Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Davzone válasza EasyKnight (#23998) üzenetére


Davzone
senior tag

Azert sima kopas miatt nem vonjak meg a garit.
Mennyire utott?
Kep esetleg?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#24002) EasyKnight válasza Davzone (#24001) üzenetére


EasyKnight
tag

Még nincs nálam a készülék, de elhihetitek, így nem tudok képet csinálni. A hátlap sajnos tényleg nem a legszebb, de nem láttam rajta semmi esésre utaló dolgot.
És, mivel még nincs nálam, nem tudom, hogy milyen chip készlet van benne. A garanciáról is csak ennyit tudok, de mivel bevitte, így valószínű, hogy csak "szolgáltatós garancia" volt érvényben.

Viszont a válaszokat köszönöm. :DD

(#24003) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Úgy néz ki, hivatalosan nem kapjuk meg a Note3 ficsörjeit! Ezt csiripelik a verebek... :W

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24004) Markizmark válasza Bélaaaa (#24003) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor meg minek a 4.3? :D Csak a KNOX szivat majd benne minket, előnye nem lesz az update-nek.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#24005) Dr V válasza EasyKnight (#24002) üzenetére


Dr V
őstag

A hátlapom nekem sem szép, pedig vásárlás után másnap kapott egy tokot. Sztem a legfelső lakk réteg kopik, ami "természetes".

(#24006) fdisk válasza Bélaaaa (#24003) üzenetére


fdisk
őstag

Van vmi link is ami ezt igazolja? :U

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24007) korcsillio


korcsillio
őstag

Mit ajánlott használni mobelnet-adatforgalmo kímélés szempontjából,fb app vagy inkább böngészöböl megnyitni?

(#24008) zsolt501 válasza korcsillio (#24007) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Böngésző, mert az app állandóan figyeli a FB-t

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24010) korcsillio válasza zsolt501 (#24008) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi!

(#24011) Bélaaaa válasza fdisk (#24006) üzenetére


Bélaaaa
őstag

(#24012) Davzone válasza EasyKnight (#24002) üzenetére


Davzone
senior tag

A szolgaltatoi grancia az ugyan ugy premium ha jol tudom.
Hatlapot meg lehet cserelni es akk nem lesz rajta kopas...
Nagyon erdekel milyen kulserelmi nyom alapjan vontak meg garanciat...

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#24013) Davzone válasza Lecs@ (#24009) üzenetére


Davzone
senior tag

Ugy latom a statusbar atlatszo mint az s4nek vegre :)

Ha minden igaz akk egyezik az S3 buildje ezzel, es abban is atlatszo a statusbar. Remelem itt is az lesz.
Ez az egyetlen dolog ami elrontja az osszhangot jelenleg, es ha ezt a 4.3 megoldja root nelkul akk csodas.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#24014) zsolt501 válasza Bélaaaa (#24011) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha ez így lesz, akkor ez volt az utolsó samsung telefonom, mert bizony lazán vinné a hardver az új dolgokat.

Ezzel a telóval még kihúzom 1-2 évig utána más márka után nézek, mert amit a samsung csinál az egy vicc, de nem szoftver fejlesztés...
Magával a hardverral bajom nincs, félreértés ne essék, de sajnos mindig a szoftveron csúszik el a samsung az utóbbi pár évben nálam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24015) Bélaaaa válasza zsolt501 (#24014) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mondasz valamit!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24016) korcsillio válasza zsolt501 (#24014) üzenetére


korcsillio
őstag

S3 is jó telefon de ott még rosszabb az optimalizálás :(
Note 2-vel eddig nagyon elégedett vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

(#24017) zsolt501 válasza korcsillio (#24016) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Majd kiderül, hogy mennyi bug lett javítva, mert azért rendszeresen belefutok néhányba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24018) ERPY válasza zsolt501 (#24014) üzenetére


ERPY
őstag

Nekem is ez volt az utolsó samsung készülékem, pedig gyúrtam a 3-ra, de a védelmi baromságok miatt felejtős számomra. Viszont ennél kisebbet már nem szeretnék, szal jelenleg várok. Remélem valaki kihoz hamarosan valami jót, amire majd lehet cserélni. Addig persze tökéletes ez is. A samsung meg bekaphatja, hogy így hanyagolja a note 2-őt, szégyen rájuk nézve.

(#24019) fdisk válasza Bélaaaa (#24011) üzenetére


fdisk
őstag

Ha ez tényleg igaz,akkor lehet,h ez volt nekem is az első és utolsó samsung telóm.
De várjuk meg az update-et.Az a biztos.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24021) fdisk válasza a 9. utas (#24020) üzenetére


fdisk
őstag

Részemről nem is a hiány,inkább a frissítések nyögvenyelős kiadása ami bosszant.
De én elvagyok a 4.1.2-vel is.
Csak akkor tenném fel a 4.3-t,ha javítanának az üzemidőn jelentősen.
Ha a Nexus 5 nagyobb akksival,és bővíthető memóriával jött volna ki,egy percig sem gondolkodnék a váltáson.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24022) zsolt501 válasza fdisk (#24021) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony és a bug-ok hibajavítása is reménytelen, mert február óta nem jött hibajavítás, holott jócskán van hiba amit lehetne javítani, pl. az akku merülése, visszajelzés hibák, de még nem egyet tudnák felsorolni amik még mindig nem lettek javítva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24023) Bélaaaa válasza zsolt501 (#24022) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Meg azért mégis csak csúcs telefonról van szó! Egy alverzió frissítés történt csak 4.1.1 --> 4.1.2. Ezis miért? Mert javították kernelszinten az eMMC hibáját.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24024) korcsillio válasza zsolt501 (#24022) üzenetére


korcsillio
őstag

Nekem ettöl jobb telefonom nem volt még(eddig).

(#24025) gyuri81 válasza korcsillio (#24024) üzenetére


gyuri81
veterán

Az ilyen kijelenteseken mindig jót mosolygok :-D
hogy a gyikba lett volna ettől jobb telefonod? Ha megveszed mindig a csúcs készüléket akkor mindig "eddigi életed legjobb telefonja" lesz a kezedben.....

A felefon fejlesztés előre halad, nem hátra :-D

(#24026) korcsillio válasza gyuri81 (#24025) üzenetére


korcsillio
őstag

:D

(#24027) zsolt501 válasza gyuri81 (#24025) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A szoftver bug mentességét, én visszalépésnek érzem az előző telefonjaimhoz képest sajnos... mint írtam a hardver nem rossz, de a szoftver sajnos messze áll attól hogy tökéletesnek mondjam, de ez sajnos az Android és a Samsung hibája.

Sokkal többet ki lehetne ebből a hardverból hozni, de sajnos ezt kaptuk, úgy látszik kell még pár év ahhoz hogy az android és az őt alkalmazó gyárak észhez térjenek, mert ez a szoftveres támogatás siralmas,
Sajnos sok esetben külsősök által (főzőtt) romok is stabilabbak tudnak lenni, és ez is a gyártók hibája. El kellene már oda jutni, hogy ne keljen a gyártó szoftverét toldozgatni foltozgatni, mert ez nagyon negatív így az én szememben.
Azt kell hogy mondanom hogy idáig két gyártó volt aki odafigyelt a hibajavításokra, és ez nem a Samsung volt, az egyik annak idején a Nokia volt, a másik az Apple volt, mind a kettő esetében odafigyeltek a felhasználók visszajelzéseire főleg az ős Nokia, és bizony nem voltak ilyen bug-ok amiktől a falra tudok mászni.
Az Apple egy más tészta volt, ott is voltak problémák, de a hibajavítások elég hamar érkeztek, na meg a fő verziók azok is szépen érkeztek, pl volt egy iPhone 3GS-em amit 3.1-es szoftverrel vettem, és bizony a frissítések szépen jöttek amíg megvolt egészen a 6-os verzióig...Nos ezt bizony itt a Samsung esetén el lehet felejteni, ez egy más világ... Jól mondta az ismerősöm ha nem Nexust veszel el lehet felejteni a szoftver frissítést, én nem akartam elhinni neki, de ma már be kell látnom, hogy igaza volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24028) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

A Samsungnak elég, hogy milliószámra veszi a nép a sok bunkofont...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24029) zsolt501 válasza Bélaaaa (#24028) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Van benne valami, a felhasználói elégedettség meg szépen le fog majd csúszni egy idő után, és lehet majd gondolkodni, hogy hol is rontották el.
Tudom fogyasztói társadalomban élünk, de csúnya dolog hülyének nézni a felhasználót.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24030) Bélaaaa válasza zsolt501 (#24029) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nézd meg: Note II egy éve: ~150.000Ft volt. Note III most: ~200.000Ft. Veszik, viszik, mint a cukrot!

Nem hinném, hogy 50.000ft-al többet érne most a N3, mint az N2 egy éve.

A lényeg, lehet még emelni az áron, akkor is venni fogja a nép. A N4 várhatóan 250.000-270.000-el kezd?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24031) zsolt501 válasza Bélaaaa (#24030) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én erre már nem leszek kíváncsi, sem vevő ezzel a szoftver feltétellel, nem lopom én a pénzt, hogy évente cserélgessek telefont... :(

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24032) lajozs


lajozs
aktív tag

Nem értem ezt a sok negatív ekézést...
Mondjatok három (na jó, egy) olyan rendszert vagy akár konkrét készüléket, amely hibátlan, észrevételmentes lenne/volt! Ne gyertek ős Nokiákkal - hol volt a mostani sokoldalúság, bonyolultság azoknál? Örültünk, persze, ha telefon-naptár-névjegytár funkcióját hibátlanul(?) ellátta. Most meg úristen, nem lapoz gördülékenyen a mittudomén hogyan hullámzó-örvénylő háttér előtt a legújabb meghackelt játék. Az imént dícsért iOS-ek jobb képességű tulajai meg lakkozott rendszerük fölött rajtunk irigykedve csikorgatják a fogukat magatehetetlenségükben (meg anyagi kitettségükben).
Szóval tök fölösleges állandóan füstölögni: aki csak erre hitelesített, az életben nem lesz elégedett új meg még újabb cuccaival sem.

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#24033) zsolt501 válasza lajozs (#24032) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem arról van szó, hogy van e tökéletes, hanem arról, hogy a gyártó foglalkozik e a szoftver hibáinak kijavításán, vagy csak az eladás növelés lebeg a szeme előtt. Most az utóbbival állunk szembe, ami elég sajnálatos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24035) Bélaaaa válasza lajozs (#24032) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ezt is megértem, de azok a készülékek ilyen árban voltak, mint ezek? :DDD

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24037) lajozs válasza zsolt501 (#24033) üzenetére


lajozs
aktív tag

és @Bélaaaa
MINDEN gyártónak az eladás az elsődleges érdeke, ami utána jön, csak nyűg. Ezen a téren a Samsung erős középmezőnyben játszik. Ha sokkal több energiát fordítana utókezelésekre, távol lenne a mai piaci pozíciójától.
Könnyű az almásnak: évente két-három újdonsággal - és a régi nimbuszra támaszkodva - nagyobb apparátust lehet e célra elkülöníteni. (N.B.: A minap nyilatkozta a Samu, hogy komoly erősítést tervez a szoftverfejlesztésre fordítani, mind átcsoportosítással, mind bővítéssel.)
Más téren: a Microsoft rálőcsölte magát az egész világra úgy, hogy röhejes félkészárukkal jelenik meg rendszeresen, hatalmas hírverés után. És vesszük-fogyasztjuk, mint a bolond.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#24038) S e t h


S e t h
nagyúr

Vki le tudná írni ,hogy milyen újítások vannak a 4.3-ban, amelyek nagyon tudnának hiányozni ha nem lennének?
Csak, hogy én is tudjam mit veszítek azzal, hogy a samu tojik ránk.Egyébként bár úgy tűnhet, nem nagyon foglalkozik a supporttal a cég, de bennem felmerült az is, annyira lelassult a fejlődés, hogy a google is egyre inkább a bullshit irányába megy, a samunál már a hajlékony kijelzőt vették elő megint.
Elmentem a héten megfogdosni egy note 3-at, a kijelzője valóban szép, de nem volt meg az a must have érzés, mint amikor 4,3-as kijelző után találkoztam a note2-vel.
Szóval egyelőre maradok a note2-nél, a samut meg ráérek akkor szidni, ha vmi olyan innovatív újdonságról maradok le, ami az új telefonokban már benne van, de nekem már nem lökik oda.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24039) lugosi válasza a 9. utas (#24036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igencsak felsőkategóriás üzleti telefon volt az annak idején.

(#24041) Markizmark


Markizmark
addikt

Számomra a jelenlegi gyári rendszer legnagyobb hibája, hogy OTG használat utána ébren marad restartig... Persze közben zsebben csöndben merül rendesen. Szerintem ez brutális bug.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#24042) Levente válasza a 9. utas (#24034) üzenetére


Levente
aktív tag

Hát, egyszerű, ismerd meg az akkori készülékeket és utána bátran kijelentheted, hogy az volt. :K

Sőt, ma sem kell szégyenkeznie, akkor sem, ha a Note 3 dupla erős, ami nem kis dolog.
Akkor sem, ha egyéb gyártók benchmark-okon felül tudják múlni, meg egyes feature-ökben is.
A Note, Note II, Note 3 messze fölötte van a konkurensek próbálkozásain az összesített tulajdonságok mentén.

Hiába próbálnak páran szintén phablet kiadásával felzárkózni, némelyik még nagyobb kijelzővel, mutatva, hogy nem értették meg, miben több a Note széria az ő készülékeiknél...

Vedd figyelembe azt is, hogy a legtöbb felhasználó a Note II képességeit sem használja ki, így az S-Pen segítségével, no meg a további, csak Samsung-on elérhető feature-ök miatt továbbra is az élmezőnyben van használhatóság és sokoldalúság terén.

Ha tetszik, ha nem, ha magam is fel tudnék pár figurát rúgni a Samu újabb húzásai miatt, ha nem, azt el kell ismerni, hogy messze a legjobb gyártó ma.
Sajnos, ez a viselkedésükben is meglátszik, nem csak a hardware tesztek összesítésein.

Tény, hogy a frissítések Note II-re nem jönnek és ami jött, az is inkább sürgős hibajavítás volt inkább és az eredménye annyi, hogy még így is hullottak az eMMC bugos készülékek, pedig elméletileg gyógyították a dolgot (kamu) és igazi eredményként az üzemidő csökkenését látom.

Nem tudom igazolni, mert nekem gyári ROM minimális ideig van/volt bármelyik PDA-mon és a root az első lépés, utána seregnyi tweak és rendszer/rezidens progi teszi értelmetlenné/lehetetlenné az összehasonlítást egy stock ROM-mal.

Avval viszont egyetértek, hogy ha portolva szépen mennek a N3 feature-ök, amik ugye FullHD-re készültek, akkor illene azokkal megspékelt stabil és jó fogyasztású ROM-mal szolgálnia a nem elavult prémium készülékek használói számára Samsung-nak.

Tény, hogy nekem már (még a Note 3 képességek előtt is) lassú a Note II, de nagyon sok tulajnak nincs szüksége sem annyi feature-re, mint nekem és ami nagyon fontos: új készülékre sem. :(((
Aljas dolog erre kényszeríttetni az embereket. :W

Alig múlt egy éves a Note II! Nem kukába való korántsem. Még a Note sem.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#24043) Koczó93 válasza Levente (#24042) üzenetére


Koczó93
őstag

+1 :)

(#24045) korcsillio


korcsillio
őstag

Nekem havonat másik telefonom volt eddig.s3 meg van fél éve(közben vettem ezt-azt),note 2 egy hete...
Kipróbáltam sok mindent de eddig nekem a n2 tetszik a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#24046) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Készülök Note 2-t vásárolni. A kérdésem hogy ha SDS-es a készülék akkor mire kell vigyázni ?

SDS:
Yes, insane chip !

:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24047) Levente válasza eladogeppc (#24046) üzenetére


Levente
aktív tag

Egyszerű: ne vedd meg!

Az enyém az volt, elsők közt döglött be, BGA-zták, után megint szarakodott, így inkább eladtam és vettem egy újat, ami több más tekintetben is jobb. Például a kijelző is szebb.

Ha SDS-es, akkor lutri az egész és nem biztos, hogy a korai kernel csere segített rajta, mert nekem sem segített. Tehát, a használattól függően nagy valószínűséggel be fogja dobni a törölközőt.

(Figyelem! Nem azt írtam, hogy biztosan, mielőtt nekem ugrik ismét valaki...)

Ha ilyen készülékem lenne, minden lag és reccenés, váratlan újraindulás a frászt hozná rám.

Akkor mernék venni insane chip-es készüléket, ha valaki garantálná (senki sem fogja), hogy a meghibásodása esetén minimum alaplap cserét csinálnak. Helyette gondolom még mindig szoftveresen buzulják, ami az én szememben NULLA értékű javítás. :o

(#24044) a 9. utas!

Szerintem meg az a hülyeség, amit itt maszatolsz. Rengeteg akkori modellekkel összehasonlító teszt jelent meg. Magad is tapasztalod, hiszen ilyen készüléked van. Kérlek, ne akard megmagyarázni azt, amit nem lehet. De ha le tudod írni, melyik kortársa és miben jobb, akkor van min csámcsogni, ilyen vaktában tüzelésre nehéz érdemben válaszolni.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#24048) eladogeppc válasza Levente (#24047) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ebben igazad van !

Nem tudtam, hogy ez az SDS ekkora bajt jelent. :R

Amúgy mit okoz az SDS a memória vesztésen kívül ?

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24050) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Nem néztem egy kicsit a fórumot és lett vagy 700 új hozzászólás... :Y

Nekem meg közben pár kérdésem:

1. Gyári ROM (4.1.2) / Samsung... tud olyat hogy ha felteszem töltőre, elinduljon alapból egy alkalmazás?
(Úgy mint a SE Xperia mini pro-mnál: gyárilag ott a kezelő és rákérdez, mit tegyen...)
Tudom, van ilyen letölthető app szép számmal és ingyen, de nem akarok telepíteni, annyit nem ér meg hogy a háttérben fusson...

2. LTE / root? Olyan egyszerű mint a Galaxy Tab 2-mnél: Odin, stb.?
Hiába van ~ 10 GB, betelik ha nem tudom átmozgatni SD-re legalább GL to SD a nagyobb játékokat.
(Ebben tuti az iPhone 4S-em: 64 GB, "sosem telik meg", igaz, ugye "zárt", mind a rendszer, mind a készülék, iTunes kell hogy jailbreak nélkül "vmennyire elérd", akksi menetközben nem cserélhető, stb.)
Itt is az van hogy root után nem lehet többet a gyári (!) szoftvert frissíteni?
Amúgy a 4.3 kb. mikor jön ki / LTE / T-Mobile? Ezt már olvastam de a T-Mobile rendesen késett (a többi szolgáltatóhoz képest) mind a mini pro-m, mind a Tab 2-m ROM frissítésével. :(((
Nem, nem akarok főzött ROM-ot. ;] Nekem nem ér meg annyit: új a készülék, garancia + biztosítás, nem akarok gondot...

3. A képernyő beégése valós / létező probléma?! Az említett egyéb "kütyüimnél" sosem hallottam erről (OK, más technológiák...), max. még régen CRT monitoroknál (sőt, úgy jó 20 éve mondjuk láttam is ilyet)... :U

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.