Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) sz.balazs.95 válasza #32839680 (#193) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na ez például tök jó! :K
és még passzol is szerintem a PH! design-jához.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#203) Bjørgersson válasza #32839680 (#202) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem az oldal keresőjére értettem, azzal nincsen gond. Inkább csak ha gyorsan Ctrl+F-el akarok keresni valamit, akkor dobja ki az aláírásokat is. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#204) Cifu válasza Dany007 (#190) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dany007: Én nem láttam még hírboxot a PH!-n SG-s linkekkel. Fordítva meg biztosan nem.

Nem most volt, de egy időben volt rá példa. Legalábbis élénken él egy ilyen emlék bennem.

mintAdarab: Merthogy akkor valahogy PH!-kompatibilis módon lehetne ide is "beemelni" azokat a témákat, amikről az SG-n is írtál

Kétlem, hogy a PH! különösebben vevő lenne az én írásaimra, persze az is tény, hogy én sem jelentkeztem náluk, hogy itt a tollam, vevők vagytok-e rá? :)
Az, hogy egy-két témában esetleg lehet fejtegetni az IT / HW / SW vonalat, az pedig azért elég kevés. Persze tény, hogy érdekességnek jók, de eléggé bekorlátozná a cikkeket azért, meg persze az is kérdés, hogy mennyire vevő rá az olvasóközönség. Az SG-n anno egy-egy kicsit komolyabb játék vagy mobil hírre többen kattintottak, mint az űrrepülős cikksorozatom bármelyikére. Nyilván valamekkora igény lenne rá (hiszen most te is ezt támasztod alá), de ez egy viszonylag szűk réteg, legalábbis véleményem szerint.

Meg persze jöhetnek az összeesküvés-elméletek is...

Trollmágnesnek? :)
Az a baj, hogy már én is kezdek az ilyenekbe belefáradni. Számomra is jó érzés, amikor sikerül valakinek az ismereteit bővíteni, valami olyat mondani neki, amit hasznosnak lát, amivel bővül a tudása (lehet inkább tanárnak kellett volna mennem :P ). Viszont hogy egy példával éljek, most nemrég az SG-s WarThunder topicban került szóba a II.Vh vége felé a német harckocsik páncélzatának minősége. Leírtam, hogy milyen rossz volt a német acél minősége az ötvöző anyagok hiánya miatt. Erre le lettem oltva, hogy ez zsidó propaganda, meg az ötvözők hiányától nem lesz ennyivel rosszabb a páncélzata azoknak a harckocsiknak. Hoztam több idézetet és forrást linkekkel (többek között angol nyelvű Wikit is), ahol ezekről volt szó, és megjegyeztem, hogy azért egy nagyon kicsi közöm van a témához, lévén fémipari szakközepet végeztem, vas-vaskarbid állapotábrából feleltem éretségin. Erre megkaptam, hogy a Wiki nem megbízható forrás, ezt mindenki tudja, és amúgy is, ehhez a szinthez meg kevés egy középfokú tanulmány. Ellenérv, levezetés, forrás, bármi tényszerű információ nem szerepelt a válaszban.

Azért ilyenkor elgondolkozik néha az ember, hogy megéri-e időt fecsérelni ilyesmire... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#205) Glenda válasza Cifu (#204) üzenetére


Glenda
addikt

Az utolsó bekezdés rendkívül jól jellemzi az sg fórumot.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#206) Cifu válasza Glenda (#205) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én ennyire nem sarkítanám le a dolgot. Tudom, hogy nagyon sok az ottani troll, de ezzel együtt is nagyon sok a normális SG-s. Én az utóbbiak miatt nem hagytam még ott az SG-t...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#207) Jorus válasza #32839680 (#193) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gusztustalan. Már meg ne haragudjál. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#208) dejaris válasza #32839680 (#195) üzenetére


dejaris
addikt

Na eleg szepen kifejtette a kozosseg a a dologrol a velemenyet. Ugy nem is kell hozzafuznom semmit.

(#210) HuMarc válasza #32839680 (#193) üzenetére


HuMarc
addikt

Minek?! Szétszedné a fórumot, megkockáztatom, hogy olvashatatlanná tenné.

Az egyedüli dolog, amit hiányolok, hogy (legalább lapcsaládon belüli) linkek lehessenek az aláírásokban. De ha ez azzal járna, hogy színes-szagos képek is bekerülhetnének, akkor szívesen lemondok erről, ugyanis az többet rontana a fórum kinézetén, mint amennyit a linkelési lehetőség javítana rajta.

(#212) Glenda válasza #32839680 (#211) üzenetére


Glenda
addikt

/////@////////DEBIAN USER//// ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#213) HuMarc válasza #32839680 (#211) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem véletlenül írtam, hogy lapcsaládon belüli linkek. Hisz pl. az én aláírásomban mindkét link a PH!-ra mutat, és ezzel sokan mások is így vannak.

Meg szerintem pont elkülönül, a ► jel miatt, na meg eleve dőlt betűvel van írva. Meg a [ Szerkesztve ] is elkülöníti.

[ Szerkesztve ]

(#214) debrejo válasza #32839680 (#193) üzenetére


debrejo
senior tag

Naneeeee! ;]

(#215) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lesz majd Logouton nagy fejlécképre lehetőség (ala facebook borítókép).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#217) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#215) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az is már valami. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#218) #22145024 válasza Cifu (#204) üzenetére


#22145024
törölt tag

Abban végülis igazad van, hogy nem ez nem kifejezetten a lapcsalád profilja.

"esetleg lehet fejtegetni az IT / HW / SW vonalat, az pedig azért elég kevés"
Ezt te jobban látod.

"Az a baj, hogy már én is kezdek az ilyenekbe belefáradni"
Elég sokáig bírtad!

"Azért ilyenkor elgondolkozik néha az ember, hogy megéri-e időt fecsérelni ilyesmire"
Mindenképp, csak ne a disznók elé szórd a gyöngyöket! :K

A fentiek alapján leszögezhetjük, hogy a PH!-nak teljesen annektálnia kell az SG-t. Remélem erre utaltak az intergalaktikus flotta kifejezéssel :D

[ Szerkesztve ]

(#219) Pete55555 válasza sz.balazs.95 (#7) üzenetére


Pete55555
addikt

Isten ments. Nem találkoztam még sehol olyan átlátható, és logikusan működő fórumrendszerrel, mint a PH. Külföldi oldalakon sem. Az meg, hogy hogy néz ki, pont nem érdekel, használni legyen jó, és ez az.

...Szeretem leracsniztatni...

(#220) Dr. Akula válasza aero. (#6) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nagyjából nekem is ez jutott az eszembe. :)

(#221) zedecske válasza #22145024 (#218) üzenetére


zedecske
tag

" A fentiek alapján leszögezhetjük, hogy a PH!-nak teljesen annektálnia kell az SG-t. "

Általában read-onlyban PH!-zok, mert mire "megszólalnék", már elmondott mindenki mindent amit én akartam...

Den Emma! :D

Ez az idézett mondat fogott meg, akár komoly volt, akár nem. Nagyjából az jön le, hogy az SG egy "halott brand". Azért ezt egy-két volt ott dolgozó nagyágyú is megerősítette, ahogy nézem. A másik tényező, hogy a legtöbb igazi PH!s-nak derogál az SG. Az indián mondás szerint, ha megdöglött a lovad, szállj le róla.

Vagyis.

Mi lenne, ha az SG-ből kivenné a PH! a zokszigént az ott dolgozó, és valóban minőséget képviselő munkatársakat, és mint plusz erőforrás, beindíthatna velük egy olyan portált, mint anno a veletech.hu, csak nem IT irányban? Ez már elhangzott itt, csak nem ezzel a radikális módszerrel, hogy bizony az SG-nek mint névnek mennie kell, mert annyira romantikus a hangzása szakmailag, mint az Akai telefonnak.

A lényeg, hogy NE IT-portál legyen, és NE SG néven. Van annyi téma, amit kedvelne az átlag PH!s, és nem fér bele az eddigi lapcsaládba. Mini kickstarter-szerűség, társadalmi célú szerveződések mint a Critical Mass, "review" oldal, kb akármiről, de több ötletet csak privátban, csokinyusziért vagyok hajlandó közölni ;] . Ezen sokat segítene, ha lenne több :DDD . (ti. ötletem)

But it's just, like, my opinion, man...

szerk.: szemantikai bugok :)

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#222) sagem válasza zedecske (#221) üzenetére


sagem
addikt

Mondjuk ehhez azért lenne egy-két szava az SG tulajának is, megvenni meg hiszem, hogy megvenné a PH, gondolom annyit nem ér nekik a dolog, amennyit kérnének érte. Az SG név/brand még most is értéket képvisel, ingyen nem fogják osztogatni..:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#223) bambano válasza zedecske (#221) üzenetére


bambano
titán

ha figyelted a ph!-t, egy rakás új szerző tűnt itt fel. további bővítés hasznossága kétséges.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#224) zedecske válasza sagem (#222) üzenetére


zedecske
tag

Ok, szóval abba a hibába estem bele, amibe sztem páran még rajtam kívűl beleléphettek: ha azt látom, hogy "a Prohardver lapcsalád bővül", meg látom hogy az SG-s link kint van a címsorban, hajlamos vagyok azt hinni, hogy a PH! megvette az SG-t, brandestül szerverestül, emberestül, mint egy offline kiadó esetében pl. Egyébként újra átolvastam az egész topikot, meg a cikket, lehet hogy satu vagyok, de sehol sem láttam a "lapcsaládbővülés" pontos, hivatalos definícióját. E nélkül meg számomra azt jelenti, hogy az SG úgymond fel lett vásárolva.

Szerintem minden brand értéket képvisel. Kérdés, hogy mekkorát, és hogy az eladási ára arányban van-e a valós értékével. Fordult már elő ebből némi baki cégek eladásakor.

bambano: vegyük azt a feltevést, hogy az SG a PH! tulajdona, mert csak ebben a gondolatmenetben tudok neked válaszolni, lévén a hsz-ed is így volt fogalmazva. Ha nincs a bővítésnek értelme, akkor az SG-nek ennyi indulattal "a háta mögött" van?
szerk: a bővítést lehetne hasznosan is szerintem. kicsit közösségibb, de nem blogos formában, lásd előző hsz-em.

Általánosan pedig akár sok pénz az SG, akár a PH! tulajdona, jelen formájában egy áltudományos trolletető klikkgenerátor(tisztán ebből a topikből kiindulva, személyes vélemény mellőzve). Ez nem illik a PH! elveihez(szóljatok ha tévedek).
Nem látom a "fúzió" értelmét, mint ahogy magát a mikéntjét sem (annyira, hogy azt sem tudtam megfogalmazni szakszerűen, amiről a hsz elején beszéltem).

DISCLAIMER: tanulni jöttem, nem trollkodni. A kérdéseimet azért teszem fel, mert van néhány dolog, amivel nem vagyok tisztában :R

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#225) Dr. Akula válasza sagem (#222) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Felesleges megvenni, kidől az magától is. Már most se konkurrencia a PH-nak.

(#226) zedecske válasza Dr. Akula (#225) üzenetére


zedecske
tag

Na erre alszom egyet. Ez egy újabb tényező, ami miatt egyre több a kérdőjel bennem, mert az SG jelenlegi formájában egyet tudok érteni.

Nekem az az érzésem, hogy a PH! már egy jó ideje felismerte "önmaga" potenciálját, mégpedig hogy túl nagy a reputációja, szakmai elismertsége, etc. ahhoz, hogy a jelenlegi formájában maradjon. Ezért keresi a bővítés lehetőségét, illetve új tevékenységeket. Mindjárt kioszt egy tulaj, hogy ez nem így van :D , de attól, hogy ez mint "üzletpolitika" nincs napirenden valós jelleggel, szerintem a jelenség fennállhat. Én ennek tudnám be az SG-t is.

Mint tudjuk, véleményt egy egyén csak a birtokában lévő információk, valamint személyes megfigyelés alapján alkothat. Egyikkel sem vagyok eleresztve PH! témában, ezek csak sejtések, de erre való az eszmecsere nem? :B

G'night :R

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#227) #22145024 válasza zedecske (#221) üzenetére


#22145024
törölt tag

"Nagyjából az jön le, hogy az SG egy "halott brand"
Nekem az a véleményem, hogy egy kómás állapotban lévő brand. Szakszerűen "intubálva" és sok munkával vissza lehetne állítani. Úgy látom, hogy mind a témaválasztás, mind az egykori publicisták, tudtak olyat letenni az asztalra, amit értelmetlen lenne zsigerből beszántani.
Hogy az eredeti tulajdonos kör miért nyalt be saját magának is a hígig néhány plusz klikkelésért cserébe, azt nem egészen értem. Szvsz, ez a műszaki prostitúció egyik alfaja.

"hogy a legtöbb igazi PH!s-nak derogál az SG"
Azért te sem szívesen töltesz érdemi időt olyanokkal, akik a hónuk aljáig húzzák föl a hugyfoltos mackónadrágjukat :D

"mert annyira romantikus a hangzása szakmailag"
:D

"A lényeg, hogy NE IT-portál legyen, és NE SG néven."
Nyóc év böszme dübörgés, plusz 4 év tündérmesébe illő jobban teljesítés után én nem gondolnám, hogy lenne erőforrás egy ilyet a nulláról elindítani. Bármennyire is ezt diktálja a mindannyiunkban ott rejtőzködő fotelhuszár virtus...
Én spec. örülök, hogy a PH! nem züllött le, hanem inkább stabilizálódott.

Mondjuk ennyi "szókimondó" komment után, kiváncs vagyok a PH! hivatalos állásfoglalására a jövőt illetően. Mert e nélkül már csak szájkarate az egész. (remélem, ez nem egy kövér ban-ban kulminálódik :D )

(#228) zedecske válasza #22145024 (#227) üzenetére


zedecske
tag

Az intubálást illetően: üssük ki 300-zal
Szerintem (és az itt elhangzottak alapján is) amit lehetne tenni az SG-vel az az, hogy gyakorlatilag egy PH! klón lenne belőle SG néven, mert a "flame-fórumozókat" kiirtanák a modik, a cikket értelmet nyernének, etc.
De a befektetett munka nem érne meg az eredményt. Ez a vélemény is megszületett fentebb, igen :R .

Miért az autocunnilingus: pénz? másra nem lehet gondolni...

A "derogál" itt kivételesen nem pejoratív kifejezésként szerepel. Én t*sztam el, arra akartam célozni, hogy a PH! user félti azokat az értékeket, amik kialakultak itt az évek során. Jómagam ugyebár readonlyban fórumozok, de így is találok olyan topikot, amihez érdemes hozzászólni, mert esetleg ragad rám valami a koszon kívül :) . Ez képvisel egy olyan értéket, ami felbecsülhetetlen, és joggal fújnak a PH!-sok, hogy közelíthet valami, ami ennek a "világnak" betehet keményen.

Az új lap indításáról: na ez az,aminek a sikerét csak akkor tudni, ha beindult. A portál próbája a klikk(vagy hogyvammá ez a szólás na). Nem erősködnék ezzel kapcsolatban, mert azért ez nem kis meló, nem két hét. csak jelzem, hogy van még olyan terület bőven, ami új, lenne rá érdeklődés(talán). Elrugaszkodni a megszokottól mindig óriási kockázat volt, de ha bejött, akkor nagyon bejött.

Nos, legalább látom, hogy nem vagyok egyedül a kérdőjeleimmel talán. Az addig ok, hogy a vezetőség dolga, hogy mit is kezd a dolgokkal, mi a lapcsalád definíciója meg egyebek. Az kétségtelenül igaz, hogy azok a cégek, akik nagy hangsúlyt fektetnek a user-feedback-re, istenítve vannak. Nem minden kívánságot teljesítenek (yes to all), hanem feldolgozzák a felhasználók véleményét. Ebből arra akarok kilyukadni, hogy a "szájkarate" bizonyos kultúráltabb formái komoly üzleti erőforrás lehet.

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#229) Cifu válasza zedecske (#224) üzenetére


Cifu
nagyúr

hajlamos vagyok azt hinni, hogy a PH! megvette az SG-t, brandestül szerverestül, emberestül

A pontos kapcsolatot nem fejtette ki sem az SG, sem a PH! tulajdonosa, de nekem személy szerint úgy tűnik, hogy a fejlécben lévő linkcsoporton, és esetleg a hír-dobozokon túl más összefonódás nincs.

Kérdés, hogy mekkorát, és hogy az eladási ára arányban van-e a valós értékével.

Nyílván üzleti okokból ezt nem fogják az egyszerű fórumozók orrára kötni, teszem hozzá érthető okokból...

Ez képvisel egy olyan értéket, ami felbecsülhetetlen, és joggal fújnak a PH!-sok, hogy közelíthet valami, ami ennek a "világnak" betehet keményen.

Miután a linkcsoporton és hír-boxon túl más összefonódás nem valószínű, ettől nem kell félni közvetlenül. Az egy más kérdés, hogy aki az SG híreknél szeretne hozzászólni, annak külön kell az SG fórumába regisztrálni. Továbbá pedig az SG híreinél, ahogy lent is írtam, kb. nem létező fogalom a moderálás. Hogy az üzemeltető ebben akar-e változást, azt nem tudom, de a lényeg az, hogy az eddigiek alapján, illetve abból sejtve, ahogy ő most kommunikál a jövőben sem igazán érdekli, hogy az SG fórummal mi volt, van, és alapjában véve mi lesz. Őt alapvetően a híroldal érdekli, gondolom közvetlenül abban van pénz.

Hogy a PH! számára mi az előnye a fúziónak, azt nem tudom közvetlenül. Én először kezdtem örülni, mert azt hittem, hogy a PH! gondolni akart egy nagyot, és szépen lassan az Index / Origo duót szintjét akarja elérni. De akkor még azt hittem, hogy itt valóban felvásárlás történt, és kvázi az SG szépen beolvadt volna a PH!-ba, RIOS-kompatibilisként, és egyébb hozadékokkal. Ám itt azért erről szó sincs...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#230) Dr. Akula válasza Cifu (#229) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"Hogy a PH! számára mi az előnye a fúziónak, azt nem tudom"

Ez az igazi rejtély. Az sg részéről érthető hogy szívesen ráakaszkodik egy nevesebb oldalra, de hogy a PH-nak mit hozhat egy süllyedő (vagy elsüllyedt) hajó?

(#231) zedecske válasza Cifu (#229) üzenetére


zedecske
tag

Köszönöm ! :R
Sok dolog a helyére került a fejemben.
Picit erősnek érzem a "lapcsalád" kifejezést ebben a kontextusban, de ez legyen továbbá is az én problémám :).

Persze hogy egy brand értékét nem szokás nyilvánosságra hozni, kivétel ha mittomén az MS megvesz egy "kisebb" céget, aztán veri e mellét, hogy ez x milliárdba került, de ezt is inkább marketing jelleggel. Azzal a mondattal csak arra céloztam, hogy a "meghirdetett" ár nem mindig reális. Például , de ez nem egyedi eset.

Nos, léteznek olyan megoldások, amik pénzt is hoznak, és van némi hasznosság és igenyesség is a dologban, de ezt az egyensúlyt a legnehezebb elérni. Bár az némi segítség lehet, ha a tulajdonosoknak annyi igényük van, hogy hozzon pénzt, de a kivitelezők szabad kezet kapnak.

A gond ott szokott kezdődni, amikor a tulajdonosoknak van havi egy világmegváltó, kötelező jellegű újításuk. Mivel a tulajdoni kör nem veszt részt a kivitelezésben, ezért nem tud hatékonyan irányítani.

Deeeeeee ezt^^ csak egy fantasy regényben olvastam, nincs köze a valósághoz, ne lőjetek elvtársak...!!! :))

Szerk: typo-k, egyebek részleges eliminálása

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#232) sagem válasza Dr. Akula (#230) üzenetére


sagem
addikt

Például jobb Google helyezéseket, és "domain erősödést", az SG erős linknek számít..legalábbis nekem ez ugrott be :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#233) zedecske válasza sagem (#232) üzenetére


zedecske
tag

Most viccen kívül - a PH!-nak erre mennyiben van szüksége? Szvsz így sem gyenge ebben a tekintetben.

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#234) sagem válasza zedecske (#233) üzenetére


sagem
addikt

Hogy mennyire van rá szüksége, s hogy egyáltalán van e szerepe azt nem tudom, talán egyszer valamelyik illetékes mond valamit erről, de ártani biztos nem árt, két soksoksosksok éves, erős, agyonlinkelt s viszonylag releváns domain barátkozását szereti a Google..:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#235) zedecske válasza sagem (#234) üzenetére


zedecske
tag

Jogos. Ilyenkor érzem a létjogosultságát, hogy annyit kérdezek (és néha úgy), mint egy átlagos 5 éves :DDD .

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#236) Cifu válasza Dr. Akula (#230) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez az igazi rejtély.

Azért ötleteim vannak, feltehetően jobb alkupozíciót jelent reklámfelület-értékesítés terén. Az SG és a PH! e téren összeadódó felhasználószámot tud a tárgyalóasztalra letenni, ami értelemszerűen jó hatással van az kialkudható összeg terén. Ha megnézed, az SG fórumán külön ki van emelve, hogy hány fórumozó van regisztrálva (e pillanatban 355785 fő), hogy ebből hány alreg, hány flémreg, hány aktív, stb., az persze nem ismert, max. megbecsülni tudjuk (mi amúgy azt sejtjük, hogy ebből kb. 5%, optimistább becslés szerint 10% lehet aktív reg). De az tény, hogy ez elég komoly szám ahhoz, hogy egy netes reklámozásban kevésbé otthonosan mozgó reklámozót meggyőzzön.

A másik dolog, hogy az SG eddig is jó részt hírforrásként szerepelt. Tehát az ottani cikkek más híroldalakon jelentek meg. Mikor rákerestem az űrsikló program hattyúdaláról írt cikksorozatomra, kismillió híroldalon találkoztam vele (csak egy gyors google keresés: hirek.animare.hu, propeller.hu, hirekneked.hu, hír.oldal.info, stb.).

Hogy most ezekből van-e bevétele az SG.hu-nak, vagy van-e bármi köze a PH! és az SG összeborulásának, azt én nem tudom megítélni, mivel olyan mélyen vagyok a táplálékláncban, hogy a hátsómon plankton harapásnyomok vannak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#237) #65675776 válasza Cifu (#236) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért lineáris összegzésről nem lehet beszélni, mert komoly átfedés van a két oldal látogatói tábora között.

(#238) Cifu válasza #65675776 (#237) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezer más sebből is vérzik ez a dolog, ha az ember végiggondolja az egészet (pl. önmagában egy regisztrált felhasználószám semmit sem jelent, ha nem lesz napi X kattintás azon a fránya reklám-linken), én csak próbáltam ötletelni.

Nyílván aki otthonosan mozog a netes reklámértékesítésben, még most is sírva röhög, miközben a padlón négykézláb mászva próbál a monitor elé visszavergődni, hogy legalább a második bekezdésemig eljusson. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#239) BiP válasza Cifu (#236) üzenetére


BiP
nagyúr

"mivel olyan mélyen vagyok a táplálékláncban, hogy a hátsómon plankton harapásnyomok vannak..."
:DD :D :)) :) Ez haláli!

A regek száma némiképp biztos beszámít az alkupozícióba, gondolom a szakmabeliek tudják mi az a szorzó, amivel számolnak egy adott oldalnál, és elég jól meg tudják saccolni, hogy ez a 350e mennyit ér a piacon. Meg persze az olvasottság is számít. Szóval szerintem hiába kuszább az sg fóruma, attól még oldalletöltést generálnak ők is, ami reklámérték.
De az tuti, hogy a ph+sg olvasótábora (még ha van is átfedés bőven), többet ér a reklámpiacon, mint a ph magában. És ez már egy alapos indíték az összefonódásra.

[ Szerkesztve ]

(#240) moli.hu válasza sagem (#232) üzenetére


moli.hu
őstag

erre semmi szukseg, jelenleg is barmilyen hardveres temara keresel googleben magyar keresoszavakat hasznalva, a prohardver cikkek jonnek elso talalatnak.

(#241) BiP válasza moli.hu (#240) üzenetére


BiP
nagyúr

Alapból jó helyen van a PH, de ne felejtsük el, hogy a google keresője elég okos, tanul a korábbi kereséseidből, így ha Te sok prohardver cikket olvasol, sok ph-s találatra nyomsz, akkor Neked máskor is jobban elsőnek rangsorolja, mint másnak.

(#243) moli.hu válasza BiP (#241) üzenetére


moli.hu
őstag

csakhogy ez csak akkor igaz, ha a google tud azonositani teged, tud profilt alkotni rolad. nalam viszont van egy csomo vedelem ez ellen es igy is a ph jon.

(#244) BiP válasza moli.hu (#243) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem azt mondom, hogy alapból nem jó helyre sorol. Hanem ez _IS_ segíthet.

(#245) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Egy dolog biztos, a SG megragadt a kilencvenes évek betárcsázós internet korában azzal a régi dizájnnal. Akkor még az volt a fő szempont, hogy minél kevesebb és kisebb képeket tartalmazzon egy oldal, egyszerű legyen a dizájn. Most végre 21 századi arculatot kapott az oldal, amit a későbbiekben még lehet reszelni. A fórum részre nagyjából ugyanez igaz, ráférne egy alapos tatarozás.

[ Szerkesztve ]

(#246) Glenda válasza =Mentor= (#245) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem egy kemény moderáció elég lenne. Csak akkor a társaság nagy részét kidobnák, a turisták meg nem járnának rajtuk röhögni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#247) Cifu válasza =Mentor= (#245) üzenetére


Cifu
nagyúr

=Mentor=: A fórum részre nagyjából ugyanez igaz, ráférne egy alapos tatarozás.

Az SG fórum részének kinézetével szvsz nincs alapvetően semmi probléma, most a desingváltás kapcsán is az az általános reakció, hogy maradjon csak olyan minimalista szinten, amilyenen most van.

Hozzáteszem szénné lehet scriptelni, szóval mielőtt véleményt akarsz alkotni, inkább nézd meg, milyen kinézetté alakítottak pár topicot:

War Thunder: Air Forces
Forge of Empires
AMD Radeon HD topic

Szóval bár ezer sebből vérzik az SG fóruma, valójában egy iszonyatosan jól kezelhető dolog...

Glenda: Mindenek előtt normális moderációs eszköztár kellene. Eddig sem a szigor volt a probléma, sőt...
A helyzet az, hogy több modi is azért mondott már le a moderátorságról, mert folyamatos kérés, könyörgés és fenyegetőzés ellenére sem történt változás e téren. Borg és Punker nagyon is kemény kezű modik voltak, de mivel a szélmalomharcot megunták, nagyon alaposan kidolgozott pontokba bontva javaslatot tettek a változtatásokra, azzal a kitétellel, hogy ha nem történik változás, ők lemondanak a modiságról. Változás nem történt, Borg és Punker lelépett.

Ez 2007-ben volt.

Azóta egy jelentősebb változás rémlik, az utolsó kb. egy hónapban regisztráltak főbb adatait meg lehet nézni egy listából.
IP vagy host blacklist, IP kereszt-ellenőrzés, de még csak egy rendesebb IP logolás sincs.

Gyakorlatilag még egy végleges banhoz is trükköt kell alkalmaznunk, mert az üzemeltető nem akart olyan megoldást adni a modik kezébe, amivel véglegesen ki lehet tiltani valakit. Egyszerre elviekben maximum 5 bünti pontot lehet kiosztani, ez egy hónapos kitiltást eredményez, ha 20 büntipont összejön, akkor lesz a ban végleges a regen. Nemrég megint előkerült ez a téma, ahol az üzemeltető ismét kikelt amiatt, hogy ő nem akart soha rendes kitiltásra lehetőséget adni. Mikor visszakérdeztem, hogy akkor mit csináljak az olyan flémregekkel, mint s*ggfejjcifu (az egyik visszatérő trollunk egyik regje, az őt kitiltó modiknak kedveskedik ilyen regekkel), akkor első körben még erre sem értette meg, hogy miért tartanánk mi igényt erre...

Szóval "mókás" dolog az SG-n normális moderációt számon kérni. Majd ha az üzemeltető tesz valamit ezért, akkor lesz ott bármiféle változás. De a fentiekből leszűrhető, hogy e téren hosszú ideje nincs változás...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#248) vbbb válasza #32839680 (#193) üzenetére


vbbb
őstag

inkább ne..

(#249) vittorio7


vittorio7
őstag

Jó hír ez.

(#250) Romvr


Romvr
őstag

Ma is alkotott az SG Film rovata egy színvonalasat:

Kérdem én hogy, Megvan? :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#251) Ndruu válasza Romvr (#250) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

megvan (= előkerült; nem hiányzik; létezik); de meg van mentve 131. c)

Megvan, mi lesz Harrison Ford új filmje
(Kiderült, hogy mi lesz Harrison Ford új filmje)

Meg van (és van) a másik eset, amikor külön kell írni.

Megvan a rák gyógyszere, meg van mentve az emberiség.
(felfedezték, megtalálták      |   megmentve közé beékelődik a "van" szó)

Én így tudom, de majd egy nyelvtantanár kijavít, ha úgy gondolja, hogy tévednék.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#252) Bjørgersson válasza Romvr (#250) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nincs, nem is lesz. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#253) Romvr válasza Ndruu (#251) üzenetére


Romvr
őstag

Értem, csak az, hogy egymás után három cikk is úgy kezdődik "Megvan" nekem böki a szememet. Olyan ékes a magyar nyelv, miért nem használjuk? Tessék, én így képzelném el a cikkek főcímét, elkerülve a szóismétlést.

- Megvan mi lesz Harrison Ford új filmje
- Kiderült ki alakítja a Bosszúállók 2 egyik főgonoszát
- Már tudjuk mikor folytatódik A búra alatt

Jobban néz ki nem? Nagyjából három másodpercig kellett csak gondolkodnom és a "gagyi, bulvár" utánérzés máris elkerülte az oldalt.

Ilyen szarvashibát én még nem láttam a PH egyik aloldalának görgetése közben sem. Ha már a lapcsalád tagja lett, nem ártana egy felzárkóztató meeting-en levetíteni nekik az "Újságírás kezdőknek-első rész.pptx" fájlt. ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#254) HuMarc válasza Romvr (#253) üzenetére


HuMarc
addikt

Esetleg ajándék szinonima-szótár? ;]

(#255) jacint78


jacint78
addikt

Valaki csináljon ezzel valamit könyörgöm. Olvasnám a rövid leírásokat a cikkeknél, de álandóan beugrik ez a fekete értelmetlen cikkcím amint fölé ér az egér., egyszerűen megeszi a hajamat ez a baromság. :W

type your text here..

(#256) Romvr válasza jacint78 (#255) üzenetére


Romvr
őstag

Nekem az a kedvencem hogy ezzel a fantasztikus új designnal egyáltalán nem passzol a saját fórumának a designjával.

- Eltűnt a listázás a fórumban funkció is, nem véletlen hogy a cikkek 90%-ához már nem születik hozzászólás
- Fekete sáv takarja ki a rövid címeket
- Kevesebb cikk jelenik meg egyszerre
- A főoldal teljesen átláthatatlan (Tudományos, IT, Mobil, Film tagolást még nem fedeztem fel)
- Fehér-Fekete bár tény hogy kontrasztos, de átestek a ló túloldalára. Túl sok a világos!

De megmaradt a sok-sok rossz tulajdonság. A cikkek nyelvezete, Szekeres Viktor, bulvár stílus, félrefordítások külföldi cikkekből...stb. Viktornak vagy 200-an írtuk majd 1 éven át hogy a filmes cikkeknél a képek alá írja oda milyen filmből van (amikor felsorolja, hogy mik várhatóak X hónapban/negyed évben. Megtette? Nem!

Régen napi rendszerességgel látogattam az SG-t akár napjában többször is. Most már nem szeretek oda járni, inkább jövök a PH-ra (ha ez volt a céljuk akkor elérték :) )

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#257) jacint78 válasza Romvr (#256) üzenetére


jacint78
addikt

Borzalmas az az oldal...

type your text here..

(#258) Sir Ny válasza moli.hu (#157) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Sot, az egesz forumot le kene cserelni egy levlistara, kizarolag szoveges megjelenessel, moderatorok altal betartatott konvekciokkal (mint top-down post, markdown vagy effele nyelv a felkovernek, 72 karakternel nem hosszabb sorok, nuku alairas, etc).
Es igy egy csomo helyet megsporolnank az internetnek, amin lehetne pl pr0nt tarolni :D

(#178) Cheesy: Csak elméleti szinten: kíváncsi volnék, ha kötelező lenne valós névvel és adatokkal (a'la Blizzard forum) usert készíteni, mennyivel mérséklődne a trollkodás.

Facebook ssocial plugin-re gondolsz? Az nem gatolja a trollkodast.

[ Szerkesztve ]

-

(#259) sztanozs


sztanozs
veterán

Én anno a haditechnikai és fizikai/csillagászati cikkekért olvastam (miután persze megszűnt warezszervernek lenni)... De ebből mára nem sok maradt. :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#260) cskamacska válasza =Mentor= (#245) üzenetére


cskamacska
addikt

"Most végre 21 századi arculatot kapott az oldal"
Azt, egy borzalmas tapikompatibilis katyvaszt. :W Átláthatatlan, hozzászólások megszűntek, még cikkekből is kevesebb van. Minőséggel eddig sem volt gond, mert kevés kivételtől eltekintve teljesen hiányzott. :))
És még az itteni IT.new utódra mondják hogy bulvár. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#261) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a 'regi' SG sokkal jobb arculatu volt ! tobb volt a Tartalom elonezet rajta...a mostani Design = kuka.

ezert nemigen latogatom mostansag.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#262) repvez


repvez
addikt

Mivel az SG is ehhez a lapcsaládhoz tartozik, gondoltam megkérdezem, hogy most nem elérhető az oldal vagy csak nekem nem? SE a régi se az uj desing-os forumot nem tudom megnyitni sem IE11 sem chrome sem mobil androiddal..

Délelött még jó volt, de azota sen kapcsolódik az oldalhoz. ez a desing váltás miatt van vagy egyéb hiba .Esetleg nálam kell keresni a hibát? Bár furcsa lenne , hogy csak az az egy oldal nem menne.

(#263) Ndruu válasza repvez (#262) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az oldal él és virul.

Harrrr!!!!

(#264) repvez válasza Ndruu (#263) üzenetére


repvez
addikt

Akkor ez érdekes mert a linkeden sem jött be semmi. Viszont minden más oldal meg jól müködik.

Mit kéne és hol utánanéznem, hogy mi állitódhatodott el?
Mert próbáltam a google oldalán SG-re rákeresve probáltam az sg.hu/forum.php régi forum desinges és a sg.hu/forum uj desinges verziót is ,de egyikre sem jött be .
A hállózati diagnosztikánál ezt az üzit irja :
Úgy tűnik, a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (sg.hu) nem válaszol

[ Szerkesztve ]

(#265) Ndruu válasza repvez (#264) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy szolgáltatói hiba, vagy gond van a DNS szerverekkel.
Pingeld meg az oldalt (Start - Futtatás - cmd - ping www.sg.hu). Ha nem érkezik válasz, akkor keress rá az sg IP címére (segítség) és azt pingeld meg. Ha így érkezik válasz, akkor valószínűleg DNS-kiszolgáló hiba lesz...
Ha pár napon belül nem javul meg, akkor fordulj az sg-s rendszergazdához (ha van ott ilyen).
Mi itt csak tanácsot tudunk adni, segítséget sajnos nem, mivel technikailag nincs összekötve a két oldal.

Harrrr!!!!

(#266) elithun


elithun
őstag

Véget ért a szerelem?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#267) KISDUCK válasza elithun (#266) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem is úgy tűnik, de miért nem volt erről hír?

(#268) OPiiPO válasza elithun (#266) üzenetére


OPiiPO
addikt

nagyon így van és nagyon nincs róla semmi infó

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.