Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) rum-cajsz válasza kano (#33048) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Viszont azért ott van a "veszély", hogy az Immmr működése is tiltva lesz később.Szóval erre hosszú távon én nem építenék.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#33052) Lacika0002 válasza ikaros13 (#33050) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Megoldva, nem találtam meg a beállításokat, már minden jó!

(#33053) Obyboy válasza ikaros13 (#33050) üzenetére


Obyboy
addikt

Én nemrég toltam fel dirty flahssel a 11.12-i NOS-t. Kicsit megborultak az appok. :F Mindenbe újra be kell logolni és a Google szinkron sem akar rendesen működni. Mindjárt csinálok egy clean flahst hátha az helyre hozza a dolgokat...
Remélem az új build már engedi a telefont deep sleep-be is menni mert a 11.08-iban nem működött.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33054) Obyboy válasza kano (#33048) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi.
Próbálok szakmailag felnőni a feladathoz. Nekem ez a második olyan topic ahol aktív tag vagyok. Az előző telefonom (Xperia P) topicja is hasonló jó volt de már eljárt az idő a készülék felett így az aktivitás is megszűnt a topicban.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33055) Lacika0002 válasza ikaros13 (#33050) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Eddig egyszer volt egy rebootom, hozzá se nyultam magától újra indult... :Y

(#33056) RetepNyaraB válasza Lacika0002 (#33055) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nitrogén alatt nem megy a Waze. Nem lát térképet. Kicsit bosszantanak ezek a nugátok. A szűz telepítés a legidegesitobb amúgy, mert rengeteg időbe telik.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33057) janosibaja válasza Obyboy (#33045) üzenetére


janosibaja
őstag

Gratulálok!

(#33058) Dolphine válasza Obyboy (#33054) üzenetére


Dolphine
addikt

Gratulálok! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33059) kano válasza rum-cajsz (#33051) üzenetére


kano
nagyúr

Jelenleg még teszt fázis van, így hosszú távra nyilván nem lehet tervezni. Egyébként talán az itthoni T is inkább nevezeti és nem tiltja, ha van eszük.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#33060) balazs1022


balazs1022
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy nektek a rendszer equalizere youtube alatt?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#33061) RetepNyaraB válasza balazs1022 (#33060) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Legújabban (mondjuk egy hete) nem megy; talán a gugli hegesztett valamit megint, hál 'istennek :/
Egyébként azt írja, hogy megy, de közben meg nem.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33062) balazs1022 válasza RetepNyaraB (#33061) üzenetére


balazs1022
őstag

De jo... Ennek én sem örülök. :/ Amugy nalam a 6.0 alatt csinalja. Nem tudni h melyik fajl tarzalmazza ezt a hozzaferest? Talan a systemeb belul a mixer.patch vagy a premissions mappaban?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#33063) Obyboy válasza Obyboy (#33053) üzenetére


Obyboy
addikt

Feltoltam clean fash-sel a 11.12-i NOS-t félnapos tapasztalataim:
pro: deep sleep működik így lezárt képernyővel jelentősen javult a fogyasztás. :DDD
kontra: használat közben viszont mintha kicsivel jobban merülne mint ahogy a 11.08-i NOS merült.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33064) Mate


Mate
nagyúr

Gyári COS-t használok.

Szélsebesen merül a telefon, de nem is ez a legnagyobb gondom. Egyre többször fordul elő, hogy bekapcsolom a mobilnetet és nem hajlandó csatlakozni. Csak újraindítás segít ilyenkor. Illetve időnként újraindul magától.

Úgyhogy újra fogom húzni a telefont. Mit érdemes most feltenni? COS-ra vagy CM14-re várnék leginkább, de nem találtam infót arról, hogy pontosan mikorra várható. Elvileg a közeljövőben, de nem tudom, hogy kivárjam vagy rakjam újra inkább most.

(#33065) Obyboy válasza Mate (#33064) üzenetére


Obyboy
addikt

Én azért döntöttem a root mellett mert a gyári COS13.1 nagyon, merült alig volt meg 2 óra SOT. Fórumtársak javaslataira a CM13-ra épülő LagFree-t tettem fel. Jelentősen javult a SOT. Most kíváncsiságból az android7.1 alapú NitrogenOS van fent itt is jobbnak néz ki a SOT mint a COS13.1 alatt. Egyre több Nougat alapú customROM van főleg hogy terjed a CM14 is.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33066) Mate válasza Obyboy (#33065) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem eddig nem volt gondom a cos-al, de most katasztrófa lett...

Ami nekem fontos, az a gyári cos/cm tárcsázó. Azzal tudok voip-ot kezelni, illetve truecall is jó lenne. NitrogenOS-ben ezek benne vannak? Vagy csak cm-re épülő romokban található meg?

(#33067) janosibaja válasza Obyboy (#33065) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem az asztali számítógépen a NOD vírust jelez, és letiltja a linkelt LagFree oldalát. Máshonnan is letölthető? Engem is érdekelne, köszi. :R

(#33068) petipetya válasza janosibaja (#33067) üzenetére


petipetya
nagyúr

Töltsd le telón.

"nincs rá lezsóidő"

(#33069) RetepNyaraB válasza janosibaja (#33067) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tiltsd le a nod-ot 10 percre, mielőtt letoltod a romot. Ezt csinálja fél éve legalább az ostoba programja, persze alaptalanul...

(#33066) Mate@ nitro nem tud ilyet, ő aosp alapú.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33070) janosibaja


janosibaja
őstag

Köszi

(#33071) Obyboy válasza Mate (#33066) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem is csak az utolsó pár frissítéstől lett elegem a COS-ból. A tárcsázó kinézetben és funkciókban is eléggé hasonlít a COS/CM tárcsázóra így akár a voip is működhet. Ha leírod, hogy merre mit keressek vagy próbáljak ki szívesen segítek. TrueCaller-t viszont nem találtam így azt biztosan nélkülözni kell.
Bízom benne, hogy még idén elkészül az official CM14.x és utána a custom romok is jobbak lesznek.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33072) petipetya válasza Obyboy (#33071) üzenetére


petipetya
nagyúr

Truecaller

"nincs rá lezsóidő"

(#33073) Obyboy válasza petipetya (#33072) üzenetére


Obyboy
addikt

THX

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33074) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Visszajött az 1.9mA körüli töltés a nitro romban, ennek örülök. A Tuga is csak 1.5 körül töltött.
Egyre inkább az a gyanúm, hogy a recoveryk hanyag munkát végeznek mind a wipe, mind a telepítés terén: ahogy esik, úgy puffan. Ma utazom vidékre, meglátjuk mit csinál a mobilnet, cellaváltasok, akkuhasználat, ilyenek.
A nagyon dühítő waze nem működés (meg pár app, amelyek gondolom nem igazán N kompatibilisek) mellett teljesen rendben van a Nitrogén rom. Sok olyan beállítása van, amely cm-ben nincs, illetve van pár fordítva is. A témázás hiányzik azért, de talán bekerül az is majd.
Ja, a kernel itt is fapados, kipróbálok egy lightningot valamikor, bár az meg a másik véglet (viszont elég jó a kompatibilitása).
Ennyi reggelre.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33075) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33074) üzenetére


Obyboy
addikt

A legfrissebb Nitrogen-en nekem sem tölti be a Waze a térképet. A Trafihunter és a GoogleMaps viszont rendesen működik.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33076) RetepNyaraB válasza Obyboy (#33075) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Trafipaxot nem ismerem, gmaps persze jól funkcionál. A Waze nekem nagyon bejött, mint navigáció (igazából az egyetlen valós mobil alternatíva az "igazi" navik dugóelkerülő képességéhez mérten) és rendkívül bosszantó, hogy nem megy :W

más: lightning kernel remekül megy (v48), csak minimálisan piszkáltam benne, meglátjuk.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33077) balazs1022 válasza Obyboy (#33065) üzenetére


balazs1022
őstag

Nekem COS-al az oppo 3,5 orat bir, ha vigyazok ra akkor 4. OmniRommal 5.5 ora jott ossze 90%-rol indulva es 4%-on töltőre rakva.

A youtube melletti equalizer hasznalatara tovabbra sincs otlet? Mi kontrolalhatja? Build.prop-ban lehet ilyesmi?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#33078) RetepNyaraB válasza balazs1022 (#33077) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

update: nekem most megy (nitrogen+viper4android+Tuga browser). Lehet, hogy össze van akadva nálad.
Viszont gőzöm sincs róla, mi állítja és hol :(

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33079) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33076) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha fogyasztásban javít egy kicsit neked a lightning kernel akkor rápróbálok én is. Még kernelt nem cseréltem ROM alatt de utánaolvasva nem tűnik bonyolultnak.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33080) balazs1022 válasza RetepNyaraB (#33078) üzenetére


balazs1022
őstag

Na ezt a vipe4androiod kiprobalom majd. Eddig a nagyobb hangerot mixer.patch fajl szerkesztesevel javitottam. Koszi!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#33081) RetepNyaraB válasza Obyboy (#33079) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Iszonyú mennyiségű plusz lehetőség van benne, amelyekhez nem is nyúlok. Feszültséget szoktam lejjebb húzni globálisan kb 50-70mV-tal, illetve a gyakran használt frekiket (jellemzően 1547,ill 1287mhz) még addig, míg nem fagy.
Illetve i/o schedulert piszkálom, általában row/1024MB előolvasás játékra is, másra is nekem tetszik. Sokat lehet piszkálni, de nem nagyon érdemes mélyebbre túrni szegényes tapasztalataim alapján... :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33082) RetepNyaraB válasza balazs1022 (#33080) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Dirty unicorns xda oldalán találsz univerzális telepítőt, az a l3gstbilabb. Stock5.4-et ajánlom, dolby és egyéb baromságok nélkül. AudioFx-et deaktivald telepítés előtt, ha powerampot használsz, akkor a direct volume controlt is, különben nem fog menni. Valamint engedélyezd a tarhely használatot az appnak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33083) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33081) üzenetére


Obyboy
addikt

Ezt ([CAF]Lightning Kernel 3.4.112 [HYPER UBER+LINARO 6.1] V48 and V48 color cam) a kernelt tetted fel?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33084) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Az utóbbi 2 hétben észrevettem, hogy a telefon gyorsan merül és melegszik. Valószínűleg valami folyamatosan fut a háttérben. Messenger is kb használhatatlan annyira lassú. A problémát gyári beállítások visszaállítása oldja csak meg? A rendszer full gyári.

(#33085) RetepNyaraB válasza Ozsi009 (#33084) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Próbálj cache wipe/dalvikot recoveryben, illetve deritsd ki mi a ludas. Wakelock detector pl. Akku statisztikabol nem derül ki?

Obyboy@azt. Az első linken lévőt töltsd le (az android file hoston mindenféle más, meg régebbiek vannak).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33086) grizlisandor válasza Ozsi009 (#33084) üzenetére


grizlisandor
addikt

Dettó, én a gyorsabban merülést ráfogtam az állandó BT kapcsolatra (Miband2).

(#33087) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33081) üzenetére


Obyboy
addikt

Már belaktam a rendszert. Ha nem akarom a nulláról újra húzni akkor elég ha recovery-ben végignyomom ezt a sort? cache+dalvik wipe --> kernel --> wipe --> gapps --> wipe --> restart.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33088) RetepNyaraB válasza Obyboy (#33087) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Simán tedd fel recoveryben a kernelt, nem kell wipe. Persze lehet, de nem túl érdekes. Ja, gapps egyáltalán nem kell újra, a kernel nem nyúl a rendszerhez!
Nekem egyébként megvadult a google fotos (force close) mióta visszatoltottem a fényképeim és beszart a kamera (no connection error). Nagyon örülök.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33089) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33088) üzenetére


Obyboy
addikt

Feltettem a kernelt (V48) a fotók app teljesen rendben van nekem a kamera app tűnt el az indítható appok közül de a telepített appok közt ott van... :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33090) petipetya


petipetya
nagyúr

Az nfc magától kikapcsol egy idő után?

"nincs rá lezsóidő"

(#33091) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33088) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem is összeomlott a kamera... Gyanús, hogy a kernel csere következménye... :F Próbálok másikat feltolni.

(#33090) petipetya: szerintem nem.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33092) RetepNyaraB válasza Obyboy (#33091) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez esetben ujrahúzom a systemet a frissebb rommal, eredeti kernellel és le van sz* :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33093) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33092) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem a 11.12-i NOS van fent. Most a (Radioactive_Nougat_V1.3-opo.zip) kernelt sikerült aláfaragni. Nem nyitogattam végig az appokat de amit eddig megnyitottam (fotók, kamera appok) az működik.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33094) béke


béke
aktív tag

Sziasztok nemrég óta vok tulaja egy oneplus-nak, és teljesen kafa minden, most jelenleg A5.1 És Cos 12.1 van rajta, frissíteni szeretné A6.0... És Cos 13.... Valamire érdemes rá bökni kinek mi a tapasztalata?!
Illetve ha nem tetszene vissza lehet rakni a régit úgy hogy ne keljen mókkolni a telót?
Thanks a válaszokat.

Alá írás :)

(#33095) RetepNyaraB válasza béke (#33094) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem tudom mi az A5.1, de ereszd rá a frissítést. A visszatérés (nem hiszem, hogy szeretnél miután megszoktad az M-et) lehet, hogy problémásabb: szerintem csak fastboottal, vagy recoveryben tudsz régebbi romot visszatenni, ahhoz pedig kell root és nyitott bootloader. Illetve a gyári recoveryhez talán nem kell root. De majd szakértőbb jelentkezik...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33096) Obyboy válasza béke (#33094) üzenetére


Obyboy
addikt

Mióta RetepNyaraB válaszát olvastam azóta gondolkodom rajta hogy mi is lehet az A5.1. El kellett olvasnom párszor a kérdésed mire összeállt a kép: COS12.1 - A5.1 azaz Lollipop és COS13.0 - A6.0 azaz Marsmallow. Szerintem is engedjed had frissítsen. Ha minden igaz jönni fog egymás után több frissítés. Nekem COS13.1 utolsó frissítéseivel kevesebb volt a SOT mint a COS13.0 alatt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33097) kano válasza RetepNyaraB (#33095) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem az 5.1.1 és a 6.x között nagyon kevés különbség van GUI szempontjából és egyes 5.1-es romok takarékosabbak voltak mint a 6.x-esek. Ettől függetlenül én visszaraktam a 4.4.4-et, de már képtelenség visszaszokni ahhoz a struktúrához. Hiányoznak belőle kényelmi funkciók.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#33098) Lacika0002 válasza kano (#33097) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Melyiket tetted vissza? 44s?

(#33099) kano válasza Lacika0002 (#33098) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, de volt, hogy a 4.4.2-t (25R). Egyiket sem lehet már megszokni, pedig próbáltam. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#33100) Saccco válasza kano (#33099) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még jó, hogy egyre rosszabb a rendszer... ;] :P

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33101) kano válasza Saccco (#33100) üzenetére


kano
nagyúr

Véleményem továbbra is az, hogy akku szempontból egyre rosszabbak a verziók (4.4->5.1->6).
Sajnos viszont egyszerűen olyan kényelmi funkciók hiányoznak a régiből, hogy nehéz visszaszokni (de úgy gondolom, hogy ez tudatos is a fejlesztés részéről).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#33102) Obyboy válasza kano (#33101) üzenetére


Obyboy
addikt

Egyetértek. A 4.4-óta minden verzió úgy jelenik meg, hogy optimalizáltak az energia felhasználáson így jobb a fogyasztása mint az előzőnek.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33103) kano válasza Obyboy (#33102) üzenetére


kano
nagyúr

És egyre rosszabbak...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#33104) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Cm changelogban átkerült a opo a cm14.1 részbe. Rom még nincs fent de már szerintem hamarosan érkezik!

(#33105) Obyboy válasza kano (#33103) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem a Nougat alapú NitrogenOS-sel most egy órával jobb a SOT mint a COS13.1-alatt volt. Tudom neked a Gránit miatt még felejtős a dolog de hátha hamarosan lesz rá működő xposed.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33106) kano válasza Obyboy (#33105) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy most a 4,5-5 óra sot jónak számít. 4.4.2 alatt simán volt 7 óra is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#33107) RetepNyaraB válasza Obyboy (#33105) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyébként rossz kernelt tettünk fel, rakerdeztem xda-n, hogy wtf és kiderült, az eredetit kellett volna, nem a caf verziót. Rá lehet keresni, most nem tudok linkelni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33108) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Kijött az első hivatalos cm14.1 nightly, telepíthető nekem gond nélkül felment :)

(#33109) petipetya válasza Lacika0002 (#33108) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak Nightly-t lesz, vagy Cyanogen OS is?

"nincs rá lezsóidő"

(#33110) Lacika0002 válasza petipetya (#33109) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

SZERINTEM már nem lesz több cyan OS, meg ha jól emlékszek le is állították az OS-t, vagy valami átszervezés volt náluk :F

(#33111) Obyboy válasza RetepNyaraB (#33107) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez jó hír mert a Radioactive-val nem túl jó a SOT.

(#33108) Lacika0002: Köszi teszek vele egy próbát.

(#33109) petipetya: Hírek alapján elég sok fejlesztőt elküldtek a COS-tól, augusztus óta nem jött ki biztonsági frissítés sem így nem sok esély van rá...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.