Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23452) ibenny válasza a 9. utas (#23451) üzenetére


ibenny
senior tag

Gyárilag sötétszürke.

(#23454) Zé_Mester válasza a 9. utas (#23453) üzenetére


Zé_Mester
őstag

beéghet a kijelző tőle, az enyémen már halványan látszik (vagy csak a szemem akarja ezt látni), hogy meddig tart az a sáv, bár inkább a wifi és akksi jele látványosabb. de ha van samsung garid, akkor nem kell félni tőle.
a környezetérzékeny oldal tudtommal a TW velejárója, ha más launchert használsz, akkor ugrik ez a funkció, meg pl az időjárás widget is.

(#23456) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok.

Vásárolnék Note2 öt. samsung 2 év garival de 0%os áfás számlával tudják adni.

A 0%os áfás számla a GARI szempontjából kérdés. Nem szeretnék hitvitát nyitni :)

Sajnos a témában törölték a hozzászólások egy részét, mert elszabadult az önkontroll... :)
De nem emlékszem hogy volt egyértelmű válasz erre.

Kösz,
Robi

[ Szerkesztve ]

(#23457) Zé_Mester válasza a 9. utas (#23455) üzenetére


Zé_Mester
őstag

kompromusszum
vagy TW és lesznek ikonok a toll kihúzása után, vagy másik launcher és lesz átlátszó status bar.

vagy root, cwm recovery és note 3 mod. akkor pedig lesz időjárás, környezetérzékeny oldal és átlátszó status bar plusz még egy két apróság ;)

(#23458) Markizmark válasza a 9. utas (#23453) üzenetére


Markizmark
addikt

Beég a status bar. Nekem már 2. hónap után látszódott. De pont azért ég be, mert nincs annyira használva, mint a kijelző többi része. Tehát jobb, hogy sötét szürke (és ezáltal valamennyire használva van) minthogy fekete legyen. Ezért ott nem kopik el annyira, mint a többi pixel. De csak akkor lehet látni a beégést, amikor keresed és akkor is csak homogén kék képen.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#23461) dancsuri


dancsuri
veterán

Root a 4.3-ak hoz

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23462) Markizmark válasza a 9. utas (#23460) üzenetére


Markizmark
addikt

Ebben a kijelzőben a kék szín kopik leggyorsabban. Az okoz beégést amikor ugye sokat használod ... mondjuk ha 2 napig nézed full fényerőn ugyan azt a képet akkor tuti beleég az ábra.
Amúgy csak a kéken lehet látni a kopást. Nálam a piroson és a zöldön semmi nem látszik.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#23463) Zé_Mester válasza a 9. utas (#23459) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Szerintem a Nova Launcher ami tuti. Vagy Apex Launcher.
A Go-val az a baj hogy túlcsicsázza a dolgokat (bár ebben nagy mester még a Next Launcher is.) plusz ahogy én tapasztaltam annó az S2-nél, odatesz az akkunak is. De ezt lehet már javították. :U

(#23464) Markizmark válasza Zé_Mester (#23463) üzenetére


Markizmark
addikt

Nova futott be nálam végleg ... csak a gyári naptár widgetet hiányolom, azt nem támogatja.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#23465) kali válasza fujifilm1 (#23456) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem zárható ki teljesen a hibalehetőség.
alapban csak jótállási jegy kell a garis ügyintézéshez; link
4. § (1) A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető.
amennyiben mást/számlát is kérnek, akár a tájékoztatójukban, honlapon kiírva...stb, és alapesetről van szó, úgy;
1. § (2) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.
vannak viszont olyan esetek, amikor kell(het) a számla, például nem lehet javítani a készüléket, és azonosra sem tudják cserélni, ekkor kell tudni a készülék vételárát, mert elálláskor visszafizetendő az ár, vagy nem javítható a hiba, nem tudják azonosra cserélni, de kompromisszumokkal tudod úgy használni, ezért árleszállítás is kivitelezhető, de ilyenkor (is) problémás lehet a gyártói szerviz számára a nem korrekt számla!
arról már ne is beszéljünk, hogy gsm üzletben veszel egy készüléket gyártói garival, de hivatalosan az nem kaphat gyártói garit, mert nem megfelelő forrásból származik, erre egy példa, de sajnos több is van; link

(#23466) nggabi válasza kali (#23465) üzenetére


nggabi
nagyúr

első évben igen, de a második évet a samsung vállalja, akkor jogosan kérik a számlát is. ha nincs így jártál.

"szenyor dzsíííí"

(#23467) zola- válasza Zé_Mester (#23463) üzenetére


zola-
őstag

A nova launcher nagyon sima a note2-őn...Főleg ha beállítod a "fénynél is sebesebb"-re. :K

(#23468) kali válasza nggabi (#23466) üzenetére


kali
legenda

nyilván, hiszen a linkelt jogszabály a kötelező jótállásra vonatkozik, és ezt írják is a 2. szakaszban.

(#23469) nggabi válasza kali (#23468) üzenetére


nggabi
nagyúr

jó, de ahogy írtad abból az jön le h nem kell számla. pedig kell... mondjuk nálam nem fontos ;]

"szenyor dzsíííí"

(#23470) Lecs@ válasza nggabi (#23469) üzenetére


Lecs@
addikt

2 szer garoztattam Samsungot. Számla nélkül, csak garjeggyel békusz :)

512 GB

(#23471) nggabi válasza Lecs@ (#23470) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez volt eddig igen. egy ideje már kell a számla is a 2. évben :P

egyébként neked úgyis mind1, 3 napnál tovább nincs meg 1 telód se ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#23472) kali válasza nggabi (#23469) üzenetére


kali
legenda

minig úgy írom, hogy alapban/alapesetben, azt pedig a linkelt jogszabályban taglalják, csak elolvassák, ha már behivatkozom, de akkor majd külön kiírom mindig, hogy mi az alapeset! :)

Lecs@; tőlem sem kérték még soha a 12 hónapnál idősebb telefonok esetén a számlát, de néhány tulaj nem is tudta volna prezentálni, akiknek intéztem a dolgot...
igaz, az ősszel még nem ügyintéztem, nóta 2 meg tavasszal volt utoljára.
ami trükközés viszont mostanában folyik a gsm boltos gyári garival árult készülékeknél, nem is csodálkozom a gyártók - gyártói szervizek - hozzáállásán, hogy kérik, ha tehetik.

[ Szerkesztve ]

(#23473) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Üdv! Autós tartó tapasztalatok:

többfélét próbáltam már, legutóbb ezt a kettőt: http://www.tok-shop.hu/termek/autos-tarto-univerzalis-4.5-12.5-cm-keszulekekhez-tapadokorongos-c39h25-u6

és űű
https://lh5.googleusercontent.com/-eWpkWS-W53g/T3dYdLatKYI/AAAAAAAAAaA/bdU3hiKbL9s/s370/exomount.jpg

Azt kell mondjam, hogy a legjobb ez a nagy csipeszes utángyártott, a végeken piros belső gumírozással... Stabil, kicsi, egyszerű, strapabíró és a legegyszerűbb használni! Az összes többi, amit próbáltam, szar volt...

[ Szerkesztve ]

(#23474) Markizmark válasza kalapacsolok (#23473) üzenetére


Markizmark
addikt

Az elsővel mibajod? Nekem tökéletesen teszi a dolgát ...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#23476) fdisk válasza kalapacsolok (#23473) üzenetére


fdisk
őstag

Nekem Ilyen van.
Eléggé masszív.

a 9. utas: Pedig érdemes kipróbálni.
Én is a Novát használom.Igen csak testreszabható. :K

Ha a státuszbárt átlátszóvá akarod tenni,ahhoz xposed+xblast tools kell.
És persze root.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#23478) dabgergo


dabgergo
őstag

Visszatérve a garanciás kérdésre: most akkor elég csekkolni a garipapírt vagy ellenőrizni kéne IMEI szám alapján is? Online nem lehet ezt ellenőrizni?

(#23479) Markizmark válasza a 9. utas (#23477) üzenetére


Markizmark
addikt

Hát ja, ezért mondom, hogy jobb a szürke, mint a többi szín, mert egyformán koptatja a színeket.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#23480) kali válasza dabgergo (#23478) üzenetére


kali
legenda

nem, sajnos - ahogy korábban példát is linkeltem egy gsm üzlet esetében - nem mindig jelent teljes biztonságot a samsung jótállási jegy sem, ha a készülék eredete nem okés.
a samsung biztos tud segíteni imei alapján, online lehtőségről nem tudok.

(#23481) dabgergo válasza kali (#23480) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem, köszi!

(#23482) fujifilm1 válasza kali (#23465) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

Nagyon köszönöm a részletes leírást!
Értem. Akkor a 0%Áfa nem kizáró ok a Gari szempontjábol.

A későbbi hozzászólások alapján akkor lecsüccsenek a boltban, az IMEI-t bediktálom a samu ugyfelszolgálat számán (0680-SAMSUNG :) ) és megvárom amig azt mondja hogy okés az IMEI, és fizetek...

Űdv,
Robi

[ Szerkesztve ]

(#23483) fujifilm1 válasza kali (#23472) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Akkor azt kéne megtudni, hogy amit kinéztem bolt-tól már vett korábban más, és nem volt gond a készülékkel.

Vett már valaki ilyen, -a hardverapron - hirdetett note2-t ?

Az IMEI rendben volt a Samsungnál?

Privát is jöhet.
Köszönöm szépen előre is.

Üdv,Robi

[ Szerkesztve ]

(#23484) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Mióta legutóbb frissült a gyári szoftver sokkal jobban merül az akku mint előtte. A telefon T-mobilos, teljesen gyári. Van valakinek ötlete mitől lehet ez? És ha igen van esetleg valami megoldás rá? Gondolom az előző szoftver verziót nem lehet visszatenni csak különböző trükkökkel.

(#23485) kali válasza HorviGabi (#23484) üzenetére


kali
legenda

szia,

nézd meg az akkumulátoros statisztikát, hogy melyik folyamat fogyaszt sokat, lehet egy google szolgáltatás, de beragadt folyamat is tehet róla.
lehet, hogy csak megfelelő beállítást kell eszközölni, de végszükség esetén mehet rá a gyári beállítások visszaállítása is.

(#23486) Koczó93 válasza HorviGabi (#23484) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem nagy dolog visszarakni a 4.1-et de abban nincs javítva a memória bug.(az már más kérdés hogy az újban sikerült-e javítaniuk..)

(#23487) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Azt magyarázzátok meg nekem akkor, hogy beléptem a My Samsung fiókomba ahol már elég sok terméket regisztráltam és ami most van NOTE 2-őm sima GSM boltban lett véve 2013.06.13-án és ők 6 hónap garanciával adták gondolom hozzájuk is használtan került már, hozzám 4 napja, kíváncsiságból beregisztráltam az adatokat rendesen kitöltöttem, a vásárlás helyét és idejét is amit adott a GSM bolt azt írtam be!
Elfogadott mindent a Samsung és azt a választ kaptam, hogy 2015. 08.12-ig él a prémium garanciám amit+2 hónappal megtoldottak :Y

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#23488) AliceWake válasza fujifilm1 (#23483) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én éppen a minap üzleteltem a sráccal, nagyon korrekt. Rendes boltja van. Minden ok volt :K
Viszont próbáltam már csekkolni IMEI alapján garanciát, fogalmuk nincs, nem tudják megmondani, nem is hallottak még ilyen képtelenséget, hogy nekik így bármit is tudni kéne mondani. Végül annyiban maradtunk, hosszas kapcsolgatás és visszahívások után, hogy az adott telefon járt már hivatalos márkaszervizben, és elvileg elláták a beteget. Ebből következtettünk, hogy valószínűleg akkor rendben van a gari.

Non omnis moriar.

(#23489) nggabi válasza KoNZoLik@ (#23487) üzenetére


nggabi
nagyúr

attól h beregisztráltad még nem lesz samsungos garanciajegyed. de a szándék a fontos :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#23490) KoNZoLik@ válasza nggabi (#23489) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ezt én értem, de ha meghibásodik akkor ugyanúgy megjavítja a Samsung ha hívom a prémium szervízt és az orra alá tolom a kinyomtatott garanciát és minden stimmel, vagy nem :F

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#23491) Drughi válasza KoNZoLik@ (#23487) üzenetére


Drughi
addikt

Ha találomra be írsz egy imei szamot akkor is azt Írja majd, hogy el a garanciad.
Az oldal nem ellenőrzi, hogy valóság e az adataid.

Legalábbis eddig ugy volt.

[ Szerkesztve ]

(#23492) nggabi válasza KoNZoLik@ (#23490) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem :U

ha kaptál a gsm boltban samsungos garanciajegyet akkor jó eséllyel igen, de erre se vegyél mérget.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#23493) KoNZoLik@ válasza Drughi (#23491) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez mekkora átverés akkor :W
Mi az, hogy bármit beírhat az ember és nem ellenőrzik, ennek így semmi értelme :U
Viszont egy laikust aki semmit nem tud ezekről a dolgokról, simán meg lehet vezetni, ez így nagyon nem okés ha tényleg így van!
Akkor ezek szerint még egy lopott telefont is be lehet ide regisztrálni, aztán a megadott prémium garanciáról szóló szöveget kinyomtatja a tolvaj és eladja simán egy laikusnak aki nem ismeri ezeket a dolgokat, hát ez felháborító!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#23494) kali válasza KoNZoLik@ (#23493) üzenetére


kali
legenda

nem lehet megvezetni senkit, világosan leírják a szabályzatban, hogy mikor érvényes a regisztráció, és az általa adott prémium szolgáltatások...stb.
sőt, az is olvasható a samsung garancia hosszabbítást igazoló lapon is, hogy csak téjékoztató jellegű annak függvényében, hogy mikor és hol lett vásárolva...stb.
nem, hivatalos samsung jótállási jegy kell minden esetben, vagy szolgáltatós jótállási jegy, és azokkal együtt érvényes csak a samsung garancia, regisztráció, és a prémium szolgáltatások, és ezt le is írták mindenhol, még azon a papíron is, amire te hivatkozol, ha pedig csak azt adod a telefon mellé, csak elolvassa a vevő és látja, hogy önmagában semmire sem jó!

[ Szerkesztve ]

(#23495) nggabi válasza KoNZoLik@ (#23493) üzenetére


nggabi
nagyúr

Ha termékét hivatalos Samsung szervizbe viszi, vigye magával ezt a kinyomtatott igazoló szelvényt és a kereskedő által kitöltött és lebélyegzett, érvényes, eredeti jótállási jeggyel valamint a vásárlást igazoló számlával együtt mutassa be.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#23496) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Ezektől függetlenül szerintem simán meg lehet vezetni egy hiszékeny embert, mert az emberek 90%-a nem olvassa el az orra alá tolt papírost :U
De ne nekem legyen igazam!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#23497) kali válasza KoNZoLik@ (#23496) üzenetére


kali
legenda

aki nem olvassa el amit kap, az meg is érdemli...

(#23498) zola- válasza Koczó93 (#23486) üzenetére


zola-
őstag

Nem art vigyazni! En mikor visszaraktam a 4.1 et gondolom a regi modem miatt de azonnal atirta az IMEI szamomat.

(#23499) Koczó93 válasza zola- (#23498) üzenetére


Koczó93
őstag

Aki nem csinál efs mentést bármiféle módosítás előtt, vesssen magára. :)

(#23500) gulangyu9527 válasza nggabi (#50) üzenetére


gulangyu9527
újonc

Nagyon hasznos bevezetni high-end mobiltelefont, nem vesztette el konfiguráció Samsung, de az ár fele a Samsung érdekel jönnek látni ~!
ZOPO ZP990

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.