Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) thorex


thorex
tag

Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat. Nem találkoztam azelőtt ilyen problémával, azért is írtam, mert több helyen kerestem a választ hiába. Azután eszembe jutott a prohardver, ahol a legtöbbször segítenek is, és tényleg köszi :R
A jelszó jó-e? Be sem írhattam, és csak annyit írt ki, hogy nem lehet csatlakozni a hálózathoz semmi konkrétat. Azután addig bűvészkedtem, míg végül sikerült megosztani a mobilnetet. A WPA3-t kellett WPA2-re átrakni, meg a laptopon várni egy kicsit míg "frissült" a lista. Azután jó lett (keveset vártam :)) ). A laptop amúgy 2016-s Dell Vostro nem a legújabb, de annyira nem is régi. A wifi 6 standard nem zavar be, ha be van kapcsolva ha nem.
Varszegig Tudod Én vagyok az a :DDD "bolond" :DDD aki kikapcsolja a mobilnetet, és a telót is esténként, meg kijelentkezek mindenből, meg nem jegyeztetem meg a jelszót, hogy azután újra mindent beírjak (bár most már a google-ból nem lépek ki). :DDD

(#802) Varszegig válasza thorex (#801) üzenetére


Varszegig
veterán

"Tudod Én vagyok az a :DDD "bolond" :DDD aki kikapcsolja a mobilnetet, és a telót is esténként"

Ok, jogod van hozzá :)

(#803) taletale


taletale
tag

Sziasztok!

Ti mit tapasztaltok, hogy az "always on" kijelző mennyire eszi az akkumlátort ?

Nálam elég drasztikusan (Kb 3 hetes a készülék, újonnan gyártótól vásárolva) minden up to date és kb 2 óra aktív kijelző használat után kb 40-60% közt az akkumlátor és eltelt a töltés óta max 5 óra.

Az aktív használatkor meg csak sima böngészést csinálok semmi játék. "Régi" Oneplus 5T amiről váltottam új aksival simán elketyeg ennyi kijelzőhasználattal is 75%-ra csökken (MAX). Miközben az jelentősen kisebb az aksi.

Gyári fórumok által javasolt dolgok megvoltak. Telefon resset, alkalmazások akku használat optimalizálás, wifi - BT - gps tiltása mikor nincs használat.

Egy valamire jöttem rá ennyire elbasztál volna az "always on" kijelző funkciót?

Válaszotokat és helpet előre is köszi!

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#804) tothl válasza taletale (#803) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Nem tudom, én nem figyelgettem különösebben mert nem vettem rajta észre semmi kirívót. Nap végét eddig mindig kibírta...

(#805) ricshard444 válasza taletale (#803) üzenetére


ricshard444
veterán

Orankent 1-3%, attol fugg mi fut a hatterben. Egyebkent ez a normalis.

Vannak dolgok...

(#806) taletale válasza ricshard444 (#805) üzenetére


taletale
tag

Ez az semmi nem fut a háttérben.

Amúgy azt vettem észre, hogy "always on" kijelző esetén is 120hz-en fut az óra... VÉGIG (lerakott telefon esetén :/) Ami elviszi a delejt.
Nincs javulás FHD+ vagy QHD+ felbontás mellet ez nagyon eszi nálam.

Csak akkor van energiajavulás ha ki van kapcsolva az inteligens 120hz funkció. :/

Addig meg óránként 15-25% közt veszítem az akkumlátor töltöttséget. Ram-ból és mindenhol "törölve/leállítva" vannak az alkalmazások és ez aggasztó.
Bár remélem hamarosan javítják a hibát, mivel gyári oldalon sokan panaszkodnak hasonló gyors akkumerülésre/akkugyilkoló Snapi 888-ra.

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#807) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Ahogy elnézem ez a gyári fólia nem lesz olyan tartós, mint a samuá, kezd feljönni az egyik oldalon.
Írtatok pár fóliát már, de szeretném megkérdezni, hogy beváltak-e.. :D

(#808) unicumnext válasza tothl (#807) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Gyári fólia nekem is hamar felvált, viszont ezt az üvegfóliát nem ajánlom, másfél hete van fent, de oldalt meg a tetején már látszódik, hogy elkezdett felválni.

[link]

Sajnos a oneplus storeban nincs üvegfólia, szóval esetleges jó tartós fóliát én is keresgélek

(#809) tothl válasza unicumnext (#808) üzenetére


tothl
addikt

Hát ez nagy kár mert pont ezt néztem ki.. :/

Nillkin 3d DS esetleg ? Ez elvileg egész felületen adhesiv...

(#810) unicumnext válasza tothl (#809) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen most én is azt nézegetem

(#811) Algotis


Algotis
addikt

Valaki észrevette/tesztelte/rájött már, hogy 1 Hz-re valóban le szokott-e menni a képfrissítési ráta valós helyzetekben, vagy vakítás volt az egész?
Esetleg az, hogy videózás/filmnézés közben az FPS-hez igazítja a képfrissítést tényleg működik?

Androidos Outlookból küldve

(#812) Pityu99 válasza Algotis (#811) üzenetére


Pityu99
tag

Még az aod is fixen 120 Hz-en fut. Egy valamit vettem észre, ha a YouTube appot megnyitom, akkor azonnal, már a főképernyőn visszaugrik 60ra.

Ja meg most ahogy ezt írom, most is visszavett, de ha bezárom a billentyűzetet, újra visszaugrik 120-ra és ott is marad.

(#813) ricshard444 válasza Pityu99 (#812) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen, elég kellemetlen.
Ahol támogatja a játék a 120 Hz-t ott is fix 60-ra korlátozza a telefon, a Youtube app is 60 Hz, lehangoló tud lenni.
A panel elvileg végtelenül skálázható, ugye más kérdés, hogy az Android / gyártó nem igen foglalkozik ezzel. Ezért is hittem el a tegnapi alma bemutatón, hogy ott bizony működni fog 10 - 120 között, mert mindig ez van. Más gyártók kitalálják, ők pedig tökéletesitik.

Vannak dolgok...

(#814) Algotis válasza Pityu99 (#812) üzenetére


Algotis
addikt

Úgy tudom egyébként, hogy ez a számláló csak 60 vagy 120 Hz-et tud mutatni, ettől eltérő értékeket nem, szóval ez így nem teljesen megbízható.

Youtube Vanced szerencsére 120 Hz-es, és még reklámmentes is :)

Androidos Outlookból küldve

(#815) Pityu99 válasza Algotis (#814) üzenetére


Pityu99
tag

Akkor minek a számláló? Semmi értelme így. Vagy a Oneplus ezzel kamuzik és valójában nem megy le 1 Hz-re, ahogy ígérték.

Samsung pl le tud esni 48 Hz-re is, ott ki tudja írni azt is. Aod is 60-on fut, nem 120-on pörög. Videó

Hiába 120 Hz a Vanced, ha sokszor még külön örülni kell a 60 fps-es videóknak is :D Amúgy meg havi 1 doboz cigi árába nem halok bele és reklámmentes. De ez már offtopik.

(#816) gattolino válasza Algotis (#814) üzenetére


gattolino
senior tag

Szóval kamuznak. Nem először fordult elő sajnos. Igen, nekem is egyre szimpatikusabb az alma. Pedig én nagyon szerettem az OP-t. De ahogy drágul úgy a minőség ezt a drágulást nem követi

Vivo X90 Pro Plus

(#817) Algotis válasza gattolino (#816) üzenetére


Algotis
addikt

Könnyen lehet, de egyébként az a számláló egy Android feature, valószínűleg az egyedi OP megoldások miatt nem kompatibilis teljesen.

Egyébként olvastam Redditet ezzel kapcsolatban, és ott azt mérték, hogy bizonyos esetekben 4 Hz-ig esett vissza a képfrissítés, ennél alacsonyabb értéket viszont nem tapasztaltak.

Androidos Outlookból küldve

(#818) gattolino válasza Algotis (#817) üzenetére


gattolino
senior tag

Az lehetséges. Viszont így az üzemidő téren valami nem stimmel. Olvasgattam, hogy milyen gyenge képernyőidőket érnek el egyesek. Ezért gondoltam, hogy valami nem stimmel

Vivo X90 Pro Plus

(#819) tothl válasza unicumnext (#810) üzenetére


tothl
addikt

A Mocolo -ból a teljes kijelzős UV -s volt fönt neked ?

Vajon a sandstone tokkal kompatibilisek lehetnek ezek az ívelt védőüvegek ? Elég passzentosnak látszik ez a tok....

(#820) unicumnext válasza tothl (#819) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen, a teljes kijelzős.

(#821) tothl


tothl
addikt

Jön ma egy update egy csomó kamera javítással....nem mintha eddig rossz lett volna.

(#822) taletale válasza tothl (#821) üzenetére


taletale
tag

Én éppen felraktam de még ugye semmi tapasztalatom nincs.

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#823) tothl


tothl
addikt

Sőt már el is érhető az OTA.
Viszont én várok, mert itt az idő, hogy átálljak az LE15DA -ról LE15BA -ra resetelés nélkül.

Ha jól értelmeztem. :D

(#824) unicumnext válasza taletale (#822) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nekem még mindig az írja nincs update, várok türelmesen :)

(#825) tothl


tothl
addikt

Csak nem bírtam ki míg a teljes zip megjelenik, szóval upgradeltem.
A gmail értesítés javítva (engem egyébként sem zavart, nem bánom ha nem csipog 3 percenként), a fényképező jobb lett, az xpan mód pedig elég egyedi.
Azt kell mondjam igen jó ez a készülék, meglehetősen megkedveltem.

(#826) bloggiold válasza tothl (#825) üzenetére


bloggiold
aktív tag

A teljes zip-et felrakva símán át lehet állni LE15DA-ról BA-ra reset nélkül?

https://fontecone.blog.hu/

(#827) tothl válasza bloggiold (#826) üzenetére


tothl
addikt

Igen de csak újabb verziora. Szóval én most elcsesztem mert már van full zip.
Most nézem miként lehetne backup-reset-restore kombót abszolvalni.

(#828) ricshard444


ricshard444
veterán

Az uj frissites csunyan elszurta a telefonom. Allandoan eltunik az ertesitesi sav es random eltunik minden ablak 10 masodpercre, semmire nem reagal. Cache Wipe megvolt, eleg szomoru vagyok, hogy egy hivatalos frissites igy elrontja az egeszet. Valakinek valami otlete?

Vannak dolgok...

(#829) tothl válasza ricshard444 (#828) üzenetére


tothl
addikt

Szomorúan hallom.....nekem nem szúrt el semmit....

(#830) ricshard444 válasza tothl (#829) üzenetére


ricshard444
veterán

Néha visszajövök Android-ra, hogy jó ez, nem lesz vele baj, de mindig csalódnom kell.
A telefon maga szuper, imádom a kameráit, a sebesség korrekt, de az ilyen dolgok kiakasztanak. Nem szeretnék mást, csak azt, hogy működjön minden normálisan anélkül, hogy le kellene nulláznom random a telefont.

Az Androidos gyerekbetegséget pedig ennyi év alatt még mindig nem sikerült kinőni, hogy heti 1x minimum illik újrainditani a telefont, mert elfelejt értesitéseket küldeni vagy beakad egy program és húzza le az akksit. Nem megerőltető szó sincs róla, csak sokszor elfelejti az ember és arra lesz figyelmes, hogy leszippantott 30%-t a telepről valami szemét vagy lemarad olyan emailekről amik elég fontosak.

Vannak dolgok...

(#831) mókuska válasza ricshard444 (#830) üzenetére


mókuska
tag

Nekem már egy pár éve Op készülékeim vannak. Idáig nem sok gondom volt vele. A mostani Op7pro-ra pedig nem lehetett panaszom. Most legutóbb pl majd egy hónapig nem is volt újra indítva. Most van folyamatban a csere Op9pro-ra. Éppen a szervízre várok, mert olyan készüléket vettem aminek a hátlapja törött volt. De már előtte belaktam a készüléket. Root, Magisk, Viper4, Substratum. És tökéletesen működik. Így akár ez is maradhat 2 évig, mint a jó öreg Op7pro

(#832) Linkin1994 válasza ricshard444 (#830) üzenetére


Linkin1994
senior tag

7 prot kb havonti indítom újra akkor se azért mert kell hanem csak úgy.Én minimál appot használok csak ami kell.Sajnos ez az android rákfenéje hogy az appokat nem nagyon optimalizálják ellentétben az IOS-en.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#833) mókuska válasza Linkin1994 (#832) üzenetére


mókuska
tag

IOS-on csak egy ökoszisztémára kell optimalizálni. Az android pedig elég fregmentált. Sok gyártó, különböző készülékek. Nehezebb szerintem optimalizálni. De itt androidon idáig szinte mindenre találtam programot. Teljesen testre szabhatom a készüléket. Lehet néha körülményes és nem egy IOS, ahol az van amit kapsz, de nekem megfelel.
Érdekes módon egy unalmas, uniformizált rendszert nem tudnék szeretni. Legyen bármennyire tökéletes.

(#834) ricshard444


ricshard444
veterán

Én mindig belefutok valamilyen hibába, pedig nem keresem.
Ettől függetlenül nem vetem el a további birtoklását, mert ez az eddigi legjobb Androidos telefonom, igy nagy sanszokat kap.

S10+ -t sirva adtam el pár hónap után, az messze a legrosszabb telefonjaim között volt az állandó belassulásaival.

Vannak dolgok...

(#835) tothl válasza mókuska (#831) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Érdemes foglalkozni ezekkel ? Mióta samu beknoxolt, nem volt rootolt telóm.
Régen majd minden nap más CFW volt a HTC és LG készülékeimen, de mára teljesen elvesztettem a fonalat. :D
Azt látom, hogy a magisk -kel a rootot el lehet rejteni a kritikus stream és banki appok elől, de valójában megéri, nyújt annyival többet egy rootolt teló, hogy érdemes legyen ?
Ér ennyit a Viper4 és a substratum ?

(#836) unicumnext válasza tothl (#835) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Tapasztalataim alapján már nem ér annyit a root mint régen.
Mielőtt váltottam a Note8-mat root-oltam hátha többet ad, és rá kellett jönnöm nem, csak szenvedés volt, mivel az egyik Banki appom akárhogy csináltam is mindíg érzékelte a rootolást, hiába volt magisk.

(#837) tothl válasza unicumnext (#836) üzenetére


tothl
addikt

Régen azért vergődtem vele csak mert egyik teló sem volt valami kiforrott, mindennaposak voltak a szoftveres hibák illetve bőven volt mindig min javítani, sebességen főleg... :D
Egy ideje ezek már nem fontosak, elég jók az aktuális csúcskészülékek, ráadásul a samunál ugye a knox ugrást nem lehet visszacsinálni így teljesen leszoktam ilyesmikről.
Ez a teló is teljesen jól szuperál, gondoltam eljátszom vele ha már lehet nyitni-zárni a loadert és a root is megoldott...de ezek szerint annyira nem szép az élet.

(#838) mókuska válasza tothl (#835) üzenetére


mókuska
tag

Nekem a Viper4 ér annyit. Elég sokat hallgatok zenét rajta, főleg futás közben. És egész más élmény. Sokat dob a hangzáson. A fülesekhez amiket használok, a viper készítője készít normalizált beállítást, amivel még kiegyenlítettebb a hangzása. A substratum csak egy plusz. Eléggé feldobja és egyedibb tőle a készülék megjelenése.
Viszont egy jó kernel még üzemidőben is sokat hoz.

(#839) tomp válasza unicumnext (#836) üzenetére


tomp
félisten

Én mint mobilhálózatb**i jól jönne a root a network signal guru app miatt de inkább nem csinálom meg. Örülnék egy olyan ADB-s megoldásnak amivel meg lehetne adni a teljes hozzáférést az app számára root nélkül is...

(#840) Pityu99


Pityu99
tag

EZT olvastátok? Egyesül a Color és Oxygen OS és egyként folytatják az Oppoval. Jövőre ez minket is érint.

(#841) Linkin1994 válasza Pityu99 (#840) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ezt már régóta mondogatták.Gyakorlatilag a Nord 2-ben ez már meg is valósult.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#842) unicumnext válasza Pityu99 (#840) üzenetére


unicumnext
aktív tag

És reméljük kevesebb lesz a bug :)

(#843) Algotis


Algotis
addikt

Hali!
Mi a vélemény arról, hogy egy éjféltől 10-ig tartó alvásom során a telefon 63-ról 51%-ra merül?
Wifi OFF, mobilnet ON, 2 SIM kártya is bent van (Telenor hívásra, Digi mobilnetre) és mindkettőnél fullos a jelerősség (város közepén).

Wifivel kb. 5-6%-ot szokott merülni 8 óra alatt.

Milyen értéknek számítanak ezek?

Androidos Outlookból küldve

(#844) unicumnext válasza tothl (#809) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Megvetted végül a Nilkin 3D DS üvegfóliát?
tapasztalat?

(#845) tothl válasza unicumnext (#844) üzenetére


tothl
addikt

Megvettem, de ha jól látom pont holnap jön meg.
Csak fórumon esküdött az egyik arc, hogy tökéletes a gyári tokhoz.
Az OP 8 pro -s yt videók között az egyiknel sokan szidták úgyhogy már nem vagyok olyan optimista...meglátjuk... :)

(#846) unicumnext válasza tothl (#845) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Oké akkor majd kb 1 hét után várom a tapasztalatokat, nekem annyi idő alatt elkezdett felválni a másik, szóval kíváncsi vagyok

(#847) tothl válasza unicumnext (#846) üzenetére


tothl
addikt

Egyelerőre atom buborékos lett... :D illetve :(

(#848) tothl


tothl
addikt

Várok egy kicsit ha nem szívódnak fel akkor megpróbálom eltüntetni....kicsit csökkent a méretük mióta folraktam. Amúgy passzentos és a tokhoz is jó. Évek óta nem csináltam ilyet szóval én lehettem a béna...letapadt a széle és onnan már nem tudtam kikergetni a bubikat, emelgetni még nem mertem mint a sima fóliát.

[ Szerkesztve ]

(#849) Atish19


Atish19
őstag

Videórögzítésnél nálatok is 60fps a legmagasabb 1080p felbontásnál? Érdekes, hogy 4k-ban tud 120 fps-t 1080p-ben meg nem? :DDD

(#850) Vitee válasza Atish19 (#849) üzenetére


Vitee
aktív tag

Pont ezen méláztam valamelyik nap, hogy miért nincs 1080p 120, ha 4kban van.
De 1080p 60fps módban is iszonyat hamar túlmelegedett, igaz kint is volt 32+ fok, de folyamat kikapcsolta a felvételt és várni kellett mire helyrejött.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.