Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) #40935168 válasza #40935168 (#10900) üzenetére


#40935168
törölt tag

A memoriabovitett firmware mit tud ? 4G particio v egyeb ? Egy full debloat is jo lenne.. Egyszer rendbetennem neki most es utana megint nyomkodhatna amig csak el a kutyu :)

[ Szerkesztve ]

(#10902) Simba86 válasza #40935168 (#10901) üzenetére


Simba86
senior tag

http://mobilarena.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_1-200.html

1, tárhelybővítés a hivatalos, vagy a "profi" ( ;) ) módszerrel a topicban
2, xposed és xinternalsd ;)

szerk:

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#10903) #40935168 válasza Simba86 (#10902) üzenetére


#40935168
törölt tag

Uhh, tökéletes. Köszönöm ! Asszem, megkérem, mentsen mindent és nekiesek a napokban. :D :R :R

(#10904) PLaci58 válasza Simba86 (#10902) üzenetére


PLaci58
őstag

Jó neked, az enyémben már behalt az akkumulátor fele. Jó 4 órát bír folyamatosan netezéssel, igaz töltésnél is csak 3500 mAh-t fesz fel.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10905) Simba86 válasza PLaci58 (#10904) üzenetére


Simba86
senior tag

pedig az enyém se mai darab, 2015.január 24-én vettem :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#10906) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Beteszem ide is a kérdésem, hátha... [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10907) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ez okozhat gondot?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10908) RVR400 válasza pocokxx (#10907) üzenetére


RVR400
veterán

Ha elmondod, hogy minek kellene látszania a képen, akkor megmondom.

(#10909) pocokxx válasza RVR400 (#10908) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Érintőpanel. Körben a keret mentén kellene futnia végig azoknak az érzékelőknek. Itt olyan, mintha el lenne szakadva. (Előző hozzászólásomban van egy link a történetről.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10910) RVR400 válasza pocokxx (#10909) üzenetére


RVR400
veterán

Azt felismerem, hogy mi az, csak azt nem tudom, hogy a képen mi látszódik ,ami alátámasztja a hibát. Ha olyan, mintha szakadt lenne, akkor bizony az lesz a gond. Szétszedésnél nem voltál elég óvatos ezek szerint.

(#10911) pocokxx válasza RVR400 (#10910) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, könnyen lehet, hogy az én hibám. Az összerakásnál vissza kellett emelnem a már hozzátapadt digitizert; szerintem akkor történhetett. Kettőt vettem, mert kettő törött volt, a másikkal működik...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10912) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Valaki be tudná linkelni a legfrissebb scriptet amivel, esetleg életre tudom kelteni a tabletet? Bemondta a csendest, bootlopban marad, hátha még menthető, de sajnos nem találom őket.

(#10913) Aryes válasza Mattb (#10912) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell flashelni! Menj recovery-be, factory reset-eld, és menni fog! Az adataid mind elvesznek, de a flasheléssel is.

[ Szerkesztve ]

(#10914) Mattb válasza Aryes (#10913) üzenetére


Mattb
senior tag

Ez volt az első amit próbáltam. Természetesen nem segített.

(#10915) Freddycom válasza Vangelis (#10649) üzenetére


Freddycom
őstag

És hogy oldódott meg?

(#10916) Freddycom válasza robertho (#2827) üzenetére


Freddycom
őstag

Na de te is...

(#10917) Aryes válasza Mattb (#10914) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hivatalos tárhelybővítő
Ez újrapartícionálja és flasheli is a gépet.

(#10918) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok nekem is meghalt a Tab ha valakit érdekel alkatrésznek írjon nyugodtan. Képernyője akksija szerintem még jó lehet valakinek.

(#10919) Merlini


Merlini
tag

Most rendeltem egy 64GB Samsung EVO Plus micro memóriakártyát, remélem lekezeli a tablet.

A cél: felhő tárhelyemből, a multcloud.com -al átmásolom anyukám Hubic felhőjébe az aktuális családi képeket, videókat, kért zenéket. Majd a tableten futó kliens leszinkronizálja a memóriakártyára és megtudja nézni/hallgatni ezeket. :C

32GB Samsung Evo kártyát kipróbáltam (majd 2éves), felismeri, tudja rendesen használni a tablet.
Ha lesz olyan eszközöm amiben tudom használni a 64GB-ost, akkor a 32GB-os kerül az op3n dott-ba.

(#10920) Süvi válasza Merlini (#10919) üzenetére


Süvi
őstag

Tudja kezelni, nekem is ilyen van benne.

(#10921) Jkla99


Jkla99
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt nekem is téglává vált a tabom. Garancia már akkor sem volt rá és mivel ritkábban használtam akkoriban, mindig halasztgattam a szervizbe vitelt is, de most újra szükségem lenne egy tabra. A kérdésem az lenne, hogy van-e értelme ezt megjavíttatnom, vagy jobban járok egy hasonló specifikációjú Lenovo vagy Asus tablettel 20-25k körül?

(#10922) trebrona válasza Jkla99 (#10921) üzenetére


trebrona
nagyúr

2014 év végén jelent meg a tablet, tehát még az összesnek garanciálisnak kellene lennie.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10923) RVR400 válasza Jkla99 (#10921) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem gyanús, hogy az akksi hal meg a tabokban, de ki kellene mérni.

(#10924) Jkla99 válasza trebrona (#10922) üzenetére


Jkla99
csendes tag

Most így visszanézve tényleg félrevezetően írtam le, de a garanciámat a root miatt vesztettem el. Lévén pedig, hogy nem tudom bekapcsolni a tabot, így a root is marad sajnos.

(#10925) AndrewBlase válasza Jkla99 (#10924) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha Te nem tudod bekapcsolni/visszahozni halott állapotból, akkor ők se. Javítani (szerintem) ugyse javítják, így valszeg pénz visszajár.

De a mélyvíz topikban (és itt is) sok halott gépet hoztak vissza az élők sorába.

Miért mindig én???

(#10926) Aryes válasza Jkla99 (#10924) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld meg flashelni, ha erre sem éled fel, akkor vidd el gariztatni, mert alaplaphibás lett (a nand szokott meghalni rajta, máskülönben elpusztíthatatlan). Mivel halott, senki se fogja látni rajta a rootot. ;)
A garival legfeljebb akkor lesz gondod, ha az usb körül megrepedt a műanyag.

(#10927) Kpierre válasza Aryes (#10926) üzenetére


Kpierre
csendes tag

Az enyém is rootolt volt nem foglalkoztak vele, visszafizették az árát. Szerintem az usb csati körül levő repedéssel meg már nem foglalkoznak, szerintem ezzel már párszor megégették magukat. Nekem két ilyen tabon volt mindkettőn kísértetiesen ugyanúgy repedt meg az usb portnál.

A szerviznek meg plusz egy piros pont mert a garira leadott gépben felejtettem egy 64 gigás kártyát, amit a TESCOban amikor leadtam nem lett felírva, de a pénz visszafizetésekor megkaptam a kártyát is.

Pedig a mai világban már könnyes búcsút vettem a kártyától.

A szomszéd gépe mindig gyorsabb!

(#10928) tatararpad válasza Aryes (#10926) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem sem problémáztak a letört műanyag miatt. Hiába is tennék, annak valszeg semmi köze egy kifingott tabhoz, a bizonyítás meg az ő terhük lenne.

(#10929) Aryes válasza tatararpad (#10928) üzenetére


Aryes
nagyúr

Olvass vissza, hány tulajt szivattak ezzel, nem én találtam ki. :)

(#10930) Kpierre válasza Aryes (#10929) üzenetére


Kpierre
csendes tag

Gondolom többször megégették ezzel magukat, vagyis, hogy a letört usb peremnek nem sok köze lehet egy be sem kapcsoló tablethez. Gondolom próbálkoztak jó magyar szokás szerint :((( , de már nem foglalkoznak vele.

A szomszéd gépe mindig gyorsabb!

(#10931) Jkla99 válasza Aryes (#10926) üzenetére


Jkla99
csendes tag

A flasheléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Lehet, hogy csak én vagyok hülye, de most ahogy így belekezdtem, eljutottam a lépésig ahol csatlakoztatnom kéne a tabot a géphez, hogy megkezdjem a flashelést. Viszont a számítógép egyáltalán nem látja a tabot. Mintha csak egy darab követ próbálnék kábellel rákötni a gépre. Van így bármi esélyem az egészre? Én arra tippelnék, hogy itt már felejtős a dolog, de a remény hal meg utoljára. :D

(#10932) Jkla99 válasza Jkla99 (#10931) üzenetére


Jkla99
csendes tag

Mégis sikerült a kapcsolódás, viszont 5%-nál megáll a flashelés, egy ilyen hibaüzenettel:
ERROR : Port 1/1: IFW flash failed
Tapasztaltatok már ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#10933) AndrewBlase válasza Jkla99 (#10932) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, elég sok mindenki tapasztalta ezt. :D

Próbálkozz bátran. Másik kábel, másik USB port, kézrátétel, miegymás. Nem megy ez mindig elsőre, van, hogy csak sokadjára megy végbe a folyamat.
Nekem is vagy ötödjére sikerült flashelnem a tabot. :))

Miért mindig én???

(#10934) PLaci58 válasza RVR400 (#10923) üzenetére


PLaci58
őstag

Kimértem, nem az akksi a hibás.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10935) Black_Raven válasza PLaci58 (#10934) üzenetére


Black_Raven
veterán

Már ez is jó hír, az akksi bírja.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#10936) Jkla99 válasza AndrewBlase (#10933) üzenetére


Jkla99
csendes tag

Kicsit talán haladtam, úgyhogy megint lenne kérdésem. Ezidáig a flashelés elindult, majd megkaptam a "continuing with OS..." üzenetet és a tablet lecsatlakozott, ezután pár újracsatlakozási kísérletet követően megkaptam a hibaüzenetet. Most sok-sok kínkeserves próbálkozás után átmentem egy másik gépre. Itt viszont már a driverekkel van gondja mielőtt megkapnám a hibaüzenetet (nem kapok konkrét driver nevet, vagy ilyesmit csak, hogy "Windriver" hiba). A két kérdésem: Ez melyik driver lehet, illetve van-e itt valaki akinek volt ehhez hasonló gondja de már sikerült megoldania?
Nagyon hálás lennék ha valaki segítene :R , mert lassan már kitépem az összes hajam. :(

[ Szerkesztve ]

(#10937) AndrewBlase válasza Jkla99 (#10936) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A mélyvíz topik összefoglalója segítség lehet számodra.

Miért mindig én???

(#10938) Black_Raven válasza Jkla99 (#10936) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szerintem ne win10-zel csináld.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#10939) tupuk


tupuk
aktív tag

Sziasztok, de rég jártam erre :)

Na én is egy op3n-tulaj vagyok, másfél éve vettem az akcióban. Eddgi nem flasheltem, mert nem kellett több hely és féltettem a garit, csak sima gyári frissítést tettem fel még a vásárlás napján.

Na most egy ideje gyengélkedik a gép, többször leállnak a programok rajta, de annyira nem vészes, viszont egyre többször csinálja. Illetve azt látom hogy 2 gigás tárhelye lényegében megtelt. A söprűvel minden nap kiszedek belőle 70-100-120 megát, de az gyorsan vissza is telik. Nem tudom miért csinálja ezt, új appokat nem teszek fel rá, sőt a régieket is csak ritkán és válogatva frissítek, de kínomban már töröltem is párat. Amúgy nincs túlhasználva, chrome, a gmail levelező progi, fényerősség-állító, pdf-olvasó, pár online rádió, kb. ennyi, elég alap-használat. Fotókat-videókat nem csinálok vele, letöltéseket sem, nincs amit telítené. De ezzel együtt tele van, gondolom emiatt is állnak le mostanában az appok, nem csodálom.

Na most két lehetőséget látok: vagy tudtok valami tippet amiért telik és az megjavítható, vagy flashelem. Másfél év után már nem érdekel annyira a gari erre a maradék pár hónapra, szóval jöhet. Szóval tudja valaki az okát amiért mindig fullra töltődik magától a tárhely benne vagy hagyjam a fenében és csak simán toljam neki a flasht?

(#10940) tupuk válasza tupuk (#10939) üzenetére


tupuk
aktív tag

Sztornó, csak megflesseltem végül :)

(#10941) Aryes válasza tupuk (#10939) üzenetére


Aryes
nagyúr

Cache-el mindig mindent, a böngésző ugye a weboldalakat, a többi app meg mikor mit, a free appok pl. reklámot cache-elnek, elég tetemes mennyiségben.

(#10942) tupuk válasza Aryes (#10941) üzenetére


tupuk
aktív tag

És ezt hogy lehet üríteni?

Most hogy feltettem az új rendszert és megint feltoltam az összes app-ot + visszamásoltam azt a pár doksit-fotót ami rajta volt, most összesen kb. 1 gigányi helyet foglal mindez a 4,5-ből. az előzőn meg a két giga volt a tárhely de az egész fullig tele ugyanezekkel az appokkal és cuccokkal. szóval úgy néz ki egy gigával kevesebb ugyanaz most mint az előzőn, azaz 1 db-nyi cach-em volt... jó sok. és a seprű sem takarította ki....

(#10943) Nippel


Nippel
tag

Sziasztok!

Felraktam
http://mobilarena.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_2464-2464.html
De most semmi programot nem tudok elindítani mert minden leáll főképp a google play a service a chrome ámblokk minden!

Erre tudtok valami megoldást?

Üdv!

(#10944) izsob


izsob
tag

Én is csináltam egy gyári visszaállítást a tabon, mert lassúvolt már szegény, és azóta nekem is ezt csinálja, leáll minden. Újraraktam és semmi ugyan úgy leáll. com.google.process.gapps és googleplay szolgáltatások alkalmazás sajnos leállt hibaüzenetet dobja mindenre. Olvastam egy olyat hogy ez a hiba play frissítéséből származik. Kipróbáltam úgy, hogy újrahúztam a rendszert, a kezdőlépéseknél kihagytam a googlefiókba a bejelentkezést. miután felállt a rendszer, elindítottam a playt, bejelentkeztem aztán rögtön a beállításokban letiltottam az automatikus frissítést. utána nem áll le semmise egy arabig, amíg el nem indítok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#10945) Nippel


Nippel
tag

Na megoldódott a problémám a linkel google servicével köszönöm!
Viszont lent egy újabb amit nem igazán értek, de azt jelzi a tablet teljesen le van merülve közbe meg megy rendesen valszeg a töltést is felveszi mert kijelzi hogy bedugtam de azt jelzi hogy teljesen üres. Remélem ha lemerül feltudom tölteni.

(#10946) pocokxx válasza Nippel (#10945) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A töltés jelzéssel voltak gondok az elején is, de nem is tudom mi lett rá a megoldás. A témaösszefoglalós linkeket nem nézted?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10947) KYZRR


KYZRR
őstag

Sziaszok!
Hozzám került egy ilyen tablet, és nem igazán képes bootolni a rendszer. Szeretném feltelepíteni rá a kigyomlált ROM-ot, de nem igazán jutok a CWM után sehova. Ha telepíteni szeretném a .zip fáljt, akkor instant errort dob a CWM.

Valaki tudna esetleg egy leírást küldeni a telepítés menetéről?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#10948) rukh


rukh
aktív tag

Ha valakit érdekelne egy decemberig garanciális, még fóliás, gyakorlatilag nem használt példány tartalék LCD kijelzővel, kérem pü-ben keressen :)

Üdv mindenkinek, Rukh

(#10949) vasii


vasii
senior tag

Hali,
van meg itt valaki? :)
SD kartyara mozgatast akartam megcsinalni.
A supersu installed, utana fel akartam rakni a clockworkmod-2-playfixet, de nem indul el.
Installing update...
Installation aborted. Mit hagytam ki?

Köszi

(#10950) Black_Raven válasza tupuk (#10942) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én az Sdmaid-et használom és szuperül kitakarit mindent, de a pro verzióval(500ft).De másik 3 eszközre is rátettem elég egyszer megvenni.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.