Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) hallador válasza frescho (#16) üzenetére


hallador
addikt

Pedig szívesen elolvasnék egy ilyen cikket. Én több ezer P4-et, és Athlon-t adtam el, nekem tettszett az athlon, de a kialakítás, valamint a Mendochino-tól átvett elavult kerámia tokozás, egy kályhává tette a processzort, lassan melegedett fel, de legalább tosszul lehetett hűteni, mert a hűt megtartotta, és az akkori kor sztár hűtői Cooling 111/111+, 122/122+ nem egyszer 8000-et forogtak, nem beszélve a tápról, amiket az athlon ATX 2.0-ás tápegységét be is kellett tartani, mert az akkor virágkorát élő Mercury, Codegen tápokat simán leégette mint a sicc. Nem beszélve a legtöbb PIII-et szutyerák L & C és származékait (Acorp, JNC, Vargáné) simán égették le.
Hővédelem teljes hiánya miatt simán leégtek. Szóval abban egyetértünk. hogy aki csak játékra vette, annak volt egy időszak, amikor megérte az AMD. 2001 - 2003 között.
Azonban amikor az Intel megjelent a Northwood-al, ennek az ellenfele a Thoroughbred volt, gyakorlatilag itt elveszítette a versenyt az AMD,3 évig semmit nem fejleszetett ugyanaz az MMX volt benne mint az 1999-ben bejelentett Athlon Slot A-ban. Persze ez már megkapta a Coppermine tokozását, Szóval nekem is volt 850 MHz-es Athlonom, de ezt gyorsan cseréltem PIII Tualatinra.

(#20) Chaser

Nem tudom nekem most egy 4310u van a gépemben ami alaphelyzetben 2 turbo boost, al 3 GHz, van egy Sandy Brodge 2520M is ami 2,5 GHz, és Turbo Boost.al 3,2 GHz, szóval milyen hangya...... Frekvencióról van szó?

Az egyik TDP osztálya 15, a másik 35 watt, na most nem érzem a különbséget mindennapi felhasználásban, a haswell gyorsabb.

Szóval nem tudom szerintem máshogy gondoljuk.

Ehhez képest a 3317u, vagy a 2467M valóban ilyen volt amit írsz, de az Intel a Haswellre megemelte az U-s procik órajelét is ha nem is sokkal. Nem beszélve a későbbi verziókról.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.