Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Ezt az üzenetet kapom, ha a PC-n keresztül akarok a Play-en telepíteni: Ön egy ideje nem nyitotta meg a Google Play Áruház alkalmazást ezen az eszközön. Kérjük, nyissa meg, és próbálja újra. Vélemény?

(#12252) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Ha Play-en PC-ről akarok telepíteni, akkor miért csak akkor települ az alkalmazás, ha be van kapcsolva a mobilnet?

(#12253) Isten88 válasza Zsocó (#12252) üzenetére


Isten88
senior tag

Mert nem áldással működik a dolog, hanem nettel. Vagy WiFi, vagy Mobilnet, vagy USB-ről net, csak net legyen, amit kap a telefon.

(#12254) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Már másodszor csinálja a telefon a az új 587-es szoftvernél, hogy fekete lesz a kijelző, a vissza és a menü gomb világít, de semmit nem lehet csinálni, ki kell venni az aksit. Mi lehet ez?

(#12255) albinolynx válasza Grande Ale (#12254) üzenetére


albinolynx
őstag

Szerintem ez valami típushiba.
3db mini pro van baráti körömben, kettőn gyári GB, Barátnőmén most az .587-es (volt GB, miniCMsandwich). Mindegyiknél volt "fekete képernyő" probléma. Az érdekes, hogy hívni lehet őket, kicseng, csak nem aktív a kijelző.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#12256) Grande Ale válasza albinolynx (#12255) üzenetére


Grande Ale
őstag

Így van! Amúgy még az elején leejtettem, van egy repedés az alján, és a képernyő a saroknál kicsit feljön, mintha elengedett volna a ragasztás. Rá lehet erre fogni valami anyaghibát, vagy elzavarnak a francba?

(#12257) Drachoo válasza Grande Ale (#12256) üzenetére


Drachoo
senior tag

Valószínüleg elzavarnak a francba.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#12258) Cobretti13


Cobretti13
tag

Felraktam cwm-ból egy update zipet (javitott launcher Reail Ics-hez).De úgy csináltam,hogy wipe-oltam a dalvikot.Jól csináltam?

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#12259) pepe091 válasza Grande Ale (#12256) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A garancia szerződés 11-es pontját olvasd el. Esélyed sincs bármit is érvényesíteni.

(#12260) Isten88 válasza Grande Ale (#12256) üzenetére


Isten88
senior tag

Próbáld meg, hogy "elengedte a ragasztás". Szerintem cserélik, ha nem látszik külsérelmi nyom, csak a ragasztás vált el.
Szerk.: Ja, hogy repedt is. Akkor az bukta. Ha nincs hibája, hagyd meg, mert az eredeti kijelzője majdnem eléri a telefon árát, az utángyártott meg nem hozza az eredeti minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#12261) agoka07


agoka07
senior tag

Van olyan rendszer vagy kiegészítő amely OTA vezetéken keresztül működésre tudja bírni az USB-s billentyűzetet? :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#12262) Polllen válasza agoka07 (#12261) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem OTG kabelre gondolsz?:)

Amúgy ha OTG képes a csatája, mahinálás nélkül mennie kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12263) agoka07 válasza Polllen (#12262) üzenetére


agoka07
senior tag

Igen elnézést OTG. :B

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#12264) Grande Ale válasza Isten88 (#12260) üzenetére


Grande Ale
őstag

A kijelzőnek elvileg nincs baja, csak a ház van sérülve, az mennyi lehet? Vagy mert a saroknál jön fel az eleje, így a kijelző is bukta?

[ Szerkesztve ]

(#12265) agoka07 válasza Polllen (#12262) üzenetére


agoka07
senior tag

Megvásároltam hamar a kábelt, de REAL ICS r6 alatt meg sem pirulázza :(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#12266) cracky86


cracky86
tag

az xxx.587-es Fw csak nekem pakolja vissza, ha 3g-röl 2g-re állítom?

(#12267) Cobretti13 válasza cracky86 (#12266) üzenetére


Cobretti13
tag

NEM,de nem tudom mi alapján pakolgatja :(

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#12268) Isten88 válasza Grande Ale (#12264) üzenetére


Isten88
senior tag

Ha a kijelzőnek nincs baja (nem repedt, működk), akkor azté rtelem szerűen nem kell cseréltetni. A kijelző egy keretben van, Neked ezek szerint a keret sérült meg csak, ha jól értem. EBay-en vagy Vaterán próbálj keresni hozzá, ha valaki vállalja, hogy beleteszi Neked, mert elég precízen kell csinálni, vékonyan kell ragasztani. Garancia nagy valószínűséggel ugrani fog (törés/sérülésed miatt szerintem már ugrott is), mert a telefon szétszedéséhez az IMEI matricát le kell szedni, azt meg nehéz külsérelmi nyomok nélkül leoperálni.
Ha működik, szerintem hagyd így, de egy fénykép nem ártana, hogy hogy is áll a telefonod. :)

Csak hogy értsd, a kijelző az ez, nem tudod külön érintőre és LCD-re bontani, egybe vannak ragasztva, ezek meg a keretre. Szóval a keretből leszedhető az LCD+Touch, de a Touch és az LCD egybe tarthoznak, nem bonthatók.

[ Szerkesztve ]

(#12269) PearCyp


PearCyp
tag

még a hét közepén frissitettem 587-re, rootoltam, takarítgattam, frissitgettem, nxt cuccokat raktam rá, ugyanazokat amik frissítés előtt voltak, így a 431-hez képest több mint +200 pontot sikerült összehozni antutu benchmarkban. a kamera is jó végre, szóval meg vagyok elégedve.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#12270) fpy_ válasza PearCyp (#12269) üzenetére


fpy_
aktív tag

Nah elmeséled részletesen?
Rootolt .62 GB-ről indulnék neki.

(#12271) PearCyp válasza fpy_ (#12270) üzenetére


PearCyp
tag

A 431 es ics-t én még anno root nélkül kezdtem, később rootoltam a következő leírással:[először olvasd tovább, majd később kattints rá] klikk (bár már frissítették)

Ha független a mobilod akkor lehet h tudsz frissíteni Sony Update Service-el, akkor ugorj a 2. pontra.
//mielőtt elkezded akármelyik pontot, csekkold le, hogy az USB kapcsolat MSC módban legyen, fejlesztői lehetőségeknél az usb hibakeresés, az biztonságnál pedig az ismeretlen források be legyenek állítva.//

1. Debrand és frissités:
Most hogy megjelent az 587, flashtool-lal felratkam azthiszem innen töltöttem le, bár ha rákeresel h 4.1.b.0.587 global mini pro ftf, akkor találsz párat.
Elindítod a flashtool-t és ahova telepitetted, oda a firmware mappába másold be az ftf-et. A programba rámész a BME VIK logora :DD , és rámész h flashmode. Kiválasztod a letöltött és bemásolt romot, és ha tiszta telepítést akarsz, akkor menj rá h wipe data (vagy ilyesmi). [én ezt ajánlom, bár akkor lesz egy kis meló h minden meglegyen ami volt, de mégiscsak tiszta lappal indul az uj android]
Rámész h ok, telefont kikapcsolod, lenyomva tartod a hang lefelé gombot, és rányomod gépre, miközben nyomod a gombot. Megvárod amig végez.

2. Rootolás és CWM
Katt a linkre amit a leírás elején ágyaztam be. Elmagyarázom h pontosan mit kell csinálni mert néha g*cizik a dolog. Először is szedd le ezt a kernelt. [ugyanúgy, ahogy a romot raktad fel, flashtoolal bemásolod az ftf-et a firmware mappába->felrakod. Megveregetheted a vállad a telefonod jelenleg használhatatlan. na de sebaj, leszeded Doomlord root toolkitjét, és lefuttatod, kb sz@rd le, hogy miket ír az elején. a telefont ugy csatlakoztasd, ahogy flashtoolra, és várj. várj, várj, várj, amig rendesen le nem fut. Volt már nekem 2 perc, de 15 perc is, amíg elindult.
na de egyszer le fog futni, végez, kiveszed az akksit, visszarakod a gyári kernelt,és kész a root.
Utána leszeded az X-parts nevű programot Play-ről, rámész h install cwm, azt is kivárod, és minden kész.

Próbáltam downgradelt rootolt gb ből frissíteni 587-es ics-re, de az nekem nem tartotta a rootot, szóval ezért ezt írtam.

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#12272) dobobazsy


dobobazsy
őstag

mióta van ilyen, hogy kernelt is külön cserélhetünk flashtoolal? :Y
főzött romok kernelét fel lehet majd tenni vele egyszer? vagy azok megmaradnak mindigis nyitott bootloaderre?

(#12273) PearCyp válasza dobobazsy (#12272) üzenetére


PearCyp
tag

van olyan főzött rom 'asszem amit fellehet buherálni zárt bootloaderre, bár sosem próbáltam.
megszokott és szép és jó a nyitott bootloader.

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#12274) dobobazsy válasza PearCyp (#12273) üzenetére


dobobazsy
őstag

ez világos, nekem is főzött rom van fent zárt bootloaderen. olyan romra gondoltam aminek kernelt kell cserélni mint pl cyanogenmod. :D

(#12275) PearCyp válasza dobobazsy (#12274) üzenetére


PearCyp
tag

cm-et nemhiszem h zárt bootloaderre fellehetne tuszkolni

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#12276) dobobazsy válasza PearCyp (#12275) üzenetére


dobobazsy
őstag

tudom. :( csak elkezdtem reménykedni miután megláttam, hogy az 587-es ROM kernelét flashtoolal feltudjuk rakni.
egyébként ha már itt tartunk, Real ICS r6-hoz miért nem kellett felrakni másik kernelt? 431-esé van fent. ez így akkor nem is teljes értékű 587-es rom? :DDD

(#12277) fatal` válasza dobobazsy (#12272) üzenetére


fatal`
titán

Régóta, de csak nyitott bootloaderen (nincs fastboot zárt bootloaderen, egyelőre, de, ha jól tudom kamarush dolgozik valamin).

(#12278) dobobazsy válasza fatal` (#12277) üzenetére


dobobazsy
őstag

értelek. köszi az infót, gondolom ha történik valami ezzel kapcsolatban akkor valaki jelezni fogja itt :K :R

(#12279) Grande Ale válasza Isten88 (#12268) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ez a fekete fedlap, vagy hogy mondjam, azt lehet megemelni a menüpont alatti saroknál, ott elvált. Akkor gondolom a kijelzőtől, nem a kerettől.

(#12280) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

Valaki segítsen légyszi! Sehogy sem sikerül rootolni a telefonomat... Próbáltam mindenféle rootolóval, mindenféle GB firmware-rel. USB hibakeresés be van kapcsolva, ismeretlen alkalmazások telepítése is, próbáltam PC companionnal, anélkül is (letöröltem) de mindig azt a hibát kapom minden rootolóval h: "permission denied" + "no such file or directory". A gépet és a telefont is 100x újraindítottam de úgy sem jó... Régen mindig sikerült rootolni, nem értem mi a baj :( + még van egy olyan gond is, hogy ha MSC módban kapcsolódok, akkor nem tudok megnézni semmit a memóriakártyáról mert mindent írásvédettnek és parancsikonnak mutat :F ez kb 2 napja van. Csak médiaátviteli módban tudom megnézni a fájljaimat :( De ez a kisebb gond, inkább rootolni szeretném először. Ja próbáltam más memóriakártyával is rootolni, de úgy sem ment. :(

[ Szerkesztve ]

(#12281) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Nekem KO lett a gyári ICS: remekül futott majd egy kártyacsere után
- tudom hogy nem ez lehet az oka, hiszen kártya nélkül is problémás a mini pro-m, de egy 8 GB-os garos, márkás Class 10-es kártyát cseréltem szintén márkás, garos, új 16 GB-os Class 10-es kártyára: persze úgy hogy készüléket kikapcsoltam és mindent másoltam 8 -> 16 -
kb. fél nappal egyszerűen nem reagált a képernyő érintésre! :F
Kikaptam az akksit, egy idő után az idő átállt a gyári alapra... Majd akksit visszatéve készüléket kikapcsolva párra után egyszerűen "magától megjavult"... Pár Google Play letöltés után megint elkezdődött az egész... :(((

Gondolom most érdemes root-olni: 2.3.x ROM-ot rá, root majd utána ICS Flash-elés?!
Mert amúgy az ICS k. jól ment! ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12282) rob210


rob210
nagyúr

Srácok megtelt a pöcsöm a T-vel.
Ha flashtool-lal rootolom a telót, felteszem sony update-re akkor fog frissülni, vagy ehhez kell kernel csere is? (2.3-->4.0)

Bízom benne, hogy elég rootolni, mert azt már csináltam, de kernelt nem szívesen cserélnék, meg nyitogatnék bootloadert:(

Előre is köszi.

Renault power

(#12283) kmarkk22 válasza rob210 (#12282) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Ahhoz, hogy csak simán ics fusson a telódon nem kell rootolni sem, csak akkor ha rootolt ics-t akarsz. Ha nem kell rootolt ICS akkor csak letöltesz egy 587-es ICS ftf-et, bemásoloda flashtool firmwares mappájába és a flashtoolban a villám ikonra kattinva flashmódban kiválasztod a firmwaret amit a mappába tettél és elindítod a flashelést. Ha kéri a telefont akkor kikapcoslt állapotban a hangerő le gombot folyamatosan tartva rádugod és megvárod ameddig végig megy a folyamat.

(#12284) PearCyp válasza rob210 (#12282) üzenetére


PearCyp
tag

egyszerübb, ha felrakod flashtoollal a 4.0.4 et
itt a leirásom

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#12285) fpy_ válasza PearCyp (#12271) üzenetére


fpy_
aktív tag

Köszi, hálás vagyok a részletes leírásért, s bár az enyém gyárilag független lehet, hogy megvárom az egyszerűbb root-ot az .587-re.

(#12286) PearCyp válasza fpy_ (#12285) üzenetére


PearCyp
tag

amit leírtam root, jó az 587-re is, én rootoltam vele 431 és 587est is

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#12287) SimonJanos válasza PearCyp (#12286) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Ez nagyon jónak tűnik! Kipróbálom - előre is kösz'! ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12288) SimonJanos válasza rob210 (#12282) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Ja, Flashtool és a legújabb firmware: SK17i_4.1.B.0.587_WORLD.ftf
Ha régebbit (4.x) találsz, akkor gyárilag (SEUS...) "erre" frissíti.

Ld. #12169-tól...

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12289) rob210


rob210
nagyúr

Köszönöm urak akkor ma neki is esek.
Mert elegem lett a dologból.
A t-sose fog kiadni frissítést.
:W

Renault power

(#12290) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

A VIP -Technika megbízható bolt?

http://viptechnika.hu/spd/139935/Sony_Ericsson_Xperia_Mini_Pro_2_SK17i_BlackWhiteAu

Elvileg 2 év garanciát ígér, bár nem mondja hogy gyártói, valamint dobozos és minden tartozékkal rendelkezik. Esetleg vásárolt náluk már valaki, mi a véleményetek róla?

Köszönöm,

o

[ Szerkesztve ]

(#12291) kmarkk22 válasza rob210 (#12289) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Az viszont elég nagy szégyen, mert a Telenor már az 587-est is kiadta...

(#12292) fatal` válasza oleeg (#12290) üzenetére


fatal`
titán

Én itt vettem a telefonom, gyártói garival. A gari levelet ugyan elbaszták, de kicserélik, ha bemegyek, egyelőre nem érint, semmi baja a telefonnak. (Telemaxhoz írták, nem tudom miért).

Viszont ez bolti gari, a gyártóihoz oda volt írva hogy SE gar. Szerintem gyártói nincs már, nézz körül MediaMarktban.

(#12293) rob210 válasza kmarkk22 (#12283) üzenetére


rob210
nagyúr

Köszi a root valóban nem kellett.
Feltettem a 4.0
Aztán companionnal felfrissítettem a legújabbra.
Ez így nem is volt bonyolúlt és tetszik is.
Kezdett már lassulgatni a 2.3 szóval most olyan mint ha új telóm lenne.
a 2.3. 6hónapig bírta mire elkezdett lassulni, kiváncsi leszek a 4 es meddig bírja majd:)

Renault power

(#12294) SimonJanos válasza kmarkk22 (#12291) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Ez ritka *** de legalább rákényszerít a root-ra. ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12295) SimonJanos válasza oleeg (#12290) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

2 év gart' adott nekem a T-Mobile, szóval ez Sony (SE) alap!
Szóval ez nem a bolton múlik. Más kérdés sok gyártó hazai support-ja... :o

Amúgy Google:
pl.
http://www.arukereso.hu/stores/vip-technika-s30555/velemenyek.html
... stb.

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12296) fatal` válasza SimonJanos (#12295) üzenetére


fatal`
titán

A 2 év gar lehet bolti is..

(#12297) SimonJanos válasza fatal` (#12296) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

OK, de gy tudom hogy az X10 mini pro-val ellentétben 2 év a gar a SE-tól.

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12298) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Sikerült nekem is a rootolás és a frissítés, de azért ezt bárminek lehet nevezni, csak felhasználóbarát megoldásnak nem. A T meg elmehet a sunyiba...
Egyelőre jobbnak tűnik a rendszer, kíváncsi leszek meddig tart ki a sebesség. Talán az akksiidő is jobbnak tűnik, bár a lányom Tipo-ja sokkal jobban bírja így is.

(#12299) fatal` válasza SimonJanos (#12297) üzenetére


fatal`
titán

Igen, 2 év.

(#12298) zotyesz66: A tipo gyengébb készülék, valószínűleg emiatt kevesebbet fogyaszt. És talán az aksi is nagyobb benne (bár ebben nem vagyok biztos), így persze, hogy tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

(#12300) SimonJanos válasza SimonJanos (#12287) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nekem KO: a képernyőérintés egyszerűen nem működik: olyan mint a gagyi kínai tablet-eknél a rossz / nem megfelelő firmware-el... :(((
Feltettem T-Mobile-os ROM-ot (+SEUS), úgy se jött össze... :W
Vissza a feladónak. ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.