Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) petipetya válasza LallerHUN (#32750) üzenetére


petipetya
nagyúr

Képernyőfotó készítésekor hamisan 100%-nak mutatja az aksit, a térerőt és a wifi jelet. Promóciós képekhez jöhet jól, amikor a gyártó kiteszi a fotót a honlapjára.

"nincs rá lezsóidő"

(#32752) LallerHUN válasza petipetya (#32751) üzenetére


LallerHUN
tag

Értem. Ezeket észre is vettem de most már tudom mi is a célja. Köszi

(#32753) Obyboy válasza Obyboy (#32748) üzenetére


Obyboy
addikt

Hamarosan érkezhet.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#32754) Jamesch


Jamesch
tag

Rég jártam erre, ráfér már egy reset a telomra.
Milyen ROMot tudtok ajánlani, ha kipróbálnám a Marshmallowt?
Nem kell semmi extra, nem kell hogy a legújabb legyen, de ha bírja az akksi örülök és működjön minden alapból.
Jelenleg Oxygen OS 2.1.4 van rajta

Mit tudtok ajánlani?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32755) Obyboy válasza Jamesch (#32754) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem gyári COS 13.1 van fent, minden rendben vele. Viszont az aksi kezelése finoman szólva sem a legjobb...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#32756) Jamesch válasza Obyboy (#32755) üzenetére


Jamesch
tag

Még várok válaszokat, de lehet ezt kipróbálom.
Ezt amúgy 2.8.6 TWRP-ből simán flashelem azt annyi, mondjuk előtte-utána full-wipe? Már rég csináltam ilyesmit.

Lehet hogy csak nekem mániám, de ebben működik az hogy a befrissülő system appok frissítéseit Titaniummal beforce-oljam a rendszer partícióba, hogy ne dupla helyet foglaljanak? Oxygen alatt ez vagy nem, vagy rohadt nehezen ment csak

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32757) RetepNyaraB válasza Jamesch (#32756) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy éve mindig lagfree-hez térek vissza. A szeptemberiek mind hibátlanok (asszem).
De M alá frissebb twrp kellene (3.0.2.0).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32758) kano válasza RetepNyaraB (#32757) üzenetére


kano
nagyúr

Én is azt használnám, ha nem lenne ez a Gránit bank app (ami nem tűr rootot). :O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32759) Jamesch válasza RetepNyaraB (#32757) üzenetére


Jamesch
tag

Ja közben felraktam az új TWRP-t
Lagfree-t hol találom, új vagyok ehhez, google meg Cyanogent dob rá. Vagy vmit félre értek?

@kano
A vicc hogy anno (4éve) a HTC OneX-emet is azért vettem hogy van NFC, de jó lesz fizetni, aztán kiderült abban nem is volt elég biztonságos NFC modul.
Erre most tartunk ott, hogy az OTPn kívül van még egy bank, ahol lehet használni. Namost a Cititől ezért nem fogok a legszarabb OTPhez menni, Gránitot mondjuk nem ismerem. Nem beszélve arról, hogy eddig mindenhova speckó SIM kellett, én meg UPC mobilt használok, azzal baszhatom

[ Szerkesztve ]

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32760) kano válasza Jamesch (#32759) üzenetére


kano
nagyúr

[link]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32761) Jamesch válasza kano (#32760) üzenetére


Jamesch
tag

GAPPS-al mi a szitu? Ami a lagfree oldalon van az januári, ha utána marketről befrissít az ember pár dolgot az gáz?

Ja és ViperAudiot be lehet vhogy tolni?

[ Szerkesztve ]

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32762) kano válasza Jamesch (#32761) üzenetére


kano
nagyúr

Jó az a gapps és frissítheted nyugodtan. Viper is rádobható, keress rá xda-n.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32763) RetepNyaraB válasza Jamesch (#32761) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem újabban opengapps van fent, az is teljesen rendben megy.
V4a legjobb telepítőjét a dirtyunicorns csapat gyártotta, sose cseszi el a felrakást (ami egyébként azért benn van a buliban). Nem kell buzibox, selinux enforcing alatt is felmegy, nem hülyül a driver, stb. Xda-n megtalálható, de fejből nem tudom és utazom épp. Ha nem lesz meg, küldök linket egy-két napon belül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32764) Jamesch


Jamesch
tag

Kösz a helpet, felment szépen minden. Vipert is megtaláltam sztem, de most meló

Launchert mit használtok?
Eddig a Google-t használtam Xposed moddal, de az már nem nagyon frissül
Nova van most de az nem eléggé állítható, max a fizetős, majdnem 2k HUF meg kicsit sok
Lightning tetszik, de az meg túl állítgatós, csak elbasznám vele az időt

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32765) kano válasza Jamesch (#32764) üzenetére


kano
nagyúr

A Nova szokott lenni akcióban 99Ft, meg kell várni... De szerintem alapból is elég sok beállítás van.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32766) RetepNyaraB válasza Jamesch (#32764) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Nova minden centet megér; legalább 6 éve használom a full verziót és eddig semmi sem tudta megközelíteni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32767) kano válasza RetepNyaraB (#32766) üzenetére


kano
nagyúr

Meg kell várni míg 99Ft lesz megint (Black Fridaykor szinte tuti megint lesz akciójuk).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32768) scope2007 válasza kano (#32767) üzenetére


scope2007
addikt

blackfridayt már én is várom :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#32769) Obyboy válasza scope2007 (#32768) üzenetére


Obyboy
addikt

A blackfridayt mindenki várja. Kár hogy itthon ebből is csak kaszálni akarnak az üzletek...vagy nincs igazán nagy akció...vagy ha esetleg van akkor a szerver omlik össze és nem tud az ember lecsapni a hőn áhított kütyüre... :O :O

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#32770) Obyboy


Obyboy
addikt

Gyári COS13.1 van a telefonon, de ha jól emlékszem COS12 alatt is tapasztaltam a következő jelenséget. Hosszabb telefonhívásoknál (6-12 perc) előfordul, hogy elrobotosodik az én hangom is és a másik fél hangja is mindkét oldalon (szakszóval kifejezve gyanús, hogy a hang dekóder rosszalkodik) viszont jónéhány másodperc elteltével helyre áll a dolog. Ez nem ciklikusan de van hogy többször is megismétlődik. Tapasztalt már valaki hasonlót? Ha igen akkor mi lehet a hiba? Van rá esetleg megoldás?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#32771) vikla007 válasza Obyboy (#32770) üzenetére


vikla007
aktív tag

Mobilszolgáltató? esetleg toronyváltás miatt...

(#32772) Obyboy válasza vikla007 (#32771) üzenetére


Obyboy
addikt

Mobilszolgáltató: Telenor, toronyváltás néha beleszólhat mert legtöbbször autóban tapasztalom, de előfordult már úgy is, hogy otthon a szobában feküdtem az ágyon (lehet tornyok határán lakom?)...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#32773) kano


kano
nagyúr

Sikerült megoldani a rootot Gránit Bank app alatt.
Nagy vonalakban:
- Magisk V7 flash
- phh root flash
- Automagisk v1.1.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32774) RetepNyaraB válasza kano (#32773) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:C

öreg hekker nem vén hekker.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32775) petipetya válasza kano (#32773) üzenetére


petipetya
nagyúr

Napok óta látom, hogy ezzel a Gránit Bankos appal van valami gond. Előre van telepítve valamelyik romban, és nem lehet eltávolítani, vagy mi van ezzel?

"nincs rá lezsóidő"

(#32776) Andras828


Andras828
tag

$ SU
Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a MARSH nevu rommal kapcsolatban? Oneplusos forum topikjaban nagyon dicserik, de a Sultan, es a Resurrection Remixrol is nagyon jok a velemenyek (pont ez a 3 rom kozott vacillalok, eddig a MARSH a befuto) . Nem olyan reg frissitettem COS 13.1-re, es felemas tapasztalataim vannak. Ezert gondolkodok ROM cseren ami eddig ugy nez ki, a MARSH lenne. Koszi a valaszokat!

(#32777) kano válasza petipetya (#32775) üzenetére


kano
nagyúr

Aki Gránit ügyfél az letöltheti a Play-ből ezt az appot, ami okt. eleje óta tudja a Gránit Pay funkciót. Ami nagyon szuper, mert egy app és egy NFC telefon segítségével fizethetsz érintésmentes fizetést tudó POS terminálon. (Amióta a Citi volt oly kedves és kicserélte egy újra a mobil PayPASS kártyámat, azóta nem működik Spar és MOL POS termináloknál.) Ez nekem hatalmas előny, főleg nyáron, amikor a kisfiaimmal megyünk játszóra és hazafelé eszembe jut, hogy be kellene ugrani vásárolni 1-2 dolgot (és persze nem hoztam magammal pénztárcát, mert nem vásárolni indultunk). Ekkor többnyire a telefonom ott van és ezzel tudok fizetni.
Viszont ez az app csak úgy működik, ha nincs rootolva a készülék. Ez pedig erősen korlátozza a használható romok és appok számát. Leginkébb a reklámokba fulladtam bele COS-on.
Na ezért kellett valahogy úgy rootolni, hogy ez az app ne vegye észre. :)

Andras828
Nem próbáltam még ezt a romot, de normál használat mellett szinte lehetetlen 8-10h kijelzőidőt elérni. Úgy lehet, hogy minimál fényerőn videózom vagy mondjuk adatot töltök fel felhőbe szintén minimum fényerő mellett, de ez nem életszerű felhasználás.
Ha kipróbálod, írj!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32778) petipetya válasza kano (#32777) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Viszont ez az app csak úgy működik, ha nincs rootolva a készülék."

Köszi, ez az infó hiányzott eddig. :R Szeptember második felében olvastam erről a Gránit Bankos dologról, és szívem szerint váltanék, de a mínuszban lévő folyószámla hitel nem teszi lehetővé.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#32779) kano válasza petipetya (#32778) üzenetére


kano
nagyúr

Én már 2008-óta vagyok ügyfelük és már egy nem is értékesített számlacsomagom van náluk. Nincs gondom eddig velük. 1-2 dolog volt, de reklamáció után jóváírták.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32780) kano válasza kano (#32773) üzenetére


kano
nagyúr

Ja, és még kell egy phh superusert telepíteni a Playből.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32781) Jamesch


Jamesch
tag

Most vettem észre, felrakván pár napja a Lagfree-t hogy a kamera nem működik. Ha csinálok egy képet onnantól nem tud újra csatlakozni a kamerához semmi újraindításig
A képet vagy letárolja vagy nem

Másnak volt ilyen? Van megoldás?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32782) kano válasza Jamesch (#32781) üzenetére


kano
nagyúr

Valamit eltoltál, tisztán kellene feltenni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32783) Jamesch válasza kano (#32782) üzenetére


Jamesch
tag

full tiszta volt, leírtottam mindent, legújabb twrp stb

Illetve most nézem, hogy igazából fotókészítés után a kamerapp befagy és egy idő után kiírja az android hogy nem válaszol, bezárná. Ha wait-re nyomok akkor később vmikor megint működik

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32784) kano válasza Jamesch (#32783) üzenetére


kano
nagyúr

Melyiket használod? A szeptemberiek mind jók voltak.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32785) Jamesch válasza kano (#32784) üzenetére


Jamesch
tag

október 3

közben feltettem az OpenCamera-t az működik rendesen, a beépített cyanost meg freeze-eltem

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#32786) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok ismét! Lenne -kezdésnek- egy idegesítő kérdésem. A lagfree rom és a jgcaap által főzött rom ugyan az? Igazából azt szeretném felrakni (régóta), de nagyon bonyolultnak érzem így első rom flashelés alkalmából, nem szeretném téglázni a telefont... Nem vagyok elég bátor hozzá, ezért szemezgettem a MARSH rommal... :) Túl aggódnám talán? Köszönöm a válaszokat!

(#32787) RetepNyaraB válasza Andras828 (#32786) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Túlaggódod. Ezt a telefont nem nagyon lehet elcseszni. Wipe minden, aztán (firmware!)-rom-gapps-wipe dalvik/cache-reboot-örül. A legutolsó októberi is remekül megy.
@Jamesch: a playről a bacon kamera is jó, vagy xda-n megtalálod a cameranextmod2-t, meg van még lehetőség. Cián kamera le van... :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32788) Andras828 válasza RetepNyaraB (#32787) üzenetére


Andras828
tag

Köszönöm szépen! Twrp 3.0.2.0 jó neki, vagy flasheljek régebbit? Partíciót váltsak f2fs-re? Egyelőre ennyi a kérdés, ha lenne még, szólok. :)

(#32789) fricci


fricci
tag

Előre is bocs, elégé off lesz:

Van a feleségemnek egy Samsung Galaxy S6 Mini telefonja, ami 80%töltöttségnél megáll a töltésben. Kikapcsolt állapotban való töltésnél is.

Szerintetek ez aksi hiba lesz? vagy egy aksi formázás megoldhatja a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#32790) randras_83 válasza fricci (#32789) üzenetére


randras_83
addikt

vagy csak önvédelmi "fícsör" ;] ;]
vagy csak szar a kijelzés, FR volt?
ha nem segít akkor szeviz

https://www.flickr.com/randras83/

(#32791) fricci válasza randras_83 (#32790) üzenetére


fricci
tag

fr még nem de bepróbálkozok hátha :)

(#32792) RetepNyaraB válasza Andras828 (#32788) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jól kérdezel, elfelejtettem a f2fs nevét azért nem írtam be :D
Én nem látok különbséget bevallom, de mióta megcsinálta a lehetőséget és ajánlja is, úgy használom.
Legújabb twrp legyen M-hez, igen.
Ezenkívül én a 4.02-es kernelt használom, mert a .03-ban nincs feszültség állítás és az I/O scheduler is nagyon buta. Utóbbiban a row scheduler, 1024MB előolvasással egyszerűen jobb, mint a jgcaap által használt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32793) Andras828 válasza RetepNyaraB (#32792) üzenetére


Andras828
tag

Ha letöltöttem a fájlokat telefonra akkor meg tudom oldani twrp alól, vagy kell hozzá gép a fastboot miatt? (Gondolom először kell biztonsági mentés mindenképp a régi rendszerről).

(#32794) RetepNyaraB válasza Andras828 (#32793) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezek nem fastboot fájlok, nem is menne fastboot alól. Én először csinálok egy twrp mentést, azt áttolom a pc-re, majd wipe, fájlok telefonra másol, telepít. Van, aki otg pendrive-ról telepít. Nekem olyan nincs.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32795) Andras828 válasza RetepNyaraB (#32794) üzenetére


Andras828
tag

Megpróbálom holnap. Köszi!

(#32796) Andras828 válasza Andras828 (#32795) üzenetére


Andras828
tag

Eddig nagyon tetszik, csak a kamera miatt valószínű újra kell flashelnem régebbi twrp alól. Legalábbis xda-n azt írják az segít. :)

[ Szerkesztve ]

(#32797) kano válasza Andras828 (#32796) üzenetére


kano
nagyúr

Én feltettem a Marsh romot és jónak nézett ki.
Tud valaki esetleg biztos módszert a teljes unrootra? Eddig egyik módszer sem volt jó a Gránit appnak. Meguntam a cost.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#32798) Andras828 válasza kano (#32797) üzenetére


Andras828
tag

Lehet akkor megpróbálok azt is, hátha. Elvileg ott van osztott nézet is. Most Lagfreeről tolom, sokkal jobbnak tűnik, mint a cos. Valami extrát kell csináljak, hogy át tudjak flashelni? Csak mert f2fs-re váltottam ugye, meg firmwaret is.

(#32799) RetepNyaraB válasza Andras828 (#32798) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Firmware nem rom függő. A Marsh-nál meg kell nézni támogatja-e a f2fs-t. Ha nem, visszaállítod twrp-ből (rendszermentés után persze). A kamerát nem értem. Nekem rég volt ilyen blackscreen gondom, az is jellemzően akkor, ha váltogattam egymás után a különböző kamera szoftokat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32800) Andras828 válasza RetepNyaraB (#32799) üzenetére


Andras828
tag

Köszi a segítséget! Egyelőre cache wipe után jó a kamera. Meglátjuk, remélem a továbbiakban is az lesz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.