Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Richoo44 válasza GalaxyS9 (#250) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Lehet nem kellene azzal arcoskodni, hogy te premium telefonból kapásból kettőt tartasz, mert
"mi van ha az egyiken nem tudod lehúzni az értesítési sávot laggolás nélkül"
ugye, majd kijelented, hogy ha valakinek nem tetszik ez a túlárazott készülék, akkor csóró, ne csodálkozz ha mindenki beléd áll...elég gyenge poén, inkább csak vissza kellene venni, és sima, kulturált formában fórumozni, hidd el, hosszú távon kifizetődőbb.!
Richo

(#252) GalaxyS9 válasza Richoo44 (#251) üzenetére


GalaxyS9
tag

Senkit nem csóróztam le. A másik, nem hiszem, hogy arcoskodás az egy mobiltelefonokkal foglalkozó fórumon, hogy milyen készülék/kek voltak a birtokomban, és mik a tapasztalatok. És nem kettőt használtam egyidejűleg, hanem csere keretében kaptam másikat. :) De te is valamilyen feltűnési viszketegségben szenvedhetsz, hogy folyamatosan visszajársz a topicba fröcsögni. A KETTŐ darabot azért hangsúlyoztam ki, mert egyesek belémkötöttek volna, hogy egyedi hiba, biztos másik készülék nem csinálja. Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#253) Richoo44 válasza GalaxyS9 (#252) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nos, nem megyek bele értelmetlen vitákba, de aki itt elkezdett fröcsögni, az egyedül te voltál.
A feltűnési viszketegséget komolyan te írtad rám? :D :D Kegyetlen.
Lezártam a témát.
Richo

[ Szerkesztve ]

(#254) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Kamera fronton lehet, hogy ez lesz idén a csúcs: Vivo X60 Pro Plus

(#255) Neck válasza #96241664 (#230) üzenetére


Neck
veterán

Olvass vissza.

#235 El Diabl0:
Pont ezt írtam én is. Nagyon sok ember így van ezzel.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#256) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem jó telefon lett. Mindenben csúcskategória.Az üzemideje viszont egyáltalán nem kiemelkedő nem is értem miért írják a tesztben az átlag 5 órára hogy kiemelkedő...
Már az én 7T Pro-m is tök jó képeket csinál ez még meg jobbat szerintem ma már ebben is felveszi a top gyártókkal a versenyt az OP. Szoftveres rész izlésfüggő, szerintem nagyon fapados és a cikkben is írt híres nagy támogatás és frissítések kb a 2-3 évvel ezelőtti múlté.Én az op7t pro-ra 1 év alatt egyetlen nagyobb frissítést kaptam(most a napokban) és kb 2 biztonságit.Aztan ennyi.Az árával az a baj hogy a 7t pro 250 ezer ft volt mikor megjelent.Ez meg 380 ezer.Persze ennél még drágábbak a samuk, iphone-ok csak azok hosszú evek alatt drágultak szép fokozatosan nem pedig 1-2 év alatt lőttek ki mint az oneplus.3 éve még szinte fele ennyibe került egy oneplus. Ez nem indokolt semmiképp. A nevük a nagyközönség előtt totál ismeretlen.Átlag józsi sose hallott róla. Bemegy a szolgáltatóhoz és ha választhat előfizuban egy 380 ezres oneplus és egy 420 ezres samsung között akkor nem is kérdés melyikre voksol.A telefon jó nagyon szerintem, de az ár sok, mert a nevük a nagyközönség számára teljes homály.

(#257) h.robert válasza Noukoum (#245) üzenetére


h.robert
csendes tag

Ha innen veszed, arra még rájön valamilyen költség?

(#258) Linkin1994 válasza beyruth82 (#256) üzenetére


Linkin1994
senior tag

az alap 9 pro 8/128 346k
A oneplus két havonta küld updatet ezt szokták is tartani.
Most lesz majd ebben változás.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#259) Nagya21 válasza beyruth82 (#256) üzenetére


Nagya21
addikt

Tavaly jött rá a 10-es droid, most a 11-est is megkaptam, akkor nálad vmi elvan cseszekedve.....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#260) janeszgol válasza Linkin1994 (#258) üzenetére


janeszgol
félisten

Legyen is, mert ez a telefon így nem rossz, de értékelhető frissítés nélkül...
Persze aki csak 1-2 évig használja, annak mindegy, de eladáskor (aki ilyen rövid ideig használja a telefont, annak nem mindegy mennyiért megy el majd) beleszámít a várható szoftveres élettartam.
Nekem a kamerák fotói, videói is tetszenek, nem érzek olyan lemaradást, ami egy-két modell esetében volt.

Megérheti az árát a Pro verzió. Pláne a 8/128 kiszerelést 346-ért elég jó árúnak gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#261) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Az árazást nem is néztem, de összehasonlítva az EU-s árakat már megint érdekes lett a magyar árazás - a hivatalos oldalról 370-es árfolyammal a 759 eurós OP 9 280 ezer. A 949 eurós 9 Pro pedig 351 ezer. A német OnePlus oldalon persze 699 és 899 euró a 2 modell alapverziója. :))

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#262) Huntszy válasza janeszgol (#260) üzenetére


Huntszy
tag

Szolgáltatótól van vagy közvetlen a 1+tól?

Nem tudom mennyire releváns de még régen nekem egy független MM-ből vásárol Huawei P9-em volt havernak meg Telekomos. Hozzám sokkal hamarabb elértek a frissítések (már ameddig támogatták azt a telót) mint hozzá. Nem tudom, hogy itt lehet-e hasonló az ok.

Nem foglalkoztam vele még a 1+6-ommal de elvileg OxygenUpdaterrel magad meg tudod keresni és leszedni a frissítéseket, nem kell várni arra, hogy a te konkrét eszközöd valami bűbáj alapján sorra kerüljön. Rápróbálhatsz. 1+os fórumokon biztosan sok infót találsz róla mert elég elterjedt cucc.

Nekem a 6-ra folyamatosan jönnek a security patchek ahogy a nagy könyvben meg van írva még mindig. Elképzelhetetlennek tartom, hogy erre ennyire ügyeljenek közben meg a 7T Prot leszarják.

[ Szerkesztve ]

(#263) Huntszy válasza Linkin1994 (#258) üzenetére


Huntszy
tag

Milyen változás?
Hol lehet ezzel kapcsolatban híreket kapni azon kívül, hogy rögeszmésen bújja az ember a 1+os fórumokat és próbálja kiszűrni a sok anyagból azt ami neki fontos (nem akarok erre energiát fordítani de a frissítési process változása nagyon érdekelne mert nekem fontos szempont).

(#264) Noukoum válasza h.robert (#257) üzenetére


Noukoum
veterán

Nincs, ez bruttó ár. :)
Sőt ugye nem is 370 az euró, tehát 350ezer alá megy.

ghiottone: sajnos mindig Magyarországon a legdrágább a oneplusnál.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#265) Silenzio válasza #16820480 (#201) üzenetére


Silenzio
addikt

Bocs, de komplett hülyeség, amit a zoommal kapcsolatban állítasz. Épp a digitális zoom felesleges, mert még ha a minőség meg is van a croppolt képpel, a gyújtótávolság ugyanaz. Attól még nem lesz alkalmas valami portrézásra, hogy levágja a kép széleit és digitálisan nagyítja az alanyt ezáltal. A látószög és gyújtótávolság változásával változik a kép jellege.

Nézd meg ezt a videót, pofonegyszerűen, képekkel alátámasztva mutatja meg a jelenséget.

Digitális zoomlencsével sosem fogsz portré jelleget kapni. Oneplus 8 Pro ebből szempontból > mint Oneplus 9 Pro, ugyanis egy majdnem ideális, 57 mm-es gyújtótávot találtak a zoomlencsének. Már csak azt kéne elérni, hogy ne ilyen 1/3 inches förmedvények legyenek, hanem tisztességes méretű szenzorok, mint a főkamerák esetében. A digitális zoom "megoldom okosba' " módszer, buta és káros trend.

#190GalaxyS9:
Köszi a méltatást. Ja, jó sok lóvé ráment ezekre a tesztekre, de olyan tudásra tettem szert, amivel nagyon kevesen rendelkeznek világszinten is. Ha tutira akarsz menni, és mozgókép a szíved csücske, írhatsz a mcpro24fps fejlesztőjének. Youtubert kettőt találtam követésre érdemesnek, Michael Tobint és TheTechPreachert. Bár előbbi tudása is hiányos, mivel inkább a profi cuccok érdeklik. Neki pl. az iPhone 12 Pro Max kapcsán esett le, hogy a Tonemapping Curve-öket az iOS automatikusan szabályozza, magyarul nem létezik totális manuális mód, ami miatt az iPhone kb. a 7-estől felfelé filmezésre alkalmatlan. Sajnos ez Steven Soderberghnek (Ocean's 11) is csak azután esett le, hogy leforgatott két nagyjátékfilmet iPhone-nal. Pedig egy Sony Xperia\Xiaomi Mi10 Ultra\Oneplus és mcpro24fps kombóval csodákat lehet művelni.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#266) #96241664 válasza Silenzio (#265) üzenetére


#96241664
törölt tag

Ez nem teljesen van így, nem a gyújtáv befolyásolja ezt, hanem a tárgytól való távolság: [link]
A te linkeden azért torzítanak jobban a széles látószögek, mert közelebbről is vannak fotózva azokkal.

Ha a minőség elég jó, akkor mindegy, hogy digitális, vagy optikai zoom. A háttérmosás számíthatna még, de mobiloknál (ilyen hardverekkel, amit te is írsz) az úgyis szoftveres.

(#267) GalaxyS9 válasza Silenzio (#265) üzenetére


GalaxyS9
tag

Köszönöm a tanácsot! Utánanézek a dolognak. Követem régóta a hozzászólásaidat topikokban, és már azokból is nagyon sokat tanultam kamera terén. Én ugyanígy vagyok a szoftverrel, mint te a kamerarendszerrel. Nagyon sok pénzt beleöltem az utóbbi hónapokban telefonokba, és csak azt figyeltem, hogy melyik készülék tudja a leggördülékenyebb, vajsima animációkkal futtatni a rendszert. Korábbi hozzászólásokban meghazudtoltak engem a Samsung mobilom kapcsán, ami sajnos UI élményben meg sem közelítette az általam tesztelt iPhone, Xiaomi, korábbi OnePlus készülékeket. Amit tesztekben szinte sehol sem emlegetnek, megintcsak szerintem egy rendkívül fontos dolog. A kijelző motion-je, azaz hogy mennyi képkockát dob el aktuálisan egy megjelenítő videók közben. Nagyon könnyen észrevehető olyan szemnek, aki tudja mi az. A DXO Mark a csúcsmobilok nagytöbbségét letesztelte ilyen téren. Az etalon jelenleg a Huawei P40 Pro, de OnePlus is csúcskategóriás ilyen téren, viszont az általam is birtokolt Note 20 Ultra ebben is gyengébb volt. Ezért adtam el. Várom, hogy a OnePlus 9 Pro élesben milyen lesz majd ilyen téren.🙂

(#268) Silenzio válasza #96241664 (#266) üzenetére


Silenzio
addikt

A kettő együtt befolyásolja. Való igaz, hogy sokat számít, ha van zoom faktor, így távolabbról lehet kamerázni. Mivel még megvan a Xiaomi Mi10T Próm is, kipróbálom élesben a különbséget azonos zoom beállításokkal.

Amúgy szkeptikus vagyok a megállapításokkal, egy 26 mm-es átlagos telós obival le lehet fotózni egy ember arcát 60 centiről, és ugyanezt megteheted egy 50 mm-es fix obival is fotóapparáttal. A második esetben kevésbé torzak a vonások, az arc milyensége jobban átjön. A bokeh itt irreleváns, azt hagyjuk is a fenébe.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#269) El Diabl0 válasza Silenzio (#265) üzenetére


El Diabl0
junior tag

És ilyen tudással állítod, hogy a Oneplus a legjobb videózásra, minden telefonnál jobb? Hááát... :)

(#270) Noukoum


Noukoum
veterán

OnePlus 9 Series day 1 pre-orders overtake 8 series by more than three times

szerk:
Megelőztek :O

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#271) -FreaK- válasza Noukoum (#270) üzenetére


-FreaK-
veterán

Gyártó: levonhatjuk a konklúziót: működik a Hasselblad marketing, csak így tovább!

:)

#268 Silenzio
Szerintem ez az írás A-Z-ig lefedi a témát, érthetően, tömören, képekkel illusztrálva:
Milyen objektívvel fotózzak portrét?

[ Szerkesztve ]

(#272) #40047616 válasza -FreaK- (#271) üzenetére


#40047616
törölt tag

És szerinted mindenki a kamerára veri és csak az miatt veszik meg? :F

(#273) Noukoum válasza -FreaK- (#271) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan.
Amúgy nem csoda hogy fogy, németben 900€ nálunk meg 949€.
Az s21 ultra meg 1350€ körül van itthon, az i12 pro max szintén. Nyilván átváltva. És simán pariban van velük.

Az sincs mint régen hogy nincs ip védelem, nincs vezeték nélküli töltés, nincs sztereó hangszóró, sokkal gyengébb kamerában. Csak itthon még mindig nagyon kevesen ismerik, feltételezem európában szintén.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#274) GalaxyS9


GalaxyS9
tag

Az Alza most hívott fel 2 nap után, hogy nagyon sajnálják, de törölték mindenki megrendelését. :((

(#275) ghiottone válasza GalaxyS9 (#274) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Valószínűleg nem ad át nekik az OP, mert a hype - mint látható jól működött. Majd lesz náluk is gondolom, csak pár hét múlva.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#276) GalaxyS9 válasza ghiottone (#275) üzenetére


GalaxyS9
tag

A sima 9-est már csak májusra írják szinte mindenhol. Remélem azért a Pro kiszállítása nem tart el addig...

(#277) #96241664 válasza -FreaK- (#271) üzenetére


#96241664
törölt tag

+ hogy mobilos példák is legyenek: ebben a tesztben vannak digitális és optikai 2x zoomos képek, meg egy Fuji X-T30 is ekv 51mm obival.
(Nyilván vannak apró eltérések látószögben, mert a 2x nem mindegyiknél pontosan ugyanazt jelenti, de a lényeg látszik).

[ Szerkesztve ]

(#278) Noukoum válasza ghiottone (#275) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem nem csak a hype miatt fogy jobban.
Amit sokan nem értettek hogy miért ad ki sok, alsóbb kategóriás telefont a oneplus. Nos részben ezért, hogy minél több emberhez eljusson a márka. Kíváncsi leszek az eladásokra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#279) ghiottone válasza Noukoum (#278) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ebben is lehet valami.
Én sokáig kerültem a márkát, de 2019 novemberében Gslaxy S10e és OP 7T közül választhattam cégesnek. 7T lett, mert előtte S10e és S10 is volt nálam. A 7T 16 hónapja elsődleges telefonom, ami a korábbi átlag 8 hónapos cserék mellett nálam rekord idő. Igaz most is kipróbálok más telókat mellette, de számomra meggyőző az OP.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#280) PeteePeti válasza ghiottone (#279) üzenetére


PeteePeti
őstag

Bocsi, nem válasz akart lenni! :R

Arról van infó, hogy aki az OnePlus oldalról rendelt annak mikor szállítanak ki majd? Mondjuk a fizetés is érdekes! Eddig 100 eurót kelett fizetni, aztán majd 29-31 között a maradékot! Ennek miértjét érti valaki? Mármint annak, hogy nem egyben kell fizetni? :K

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#281) *Mukeey* válasza ghiottone (#279) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én 7pro-nál ragadtam le, úgy, h elötte max fél évig volt meg az aktuális teló. Csak csúcsmodellek. Samsung S8+ után kipróbáltam a 6t-t, ott elvitt engem a szoftverrel a Oneplus.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#282) tomp válasza PeteePeti (#280) üzenetére


tomp
félisten

Na igen ezt én se értem. Még egy autónál érthető mert az előleggel foglalod le a gyártási kapacitást de itt? Ha már előrendeli az ember a telefont akkor megveszi. Előrendel, fizet. Most meg előrendel, fizet, pár nap elteltével megint fizet.

(#283) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Xiaomi Mi 11 Ultra-t, hétfőn mutatják be, pletyka szerint folyékony lencsével (érdekes lehet) és új aksi technológiával.

Használt valaki OnePlus előtt/után MIUI-s készüléket? Mennyivel emeli meg a vérnyomást egy OxygenOS után?

(#284) PeteePeti válasza -FreaK- (#283) üzenetére


PeteePeti
őstag

Valami ilyesmire számíthatsz ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#285) El Diabl0 válasza -FreaK- (#283) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Xiaomi Mi11 gizmochina

(#286) Linkin1994 válasza -FreaK- (#283) üzenetére


Linkin1994
senior tag

xiaomi mivel egy évben kiad kb 50 telefont így az optimalizáció kicsit meh :DDD
+ 11 ultra bőven 400k+ lesz

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#287) beyruth82 válasza -FreaK- (#283) üzenetére


beyruth82
veterán

Én használtam miui-t évekig(Xiaomi redmi note 2,3 pro,mi5s plus,mi 10T pro) Oneplus 7T Pro előtt.Anomáliával egyszer talalkoztam Xiaomi mi 10T Pro-n.Kb fél év alatt 2x minden ok nelkül elkezdett gyorsan merülni az aksi de egy ki és bekapcs megoldotta a dolgot.A gyors merülés azt jelentette hogy a 10 órás kijelzőidő felére csökkentl ami még így is több volt mint a 7t pro 4-4,5 órája 😂
Legutolsó Mi10T pro-mra több frissítést kaptam jóval mint a hiresen támogatott oneplusra...
A miui maga ezerszer többet tud mint az oneplus.Minden témázható, állítható, stb.Milliónyi hasznos kis funkcióval van tele amit ha nem akarsz akkor nem használsz de a lehetőség legalabb adott és nem kell mindenhez letölteni valami külsős alkalmazást mint egy oneplus esetében.Nagyon nagyon fapados az oxygen os a miuihoz képest.Ég és föld a kettő.Kameraban szerintem az oneplusok jobbak azonos kategóriájú xiaomikhoz képest, bár a fotós felülete is ezerszer több beallítast, lehetőséget kínál a miuinak.Nekem ez a tapasztalatom 4 év xiaomi és 1 év oneplus használat utan.

(#288) jacis válasza beyruth82 (#287) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem nincs olyan ember aki 10 órás sot-ot össze tud hozni egy átlag napon. Ha mégis akkor ott komoly gondok vannak a toronyban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#289) *Mukeey* válasza jacis (#288) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Jelen!
Ha melózok, akkor simán megvan. És (sztem) nincsenek gondok a toronyban ;]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#290) doooo válasza *Mukeey* (#289) üzenetére


doooo
veterán

"És (sztem) nincsenek gondok a toronyban ;]"

De az nem mérvadó, ha csak te mondod ezt. :DDD Halljuk a többség véleményét!

(#291) beyruth82 válasza jacis (#288) üzenetére


beyruth82
veterán

Sehol sem írtam egy átlag napot csak kijelzőidőt...
0-ig egyszer merítettem akkor 10 óra fölötti volt a kijelzőidő de egyébkent átlagot szamoltam.10%-ot merült 1 óra kijelzőidő mellett.Tehát 70%-nál 3 óra körül, 50%-on volt mondjuk 5 óra 3 perc kijelzőidőnél, vagy 43%-nál 5 óra 54 percnél meg ilyenek.Ezt ha 0-ig szamolod akkor kb 10 óra jön ki de csontra csak egyszer merítettem.Egyébként a huawei mate 10 pro-m anno szintén ugyan ezt hozta kb.Több telefonnál.is tapasztaltam már ilyen kivaló aksiteljesítményt ezért nekem elsőnek az OP 4-5 órája megdöbbentően kevésnek tűnt.

(#292) jacis válasza *Mukeey* (#289) üzenetére


jacis
nagyúr

Akkor a munkád annyit is érhet.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#296) *Mukeey* válasza jacis (#292) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Pont annyit. Raktározással foglalkozok, telón vannak az appok hozzá😉
Miért kell egyből negatívan megnyilvánulni??

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#297) GalaxyS9 válasza *Mukeey* (#296) üzenetére


GalaxyS9
tag

Hagyd őt, valószínűleg neki van baj a toronyban, ha egyből minősítget.
Egyebként szerintem most az embereknek 6-8 óra SOT simán megvan. Online oktatás, home office, stb. Nem gondolnám, hogy jó irány ez a túlzott digitalizálódás, de úgyis ránk fogják nyomni. :N

(#298) metal01


metal01
őstag

Van egy élég részletes teszt az xda-n is.

(#299) snorbi82 válasza *Mukeey* (#296) üzenetére


snorbi82
senior tag

Androidra fejlesztünk saját céges programot minap délre lemerült a telefonom, sok hívás és sajnos élesben alfa program bevezetése. Nekem is megvan átlagban napi 8-10 óra.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#300) dhstyle


dhstyle
tag

Egyszer tök jó lenne ha valaki más tesztelné az aktuális OnePlust... :U

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.