Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Ixion77 válasza chosa91 (#9998) üzenetére


Ixion77
őstag

Anno én írtam róla, de nem raktam be a képet, csak linkeket.

Ez a tudományos cikk linkje

Ez pedig az ominózus grafikon belőle:

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#10002) KIZS válasza G4bi89 (#9999) üzenetére


KIZS
aktív tag

Én azt mondtam neki, hogy "fastbook oem unlock", aztán pedig "fastboot flash recovery amitakarsz.img", végül "fastboot reboot" és nem törlődött semmi.

(#10003) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Mennyit számít a nagy gyártók szarja az androidra ráhúzva.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10004) emvy válasza Oppenheimer (#10003) üzenetére


emvy
nagyúr

Ott a böngészőful töltődik újra, nálunk meg az operációs rendszer:)

while (!sleep) sheep++;

(#10005) Oppenheimer válasza emvy (#10004) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem nem nagyon szokott újraindulni. A 44S meg különösen stabilnak tűnik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10006) Nordic válasza Oppenheimer (#10005) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

nekem nem dobja fel a 44s-t, pedig a 38r már fenn van. :F

(#10007) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Hónapok óta nézegetem a telefont, nagyon meg szeretném már venni, pénz is megvan rá, hogy 100-110 körül vegyek telót. VISZONT most, hogy már tényleg ilyen közel vagyok a vásárláshoz kicsit elbizonytalanodtam, mert félek a Software-től és annak a kiforratlanságától.

Illetve nézegetek más telefonokat is: Note 3ról jött át valaki? Vagy ment oda át? Mik a tapasztalatok ahhoz képest? Samsung Galaxy S3-am van, de kicsit unom már a TouchWiz marhaságát.

Üzemidő, kamera, CPU, melyik telefonnál jobb inkább?

Különösebben nem tudom mennyire használnám a pálcikát sem... kb semennyire ezért is érzem feleslegesnek a Note-ot. Viszont az üzemidő nekem nagyon kell :) Tököm tele van hogy az S3 iszonyat megbizhatatlan ebből a szempontból.

szerk: mobileman még mindig megbizhatónak számit és nincs vele baj? :)

[ Szerkesztve ]

(#10008) emvy válasza Oppenheimer (#10005) üzenetére


emvy
nagyúr

Teny, hogy a 44S eddig tok jó. A 38R azert botrányos volt.

while (!sleep) sheep++;

(#10009) mfranky


mfranky
őstag

Tegnap én is rákérdeztem, hogy a 44S kint van-e OTA-n, most raktam fel én is a 38R-t...de semmi további frissítést nem talál...

Nordic +1

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#10010) Oppenheimer válasza mfranky (#10009) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Napokban telik mire mindenki megkapja. Lehet, hogy még 1 hetet várnotok kell, ha nem rakjátok fel a flashelhető zippel.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10011) M0RGI válasza ittakary (#10007) üzenetére


M0RGI
őstag

Romot olyant raksz rá amilyent akarsz.
Akku üzemidőről jókat írtak, de olyat úgysem fogsz találni ami több napig bírja használat mellett.
Az meg, hogy következő nap végére 50% vagy 10% lesz, tök mindegy, így is úgy is rá fogod rakni a töltőre éjszakára. ;)
CPU-ban egyértelműen jobb O+O. Ez nem is kérdés.

(#10012) mgTerminator válasza ittakary (#10007) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia! Nekem volt S3, S4, és most itt vagyok :D A szoftverrel nincs semmi gond csak sok itt a mazochista... A nightly az 99%-os :D Az üzemidő eszméletlen jó, a többivel sincs gond. Én személy szerint nem bántam meg, szeretem a telót :)

Ja és ne mobileman-től vedd mert csak 1 év gari és jóval drágább... kérj meghívót és gyorsan a kezedben lesz a 64 gigás 2 év garival!

(#10013) ittakary válasza mgTerminator (#10012) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mennyi az atfutasi ideje a meghivosnak? Tobb het?

Koszonom az infokat :)

(#10014) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#10010) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Napokba *

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10015) axlfsi válasza mfranky (#10009) üzenetére


axlfsi
veterán

Srácok! Hogy is vannak ezek az incremental OTA frissítések? A rootolt 38R + Franco kernel rendszernek fel fogja kínálni a frissítést vagy csak kézzel fogom tudni rávarázsolni?
A másik kérdésem az lett volna, hogy: ugye sajnos ajánlatos lenne már egy full wipe? Ugyanis, amióta megvettem (elsők között, fene sem tudja már melyik verziószám alatt) csak engedtem rá az OTA frissítéseket, de egyszer sem vájpoltam :)
... Pedig olyan gyönyörűen belaktam, rohadtul nincs kedvem mindent menteni (TB) és ujrahúzni.
Nektek ez sosem okozott dilemmát? Annyira faszányos minden nekem a 38R+31-es Francoval, hogy szerintem el sem hiszitek... Csupán "a rend kedvéért" adnék neki 44S-t, de szerintem az is megfontolandó, hogy kívánom a Nyalókát már...
Ti, hogy vagytok ezzel?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10016) mfranky válasza axlfsi (#10015) üzenetére


mfranky
őstag

Foggalmam sincs, nem vagyok egy android guru...de egyébként nem szokott nálam gondot okozni a full wipe, dropbox folyamatosan szinkronizál a laptoppal, képek-videók megvannak, többi meg ami kell gmail fiókhoz kötött...zenéimet, meg egyéb fájlokat egyből rátöltök ami kell...nekem nem szokott 1 óránál tovább tartani egy "belakás"...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#10017) emvy válasza axlfsi (#10015) üzenetére


emvy
nagyúr

Total felesleges a wipe, hagyd a fenebe -- foleg, hogy nincs rendes automatikus device backup.

while (!sleep) sheep++;

(#10018) compi.hu


compi.hu
senior tag

Kaptam egy meghivot, de mar nincs ra szuksegem. Ha valaki tud vele mit kezdeni keressen privatban.

Tovabbi szep napot mindenkinek

(#10019) micafighter válasza G4bi89 (#9999) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a trükk hogy a 25R és az az előtti CM11Sen a

fastboot boot recovery.img

parancshoz nem kellett bootloadert nyitni, zárt bootloaderrel is működött. A fastboot boot recovery.img paranccsal egy custom recoverybe tudtál bootolni a telefonnal, onnan pedig elég sok mindent lehetett. Pl sideloaddal feltelepitettem egy custom romot (Paranoid Android) - zárt bootloader mellett.

Ezt az exploitot 25R-en lehetett utoljára használni, a frisebb verziókban nem fog működni zárt bootloadernél a fastboot boot recovery.img parancs, csakis nyitott bootloaderrel fog működni, ezt jelentené a hibaüzenet:

FAILED (remote: Device not unlocked cannot boot)

Tehát sheratan hsze amire válaszoltál, az 25R és korábbi verziokon működik csak.

[ Szerkesztve ]

(#10020) micafighter válasza G4bi89 (#9999) üzenetére


micafighter
nagyúr

A gyári recoveryben pedig csak gyári cuccokat lehet telepiteni, akkor is ha nyitott a bootloadered, csak custom recoveryből tudsz telepiteni nem gyári dolgokat. Legalábbis ez 33R-nél és az előtt még így volt, de ez persze változtatott. Sajnos most nincs 1+1em hogy biztosra meg tudjam mondani most mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#10021) mfranky válasza micafighter (#10019) üzenetére


mfranky
őstag

Az itt leírtak szerint mehet a 44S?
http://www.ibtimes.co.uk/cyanogenmod-11s-xnph44s-ota-out-oneplus-one-sslv3-poodle-security-touchscreen-fixes-1473777

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#10022) micafighter válasza mfranky (#10021) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha az adb müködik a gépen, akkor mehet, adjad neki :)

Lehet egyébként telefonról is telepíteni. Letöltöd az OTA zip fájlt a telefonra, és az Android/obb mappába bemásolod. Recoverybe bootolod, és egyszerüen flasheled. A gyári recoveryben a lehetőség neve apply update.

(#10023) G4bi89 válasza micafighter (#10019) üzenetére


G4bi89
senior tag

Köszi az infókat. :)

Igen közben utána olvasva láttam, hogy a 25R volt az utolsó rom amiben ment. :(
44R miatt akartam az egész bootolást custom recoverybe, mert nem jött még az OTA.
Így kap majd egy BL nyitást aztán twrp onnan meg feltolom. (ha meg már ott vagyok akkor egy rootot is) Ez a legegyszerűbb pár perc alatt meg van parancssorból aztán majd backupból visszatöltöm a programok adatait. Csak hát lusta az ember, és ha ment volna két lépésből backup nélkül akkor mért ne :DDD

#10024: EU-n belül nincs vám tudtommal. Szerintem akik mailboxde -n keresztül rendelték senkinek nem akadt fent.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#10024) ittakary válasza ittakary (#10013) üzenetére


ittakary
nagyúr

Illetve amíg válaszol valaki még egy kérdés:

mailboxde-n keresztül rendelve nem valószínű hogy megvámolják? Milyen eladók akadnak, akik bevállalták a vámgaranciát?

(#10025) M0RGI válasza ittakary (#10024) üzenetére


M0RGI
őstag

EU-n belül nincs vám rá.

(#10026) micafighter válasza ittakary (#10024) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha meghívóval veszed, és mailboxde-n keresztül jön, azért biztos hogy nem kell vámot fizetned, mert EU-n belül mozog az áru. 300€ a telefon, kb 20€ a szállítás németországba a mailboxde-hez, onnan pedig kb még 20€ a szállítás magyarországra. Ezen felül SEMMI költséged nem lesz, ez tuti biztos 100%.

Az összefoglalóban említett kedvenc aliexpresses eladónk például magára vállalja a vámköltségeket, így ott sem lesz SEMMI plusz költséged, ez szintén tutibiztos, mert sokan rendeltek tőle és minden rendben ment :)

[ Szerkesztve ]

(#10027) ittakary válasza micafighter (#10026) üzenetére


ittakary
nagyúr

Viszont a második opció pedig kínai 1 év garanciás, ugye?

Mennyi ideig tart kb a fizetéstől a kézhez kapásig? :)

(#10028) micafighter válasza ittakary (#10027) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan :) Kb 2 hét alatt hozta meg a futár az alis barátunktól rendelt telefonokat.

(#10029) mgTerminator válasza ittakary (#10027) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én mindenképp a meghívós verziót javasolnám, hidd el, megéri várni picit. Amúgy a legtöbb embernek itt 5 munkanap alatt a kezében volt a teló!

(#10030) ittakary válasza mgTerminator (#10029) üzenetére


ittakary
nagyúr

5 munkanap? Az lópikula! Azt hittem egy hónapot kell várni mire megérkezik :) Az teljesen belefér.

No akkor lassan majd megírom az üzenetet micafighter, hogy kérnék egy meghívót :D Még pár napot megfontolom a helyzetet, aztán belelendülök :)

[ Szerkesztve ]

(#10031) farena


farena
tag

$ SU

micafighter: tudnál erre válaszolni? Blog cikkedhez kapcsolódik

[link]

köszönöm

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#10032) mgTerminator válasza ittakary (#10030) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem 2 hét volt mert pont az 1 hetes kínai ünnep volt :D

(#10033) M0RGI válasza farena (#10031) üzenetére


M0RGI
őstag

Bocs ha beleszólok, de mire jó ez a Helium?
Az appjaidat google is lementi, így semmi dolgod egy romcsere után.

(#10034) emvy válasza M0RGI (#10033) üzenetére


emvy
nagyúr

A Google azt menti, hogy mit installaltal. Az appok allapotat nem. Ez kb. a nullaval egyenlo.

while (!sleep) sheep++;

(#10035) mfranky válasza micafighter (#10022) üzenetére


mfranky
őstag

Sikerült telefonról telepíteni!
Köszi :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#10036) farena válasza M0RGI (#10033) üzenetére


farena
tag

Mica blog bejegyzésén akarok végig menni de a Helium mentésnél problémázik.
Pár héttel ezelőtt minden galiba nélkül végig ment csak akkor még nem éreztem a késztetést nyitásra.
Nem értem most mi a baj. "Csak" egy 33R ről 38R re frissítés volt azóta.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#10037) micafighter válasza farena (#10036) üzenetére


micafighter
nagyúr

Válaszoltam a cikk hsz-einél :) Szerintem az adb driver "frissítése" segíteni fog.

(#10035) mfranky: szuper, örülök hogy sikerült :) szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

(#10038) kopter77


kopter77
tag

Egy jó hír.

November 17-én megint lesz előrendelés,nem kell a meghívó. :C

(#10039) micafighter válasza kopter77 (#10038) üzenetére


micafighter
nagyúr

Bizony :K

(#10040) micafighter válasza KIZS (#10002) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pedig a fastboot oem unlock különböző biztonsági okok miatt törli az adatokat a telefonról :) Legalábbis törölni szokta, törölnie kellene.

(#10041) M0RGI válasza kopter77 (#10038) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen! Már két hete tudjuk és várjuk! ;)

(#10042) ikarasz válasza micafighter (#9854) üzenetére


ikarasz
csendes tag

most olvastam csak válaszodat ma egész nap a kis kínaival szkanderoztam mindenképpen ragaszkodik a visszaküldéshez --ami ugye megint szervízköltséget von magával és majd küld valamit csak győzzem kivárni...a szervízba (ha jó a megérzésed) ezek után nem szívesen viszem vissza. Amennyiben privátba megírnád hol tudnék veled találkozni ,hogy "ránézz" a betegre azt nagyon megköszönném...

(#10043) KIZS válasza micafighter (#10040) üzenetére


KIZS
aktív tag

Igen, olvastam és fel is készültem rá lelkileg. Illetve amúgy is a Mahdi romot akartam kipróbálni.
De nem törölt semmit, úgyhogy csak egy TWRP-t és egy root-ot tettem fel és maradtam a gyári romon, mert nekem azzal egyébként semmi gondom.

(#10044) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Próbáltam 1 napig meglenni Google Now nélkül, hát nem megy. :D Egy reminder (szóval történő) beállításához is szükség van rá. Akkor meg már a legjobb launcher a Google Now launcher, amibe integrálva van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10045) micafighter válasza KIZS (#10043) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan mi az, amit nem törölt?

(#10046) KIZS válasza micafighter (#10045) üzenetére


KIZS
aktív tag

Pontosan semmit sem törölt, minden működött tovább mint addig. Pedig előtte le volt zárva ("fastboot oem device-info" -val lekérdeztem direkt).
Meg is lepődtem.

(#10047) micafighter válasza ittakary (#10007) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon jónak számít az 1+1 üzemideje, nem a legjobb, de ott van az élvonalban. Nálam 2 hónap alatt nagyon megbízható és kiszámítható volt üzemidőben is. 20% körüli töltöttségnél még egy óra netezést lazán bírt :)

,,mobileman még mindig megbizhatónak számit és nincs vele baj? " :K

(#10006) Nordic: nem egyszerre kapja meg mindenki a frissítést. Mindig kb egy hét mire mindenki megkapja. Aki nem akar várni, annak pedig: #10022.

(#10015) axlfsi ,,Srácok! Hogy is vannak ezek az incremental OTA frissítések? A rootolt 38R + Franco kernel rendszernek fel fogja kínálni a frissítést vagy csak kézzel fogom tudni rávarázsolni?"

Magától fel kell ajánlja a frissítést. Frissítéssel települni fog a gyári kernel is a franco helyére, tehát újra kell flashelni francot ha továbbra is azt akarod. Viszont figyelni kell hogy melyik franco melyik ROM verzióval kompatibilis.

,,A másik kérdésem az lett volna, hogy: ugye sajnos ajánlatos lenne már egy full wipe? Ugyanis, amióta megvettem (elsők között, fene sem tudja már melyik verziószám alatt) csak engedtem rá az OTA frissítéseket, de egyszer sem vájpoltam :)
... Pedig olyan gyönyörűen belaktam, rohadtul nincs kedvem mindent menteni (TB) és ujrahúzni.
Nektek ez sosem okozott dilemmát? Annyira faszányos minden nekem a 38R+31-es Francoval, hogy szerintem el sem hiszitek... Csupán "a rend kedvéért" adnék neki 44S-t, de szerintem az is megfontolandó, hogy kívánom a Nyalókát már...
Ti, hogy vagytok ezzel?
"

TWRP-ből csinálj egy mentést, ha ennyire stabil most a rendszered akkor pakold el a mentést több helyre is, felhőbe, ide-oda. Így bármikor vissza tudsz térni a stabil, belakott, megbízható rendszerre, ha úgy adódna :) Ha megvan a mentés, utána kockázat nélkül lehet próbálgatni új dolgokat, és ha multiromot felteszed, akkor a belakott, stabil rendszered is maradhat, és mellé tehetsz más ROM-okat próbálgatni. Titanium mentés a belakott rendszerből, multirommal felteszel x romot a mostani mellé, az új romokban Titanium restore, és kész :) Ja amugy én paranoiás vagyok, ha stabil a rendszer és be van lakva én 2 TWRP mentést csinálok róla, és vagy 5 helyen biztonsági mentéseket tartok róla :DDD

(#10046) KIZS arra gondoltam, hogy mi volt előtte a telón? Képek, videók, zene, filmek voltak? Megmaradtak? Telepített alkalmazások is fent maradtak, az adataikkal együtt? :)

[ Szerkesztve ]

(#10048) KIZS válasza micafighter (#10047) üzenetére


KIZS
aktív tag

Így van, minden maradt. Újraindult a telcsi és mintha semmi sem történt volna használtam tovább.

(#10049) DummyBoy válasza Ixion77 (#9988) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Köszi, most leszedtem a többi appot és felraktam ezt ...

Kíváncsi leszek mit mond ... Délután még futottam egy kört, és meglepő volt a Wakelock szerint a Here Beta folyamatosan ügyködik valamit, így gyorsan le is szedtem, majd most kiderül ...

De bekapcsolt WiFi mellett csak gmail és 5-6% óránként idle-ben az rengeteg ...

Holnapra kiderül miről álmodik a telefonom ilyen sokat :)

Life is shor...

(#10050) micafighter válasza KIZS (#10048) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdekes, lehet hogy köze van ahhoz, hogy mostanában a telefonokat tampered bit:true értékkel küldi az 1+1. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.