Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) Lapajbacsi válasza Döglött Róka (#50) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

kb 5 éve telepítettem a win7 pro 64-emet, azóta is azt használom, közben már a 4-edik konfig, még platform váltás is volt...(AMD-ről Intel/Nvidia-ra)... ezt az oprendszert offline használom (NIC bios-ból tiltva)... az egy árva SP van fenn rajta (mivel több nem létezik), soha egyetlen egy netes frissítést sem raktam fel, legfeljebb, néhány olyan komponens frissítőt, amit játékokhoz mellékeltek (leginkább NET Framework, és C környezet).. szóval teljesen offline használom kb 5 éve, leginkább játékra és video szerkesztésre... vírusvédelem sem volt soha telepítve rá... háttérben futó folyamatok, MS vackai minimalizálva. TÖKÉLETES A RENDSZER..!!! Betonstabil, hibátlan. Soha nem lépett fel olyan hiba, ami azért lett volna, mert nem frissítettem valamit, ami az MS támogatásból jött volna... Ergo, ahogy elvoltam 5 évet nélküle, úgy el leszek megint 5 évet nélküle..

Mellesleg XP-t is használok (32 bit pro), az is 5 éve lett telepítve... (néha előfordult elszállás, hiba, ami miatt frissítő vagy recover telepítést csináltam rajtuk legfeljebb.. de teljes tiszta újratelepítés 5 év alatt sem az XP-m, sem a Win7-emnél nem volt!) az XP-n netezek éppen most is... amikor megszűnt a támogatás, a biztonsági rések miatt, feltettem a naprakész NOD32 mellé még egy Comodo-t is (IE-t soha nem használok!)... és az égvilágon semmi gondom nincs az XP-mmel sem.
Mindebből mi következik: parasztvakítás, szemfényvesztés az egész MS támogatás hisztéria... semmi más az égvilágon... ha 12 éves telepítő CD-ről felraksz egy XP-t az is kielégítően fog működni bármi firssítés vagy SP nélkül, és ha felraksz egy 6 éves Win7-et bármi frissítés és SP nélkül tökéletesen fog működni... ennyi

[ Szerkesztve ]

(#136) Lapajbacsi válasza Integrale (#97) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Az XP-met online használom, a Win7-emet offline, mint már írtam volt....
Nem érzem különösebben lassúnak a vadiúj bika hardveren az XP-t, pedig ráadásul 32 bites ugyebár.... és van mihez hasonlítsam, hiszen paralel használom a win7 64 pro-t...
Namost a warezről meg nem tudom miért irkálsz... it nem beszélgetünk warezről nemde.. ;)

(#138) Lapajbacsi válasza King Unique (#137) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Egyébként a gyorsaság lassúság, fejlesztett szoftver (oprendszer, kernel, komponensek, drájverek) előnyei témakörben, ha 32 biten vagyunk, annyit tudok mondani, hogy az XP 32 vígan lehet nézegetni a legutolsó néhány éves ilyen teszteket, hogy semmivel nem lassabb mint egy win732, sőt esetenként gyorsabb, hiszen sokkal kevesebb sallang, azaz teljesen felesleges ránktukmált kihasználatlan fícsör figyel ugyebár, minél újabb az oprendszer... tehát lehet hogy egy win 10 teljesen lepucolva róla minden fölös miskulancia már szignifikánsabban gyorsabb lesz ugyanazon a vason, mint egy akár 64 bites XP pro (bár régi vita tárgya hogy mikor milyen felhasználásban gyorsabb valóban a 64 bit - namost nagyon úgy fest, hogy klasszikus hagyományos felhasználás, tehát netezés, szövegszerkesztés, filmnézés - zömmel online - júzer módban bizony alig élvezhetjük a 64 bit adta előnyöket, sőt bizonyos műveleteknél - szakik által ismerten, amúgy meg nem részletezném terjedelem miatt, akit érdekel guglizza - a 32 bit legyorsulja a 64-et), sőt egyes műveleteknél ezernyi ránktukmált szolgáltatás ide vagy oda, de bizony az XP jön ki győztesen bizonyos versenyekben... amit a réven nyerünk a vámon veszítjük, nyilván a kódok és címzések, az újabb vason újabb maggal és héjjal, főleg meghajtókkal (apropó az XP támogatást nagyon sok gyártó mai napig fütyülve a mikrofosra - megcsinálják, tehát még most is elérhetünk egy igen naprakész környezetet és nem csak a meghajtók hanem a főbb komponensek terén is - én pl tökéletesen fullhd-ben online tudok vidizni a jó öreg XP-men, az égvilágon minden java, flash stb perfekt fut, mivel minden frissül ami kell, .. az Nvidia még tavaly ősszel állt le a VGA-m driver támogatásával XP32-re... és azzal vígan elleszek még akár évekig is)... namármost nyilván az XP32-et nem arra szeretném használni hogy Witcher3-al játsszak rajta (majd ha hamarosan megjelenik - alig várom már...), mert nyilván nem arra való, el sem indulna rajta, akármilyen erős is a vas alatta... hanem arra használom amire viszont perfekt, internetezgetés, levelezgetés, szövegszerkesztgetés, kis Photoshop, kis jutúb.. de amúgy offline Fullhd filmnézésre is olyannyira tökéletes, hogy nem tudtam olyan jó képminőséget elérni a win7 64-em alatt, akárhogy izzadtam vért a kodekekkel, mint XP 32 alatt... azaz legújabb codec pack (mert bizony a legfrissebb codec-ek és codec pack-ok is XP 32-re is vígan telepíthetők!!!), és offline fullhd video környezet JOBB XP-n, legalábbis nálam mint win7 64-en (pl vsync ügyben egyszerűen nem tudom megoldani, hogy egy picit ne csússzon a függőleges szinkron, míg XP32 környezetében nem is kellett semmivel próbálkozom, alapbeállításokon tökéletesen vsync-eli a képet)... aztán a fájlműveletekről ne is beszéljünk.. a Vista-tól kezdve, hogy belebarmolták a szerver filozófiájú ultra para védett fájlkezelést, meg kismillió meta infót és engedélyt.. (ami mind mind műveletek ezreit indukálja és zabálja az erőforrásokat, azaz lassít!!!) gyakorlatilag, nincs teljhatalmam, hiába alkalmazok nemhogy Admin, de akár System account-ot.. bizonyos bejegyzéseket (pl registry-be) tenni vagy éppen egyáltalán bizonyos fájlokat másolni törölni módosítani, egyszerűen lehetetlen (amúgy ez szerencsére a Vista nevezetű katasztrófa után a win7-ben lényegesen felhasználóbarátabb lett, de nem tökéletes). XP-n meg azt csinálok amit scak akarok, valóban én vagyok a főnök a gépemen és nem csak részleges a hatalmam vagy ha akarok valamit és falba ütközök, órákat kell szakcikkeket, fórumokat bifláznom, hogy valahol megtaláljam mi a trükk hogy játszható a ki a csodálatos microsoft éppen adott dilije...

Egy szó mint száz, támogatás ide vagy oda.. ne temessük még mindig az XP-t! Szegényebb országokban, szegényebb tömegek világában az XP felhasználás még mindig nem elhanyagolható, sőt igen jelentős és ez így is lesz... és ugyebár becélzott itt valaki nagyon mókásan (azaz arrogáns cinizmussal) a warezre... Igetn tessék elképzelni, ahol nem kolbászból van a kerítés, ott az emberek többsége warezel és igen, oprendszert is warezel... nem USA-ban vagyunk vagy Japánban, hogy lesétál a sarki trafikba és vesz 100 dollárért vagy többért egy másik oprendszert ha úgy szottyan kedve... hanem KÉNYTELEN letölteni mert megfizethetetlen a szoftver.... de vegyük azt hogy jókisfiú és anno súlyos pénzekért megvette az XP-jét, akár 10 éve.. akkor igyekszik azt amíg csak lehet GAZDASÁGOSSÁGI OKOKBÓL IS, használni.. mert nem tudja megoldani, hogy 2-3-5-6 évente, ahogy kijön egy új verzió, akkor több tízezerért még vesz oprendszert is mikor a vas is méreg drága.... Tehát upgrade-eljünk? Úgy hogy hozzánk hasonló "fejlődő" országokban az otthoni szoftverek uszkve 70-80%-a warez? Tehát akkor töltsek le win 8.1-et vagy majd ha jön 10-et? vagy inkább ha megvettem az XP32-met X éve.. inkább használjam azt??? Sok itt ám a dilemma, és az egész balhénak nagyobb a füstje mint a lángja... Már leírtam párszor itt a PH fórumain, meg persze sok más helyen is. Azt mondom, hogy egy jó naprakész vírusírtó és tűzfal kombó (két külön szoftver paralel!), ha nem is tökéletesen, de kielégítően megvéd. Megvéd attól hogy zombit csináljanak a gépemből, vagy épp lekapják egy keyloggerrel a jelszavaim, pinjeim, és mondjuk lehúzzák a bankszámlám! Nyilván pro hekker betörés ellen nem véd... de egy pillanat... tessék kapaszkodni: AZ ELLEN SEMMI NEM VÉD... akik bejárnak USA kormányzati hivatalokba, ahol még hardveres tűzfal is van és külön adatvédelmi csoport.. meg minden gépen még külön vírusvédelem és tűzfal és MÉGIS BEJUTNAK... ha egy ilyen team áll rád, szerinted az majd nem jut át a win 789-ed legújabb csilivili szirszarain??? Ennyire naivnak nem kellene lenni... Profi támadás ellen egy átlag embert, az égvilágon semmi nem védi, de mivel profik nem utaznak az egyszeri júzer piti százezer forintjára a számláján, meg a stika leveleire a szeretőjének... hanem nagypályán játszanak, ezért teljesen nyugodtak lehetünk hogy egy XP jól bekalibrálva, felrakva rá jó vírusvédelem és tűzfal teljesen jól véd, a középszerű kiberbűnözők ellen, akik ősi módszerekkel tcp probe-okkal pásztázzák a netet, leginkább zombihálózatok gyártásra szakosodva... keresik és találnak bőven, olyan otthoni és vagy munkahelyi PC-ket, amiken vagy semmi vagy inaktív, elavult, nem karbantartott védelem van.... Honnan tudom hogy nem lett zombi az XP-m és nem jutott be rá egyetlen ilyen középszerű kiberbűnöző sem? Mert ha a géped zombi lett vagy valaki-valami bent van rajta.... azt ÉSZLELED, ha profi tapasztalt júzer vagy, hamar rá fogsz jönni az anomáliákból, még ha a két paralel futó védelmi szoftvered sem veszi észre (erre csekély az esély amúgy, mivel gyanus, virus ill kémprogram és egyéb kártevő szoftver VISELKEDÉSI MINTÁIT is észlelik, ergo nem kell hogy a konkrét szekvenciát ismerje, hanem csak azt hogy amit csinál vagy próbál csinálni az adott rezidens, az gyanus, olyan művelet, ami klasszikus, tipikus kártevő támadó szoftverre jellemző..ezt álcázni lehetetlen, mert a művelet az művelet... tótágast is állhat az a rafinált vírusfejlesztő, meg van az a szint a kódolásban, ahol a művelet, egyszerűen ott fog állni pucéron, mert meg kell hívja azt a hívást, le kell kódolja azt a kódot, el kell végezze azt a műveletet, ami ahhoz kell hogy célját elérje, és ezek a kódok, művelet, hívások és címzések HASONLÓK, illetve e legtöbb esetben ugyanazok...egy keylog művelet, az keylog művelet... nicsen 79 féle keylog művelet, és a 77-ediket nem észleli semmi, nincsen fals kódba ágyazott keylog művelet vagy épp tcp probe, HANEM SCAK EGY... amikor a direkt low level kódolás történik, ott "levetkőzik" minden álcázott kód és hívás, és ott lesz pőrén a művelet, és ott és akkor a jó tűzfalad, illetve vírusvédelmed csodaszépen ki fogja jelezni windows 3.0-án is akár, hogy GYANUS MŰVELET - BLOKKOLVA), s megismétlem, azok a hekkerek akik viszont e szint felett vannak, azok nem fognak foglalkozni a piti senki átlagember gépeivel SOHA, mert azok nagyvadra mennek, nagypályán játszanak, és azok ellen AMÚGY SEM VÉD AZ ÉGVILÁGON SEMMI.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#144) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Ketten is említettétek nekem a Linux-ot. Én azért nem említettem, mert itt Windows a téma, már az XP-vel is eléggé elmentünk off-ba... Nyilván használok Linuxot is... ;)
De az vele a tapasztalatom, hogy bár zseniális, és egy sor szakmai-technikai dologban, messze űbereli, mindenkori bármelyik verziója is a Microsoft mindenkori bármely szoftverét; de hát a Unix-Linux platform, jól tudja ma már a leg-noob-abb láma is, hogy mondjuk legyen a stabil Mercedes minőség, míg eme analógia kontextusában hozzá képest úgykábé a Microsoft, a Suzuki színvonalat bírja produkálni...

Mégis szerintem, egy általános júzer és nem céljúzer, az esetek többségében, kénytelen a "Suzukival" menni, mert egészen egyszerűen a szoftverek többségét, mai napig MS környezetre fejlesztik... Linux akármilyen jó is, nem- vagy nem jól fut rajta, jó néhány bizonyos szoftver (igen, főleg a játékok, de sok minden más is), és irodai üzemmódban is hagy kívánnivalót... egyszerűen a jellemző, vegyes általános felhasználási igényekkel még mindig nem teljesen kompatibilis, ami nyilván nem a Linux hibája, hanem amiatt van, hogy számos kommersz és populáris szoftvert, alkalmazást és ugyebár itt webintegrált dolgokról is szó van, nem fejlesztenek rá, vagy legalábbis nem olyan gondosan... Némelyek megcsinálják a rend kedvéért Linuxra is (mások nem), de lényegesen kevésbé supportálják stb stb...
Bár a legújabb kiadások nem tesztelgettem még, és nyilván ahogy korábban is csökkent a Linux eme hátránya, lassan de biztosan, biztos mára már még jobb a helyzet és hamarosan megszűnik ez a hátránya...
Mindez inkább magán-, mint szakvélemény persze... :R
(az ilyen troll reakciókat meg hogy "ez fájt" - kösz nem kérem...az illető saját arrogáns ostobasága fájhat legfeljebb)

[ Szerkesztve ]

(#152) Lapajbacsi válasza Diopapa (#145) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

A Win7 legkisebb baja a startmenüje.. abszolút perfekt XP-síthető könnyen-gyorsan az egész felület...

[ Szerkesztve ]

(#153) Lapajbacsi válasza vimes (#142) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

kb. egy hete raktam a régi, már dobozban porosodó gépre 32 bites XP-t. Leszedtem az összes fríssítést hozzá (volt még vmi 2014-decemberi is, néztem is, h ez mi), van rajta antivírus, lehet netezzni a nappaliban is

Egy linket kérhetek erre...? :R

(#157) Lapajbacsi válasza #40553216 (#151) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

"Szóval aki most még mindig XP-t használ, és még propagálja is, az finoman szólva is felelőtlen."

Az XP-n kívül a világon használnak még néhány tucat oprendszert. Én nem láttam sehol bizonyítva hogy egy xy verziójú Mac OS vagy épp Android, Linux vagy miegymás nem ugyanannyira vagy tán méginkább veszélyes, mert sebezhető.... A sztárok akiknek intim, privát képeiket lelopták a mobil eszközükről XP-t használtak, tessék mondani? Nahát! De érdekes nem XP-t... igaz-e...? (jaj netán ők még felelőtlenebbek hogy kiforratlan mobileszköz oprendszereket használnak amiket röhögve ásítozva tördelnek a hekkerek???) De továbbegyek.. én speciel nem hallottam jellemzően XP specifikus komolyabb sikeres hekker támadásokról. Nem tudok olyan kimutatásról, melyben fel van sorolva az összes oprendszer, ami ma még bármilyen web-et elérő eszközön van, hogy milyen eloszlásban támadják, és hajtanak végre sikeres káros kiber bűncselekményt rajtuk. Hallottam már amerikai feltört kormányzati rendeszerkről, ahol Mac-ek vannak illetve Unix jellemzően, hallottam már feltört mobileszközökről amiken Andorid és hasonlók vannak.... de amióta az XP "támogatás" megszűnt, nem hallottam arról, hogy XP tulajdonosok gépeit jellemzőbben törik hekkerek, mint más oprendszeres gépejket... Ha esetleg mutatnál ilyen statisztikákat, akkor talán felnyílna vak szemem...;) Nos nekem speciel 11 év XP használat alatt még nem lopták el egy jelszavam sem, még a facebook fiókom sem törték fel, egyetlen fotóm nem töltötték le, zombihálózat tagja sem lettem, a kéretlen levelek és reklámok sem nagyon zaklatnak, sőt bankszámlát kezelek és soha nem volt problémám, még csak próbálkozás sem.. illetve a tűzfalam, és vírusirtóm azt látom, hogy rendszeresen VISSZAVER támadásokat, de hogy azok kifélék-mifélék nem tudom, nem is érdekel.... teljesen biztonságban érzem magam.... akár tetszik ez a divat Windows-osoknak és biznisz Windows-osoknak akár nem.... :R

[ Szerkesztve ]

(#159) Lapajbacsi válasza King Unique (#158) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Én is elhiszem hogy a magabiztos és fölényes állításaid, amik csupa feltételes módon alapulnak, téged mélységes nyugalommal töltenek el a magas lovon.. ám kb ugyanezt a nyugalmat érzem barátom, a jó öreg XP-mmel... :DD

[ Szerkesztve ]

(#162) Lapajbacsi válasza Namelesske (#161) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Szuperek a linkjeid, most már tényleg borzalmasan félek, reszketek is... csak éppen nem ezt kértem... (szomorú hogy nem volt triviális némelyeknek...)
Akkor megismétlem kicsit szájbarágósabban, összehasonlító statisztikai kimutatást kérnék szépen.. Olyat tudnál-e linkelni ahol, mint már említettem volt, fel van sorolva az összes még forgalomban lévő web-et elérő operációs rendszer, a legrégebbitől a legújabbig, kivétel nélkül mind, és szépen táblázatban megfigyelhetjük, hogy mondjuk az elmúlt 10 évben, melyik rendszeren, mennyi sikeres támadás valósult meg, ami valós kárt okozott (tehát nem olyat, hogy pl felugrik egy nagy röhögő halálfej... és a "leirtása" kb annyi, hogy kitörlöm a sort az autoexec.bat -ból)...
Mert azzal kedves kolléga, hogy beteszel kettő darab XP ellen rémisztgető (gyaníthatóan MS promó, hogy a balek rémülten rohanjon a boltba, és vegye meg az új MS oprendszert) jellegű linket - attól már bocs, de dörzsöltebb embernek nemhogy nem rebben szeme sem, hanem csak mosolyog és legyint.. ;)

Ha itt bebizonyítod objektív vitathatatlan statisztikákkal, kimutatásokkal bármivel, hogy az XP jelenleg a leg-sebezhetőbb oprendszer, amin internetet érhet el ember a bolygón, akkor promt video-t készítek arról, csak neked csak itt csak most, ahogy upgrade-elem az XP-m, amire csak akarod (nyilván MS-re tudom csak, Vista - Win7 - Win8 leginkább ugyebár) és leteszem a képen a számlát is hozzá, hogy lássa ország-világ, megvettem a szoftvert, teljesen legális a történet.. a jó öreg bilgéc meg boldog lehet, hogy kasszírozta ezt a bevételt is a cége... ;) :R

(#163) Lapajbacsi válasza Namelesske (#161) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ja és még valami...
"Mert senkinek se vagy érdekes haszonszerzés szempontjából."
Ez pontosan így van! Ha visszaolvasol láthatod, pontosan ezt magyaráztam én is korábban itt. A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..! Ez alap, csak a hülye nem tudja...
A középszerű hekker, meg nem megy át egy naprakész Comodo - Nod32 - router-tűzfal védelmen... (de még önmagában egy Comodo-n vagy hasonló szintű komoly falon sem)... a szirszarai, spamjai, tcp-probe-jai, trójaijai és egyéb kártevői, egyszerűen egy ilyen középszerű védelmen nem mennek át..!
Kutyaharapást szőrivel..! Középszerű hekker ellen közepes védelem, akár elavult, őskori, support nélküli oprendszeren is megteszi.... és bár ismétlem magam, de mivel nem olvastad, akkor tessék nagyon figyelni, a pro hekker meg bármin átmegy... ha akar téged.... ha fontos vagy.... te vagy a NASA igazgatója... vagy szupersztár akárki, vagy akármi van a gépeden, ami kell neki, lehetsz te leges-leges-legaes legújabb legmenőbb, legsikkesebb, legdrágább legtrendibb legnaprakészebb... leg-Win10-ebb is... AKKOR IS RÁD FOG TÖRNI... és sikerülni fog neki, ha csak azzal véded magad ellene hogy te megvetted a legújabb Microsoft operációs rendszert és telepítettél rá egy kommersz védelmet.... Mert ezért pro hekker, mert low-level programozással alámegy a net csomagjaidnak és bemegy a gépedre a jelen, vagy akárhogy; nem tudod hogy, de bejuttatja a trójaiját, keyloggerét vagy amit csak akar és MEG FOG SZIVATNI... Hacsak nincs professzionális védelmed, amire elkölthetsz több milliót, hardveres tűzfal, speciális profi tűzfal program és vírusvédelem stb stb... Ha nincs ilyened a privát gépeden, és nincs, akkor ha akarja, bizony barátom, tótágast is állhatsz, de le fogja húzni az adatod, az infód, a pénzed, akármid, mert ezért pro hekker... ez a "szakmája", Ezek bementek a NASA-hoz, az NSA-hoz meg sok kiemelt védelmű helyre... akkor ugye nem vagy olyan naiv, hogy azt álmodozod, hogy mert te megvetted a Win10-edet és feltetted rá a legmenőbb legdrágább vírusvédelmet még pluszban, fizettél érte, átlagember számára sokat, profi védelmek aspektusában nullát; akkor te tökéletes védelem alatt állsz... mert ha te ebben hiszel, körbe röhöglek, karöltve az Anonymus-al...

Maradjunk tehát abban, hogy a pro hekker ellen, teljesen mindegy hogy csilivili Win10-el szörfözöl vagy épp őskövület szupportálatlan XP32-el; mindkettőt egyformán kiröhögik a csúcs hekkerek és betörnek simán... a középszerű pitiáner kiberbűnözők akik bénán tcp-próbozgatnak, meg csak és kizárólag szerencsétlen júzerekhez jutnak be, aki vagy gagyi vagy semmilyen védelemmel nem rendelkezik, vagy nem vette észre és lejárt a liszensze, meg mondjuk képes arra a hátraszaltóra, hogy Internet Explorert bír használni stb stb stb... egyszóval lúzerjúzerekhez bejut... Hozzám meg barátom, nem fog bejutni XP32-őn sem, ha fejre áll, akkor sem.. mert minden ilyen béna hekkert, csak önmagában a Comodo megfog... Ám a pro hekker meg nem azért nem jön be hozzám mert nem tud, hanem mert ahogy írtad, mert NEM AKAR.. mert nem érdeklem.. és hozzád a Win10-eden vagy 8.1-eden sem fog bemenni, mert te sem érdekled barátom, hacsak nem te vagy inkognítóban az amerikai elnök... ennyi... ;)

[ Szerkesztve ]

(#169) Lapajbacsi válasza Döglött Róka (#165) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nem jött össze személyeskedés nélkül ? Ugye babám? Érvelés semmi csak nekiesni a másik kommentelőnek... Figyelj! Hülyézzed a jó édes anyádat kisbarátom! Itt csak te égeted magad hogy milyen szánalmas arrogáns barom TROLL vagy. Én meg nem remélem, hanem biztos vagyok benne, hogy körülötted értelmes ember sem barátként sem jó ismerősként sincs, mert az ilyen gusztustalan tahó barmokat messziről elkerülik a jó emberek... Bár semmi köze egy ilyen tahó trollnak hozzá, de leírom, hobbi felhasználó vagyok (eleve annyi értelmed nincs hogy felfogd, hogy nem mindenki Kandót végzett mérnök és meg vagy sértődve és ugatsz, mert valaki nem az), de a szakmában biztos hogy jobb lennék nálad, nem a tudásom miatt, hanem mert ember vagyok, és lehet 80%-át nem tudnám a problémáknak és utána kellene nézzek, de MEGOLDANÁM, viszont eközben KEDVES lennék a kliensekkel, senkinek nem szólogatnék be, senkit nem néznék le, és senkivel nem személyeskednék (tudom számodra ez felfoghatatlan) és képzeld, jó hangulat lenne... és sokkal jobban szeretnének engem a hézagos tudásommal mint az ilyen pökhendi fafej barmot, aki azt képzeli magáról ő szarta a spanyolviaszt, és egyet tud csak fölényeskedve beugatni, miközben szánalmas gusztustalan barom és feldughatja magának a nagy tudását, már ha van egyáltalán, mert az ilyen szerencsétlen nagypofájú barmok leginkább csak KÉPZELIK magukról hogy mennyire kurva okosak... lehet informatikát már nem kell tanulj, mert ott vagy a szeren, azonban empátiát, emberséget, kulturáltságot nem ártana, mert abban barátom egy putriscigány szintjén sem vagy..... válaszolnod felesleges valami szokásos mélybunkó tahóparasztságot, mert nemhogy nem reagálok, de el sem olvasom....

(természetesen a moderátor ki fog ezért, szokás tiltani (de leszarom), mert olyan hiper értelmes moderáció van, hogy ha beszólnak, arra nem lehet visszaszólni mert kitiltanak érte - ehhez külön gratulálok amúgy a PH-nak... halkan súgom, hogy ahol értelmes moderáció van, ilyenkor azt csinálják, hogy a trollt tiltják, aki beszólt, aki kezdeményezte a konfliktust; a visszaszóló, aki meg csak védte magát és jogosan szólt vissza, beírását törlik és kap egy figyelmeztetést, hogy legközelebb legyen szíves finomabban... de nem érdekes tessék csak gyorsan tiltani... orbanisztánba megteszi...)

(#174) Lapajbacsi válasza #40553216 (#164) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

" Te csak egy alkatrész vagy egy botnetben, bármennyire gondolod is, hogy „A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..!”

Kb egy 12 éves alapszintű júzer is észreveszi, ha van minimális értelme neki, ha éppen botnet tagja... napersze olyan húde-szuperrafinált botneté, amit nem vesz észre egy comodo és egy nod32 sem... (nem hallottam ilyenről!!!)
Egy valamirevaló felhasználó, mint már írtam volt alább, észleli az anomáliákat a gépén. Ha a háttérben dolgozgat a géped, belassul-szaggat stb. (ha viszont annyira rafinált botnet, hogy mondjuk legyen kb 1%-tehát az észervehetőségi küszöb alatti mennyiséget zabál a hardveremből, akkor meg tudodmit? Használja egészséggel, ha ilyen ügyes brigád hogy ezt mind ki tudták dolgozni, nem sajnálom tőlük a pc-m 1%-nyi kapacitását, ha irreleváns, nem veszem észre, nincs belőle semmi hátrányom....)
De mellesleg egy expertebb júzer meg időnként rápillant a processzor terhelésre, és a hálózati forgalomra csak úgy szúrópróbaszerűen, természetesen üresjárati állapotban, és azonnal látja, hogy valami nem stimmel, indokolatlan forgalom ésvagy cpu használat van, máris sejteni kezdi hogy botnetbe rakták...

Szóval ez sem jött be... ez a botnet riogatás, olyan lámáknak szabható testre, aki azt sem érti mi a botnet, csak valami csúnya rossz, amitől félni kell... és gyorsan szalad megvenni mindent ami a lelkinyugalmához (mert kb ennyi valós haszna és jelentősége van számára, nem sokkal több), és biznisz promóterek és lobbisták bónuszához... (ettől függetlenül szerencsétlent akkor is beteszi botnetbe egy komolyabb brigád...) ;)

[ Szerkesztve ]

(#176) Lapajbacsi válasza Döglött Róka (#175) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Fáj a vélemény-szabadság... ugye trollocska? Menj Észak-Koreába barátom..! Az a neked való hely..!

(#177) Lapajbacsi válasza #40553216 (#164) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nos a táblázatodból nézzük tehát mi is derül ki. Az XP ugyebár a sebezhetőségi listán, a az ötödik. A Linux és Mac Os X is megelőzi, azaz sebezhetőbbek.. Ez elvi sebezhetőség...
Azonban nézzünk egy másik aspektust! A súlyozott átlagot! Hoppá! Nem is kell többet néznünk, mint hasonlítsuk össze az XP súlyozott átlagát és az Windows 7-ét..! Hoppá hoppá! De érdekes nem? Az XP 7,9... a Windows7 pedig 8..!!! Tehát a natív súlyozott átlagú statisztika szerint, azaz nem az elvi, hanem a gyakorlati, megvalósult, kihasznált sebezhetőségek tekintetében a Windows 7 sebezhetőbb mint az XP...!!! Ha jól értelmezem a táblázatot.. Ha nem, akkor bocsánat a butaságomért!
Hát kérlek, ez a táblázat szerintem pontosan azt igazolja amiről beszélek.... Az XP szupportálatlansága, Stuxnet és akármi bármi ide vagy oda, bár elméletben tényleg nagyon félelmetesen veszélyes... (már írtam reszketek is néha... :D) csakhogy immár a hekkerek, nyilvánvalóan meg nem- illetve alig foglalkoznak XP-k hekkelésével, legfeljebb a teljesen védtelen XP-ket szépen betolják botnetbe... (mellesleg ne nézzük már hülyének a vírus és tűzfal cégeket, amíg a Comodo és az Eset, nekem kb 2 óránként szépen frissíti magát, addig tudom hogy ők XP 32-őt, MS support ide vagy oda, nagyon is megcsinálják, és addig nyugodt vagyok; ám amint a védelmeim szupportja is megszűnik és már nem frissíti az adatbázisát illetve saját szoftverét napi rendszerességgel, akkor nyilvánvalóan és természetesen, kénytelen-kelletlen morogva, de át fogok állni újabb MS oprendszerre én is vagy valami Linuxra....) Szerintem, a hekkerek már csak azért is ignorálják az XP-t, mert ki a bánat használ ma már XP-t? Senki aki számít! És nekem ez az előnyöm, hogy XP-t használó senki vagyok...! Ergo hiába is vannak az XP nagy rések és sok rés, mégis nagyobb biztonságban vagyok, mint egy kurrens oprendszerrel szörföző, nem elvi és szakmai a biztonságom, hanem natív, praktikus és pragmatikus biztonság... Mivel a hekkerek nem foglalkoznak már az XP-vel túlzottan, mert nem XP-t használ a felhasználók krémje, akikre a hekker utazik! (a hekkerek krémje kérem szépen mobileszközökre állt rá már jó ideje) Tojnak az XP-re... mondjam azt, a hivatalos MS support megszűnésével a "hacker support" is megszűnt az XP felé... ;)

[ Szerkesztve ]

(#179) Lapajbacsi válasza #40553216 (#164) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Megéztem a másfél éves antivírus elkerülős vidit is. Zseniális a srác, nagyon szórakoztató volt a vidi... (aki esetleg nem tudott hekkelni, már ezzel egy gyorstalpalót is kapott.. nem tudom ilyeneket biztos jó-e a youtube-ra kitenni... de nem ez a lényeg, ez egy másik téma.) Hanem a lényeg az, hogy ez egy másfél éves vidi... a XOR kódolást már azóta, több mint egy éve minden vírusvédelem és tűzfal felismeri... tehát ez már igencsak őskövület... a vírusvédelem és tűzfal fejlesztés napról-napra követi a kártevő és támadó szoftvereket... napi több adatbázis frissítés van ugyebár (kulcsfontosságú hogy naprakész legyen minden védelmi szoftverünk, ez alapok alapja ugyebár....), hát másfél év alatt csupáncsak úgykábé 1000 db frissítés történt, azaz ugyebár a védelmi szoftver fejlesztők, új fejlesztése történt meg... de sebaj... 2013 májusában nagyon rémisztő volt valóban ez a video... köszi a kis történelem órát... :C :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.