arra szeretném használni, amire való :).

(#13710) fatal` válasza glugi (#13709) üzenetére


fatal`
titán

Ez hardveres hiba, nem ROM. Vidd vissza a szervizbe.

(#13711) bogil99 válasza dokee78 (#13700) üzenetére


bogil99
aktív tag

Pedig az EXMIUI -ból már az appot is átmásoltam, de ez sem segített.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#13712) glugi válasza fatal` (#13710) üzenetére


glugi
aktív tag

Én is erre gondoltam, de ismerve a hozzáállást a dolgokhoz, nem fűzök hozzá sok reményt.
Eleve nem a sony szervízbe vittem, mert a telefonban minősíthetetlen módon kezeltek, de persze oda került a voda-tól is.
Majd verem az asztalt, hátha.

(#13713) tboy72


tboy72
aktív tag

Helló!
Felraktam a Smultronic 5-öt, és nem hajlandó bekapcsolni a wifit! Csak próbálkozik, de nem sikerül neki.

Ötlet valakinek?

(#13714) Tankos5672


Tankos5672
tag

Sziasztok ! Tudnátok segíteni?! Nagy a baj ! Elejtettem a telefonomat, és a képernyő, illetve a az alja levált egymástól.. Tudnátok mondani valakit, aki megtudná javítani? A telefon az működik, mert mikor bekapcsolom berezzeg.. Mennyi lenne a javítása? Túl a szívemhez nőtt a mobil, hogy úgy hagyjam !

Képek:

Kép1
Kép2

Segítség ! :R

[ Szerkesztve ]

Nekem dudálsz, kisautó?

(#13715) tboy72 válasza Tankos5672 (#13714) üzenetére


tboy72
aktív tag

Húú! Ez csúnya! Minimum, egy átvezető szalag csere, de lehet, hogy a nyitómechanika is kukás (sőt inkább biztos).

(#13716) Isten88 válasza Tankos5672 (#13714) üzenetére


Isten88
senior tag

Hali!
Legegyszerűbb egy használt, hibásat venni, ha nem tudod biztosra, hogy mi működik még benne és mi nem. Ha a kijelződ és touchod megúszta, akkor tudom ajánlani ezt.
Legolcsóbban egy alaplaphibással tudod megúszni, és a kettőből egyet összerakni. Csak itt benne van az is, hogy az alaplapod is sérült. Összerakni Én is össze tudom, nem nagy dolog, a kijelzőcsere a szívatósabb inkább...

[ Szerkesztve ]

(#13717) joker91 válasza ko9 (#13707) üzenetére


joker91
tag

Igen-igen, értem köszi! Rájöttem hol rontottam el végül, hogy teljes összeomlás lett...

Immáron újra téve, belakva. :)

(#13718) Veron


Veron
őstag

Hello!

Miért csinálja azt a telefonom, hogy hidegben sokkal lassabban tölti be a programokat és lassabban reagál az érintőgombok megérintésére is? Van olyan, hogy rábököm egy programra és 2-3 mp-ig csak fekete képernyő van, azután tölt be a program, ami máskor szinte azonnal. Én a hideggel hoztam összefüggésbe, de ebben sem vagyok teljesen biztos. A telefonon egyébként ICS van és függetlenül vettem kb. 3 hónapja.

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13719) Zoli133 válasza Veron (#13718) üzenetére


Zoli133
őstag

Mikor indítottad újra utoljára? Néha nem árt. Esetleg nincs nagyon telepakolva a belső memória?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#13720) Dency01


Dency01
aktív tag

Hali.
Ugyebár írtam hogy touchscreen beszart, cserélték az egész elejét.
De mintha a kijelző rosszabb lenne, fakóak a színek, mintha nem lenne elég fény a kijelzőn. Pedig maxon van a beállításokban. Nem tudom hogy a szemem csal-e. De szerintem nem ilyen volt a gyári.
Valami tipp?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#13721) Isten88 válasza Dency01 (#13720) üzenetére


Isten88
senior tag

Hali. Ha alul játszanak a led fényei, akkor utángyártott. Első hozzászólásban találsz rá rootolás után megoldást. :-)

(#13722) joker91


joker91
tag

Lenne két kérdésem.
Gyári rom(.587). Eddig a Kapcsolatok-nál tudtam jobbra-balra húzgálni, váltani az információ, üzenet és a hívásinfó között. Most, hogy újra tettem, csak az információ fül van, ez mitől lehet?
A második szintén az újra tevés után tűnt el. Google keresés nevű programban eddig a hangalapú résznél megvolt a magyar. Na most ez is eltűnt. Erre is esetleg ötlet?
Előre is köszönöm!

(#13723) fatal` válasza joker91 (#13722) üzenetére


fatal`
titán

Sosem lehetett swipeal váltani közöttük, csak, ha kicserélted a tárcsázót, az újabb sonykon lévőkre (vagy nem gyári romod volt).

(#13724) joker91 válasza fatal` (#13723) üzenetére


joker91
tag

Bocsi, kihagytam egy lépést.. Nem szimplán ahol minden névjegy van, hanem kiválasztasz mondjuk egyet legyen Xy, s azon belül volt ez a lehetőség. Információ fülnél volt a telószám, email meg ilyesmi, s tudtam jobbra húzni, akkor jött a hívásinfó, következőnél pedig az sms-ek.

"Végtelen nézet" a program neve, az Alkalmazások között.

[ Szerkesztve ]

(#13725) bogil99


bogil99
aktív tag

Tudtok-e olyan lehetőséget, hogy ha a kimenő hívásaimat átirányítja a hívott fél, arról értesüljek. (Nokiáknál ez alapból benne volt a vételárban) :(((

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#13726) Bergo


Bergo
tag

Üdv mindenkinek!

Rég írtam már be :D Amióta a 4.0.4es van fent és leszedtem a számomra feleslege gyári progikat (és nincs is fent semmi felesleges progi) nagyon szupi :) De arra nem jöttem rá, hogy 3-4 naponta miért indul újra magától.
Ja és megjött az OTG kábel amit rendeltem :D tetszik hogy rátehetem a pendrive-t és felismeri a telefon :D Jó ez a hoszt mód :)

(#13727) Veron válasza Zoli133 (#13719) üzenetére


Veron
őstag

Egyáltalán nincs telepakolva a memória, jó, ha 2-3 program van fent. Az újraindítást kipróbáltam, de nem lett jobb tőle. Van valami más ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13728) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Korábban is kérdeztem,de nem kaptam még választ. Ezzel mit tudok kezdeni ebben a formában? A telóm dobozában volt amikor vettem... :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13729) ko9 válasza Foose (#13728) üzenetére


ko9
addikt

Ez hogy került bele?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13730) Foose válasza ko9 (#13729) üzenetére


Foose
addikt

Nem tudom :D Így vettem... (használt gsm boltban vettem 3 hónaposan)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13731) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv. Felraktam most a Smultronic v5.0 romot és minden jó meg gyors is csak annyi a gondom hogy nem tudom a memóriakártyán lévő zenét beállítani csengőhangnak. Egyszerűen csak a gyárit zenék közül enged választani. Van erre megoldás vagy másnak is volt ilyen gondja?

(#13732) Bergo válasza Nyiscsák (#13731) üzenetére


Bergo
tag

Üdv!
Beteheted a gyáriak közé a kiválasztott csengőhangot és akkor már ott lesz a listába mindenféle progi nélkül!

(#13733) winhate


winhate
őstag

Hali

Érdemes széttákolni a telot ?

Gyári T-Mobile szoft van rajta elég sok felesleges szeméttel.

Van már új T-mobile firmware ?

Érdemes felrakni ?

köszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13734) Nyiscsák válasza Bergo (#13732) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Igen az úgy működik is csak azt hittem van valami megoldás mint a gyári romban hogy be tudom tallózni. De azért köszi!

(#13735) Simba86


Simba86
senior tag

sziasztok!

mit tudok tenni az alábbi helyzetben?

a smultronic rom megőrült, nincs cwm, nincs root ( hiába van ott a superuser progi!!!) , nincs wifi(nem lehet bekapcsolni!), nem működik az adb rész se(tehát még csak rootolni se tudom semmilyen scripttel...), a géphez csak akkor csatlakozik, ha kikapcsolom és rádugom, h elkezdje tölteni és akkor kapcsolom be a telót, de akkor se működik az említett script...

tudom, h a flashtool valószínűleg megoldaná a gondokat, viszont elveszíteném a beállításaimat, programok jelenlegi adatait, stb, ugyanis titanium backup root nélkül felejtős...

szóval sztetek van esély, h ne kelljen flashtoollal mindent elölről kezdenem és ne vesszenek el a beállítások?

hangsúlyozom, maga a teló jelenleg működik, de ebben az állapotban max telefonálni tudok, meg a feltelepített progikat használni :S

köszi a választ és Kellemes Karácsonyt mindenkinek!

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#13736) szimisi


szimisi
tag

Na, karácsony van , tud valaki valamit a T-s frissítésről? :D

(#13737) dokee78 válasza szimisi (#13736) üzenetére


dokee78
félisten

Te még tényleg hiszel a T-s frissítésben vagy csak félsz a Flashtooltól?

(#13738) Drachoo válasza szimisi (#13736) üzenetére


Drachoo
senior tag

Tudok, nem jött meg... ;)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#13739) razorka777 válasza Nyiscsák (#13734) üzenetére


razorka777
veterán

Létre kell hozni a memóriakártya gyökérkönyvtárában egy-egy mappát:
media/audio/alarms (ide kell helyezni az ébresztőhangokat)
media/audio/ringtones (ide kell helyezni a csengőhangokat)
media/audio/notifications (ide kell helyezni a jelzőhangokat)
Ezekbe a mappákba másolhatod az általad kiválasztott mp 3-akat. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#13740) Nyiscsák válasza razorka777 (#13739) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Köszi!

(#13741) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Sziasztok. Érdeklődnék itt milyen aktív a topic, mert mini topic kicsit fáziskéséses.
Új sony szoftról van valami hír?

Iphone 7

(#13742) Mindreader


Mindreader
tag

Na ma kiesett egy ilyen szalagkábeldarab asszony telefonjából, ami látszólag továbbra is működik. Ha a billentyűzet felől belenézek a telefonba akkor pontosan a fele van meg a szalagkábelnek az én telefonomhoz viszonyítva. De működik az érintőkijelző is minden pozícióban, pixelekből sincs hiány és a háttérvilágítás is rendben van. Erre varrjatok gombot.

Meg lenne duplázva a szalagkábel?

(#13743) FET-MEN válasza Mindreader (#13742) üzenetére


FET-MEN
veterán

O.o :Y :Y :Y azta az meg hogy

Iphone 7

(#13744) PearCyp válasza FET-MEN (#13743) üzenetére


PearCyp
tag

kamu :DD

vagy a gyárban véleltenül belekerült vhogy a rendes mellé egy ilyen selejt

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#13745) FET-MEN válasza PearCyp (#13744) üzenetére


FET-MEN
veterán

Kb jah :DDD

Iphone 7

(#13746) Mindreader válasza PearCyp (#13744) üzenetére


Mindreader
tag

Már miért kamuznék ezzel? Nem muszáj elhinni. Az ő telefonjában hiányzik a szalagkábel fele az enyémhez képest ha belenézek a szétcsúsztatható rész felől. Először csak azt hittem valami fóliadarab belekerült valahonnan, aztán mikor megkapargattam ollóval, és lejött róla a fekete szigetelés akkor láttam hogy ez egy darab szalagkábel.

Bármennyire hihetetlen, de ez a telefon továbbra is működik. Eddig nem vettem észre semmi rendellenességet, azóta is használja.

(#13747) dobobazsy


dobobazsy
őstag

tudtok valami módszert arra, hogyan hozhatnám vissza a törölt hívásnaplóim? telefonszámmal minimum.
vagy hogy épp egy törölt hívásnapló törlődöttnek tűnjön, de én vissza tudnám nézni valahogy?
fontos lenne.
köszönöm! :R

(#13748) FET-MEN válasza Mindreader (#13746) üzenetére


FET-MEN
veterán

:Y

Iphone 7

(#13749) Simba86 válasza dobobazsy (#13747) üzenetére


Simba86
senior tag

próbáld meg airdroid-dal :)
nem biztos a siker, viszont azt észrevettem korábban, h mégha kitörlöd a "kedvenceket" a hívásokból, ott akkor is megtalálod :D

ki tudja, lehet, h a hívásnaplóra is jó ;)

egyébként ezt elkerülendő, javaslom a "legutóbbi hívások" titanium-os mentését időnként, mert raktam fel új romot korábban és azt is vissza tudtam állítani ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#13750) Mindreader


Mindreader
tag

Na azt hiszem mégiscsak találtam valamit. Végigzongoráztam a szervizmenü tesztjeit. Úgy tűnik hogy az előlapi kamera nem működik, más minden OK. Azért még így is kicsit hihetetlen. Vajon erre vonatkozik a garancia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.