Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) hori13


hori13
csendes tag

De vártam:C

[ Szerkesztve ]

(#2) Barnee88


Barnee88
tag

nagyon jó készülék, kár, hogy nem hajlandó a samsung a fényes műanyag helyett valami mást használni, akár csak lemattítani, szerintem az is sokat javítana a minőségérzeten.

ez a mondat viszont szerintem magyarázatra szorul:
"Az összehasonlítást a Galaxy S III-mal illetve a legfrissebb ROM-mal felszerelt, gyárilag 1,7 GHz-es órajelűre módosított HTC One X-szel tettük meg."

Az vagy egy One X+, vagy pedig nem gyári, hanem simán fel van húzva egy custom rommal.

a vizelési ingert kiváltó hanghatások beszólásért pedig nagy piros pont a szerzőnek, jól megnevettetett :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ha már a cím, és a bevezető is utal a fizikailag nagy termetére, a képek közé igazán csempészhettetek volna olyat is, amin egy másik (esetleg több) ismertebb modell van mellette/rajta(...)
Igen, a vidin látszik egy másik is - de azért a kép az kép.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4) Peterson_


Peterson_
addikt

Végre a teszt is! :R
A készülék már az adást követően nagyon bejött ,pedig nem vagyok ilyen batár-tepsi fan.
Itt viszont a külső is szép, a kerekítések miatt egész kompaktnak hat, a funkciók pedig tényleg jól átgondolva kerültek a készülékbe.
Javították az S Pent is.
Egyébként szerintem is a súlya igazán megengedne egy fém hátlapot/ vagy fém keretet.
Az én telóm 175gr, így kb a leg elhízottabb, de mégsem húzza a kezem, vagy a zsebem.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) gabe8719


gabe8719
senior tag

Az elődnél tetszetősebb, csak sajna a sütőlapát méretű kezem ellenére is ez már túl nagy nekem. :(

(#6) attila8812


attila8812
csendes tag

Masfel ket havi fizezese ? :D van az negy havi fizetes is :)

Megbízhatóságaim : http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=attila8812&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=attila8812&submit=

(#7) Hegasus válasza Barnee88 (#2) üzenetére


Hegasus
senior tag

Igen szerintem is magyarázatra szorul az a rész, ugyanis a one x+ az antutu: 14000 quadrant: 7500 android 4.1-el itt
Ez a sima one x android 4.04-el... ami nincs felhúzva, gyárilag tud ennyit.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#8) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szép, de a szoftveres finomságok is ott vannak a szeren.

<< Heimdal >>

(#9) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

javításra: összegettünk-->összegezzünk ;)

(#10) killerjohn


killerjohn
addikt

most már csak az a kérdés, hogy ha a Speedshopból kaptátok, akkor mi a fenéért nem lehet náluk kapni :F Egy hete itthon vergődök és naponta 5x csekkolom, hogy mikortól lehet tőlük elhozni...

(#11) Bocha válasza Barnee88 (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ezt én rontottam el, összekevertem AnTuTuban a device infót és a system infót; az egyik 1,7 GHz-esnek mondja a One X-et, mert One X+-nak azonosítja. A lényeg, hogy a cikkben szereplő adatok az 1,5 GHz-es órajellel jöttek ki.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#12) Bocha válasza mrlujoak (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Teljesen jogos, ezt majd pótoljuk!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#13) muveszur


muveszur
addikt

Nem olvastam el....első mondat nekem kiütött valamit...miért az iphone 5 érkezésével??? Nagyon régen a kijelző növeléséről szólnak a trendek, amihez igen későn csatlakozott az apple...

De mindenképpen tovább olvasom ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) Bibby


Bibby
addikt

Ez a röpke pillantás funkció tetszik, elérhető lesz másra is?

Ελευθερια η θανατος

(#15) renee7 válasza muveszur (#13) üzenetére


renee7
tag

Gondolom azt akarta mondani, hogy ha az Apple is, - aki eddig makacsul ragaszkodott a gyufásdoboz méretű játékszerekhez, - elkezdte megnövelni a kijelzőméretet, megalkotva a második számú egy és igazi ideális méretet, akkor tényleg elkönyvelhető, hogy a prémiumszegmensben kötelező tendencia az átló növelése. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Atus85


Atus85
aktív tag

Az S cloud nem debütált a Note2-ben? Miket tud?

(#17) Blyan


Blyan
félisten

Fura, de az előző note-tal ellentétben ez kellene is. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#18) muveszur válasza renee7 (#15) üzenetére


muveszur
addikt

Értem én, mire gondolt (egyébként tetszik az "egy és igazi" mondatod :R ), de nem értem, miért kell mindenben almát látni...lehet csak én vagyok ilyen:)

(#19) LonGleY


LonGleY
veterán

Ez milyen kicseszettül randa hátulról! Igazi plasztiktróger fón..

(#20) Liudvikas


Liudvikas
tag

nagyon szép kis masina lett, (habár a mérete, és az árcímkéje miatt nem is kéne :) )
jót tett neki az SIII formavilága.. a Note1 nekem túl baltával faragott volt, az SIII meg kvázi tojás :B

(#21) barii86 válasza muveszur (#13) üzenetére


barii86
tag

mert a másik trend, hogy minden sikk az iphone szóval kell, hogy kezdődjön

(#22) Blyan válasza Liudvikas (#20) üzenetére


Blyan
félisten

jót tett neki az SIII formavilága.. a Note1 nekem túl baltával faragott volt, az SIII meg kvázi tojás

Pont ezt gondolom én is. :K Ez ÍGY most nagyon jól néz ki.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#23) Bocha válasza muveszur (#18) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Mert eléggé meghatározza a piacot. Ti. abból adják el a legtöbbet.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#24) RaveForce


RaveForce
veterán

az androidok új királya :) bár nem vagyok méret ügyileg picsogós, de nekem már a note1 tul nagy kategoria, bár ez még nemvolt a kezemben, de holnap megtapogatom, ám valszeg maradok az ativ-s-nél, ami mondjuk még igy is vmivel nagyobb az s3-nál :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#25) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Jo teszt lett, de en is hianyolom az összehasonlito kepeket, hogy mennyivel nagyobb ez a telefon,a SGS3-nal, vagy eppen a OneX-nel. De irhattam volna az i5-öt is.

[link]

Talaltam egyet, azert jocskan van meretbeli különbseg. Ez mar inkabb palacsintasütönek valo es nem telefonnak. Sajnos..

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#26) autox3c válasza Blyan (#17) üzenetére


autox3c
tag

+1
Lehet, hogy meg is veszem, amint lesz nálunk hivatalosan.

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#27) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszönjük a tesztet! :C Máshol fura mód a maximális pontszám a jellemző értékelésnél, fura, hogy a Londonban a már év telefonjává választott S3-nál jobb, és annak illetve a mindenkor iPhone kezdőárával rendelkező phablet itt csak tetszett, de sebaj, majd ha 40-50 millió telephab tulaj lesz, talán a ti szívetek is meglágyul. ;)

A telefon fényképezője amúgy 100% megegyezik az S3-éval, és kifejezetten dicsérték máshol, ezért lepett meg, hogy csak "átlagos" szerintetek. (Tény, hogy az iPhone5 azért szebb képet csinál, már ha nincs a közelben fényforrás, mert akkor Újpest drukkerré válik).

Szabadna kérni a jövőben a SunSpider tesztet? Itt lépett előre a legtöbbet az új Note, másfélszer gyorsabb a böngészés az S3-nál, de pl. az iPhone 5 még ennél is gyorsabb, nem lenne rossz tehát a netezést is benchelni; ha már itt tartunk valamiféle norma alapján az akkut is, esetleg egy WiFi/mobilnet speed teszt, nem mindegy ugyanis, hogy a sávszélesség hány %-t tudja a cucc kihajtani (az iPhone 5 itt is jobb).

Pár dologra kíváncsi lettem volna még: tud-e magyarul a Google Voice vagy ha angolul kell kérdezni, milyen a magyar info adatbázisa, illetve mennyire használhatók a Google értesítési kártyái, amelyek pl. munkahelyről kiérve automatikusan mutatják a hazaút idejét autóval, BKV-val forgalomtól, járatoktól - a GMaps ilyen fronton már elég fejlett Budapesten, a kártya viszont automatizálja a dolgot kidobva az infót az értesítési sávba.

Amúgy van egy funkció, amiről a minap olvastam, és később kiterjeszthető minden másra is: megosztás módban fényképezve haverjainkkal/családtagunkkal NFC-n összekapcsolódva adot eseményen lőtt összes fotóink azonnal felkerülnek az összes többi készülékre, így esküvőről/válásról ha 10 ember 10 fotót lő egyenként, végeztével már 100 képünk lesz a boldog vagy szomorú eseményről. Nyilván ennek a biznisz változata lesz érdekes, de zenei és videó fronton is lehet majd tömegmegosztani nagyobb cuccot.

Összességében úgy gondolom, eddig a Note 2 az év legjobb telefonja, a remek innovációknál is fontosabbnak tartom, hogy gyakorlatilag hibátlan, és az átlagfelhasználás mellett kijön a két nap. Szóval remélhetőleg az S4 idején már elérhető lesz ebből kedvezményes vagy használt változat, mert nagyon jó vétel, és jövőbiztos.

(#28) speter33


speter33
aktív tag

"Ha valaki azt hitte, hogy a Galaxy S III nagy, akkor most le fog esni az álla. A Note 2 ugyanis óriási, ugyanakkor finom szolgáltatásokkal rendelkezik."

Miért nem a Note 1-et említik példaként?
Hiszen az S III „csak” 4.8 col, míg a Note 5.3?
A Note 2 elődje nem a Note 1? :F

(#29) Bone123 válasza Bone123 (#27) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Note 2 tulajok bátran megpróbálhatják kielégíteni kíváncsiságom. :)

(#30) muveszur válasza Bocha (#23) üzenetére


muveszur
addikt

Ha meghatározná a piacot, akkor 3,5" - 4" lenne minden csúcsmodell....szerintem. Pont nem ezzel határozza meg a piacot (ma már ez a szerepe is lecsökkent...szerintem).

A végén van pár hiba, amúgy jó cikk lett, küldök PÜ-t ;)

(#31) hito


hito
nagyúr

Mi ez a kamera te Atya Úr Isten????!!!!! Ilyen szart már nagyon rég láttam :Y :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32) RaveForce válasza Bone123 (#27) üzenetére


RaveForce
veterán

egyébként csak azért tetszett, mert rétegcucc, ezt irták is, bár mivel lassan egy külön kategoria ez már, lehetett volna írni, h kategóriáján belül különösen ajánlott :))

#31

tényleg elég elfarkalt képek :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) p06 válasza hito (#31) üzenetére


p06
senior tag

Elég "érdekesek" lettek.

Itt találsz más tesztből képeket ezek szerintem jobbak valamivel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) RaveForce válasza p06 (#33) üzenetére


RaveForce
veterán

hát kb ég és föld, elvileg ha az SIII optikája+érzékelője, akkor érthetetlen h sikerültek olyanra azok a képek az itteni tesztben

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#35) muveszur válasza RaveForce (#34) üzenetére


muveszur
addikt

Talán az SIII-as mobilarénás képek is igen szarok lettek, kiderült, hogy zsíros volt a lencse...

(#36) rankesz válasza RaveForce (#34) üzenetére


rankesz
veterán

Hát igen, a MA-s képek nem a minőségükről híresek sajnos

(#37) RexpecT


RexpecT
addikt

Nagyon meggyőző kis telefon lett :D.

(#38) Bone123 válasza RaveForce (#32) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

"Nyugaton" már nem rétegcucc, de "keleten" sem. :)

Valamit nagyon csúnyán elállítottak amúgy a mobilarénás srácok a kamerán, vagy hibás darabot kaptak, , más teszt kiváló fotókat lő (katt!).

(#39) nonoka74


nonoka74
tag

Na erre lecserélem a Blade-em! :D Úgy 1 év múlva!(akkor kb. 60000Ft lesz) :D

(#40) M3oH


M3oH
addikt

Brutal hardver es meret, de ezt tenyleg nem tudnam hova rakni :) Van igeny a masinara, de en inkabb egy 4-4,3as telo es tabla kombot favorizalom.

(#41) rankesz válasza nonoka74 (#39) üzenetére


rankesz
veterán

Az 1 éve kiadott Note is még drágább használtan is, szóval több várakozás lesz az... :N

(#42) d.beni


d.beni
aktív tag

nekem nagyon bejön.
s2-öt lecserélem erre.
gondolom semmi info arról hogy mikor startol kis hazánkban?

(#43) lalakov


lalakov
senior tag

Mekkora memóriakártyát tud fogadni? 64?

A 4.0, 4.1 sajátossága, hogy nem mozog a háttérkép? :(

Kamera exponáló hang van?

[ Szerkesztve ]

(#44) nonoka74 válasza rankesz (#41) üzenetére


nonoka74
tag

Én is úgy gondolom! :R

(#45) muveszur


muveszur
addikt

S3-t cserélném rá :)) pedig az se egy gatya telefon :Y

(#46) babosmiki


babosmiki
addikt

Na ilyenem biztosan lesz hamarosan!
Egyértelmű az előrelépés a Note1-hez képest, gratula Samsung! :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#47) szentespeter


szentespeter
tag

Sokkal jobban bejön, mint a Note 1. (igaz, nekrm már az is nagy)De a tesztképek érdekesek lettek...

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#48) Bone123 válasza lalakov (#43) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

MicroSDXC-t (ebből 64GB jelenleg a legnagyobb, a Note2 viszi).

A tesztvideó sincs rendben amúgy, meg kellene ismételni a dolgot egy hibátlan vagy gyárira visszaállított Note2-vel, mert ez így nem valós bemutató a készülék képességeiről. Ez sokkal inkább:

http://www.youtube.com/watch?v=EsWK6g5oDGs

(#49) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép munka Samsung! :R

(#50) nggabi


nggabi
nagyúr

jó cucc :C

kár az s3 dizájnért de sajnos most ez a menő.

a tesztből nem derült ki h milyen hangchip van benne, reméljük wolfson :U

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.