Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sheep válasza davelanno (#500) üzenetére


sheep
addikt

nem biztos hogy kell, és a gyári recoveryben nincs ilyen opció
ha működik minden akor ne foglalkozz vele...annyira nem fontos

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#502) laci8888


laci8888
újonc

SZiasztok,
Szeretném veletek megosztani az alábbi problémámat, hátha kapok segitő választ valakitől.
A minap tettem fel I9300 -s SAMSUNG telefonomra Odin segitségével a XXUGMK6 számu android 4.3-mat. A telefonom nincs "főzve, rootolva, stb" elég laikus is vagyok ezekhez a dolgokhoz. A lényeg, hogy az official verziót telepitettem a telefonra, ami elméletileg legális (vagyis ha van rá jótállási jegy , akkor még él a telón) legalábbis remélem :D
A végeredmény az lett, hogy minden tökéletesen feltelepült, mint a mesében. Van net, wifi, minden. Viszont! Nem érzékeli a SIM kártyát. Nincs Mobilhálózat, ha megprobálok a belállitásokban belépni a mobilhálózatokba, azt irja, helyezzek be SIM kártyát... Minden lehetséges, tőlem telhető dolgot megpróbáltam, kiszedtem, ujra beraktam a SIM-et, stb.. , de semmi eredmény. Keresgéltem ezzel a hibával kapcsolatban sokfelé, de nem találtam szinte semmit. Lehet én voltam a vakegér és megvan valahol a megoldás kulcsa.

Tud valaki esetleg segiteni plz, mielőtt mobilszerviz lenne a vége?
Még annyit megpróbáltam, hogy lekértem az IMEI számot és az 0 volt.
Előre is köszönöm a helpeket:)
Laci

(#503) laci8888 válasza laci8888 (#502) üzenetére


laci8888
újonc

Illetve helysbitek,
Net nincs , csak WI-FI. Már próbáltam egy gyári adatok visszaállitását, de az sem oldotta meg a problémát:(

(#504) sheep válasza laci8888 (#503) üzenetére


sheep
addikt

elmászott az IMEI számod
ha nincs EFS mentésed akkor sajnos gázos a dolog, kérdezd meg a sgs3 fórumban, sokan jártak így
előtte esetleg próbálj meg egy gyári visszaállítást csinálni
link a fórumhoz:
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#505) laci8888 válasza sheep (#504) üzenetére


laci8888
újonc

Köszönöm a segitséget. Még bogarászok vele :)

(#506) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv!
Kolléga telójára felkerült a Tmobile-os HUN verzió, CWM és CoCore 6.8 került rá. (felraktam kapásból) Lefutott, minden szépen hiba nélkül. De: nézem a cikk végére linkelt videót, hát messze nem így pörög a teló. Mit kellene szerintetek tennem , hogy okés legyen? Másik CoCore? esetleg az 5.0-ás? (lehet gondolom visszafelé is 6.8-ról 5.0-ára rakni). Nem root-oltam, mert nem egy buheráló fajta a kolléga. 5 let?

(#507) sheep válasza elttiL (#506) üzenetére


sheep
addikt

hello
ez sok mindentől függ, én alapból rootoltam a telefont és a felesleges samsungos appokat fagyasztottam, emellett nem sokk app volt feltelepítve a telefonra.
A CoCore sztem minél újabb annál jobb, azt hagyhatod, próbáld meg rootolni és törölni ami nem kell.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#508) elttiL válasza sheep (#507) üzenetére


elttiL
senior tag

Üdv. Például nálad milyen cocore van fent? Ezen a telón még a t-s dolgok is rajta vannak. Tegyek fel függetlenre való softot?

(#509) sheep válasza elttiL (#508) üzenetére


sheep
addikt

nálam semmilyen cocore nincs, már rég eladtam a telefont, most sgs3 van.
A függetlenes szoftot esetleg megpróbálhatod, de attól sem lesz sokkal jobb sztem, inkább rootolj és fagyassz.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#510) elttiL válasza sheep (#509) üzenetére


elttiL
senior tag

Ok. A fagyasztásról szó volt itt a fórumon? Majd utánanézek...

(#511) sheep válasza elttiL (#510) üzenetére


sheep
addikt

nem egy nagy kunszt, rootolod ahogy leírtam, és pl. a root app delelte progival kiválogatod azokat a progikat amik nem kellenek, de ennek kérdezz utána azért hogy melyiket lehet és melyiket nem mert tud kellemetlenséget okozni ha olyat fagyasztasz amit nem kéne

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#512) elttiL válasza sheep (#511) üzenetére


elttiL
senior tag

.. a rákba, nincs mobilnet a telón, viszont lehet hívni szépen, s jól, tehát az imei szám rendben lehet. No ilyenkor mi lehet?

(#513) sheep válasza elttiL (#512) üzenetére


sheep
addikt

esetleg próbálj meg egy factory resetet csinálni, hátha az megoldja, de ez mindent törölni fog a telefonról

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#514) elttiL válasza sheep (#513) üzenetére


elttiL
senior tag

Az már volt amikor frissítettem...gb-röl jb-re. akkor asszem nekiugrok a root-nak.

(#515) sheep válasza elttiL (#514) üzenetére


sheep
addikt

de frissítés után is csináltál?
akkor is kellene, nem csak előtte
lehet hogy segít, de nem biztos

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#516) elttiL válasza sheep (#515) üzenetére


elttiL
senior tag

elötte, utána, talán a cocore és új kernek után nem.

(#517) elttiL válasza sheep (#515) üzenetére


elttiL
senior tag

Szia!
Újra ugyanazt a JB-t ugyanúgy kell felrakni? Ugyanolyan lépésekkel?

(#518) elttiL válasza sheep (#515) üzenetére


elttiL
senior tag

No root-oltam, visszaraktam egy cocore 5.0-át, elsőre nem indult de a cwm recovery megoldotta. szépen pörög a cuccc. Most nem raktam fel root app delete progit, mert nincs rá idő. azt nyilván később is meg lehet tenni....

(#519) KisTé


KisTé
tag

sziasztok van egy telenoros s advance-em melyik a legjobb rendszer rá és hogyan lehet felrakni valaki tud segíteni ?

(#520) elttiL válasza KisTé (#519) üzenetére


elttiL
senior tag

Szia! Kicsit olvass vissza. Pl. ha elolvasod a cikket, amihez ez a fórum tartozik sokkal, de sokkal okosabb leszel. :) Hogy melyik Telenoros rendszer a legjobb rá? Majd itt biztos megmondha valaki. De ha szépen felrakod rá a hivatalos Telenoros-t; és lassulásos- fagyásos gondokat is kiküszöbölöd, már szerintem egy teljesen jól használható telód lesz. Kollégámnak a T-s telójára ráraktam és nagyon megvolt vele (velem:) ) elégedve. ..

(#521) Blaze13


Blaze13
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a JB magyar nyelvű? Bocsi, ha hülye kérdés, még nem csináltam ilyet, de nem tűnik nehéznek, ezzel a leírással, szóval, ha magyar, akkor mindenképp nekiugrom pár átolvasás után. :)

(#522) hetesiv


hetesiv
újonc

Sziasztok!

S Advance telefonomra még januárba felraktam a JB, mostanában gyakran lefagy megakad.
A leírások szerint akartam rootolni a telót, de nem tudok csak az odin mode-ig jutok el, nem tudok a menűben lépkedni. (SD kártyára rámásoltam előre a főkönyvtárba a szükséges fájlokat kicsomagolatlanul.)

Kínomban az odinnal már kétszer frissítettem a JB, gyári visszaállítást is csináltam, de rootolni még mindig nem tudok. Pedig januárban mikor először próbálkoztam a telepítéssel emlékszem h volt olyan menü rész amiben a hangerő gombbal tudtam közlekedni és a bekapcsolóval választani.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#523) palee69 válasza hetesiv (#522) üzenetére


palee69
senior tag

Szia!

Acef
blogja megoldás lehet Neked. ;)

[ Szerkesztve ]

(#524) Secret007 válasza sheep (#30) üzenetére


Secret007
csendes tag

Szia/sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?
Van egy Samsung galaxy s advance-em GT-I9070.Két napja vàsàroltam egy lànytól,a telefon 8 hónapos,Telenor függö volt,de függetlenítette,tehàt függetlenítve volt màr,mikor megvettem töle.
A 2.3.6-os szoftver volt rajta,s tegnap megpróbàltam felrakni a 4.1.2 JB-t kiessel.
Természetesen "téglàt" csinàltam belöle.Most az van,hogy bekapcsolom a telót,elmegy a kezdöbeàllítàsra 4.1.2-ben,kivàlasztom a magyar nyelvet,kiírja,hogy xxx leàllt,az utàn àtlép a wi-fi-s beàllítàsra,alul kihagyàs,àtlép a helyezzen be simet,tovàbb-idö dàtum,koppintok a tovàbbra,ismét kiír valamit,hogy xxx leàllt,és ennyi,tovàbb nem megy,hanem visszadob az elejére..nyelvbeàllítások...
Home gomb+hangerö le+bekapcs gomb, megjelent a robot alatta ezzel "Downloading... Do not turn off target !!". A képernyő tetején meg ez van "ODIN MODE PRODUCT NAME: GT-I9070 COSTUM BINARY DOWNLOAD: YES (3 counts) CURRENT BINARY:SAMSUNG OFFICAL"

És ennyi.
Nem frissítettem még soha szoftvert,a kies ezt csinàlta belöle.
Olvastam itt a fórumon,hogy odinnal fel lehet rakni,de nem tudom hol töltsem le,melyiket.Azt sem,hogy,hogy müködik stb....
Teljesen tanàcstalan vagyok,komoly pénzt fizettem érte,és tessék....
Valaki tudna segíteni szàjbaràgósan lépésröl lépésre?Nagyon béna vagyok.

Elöre is köszönöm!

Secret007

(#525) Secret007


Secret007
csendes tag

Szia/sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Van egy Samsung galaxy s advance-em GT-I9070.Két napja vàsàroltam egy lànytól,a telefon 8 hónapos,Telenor függö volt,de függetlenítette,tehàt függetlenítve volt màr,mikor megvettem töle. A 2.3.6-os szoftver volt rajta,s tegnap megpróbàltam felrakni a 4.1.2 JB-t kiessel. Természetesen "téglàt" csinàltam belöle.Most az van,hogy bekapcsolom a telót,elmegy a kezdöbeàllítàsra 4.1.2-ben,kivàlasztom a magyar nyelvet,kiírja,hogy xxx leàllt,az utàn àtlép a wi-fi-s beàllítàsra,alul kihagyàs,àtlép a helyezzen be simet,tovàbb-idö dàtum,koppintok a tovàbbra,ismét kiír valamit,hogy xxx leàllt,és ennyi,tovàbb nem megy,hanem visszadob az elejére..nyelvbeàllítások... Home gomb+hangerö le+bekapcs gomb, megjelent a robot alatta ezzel "Downloading... Do not turn off target !!". A képernyő tetején meg ez van "ODIN MODE PRODUCT NAME: GT-I9070 COSTUM BINARY DOWNLOAD: YES (3 counts) CURRENT BINARY:SAMSUNG OFFICAL"

És ennyi. Nem frissítettem még soha szoftvert,a kies ezt csinàlta belöle. Olvastam itt a fórumon,hogy odinnal fel lehet rakni,de nem tudom hol töltsem le,melyiket.Azt sem,hogy,hogy müködik stb.... Teljesen tanàcstalan vagyok,komoly pénzt fizettem érte,és tessék.... Valaki tudna segíteni szàjbaràgósan lépésröl lépésre?Nagyon béna vagyok.

Elöre is köszönöm!

Secret007

(#526) palee69 válasza Secret007 (#525) üzenetére


palee69
senior tag

Acef blogja ?
Elég szájbarágós :)

[ Szerkesztve ]

(#527) palee69 válasza palee69 (#526) üzenetére


palee69
senior tag

De sheep blogja is elég szájbarágós. :K

(#528) sheep válasza Secret007 (#525) üzenetére


sheep
addikt

nyugi ez nem tégla, ezt simán vissza lehet hozni ha bejön a download mód
próbáld meg feltenni a gyári romot megint Odinnal, a fórumban találsz róla linket

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#529) csabihaver válasza laci8888 (#505) üzenetére


csabihaver
újonc

Üdv!

Érdeklődnék, hogy sikerült e megoldani a problémát és ha igen akkor milyen módon? Sajnos ugyanilyen problémával állok én is szemben!

Előre is köszi!

(#530) paolinho


paolinho
őstag

A csajszim telefonja kezd bekattanni. Az érintőképernyő érintésekor alkalmanként össze-vissza elugrál, máshol végzi a tervezett műveletet. Szerintetek ez minek a hibája. A hardveré, vagy esetleg szofveres a probléma? Ha újra kellene telepíteni a rendszert, manapság melyik a legajánlottabb kombo? Jelenleg Cocore 6.8-cal Acef 2014.01 havi Fmod romja van fent. Ez még mindíg aktuális, vagy ajánlottan volna valami jobb is már a palettán? Esetleg Kit-Kat van már erre a készülékre?
Bocsi a sok kérdésért, de én china vonalon futok, így kevésbé figyelem az aktuális Advance változásokat.

(#531) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Nekem 4.4.4 van felrakva rá, de zenét hallgatni rémálom. Semmi mély hang, magas még úgy ahogy van, de bóvli a hangzás... Hogy tudnám visszarakni a 2.3.6-ot? A fent írt linkeken már rég nem érhető el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.