Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) fRooStzzZ válasza S e t h (#10940) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nincs feleslegben egy olyan tokod - vagy valakinek- , mint amit az első link takar?

(#10952) Markizmark


Markizmark
addikt

Kipróbálta már valaki a korábban emlegetett DVB sticket?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#10953) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Jövőhéten jön meg a Note 2-m. Lenne 1-2 kérdésem hozzátok! A hálózati és kocsi töltője más mint egy S2nek (erről váltok)? Amper részére értem? Ha egy sima S2 töltővel (hálózati&kocsi) töltőm akkor lassabban tölt? Ha igen, mik azok a gyári típusú töltök amik jók a Note 2-höz?

Egy tokot tudnátok ajánlani, ami hasonló ehhez [link]? Szeretném ha minél jobb minőségű lenne!

Valamint sima dokkoló kellene nekem (gyári) van-e olyan mint nincs olyan sok kimenet, csak egy töltő és audió rész, nem kell olyan amin USB van.

Válaszokat köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#10954) Markizmark válasza Cold5 (#10953) üzenetére


Markizmark
addikt

A gyári hálózati töltője 2A-es, de ezzel szerintem kevesen töltik. Én vettem hozzá egy 650mA-es töltőt. Én ezt a tokot is használom.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#10955) MaCS_70 válasza Szakiii (#10943) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a kijelzőkérdés nálam nem igazán számít, mert a MyAudio IPS kijelzője igencsak szép képet ad, még a Note 2 mellé téve is. Megkockáztatom, hogy fény felé tartva még szebb is, ami szabadtéri használatnál jól jöhet.
Napi használatban szerintem tiszta belemagyarázás, ha valaki azt állítja, hogy őt zavarja a telefonja képminősége, ma az ténylegesen jó. A kisebb különbségek csak egymás mellé téve láthatóak, az emberi agy pedig nagyon gyorsan hozzászokok a megszokott látványhoz. Nemrégiban pár óráig nyomogattam a régi HD2-met, és a végén már tökéletesnek láttam a képét -- aztán kézbe véve a Note-ot tűnt csak föl a különbség.

Most pedig már negyed órája nézegetjük a párommal egymás mellett a Note-ot és az S III-at, azonos képernyőtartalmakkal, a legkülönbözőbb képekkel és szövegekkel, de normál távolságból nézve mindig az S III képe a szebb, ha csak leheletnyivel is -- ami egyértelműen a jobb DPI hatása.

Ami viszont komolyan kérdéses a MyAudio-ban, az a kamera minősége -- az még próbára vár.

Megjegyzendő egyébként, hogy alapból 4.2. JB-vel jön és a tapasztalatok szerint a Samsungénál jóval gyorsabb a frissítése, nem is beszélve a milliónyi bloatware mellőzéséről.

Szóval vívódom, na. Erősen vívódom...

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10956) Markizmark válasza MaCS_70 (#10955) üzenetére


Markizmark
addikt

Xiaomi MI2 és MI3 ismerős? A MI3 most jön ki. Brutálisak. Sharp féle IPS van benne, ha minden igaz.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#10957) Koczó93 válasza MaCS_70 (#10955) üzenetére


Koczó93
őstag

Én s3ról váltottam. Hd felbontás mellett én elhanyagolhatónak tartom a pentile technológia hátrányát de ha jól megnézed note mellett szőrösebbek a betűk rajta. Ami a másik hogy szürke képen sávosodik az s3 kijelzője bár ez mindennapi használatban szvsz elég jelentéktelen.

(#10958) MaCS_70 válasza Markizmark (#10956) üzenetére


MaCS_70
félisten

A MyAudioban az a vonzó, hogy hivatalos márkaboltban kapható, ennek megfelelő háttérrel. Egyébként ebben is márkás IPS van.

De a Note mégiscsak Samsung, ugye...

Egyébként számomra furcsa, hogy mennyire nem érezhető árverseny.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10959) MaCS_70 válasza Koczó93 (#10957) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, lehet keresni a hibákat, csak éppen nem sok értelmét látom annak, hogy nagy nehezen megtalálható, egyébként gyakorlati használat közben alig előforduló, egyébként meg hatásukat tekintve tökéletesen jelentéktelen hibákat érdemi szempontként tüntessünk fel.

A párom S3-asát már több ezer fotó erejéig nézegette a népes család, de nemigen volt panasz a képminőségre. Élvezték a képeket.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10960) Koczó93 válasza MaCS_70 (#10959) üzenetére


Koczó93
őstag

Ezért is hangsúlyoztam hogy elég jelentéktelen. Nem szeretnélek meggyőzni hogy jobb a note2 bármiben is mint az s3. Úgy vélem hogy a note megadta számomra azokat a dolgokat amik s3-ból hiányoztak(nagyobb kijelző, rgb, aksi, ram , s-pen.) De ettől függetlenül az s3-at bàrkinek ajánlom aki kisebb telefont szeretne mint a note.

[ Szerkesztve ]

(#10961) Fradipuma


Fradipuma
tag

Hol tudom visszaállítani, hogy ha kihúzom a tollat, a főképernyőröl átugorjon 1 másik lapra, ahol választhatok a vázlatok között, hogy mire szeretnék jegyzetelni? Mert valamiért eltűnt, az az oldal, és csak a pop up note-t tudtam beállítani.

(#10962) MaCS_70 válasza Koczó93 (#10960) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel én is pont így vagyok -- bár az RGB előnyeit szerintem nem tudom kiélvezni. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10963) Koczó93 válasza Fradipuma (#10961) üzenetére


Koczó93
őstag

A beállításokban van olyan valahol hogy környezetérzékeny oldalak. Most hirtelen nem ugrik be hogy hol, de ilyen néven keresgélj.

(#10964) AliceWake válasza Koczó93 (#10963) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Úgy van :K Beállítások - Kijelző - Környezetérzékeny oldal.

Non omnis moriar.

(#10965) Koczó93 válasza AliceWake (#10964) üzenetére


Koczó93
őstag

Így van, már megtaláltam :D

Más: mindenkinek jól működik a gyári böngésző? Nekem naponta 1-2 alkalommal eljátsza hogy lefagy egy pillanatra majd kidob a home screenre, és ha újra megnyitom a böngészőt újratölti az oldalt. Van bőven szabad ram, nincs tele szeméttel es naponta újraindítom a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#10966) Fradipuma


Fradipuma
tag

Köszönöm mindenkinek megvan!

(#10967) ZoliM@ster


ZoliM@ster
aktív tag

Kijelző problémásaknak(törés) talán megoldás lehet:
Telemax jelentősen csökkentette árait(LCD csere "csak" 42.000 HUF BRUTTÓ!!!)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10968) Levente válasza MaCS_70 (#10962) üzenetére


Levente
aktív tag

Jó kis telefonnak, vagyis phablet-nek tűnik, csak az kérdéses, végül mennyi is az ára.

A weblap szerint 65-ért előrendelhető, itt meg azt írják, hogy 99, de akcióban 79.900.

Nos, ha a különbségeket sorba vesszük, akkor így már más a leányzó fekvése.

CPU, RAM határozottan gyengébb, bár a két akku, meg a DualSim valamennyit ellensúlyoz(hat).
Ne feledd, hogy egy komplett hardware csomag a Pen a Wacom érzékelővel...

Nehéz a döntés, mert kedvező az ár, de komoly a különbség azért. Ha most kellene vennem valamit, ezen én is töprengenék valamennyit, de egy meglévő Note II veszteséges eladása révén tuti nem térnék erre.

További hátránya a mókolás kérdésessége, mert az itt írogatók zöme nem gyári állapotban használja még a Note II-t sem, pedig kevés ilyen jó gyári kiadású ROM van.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#10969) MaCS_70 válasza Levente (#10968) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szépjóreggelt!

A készülék 70e Ft-ért elvihető a boltból, még két hétig. Aztán állítólag 100e Ft lesz.

Lehetőségem lesz egy kicsit huzamosabban, hétköznapi körülmények között kipróbálni -- majd beszámolok róra.

Egyébként némileg csökkent az első, amúgy sem feltétlenül komoly fellángolás -- túl jó ez a Note. :)

A mókolás viszont semmiképp sem izgat. Voltak telefonjaim, PDA-im szép számmal, amiken rengeteg ROM-ot próbáltam ki (nyolc éve kezdtem) -- a Samsungnál megszűnt ez az indíttatásom. Még a rootolásra se tudom rávenni magam, mert minek...

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10970) taranis


taranis
addikt

Sokadjára tapasztalom, hogy a gyári naptárba felvitt feladatok emlékeztetői nem mindig működnek. Mintha lett volna erről már szó, de nem találtam a fórumban. Van erre valami megoldás?

colorizer.net

(#10971) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Az értesítési sávra kitett Vezetés mód mit jelent, mit csinál? Hogy lehet a Vezetés módot állítani, konfigurálni?
Van valamilyen beállítási lehetősége annak, esetleg a Beállításoknál?

(#10972) Xanax88


Xanax88
tag

Hali, gondolom már volt téma, csak nincs időm végignézni 11k hsz-t, de miért van az, hogy nem tudok semmit SD re telepíteni? Előtte egy Ot 995 öt használtam, ugyan ezzel a 16Gb os sd vel, tökéletesen ment, átraktam a note ba, formáztam, de egyszerüen nem lehet rá telepíteni, se már telepített programokat átmásolni, az alcatel ezt tudta...
Mondjuk az is fura, hogy ha azt gépre dugtam, csak az SD-t látta a PC, itt meg külön látja a telefont és a kártyát, ráadásul semmi mappa nincs rajta ehy Lost.dir en kívül

Krisz

(#10973) ZoliM@ster válasza Xanax88 (#10972) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Ez nem Note2 "hiba",a JellyBeannel megszűnt a lehetőség gyárilag a külső SD-re való telepítésre.Roottal és bizonyos okoskodásokkal néhány dolgot azért meg lehet tenni.
Utóbbinál pedig az a ludas,hogy itt már nincs "pendrive" mód,tehát nem meghajtóként fogja látni a win,csak médiaeszközként.Külső sd kártya megoldására van egy SGS3 Easy UMS nevű progi,amivel meghajtót lehet belőle varázsolni,de a belső tárhelyet csak így fogod látni.Esetleg TotalCommander pluginnal abban is láthatóvá tudod tenni :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10974) Xanax88 válasza ZoliM@ster (#10973) üzenetére


Xanax88
tag

Köszi a választ, akkor ez azt jelenti, hogy kb 2-3 játék és tele is van a teló, ha meg szakadok is, mert a képeken és a zenéken kívül semmit nem tudok SD re rakni? Ha igen akkor ez elég tré húzás volt... kb visszafejlődés... legalábbis olyan téren, hogy veszek egy sokkal több mindenre használható telefont, amit feleannyira se tudok kihasználni a hülyeségük miatt... vicces húzás android részről...

Krisz

(#10975) Impressa válasza Xanax88 (#10974) üzenetére


Impressa
őstag

Én most próbáltam az app2SD progival áthelyezni a programokat, és azt írta nem lehetsége ezen a telefonon, az alkalmazások áthelyezése felírat is inaktív :(

Ennek mi értelme van? :F

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10976) ZoliM@ster válasza Xanax88 (#10974) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Kis angol tudással XDA-n utána lehet nézni a módszernek,hogy miként lehet átrakni adatokat.De root biztosan kell hozzá!
Amúgy nyilván hülyeség így,bár nekem bőven elég ez a bő 10GB hely ami van.Nem használok milliónyi programot,komolyabb játékból is mindössze a real racing 3 van fent.Persze ha rászorulnék nem sajnálnám azt a fél órát utánanézni és megcsinálni,javaslom tégy Te is így,ha nagyon nem tudsz megbarátkozni a dologgal :K

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10977) Xanax88 válasza ZoliM@ster (#10976) üzenetére


Xanax88
tag

Igazából, jobban belegondolva tényleg nem kevés, csakhogy ugye 2 napos sincs a teló, (ezért nem akarom még rootolni sem... az alcatel is csinált érdekességeket utána) kicsomagolás után azonnal nekiálltam minden régebben megvett játékomat telepíteni, csak kíváncsiságból, mi mennyivel szebb, jobb stb... de már töröltem is a nagyrészét. monnyuk Samsung szempontból is pofátlanságnak tartom, hogy ennek tudatában nem alapból minimum 32 Gb ot pakoltak bele... igen, tudom, van olyan verzió is, de nem a T nél és amúgy is azért aránytalanul többet kérnek.

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#10978) nagyito88


nagyito88
aktív tag

Adott egy Note 2. Sima rootolt alap gyári samu rom. Kicsit T.Backup-al jegelve pár (sok) progi. Szóval nem agyon mókolt rendszer még. Olyan problémával szembesültem, hogy a töltést kb 2 perc után veszi észre töltőre dugva. Ha meg lehúzom, kb ugyan ennyi idő, amíg észleli, hogy levettem. No persze jófejemmel, programozoként, tuti valami beragadt valamelyik memóriába, mert ugye rég volt már resetelve a teló. Kikapcs bekapcs, és voala, megy rendesen minden. Jó, de a probléma ujra előjön... Mondom ez már lehet garis téma lesz, így szerencse, hogy a számláló 0-ra lett állítva, így garis problem nincs. Oké szép jó, de új hiba. Ha a telót felébresztem a híres "jedi" kézmozdulattal, akkor az állapot jelző led kéken villog. Hu mondom idegesitő, felébresztem van e valami.... Felébresztettem nincs értesítés. Oké semmi gond. Újra előjön a hiba Jedihadonászás után. Hmm valami nem okés. Majd szépen eszembejut, hogy a fent emített két hiba azóta a pár nap után áll fent, amióta felraktam play áruházból a GSam Battery Monitor-t. Jo oké mondom mielőtt hard resetet huzok, eltávolítom, hátha igaz a gyanum. Uninstall, és oké semmi baja a fent említett két hiba megszünt, és nem jegeltem / olvasztottam fel más progi. Ez a két hiba valakinek előjött, vagy egyedi eset, esetleg, valamit nem állítottam be a progin belül?

(#10979) Markizmark válasza nagyito88 (#10978) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálam is fent van a Gsam de semmi ilyet nem tapasztaltam.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#10980) ZoliM@ster válasza Xanax88 (#10977) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Most mondjam azt,hogy örüljünk,hogy legalább van bővíthetőség?Nem kezdem el sorolni azokat a készülékeket,ahol még csak SD kártyát sem tudsz belerakni(almák,nexus4,stb.stb.) Itt legalább ez a lehetőség megvan,és a zenéket,képeket,videókat tudod SD kártyán tárolni :)

#10978: Én még nem találkoztam hasonlóval,bár ezt a jedis hülyeséget nem használom :DDD (zavar,hogy folyamatosan világít sötétben is a kis érzékelő)
Töltéses problémával szintén nem találkoztam,de valóban úgy tűnik egy wipe jót tenne a cuccnak,csak ugye az macera,amit nem szeret az ember :O

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10981) nagyito88 válasza ZoliM@ster (#10980) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Hát akkor egyedi történet, kb most lesz 3 hetes a teló, igy még azt sem lehet mondani, hogy jolesne neki egy újra húzás :D De nem gond, anélkül a progi nélkül is megvagyok, és legalább tudom hogy a teló pöpec azóta.

(#10982) AliceWake válasza alec.cs (#10971) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Felolvasgat mindenfélét a telefon.
A vezetés módot a Beállítások - Kisegítő lehetőségek - Szövegfelolvasó kimenete menüpontban tudod állítani, ott el is olvasgathatod, hogy mit csinál.

nagyito88: nem megijeszteni akarlak, nem biztos, hogy a sudden death-hez volt köze, de én egy komplett memória cseréig jutottam el, attól a kezdő tünettől, hogy meghülyült az állapotjelző ledem a jedi erőtől...

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#10983) nagyito88 válasza AliceWake (#10982) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Elvileg nem a hibás chip sorozatból való. Ellenőrizve lett a eMMC Brickbug Check-el, no sane chip-et ír ki. Persze ez nem jelent ugye semmit, tévedhet. A telót újként vettem speedshop-tól két év + 2hó beregelt gari van rá. Megtanultam, amíg van gari addig nem kell nagyon idegeskedni emiatt. Persze szidni fogom amíg nem javítják meg de ez van. :) A progi törlése óta semmi hiba. Remélem így is marad.

(#10984) AliceWake válasza nagyito88 (#10983) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Akkor ez egy kiváló, önálló élettel rendelkező hibajelenség, amit bárki élvezhet, függetlenül az eMMC chip sorozatszámától, vagy adott program meglététől. Ezek szerint óvatosan kell bánni a midiklorián szinttel :D

Non omnis moriar.

(#10985) nagyito88 válasza AliceWake (#10984) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Én nem tudom, nem adtam neki se répát, se spenótot, de ezt művelte. Tegnap délelőtt töröltem le a progit, azóta semmi gyíkja nincs, és a progi előtt se volt. Így csak ehhez tudom kötni. Csak remélni tudom, hogy nem jön elő rajta. Viszont azért most megnéztem, hogy Samsung Official van e kiirva vagy 1 :D Ugye jobb félni mint megijedni :D

(#10986) Szakiii válasza nagyito88 (#10985) üzenetére


Szakiii
addikt

Nekem is volt ilyen, és sokáig is kerestem miért jelez. Nekem azért csinálta mert gmailen jött e-mail és nem olvastam el mert láttam hogy nem érdekel de amíg nem ovlastam el mindig villogott. Jó egy óra volt mire rájöttem hogy ezért villog. Status bar-on ugye nem jelezte már. :)

(#10987) alec.cs válasza AliceWake (#10982) üzenetére


alec.cs
tag

Magyar nyelv elérhető a felolvasásnál?

(#10988) Szakiii


Szakiii
addikt

Ha odin-al gyári romot akarok feltenni akkor melyiket tehetem fel egy gyári független telóra?

(#10989) zzola válasza Szakiii (#10988) üzenetére


zzola
félisten

Bármelyiket.

(#10990) Szakiii válasza zzola (#10989) üzenetére


Szakiii
addikt

Közben már megoldottam, köszönöm. :)

ui.: tapasztalta más is, hogy pestet pasaret-nek írja? Nem pedig Budapestnek?

(#10991) zack


zack
nagyúr

Tudtok olyan progiról amivel a telepített alkalmazásaimat tudom (*.apk) átrakni másik eszközre, pc-re?
Galaxy S2-ön működött a Norton Utilities App manager funkciójával, hogy át tudtam dobni a telepített apk-t a MicroSD-re. Most valamiért nem működik és erre keresnék alternatívát.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10992) S e t h válasza alec.cs (#10987) üzenetére


S e t h
nagyúr

el

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10993) Bélaaaa válasza Impressa (#10975) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A "Gl to Sd" program a megoldás Nektek.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#10994) Koczó93 válasza Szakiii (#10990) üzenetére


Koczó93
őstag

Előfordulhat ilyen, nekem Fót helyett mostanában Dunakeszit ír.

(#10995) Markizmark válasza Bélaaaa (#10993) üzenetére


Markizmark
addikt

Egyszerű a használata? Már fönt lévő appot is kezel vagy újra föl kell tenni, hogy a külsőre tegye?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#10996) ERPY válasza zack (#10991) üzenetére


ERPY
őstag

Most ez a kérdés komoly tőled, vagy csak vicc???

(#10997) GML válasza fasirTTT (#10898) üzenetére


GML
őstag

Neked hogy jöttek ki ezek a számok?? 170 meg a 205?? Valahogy nem értem. Annyi az ára, amennyi. Ha meg részlet, akkor is kamatmentes. :U Vagy te is azok közé tartozol, akik beleszámítják a havidíjat is?? :F

(#10998) gyuri2008 válasza ERPY (#10996) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szerintem vicc ;]
Nekem minden apk memóriakártyán van.
Ezt használom (App Backup & Restore ) [link]

[ Szerkesztve ]

(#10999) ERPY válasza gyuri2008 (#10998) üzenetére


ERPY
őstag

Akkor okés, megnyugodtam. A root / data / app mappa tartalma érdekes lett volna ha nem menne.
Lehet Zack becefrézett, és húzni akarta a népet. :))

[ Szerkesztve ]

(#11000) Impressa válasza Bélaaaa (#10993) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos a Nótám nem rootolt, emiatt nincs hozzá jogosultságom :(
azért köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.