Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kNOck


kNOck
csendes tag

Lajbymester: Mivel ha jól tudom, a kis X8-unk lebutított rendszerű, tehát nem 600 Mhz az alap, hanem annál feljebb van. (de ebben javítson ki, aki biztosra tudja) Ha szépen lassan húzod fel, akkor "egyszer csak" nem fog besülni, az akkor lenne lehetséges, ha hirtelen megnőne még vagy 10 fokkal a kinti hőmérséklet, mivel ha minél tovább hagyod nagyobb frekvencián, elkezd egy kis idő után összebarátkozni vele és a hőmérséklete is csökken. (szerencsére az elkövetkező évszakok hidegebbek lesznek, mint az előző pár hónap.:DD) 844-en már - régóta - használom, nem rontott semmit az akkumlátor időn sem és még a rendszeren belül sincs fagyás, random restart, vagy akármi, amiből ki lehetne következtetni, hogy sérült a CPU. Erre ennyit tudok írni.

Krisztián: Nekem az alap frekvencia 245-ön van, tökéletesen megy. Nem ajánlom a minimumot is annyira rakni, mint a max, attól nagyon gyorsan lemerülne. (de ha mégis ezt szeretnéd felesleges, a módok között van olyan, hogy PERFORMANCE, ami maxon tartja a CPU frekvenciáját minden pillanatban) Próbálj meg SMARTASSV2- módot használni.

[ Szerkesztve ]

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#302) ntomtb válasza kNOck (#294) üzenetére


ntomtb
tag

Akkor rakhatom rögtön 691-re? És utánna kell jobban vigyázni rá?
Vagy jó ha hetente mindig felviszem egyszer?
Mondjuk olyan 700valamennyire gondoltam, mint itt a képernyő mentésen is.

(#303) Lajbymester válasza kNOck (#301) üzenetére


Lajbymester
tag

Igen, az X8 procija alapból 800 MHz-es lenne, de lecsökkentette a sony, és valahogy mégis úgy csinálta meg, hogy egyből ne lehessen húzni 800-ra, csak sok idő után.Pedig elvileg bírnia kéne. A samsung galaxy ace-ben is ugyanilyen van, és 800 MHz-es alapból.
Bíztatóak a tapasztalataid, de egy ideig még biztos nem merem húzni, mert pénzért nyittattam ki a bootloaderét :)

(#304) tgco válasza kNOck (#301) üzenetére


tgco
csendes tag

Szia!

Kérlek magyarázd már el itt mindenkinek (biztosan sokan kíváncsiak rá), hogy mégis milyen változások mennek végbe az overclock "szoktatási időszakában" fizikailag a processzorban vagy az egyéb hardver elemekben! Én is informatikus vagyok, tanultam a fősulin sok mindent, olvastam is sok mindent, de ilyen hülyeségről az életben nem hallottam még. Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de hogy egy processzort szoktatni kelljen egy frekvenciához... Gondold csak el! Ha tényleg úgy van, ahogyan mondod, akkor valamilyen fizikai változásnak végbe kellene mennie a telefonban. Ez pedig teljességgel lehetetlen. Egy proci vagy bírja az overclock-ot, vagy nem. Ha bírja, akkor az első perctől kezdve ugyanúgy viselkedik, mint 10 vagy 100 nap múlva. Van erről esetleg valamiféle hivatalosabb doksid (linked)? Szívesen utánaolvasnék a dolognak. De ha nincs semmiféle nyoma ennek a dolognak a neten valamiféle elismert oldalon (nem fórumra gondolok, hanem szakirodalmora ), akkor szerintem ezután ne nagyon hangoztasd!

Előre is köszi!

Üdv...

(#305) Lajbymester válasza tgco (#304) üzenetére


Lajbymester
tag

Szerintem mindenki jó nagy hülyeségnek tartja először, de én is tapasztalatból tudom, hogy ez így van, és kNOck is. Gondolom a szilícium válik jobb vezetővé ahogy a húzás miatt több áram folyik át rajta, vagy valami ilyesmi, meg lehet érte kövezni ha most hülyeséget írtam, mert nem nagyon értek hozzá :D

(#306) djfrankie


djfrankie
csendes tag

Na olvasok én itt érdekes dolgokat. Ilyen mélységben nem értek hozzá, ezért hozzászólni sem tudok. Max kipróbálom. De engem is érdekelne a miértje. /Nem azért mert nem hiszem el, pusztán nagyon érdekel./ Nekem elég ha leírod nem kell link. Én eddig arra gondoltam, hogy hasonló lehet itt is mint a PC processzoroknál. Kerül bele egy két olyan darab, ami nem bírja azt a "sebessséget" amire gyártották, ezért eladják kisebb teljesítményűnek, amit aztán lehet egész jól fel lehet húzni, de egy másikat meg nem.

Amúgy a 19 Mhz-ben egyet értek. Totál behal a teló tőle. Csak én arra gondoltam, hogy ha ondemandon van és a min. 19 Mhz, akkor mikor lezárom a képernyőt akkor lemegy 19 Mhz-re. Csak akkor kezdett gyanús lenni, amikor a poweramp is ment rendesen. Beállítottam úgy, hogy tényleg muszály legyen lemennie 19 Mhz-re. Hát mit mondjak, még 122-ről is kellett pár mp. mire feléledt. :D

(#307) dnelb válasza Lajbymester (#303) üzenetére


dnelb
veterán

Azért hülyeséget ne beszéljünk már. Hogy lenne 800as alapból? Ez egy 2009es msm7227 proci, mindig is 600as volt. A galaxy ace meg nem tudom hogy jön ide , abba msm7227t van, ami 2010es proci, és 800as.

[ Szerkesztve ]

(#308) upsyka


upsyka
aktív tag

hát mit ne mondjak,elég nagy hülyeség ez a jobban bírja majd a húzást téma...fizikai dolgokat te nem tudsz megváltoztatni...pl. egy járműnek a teljesítményén sem tudsz változtatni ha folyamatosan terheled...pont ellenkezőleg,jobban kopik a történet,hisz nagyobb igénybevételnek van kitéve...hallottam olyan dolgot,hogy telefonos boltban dolgozótól,hogy azért kell sokáig a töltőn hagyni a telefont,hogy az akkumulátor belül kitágúljon és így nagyobb kapacitása lesz!!nna,ez kb. ugyanakkora baromság...
mivel gyártásnál más-más minőségű alapanyagból készülnek a procik,ezért van az,hogy valamelyik jobban bírja a húzást,illetve jobban bánik a feszültséggel...ezek miatt nem lehet az összes telefonra ugyanolyan mértékű procihúzást alkalmazni,mivel más a feszültségkezelésük az eltérő alapanyagok miatt...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#309) GLSmith


GLSmith
csendes tag

@knock: ez egy ökörség. millió éve megy 748on a procim, ma felraktam 768ra. ott vége is volt. tehát nem bírja jobban...

(#310) Lajbymester válasza dnelb (#307) üzenetére


Lajbymester
tag

Na és az a kicsi t mit jelent szerinted? MSM7227 Turbo... tehát húzták alapból 800-ra... olyan mint az OC videokártyáknál, azokban se más a mag, de gyárilag húzva vannak, és mielőtt kikerül a polcokra, tesztelik, hogy stabil-e azon az órajelen. De egyébként meg is lehet nézni wikipédián, hogy az MSM7227 órajele 600-tól 800-ig terjed.

[ Szerkesztve ]

(#311) dnelb válasza Lajbymester (#310) üzenetére


dnelb
veterán

Én egyet tudok, amibe msm7227 került, az minden telefonba 600on járt, magyarul szó sincs arról hogy a sony csökkentette az órajelent. Ez nem 7227t visszalökve 600ra, mert te kb ezt írod most. turbo prociban gondolom feszültség is van emelve, ezért mennek jobban pl 900+t simán birják. Wikipédián meg a 7227-et meg a t-t 1 procinak veszi, ezért van írva 600-800.

[ Szerkesztve ]

(#312) Lajbymester válasza dnelb (#311) üzenetére


Lajbymester
tag

Hát nekem attól, hogy a feszültség meg van emelve, ugyanaz marad a két proci. Ez tényleg hülyeség volt, hogy a sony csökkentette :D inkább az alap procin húztak kicsit, és így lett a turbo változat.

(#313) jataxxz


jataxxz
újonc

Valaki segítsen kérem!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1386744
ien átlátszó statusbar féleséget szeretnék, találtam állítólag x10 mini pro-ra meg x8stb de azoktól mindíg beált a teló betöltéskor és csak ujrateló oldotta meg... uot kitchen-t is próbáltam beállítani a trans status részt de az meg nemcsinált semmi változást.
VALAKI kérem csinálja meg nekem legyen szíves!
köszönöm :D

(#314) Lajbymester válasza jataxxz (#313) üzenetére


Lajbymester
tag

Ezzel a rommal nem fog sikerülni, mert odexelve van. Deodexeléssel kapcsolatban valaki más talán tud segíteni, mert én nem tudom hogyan kell.

(#315) jataxxz válasza Lajbymester (#314) üzenetére


jataxxz
újonc

Hát azért köszi:) nemis hallottam még erről az odex,deodex témával!
Hátha valaki tud majd valami okosat kitalálni mert nagyon szeretném én ezt:D

[ Szerkesztve ]

(#316) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Bigup! Az x10mp topicban mindenki ezt dicséri, én ugyan még nem próbáltam, de biztos nem hiába dicsérik.. Én most JB-vel tolom, de a fatert érdekli a hosszabb üzemidő, úgyhogy neki napokon belül felrakom ezt.. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#317) upsyka


upsyka
aktív tag

elfelejtettek bennünket.. :( kár,eléggé hiányolom az offline töltést...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#318) djfrankie válasza upsyka (#317) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Én ezt úgy oldom meg, hogy amikor offline töltésre an szükségem akkor NAa kernelt tezek fel, egyébként meg abut. /Bár nekem csak egy héten egyszer adatik meg, hogy kikapcsoljam a telót/ De érdemes feltenni az NAa13 kernnelt, az közel olyan teljesítmányt nyújt mint az abu kernel, és van benne offline töltés is. Csak a memóriakezelés kicsit sz@rabb nagyobb progiknál.

(#319) upsyka válasza djfrankie (#318) üzenetére


upsyka
aktív tag

jaja,csak macerás mindíg kernelt cserélgetni...egyébként van már 14-es kernel is nAa féléből,de annál is picit rosszabb a memkezelés,de nem vészes :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#320) jataxxz


jataxxz
újonc

Senki se tud/akar segíteni az én vágyamon ?:D :(

(#321) kNOck válasza tgco (#304) üzenetére


kNOck
csendes tag

tgco!

Nem szakirodalom, úgysem mint bármi írási nyomának kellene lennie az Overclock témának, mivel hogy a processzorokat nem adják ki olyan "használati utasítással", ami azt írná le, hogy hogyan húzd fel. Amit írtam tapasztalatból írtam, nem azért, mert ezt tanították volna. Fizika változás a processzorban nem következik, DE! Maga egy jól megírt ROM nem fogja lekapcsolni, ha nem gondolja úgy, hogy bármi jelentősebb baja lenne. Ha viszont egyből magas frekvenciára rakod, kidobja egyből. Elnézést levelem kései válaszáért, de nincs sok időm fórumokat olvasgatni.

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#322) kNOck


kNOck
csendes tag

jataxxz!

Próbáld ki ezt a témát, nem tudom, működik-e X8-on, de ezt találtam. Tapasztalataidat a témával majd kérlek oszd meg velünk is. :)

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#323) kNOck válasza kNOck (#322) üzenetére


kNOck
csendes tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1115612

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#324) kNOck


kNOck
csendes tag

Lenne ehhez a processzorgyártáshoz még egy mondanivalóm. Informatikusként tudod, hogyan gyártják a processzorokat. Tömeggyártás megy belőle, gépek által. Mivel elég kifinomult műszerekről van szó, a lehetősége, hogy 2 ugyanolyan típusú processzor más- más órajelet bírjon, elég kis mértékű. Persze nem lehetetlen! De nem cserélnek ki benne alkatrészeket, mert ez másmilyen vezető, ugyan azokkal az eszközökkel dolgozzák ki őket. Mindezt rettentő nagy sebességgel, ismétlésesen ugyan azt minden elemnél. Ha már valami változtatást szeretnének eszközölni, megteszik, de viszont más néven adják el. (Lsd Turbo)

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#325) jataxxz válasza kNOck (#323) üzenetére


jataxxz
újonc

x10 mini pro-m van és ez max x8ra lenne jó ,nekem ldpi-s kéne :S
nem hiszem el h senki se foglalkozik ezzel :D

(#326) vicces


vicces
addikt

na én visszatértem a gyári romhoz.
azóta atomstabil a gép. és most már a waze is felmászik rá, nem panaszkodik a telepítésnél, hogy régi a rendszer. nem értem miért nem akart működni még régeben.. valamint az akkuidőm is megnőtt, pedig a battery kalibrációt sem csináltam még meg..

[ Szerkesztve ]

:)

(#327) upsyka


upsyka
aktív tag

nekem,amióta új akkum van,2-2,5 napot kibír ezzel a rommal aktív használat mellett és semmi probléma nem jött elő :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#328) djfrankie


djfrankie
csendes tag

@kNOck

Most elírás, vagy a te mobilodon tényleg abu kernel 3 van? Ha igen honnan lehet letölteni?

(#329) (jan) válasza djfrankie (#318) üzenetére


(jan)
őstag

Nem lenne egyszerűbb repzajmódba rakni ? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#330) kNOck válasza djfrankie (#328) üzenetére


kNOck
csendes tag

Nem, nem elírás. Innen letöltheted: [link.]

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#331) djfrankie válasza kNOck (#330) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Köszi!

Ezt Punk csinálta?

Ki kéne tenni szerintem rendesen a blog elejére.

(#332) kNOck válasza djfrankie (#331) üzenetére


kNOck
csendes tag

Persze, hogy Ő. :)

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#333) djfrankie válasza kNOck (#332) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Hát az offline töltés még mindig nincs megoldva. :(

Azonkívül a bootolási idő majdnem a duplájára nőtt, a többi meg majd menetközben kiderül. Mindenesetre az antutu jobb teljesítményt produkál. /Igaz csak kicsivel/

(#334) upsyka


upsyka
aktív tag

az offline töltés 5lete késöbb merült fel,minthogy ez elkészült volna...ráadásul a fejlesztő se ad magáról semmi hírt..............

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#335) dnelb válasza upsyka (#334) üzenetére


dnelb
veterán

Nem lesz több update.

(#336) upsyka válasza dnelb (#335) üzenetére


upsyka
aktív tag

kira,legalább lehetett volna annyi benne,hogy szól......
azért köszönjük az eddigi munkáját :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#337) jataxxz


jataxxz
újonc

a 3-as kernel milyen újításokat tartalmaz, ha szabad megtudni?

(#338) jugamir


jugamir
csendes tag

Kezdőként belevágtam a felrakásába, jó sok időt vett igénybe de megérte! Lenyűgöző a sebesség, a használhatóság! Minta egy másik telefon lenne a kezemben! Nagy köszönet érte! :R

(#339) djfrankie válasza jataxxz (#337) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Újítások: Dupla boot idő, instabilabb hívás és bluetooth kezelés, jobb memória kezelés. Aztán kinek mi a fontosabb. Én inkább vissza tettem 2-est.

Tényleg kár, hogy nincs több update. :(( Valaki nem ért annyira hozzá, hogy beleépítse a kernelbe az offline töltést? :K

(#340) dnelb válasza djfrankie (#339) üzenetére


dnelb
veterán

instabilabb hívás és bluetooth kezelés
Ez mit takar? Nekem a kezdetektől fenn van és semmi ilyet nem tapasztaltam. :F

(#341) jataxxz


jataxxz
újonc

privát üzire se válaszol a készítő :S:/

(#342) djfrankie válasza dnelb (#340) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Volt hogy a bejövő hívásból csak annyit vettem észre, hogy csörrent egyet a teló, de ennyi. Se a híváslistában sem sehol nem szerepelt. A másik félnél meg pont olyan volt, mintha kinyomtam volna. Bluetooth headset-tel szoktam általában telefonálni, amikor menet közben vagyok. Na az is elkezdett kínlódni. Többször megszakadt, és azt írta ki, hogy a folyamat váratlanul leállt. Még újraindítás után is.Az abu kernel 2-vel ilyen gondom nincs.

Sajnálom, mert az abu kernel 3-as jobban kezeli viszont a a memóriát szerintem egy kicsit mint a 2-es.

(#343) zoli0710


zoli0710
újonc

Sziasztok! Van egy X8 arra szeretném felrakni a minicm7. Még soha nem csináltam ilyent. Először a kernelt kell feltenni aztán a roomot?

(#344) upsyka válasza zoli0710 (#343) üzenetére


upsyka
aktív tag

igen,először a kernelt rakod fel,de ahoz ki kell nyitni a bootloadert

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#345) kNOck válasza djfrankie (#339) üzenetére


kNOck
csendes tag

Nem tudom, neked miért jöttek elő ezek a problémák, de nekem pár másodperc alatt bebootol, a hivással és a bluetooth-al sincs semmi probléma.

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#346) zoli0710


zoli0710
újonc

Sziasztok! Felraktam minden jó csak nincs szolgáltatóm ,nem csatlakozik a telenorhoz! Valaki tud segíteni???

(#347) kNOck válasza zoli0710 (#346) üzenetére


kNOck
csendes tag

Próbáld meg újra felrakni. Full wipe, majd install custom zip.

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#348) zoli0710 válasza kNOck (#347) üzenetére


zoli0710
újonc

Köszönöm megpróbálom!

(#349) zoli0710 válasza kNOck (#347) üzenetére


zoli0710
újonc

Hát még mindig nincs Telenor, hát nem vágom

(#350) Atish19 válasza zoli0710 (#349) üzenetére


Atish19
őstag

Mikor nekem hasonló problémám volt egy kernel újrarakás segített. Töltsd le újra és próbáld meg hátha bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.