Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) fbfro


fbfro
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tudok e külső billentyűzetet csatlakoztatási ehhez a tablet ez? Elsősorban vezetékes megoldás érdekelne. Vagy megveszek egy akármit amin van micro USB és működik? Végső estében bluetooth-os is jó lehet ha nincs más.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#11152) Aryes válasza fbfro (#11151) üzenetére


Aryes
nagyúr

A tablet otg képes, amit próbáltam vele, mindenféle beviteli eszközt felismert.

(#11153) kisspall válasza fbfro (#11151) üzenetére


kisspall
aktív tag

Nem kell mikrousb-s, csak egy OTG kábel és abba bármelyik sima usb billentyűzet bedugható és használható vele. Vezetékes és vezeték nélküli is.

(#11154) fbfro


fbfro
csendes tag

Köszi a válaszokat.

(#11155) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok,

Hozzám került egy ilyen tablet, ami azért lett lecserélve, mert a felbontása már alacsony volt szüleimnek. Teljesen gyári a cucc, nem is valami gyors. Lehet rá valami romot tenni, vay valahogy mókolni, hogy gyorsabb legyen? :R

(#11156) Aryes válasza motoflug (#11155) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincs rá custom rom, a gyári rom jó és elég stabil is, szinte teljesen AOSP. Én annyit csináltam vele, hogy rootoltam és átállítottam a governort egy teljesítmény centrikusra (fejből nem tudom melyikre, próbálj ki párat). Kicsit jobb lett, de ne várj sokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#11157) motoflug válasza Aryes (#11156) üzenetére


motoflug
őstag

Leírnád ennek a lépéseit? Mi ez a governor? :B

(#11158) Magnat válasza motoflug (#11157) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Az diktálja a cpu magoknak, mikor milyen frekvencián dolgozzanak.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11159) motoflug válasza Magnat (#11158) üzenetére


motoflug
őstag

Ezt hol tudom átállítani? Miért kell a root?

(#11160) Aryes válasza motoflug (#11159) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezeket azért nem írtam le, mert gondoltam, hogy ha romolni akarsz, akkor az alapvető dolgokkal tisztában vagy. :)
Root nélkül nincs hozzáférésed a kernelhez. Állítani például ezzel tudod. A root mikéntjét meg megtalálod a topik elején valahol.

(#11161) motoflug válasza Aryes (#11160) üzenetére


motoflug
őstag

Be tudnád linkelni kérlek? :B

(#11162) kisspall válasza motoflug (#11161) üzenetére


kisspall
aktív tag

Neked a tárhelynövelő szkriptet kellene futtatnod. Ez egyúttal a rootot is megoldja. Mindent megtalálsz a mélyvíz topik összefoglalójában.
Driverek és a szkript csomag. Ezekre lesz szükséged onnan, meg a leírás pontos követésére. Én nem nagyon értek hozzá, nem láttam át a folyamatot, de a lépések pontos végrehajtása jó eredményt hozott, két tableten is. A nagyobb tárhelyet válaszd, az 5,58-ast.

[ Szerkesztve ]

(#11163) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Kb 1 hete a tabletem, vagyis az android szivat. Ezt írja egy felugróablakban:
"Sajnos a com.google.process.gapps alkalmazás leállt"
Rá OK-ézok, megint feljön az ablak. Hol rögvest, hol csak pár perccel később. Aztán vannak olyan felugróablakok is, amikor a Google play áll le stb.
Mi lehet gyógyír erre?
A Beállítások/Biztonsági mentés és visszaéállítás/Gyári adatok visszaállítása?

Az a furcsa, hogy nem telepítettem semmit, nem töröltem, nem másoltam semmit. Mégis ez jött fel, csak az okát nem tudom.

(#11164) Aryes válasza Rodzser Mór (#11163) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van erről szó a topikban, valahol, úgy emlékszem egy bizonyos gapps telepítése megoldja ezt a problémát. Hogy mi hozza elő... Nem tudom, nekem egy ideje nem volt bekapcsolva a tablet. Lehet jött rá egy frissítés?

(#11165) Rodzser Mór válasza Aryes (#11164) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Lefuttattam a gyári adatok visszaállítását. Egyelőre nincs már ez a hiba. Remélem, nem is jön elő.
Itt a topikban nem láttam az ezzel foglalkozó részt. Nem jártam ide egy idő után.
Ami még feltűnt, hogy a google play áruházba nem tudtam belépni, de lehet hogy ez már csak okozat volt és nem az azonosító hiánya okozta. Az automatikus frissítések ki voltak/vannak kapcsolva. Persze ettől még lehet, hogy valami a háttérben ezt nem vette komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#11166) Aryes válasza Rodzser Mór (#11165) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pont maga a play áruház nem szokta ezt komolyan venni. :) Aztán lehet, hogy jött egy inkompatibilis frissítés.

(#11167) AndrewBlase válasza Rodzser Mór (#11163) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Egyszer nekem is volt vmi hasonló hiba, akkor töröltem a gépről (szinte) az összes gugli appot, beleértve a gugli playt is, majd böngészőből visszaraktam ez utóbbit. Azóta jó.

Más. Úgy veszem észre, hogy kezd belasulni a tab. Túl sokat gondolkodik a böngészőben a lapok váltásakor. Kizárólag böngészésre és filmnézésre használom. Na jó, az esetek 98%-ban. :D
Lehet ezen gyorsítani, vagy eljárt felette az idő, és nézzek helyette mást?
Amúgy működik tökéletesen, semmi gondom vele (az érezhető lassulást leszámítva).

Miért mindig én???

(#11168) motoflug válasza AndrewBlase (#11167) üzenetére


motoflug
őstag

A tiéd rootolt? Pucoltál rajta valamit?

(#11169) AndrewBlase válasza motoflug (#11168) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az Ábel féle 5,5-es rom van rajta a kezdetektől. Nem pucoltam semmit. Illetve nemrég feltettem és lefutattam Ccleanert, de sok változást nem vettem észre. :N

Miért mindig én???

(#11170) kisspall válasza AndrewBlase (#11169) üzenetére


kisspall
aktív tag

Böngészőtől is függ. Én az UC Browsert találtam a leggyorsabbnak. Egyszerűbb oldalakat pikk-pakk betölt, a bonyolultabbaknál "gondolkodik" kicsit, de az sem vállalhatatlan. :)
Valamint lefagyasztok minden nélkülözhető alkalmazást, ami amúgy fut a háttérben. A Google szolgáltatások, Play áruház, Google szolgáltatások keretrendszer letiltása meredeknek tűnhet, de a böngészéshez és a filmezéshez nem kellenek és jól érezhető javulást hozott. Meg visszatértem a gyári launcher-re, mintha az Apex is fogta volna. (lehet hogy némely része placebo :) )
Ezt használom: Airfrozen.

(#11171) motoflug válasza AndrewBlase (#11169) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi a tippet, rákerestem és ezt találtam: [link] Ezt elvégzem a tableten. Egyébként ez max hány GB-os kártyát vesz be?

(#11172) AndrewBlase válasza kisspall (#11170) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Chrome-t használok, nekem ez jött/jön be. Launchert nem használok, ahogyan Ábel megcsinálta a scriptet, úgy használom. A "felesleges" alkalmazásokat én is kilövöm (bár nem mindig), illetve letöröltem.

motoflug Hivatalosan 32, de simán megeszi a 64-es kártyát is. Nekem az van benne.

Miért mindig én???

(#11173) zala005


zala005
tag

Sziasztok!

Valaki tudna egy működő linket dobni a gyári ROM-ról?

Édesanyám tabletje elromlott, később újraflasheltem, de voltak gondok, és később a teclast rom ment fel szerintem,mert akárhányszor lefuttatom a tárhelybővítős scriptet, nincs hang a tableten.

Köszönöm előre is!

(#11174) zala005 válasza zala005 (#11173) üzenetére


zala005
tag

Megtaláltam :W
https://drive.google.com/uc?id=0B7UX6AlzOdT1V0psWTN4Y2RUbEE&export=download

(#11175) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Betöltésnél megáll az open dott feliratnál karikázik... Mit kell csinálnom hogy betöltse a progikat és elinduljon.. Help

(#11176) Aryes válasza antal750 (#11175) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kikapcsolt állapotban power+hangerő fel hosszan nyomva recovery menü, majd factory reset. Hangerő gombokkal tudsz mozogni a menüben és a power gombbal kiválasztani.

Ja, ez persze törölni fog minden adatot, ami a gépen volt, képeket, appokat, beállításokat... De talán utána újra használni tudod majd a tabletet.

[ Szerkesztve ]

(#11177) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok. Mekkora a max. memóriakártya, ami kezel a tablet?

(#11178) AndrewBlase válasza Rodzser Mór (#11177) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

64GB-ost még megeszi. (Hivatalosan 32GB)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#11179) Rodzser Mór válasza AndrewBlase (#11178) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi.

Január közepén volt 3 éves a tabletka :B Jó vásár volt.

(#11180) lacafaca válasza Rodzser Mór (#11179) üzenetére


lacafaca
őstag

Nekem is akkori karácsonyi vétel és azóta is teszi a dolgát nap mint nap...nem is tudom 10k volt akcióban? vagy ilyesmi? Őrült jó vétel volt. A kékfogas fejhallgatójukat azóta is hajtom, 4et vettem anno, az is 2.5k volt de világbajnok...ha valakinek esetleg van elfekvőben, átvenném!

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#11181) Rodzser Mór válasza lacafaca (#11180) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

15ezer volt a minimum ár. Én ennyiért vettem. Én is (majdnem) mindennap használom. Most is erről írok.

[ Szerkesztve ]

(#11182) Aryes válasza Rodzser Mór (#11181) üzenetére


Aryes
nagyúr

Volt, akinek még volt hozzá valami 5e Ft-os utalványa, így többen is 10e-ért vették. :)

(#11183) lacafaca válasza Rodzser Mór (#11181) üzenetére


lacafaca
őstag

Lehet, de már tényleg nem emlékszem rá, csak arra, hogy egy tologatós kocsival toltam ki a készletet nyitáskor a tescoból :)

aryes-Mondom én, jól rémlet...volt egy halom kuponom és valahogy 10k környékén pucoltam ki a helyi boltot :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#11184) lacafaca válasza lacafaca (#11183) üzenetére


lacafaca
őstag

Na és utánanéztem, nem is decemberi, hanem szeptemberi vétel...akkor dobta piacra a tesco mint sajátmárkás csodát...karira akarták bedönteni az androidos piacot :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#11185) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok,

Sajnos nem tudom bekapcsolni a tabot, azóta amióta ráengedtem egy clean master(x86) tisztítást:(
Úgy lepucolt mindent, hogy lefagyott, majd miután kikapcsoltam, már nem akar életjelet adni, se a bekapcs, se a bekapcs+hang fel kombinációra.
Lehet ezzel még valamit kezdeni vagy kuka?:(

[ Szerkesztve ]

(#11186) Aryes válasza phanfantom (#11185) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld a bekapcsoló + hangerő le gombot 10mp-ig nyomva tartani (soft reset, olyan, mint az akksi ki-be). Próbáld töltőre dugni, hogy reagál-e.

(#11187) phanfantom válasza Aryes (#11186) üzenetére


phanfantom
senior tag

Mindent próbáltam, semmi reakció.
Korábban egy másik tablettel jártam már így, hogy lefagyott és nem kapcsolt vissza. De akkor az még garis volt és a szerviz valamilyen szoftver frissítéssel megoldotta. De most ezen már nincs garancia, nem biztos, hogy megéri szervizhez fordulni, bár fogalmam sincs mennyibe kerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#11188) Aryes válasza phanfantom (#11187) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van módszer a házi flashelésre, itt, és a másik topikban le van írva, hogy kell.

(#11189) phanfantom válasza Aryes (#11188) üzenetére


phanfantom
senior tag

Köszi, esetleg tudsz segíteni egy direkt elérhetőségben?
Rákerestem a flash szóra, de javarészt flash playeres hsz-eket dobott ki és nem tudom mi is ez a házi flashelés.

(#11190) AndrewBlase válasza phanfantom (#11189) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Másik topik összefoglalója lesz a barátod.

Miért mindig én???

(#11191) phanfantom válasza AndrewBlase (#11190) üzenetére


phanfantom
senior tag

Köszi.
Közben próbáltam futtatni azokat a programokat amelyeket vásárlás után a tárhely növelése céljából kellett futtatni, de most már win 10-esem van és letiltja ezek futtatását.
Megnézem az általad belinkelt összefoglalót, remélem sikerül kiigazodnom és meg tudom csinálni. Bár ha a win10 közbeszól, akkor nem tudom mi legyen.

(#11192) Aryes válasza phanfantom (#11191) üzenetére


Aryes
nagyúr

Működnie kell win10 alatt is, másnak úgy tudom sikerült, de lehet, hogy fel kell kéredzkedni egy win7es gépre.

(#11193) kanyi51 válasza Aryes (#11192) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen , nekem csak a Win7-en ment sajna :O

(#11194) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Leesett a tablet kb 1 méter magasból az élére vagy sarkára, nem tört be, nem repedt meg szemmel láthatóan. A kijelző fele nem jelez ki. Pont a szimmetria tengelyétől balra nem jelez ki semmit, viszont az érintést érzékeli (ha jól emlékszem). A "felezővonaltól" balra pedig működik, ahogy kell..
Hogyan lehet orvosolni? Mi a hibája?

[ Szerkesztve ]

(#11195) Aryes válasza Rodzser Mór (#11194) üzenetére


Aryes
nagyúr

Típushiba! Sok tulajnak pont ugyanígy ment tönkre. Belül túl szorosan vannak az alkatrészek, feszül a kijelző, és ilyenkor sajnos elpattan valahol a csatlakozó környékén. Csak kijelzőcserével lehet javítani. Keress egy alaplaphibás donort hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11196) Rodzser Mór válasza Aryes (#11195) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszöönm a gyors választ.
Megjavítani ki tudja, hol lehet? És mennyibe kerül?

Az előző hsz-t javítandó: a felezővonaltól JOBBRA működik, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#11197) Aryes válasza Rodzser Mór (#11196) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ha találsz hozzá alkatrészt, akkor te magad, vagy ügyes kezű ismerős. Egyébként sajnos gazdasági totálkár, szervizben annyiért javítják, amiből már szinte vehetsz egy új készüléket. Kivéve, ha nagyon erős érzelmi szálak fűznek hozzá, mert akkor ugye pénz nem számít. :)

(#11198) Rodzser Mór válasza Aryes (#11197) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Elég csak összeállítani vagy forrasztani is kell?

(#11199) Aryes válasza Rodzser Mór (#11198) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell forrasztani tudtommal, inkább a készülék szétbontása igényel nagyobb ügyességet. Szerintem instrukciókat találsz hozzá, azt hiszem a hangerő gomboknál kell megbontani egy bankkártya kiélezett sarkával, mintha ilyet olvastam volna régebben. A csatlakozót szerintem csak le kell húzni és az újat visszadugni.

(#11200) rukh válasza Rodzser Mór (#11194) üzenetére


rukh
aktív tag

Hi!

Nekem is volt egy Op3n tabletem, jelenleg a fiam használja, viszont maradt nálam egy tartaléknak vett kijelző. Ha érdekel, légyszi keress privátban.

Üdv mindenkinek, Rukh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.