Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Bici válasza Tools (#346) üzenetére


Bici
félisten

Én a galaxy S2-t sem tudtam egy kézzel kezelni, pedig nem fogtam át. A bal oldali részét a képernyőnek nem érem el még 4,3 col esetén sem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#352) Atus85 válasza ForRedGlory (#350) üzenetére


Atus85
aktív tag

És miket tud? Csak fotó videó mentés? Vagy ugyanolyan mint az iPhonnál hogy csinál backupot is a telóról? Alkalmazásadatokat is ment? Tudom erre titanium backup a legjobb csak kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#353) celeke


celeke
csendes tag

T-mobile-os ismerősöm mondta, hogy novemberben, de legkésőbb karácsonyra kapható lesz az üzletekben, az árak alakulásáról még nincs hír! :(( :(( :((

[ Szerkesztve ]

(#354) Demens


Demens
tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy ilyen spen-t lehet-e más készülékeknél is használni? Vagy egyáltalán lehet-e kapni külön?
Elnézést, ha hülye a kérdés. :B

(#355) APC ADAM válasza Demens (#354) üzenetére


APC ADAM
tag

S2vel és S3al nem ment, gondolom mással se megy.

(#356) Cyberpunk válasza Demens (#354) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem megy, ez speciálisan csak a Note kijelzőjéhez fejlesztett, a Wacom-al közösen. Tehát nem egy egyszerű kapacitív stylus.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#357) Demens válasza Cyberpunk (#356) üzenetére


Demens
tag

Nagy kár, pedig én szerettem anno a WinMobile-nál a stylust, ott inkább a rendszerrel volt a gond. :D

(#358) Zolesz007 válasza Demens (#357) üzenetére


Zolesz007
őstag

Kapacitív stylus amúgy van sztem bármelyik GSM boltban vehetsz, párszáz forintos tétel. Csak a Note extráit nem tudja, csak az ujjadat helyettesíti. :))

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#359) Benetnes válasza celeke (#353) üzenetére


Benetnes
tag

Már most kapható a Partnerogsm-nél 149-ért!
Ez így már nem olyan vészes, bár lehet elírás is! :))

(#360) Cyberpunk válasza Benetnes (#359) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja bolti garival. ;] Ami sz@rt se ér.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#361) ronson88 válasza ForRedGlory (#350) üzenetére


ronson88
tag

Meg tudnád nézni, mi a product code-ja a készülékednek?
Úgy tűnik, perpillanat minden boltban ázsiai beszerzésű készülék kapható, bolti garanciával.

(#362) Tools válasza celeke (#353) üzenetére


Tools
csendes tag

Vodafone pedig 1-2 héten belül fogja árulni

(#363) k5.20 válasza ronson88 (#361) üzenetére


k5.20
senior tag

Akiknél eddig rákérdeztem, mindegyiknél ilyen volt.

(#364) Tools válasza Fradipuma (#348) üzenetére


Tools
csendes tag

próbáld meg átrakni angolra, nekem nexus7en is csak így megy

(#365) ForRedGlory válasza ronson88 (#361) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jaja keleti :)

(#366) bigmasterg válasza Cyberpunk (#356) üzenetére


bigmasterg
addikt

... és a rendes wacom tollak mennek a note-al ? :)

szerk.: igen, gondolom a 10"-os tabb-al is.
Így érdekes a dolog, a wacomnak elég jó kis tollai vannak. :)

szerk2.: Persze nem biztos, hogy tényleg megy minddel.

+ [link] és a videó leírása.

[ Szerkesztve ]

(#367) Cyberpunk válasza bigmasterg (#366) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azt még nem próbáltam, de ha tippelnem kéne szerintem nem.;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#368) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Igen végre ez igazi cseme! Megvenni meg csak 1-sek tudják,mink viszont legalább láthatjuk,olvashatunk a Luxus telcsiröl. :C

föolvaso

(#369) Bone123 válasza bigmasterg (#366) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hm. De honnan tudja a Note, hogy a Pen törölni akar?

Amúgy kíváncsi lennék, h egy ilyen "férfiasabb" toll képes-e aktiválni az érintőbillentyűket, mert az S-Pen nem, ami elég zavaró lehet.

(#370) ForRedGlory válasza Bone123 (#369) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Onnan, hogy van egy törlés "ikon", amire rákattintasz, majd törölsz.

(#371) DS39 válasza Bone123 (#369) üzenetére


DS39
nagyúr

van a pen-en egy gomb, amit megnyomva törölsz és nem írsz

(#372) bigmasterg válasza DS39 (#371) üzenetére


bigmasterg
addikt

Volt korábban wacom táblám. Ott a pen végén van egy másik (szintén sok pontos nyomásérzékelős) gomb és a tollat megfordítva lehetett törölni. A toll oldalán lévő gombbal más funkciót lehetett elérni. (pl.jobb egérgombnak megfelelőt, vagy ecsetméret állítást stb.)
Azon én is meglepődtem egy kicsit, hogy a video alapján itt is töröl a wacom toll végével.

(#373) Tools


Tools
csendes tag

Itt is van egy kis teszt, videó és fotózás összehasonlítás (Note vs Note2) :
http://www.sammobile.com/2012/10/11/review-samsung-galaxy-note-ii-gt-n7100/

A képek kontrasztosabbak a Note esetében, viszont egy képszerkeztővel állítva a kontraszton 1:1 -ben ugyanazt a képet lehet kihozni. Szóval a mínőség sztm ugyanaz, a többi szoftveresen fejleszthető.

(#374) Bone123 válasza Tools (#373) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Fura, szerintem a Note1 képei sokkal jobban sikerültek. Más képen is feltűnt, hogy a Note 2 alulexponál.

[ Szerkesztve ]

(#375) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Hm.. Nemrossz :D én mondjuk tuti "fülessel" telefonálnék vele.:)

Több készülékbe is betehetnék ezt az "ablakos" cuccot., hogy több alkalmazás fusson a képernyőn..:D sztem kisebb kijelzőn (3,7 vagy 4"-n) is még hasznos lenn.:D kisebben már semmiképp :/ de nagyon tetszik ez a funkció

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#376) ForRedGlory válasza DS39 (#371) üzenetére


ForRedGlory
félisten

. hülységet írtam :DD

[ Szerkesztve ]

(#377) Tools válasza Bone123 (#374) üzenetére


Tools
csendes tag

Igen, pont ezt írtam. Kiváncsiságból letöltöttem egy Note2 -vel készűlt fotót, állítottam a kontraszton és pont ugyanazt a képet kaptam mint amit a Note1 csinált. Tehát csak kontrasztban van különbség, ami szerintem optimalizálható lesz a jövőben.

(#378) Ricsirics


Ricsirics
csendes tag

Nekem tuti ez lesz a DHD után, nagyon tetszik. Aki úgy sem veszi meg, az ne fikázza már, ezt a legkönnyebb...

(#379) Tools válasza Ricsirics (#378) üzenetére


Tools
csendes tag

sztm inkább az iphone-t a legkönnyebb fikázni :) Nekem meg a Note1 után, amint megérkezik a vodához..

(#380) winhelper


winhelper
tag

Csak érdekesség ként:
Itt van előttem a Wacom táblám és, bár nekem Note van, sem az S-Pen nem vezérli a táblát, sem a Wacom toll nem vezérli a Note-ot.
Viszont ha a Note 2 kompatibilis a Wacom táblámmal.... ;]
A végén még elcsábulok én is.... :DDD
Grafikusként nem véletlen vettem a Note-ot az SIII helyett.

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#381) nggabi válasza winhelper (#380) üzenetére


nggabi
nagyúr

a nót1-nek is a wacom gyártotta a cerkát, szal túl sokra ne számíts.

viszont xda-n azt írják h egy csomó kompatibilis a note1-el is [link]

"szenyor dzsíííí"

(#382) notefan válasza Bone123 (#374) üzenetére


notefan
csendes tag

Nekem már szeptember végén is feltűnt, hogy valami gond van a note2 képekkel de akkor te az ősznek tudtad be a különbséget ;] Akkor még nem volt fenn a phonearenás összehasonlító teszt.[link] Ott már látványos volt a különbség pl a pálmafás képnél.Abban reménykedek, hogy egy későbbi szoftver javítani fog a minőségen, elvégre ez egy bsi szenzoros modern modul. Még örültem is neki először, hogy nem a felbontást növelték ugyanakkora szenzorméret mellett hanem csiszoltak az eddigin, de nem jött be.

www.asztal.blog.hu

(#383) nggabi


nggabi
nagyúr

tényleg, a mass storage megy a belső sd-vel? vagy az s3 féle mtp-t erőltetik itt is?

"szenyor dzsíííí"

(#384) Tools válasza notefan (#382) üzenetére


Tools
csendes tag

Hát minden tesztben csak ezt húzták le - ami szerintem (remélem) orvosolják szoftveresen későbbiekben - de minden más hibátlan ;)

(#385) Bone123 válasza notefan (#382) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Tucatnyi másik kép viszont jól sikerült, főleg a közeliek. Arra gondolok tehát, hogy nagy dinamikatartományú képeknél, mint ég...és föld, vagy rosszul mér a gép vagy a fénymérés módja nem ideális, és alulexponál. Valszeg szoftveres a dolog, mert a kamera 100% megegyezik az S3-éval, és ott és a legtöbb tesztben is rendben vannak a képek. De jó pár a fenti körülmények között alulexponált. (de legalább nem lilul).

(#386) Tools válasza Bone123 (#385) üzenetére


Tools
csendes tag

én is láttam nagyon szép fotókat, pl:
http://dl.xda-developers.com/attachdl/083a6e79577ee1d603064a1a4209063c/507745a0/1/3/9/3/1/5/4/2012-10-06_13.13.28.jpg

(#387) Bone123 válasza Tools (#386) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mondjuk a SlashGear képei igen jól sikerültek, pedig esős, őszi fényviszonyok között készültek: egy, kettő, három, négy - ez meg kifejezetten ellenfényben, mégis rendben van, összehasonlíthatatlanul élesebb, részletgazdagabb, és szaturáltabb (természetes határokon belül) az itteni tesztfotóknál. Szal vagy 1-2 készülék gyengébben szuperál a többinél, vagy esetleg belóg egy ujj a fény és fókuszmérő elé? :F

(#388) bigmasterg válasza Bone123 (#387) üzenetére


bigmasterg
addikt

De még lehet, hogy játszottak a fényképező beállításaival és/vagy csak a legjobbakat rakták fel.

[ Szerkesztve ]

(#389) notefan válasza Bone123 (#385) üzenetére


notefan
csendes tag

Azért van Samuéknál időnként 1-2 butaság.Ha a modul egyezik az s3-mal miért nem lehetett annak a szoftveres beállításait átvenni.Számít-e hogy ezt már JB környezetbe kellett ültetni? Egyébként az új s3 mininél is nagyot néztem, hogy ez mi ez? A note2-nél még a mali400-at érzem kicsit szűk keresztmetszetnek, a procival ki lehet békülni az optimus g fényében is, de az zavar hogy a linkelt oldalon mp4 beállításokhoz ilyen alacsony full hd bitrátát javasolnak az iphone5-höz képest.[link] http://www.tablet-video-tips.com/enable-1080p-videos-playable-on-iphone-5/ Erről mit gondoltok?

www.asztal.blog.hu

(#390) notefan


notefan
csendes tag

Ez a note2 javasolt beállítása [link] A nexus 7-nek is magasabbra szabták az optimális bitrátát pedig ott a fps is ugyanaz [link]

www.asztal.blog.hu

(#391) Remiel válasza Tools (#362) üzenetére


Remiel
őstag

Biztos lesz a Vodánál?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#392) Tools válasza Remiel (#391) üzenetére


Tools
csendes tag

biztos forrásbol tudoü, illetve a vodafonesmartstore is megerösítette, hogy okt. közepe-vége érkezik

(#393) Bone123 válasza notefan (#390) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A Note 2 19Mbit-en rögzít videót, úgyhogy kötve hiszem, hogy 1Mbit lenne az ideális lejátszásra. Inkább a fejlett x264 MKV tömörítés a gond, ez egy PC-s formátum, és a 3-4 Mbitre zsugorított tökéletes minőségű 1080p rip bizony kifog a legtöbb rendszeren (BS Player javallott lejátszásukhoz). Ha konstans a bitráta - lásd a saját videók lejátszását - és alacsony a tömörítés, akkor mindennek rendben futnia kell, gátat max az SD kártya teljesítménye szab, belső memóriáról érdemes HD-t visszajátszani, amúgy meg MKV helyett MP4-et preferálni "beszerzéskor".

(#394) Remiel válasza Tools (#392) üzenetére


Remiel
őstag

és vajon csak a smartstore-ban lesz kapható?

persze ár gondolom még nincs

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#395) Tools válasza Remiel (#394) üzenetére


Tools
csendes tag

hát ez jó kérdés... az viszont biztos hogy ott lesz. Árat csak akkor mondanak, ha készleten lesz

(#396) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ez itt a reklám helye. Nóta2 makró a legjobb kóláról :DDD
Coca-Cola fanok kííííméljenek ;]
Gyakorlatilag az első képem Nótával, de makróban nagyon erős lesz a telefon. Hétvégén meg készül úgyis az összehasonlítás, meglátjuk mi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#397) nggabi válasza ForRedGlory (#396) üzenetére


nggabi
nagyúr

nőipija ;]

mtp mód van vagy mass storage? :R

"szenyor dzsíííí"

(#398) ForRedGlory válasza nggabi (#397) üzenetére


ForRedGlory
félisten

miazhogynőipija? Emésztea.... :)

nincs Mass.... csak az intézős borzadály....

(#399) Nazara válasza ForRedGlory (#396) üzenetére


Nazara
őstag

Tyűha. :)

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#400) ForRedGlory válasza Nazara (#399) üzenetére


ForRedGlory
félisten

AZ Alairasod vege tetszik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.