Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) i400 válasza laci1892 (#49) üzenetére


i400
senior tag

engem is zavarnak ezek a dolgok, a túltolt álszent zöld dumával fedett sz@rrágás és profitmaximalizálás :)

(#52) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Nagyon vicces ez ennyiért.
De valahogy nincs kedvem rajta nevetni.

(#53) Teal'C válasza klaya86 (#38) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha kicsit beleolvasnál a dolgokba akkor felfognád hogy 25w os töltővel töltöttem. De legyen igazad végre ideböföghetél valamit. Már bocs de nem bírom az ilyeneket. Az 5 kiló meg aztán végképp nem tartozik ide én pl tisztában voltam a vásárláskor hogy a samsung milyen töltéssel dolgozik és így vásároltam meg.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#54) Thom!


Thom!
veterán

27MP soha sem volt opció nem is lesz!
108MP/4 amit bármilyen programmal resize-ingolsz.

Ez a teló rosszabb mint S20 volt, minden téren hatalmas csalódás.
Pozitvium: jó kamerák, viszont xar jpg motor, kijelző és az összeszerelés csillagos 5, minden más pedig rém gyenge.

(#55) Thom!


Thom!
veterán

A Samsung 4nm-es és az ARM új architektúrája minden rossz gyökere. 2021-ben és 2022-ban lerövidíti az Android zászlóshajó telefonok akkumulátorának élettartamát.

(#56) Schuler888 válasza Razzul (#46) üzenetére


Schuler888
senior tag

Te mirol beszelsz? Kevesbe melegszik mint a tavalyi 2100 vag az s888 vagy az idei snap8gen1... :F

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#57) Noukoum válasza Teal'C (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Abban van valami hogy az ember azért vesz ilyen telefont mert sokat szeretné használni, ha már az üzemidő nem túl acélos akkor a töltés lehetne gyorsabb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) Teal'C válasza Noukoum (#57) üzenetére


Teal'C
addikt

Van igazság nem is erről beszélek de ezek tudatában vásároltam meg! Szerintem ez a lényeg. Más is így vásárol vagy így kéne és nem azért mert tud villogni meg fikázni pár hsz-ben. Aki meg meg sem veszi az no komment. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59) Ixion77


Ixion77
őstag

Törlendő

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#60) sirály69 válasza Teal'C (#15) üzenetére


sirály69
őstag

Ennyi idő alatta MI11 Ultra teljesen feltölt... :DDD

Szerver Hosting Debrecenben

(#61) #40047616 válasza Schuler888 (#56) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ez így szép és jó is lenne (mármint a melegedés és a fogyasztás) a probléma csak az hogy a teljesítmény meg a tavalyi soc (exynos) szintjén van. Grafikus téren meg még talán ott sem. És még csak nem is a snapdragon-nal állítottam párhuzamba mert azokhoz képest fasorban sincs ez az amd gpu.

(#62) NY_A válasza Noukoum (#57) üzenetére


NY_A
őstag

Egyelőre az üzemidőt sem feltétlenül temetném. Ma 4. napja használom. Első 2 nap gyalázatos volt, de nem is vártam igazából mást. A tegnapi napom már kifejezetten jó lett, ugyan olyan felhasználás mellett mint a 21U simán hozta azt a szintet. A mai nap pedig hasonlóképpen alakul. Melóban vagyok, reggel 7 óta 29% merültem 2:42 a kijelző időm. Ez már annyira nem szörnyű. Nálam ha így folytatja a 21U szintjét fogja hozni, és ez remélhetőleg csak javulni fog.

(#63) gasszisztens


gasszisztens
tag

Azért kíváncsi vagyok hogyan alakul majd tovább az S22 ultra lehet hogy egy fél év múlva érdemes majd beruházni rá de véleményem szerint most nem.

(#64) Tin válasza Schuler888 (#56) üzenetére


Tin
veterán

3x akkora hűtés van benne....

(#65) Juhaszatti válasza Tin (#64) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Más a hűtés a Snap Gen 1-es verzióban, meg ebben?

(#66) Razzul válasza #40047616 (#61) üzenetére


Razzul
senior tag

Pontosan, az új Exynos és a 8gen1 is alig-alig erősebb benchmarkokban és Genshinben mint a tavalyi processzorok, ellentétben jóval többet fogyasztanak és jobban melegednek. Ez nem előrelépés.

Stat crux dum volvitur orbis

(#67) Tin válasza Juhaszatti (#65) üzenetére


Tin
veterán

Szerintem nem, de más a hűtés az S21U és az S22U között. Utóbbiban hatalmas hűtőpad van.

Itt megnézheted: [link]

(#68) Tin


Tin
veterán

Most nem lövöm le a poént. Összehasonlító töltés teszt S22U 45W + S21U 25W + i13PM + P6PRO + OP10PRO

videó: [link]

ui: phonearena, szóval ne engem köpködjetek

[ Szerkesztve ]

(#69) Juhaszatti válasza Tin (#67) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen ezzel tisztában vagyok, csak a kolléga az idei Snapdragonhoz is hasonlította.

(#70) Bone123 válasza Juhaszatti (#47) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

27 megapixelre én skáláztam le, mintegy megkeresve az ideális felbontás, vonalélesség, méret balanszot.

(#71) Juhaszatti válasza Bone123 (#70) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Világos, akkor nem olyan opció mint ahogy én gondoltam. Köszi.

(#72) Tin válasza Juhaszatti (#69) üzenetére


Tin
veterán

Hát öööö... nem :) A tavalyi kettőhöz hasonlította, és leírta, hogy az SD8G1-hez képest is kevésbé melegszik, ami érthető, hiszen abban sokkal bikább a GPU. Az előző genhez képesti hűvösebb működést pedig maximum a nagyobb hűtés igazolja, de pont nem a szuperhatékony SOC. Amúgy a tesztvideókban mérnek hőmérsékletet, 1 fokról beszélhetünk, utána throttling, ezt a Samu mindig 40 fok készülékház körülire állítja be. A "kevésbé melegszik" tehát maximum empirikus hétköznapi tapasztalat lehet ugyanazon embertől, aki mindkettőt (hármat, négyet) használja.

(#73) Juhaszatti válasza Tin (#72) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A tavalyi kettőhöz hasonlította, és leírta, hogy az SD8G1-hez képest is kevésbé melegszik"

Ezt mondom, most írod te is, hogy az ideihez is hasonlította.
De a többiben egyébként igazad van.

(#74) Thom! válasza Bone123 (#70) üzenetére


Thom!
veterán

Szia Bone!

108MP módban a részletjavító aktív volt-e?

(#75) zozzo72 válasza Aryon87 (#40) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Jövő karácsonykor simán megkapod kettőötvenér'...

(#76) Aryon87 válasza Bone123 (#70) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt a Samu hasznosíthatná is, mert 27 megapixelen baromi jó a minőség :K
Mivel tudod leskálázni ha nem titok?

zozzo72 azért addig nem várnék. Jövő júliusban már remélhetőleg jó áron lesz szolgáltatónál és remélhetőleg a kamera is pöpecre lesz csiszolva addigra.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#77) LosBlancosRM válasza Tin (#68) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ha azt nézzük, hogy az iPhone nem kér enni nap végén, nem merül éjjel, akkor ez nem is rossz eredmény.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#78) Tin válasza Juhaszatti (#73) üzenetére


Tin
veterán

Olvasd el az egész threadet az elejéről. OP-nak igaza van abban, hogy a teljesítménytöbblet szinte semmi, cserébe sokkal komolyabban kell hűteni. Erre volt az érv, hogy kevésbé melegszik, hát persze, mivel sokkal nagyobb hűtést kapott. Az SD8G1-es összehasonlító teszteket várjuk meg, de ott nem csodálkoznék a GPU miatt a még nagyobb hőtermelésen. Ergo, az eredeti állítás a korrekt, miszerint a SOC még jobban melegszik a tavalyinál. A SOC, nem a készülék a 3x akkora hűtővel együtt.

(#79) Bone123 válasza Aryon87 (#76) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Photoshop, számítógépen, de bármelyik képszerkesztő leméretezi.

(#80) Tin válasza LosBlancosRM (#77) üzenetére


Tin
veterán

Igazából ebben a tesztben jobban látszik a 45W töltés eredménye, bár a tesztelő elmondta, hogy az csakis a vastagabb saját kábelével tud 45W-ot, és hát a teljes feltöltésnél 12p az előnye, ami nem sok. Ami, mint szintén elmondja, pár perces diffi, mert többet teszteltek, és nem mindig percre ugyanannyi jött ki az egyes tesztekben. De ez a 12p már valósabb lehet a másik, 3 perces különbségnél. Mindenesetre nem sok. Aki most veszi, annak megérheti, de emiatt szerintem hülyeség megvenni a 45W-os töltőt kábellel jó drágán.

(#81) Aryon87 válasza Bone123 (#79) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszönöm :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#82) klaya86 válasza Teal'C (#53) üzenetére


klaya86
senior tag

25w-al bohóckodsz, mert 5 kilóért a nyamvadt 45w-os fej sem fér bele. Használd egészséggel.

(#83) NY_A válasza Tin (#80) üzenetére


NY_A
őstag

Én a 45w töltés előnyét abban látom, hogy pl én kb. 30%ra merülök a nap végére és 85%-ra töltöm. Tegnap ezt a töltést 21 perc alatt tette meg. Ma ki fogom próbálni 25w-al is, kíváncsi vagyok az mennyi idő lesz.

(#84) Tin válasza NY_A (#83) üzenetére


Tin
veterán

Direkt néztem a teszt közepét, a legnagyobb különbség 12-13% volt, de akkor a 45W már meglódult, a 25W még nem. Szerintem ott se lehet több, mint 10p különbség. Nyilván akármennyivel gyorsabb, jobb, tehát ha az a kérdés, hogy 25W vagy 45W töltőt vegyen az ember, egyértelműen az utóbbit. De ha van 25W, én nem ruháznék be 45W-osra külön emiatt.

(#85) hajbel


hajbel
addikt

Idén sem veszek Samsungot. A szoftvert még lenyelném a kameráért cserébe, de ennyiért ne legyen generációs hátrányban a soc. Hülyének nézik az európaiakat? Akkora zsákutca ez az Exynos, mint tv fronton a qled. Ideje lenne ezt is belátni már.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#86) leslien válasza hajbel (#85) üzenetére


leslien
nagyúr

Hülyének nézik az európaiakat? Akkora zsákutca ez az Exynos,

sajnos csak akkor lesz stop nekik, ha pl Note 7 szintű katasztrófa ér minket..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#87) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Valakinek megjött már az 512-es?
SES westendbe rendeltem 10-én személyesen kifizetve de azóta semmi. tab s8 ultra már rég a kezembe van :W

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#88) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Számomra örök rejtély marad, hogy egy ilyen erős márkanevet mint a Note, miért kukázták a marketingesek :F

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#89) Tin válasza SX Wave (#88) üzenetére


Tin
veterán

Nem kukáztak, újrafelhasználták nem?

Gondolj csak bele. Megspórolták két modell kifejlesztését. Először is, nem jött tavaly N21U, és idén nem kellett semmilyen design fejlesztést csinálni az S22U-hoz, felhasználták az N20U designt. És eladták úgy, hogy kapsz extrát :)

De a legszebb, hogy mellécsapták a kísérleti új AMD alapú SOC-ot, ami láthatóan nem az igazi, és az EU-val leteszteltetik, jövőre meg, ha esetleg nagyot fejlődik az is, eladják még egyszer, hiszen most is hányan rohannak tesztek nélkül elővásárolni :)

A legjobb, hogy amikor az Exynos990-el jött ki az N20U, és tudottan nem sikerült jól, legalább az Exynosos változatok alapból 256GB alap tárhellyel jöttek, míg az amcsi modell 128GB-al. Na, idén az alapmodell 8GB rammal jön :D

Méghogy rossz a marketing?

[ Szerkesztve ]

(#90) kalimist válasza Thom! (#55) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az Arm magok rendben vannak ha a TSMC gyártja. A Dimensity 9000 magasabb frekvenciákon üzemel mégis kevesebbet fogyaszt és jobb az energiahatékonysága, mint a SD 8 Gen 1-nek.

GB5:

[ Szerkesztve ]

(#91) Thom! válasza kalimist (#90) üzenetére


Thom!
veterán

Samsung node a hibás tudtam eddig is.
Nem értem miért nem a TSMC gyártja a SD 8 gen1-et.

(#92) north1992 válasza Teal'C (#58) üzenetére


north1992
csendes tag

Én személy szerint megköszönöm az akku tesztet, rálátást nyújtott egy két dologra :C

(#93) kalimist válasza Thom! (#91) üzenetére


kalimist
aktív tag

Olcsóbb a Samsung. :) Bár most megint a TSMC N4-et rebesgetik a "ráncfellvart" SD 8 Gen 1 kapcsán 2022 év vége felé. Nem tudom lesz-e belőle valami mert lassan az A16 gyártását is el kell kezdeni N4-en és több hónap mire a nyers waferból megmunkált szilikon lesz.

[ Szerkesztve ]

(#94) icecave


icecave
nagyúr

Sestore-tól minden nap kétszer kapom ezt, mert a kosárban maradt egy N22U:

Hát persze, fogy a nem létező készlet :D

[ Szerkesztve ]

(#95) Memmaao válasza Tin (#80) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem note 10 plus és tab s7 plus esetén is simán megy a 45W töltés a 3A kábellel, nemcsak az 5A vastaggal.

My name is Bond, James... Dean.

(#96) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Oktatás miatt ma jó sok órát telefonáltam. Egy kissé sokallom, hogy 1 óra telefonálás majdnem 20%-ot harap ki az üzemidőből. Le is merítettem 36%-ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97) Teal'C válasza klaya86 (#82) üzenetére


Teal'C
addikt

Meg van rendelve. Ismét azt javaslom hogy olvass ne csak böfögj.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#98) bigdigit


bigdigit
addikt

Jó ez végre megszabadultam S21 bugjaitól egyenlőre.

(#99) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyi penzert ne docogjon.

(#100) Teal'C válasza north1992 (#92) üzenetére


Teal'C
addikt

Nincs mit ezért vagyunk itt. Mindenki tegye túl magát a szarságain ha kell vedd meg ha nem kell mert szar fos akkor meg arrébb lehet menni szerintem. De senki ne vegye személyeskedésnek :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.