Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) beleszólok


beleszólok
senior tag

Bár szerettem volna elkerülni, kénytelen vagyok a fórumtagok segítségét kérni: ha szeretném látni a naptárban a névnapokat, akkor mit kell tennem?
Úgy emlékszem, a 4.1.2-es S Tervezőben még automatikusan megjelentek és onnan kellett letiltani is.
Most szerettem volna újra engedélyezni, de sem a mobilon, sem a google fiókban nincs nyoma ilyesminek.

Ami a töltést illeti: ha hihetek a Battery Monitornak, akkor az 1000mA helyett jó, ha 500-zal tölt a telefonom.
Két és fél óra alatt jutott 36%-ig nulláról. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30002) beleszólok válasza zoleeno1 (#30000) üzenetére


beleszólok
senior tag

Komoly volt, mert a Gorilla glass megjelenésekor terjesztettek valami hasonló hülyeséget, ami a karcos még jobban összekarcolta. :(
Itt meg az előzményben valami karcokat emlegettek.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30003) S e t h válasza beleszólok (#30001) üzenetére


S e t h
nagyúr

megoldás

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#30004) beleszólok válasza S e t h (#30003) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kösz gúgli! :(
Nem véletlenül gyűlölöm egyre jobban ezt az egész androidos szemétdombot a biztonsági lyukakkal és egyéb disznóságaival együtt.
Azon még mindig nem tudtam napirendre térni, amikor rájöttem, hogy az összes népszerűbb QR kód olvasó még a cipőméretemhez is hozzá akar férni, nem elég neki a fényképezőgép és esetleg az internet kapcsolat. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30005) s3nsitivity válasza zoleeno1 (#30000) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Marhaság vagy nem marhaság nekem mind a kettő segített már. :DDD

De amúgy elvileg csak karcokra jó, viszont egy beteg haverom kopírozta a repedést aztán berakta a sütőbe (persze aksi és hasonlók nélkül) pár percre és simán elfogadható lett a kis repedés. Mondjuk beszartam rajta, de hát na. Mindegy milyen hüly ötlet ha működik. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#30006) korcsillio válasza beleszólok (#30001) üzenetére


korcsillio
őstag

Nekem 1800-al tölt :)
Másik kábellel próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#30007) Levente válasza atomeec (#29990) üzenetére


Levente
aktív tag

Nekem ez van, ettől az eladótól, nagyon gyorsan megjött és nekem tetszik, bár a home gombra csak piros puklit kaptam, de már megszoktam.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#30008) korcsillio válasza atomeec (#29990) üzenetére


korcsillio
őstag

Én itthon vettem 1000ft-ért 5db-ot.Nagyon jól illeszkedik,nem karcolódik egyáltalán.Eddig a legjobb amivel találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#30009) pusihusi válasza korcsillio (#30008) üzenetére


pusihusi
addikt

Hot vetted?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#30010) atomeec válasza Levente (#30007) üzenetére


atomeec
senior tag

Explosion proof? WTF? :DDD De ez üveg, nekem a lényeg a tükroződés lenne, hogy minél kevésbé. Vagy nem olyan, mint amilyenre gondolok?

@korcsillio: Sajnos otthonról nem tudok szerválni, ebay vagy ha valaki konkrétat tud mondani, akkor meg tudom nézni, hogy itt lehet-e olyat kapni. Írj légyszi egy márkát/típust, ha kérhetek/ünk :R

(#30011) MaCS_70 válasza beleszólok (#30004) üzenetére


MaCS_70
félisten

A QRdroidnak van kifejezetten privát változata, éppen az ilyen problémák elkerülése végett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30012) korcsillio válasza pusihusi (#30009) üzenetére


korcsillio
őstag

Bocs,ez fényes.Nekem a matt sokat rontott a képminöségen.
[link]
Ha 5db kell 1ingyen van :)

(#30013) pusihusi válasza korcsillio (#30012) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi! Más, akkor senki nem rakott 4.4-es romot a 7105-re?

Üdv. Feri!!

(#30014) beleszólok válasza korcsillio (#30006) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nincs másik kábelem, de nekem úgy tűnik, nem is azon múlik.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30015) beleszólok válasza MaCS_70 (#30011) üzenetére


beleszólok
senior tag

Igazad van, kimaradt a panaszomból, hogy az ingyenes QR olvasókról beszélek.
Nincs rá szükségem, csak kipróbálni akartam és rendesen felbosszantott a dolog.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30016) korcsillio válasza beleszólok (#30014) üzenetére


korcsillio
őstag

Nekem a saját kábelével 700-800,lg kábelével fix 1800.

(#30017) s3nsitivity válasza beleszólok (#30001) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A töltés nekem is jó.
A névnapok meg eddig azért voltak ott mert a google berakta őket. De kivette.. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#30018) MaCS_70 válasza beleszólok (#30015) üzenetére


MaCS_70
félisten

[link]

Ingyen van és állítólag nem kommunikál, amit el is hiszek, mivel az alapverziót alaposan szétszedték az önkéntesek.

Ritkán kell, de akkor nagyon.

Egyébként nekem se tetszik az állandó adatkiáramlás, de el tudok képzelni olyan forgatókönyvet, amiben megfelelő kontrollal van értelme.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30019) beleszólok válasza MaCS_70 (#30018) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszönöm, ezt végképp nem értem, hogy miért nem találtam meg.
Lehet, hogy a Play keresője eldugta előlem amikor kerestem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30020) beleszólok válasza s3nsitivity (#30017) üzenetére


beleszólok
senior tag

Félórája töltöm, 93-ról 98%-ra tornázta fel magát.
Sajnos ilyen kábelem nincs több, így esélyem sincs mással kipróbálni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30021) Bobby


Bobby
csendes tag

Sziasztok!

Ez a saferoot dolog tényleg működik garivesztés nélkül (7100 4.3 gyári független)?
Ha megcsinálom és gariztatni kell, előtte valamit csinálni?
Köszönöm.

10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem!

(#30022) Levente válasza atomeec (#30010) üzenetére


Levente
aktív tag

Olyan, mint a saját üvege.

Oleofób, ami nekem nagyon fontos, akkor is, ha nekem nem zsírpacni a fülem, mint sokaknak, de azt se szeretem, ha törölgetni kell az ujjlenyomatokat és azt se, ha máshogy csúszik rajta az ujjam.

Fóliából kétlem, hogy lenne hasonló minőségű, főleg ilyen áron.

Nem is csípem a fóliát.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#30023) Rabidsnail válasza vgergo (#29992) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

A barátom Samuján,(S3) cseréltem üveget Youtube video alapján. Kb.fél óra volt. Olyan lett,mint a gyári. Tökéletesen működik a mai napig. Kicsit sem volt bonyolult,csak figyelmesen,nyugodtan kell csinálni és persze pormentesen.Nyilván,az üveg és kijelző közötti ragasztóréteg hiányzik,de ez a használat során sem porosodást,sem más,érzékelhető változást nem hozott.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#30024) atomeec válasza Levente (#30022) üzenetére


atomeec
senior tag

Ez az oleofób dolog nekem új volt, de videók alapján jó dolog. Viszont akkor a tükröződése ugyanolyan, ugye? Lehet veszek itt egy matt fóliát próbának, aztán ha nem jön be, akkor kipróbálom ezt az üveg dolgot :)

(#30025) pusihusi


pusihusi
addikt

[link] :U :U :U :U

Üdv. Feri!!

(#30026) beleszólok


beleszólok
senior tag

Ötletet kérek, szegényes a fantáziám: bejelentem, hogy döglődik az akku körül valami.
Ma felhívnak a szervizből, hogy időpontot egyeztessünk és mellesleg megkérdezik, hogy milyen színű a telefonom. Vajon miért kell a színe? :F
Lehet, hogy selejtes csomagot kaptam és rendes körülmények közt fehér töltő, fülhallgató és USB kábel csak a fehér készülékekhez jár?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30027) beleszólok válasza beleszólok (#30026) üzenetére


beleszólok
senior tag

Elnézést, lehet, hogy rájöttem: a hibajelentésben megemlítettem, hogy a pen érzékenységével kapcsolatban is szeretnék véleményt kérni. Valószínűleg az én elvárásaim túlzottak vele kapcsolatban, de van egy közel tíz-tizenöt éves Wacom táblám, már a pontos típusát sem tudom, annak névlegesen 256 szintű a nyomásérzékenysége, de még az is sokkal precízebb e téren, mint a Note2-é.
Sajnos az a toll nem működik a note-tal. :)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30028) Mephistoone válasza beleszólok (#30026) üzenetére


Mephistoone
senior tag

nekem is kérdezték, gondolom az ajándék fólia miatt, ami nekem nem eredeti samu volt mint másoknál :( és hogy legyen nála olyan színű hátlap stb...

(#30029) beleszólok válasza Mephistoone (#30028) üzenetére


beleszólok
senior tag

Fólia? A mobilom épp elmúlt féléves, de csak a hátlapján van egy kis karc, amit a kulcscsomóm okozott egy alkalommal. Pedig nem lehet ráfogni, hogy nagyon vigyáznék rá. Elég strapabírónak tűnik a gorilla az elején.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30030) Mephistoone válasza beleszólok (#30029) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Hát van aki nem ilyen szerencsés vagy úgy gondolja hogy nem kockáztat. gondolom...

(#30031) nagyj74


nagyj74
senior tag

Sziasztok.
Kértem szervízt a T-s Note2 LTE-mhez, mivel gyorsan merül.
A telón Nordic 4.3 gyári rom van.
Ha kötözködik az ember, mit mondjak neki, ha megnézi a rom verziót?

(#30032) s3nsitivity válasza nagyj74 (#30031) üzenetére


s3nsitivity
addikt

"Az mit jelent?"

Tedd a tudatlant!

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#30033) MurdR válasza nagyj74 (#30031) üzenetére


MurdR
veterán

''Nézze csak, leejtett egy ötezrest..'' ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30034) beleszólok válasza beleszólok (#30027) üzenetére


beleszólok
senior tag

Szerviz megvolt.
Úgy tűnik, nem az android okozta a töltési gondokat, de nem volt alkalmam kipróbálni, mert a srác egyből cserélte az USB modult, a töltőt és a kábelt. Azért furcsa, hogy ennyire egy időben történt. Arra még emlékszem, hogy jó egy jónapig olvasgattam fórumokat, hogy mennyire használható a 4.3, mielőtt nekiestem volna és épp itt írta valaki, hogy neki nagyon megnőtt a töltési ideje, akkor ellenőriztem a sajátomat és az még rendben volt. Viszont két nappal az upgrade után már érzékelhetően lassabban töltött és ugye pár napja már méregettem is.

A downgrade-re meg azt mondta, hogy a 4.1.2 esetében még meg tudták csinálni (!!!! - akinek még van és vissza akar lépni 4.0.x-re, kérdezzen rá! :) ), most a knox valamit blokkol, emiatt az Odin sem hajlandó felrakni a régi verziót.

Sajnos az kiderült, hogy az S Pen nyomásérzékenysége egy k.jó marketing duma. Hozott magával egy újat, kipróbáltuk azzal is, de csak annyival volt jobb, hogy picit feszesebb volt benne a rugó, ami a pen hegyét nyomta kifelé, emiatt egy leheletnyivel jobban működött, de úgy voltam vele, hogy annyival nem jobb, hogy cserét kérjek.
Majd ha már lemondok a garanciáról, akkor megnézem, hogy a kapcsolója alatti két potméterrel tudok-e valamit "alkotni" :)

Kérdés: ki lehet valahogy erőszakolni egy "upgrade"-et a meglévő 4.3-ról ugyanerre a 4.3-ra?
Függőben maradt ugyanis pár dolog, ami zavar. Például az üzenetjelző hang átállása, amit azóta sem tudtam, még factory resettel sem előhozni belőle.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30035) beleszólok válasza beleszólok (#30034) üzenetére


beleszólok
senior tag

jónapig=hónapig :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30036) barnabasss


barnabasss
tag

Hali
Egyik haveromnak ilyen telefonja van es nem tudunk rajonni hogy a hatlapjan a szurke meg az a krt erintkezo mire van?

(#30037) beleszólok válasza barnabasss (#30036) üzenetére


beleszólok
senior tag

Azt hiszem, úgy hívják a funkciót, amihez a hátlapi antenna kell, hogy NFC.
Meg van még valami, ami használja, de nem jut eszembe.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30038) beleszólok


beleszólok
senior tag

Lehet, hogy korán örültem.
50-ről 90%-ra az elvárt tempóban töltött, majd fokozatosan lassulni kezdett. 97-ről 99%-ra már közel tíz perc kellett neki. Vagy ez normális dolog? Korábban erre sohasem figyeltem, nem igazán tudom eldönteni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30039) lajozs válasza beleszólok (#30037) üzenetére


lajozs
aktív tag

Az NFC, az telitalálat. :K

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#30040) beleszólok válasza lajozs (#30039) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az S Beam a másik, ami azt hiszem, összefügg vele. Csak nem volt kéznél a mobilom, én meg nem használom ezeket.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30041) lajozs válasza beleszólok (#30038) üzenetére


lajozs
aktív tag

Normális, a töltési feszültség-görbe a csúcson laposodik.
Visszafelé (kisütésnél) is tapasztalhatod, hogy a fullra töltött készülék még egy ideig 100%-ot mutat, utána kezd (viszonylag) lineárisan csökkenni az érték.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#30042) beleszólok válasza lajozs (#30041) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kösz, akkor csak eddig nem tűnt fel.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#30043) pusihusi


pusihusi
addikt

Felraktam a KitKat 4.4.2 Romot az összes Samsung marhaság fent maradt s kb. 4-520 MB. Ramot használ el. Szabad Ram ált.1.1-1,3 GB. van :C

Üdv. Feri!!

(#30044) zsolt501 válasza pusihusi (#30043) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez a verzió, vagyis a 4.4.2 fog majd jönni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#30045) pzoley válasza pusihusi (#30043) üzenetére


pzoley
őstag

Melyik az a 4.4.2-es rom amiben benne vannak a samsung app-ok ? Egy linket dobjál már, vagy olyan képet amin látszik a rom verzió és pl az air command.

(#30046) pusihusi válasza pzoley (#30045) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] Elírtam nem a Samsung apkok hanem a Play apkok amiket nem igen használok! :U Sam apk csak 1-2 van benne!

Üdv. Feri!!

(#30047) pzoley válasza pusihusi (#30046) üzenetére


pzoley
őstag

Így már más, ok. De amint látod 4.3-as főzött romból is kilehet hozni hasonló eredményt, csak ebben benne vannak a Note 3 app-ok is, és ez a legújabb verzió, egy kicsit feltuningolva.

(#30048) tony7


tony7
tag

A telefonos boltokban adott 2 év samsung gyári garanciával kapcsolatban van egy kis megosztani valóm.
Az egyik kollégám akart venni a napokban egy s4 mini telefont. Mondtam neki vigyázzon a kisebb boltokkal mert nagy része sajnos trükközik. Vett egyet egy aránylag jobb nevű boltból és az ár alapján én azt mondtam biztos korrekt a készülék mert nem volt annyival olcsóbb, hogy azért érdemes lenne átverni a vásárlót. Hát tévedtem. Mivel elültettem a bogarat a fülébe miután megvásárolta a készüléket szépen elbattyogott egy samsung boltba és megnézette , hogy a 2 év gyári garanciás , független készüléke tényleg az e. És láss csodát a telefonja telenoros hálózatos volt eredetileg csak az üzletben függetlenítették. Így természetesen ugrott is a gari.
Ismerősöm visszament az üzletbe ahol kifejezte nem tetszését és visszakérte a pénzét. Nem szívesen de visszaadták neki. Persze ment a szöveg , hogy valami félreértés történt.
Nem akartam ezzel a kis történettel megijeszteni senkit sem de szerintem sok embert fog meglepetésként érni amikor a szervizes közli, hogy a gyári garancia az mégsem az mert a függetlenként vásárolt készüléke imei szám alapján mégsem az.
A note 1 telefonommal annak idején sajnos én is így jártam. 1 éves volt a készülékem mikor kiderült , hogy átvertek. :(

(#30049) pusihusi válasza tony7 (#30048) üzenetére


pusihusi
addikt

A tanulság telefonos boltokban csak olcsón s 1 éves garival szabad telefont venni!

Üdv. Feri!!

(#30050) S e t h válasza tony7 (#30048) üzenetére


S e t h
nagyúr

Aki ijedős ne vásároljon ilyen helyen.Aki ennyi pénzt ad ki egy telefonra, minimum elvárhatóság, hogy utána is járjon merre érdemes nézelődni és melyek a tabu helyek, amelyek környékére sem szabad menni.

Aksi téma:
Érdekes módon az aksi és az usb kábel csere után a töltési idő jelentősen csökkent, mondhatni a gyári értékre állt be újra, viszont az előző, egy éves aksi kapacitása kb. a mostani újéhoz hasonló hasonló,tehát számottevő mértékben nem gyengült egy év alatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.