Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) BDave válasza hallerlaller (#6349) üzenetére


BDave
őstag

Akkor valamit elnéztem :DDD

(#6350) Grande Ale: Innen

[ Szerkesztve ]

(#6352) arn válasza Dottore (#6320) üzenetére


arn
félisten

megkerdeztem - a kek papiros eus garancia mindenutt ervenyes az euban, tehat ket ev garanciat vallalnak ra, akarhol is veszed. viszont amit nalunk adnak, ha szurke gart kapsz melleje, no az nem ervenyes mashol, csak itthon :D

a korabbi nexusbol kiindulva valszeg az ara sem fog nagyon 300 eur ala menni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6353) Benex


Benex
senior tag

Kaptam egykis segitséget egy másik forumrol de nem merem megcsinálni nehogy elrontsam a telot de megosztom veletek:)
"Találtam neked egy kis sürgetős megoldást.
Íme nagy vonalkban, gyors fordításban:
-töröld a cache-et a "google partner setup"-ból és a "google services framework"-ből
-Üsd be ezt: *#*#2432546#*#* ( ne nyomj a hívásra hanem várj kb 10 mp-et)
-Menj a rendszerfrissítésekbe és ellenőrizd le (elvileg megfog jelenni az update)

U.i.: ha mégse akkor ismételd meg 30 perc múlva."
Ha valaki kiprobálná irjon már hogy bevállt-e?!:)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#6354) ntomka válasza Benex (#6353) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez mire segítség?

ツ Headphones on - World off

(#6355) BDave válasza ntomka (#6354) üzenetére


BDave
őstag

Frissíti a leírás szerinte a rendszert. De szerintem nem. Elég ha csak a google services framework-ből törlöd az adatokat. Ha már kijött a frissítés hivatalosan is GNexusra, de neked nem frissül a rendszer, akkor ezt érdemes megcsinálni. Amit ő írt, azt nem hiszem, hogy eredményre vezetne.

(#6356) Dzsuri89 válasza Benex (#6353) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ezzel nem fogsz semmit elrontani nyugodtan csináld. Elég csak a "google services framework" -t törölni. Ez csak ellenőrzi, hogy van-e frissítés. Bár nem tudom, hogy mennyit számít, mert nincs információm arról, hogy yakju romon elindult-e a frissítés. Anno Nexus S-sen bevált a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6357) hallerlaller válasza Benex (#6353) üzenetére


hallerlaller
addikt

1. hsz.! :DDD "Hogyan lehet az OTA-frissítést kikényszeríteni?"

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6358) Grande Ale válasza Dzsuri89 (#6356) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ma kiadják vajon?

(#6359) tibz03


tibz03
őstag

Kissé OFF kérdés, de az új, LG-féle Nexus minek az apropóján jelenik meg? Ugyebár Nexus S-sel jött a GB, Galaxy Nexus-szal az ICS, Nexus 7-tel a JB. Mivel hamarosan megjelenik, kétlem, hogy valami nagy frissítést hozna magával, lévén most jött/jön a 4.1.2. De akkor ezek szerint szakítanak a hagyománnyal, és nem hoz az új Nexus semmi újat? :F

(#6360) BDave: "Alig" jött ki a Jelly Bean (ráadásul most frissült), máris továbblépnénk?

[ Szerkesztve ]

(#6360) BDave válasza tibz03 (#6359) üzenetére


BDave
őstag

Hát ez jó kérdés. Én a 4.2 mellett voksolok.

(#6361) Dzsuri89 válasza Grande Ale (#6358) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Sejtelmem sincs, de ha igen, arról úgy is értesülni fogunk, mert XDA-n biztos jelzik.
Hallerlaller már bemásolta ezt, itt még csak a Takju van, úgyhogy pár nap és véleményem szerintem jön a Yakju is.
Akinek már ICS óta meg van a telefonja, az meg tudja mondani, hogy a 4.1.1 Takju megjelenése után mennyi idő múlva lett Yajku 4.1.1? Ez egy kis infót adna, hogy mennyit kell esetleg várni. :)

(#6362) Integra válasza tibz03 (#6359) üzenetére


Integra
titán

már azzal szakított a hagyománnyal (ha egyáltalán lehet ezt hagyománynak nevezni, mert túl rövid meg eléggé guglisan kusza az egész), mikor megszabta a hardver követelményeket a gyártók számára és ezért cserébe mások is nexus nevű készülékeket dobhatnak piacra, ha csupasz holo-t használnak. felpörgött a piac nagyon, lépést kell tartani. ezek nexus készülékek lesznek, de a google referencia nexus készüléke még sehol. ez lehet talán a 9260 vagy jövőre egy újabb készülék. az is lehet, hogy valóban kihozzák a 9260-at és jövőre jön egy teljesen új készülék, remélhetőleg omap5-tel és majd abba tolják bele az android 5.0-t.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6363) hallerlaller válasza Dzsuri89 (#6361) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ha jól emlékszem úgy 1 maximum 2 hét volt nyáron, de nekem nem ér annyit, hogy mindent letöröljek majd visszarakjam, különben sincs semmi hiba a mostani 4.1.1-el, megvárom inkább az ota-t.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6364) Integra válasza hallerlaller (#6363) üzenetére


Integra
titán

én sem erőltetem, kivárom. de azért naponta egyszer este manuálban ráfrissítek:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6365) tibz03 válasza Integra (#6362) üzenetére


tibz03
őstag

Akkor tehát ez az LG-féle Nexus nem is referenciakészülék lesz?

(#6366) B1T3 válasza tibz03 (#6365) üzenetére


B1T3
addikt

Nem tudhatjuk. Szerintem nem elsőszámú referenciakészülék lesz, de a frissítéseket hamar megkapja.

(#6367) BDave válasza B1T3 (#6366) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem se első számú, nem hiszem hogy az LG-re bízná a Google a referencia készülékét :) Inkább az első számú a tömeges Nexusok közül.

(#6368) Integra válasza tibz03 (#6365) üzenetére


Integra
titán

nem, szerintem ez az lg nem a google következő nexus referencia készüléke, hanem egy készülék azon 3 telefonból (lg htc és motorola), ami már megfelel a google által megadott specifikációknak és csupasz holo-val jön és ezért használhatják a nexus nevet.
a google soha sehol nem mondta, állította vagy csak nyilatkozott arról (én legalábbis sehol nem olvastam semmit erről), hogy ez a renferencia telefonjuk. hogy miért gondolja ezt a sok író, nem tudom, a mobilarénán is akik a cikkeket írják, teljesen összezavarodtak, vagy csak szarnak bele és kopipésztelik a cikkeket.
a nexus készülékek lényege csak az, hogy ota-n keresztül azonnal megkapják a google frissítést, aki nem akar szopni a gyártók hülye skinjeivel, azok élvezhessék a tiszta holo-t. amit szerintem teljesen felesleges elgányolni, mert simán ver bármilyen touchwiz-t meg sense-t meg mittoménmit.. az android kinőtte már rég a gyerekhibákat, mikor még a sense-nek volt értelme, ma már csak nyűg.
illetve minimálisan később kapják meg a frissítést így is, mert az adott hardverre azért lekell tesztelni, a soc-ra, gpu-ra etc, mert nem egyeznek meg a google hardverével. de így is látványosan és jelentősen csökkenni fognak a frissítési idők.
erre rég rájöttek a gyártók is, hosszú frissítési idő, a fragmentáció, francnak sem kell, csak szívás. valamelyik másik topicban már leírtam ezt jó hosszúan, de nemtom hol és melyikben. mármint az ok okozati összefüggéseket hogy fog az android piaca a nexus concept javára eldőlni.

nekem az az érzésem, hogy a google megvárja a saját új referencia/fejlesztői készülékével az omap5-öt és az 5.0-t. az pedig jövő tavasz. és addig max kitolja a frissített galaxy nexus-t majd, a 9260-at, jobb kamerával, húzott procival, jobb panellel, nagyobb akksival és sd slottal és szerencsére a hajlított váz is megmarad:) - ha igazak a pletykák

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6369) hallerlaller válasza BDave (#6367) üzenetére


hallerlaller
addikt

Miért ne? Volt eddig már HTC, Moto, Samu, Asus, most ideje volt már az LG-nek, úgyis csak a készüléket meg a szervizhátteret biztosítják, összeszerelésben meg jó volt az lg mindig is, ott nem lesz recsegő hátlap.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6370) BDave válasza hallerlaller (#6369) üzenetére


BDave
őstag

Az is igaz. De mi alapján dönthet a Google? Mindegyik céget megszellőzteti az emberek előtt, kicsit megmozgatja?

(#6371) hallerlaller válasza BDave (#6370) üzenetére


hallerlaller
addikt

Sokat tanul a gyártó egy nexus modellből, htc is addig volt jó amíg ők csinálták.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6372) klasszsrac válasza Grande Ale (#6350) üzenetére


klasszsrac
tag

Innen http://beta.swype.com/
Regisztrálsz és letöltöd telefonra a kis telepítő apk-t. Az pedig leszedi neked a legfrissebb swype-ot. Utána a swype beállításain belül már csak a magyar nyelvet töltsd le. Még hang felismerést is kapsz hozzá. Sajnos csak online módban működik az a része, de jópofa :)

Oneplus 6

(#6373) Grande Ale válasza klasszsrac (#6372) üzenetére


Grande Ale
őstag

Annó a Nokiámra letöltöttem, de most ha belépek nem küld emailt. Mindegy, regisztrálok egy másik címmel..

(#6374) Rotate


Rotate
veterán

Sziasztok!

nem tudjátok véletlenül, hogy a Nextel által árult gyári garis Galaxy Nexus vajon yakju vagy yakjuxw? vett már tőlük valaki? köszi a válaszokat

(#6375) Rem-X válasza Rotate (#6374) üzenetére


Rem-X
senior tag

Teljesen lényegtelen kérdés, lévén 2 gombnyomás és olyan amilyet akarsz? Akár takju is... Nem értem miért lenne ez kérdés egy vásárlás előtt :)

Try again, fail again, fail better!

(#6376) Rotate válasza Rem-X (#6375) üzenetére


Rotate
veterán

nem tudtam, hogy ezzel lehet variálni :) és mivel a gyors frissítések az egyik fő ok amiért Nexus-t vennék, nem szívesen várakoznék arra, hogy a Samsung küldje a frissítést :)

akkor nyugodtan vegyem meg, aztán ha úgy van csak megváltoztatom és kész? garinál ilyesmit figyelnek? köszi a válaszokat :)

(#6377) slice14 válasza Rotate (#6376) üzenetére


slice14
veterán

Ha szoftveres gonfdja van, akkor a bootloaderre figyelnek. De ez szervíztől függ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6378) Rotate válasza slice14 (#6377) üzenetére


Rotate
veterán

ilyesmit úgyis visszazárnék mielőtt szervizbe viszem... mármint lehetséges, szóval ez sem különösebb gond igaz?

(#6379) arn válasza Integra (#6368) üzenetére


arn
félisten

pedig tobb helyen ugy hivatkoztak ra, hogy "lg nexus 4", es formara is nexus.


facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6380) slice14 válasza Rotate (#6378) üzenetére


slice14
veterán

Persze, toolkittel 2 gombnyomás.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6381) Rotate válasza slice14 (#6380) üzenetére


Rotate
veterán

köszi, akkor szerintem megveszem a Nextelnél, remélhetőleg lesz még készleten jövő héten :)

(#6382) Grande Ale válasza Rotate (#6381) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ezt nem hiszem el, hogy két év gyár garival 95, én meg két napja vettem 121-ért! Ááááááááh!

(#6383) slice14 válasza Grande Ale (#6382) üzenetére


slice14
veterán

Én sem hinném, mert most a legolcsóbb is 120e-ft a viptechnikánál .

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6384) Rotate válasza slice14 (#6383) üzenetére


Rotate
veterán

Nextelről jókat hallani, jó akcióik szoktak lenni...

(#6385) BDave válasza Grande Ale (#6382) üzenetére


BDave
őstag

Az durva :D Hát van ilyen. Volt egy akció a telenornál, hogy 50%kal olcsóbban lehet telefont venni 2 év hűséggel. Képzeld az milyen boldog lehetett, aki előtte lévő vagy azelőtti napon vette meg a kiszemelt telefont :)

(#6383) slice14: pedig de: fekete, fehér, mind2 gyári garival (ami azért érdekes, mert hivatalosan nem lehet itthon kapni gyári garival a fehéret).

[ Szerkesztve ]

(#6386) Grande Ale válasza slice14 (#6383) üzenetére


Grande Ale
őstag

Így van, ott vettem 120990-ért. Ha ez igaz, akkor nagyon nagy vétel, kihagyhatatlan.

(#6387) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Most vettem a Nextelnél Titánium szürkét 95-ért 2 év samu garival, szóval igaz az akció.
Még vissza haza se értem, máris frissült 4.1.1-re :)
Vigyétek, amíg van készleten!

(#6388) knyitogato válasza Grande Ale (#6386) üzenetére


knyitogato
őstag

Már nem elérhető a gyári garis Nexus az oldalukon, gondolom, volt két darab :DDD

(#6389) Rotate válasza gilfoyle (#6387) üzenetére


Rotate
veterán

mire megtérítik az S2-m árát, úgyis elfogy, ilyen az én mázlim :D

szerk:
mondom én :D akkor megveszem máshol :D

[ Szerkesztve ]

(#6390) BDave válasza knyitogato (#6388) üzenetére


BDave
őstag

Basszus, az előbb még volt :D

(#6391) knyitogato válasza BDave (#6390) üzenetére


knyitogato
őstag

obga elvitte :DDD

(#6392) BDave válasza knyitogato (#6391) üzenetére


BDave
őstag

Hát ez gyors volt :DDD

(#6393) gilfoyle válasza knyitogato (#6391) üzenetére


gilfoyle
őstag

Délben megrendeltem, most voltam érte.

(#6394) B1T3 válasza knyitogato (#6391) üzenetére


B1T3
addikt

:D

Micsoda készlet lehetett.

(#6395) gilfoyle


gilfoyle
őstag

A build number: JRO03C.I9250XWLH2 - ez gondolom yakjuxw...
Akkor tolom is rá a sima yakju-t.

(#6396) knyitogato válasza B1T3 (#6394) üzenetére


knyitogato
őstag

Sejtettem én, hogy nem lehet sok, mindjárt jön az új gen.

(#6397) slice14 válasza gilfoyle (#6387) üzenetére


slice14
veterán

Akkor az yakju-s volt. Te mázlista. Én mikor vettem 2 hónapja a vip phone-nál, akkor csak 4.0.4 re frissült, mert yakjuxw volt rajta.

Ja bocsi, yakjuxw-re is van már jb ota.

Előbb kéne gondolkoznom, mielőt írok valamit.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6398) Dzsuri89 válasza slice14 (#6397) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szerintem neki se Yakju-s. A Yakjuxw-re már jó ideje van 4.1.1, ezért is frissülhetett.
meg írta későbbi hsz-ben, hogy : A build number: JRO03C.I9250XWLH2

[ Szerkesztve ]

(#6399) Rotate


Rotate
veterán

mellesleg időközben válaszolt a Nextel a mailemre :D

Tisztelt ***** úr,

sajnos az téves hirdetés volt, le is vettük a netről, nincs i9250 gyári garis készülékünk.

Üdv

Wagner Balázs

úgyhogy ennyi :D

(#6400) assemble válasza Rotate (#6399) üzenetére


assemble
addikt

Akkor obga milyet vett? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.