Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#176) janos666 válasza dezz (#175) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1: Nem nézek sportot, és interlaced videót se nagyon, így nincs gyakorlati tapasztalatom.
2: De elsőre nekem is felfut a szőr a hátamon az interlaced szó hallatán, és felszínre bukik a tudatalattimból, hogy "kösz nem, én olyat inkább nem kérek, ha nem muszáj", pedig hallottam már róla és láttam is, hogy manapság már jól működnek a deinterlace eljárások, akár a DXVA is megcsinálja. Illetve tudom, hogy attól még hogy én progresszívet kapok kézhez, annak lehetett a forrása interlaced, mielőtt hozzám került, és akkor már végiggyűrűzik a gondolat, hogy talán jobban jártam volna, ha én állítom be a deinterlace-t, és akkor akár jobb is lehet, de még az előnyeit is élvezem.
Szóval végeredményben egyetértek, hogy egy DVD-R esetén nem szabadna ezt babrálni, alacsony bitrátás xvidben már kevésbé bíznék, az jobb lehet progresszívben újratömörítve. És igen, bluray-eken már érdekes lehet a dolog.

De mi történik pl. az 50-essel a 60Hz-es monitoron?

Amúgy most már áruld el: Hol van az kőbevésve, hogy az fps-t kis betűkkel kell írni, ha frame per secund-ot értünk alatta, nem first person shooter-t?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.