Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vicces


vicces
addikt

srácok, hogy a fenébe nem tudom én flash módba elinditani a telót?
ez egy x10 mini pro amivel gyakorolok.
1x már sikerült valami drivereket felismertetni a géppel, de az s1tool sehogy sem látja a telóm és így nem tudom a bootloader unlockot megcsinálni :O
felraktam a sony ericsson hivatalos progiját. azzal nem kerültek a gépemre flash driverek. majd találtam valami gordons packot. azzal már felismerte csatlakozásnál a gép a telefont, de továbbra sem jöttek össze az s1tool-al.
most a seus van fenn, de most sem akaródzik a párositás flash módban.
xrecovery már van a telón

:)

(#202) kNOck válasza vicces (#201) üzenetére


kNOck
csendes tag

kikapcsolt állapotban rádugod az usb-re, közben lenyomva tartod a visszát... és utána egyszer megnyomod az entert. remélem segít.:D

[ Szerkesztve ]

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#203) vicces válasza kNOck (#202) üzenetére


vicces
addikt

na mindjárt kipróbálom. de az entert sehol nem irja a progi :)

:)

(#204) vicces válasza vicces (#203) üzenetére


vicces
addikt

hát eléggé elnéztem a dolgot. én ugy értelmeztem, hogy a visszagombot nyomvatartva dugjam fel az usb kábelt.
közben pedig forditva kell. igy már beolvasta a telot.
...
most elinditottam az unlockert. ennek kb mennyj idő kell. jelenleg a program nem válaszol, de azt irja is hogy ilyenkor nem szabad kilépni belőle. ennek már lassan 10 perce.
és a telefon még nem indult újra 1x sem, nemhogy 2x :F

:)

(#205) vicces válasza vicces (#204) üzenetére


vicces
addikt

közben kiderült, hogy 1 gépindításnál csak 1x olvassa be a telót a gépem. minden egyes alkalommal újra kell az egészet indítani.
az unlocker nem fut le. a sonyericsson feliratot látom amikor ezt is irja ki a progi. itt elvileg ujra kellene indítani az unlockert..

:)

(#206) jataxxz válasza (jan) (#192) üzenetére


jataxxz
újonc

d4 kfix-el is ugyan úgy vacakol... és most még párosult azzal is hogy fogja magát és lefagy a teló, ilyenkor aksi ki/be oldja meg!
Hát vegyes érzelmeket táplál bennem eme rom:D

(#207) kNOck válasza jataxxz (#206) üzenetére


kNOck
csendes tag

nemtudom, nekem semmi, szó szerint SEMMI prooblémám nincs a rommal..:)) minden mműködik benne, sose fagyott még le, max ha 864-re felveszem a procit, újraindul egyszercsak.. (de 844-en még nem)..;):DD

SE Xperia X8 Synaptic, 2.3.7 MiniCM7-ABuild v002 + Abu-Kernel-3, OC 844Mhz, Fake-DT, Quadrant 1691 points.

(#208) Gyatti


Gyatti
újonc

Helló.Én abban kérnék segítséget,hogy a t-onlines meg t-emailos címeimet nem tudom használni.Azt írja hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Köszi.

(#209) Gyatti


Gyatti
újonc

Közbe sikerült-

(#210) jataxxz


jataxxz
újonc

valami kiszivárgás nincsen a következő verzió megjelenésének a dátumáról ?
ha egyáltalán lesz persze...

(#211) frankyZah válasza jataxxz (#210) üzenetére


frankyZah
csendes tag

Én már 2x érdeklődtem, választ sem kaptam :O

(#212) Atish19


Atish19
őstag

Már egyszer írta a fejlesztő, hogy jelenleg elfoglalt. Nyugalom :D

(#213) dnelb válasza jataxxz (#210) üzenetére


dnelb
veterán

Miért kellene új verzió? Ez szinte teljesen bugmentes rom, aki képes rá hogy normálisan, leírás szerint felpakolja. Sok új dolog nem lesz már x8ra, így is lehet örülni hogy gyakorlatilag minden át lett portolva a 2.6.35 ös kernelből, + van normális overclock.. 2.3 romok között ettől jobbat lehetetlen hogy találj.

[ Szerkesztve ]

(#214) punk17 válasza dnelb (#213) üzenetére


punk17
aktív tag

Hát majd elvileg jövőhéttől szabad vagyok, akkor befejezem a v03 kernelt, meg kicsit csiszolok a romon, megkapja a CM7.2 stabilt, pár bug fix, aztán innentől nem sok mindent lehet tenni.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#215) TeTe_01


TeTe_01
csendes tag

Sziasztok!

Én is MiniCM7-et használok igen jó, csak sajnos nem fejlődik... Igen megörültem, mikor megtaláltam ezt a fórumot. Nagy kérés lenne a port az x10 mini-re? (úgy tudom 1:1-ben ugyanaz, mint a pro, csak nincs külön hw billentyűzete...)

Köszi: TT

(#216) DuDieHUN válasza TeTe_01 (#215) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok

feltettem a romot és a kernelt a mini prora, de van két problémám:

1. a billentyűzetet háttérvilágítása nem működik

2. a fényképező kiégeti a képeket ha közelieket csinálok vakuval, eddig ilyen problémám nem volt

ötletek?

amúgy nagyon elégedett vagyok vele szép munka!

(#217) jataxxz válasza DuDieHUN (#216) üzenetére


jataxxz
újonc

Most nekem már jó a fizikai bill világítás ez már fix :D
viszont olyanom van most hogy eddig 2x csinált iet
szóval hogy felraktam töltőre a telefont este levettem mert feltöltött aztán másnap reggel kapcsolnám be a telómat és lol világít a piros led hogy lemerült :D
A másik az a hálózat választás automatikus átváltása manuálisra na ez kb egyik rom-ba se volt amit eddig próbáltam ez valami gyökeres nagy bug lenne ?
hát kb ennyi :D

Szeva!
Talán picit tudok segíteni :D
A fizikai világításra már én is kértem okosságot,meg is kaptam: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034585 ezt az appot tedd fel és kapcsold be.
Saját tapasztalat:(nekem azért nem működött mert a task killer-em állandóan legyilkolta szóval betettem védett listára most már rendesen működik annyi negatívum az app-al hogy nem a teló bekapcsolásával indul hanem mindig be kell kapcsolgatni az app-ot ha restart-oltad a telót!)
A kiégés az meg csak annyi hogy vagy túl közelit akarsz fényképezni és nem tudja be fókuszálni vagy nem fókuszálsz normálisan és akkor van ez a kiégés probléma!

x10 mini pro tulaj!

(#218) jataxxz válasza dnelb (#213) üzenetére


jataxxz
újonc

Tudod ez nem csak x8 topic ,lehet hogy x8ra kiforrott de attolmég mp-n még lehetnek bugok..
macerásabb picivel .:)

(#219) vicces válasza jataxxz (#218) üzenetére


vicces
addikt

sziasztok!
sikerült felvarázsolnom mindent egy x10 mini prora :C
már csak azt nem találom, hogy a /system/lib/hw/
lights.mimmi.so fájlt hogyan tudom elérni?
ugyanis nem világít a billentyűzet.
ha rádugom a gépre nem jelenik meg a teló ahogy szokott. csak pittyeg a windows.
az xRecoveryben sem találtam fájlkezelőt...

:)

(#220) GLSmith válasza vicces (#219) üzenetére


GLSmith
csendes tag

@vicces: xRecov-ban nem találsz fájlkezelőt. rakd fel marketből a Root Browser Lite-ot, azzal meg fogod találni.

(#221) vicces válasza GLSmith (#220) üzenetére


vicces
addikt

na végülis megtaláltam a fájlkezelőt, de az nem tudta törölni.
találtam egy terminált is. adtam magamnak terminálon belül root jogot, aztán igy már le tudtam törölni :) /igaz nagyon picik voltak a betűk, alig láttam, hogy mit csinálok :K

ma kicsit nyomkodtam a telót. hát egyre jobban tetszik! viszont az ékezetes betűk hiányoznak. erre nincs valami megoldás?? :F

kíváncsi leszek, hogy az akksi fogja-e jobban bírni..
csak azt nem értem, hogy a gyártó miért nem ad ki a telóra újabb android rendszert.
hihetetlen, hogy ez a verzió milyen jól működik ezzel a régi hardverrel!

[ Szerkesztve ]

:)

(#222) jataxxz válasza vicces (#221) üzenetére


jataxxz
újonc

van ékezet barátom csak kicsit nézz körül a nyelv és billentyűzet beállításainál és vedd ki a pipát az android billentyű mellöl :)

(#223) GLSmith válasza vicces (#221) üzenetére


GLSmith
csendes tag

Azért írtam hogy rakd fel a root browsert, mert az kap superuser-t.

Nekem lenne kérdésem! Beraktam egy egyedi bootanimációt, de csak fekete kép fogad a a kernel logo után. Mit csináljak?
A 644-es jogok nem segítenek.

(#224) djfrankie válasza GLSmith (#223) üzenetére


djfrankie
csendes tag

system/media/bootanimation.zip a teljes elérése?

Akkor a bootanimáció lehet hibás esetleg. Onnan tudom, hogy én most raktam be egy másik romból és működik.

(#225) GLSmith válasza djfrankie (#224) üzenetére


GLSmith
csendes tag

Igen, az a teljes elérése. de hogy lehet hibás, mikor a desc.txt-t nem írom át, és csak 1 .png-t rakok bele 10 féle néven?

[ Szerkesztve ]

(#226) vicces válasza jataxxz (#222) üzenetére


vicces
addikt

köszi!
ezt nem tudtam. most már megy minden rendesen. :B
és én még azt hittem, hogy az E52-es menüje bonyolult labirintus..

:)

(#227) vicces válasza vicces (#226) üzenetére


vicces
addikt

most hogy már megy a magyar hangfelismerés androidon..
tudja valaki, hogy hogyan tudnám felvarázsolni ehhez a rendszerhez?
ha rákattintok a google sáv végén lévő mikrofonra bejön a market és kiírja, hogy xy link nem érhető el..
mod:
na konkrétan erről lenne szó:

pname:com.google.android.voicesearch

illetve amit még megfigyeltem, hogy bizonyos alkalmazásoknál, mintha működne a kétujjas zoom funkció! :)
nem tűnik rohadt pontosnak, de sztem használható. erről nem is volt szó :D
de pl a gyári böngészőben még mindig a hagyományos +/- gomb jelenik meg a sarokban.
szóval akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

:)

(#228) Osi222 válasza dnelb (#213) üzenetére


Osi222
tag

Lehet hogy peches vagyok, vagy csak egy rossz x8-am van, de számomra ez a rom is teljességgel használhatatlanná vált.
Elsőre minden szép és jó volt, közel 2 hétig különösebb problémák nélkül működött.
Az utolsó héten viszont annyi váratlan kifagyás és újracsizmázás történt, mint még soha. Minden standardon volt/van, de egy szimpla navizásnál vagy zenehallgatás közben is képes eldobni a taccsot, és teljesen kifagyni. Ilyenkor csak egy elem ki-be segít rajta, ami vezetés közben nem kicsit bosszantó. Ma már odáig jutott, hogy szivargyújtós töltővel is csak 15%-ig töltött, majd utána megállt és folyamatosan merült.
Többszöri újraindítás és a navi mellőzése után bezzeg ezt nem játszotta el, szépen kezdte újból tölteni magát és fél óra után már 40%-on volt mint korábban is mindig. Ez nagyon megnyugtató volt, de így viszont mindenféle okostelefonos funkcióját mellőzni lehetett a telcsinek.
Sajnos ez számomra a használhatatlan kategória fogalmát teljességgel kimeríti, így szépen befejezem a főzött romos próbálkozásokat, totálisan értelmetlen minden egyes újbóli telepítés után röviddel szitkozódni és butatelefont használni. Igaz hogy a gyári rom fapados és lassú, de legalább működik. Nálam pedig ez minden extra funkció, sebesség és csicsa előtt van...

(#229) dnelb válasza Osi222 (#228) üzenetére


dnelb
veterán

Vagy valami alkalmazás kavar be, vagy hibás a telefonod. Érdekes nekem meg sokunknak sose voltak ilyen gondjaink. A kiforratlan gingerdx 13 vagy fél évig volt a telómon és még a végén is ugyanazt a sebességet hozta 30-40 app mellett, sose fagyott, sose volt semmi gond vele. Mondjuk én 3 naponta resizem. Voltak ilyenek hibák a topikban mint neked egyes embereknek, aztán kiderült hogy az illető cwm helyett xrecből telepít meg hasonló finomságok :)
Nem a romot kell lehúzni, itt más hiba van.

Milyen navi ez, és még mik vannak telepítve? OC van? Teljesítménybeállítások? átlag szabad ram?

[ Szerkesztve ]

(#230) jataxxz


jataxxz
újonc

A hálózat választás automatikus átváltása manuálisra na ez kb egyik rom-ba se volt amit eddig próbáltam ez valami gyökeres nagy bug lenne ?
valaki dob erre valami okosat ?

(#231) draco31 válasza jataxxz (#230) üzenetére


draco31
veterán

Mert ezekben már úgy van, hogy bemész a hálózatválasztásba, keresel hálózatot, és rányomsz arra amelyik kell, és kész a manuális választás. Ezen fog maradni, vagy semmi nem lesz, ha nincs térerőd. Én is kerestem benne sokáig, de aztán kiderült, hogy így van megoldva 2.2-től az androidban azt hiszem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#232) Osi222 válasza dnelb (#229) üzenetére


Osi222
tag

Hivatalos leírások alapján rakom fel a romokat, mint eddig mindig. Azt hiszem egy figyelmes átolvasással és alapvető odafigyeléssel ez mindenki számára eivdens dolog. Nem kókányolok, és nem telepítek semmi feleslegeset. Standard cpu beállítások mellett (smartass v2) és a navi (igo) plusz standard zenelejátszóval 60-70 mb szabad mindig.
Az utóbbi időben ez a két funkció volt a legtöbbet használva (éljen a nyaralás), de mint fentebb írtam, sajnos már ennyitől is megadta magát.
A romról pedig csak a saját véleményemet írtam, biztos sokan vannak, akik szerencsésen tudják használni.
Annyi biztos, hogy ahány főzött romot használtam, annyiféle különféle hiba jött elő.
Vicces módon szinte mindegyiknél tartósabb használat után, mindenféle hirtelen változtatás nélkül (vmi telepítés, vagy rendszermókolás kizárva) jutottam el idáig.
Kábé egy évig használtam a gyári romot mindenféle különösebb probléma nélkül (igaz a jól ismert hiányosságokkal). Most fél év kisérletezgetés után jutottam el odáig, hogy ez a jövőben is inkább így lesz.
Ha meg majd többre vágyom sebesség és funkciók területén, akkor inkább telcsit váltok :)

(#233) dnelb válasza Osi222 (#232) üzenetére


dnelb
veterán

Amúgy az sd kártyád még mindig a régi ? Amivel összeomlott a telód gdx25 alatt. Ilyenkor azt kellene hogy backupolsz cwm-be egy olyan állapotot amikor még minden ment, és mikor ilyen gáz van, simán vissza rakod. Ha megmarad akkor is a hiba akkor kizárhatod a rom hibát :)

(#234) Osi222 válasza dnelb (#233) üzenetére


Osi222
tag

Persze van cwm backupom, az utolsó gdx-es mizéria óta ez számomra már alapvető történet :D

Most tenni is fogok vele egy próbát, mert ma már többszöri próbálkozásra se kapcsolt be a bt és navi, csak egy hosszas újracsizma után.
Meglássuk ez mit változtat ;)

(#235) djfrankie


djfrankie
csendes tag

Egy kérdés mindenkihez:

Melyik kernellel jobb használni a romot? Abu vagy nAa11? Persze tudom hogy ez egy kicsit szuggeszív is, de kíváncsi vagyok.

(#236) dnelb válasza djfrankie (#235) üzenetére


dnelb
veterán

Mivel az abu kernel az na11 továbbfejlesztése szerintem egyértelmű.

(#237) djfrankie válasza dnelb (#236) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Viszont megvárom vele a 3-as verziót, ugyanis időközben eszembe jutott, hogy azért cseréltem le, mert nem lehet vele a telót kikapcsolt állapotban tölteni.

(#238) vicces válasza djfrankie (#237) üzenetére


vicces
addikt

nekem az abu van fenn és tölti a telót kikapcsolava ;)

:)

(#239) dnelb válasza djfrankie (#237) üzenetére


dnelb
veterán

Miért jó ha kikapcsolva töltöd? :F

(#240) jataxxz válasza djfrankie (#237) üzenetére


jataxxz
újonc

nekem is abu van fent és nem tölt kikapcsolt állapotban !:)

(#241) djfrankie válasza dnelb (#239) üzenetére


djfrankie
csendes tag

Mert akkor tölt fel normálisan. Bizonyos időközönként ajánlott is kikapcsolt állapotban tölteni. Próbáld majd ki: kikapcsolt állapotban töltsd fel X ideig, és hosszabb ideig bírja. Állítólag a következő abu kernelben meg lesz oldva ez is.

(#242) dnelb válasza djfrankie (#241) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem ennek nincs alapja. :N Régen nézegettem ezt, nekem kb ugyanakkora feszültség lett az akkuban mindkét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#243) upsyka válasza dnelb (#242) üzenetére


upsyka
aktív tag

ez úgy működik,hogy a lítium-os akkukat 3 fázisban tölti a töltő!amikor bekapcsoltan azt írja ki a teló,hogy 100% és feltöltve,akkor valósan csak 70-80% között van az akku állapota!ezt le is tudod ellenőrizni,hogy amikor ezt kiírja csakegyszerűen újraindítod!
nem vagyok biztos benne,hogy amikor 100%-ot ír ki a teló,lehet le is kapcsolja a töltést és nem tölti tele,hanem megáll 70-80% körül!erre jó az offline töltés,mert ott nem tudja lekapcsolni a rendszer és a valós töltöttséget jelzi,ami kb 3-4 óra alatt megy végbe!
de google-ba beütöd,hogy lítium akkuk működése-töltése és rengeteg szakirodalmat találsz :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#244) porkey.g válasza upsyka (#243) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Amit írtál, az így van. Líthium-ION akksiknál. Csak ugye az Xperia telókban líthium polymer akku van ...

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#245) porkey.g


porkey.g
csendes tag

Nekem egy bajom van a rommal: az üzemidő. Egy éjszaka alatt 25%-pontot ugrott le az akksi töltöttsége. Mivel tök alapon van a rom, semmi app, egy dolognak tudom be. Hogy a proci minimuma 122 mhz. Egyéb rommal mindig 19-re állítottam.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#246) dnelb válasza porkey.g (#245) üzenetére


dnelb
veterán

Csinálj battery stat wipeot, maximum 2% lenne a normális egy éjszaka alatt.

(#247) upsyka válasza porkey.g (#244) üzenetére


upsyka
aktív tag

teljesen mindegy,a lényeg a litiumon van...

forum.digiterra.hu/viewtopicn.php?f=36&t=151

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#248) upsyka válasza upsyka (#247) üzenetére


upsyka
aktív tag

ezermester.hu/cikk-2130/Litium_alapu_akkumulatorok

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#249) porkey.g válasza dnelb (#246) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Épp ez az. Az nAa féle mini cm7 rommal annyi. És a változás az abu rom felrakása után közvetlenül észrevehető. Nem tudom, ezen mennyit segít a wipe. Főleg, ha az akksit nem tudom 100%-ra tölteni. Pár hete egyszer már feltettem ezt a romot, és akkor úgy nézett ki, hogy 100% töltésnél ment a wipe, aztán restart után 92% volt a töltöttség. Ez nem hiszem, hogy normális. Most majd mindjárt jön a kolléga az akkutöltés folyamatával, de ebben az esetben nem erről van szó, mert ez a probléma is kizárólag az abu romnál jelentkezik. Három másik esetében nem, és a cm9-nél sem. Csak ez utóbbi alkalmatlan X8-on való futtatásra.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#250) dnelb válasza porkey.g (#249) üzenetére


dnelb
veterán

Úgy csináld hogy feltöltöd 100-ra, wipeolod a statot, de még mindig a töltőn van, megvárod míg felmegy 100ra, nyomsz 1 resit, megint megvárod a 100at, és ezután nyomsz még 1 aksi wipeot és innentől a szokásos merítés stb ahogy kell.
Én ha nem nyúlok hozzá akkor 24 óra alatt merül 7%ot, szóval jónak kell lennie nálad is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.