Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Rive


Rive
veterán

Mi a szösz.

Még megvan az SG :F :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#152) dejaris válasza MaUser (#145) üzenetére


dejaris
addikt

Ez sehol nem igaz. Folyamatosan latni a wp novekedeset, europaban mar surolja 10%-ot. Azt pedig, hogy csak ennyire novekedett, azzal is magyarazhato nagyon jol, hogy barmikor beteved az ember egy szolgaltatohoz egy wp-ert, akkor is rabeszeleik valami olcso samsungra. A w8 pedig jobban novekedik, mint a vista. Azt pedig, hogy a teljes w7 konzonseg atalljon w8-ra felesleges varni, mivel hiaba nyujt rengeteg ujdonsagot, nem feltetlenul eri meg azt 20 ezret a valtas, mikor sokakat a w7 is kiszolgal megfeleloen. 8.1-es visszatancolasnal pedig nem ertem mire gondolsz, start menu ugyanugy nem kerult vissza.

(#153) #22145024 válasza Cifu (#149) üzenetére


#22145024
törölt tag

Cifu,
Nem lenne kedved IT oldalról megközelíteni a jelenlegi, vagy akár már forgalomból kivont haditechnikákat? Ha ilyesféle cikkekre (vagy "logout"-ra) ragadtatnád magad itt a PH!-n, egy biztos olvasód már van; és a fórumot sem rohasztanák szét a agyhalott trollok :K

[ Szerkesztve ]

(#154) MaUser válasza dejaris (#152) üzenetére


MaUser
addikt

:D Na nézzük.

Folyamatosan latni a wp novekedeset, europaban mar surolja 10%-ot.

Eu-ban néhány országban pár hónapig az új értékesítések nőttek 10% fölé, a penetráció ettől még továbbra is béka fenek alatt van. Ezt sikerült számos portálnak kihozni arra, hogy a wp részesedése 10% fölé nőtt... Az aktuális eladásokról pl. itt találsz számokat. Mint látod, a felfutás (éppen nem volt iphone és android csúcs konkurens) már újra csökken az értékesítés 10% alá. Ha meg érdemben növekedni akarna a wp, nem 10%-os új értékesítési részesedést kéne hoznia, hanem nagyobbat, mint az Android vagy IOS. Ettől fényévekre van globálisan és a mai tendenciák szerint ha minden így marad, akkor vagy 5 év múlva lesz egy stabil 10% penetrációja a mostani 4-5% helyett. (Ebben persze még mindig benne vannak a WM-ek is, 5 év múlva már talán nem.)

A w8 pedig jobban novekedik, mint a vista.

Khm, nyilván ennek nincs köze, hozzá hogy anno vista esetén eladás számított most meg kiszállítás. :U Meg nyilván az is teljesen lényegtelen, hogy win7-et consumer vonalon nem adott a win8 start után az ms, mondván hogy minek, aztán a népharag miatt már újra jár a downgrade version. :)

8.1-es visszatancolasnal pedig nem ertem mire gondolsz, start menu ugyanugy nem kerult vissza.

Kidobták az összes metro-only cuccot, amit anno oly nagyon hirdettek. Van újra desktopra boot, kapott start gombot, ami ugyen nem rendes start menu, de immár lehet ezzel használni a 3rd party appokat. Van resize, ami mint anno hirdették felesleges, stb.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#155) dejaris válasza MaUser (#154) üzenetére


dejaris
addikt

Lehet, hogy felre olvastam, vagy felre forditottak a hirportalok, de a legyegen nem valtoztat, van egy bazis akiket ez erdkel. Csak osszehasonlitaskeppen nezzunk meg egy ubuntu elterjedest. Keves embert erdekel, de csak ezert nem fogom leszarozni.

A downgrade opcio pedig a win7-nel is volt. Nem neveznem ezt nepharagnak (kemenyebb dolgokert nem kel fel a nep, nemhogy ilyen aprosagokert :D), pusztan ez egy szokott lenni alapon. De ezt a funkciot is azok hasznaljak ki, vagy azoknak szol, akik ceges kornyezethez vasarolnak uj laptopot es nagyon fontos a kompatibilitas.

A Metro only dolgok nem tuntek el. Az ertesitesek, peldaul nem alairt telepitonel, metros savok, wifi kivalasztasanal is metros oldal sav van, stb. A thirdparty startmenuket eddig is lehetett hasznalni.

(#156) #65675776


#65675776
törölt tag

Igazából ha egyesülne a két fórum csak addig lenne probléma, míg az összes SG only usert ki nem tiltanánk. Szóval kb 1-2 nap.

(#157) moli.hu válasza sz.balazs.95 (#17) üzenetére


moli.hu
őstag

mar a szoveges alairas is teljesen
-felesleges
-zavaro
-ERDEKTELEN
-foglalja a helyet az interneten.
be kene szuntetni.

meg az animalt smileykat is.
meg a nem animalt, kepes smileykat is.
meg az avatarokat is.

@Loveless: azert te is hasznalod.......

[ Szerkesztve ]

(#158) Glenda válasza dejaris (#155) üzenetére


Glenda
addikt

Ez itt nagyon offtopic, kéretik az ilyen vitákat WP topciban csinálni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#159) MaUser válasza dejaris (#155) üzenetére


MaUser
addikt

Nagyon off ez itt, de

de a legyegen nem valtoztat, van egy bazis akiket ez erdkel.

A lényeg az, hogy van egy bázis akinek tetszik, meg van egy jóval nagyobb akinek nagyon nem, de a kisebbség agymenése irányába kell akkor is menni, mert anno az elefánttoronyba azt találták ki és gyávák ezt belátni.

Csak osszehasonlitaskeppen nezzunk meg egy ubuntu elterjedest. Keves embert erdekel, de csak ezert nem fogom leszarozni.

A difi az, hogy a win8-at sokan kénytelenek használni, mert csak azt kapják a laptoppal pl. Btw, ha belenézel egy Ubuntu fórumba ott is "jókat" fogsz olvasni a Unity-ről...

A downgrade opcio pedig a win7-nel is volt.

Csak a pro-nál van/volt ilyen, consumerek nem ezzel jöttek nagy többségében. :U A népharag miatt kaptak második dvd-t v. kulcsot később a gyártóktól. Nem egy ismerős szívott ezzel, két hónap levelezés után lettek meg végre a win7 kulcsok.

A Metro only dolgok nem tuntek el.

Nem hát, csak már nem ezek a defaultok, vagy már hack-elhető alapból a rendszer, amihez korábban 3rd party kellett.

A thirdparty startmenuket eddig is lehetett hasznalni.

Csak most már az MS ad hozzá hivatalos gombot, hogy arra rakják. ;]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#160) #65675776 válasza MaUser (#159) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó, mindenki tudja hogy off. Szóval ne itt folytassátok!

(#161) sz.balazs.95 válasza moli.hu (#157) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„meg az animalt smileykat is.
meg a nem animalt, kepes smileykat is.
meg az avatarokat is.”

a hozzászólásokat ne tüntessük el? :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#162) #65675776 válasza sz.balazs.95 (#161) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokat nyilván nem. De a képes aláírás csak sallang, semmi másra nem jó, minthogy össze-vissza tördelje a fórumot, és szinte olvashatatlanná tegye. Régen volt lehetőség rá PH-n is, de szerencsére már nincs.

(#163) sz.balazs.95 válasza #65675776 (#162) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ha be lehetne állítani felhasználónként, hogy megjelenjen-e az aláírás, vagy sem?

igen, arra gondoltam.

(egy olyan is szuper lenne szerintem, hogyha kis ikon formájában megjelenne az adott OS/böngésző ikonja, amit a felhasználó írt, amikor épp az adott hsz-t írta. valahogy így:

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#164) #51736960 válasza sz.balazs.95 (#163) üzenetére


#51736960
törölt tag

ha arra gondolsz, hogy én be tudjam állítani, hogy lássam-e a többiek aláírását, akkor az úgy jó ötlet szerintem.

(#165) #65675776 válasza sz.balazs.95 (#163) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor is felesleges és értelmetlen dolog. Ugyan úgy tárolni kell, nem kis helyet felemésztve, plusz erőforráshasználat és egyebek. Ertelme meg semmi. És ahogy Parci is írta: koncepció, hogy fapad kinézetű a fórum. És ezzel csak egyetérteni tudok. Így legalább a lényegi tartalomról szól, nem arról, hogy ki tud rikítóbb, zavaróbb képet berakni aláírásba, fejlécnek...

Az avatar csak azért jó dolog, mert segít beazonosítani a fórumozókat. De szerencsére elég jó feltételrendszere van.

Moderálás szempontjából tényleg hasznos lehetne egy OS/böngésző és pár egyéb adat megjelenítésének biztosítása. Csak azt nem tudom egy normál fórumozónak miért lenne ez hasznos. Lehet ünnepi szezon van, de ettől még nem kellene a fórumból karácsonyfát csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#166) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#163) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vannak ennél jóval hasznosabb és értelmesebb featurök is. :D Mi értelme lenne képet rakni aláírásba?

Szerintem max arra lenne jó, hogy a PH! is tucatfórum legyen, ahol tényleges tartalom csak a felület 10%-át teszi ki, a többi hatalmas egyéni GIF avatar, 20 rang, borderek halmaza, csicsásító sallangok, 600px magas aláírás. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#167) bambano válasza sz.balazs.95 (#163) üzenetére


bambano
titán

"egy olyan is szuper lenne szerintem, hogyha kis ikon formájában megjelenne az adott OS/böngésző ikonja, amit a felhasználó írt": még én sem írtam annyit a linuxba, hogy kirakhassam az ikonját... :P
hint: nem amit a felhasználó írt, hanem amin a felhasználó írt.
egyébként ennek sincs semmi értelme.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#168) sz.balazs.95 válasza bambano (#167) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kifutottam a szerk. időből. :B

(#166) lezso6: egyébként lehetne maximalizálni az aláírás méretét mondjuk 100px-re, és akkor máris nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#169) radi8tor válasza sz.balazs.95 (#168) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolj a mobilnetes felhasználókra. Mennyire örülnének neki, ha 20k helyett 800k-t kéne letölteni oldalanként. :U

⭐ Stella

(#170) bambano válasza sz.balazs.95 (#168) üzenetére


bambano
titán

bármilyen aláírást, grafikát, iszunk-hányunk-belefekszünk típusú képet felrakhatsz magadról a saját personal blogodba. aki kíváncsi rád, majd ott megnézi.

szerintem azért nem kellene grafikus aláírás meg hasonlók, mert először, amikor látod, megnézed, másodszor is, de harmadjára már uncsi, ehhez képest ha aktívan vitázol egy topicban, folyton ez jönne szembe. a huszadik hozzászólásod 200. megtekintése után már herótja lenne tőle az embernek, nem pedig az újdonság varázsa. minden poén max 1x ismételve jó.

szerk:
(#169) radi8tor1 meg gondoljunk a böngésző cache funkciójára is...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#171) #65675776 válasza sz.balazs.95 (#168) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most is maximálva van: három sor, utána simán levágja a motor. Pont jó ez így.

A kérdés inkább az, hogy mi szükség lenne egyáltalán képre az aláírásban. Aláírás, nem aláképelés. A levágás meg elég érdekes eredményeket hozna ha mondjuk valaki egy FHD screenshotot rakna be. MEg ettől még ugyan úgy le kellene tölteni az egész képet.

Miért ilyen nehéz alkalmazkodni a helyi viszonyokhoz? Miért kellene a PH-ból is felhasználói giccsparádést csinálni? Arról nem is beszélve, hogy egy újabb melegágya lenne a reklámoknak.

[ Szerkesztve ]

(#172) sz.balazs.95 válasza #65675776 (#171) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ez a levágás a képeknél miért ne működhetne?

(#169) radi8tor1: Opera? mobilos nézet?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#173) moli.hu válasza sz.balazs.95 (#161) üzenetére


moli.hu
őstag

a hozzászólásokat ne tüntessük el?

az butasag volna, hisz epp AZ a lenyege egy forumnak.

Az avatar csak azért jó dolog, mert segít beazonosítani a fórumozókat.

kiveve ha minden tizedik embernek ugyanaz. mert akkor csak zavaro.

[ Szerkesztve ]

(#174) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#168) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem válaszoltál a hasznosság kérdésére. :P Amúgy 50px jelenleg az aláírás magassága maximálisan. És neve szerint is: aláírás. Gondolom a személyiden sem pl egy színes firefox logó pecsét van. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#175) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#174) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azon a magyar címer van. :)
a 100 px-et csak hasraütésre mondtam.

szerintem amúgy jól nézne ki. ez nem elég? :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#176) dejaris válasza #65675776 (#165) üzenetére


dejaris
addikt

Ezzel en is egyet tudok erteni, pont ezert erthetetlen szamomra a mozgo smile az oldalon.

(#177) Dany007 válasza Cifu (#149) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Érdekes ezt egy "belsőstől" hallatni. De kb kívülről is ilyennek tűnik a helyzet.
Egyszer hallottam valakitől - nem biztos forrás -, hogy az sg-n részben direkt raknak ki ilyen gagyi nulla félig befejezetlen cikkeket, hogy lehessen miről "trollkodni" a fórumba mert ugye az hozza a kattintást, látogatottságot.

A PH! - SG összeborulás szerintem - ahogy Pracli is utalt rá - nem más, mint egyfajta marketing fogás ami kölcsönösen jó mindkét félnek. És igazából nincs szó valódi egyesülésről. Az SG-nek igen nagy dolog, hogy a PH! lapcsalád tagjának mondhatja magát, melyet kitehet a főoldalára, plusz kap Prohardveres híreket "ingyen" amikkel szintén kitöltheti az oldalát. A PH!-nak meg jó, mert kap kattintást / látogatottságot az SG-ről is.
Szerintem kb ennyiről van szó. És így ez jó mindkét oldalnak.

Az már persze csak személyes megjegyzés, hogy az sg-s link a PH! fejlécébe kicsit lejjebb húzza színvonalat. :) No de annyira tényleg nem zavaró.

No, de a te cikkeid meg várósak azóta is. Mondjuk bevallom az sg-t már régóta nem olvasom rendszeresen így nem tudom oda mik kerültek ki. De ide a Logout-ra is jöhetne több is. Azért elég érdekes témákat boncolgatsz kellő mélységben. Ami sokakat érdekel, de v.színűleg soha nem vennék a fáradtságot, hogy maguk nézzenek utána ennyire mélyen meg fordítsanak.

(#178) Cheesy


Cheesy
őstag

Csak elméleti szinten: kíváncsi volnék, ha kötelező lenne valós névvel és adatokkal (a'la Blizzard forum) usert készíteni, mennyivel mérséklődne a trollkodás. :U
Aláírás és avatar ugye a userről szól, most épp az ugrott be, hogy a rangoknak, "kitüntetéseknek", egyedi pár pixeles ikonokat lehetne létrehozni, amik megjelennének az adott user által létrehozott hozzászólás(ok) # sorában, feltűnőbb lenne mint a most is alkalmazott avatar-design kitüntetések. És akkor lehet lihegni már valamire, hogy kinek mekkora.
PH_sig jutott még eszembe, esgén úgy emlékszem nagy divatja volt (van?) a sigbaroknak. A PH megfeleője csak egy sornyi adatot tartalmazna, egy b/w 1px keretben. Nem tudom mit és nem tudom hogy nézne ki, csak ez jutott most az eszembe. Hovaaa...? :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#179) sz.balazs.95 válasza Cheesy (#178) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem semmin nem változtatna a valós név használata.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#180) radi8tor válasza sz.balazs.95 (#179) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ó dehogynem. Kitiltott felhasználók már regisztrálni sem tudnának. ;)

⭐ Stella

(#181) sz.balazs.95 válasza radi8tor (#180) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és mi van az olyanokkal, akiknek mondjuk Nagy István a nevük, és van belőlük 1600? :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#182) Cifu


Cifu
nagyúr

mintAdarab: Nem lenne kedved IT oldalról megközelíteni a jelenlegi, vagy akár már forgalomból kivont haditechnikákat?

Nézd el nekem légyszíves, hogy nem értem kristálytisztán a kérdést. :)
Az érdekel, hogy milyen a volt és a jelenlegi katonai informatika? Ha igen, akkor egy eléggé összetett kérdés, lazán egy könyvet meg lehetne tölteni belőle. Kezdve a hidegháborús összeesküvés-elméletekkel (pl. hogy a x86-os procikban van egy olyan kód, amivel "ki lehet nyírni", és hogy ez háborús indokokból (a szovjetek/oroszok is használtak ilyen procikat)) át odáig, hogy a mai napig általános a tenger alatti kábelek lehallgatása. Komplett könyveket lehetne belőle írni. :)

Dany007: Egyszer hallottam valakitől - nem biztos forrás -, hogy az sg-n részben direkt raknak ki ilyen gagyi nulla félig befejezetlen cikkeket, hogy lehessen miről "trollkodni" a fórumba mert ugye az hozza a kattintást, látogatottságot.

Ezzel kapcsolatosan annyit tudok mondani, hogy a fórumból az évek óta inaktív felhasználók sincsenek kiszórva (modiként kértünk ilyet többször). Nyílván üzleti okokból (nagyobbnak látszik a fórum közönsége, mint amekkora valójában)...

Az SG-nek igen nagy dolog, hogy a PH! lapcsalád tagjának mondhatja magát, melyet kitehet a főoldalára, plusz kap Prohardveres híreket "ingyen" amikkel szintén kitöltheti az oldalát

Javíts ki, ha tévednék, de mintha már évek óta lett volna ilyen hírbox "csere" a PH! és az SG között.

No, de a te cikkeid meg várósak azóta is. Mondjuk bevallom az sg-t már régóta nem olvasom rendszeresen így nem tudom oda mik kerültek ki.

Kb. az űrsiklós cikksorozatom volt az utolsó nagyobb lélegzetvételű. Úgy két és fél - három éve nem adtam le oda cikket. Ez egyfelől rossz hír (nekem is, mert ha minimálisan is, de az SG azért honorálta a cikkeimet), másfelől viszont számomra is ciki volt már. Mindenkitől azt hallottam, hogy csak az én cikkeim érnek ott valamit... sőt, már az önéletrajzomból is kivettem ezt a tételt. Nem azért, mert akad jópár olyan közöttük, amire azért a mai napig büszke vagyok, hanem azért, mert volt olyan, hogy interjún szóba került, és az SG említésére az egyik illető arca úgy eltorzult, mintha citromba harapott volna :U

Egyébként ide a Logout-ra raktam ki egy lézerfegyverekkel foglalkozót pár hónapja, meg lassan készülget egy EM fegyverekkel (EM = Elektro-Magnetikus, vagyis Railgun / Gaussgun) foglalkozó is. Csak sajna így decemberben nagyon-nagyon lassan. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#183) #65675776 válasza sz.balazs.95 (#181) üzenetére


#65675776
törölt tag

"és adatokkal"

(#184) sz.balazs.95 válasza #65675776 (#183) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pontosan mire gondolsz?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#185) Kalandor válasza Cheesy (#178) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minimálisan.

(#186) Cifu válasza Cheesy (#178) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én az SG-n és a PH!-n is végig vállaltam és most is vállalom a saját nevem, sőt, anno még a PC Zed fórumán eleve azzal regisztráltam (ősidők... :P). Ezzel együtt a név vállalása komoly kérdés, lásd a Blizzard is mennyit küzd és harcol a saját rendszerével.

Az én kedvenc példám Dél-Korea esete, ott ugye csak a személyi számmal lehet sok oldalon regisztrálni. A probléma, hogy bár nyílván az egyszerűbb trollokat ez visszatartja, sokakat nem, és visszaélnek azzal, hogy más személyi számával regisztrálnak, ami ellen a hatóság komolyabb büntetéssel (3 év börtön vagy 10 millió Won-os pénzbüntetés) próbálnak fellépni. Ebből is látszik, hogy ez egy elég nehezen kezelhető dolog, és a másik részről nem biztos, hogy szívesen kiadná bárki XY oldalnak csak úgy a személyes adatait.

Én amúgy megértem mindkét oldalt, kétségkívül jót tenne az internetezők viselkedésének, ha nem bújhatnának a névtelenség álcája mögé. Másfelől viszont a szabad, kötetlen internet világától idegen ez a fajta rendszabályozás...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#187) Rive válasza sz.balazs.95 (#179) üzenetére


Rive
veterán

'Csánat, itt a gyökerénél csapjuk szét a dolgokat: az egy-ember-egy-nick nem ugyanaz, mint a valós név használata.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#188) appel


appel
őstag

Szeretjük az sg-t!

(#189) Glenda válasza Cifu (#186) üzenetére


Glenda
addikt

Amit még szerettem az sg-n a te írásaidon kívül, azok Dojcsák Dani játéktesztjei voltak. Ő most azt hiszem a hwsw-nél van. Jó lenne, ha a gamepod meg tudná szerezni :p

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#190) Dany007 válasza Cifu (#182) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem láttam még hírboxot a PH!-n SG-s linkekkel. Fordítva meg biztosan nem. :)
Hiszen ez az ici pici kis sg.hu-s link is egyből kibökte a szememet.
Szal én nem emlékszem rá hogy lett volna, ettől még lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet.

Hoppá, akkor viszont nem maradtam le sokról. Az a cikk maradt meg bennem utolsó sg-s emlékként. Amúgy igen, a Logoutosat is olvastam! A mágnesfegyveres "folytatást" meg asszem talán én hoztam fel abban a topikban! :)

(#191) siriq válasza Locutus (#128) üzenetére


siriq
őstag

Az szerinted jobb amikor a ph-n a szerzo sajat akarata szerint donti el mi a fontos es mi nem szamit mert ez neki igy jo?
Raadasul meg igazat sem mond....

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#192) #22145024 válasza Cifu (#182) üzenetére


#22145024
törölt tag

"Az érdekel, hogy milyen a volt és a jelenlegi katonai informatika? "
Igen! :K
Merthogy akkor valahogy PH!-kompatibilis módon lehetne ide is "beemelni" azokat a témákat, amikről az SG-n is írtál. Engem nagyon lekötöttek a haditechnikáról, repülésről írt cikkeid. De ezt ugye nehéz lenne a PH!-n abban a formában beszúrni mondjuk egy "...LG WebOS alapú okostévé rendszere" és a "...Broadwell lapkákban található IGP-kről" szóló cikkek közé; hogy egy életszerű példát említsek. De talán az IT-Cafén lehetne ennek egy külön szekció.
Meg persze jöhetnek az összeesküvés-elméletek is (azok tuti sok klikket eredményeznek :D ), meg hogy mondjuk milyen OS-eket használnak/használtak az adott területeken és miért. Vagy, hogy egy adott helyzetben mennyire számít az emberi tényező, és mennyiben kell az előre definiált parancsokat követni.
De akár egy harci helyzet szimulációjára is sokan kiváncsiak lennének, hogyan is zajlik ez a gyakorlatban.
Meg az ürrepüléssel kapcsolatban is van mindenféle ide illő téma, miszerint volt/van olyan osztály a NASA-nál, ahol a technikai működés fenntartásához mindenféle aukciós oldalakról guberálják össze az alkatrészeket (asszem vmi 8051-es proci volt), mivel már rég nem gyártják abban a formában/tokozással.
A lehalgatósdni meg örök téma, azzal nehéz mellélőni ;)
Mondjuk én azt se bánnám, ha a PH! gyámkodása alatt megújulna az SG és felnőne az itteni színvonalra, így ott (is) tudnának ezek megjelenni. De ennek személy szerint csak akkor látnám értelmét, ha az ottani véglényeket statáriálisan az őket megillető, dev/null nevű kennelbe zárnák. Erre nem tudom, van-e érdemi esély? :U

(#194) dejaris válasza #32839680 (#193) üzenetére


dejaris
addikt

(#196) Huma válasza Dany007 (#190) üzenetére


Huma
addikt

Pedig voltak régebben. Én is emlékszem rá. A nyitó oldalon mindig linkelve voltak a legújabb SG-s cikkek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#197) #22145024 válasza #32839680 (#193) üzenetére


#22145024
törölt tag

Szerintem egy ilyen hatalmas visszalépés lenne a jelenlegi szintről. Meg amúgy sem értem, miért kellene kifestőkönyvet csinálni egy fórumból :U
Engem spec. már az is zavar, amikor a hozzászólások végén rendszeresen odabiggyesztik, hogy:
"üdv:
gipszjakab"

Minek????
Ott van rá az aláírás rész, ha már mindenképp ilyenre van ingerenciája. Csak azért nem szólok be nekik, mert nem az aberrált extrovertizmus íratja ki velük, hanem láthatóan egy másik dimenzióban léteznek...

(#198) Locutus válasza siriq (#191) üzenetére


Locutus
veterán

Ő... vágom, hogy az AMDs dolgokra gondolsz, de azért ennyire talán mégse sarkítsuk ki a dolgokat...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#199) Cheesy válasza #32839680 (#193) üzenetére


Cheesy
őstag

A fél karodat rá, hogy ha ebbe a vezetőség belemenne (nem fog), akkor a következő kérés az animált userbar lenne :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#200) Bjørgersson válasza #32839680 (#193) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De, szerintem rohadt zavaró. Engem már az is zavar, akinek két sornál hosszabb aláírása van. Főleg amikor az egész gépe oda van írva és nem lehet tőle a topikokban normálisan keresni egy adott hardverre, mert az aláírása miatt folyton kidobja találatnak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.