Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Parallaxis válasza Levente (#22593) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezt letöltve talált midi file-t a PDA-n és szépen játsza a sajátjain túl.

:D :D :D :D :D :D

A midi az egy interface szabvány, a kóbor kutyát nem érdekli, hogy adott player le tud játszani egy midi fájlt :D
A lényeg az, hogy nincs rendszer szintű midi támogatás, így nem tudsz rádugni egy épkézláb zenei hardvert, mert nem tud mit kezdeni vele.

Egy kis példa és ez még csak nem is pro kategória: [link]

Egy video Youtube-on:

Igen, ha megírod a teljes cuccot az alkalmazáshoz, akkor működik, de egyrészt nem lesz pontos, másrészt a nagyobb zenei cégek körberöhögik ezt a megoldást.
Ha megnézed nincs olyan nagynevű, zenével foglalkozó cég, amelyik ne támogatná az iOS-t mint platformot, mert ott rendszer szinten adott a dologhoz minden. Ezen a téren az Android nagyon messze le van maradva.
De mondjuk az sem véletlen, hogy adott autóknál nem Androidos eszközt támogatnak a beépített fejegységek, hanem Apple cuccokat, mert a microUSB ugyan szabványos, de kőbuta megoldás az Apple interfészeihez képest (no meg nem sok droidos készüléknek van digitális, meg vonali kimenete, plusz közvetlen hardveres vezérlésre lehetősége). Ezen dolgok miatt nem fogsz túl sok színpadtechnikai, világítás vagy hangtechnikai szoftvert/hardvert találni Androidhoz, mint ahogy a járműdiagnosztikai szoftvereket sem ide készítik.

Az Apple Lightning csatlakozója, az adaptív technológia miatt korszakalkotó lenne, ha nem az Apple fejlesztette volna ki (így sajna soha nem lesz szabvány, pedig évtizedekkel a microUSB előtt jár).

--

Én szeretem az Androidot, használom is szívesen, de mint mindegyik rendszernek, ennek is vannak korlátai, ezeket meg illik elismerni és nem szemellenzősen köpködni a konkurenciát, ha az meg ezen a téren jóval erősebb.

(#22602) Aksi141


Aksi141
újonc

Hozzá értők segítsetek kérlek! Ma vettem egy Samsung Note II-es telefont. Semmi gond vele, tök jól működik, de észrevettem, hogy a kijelző alján van két egymástól fél vagy egy centire lévő széleségben kb a képernyő két harmadában elterülő halványkék szaggatott vonal, amit csak világosabb szineknél látni, főleg fehér és szürke árnyalaton, rákerestem de nem találtam hasonló gondot sehol a neten, lehet ragasztó lesz!? Később esetleg felszárad? Esetleg gyárihibás a kijelző, megnyomódhatott? Le nem esett, meg nem ütöttem alig van nálam pár órája... Valakinek valami ötlete esetleg? A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#22603) Dr V válasza Aksi141 (#22602) üzenetére


Dr V
őstag

Én a helyedben nem gondolkoznék és azonnal hívnám a garanciafutárt :K
Ha érdekel a hiba forrása a szerviz menüben lehet tesztelni a kijelzőt. A kódot fejből nem tudom, neten megtalálod vagy itt a fórumon.

(#22604) S e t h válasza BomiBoogie (#22599) üzenetére


S e t h
nagyúr

Komolyan meglepődnék ha nőne vele a készenléti idő. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22605) Aksi141 válasza Dr V (#22603) üzenetére


Aksi141
újonc

Köszi a választ, a szerviz menüben végig próbálgattam a dolgokat, de nem jötem rá a hiba forrására, csak ugyebár látom a hibát. Ha egy net shop-ban vettem akkor megreklemálhatom magánál a Samsungnál?

(#22606) ERPY válasza S e t h (#22604) üzenetére


ERPY
őstag

Sztem is kizárt, inkább csökkenni fog sajna.

(#22607) Dr V válasza Aksi141 (#22605) üzenetére


Dr V
őstag

Ha van eredeti samsung garanciapapírod, szabályosan kitöltve, egyező imei számmal akkor félned nem kell. Ha szolgáltató netshopjában vetted akkor rendben van, amúgy meg... nem véletlenül van az 1.hszben benne, h csak normális boltból vegyen az ember.

(#22608) lugosi válasza Levente (#22593) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A midi támogatás állatira nem ezt jelenti, hogy le tud játszani, de ez talán már nagyon off.

(#22609) Aksi141 válasza Dr V (#22607) üzenetére


Aksi141
újonc

Szóval a kitöltetlen garancia papírral nem megyek sokra a gyártónál, igaz? Az internet shop-ból kapott garancia papírt nem fogadják el mint ha például valamiféle szolgáltatótól vettem volna?

(#22610) persnongrat válasza Aksi141 (#22609) üzenetére


persnongrat
tag

Mielőtt pánikolni kezdesz, hívd fel őket! Nem tudom, másokkal milyenek, de én chaten, e-mailben és telefonon is kulturált, segítőkész emberekkel találkoztam Samsungéknál.
Hogy ez a note2-nek szólt vagy ők általában ilyenek, azt nem tudom.

(#22611) Dr V


Dr V
őstag

(#22612) fdisk válasza Dr V (#22611) üzenetére


fdisk
őstag

Engem nem győzött meg annyira,h váltsak.
Esetleg akkor ha,jelentősen le megy az ára.(100-120k)

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#22613) Dr V válasza fdisk (#22612) üzenetére


Dr V
őstag

Addigra jön az N4 :)
Meg remélhetőleg a voodoo sound is N2re...

(#22614) plejik válasza Dr V (#22613) üzenetére


plejik
addikt

Hát engem meggyőzött a Note 3.. szóval decemberbe csere.. :) De legalább családba marad a Note 2 :B

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#22615) Dominiator


Dominiator
aktív tag

melyik a legjobb legstabilabb főzött rom a note 2-re amit talán érdemes felrakni a gyári helyett?

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#22616) ricshard444 válasza Dominiator (#22615) üzenetére


ricshard444
veterán

Omegát sokan dícsérik, én meg a Hawkish-t /azon felül, hogy ronda a rolós bar-ja/

Phoenix random eldob néhány naponta 1-1 programot, de szeretem.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#22617) Dominiator válasza ricshard444 (#22616) üzenetére


Dominiator
aktív tag

és ezek miben nyújtanak többet a gyárinál?

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#22618) ricshard444 válasza Dominiator (#22617) üzenetére


ricshard444
veterán

Gyorsabb, romtól függően vannak extra beállítások, szóval gyorsabban és kényelmesebben belakhatod + extra szoftver nélkül, mert minden jót tartalmaznak a moddoltak, sok apróság van ami jobbá teszi, de mindenekelött valóban optimalizáltabb.

Vannak dolgok...

(#22619) Dominiator válasza ricshard444 (#22618) üzenetére


Dominiator
aktív tag

hát meggondolandó :D

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#22620) Levente válasza Parallaxis (#22601) üzenetére


Levente
aktív tag

Nos, mint írtam, ezen a téren nem mozgok otthonosan és lehet, hogy igazad is van, a kb. 10:2-höz arányon ez sokat nem változtat azért.

Láttam amúgy diagnosztikai rendszert Android-hoz, de nem vágom azt a témát sem.

A Lightning előnyei rendben vannak, de bevallom, azt azért kétlem, hogy az USB ne felelne meg ezen témakörökhöz.

Már csak egy pici logika mentén sem, ugyanis az előtt is kellett, hogy működjenek, sőt most sem csak Apple megoldásokkal mennek azok.

Ugyebár, anno soros porton történtek, azzal azért csak felveszi a versenyt az USB...

Amúgy, amit linkeltem video-t, nem éppen hogy egy zenei hardware vala rádugva? Vagy csak olyat is találtam, de nem linkeltem?

Ha kicsit rá lehet, mert látom, az valami mini, akkor komolyat is, nem?

Na, mindegy, persze, hogy vannak korlátai, na de melyiknek mennyi?

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#22621) Bélaaaa válasza ricshard444 (#22616) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem tudom, hogy vagy vele, de nekem egy programot sem dob el a Phoenix. Pedig alaplapcsere óta fenn van. Kb 2x indítottam újra összesen... :C

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#22622) imi314 válasza Bélaaaa (#22621) üzenetére


imi314
senior tag

akku téren is jól muzsikál?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#22623) Zsombe válasza Dominiator (#22615) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én az Android Revolution HD-t ajánlanám. Én több hónapja használom ezt a főzött ROM-ot és abszolút meg vagyok vele elégedve.
Egy ideje szemeztem a CM ROM-mal is (anno a Defy-men nagyon jó volt), de letettem róla. Feltettem a CM 10.1-et az SIII Minimre, de annyira nem győzött meg, így a Note 2-re biztos nem teszem fel. Gyorsnak gyors és stabil, de hiányoznak belőle a Samsung fícsörök és apróságok, amik kényelmesebbé és komfortosabbá teszik a használatot. A CM valahogy túl fapados.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#22624) Dr V válasza Bélaaaa (#22621) üzenetére


Dr V
őstag

Screenshotot az üzemidöröl dobj fel légyszives:)

(#22625) dabgergo


dabgergo
őstag

Vki el tudja nekem magyarázni h az h lehetséges h a legtöbb helyen a Note II-t (meg persze a többi telefont is) áfa nélkül akarják eladni? Ezt így ennyire lazán vagy én nem értem a helyzetet?

(#22626) Markizmark válasza dabgergo (#22625) üzenetére


Markizmark
addikt

Miért, úgy mennyi?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22627) Nightfall75 válasza dabgergo (#22625) üzenetére


Nightfall75
tag

Úgy hogy senkinek nincs lóvé, de mindenki menőzni akar az új telóval. Isten hozott Haverbajdzsánban! :DDD

(#22628) dabgergo válasza Markizmark (#22626) üzenetére


dabgergo
őstag

120e körül.
Jelenleg egyedül az electromarket.hu-nál tvan udomásom szerint 120e alatt áfával, de ott csak fehér színben van és állítólag nem is lesz már szürke.

(#22629) Levente válasza dabgergo (#22625) üzenetére


Levente
aktív tag

Nyugi, legális az is.

Magánimportból származik és arra nincs ÁFA.

Fura valóban, de nincs aggódni valód miatta.

Nyilván nem tudsz ÁFA-t visszaigényelni utána, de ki sem fizeted.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#22630) BomiBoogie válasza dabgergo (#22628) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak egy tokot kel rá tenni és már nem lesz annyira fehér. :)

Ahol én vettem, ott kb. 10-10 ezer Ft árkülönbség volt az 1 év bolti garis, 2 év bolti garis és a 2 év gyári garis készülék között.

Az első kérdésem az volt: "Mi van, ha csődbe mentek?"
A srác megvonta a vállát.
Így lett gyári garis készülékem. :D

[ Szerkesztve ]

(#22631) lugosi válasza Levente (#22629) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Magánimportból származik és arra nincs ÁFA."

Ez így nagyon fájt reggel rögtön. :Y :W

(#22632) AliceWake válasza Levente (#22629) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem "0 perces használt" készülékként könyvelik?

Non omnis moriar.

(#22633) Levente válasza lugosi (#22631) üzenetére


Levente
aktív tag

De igen, de ezek mind kintről valami érdekes módon behozott és emiatt bár talán vámolt, de mindenképpen ÁFA nélküli cuccok. Ami szerintem is érdekes, hiszen valóban használt kategóriába sorolják, csak éppen még a zár is sértetlen rajtuk, ugyebár...

Nem tudom, mi vicces ezen, magánimportnak mondom, nem saját kitalálásból, de bátran lehet pontosítani, ha valaki annyira tudja, a lényegen nem sokat változtat. Ugyanis, nem cégtől veszi az itthon forgalmazó, ebben biztos lehetsz. Az más kérdés, hogy de bizony cégtől, csak éppen céges számla nem készül róla, nos, akkor más nem marad, mint magánember az eladó rovatban. Én eddig csak egyszer faragtam erre rá, de még mindig többet spóroltam vele, mintha teli áron vettem volna mindegyiket visszaigényelt ÁFA-val.
De a jövőben megfontolom a dolgot.

(Ezen segít (ha ez szerintük segítség, nem csak szopatás, mint szerintem...) a bevezetésre került régiókód.
Ha idegen országbeli címkét látsz ezentúl a bontatlan csomagoláson, nem magyart és főleg nem európait, akkor már reszkethetsz is, hogy régiókódot fog kérni a saját SIM-eddel való indítás után.

Hála Chainfire-nek, nagy gondot ez már nem okoz, de azért kapja be Samsung!)

Egy biztos, nem kapod az eredeti pl. lengyel, vagy francia (a két leggyakoribb eredet) számlát, így a prémium garancia eleve ugrik, de a sima is, mert Samsung Magyarország azt csak akkor adja meg, ha a számla megvan. A GSM bolt nem is nagyon ad számlát róla.

Tehát, ha kint veszel, a számla megléte esetén van itthon is prémium garancia! Hogy ezt miért így csinálják, azon lehet tanakodni, de nem változtat semmin az, hogy szerintem sem jogos, hiszen Samsung termék.

Az ő indokuk szerintem kicsit vicces: nem Samsung Magyarország hivatalos viszonteladótól vetted, így nincs gari. Ha bemutatod a számlát, akkor meg van... :)

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#22634) z67 válasza Levente (#22633) üzenetére


z67
őstag

Használt áru után nem kell áfát fizetni, ezért álhasználtáruként adják el. Itthoni cucc, amit kamu számlával elad a nagyker külföldre, majd számla nélkül a kereskedőnek. Az pedig a saját árrése után adózik. Szokták írni, hogy különbözeti adóról tudnak számlát adni.

(#22635) lugosi válasza Levente (#22633) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Okay.
Ha kintről behozott és vámolt, akkor kell utána áfát fizetni.

"Érdekes módon behozott" szerintem hagyjuk is :D

(#22636) AliceWake válasza z67 (#22634) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én is így tudom :K
Na ez nem jutott eszembe, hogy különbözeti adózás.

Non omnis moriar.

(#22637) Levente válasza lugosi (#22635) üzenetére


Levente
aktív tag

Szerintem, ne hagyd, mert ezzel sértegetsz, bár saját döntésed...

Szvsz mindenki jobban járna, ha vagy leírnád az 'igazságot', ha ismered, vagy ezt a trollszerűsködést abbahagynád.

(#22634) z67!

Biztosan van olyan is, amit te írsz, de egy biztos: Lengyelországba és Franciaországba szánt, oda és ott kiadott készüléket itthonról nem tudnak kivinni és újra behozni, szóval ezekre az áll, amit én írtam. mert először be kellene hozni azokat. Merthogy a Magyarországra szánt készülékkel ezt se nem kell, se nem lehet eljátszani, azon mindenképp rajta az ÁFA, azt nem fogja senki helyett más fizetni.

Tehát, amelyiket ÁFA nélkül kapod, arra is volt kinti adó, csak mivel abból az országból kivitték, azt visszakapták, itthon meg nem került rá az adó.

Ez egy érdekes módszer, már csak azért is, mert tuti nem szabályos, így eme kiskapu várhatóan felszámolásra kerül, NAV is ráeszmél, hogy ez bőven kereskedelmi szintem megy.

"Ha kintről behozott és vámolt, akkor kell utána áfát fizetni."

Igen, így kellene lennie, de míg pl. egy e-bay segítségével rendelt cuccodra a határérték meghaladása esetén vámot kell fizetned, de ÁFA-t nem, hiszen elméletileg nem forgalmazod, hanem saját cucc lesz.
Ha tévedek, korrigálj, de a flegmáskodást tartsd meg!

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#22638) Levente


Levente
aktív tag

Nyilván eljátszható persze, hogy itthon vásároltat kivisznek, az ÁFA-t visszaigénylik és visszahozzák (persze ki sem vitték), de ettől nem lesz lengyel, vagy francia a készülék.

Márpedig inkább azokat kapni ilyen módon, itthonit nem láttam még így kínálva, pedig jobb lenne, hiszen ahhoz nem kéri Samu a kinti garipapírt és azt meg nem Samu követi, hogy azon készülék után az elméleti kivitelkor az ÁFa visszatérítésre került. Samu belenéz IMEI alapján a kis nyilvántartásába és azt látja, hogy magyarországi a készülék és minden megy simán, legtöbbször tehát számla bekérése nélkül.

Ami érdekes, hogy szerintem így ezt simán meg lehet lépnie egy cégnek.
Megveszi itthon legálisan, elméletileg kiviszi, majd akár el is adja kis hasznot téve a nettó árra és ha baja van, akkor talán egy számlamásolattal gariztatja, hiszen mondhatja, hogy könyvelésben van az eredeti és Samu szerviz meg elfogadja talán a másolatot is. Van, akik elfogadnak másolatot gariztatásnál.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#22639) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi az infokat! Komolyan kérdeztem, igy tenyleg örülök ha leirjatok h ti h látjátok (koszi Levente, z67!).

Lugosi: engem is érdekel h te tudsz-e mást/többet mint az itt leírtak. En is ugy erzem h tul sok érdemi infoval nem jarultal hozza a valaszhoz, csupán destruktív kritikával.

[ Szerkesztve ]

(#22640) z67 válasza Levente (#22637) üzenetére


z67
őstag

Szerinted hány éve megy ez így? Mit gondolsz a magyar garanciás, használt 0 percesek honnan kerülnek?

Van pl. egy 'nagyonnagyméretű' GSM bolt, nézz körül a lapjukon.

Általában csak csendben olvaslak, vagy tekerek inkább át rajtad, de valamiért azt hiszed csak a te kinyilatkoztatásaid a tényszerűek.

(#22641) BomiBoogie válasza z67 (#22640) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is náluk kerestem eredetileg Note II-t, de mindenhogy csak bolti garis volt 120 körül vagy 2 db karcos használt 90-ért, 1 hónap garival.

(#22642) z67 válasza BomiBoogie (#22641) üzenetére


z67
őstag

Valami változott, nem igazán értem ez mi, most azt írja a lap, hogy csak a telefon ára van a lapon a tartozékokat külön kell megvenni. Nem tudom ez milyen simli megint.

Nemrég itt a Hardveraprón sikerült vennem egy 4 hónapos, extreme digitalos számlájú telefont 92-ért, szerintem jobban megéri itt körbe nézni. De óvatosan, van egy két ember aki hulladékokat rak össze, meg szolgáltatóit üt ki.

(#22643) Hitch


Hitch
aktív tag

Na tegnap sikerült megvenni a készüléket, köszönöm a segítséget.
Rendkívüli ez a telefon.
5hónapos, samsung garanciás még 21 hónapig. Kiváló állapotú.

[ Szerkesztve ]

(#22644) BomiBoogie válasza Hitch (#22643) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyiért sikerült beszerezned, ha nem vagyok indiszkrét? :)

(#22645) Asbee válasza BomiBoogie (#22644) üzenetére


Asbee
veterán

Holnap vagy holnap után csatlakozom én is a táborhoz egy LTE-vel. Tokot nem tudtok valamilyen jó vékonyat, átlátszót,amin ki vannak vágva az oldal gomb helyek? Ilyet rendeltem neten már előre de valami simát küldtek, ami egy borzalom ahogy kinéz... Esetleg full body invisible shieldet nem próbált valaki?

[ Szerkesztve ]

(#22646) BomiBoogie válasza Asbee (#22645) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ennek ki vannak vágva, gyári tok, a dokkolóba is belefér vele. (Ezt remélhetőleg ma tesztelem. :)))

[ Szerkesztve ]

(#22647) Asbee válasza BomiBoogie (#22646) üzenetére


Asbee
veterán

Ez nem nagyon vastag? Én egy olcsót vállaltam be konkrétan ezt, csak nem ezt kaptam, hanem azt a simát ami speedshopnál is van. Invisible shieldnél meg látom kijelzőn az s pennel nem az igazi.

(#22648) BomiBoogie válasza Asbee (#22647) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én úgy voltam vele, hogy nem veszek utángyártottat ehhez a telefonhoz, pár ezer Ft-on már nem múlik.

Nem vastag benne, de mindenképp elegáns és mondom, elvileg még a dokkolóba is be lehet tenni vele, mert úgy igazították. Tehát akkor eleve nem lehet nagyon vastag. :)

(#22649) kiskacz válasza BomiBoogie (#22648) üzenetére


kiskacz
senior tag

Aug. 22-én váltottam SII-ről Note II-re, azóta csak rootoltam, és használom - nekem bejött. Most vettem észre, hogy egy kicsit kotorásztam benne, hogy nincs "app 2 sd" funkció sehol - tehát nem tudok progikat SD kártyáról futani - holott ezaz eddigi androidos gépeimen természetes volt. Nem mintha nem férnék el :D csak furcsa... (Gyári 4.1.2/rootolt.)

Ez így van jól ennél a gépnél, vagy én állítottam el valamit?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#22650) Asbee válasza BomiBoogie (#22648) üzenetére


Asbee
veterán

Lehet akkor én is inkább költök rá többet, aztán nem bohóckodok ilyenekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.