Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Ne felejtsük ki : xperia x1 x2 és satio az uccsó symian-os. nem mellesleg a satio volt a kategória legjobb fotós gépe köröket vert a hulladék nokiákra legalábbis fotóban. az N8 /E7 volt a nokia legnagyobb bukása. használhatatlan szemetek. fagyás restart random-ba naponta többször áhh rémálom volt.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#102) kovy79 válasza Jon Mathias (#101) üzenetére


kovy79
őstag

Az aláírásodban a mondd 2 "d"! ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#103) ZsizsiZsozsó válasza Jon Mathias (#101) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

Hát igen az N8 nem sikerült valami túl fényesre, pedig a cég a következő siker modellként tekintett rá vagy mondhatjuk úgy is, hogy a következő N95-öt látták benne. Az már megint más kérdés, hogy végül mi lett az N és az E szériából a későbbiekben... Szégyen, főleg annak tudatában, hogy anno 2005-2006-ban mikor útjára indították ezeket a szériákat a klasszikus 6,7,8 és 9 ezres modelleket voltak hivatottak leváltani vagy jobban mondva feléleszteni. Az első szériák (E60, E50, E70, E61, N90, N80, N70, N91) valóban méltók voltak erre a címre, de ahogy telt múlt az idő úgy lettek egyre gagyibbak a későbbi modelljeik. Kár értük. Én őszinte leszek talán az utolsó igazán jó N és E szériás modelljük a Nokia E90 és a Nokia N82, volt és ezek sem mai telefonok 2007-ben jelentek meg... Persze voltak még a későbbiekben próbálkozásaik, de véleményem szerint annak már semmi köze a "régi" Nokia márkanévhez.

The Power Is Yours!

(#104) ZsizsiZsozsó válasza HuMarc (#91) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

Igen-igen köszönöm a javítást, az Windows Phone akart lenni. Egyébként tényleg jó lett a cikk, ne vedd kukacoskodásnak a hozzászólásomat. Csak, így hirtelen első olvasásra 1-2 klasszikus telefont hiányoltam a cikkből. De a lényeges mérföldkövek meglettek említve és jó volt róluk újra olvasni. Még egyszer Gratulálok a cikkhez, tényleg nem egyszerű időrendben és részletesen összeszedni ezeket a modelleket, mert mindig van valami telefon ami utólag jut az embernek az eszébe. Amikor olvastam a bevezetőt az első gondoltam az volt, a legelső okostelefont az IMB gyártotta kíváncsi leszek vajon a cikkíró melyiket fogja az első helyre sorolni. Tovább lapozok legelső készülék IMB Simon, utána már tudtam jó helyen járok.

The Power Is Yours!

(#105) TOM-202 válasza Jon Mathias (#101) üzenetére


TOM-202
senior tag

LOL??? Feltételezem hogy a v022 fw óta nem fogtál a kezedben N8-at. Az ez előttiek tényleg labilisek voltak és tele hibával, de ettől a fw-től kezdve már a problémák túlnyomó többségét kiküszöbölték. A v111.40-el meg ma ugyanúgy bármire használható mint akármelyik mai okostelefon... ;) Az N8 PRO-ról meg nem is beszélve...
Aztán itt van még az SPB 3D-s asztal is. Láss csodát ez is röccenés nélkül megy rajta. Sajnálom hogy befejezték a platform fejlesztést.
Az tény hogy az N8 túl hamar jött ki kevés teszteléssel akkoriban erős hardverrel de fogyatékos alapszoftverrel ami talán mára lett olyan mint ahogyan eleve kellett volna hogy legyen gyárilag. ;)

Egyébként én a 808-at tartom a Nokia utolsó saját telefonjának. Az ezt követő WP széria úgy ahogy van már nem ugyanaz a koncepció mint ami addig volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#106) TTomax


TTomax
nagyúr

De kár,hogy kimaradt a P800/900/910....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#107) tomee007007


tomee007007
őstag

Grata cikkhez, kiváló áttekintés!

(#108) ouzohuto válasza MuzikJunkie (#3) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Jaj ne is mond T300 volt búrzsúly haveromnak....basszus elvolt szállva oda meg vissza, hogy barátnúje képe van a kezdőképernyőn és ő fotózta ezzel....pff

6600 POWA!!!!!!!!!(persze N95 is jó volt)

XiaomI RedmI Note|||

(#109) kmisi99


kmisi99
addikt

Nokia 3650 volt az 1. okostelóm. Imádtam rohadt jó telefon volt. kár hogy kimaradt. Az n95 ért meg hónapokig ábrándoztam számtalanszor elolvastam a tesztjét hihetetlenül elvarázsolt. Aztán végül lett egy n82-őm az úgy ahogy ugyan az volt. :D

(#110) Simba86 válasza MuzikJunkie (#3) üzenetére


Simba86
senior tag

ahogy az aláírásomban is látszik, nekem a motorola e398 volt az első kamerás telóm, melyen már témákat tudtam cserélgetni, meg java játékokat rakhattam rá :)
a mai napig kuriózum számomra a ledes világítása és a hangkeltője :D (remélem páran tudják, mire gondolok :D )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#111) Deller2010


Deller2010
tag

Lenne még pár Nokia, ami esetleg említést érdemelhet (első sorban az egyedi kialakítása miatt):
- 3250,
- E70

És egy csodabogár (fekete bárány, fehér holló - a megfelelő rész aláhúzandó) az ázsiai/amerikai piacról:
- Nokia 6708, született Benq P31: 2.7" (208*320), 65000 szín, Symbian OS v7.0, a SE-től ismert UIQ v2.1 UI-val (2005).

| regular IT guy |

(#112) gzbotii


gzbotii
veterán

"* Lehet, hogy csak én látok rémeket, de nem kísérteties a hasonlóság a HP iPAQ és az Apple iPod/iPad/iPhone hangzása, írása, sőt még helyesírása között is?" - Egyertelmu Apple-copy, ebbol per lesz

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#113) gzbotii


gzbotii
veterán

"Milyen érdekes, hogy maga a telefon 2007-ben jelent meg, sok dologban mégis kielégítené még a mai kor igényeit is." -sokaknak ki is elegiti.

Egyik osztalytarsam anno, elorendelt egyett, ki is pengetett erte jo sok penzt (~150.000), majd egy het mulva leontotte sorrel es annyi :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#114) 25zsozso


25zsozso
csendes tag

Mióta van GSM itthon, benne voltam. De ez az összefoglaló szépen felelevenítette a régi készülékeket és emlékeit.
Köszönöm.
Nagyon jó a cikk, nem túl hosszú, de lényegretörő.
Szívesen olvastam volna tovább.

Korrekt üzleten kívül a többi 'csalás, becsapás'!

(#115) hcl válasza gzbotii (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Végülis, sörrel leöntögetni megfelelt volna bármi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#116) tomee007007 válasza Jon Mathias (#101) üzenetére


tomee007007
őstag

Nem tudom honnan szedted ezeket, de a Nokia N8 elég nagy siker volt, az egyik legstabilabb rendszerrel, nem véltlen, hogy még mai is keresik a MM-okban az 1-1, még fellelhető új példányokat, pedig már nem mai darabok....minden benne van amire csak szükség lehet, a kamerája a mai napig a top 5-ben van.....

(#117) RaZroX


RaZroX
addikt

Rám jött a nosztalgia... :D Mennyire is szerettem a Nokia N-GAGE telómat :D

This is the way

(#118) gzbotii válasza hcl (#115) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, met elotte valo napon nem tudott volna lenyugozni nemetoran milyen jo is a bongeszoje...hasonlitaskent, en akkor egy SE W200i-vel nyomultam

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119) chabeee


chabeee
tag

a cápás ericsson, az milyen menő volt :D

(#120) hadrian77


hadrian77
csendes tag

Alcatel OT Com 1998 nekem hiányzik a listából.

(#121) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

@poszt "hisz most már nemcsak informatikusok és hozzáértők kiváltsága volt az okostelefon, mivel egy iPhone-t bárki tud kezelni."

az asszony nem igazán informatikus, de semmi problémát nem okozott neki anno a N3650 kezelése

(#122) hcl válasza arnyekxxx (#121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És mellé, ezeket se tudják kezelni. Rengeteg ember van, akinek ott az okostelefon a zsebében, de fingja nincs arról, miket lehet vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#123) arnyekxxx válasza hcl (#122) üzenetére


arnyekxxx
veterán

na ez meg a másik :)

(#124) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ejj, de jó kis nosztalgikus cikk!

2002-ből kimaradt a Motorla Accompli 008.
320x240-es 4 szürkeárnyalatos érintőkijelző, kézírásfelismerés, 8MB RAM, ebből 2MB használható JAVA programok telepítésére, 1000 neves telefonkönyv többféle adat tárolására, hangjegyzet, hanghívás, mértékegység átváltó. Egy 7110-et cseréltem le rá, maga volt a sci-fi nekem akkoriban, pár hónapig nagyon élveztem. (A történethez hozzátartozik, hogy a 7110-re a mai napig az egyik legjobb telefonomként emlékszem vissza, míg az Accomplin túladtam pár hónap múlva, mert bár a koncepció jó volt, a kivitelezésbe csúsztak hibák – kicsit lassúcska is volt (33MHz CPU), és egy kézzel szinte lehetetlen volt kezelni.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#125) hcl válasza bLaCkDoGoNe (#124) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Abban is Dragonball proci volt? A Palm -okban is :) Mai napig olyat használok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#126) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó cikk lett! Érdemes volt elolvasni, sok érdekességet találtam benne... :K

(#127) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Ezek közül amiket használtam, es par megvan : 7650, 3650, 6600, n-gage, 6630, N95.

N-Gage elég vicces volt telefonálás közben, ahogy elevel kellett tartani :D 12k volt a 256-os memkari hozzá, majd 6630-ba a fél gigas dv rs mmc is 16korul.

N90 akkoriban elég bukásnak tűnt, a rohadt nagy felbontás miatt használhatatlan lassú volt.

HTC universalt majdnem vettem, de anno inkább kivártam az N95-öt, nem bántam meg :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#128) TommyX_


TommyX_
őstag

Az írásban volt néhány ismerős készülék számomra.
Nekem az első okos telefonom egy Nokia 6600 volt, a 3410-t váltotta szóval nagy ugrás volt.
A megvétele előtt 1-2 hónappal, amikor voltam egy Westel üzletben, ott láttam élőben kiállítva egy a vitrinben. Amikor megláttam, akkor eldöntöttem, hogy nekem kell egy ilyen telefon. :) mondjuk nem szívesen hagytam ott a vitrint, mert elnéztem volna még egy kis ideig. :C
A megvétel után, kis ideig a volt osztálytársamtól kaptam programokat és játékokat, neki 3650-e volt.
Miután internet közelbe került, akkor nem volt megállás, csomó programot és játékot kipróbáltam a telefonon.
Jó világ volt az, szerencsére a telefon még mindig meg van, nem is válok meg tőle semmi pénzért.
A 6600-t követte az N70, így utólag visszagondolva nem volt olyan jó csere, sajna erősebb volt az újdonság varázsa. Az N70-n jó telefon, nem arról van szó, csak visszagondolva a 6600-t, jobban "bírtam."
Az N70 mellé később csatlakozott egy Nokia N-Gage.
Ez a telefon nem volt semmi, külön érdekes "élmény" volt látni a fejeket, amikor telefonáltam vele, engem annyira nem zavart, de sokan azért megnézték :Y .
Néhány hónapig volt nálam az N-Gage aztán eladtam.
Az N70-t, az N95 követte, itt majdnem hasonló érzés volt, mint a 6600-nál. Egyszerűen jó telefon volt az N95.
Az N95-t váltotta az E90, az elején furcsa volt a méretbeli különbség, de ettől függetlenül egy jól használható telefon.
E90-t követte a mostani N8, itt volt újra az-az érzés, mint a 6600-nál, hogy kell egy ilyen telefon, számomra elegendő volt a tudása, annyira hogy még most is N8-t használok, több mint 2 éve van nálam.
El kell hogy keserítsem a telefon lesszolokat, mert fagyás max csak én hibámból volt, újraindulás meg nem is emlékszem, hogy mikor volt utoljára.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#129) <VadMacs>


<VadMacs>
csendes tag

9210 - előbb volt színes, mint a 7650
7650 - igazából ez volt az első, videó felvételre is képes Nokia S60 a sorból. Egy a Nokia szoftver bázisából letölthető kis program oldotta meg a dolgot, mivel a fejlesztőknek későn jutott az eszükbe ez a lehetőség. A szoftver kvázi "rendszer bővítésnek" is mondható, mivel lehetővé tette a videó elküldését MMS -ben is (itt mutatkozott meg a saját platform előnye a Java programokkal szemben). Apropó: MMS, polifonikus hang, akkoriban normálisnak mondható hanggenerátor, ha jól rémlik ezek is hozzá tartozó fogalmak voltak
3650 - orvosolva a 7650 legnagyobb hibája, a bővíthetőség - és a mai napig egyedinek mondható a billentyűzete
3660 - ez az idehaza kevéssé ismert S60 változat tartalmazta először a 65k -s színpalettát, és nem a cikkben említett 6620
6600 - videó felvételnél csak a korlátot oldották fel. Úgy rémlik itt erőltették először az istenverte DRM -et is, amit inkább csak visszafejlődésnek nevezek

Kimaradt:
SE P800 - még ex-Nokia pártiként is azt mondom, súlyos hiba volt ezt a szerkezetet kihagyni. Ha az utódainak valami oknál fogva nem is, de ennek mindenképpen itt a helye.

(#130) Bdanyy válasza TommyX_ (#128) üzenetére


Bdanyy
addikt

Rad még emlékszem :D

N70 nekem is volt, kb két hétig, nagyon bugosra sikerült. Illetve rövid ideig 6680-om.

Anno 3650 hang nélkül vette fel a 10mpes videót, fw upgrade után lett hangfelvétel is.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#131) bLaCkDoGoNe válasza hcl (#125) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sanszos, de mindenhol csak annyit találtam, hogy 33MHz, típust nem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#132) Maxentius válasza Bdanyy (#130) üzenetére


Maxentius
addikt

A régi "szép" idők, amikor a 3650 v3.16-os fw-ben a Zeneszerkesztő fc-zett... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#133) TommyX_ válasza Bdanyy (#130) üzenetére


TommyX_
őstag

Én is emlékszem rád, csak Te az N95 után nem Nokia-ra váltottál. :DDD

@<VadMacs>
Nekem úgy rémlik, hogy a v5.27-es szoftverig maradt az mms méret korlát a video felvételnél, ezért is használtam az ETI Camcoder 2 videofelvevő progit.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#134) Bdanyy válasza TommyX_ (#133) üzenetére


Bdanyy
addikt

Igen, i8910 HD-m volt utána, amivel megutaltam a samsungot (utána egy Galaxy s is biztosított, hogy soha ne vegyek mégegyszer)

Eti milyen formatumba mentett, illetve mivel lehetett atkonvertalni? 10 éves fotoim videoim most gyűjtöttem össze aztán sokat azzal vettem fel. Sajnos egyik vinyom tönkre is ment jó sok cuccal.

Emlékszem volt valami progi, amivel egyik telefon kamerajat lehetett streamelni a másikra :) Rengeteg jó bluetoothos játék volt akkoriban.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#135) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Jó cikk lenne, de szerintem túl rövid, nem elég pontos, olyan mindenbe belekapok.
Én is hiányolom az SX1-et meg a 3650-et, ráadásul a 6600 szerinted csúnya? :U

Nem könnyű téma azt elismerem, de érdemes lenne kiadni egy javított/bővített cikket a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#136) ZsizsiZsozsó válasza Deller2010 (#111) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

Na igen az E70 egy nagyon-nagyon jó telefonja, volt a Nokiának a legelső E szériás telefonok között jelent meg. Imádtam, kényelmes, logikus és már 2006-ban tudott Wifit. Minőségi műanyagház, fém burkolattal kiegészítve, nagyon megbízható és elegáns készülék volt. De emlékszem a nagy elődjére a 6800 is, igaz ő nem volt okostelefon, de még 2004-ben csere telefonként kaptam egy 6800-at a Pannontól. 2 hétig volt nálam, egyik oszt.társam akinek, akkor 6600-a volt, még ő is rácsodálkozott 6800-ra. Ilyet is tud a Nokia, teljes értékű szétnyitható QWERTY billentyű, minőségi anyaghasználat, elegáns külső, de persze tudásban a 6600 alázta rendesen. Szóval az E70 egy nagyon jól átgondolt és az elődök(6810,6820,6822) hibáit maximálisan kiküszöbölő készülék volt. Szerintem valamilyen szinte az E széria jobb, volt az N-nél is. Utólag azt sajnálom, hogy később a Nokia mélyrepülésbe kezdett és többet nem erőltették ilyen formában a QWERTY billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

The Power Is Yours!

(#137) Fancy-boy válasza ZsizsiZsozsó (#136) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Talán az E75 lehet az utódfélesége. :)

(#138) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Te egy hipermágus lehetsz, mert ezt a témát én is elkezdtem feldolgozni bő egy éve, csak hirtelen kevesebb lett a szabadidőm, és félbemaradt a cikk írása, pedig már a felénél voltam. Nem mondom azt hogy nem vagyok irígy meg bosszús, de azért grat, mert jóféle lett az írás.
Majdnem olyan mint az elnem készült enyim ;] Neeeem dehogy is, nagyon jó lett :)

All→M8

(#139) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Hahó!

Jó sikk volt, köszi! Kimaradt viszont a telefonokosítás egyik vadhajtása a buta telefonra rakható okosító :-) Pl. a Motorola ClipOn Orgainizer, amit StarTac telefon hátára lehetett rakni.

(#140) HuMarc válasza callmeakos (#138) üzenetére


HuMarc
addikt

"bő egy éve"

A cikk publikálás előtt napra pontosan egy évvel :DDD

(#141) callmeakos válasza HuMarc (#140) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most hogy nézem...
Most már ez nekem gyanús.. ;]
Honnét szerezted az infót he? ;] :D
Kémkedsz? :DDD

All→M8

(#142) Mokó


Mokó
aktív tag

Grat a cikkhez,bár szerintem a 3310 is egy legenda,olyanannyira hogy mai napig működő formában pihen az asus monitor lábánál :-) jó kis deep space meg snake,középiskola ezekkel ment el :-)

(#143) hcl válasza Mokó (#142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, csak a cikk az okostelefonokról szól :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#144) HuMarc válasza hcl (#143) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is ezt akartam írni, de aztán rájöttem, hogy a Nokia N90-nél felsoroltam a butafon-legendákat is :)

(#145) hcl válasza HuMarc (#144) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#146) TommyX_ válasza Bdanyy (#134) üzenetére


TommyX_
őstag

Az Eti Camcoder 2, én úgy emlékszem avi formátumba rögzített.
Amire gondolsz program, szerintem a bluStreamer nevű program volt, ezt ha jól emlékszem mi is próbáltuk a volt osztálytársammal.
A játékok, volt jó pár multis játék pl Rally Pro Contest, Lock'n Load 2, Martial Arts(asszem ebben is volt multi)..

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#147) vegyszer válasza MuzikJunkie (#3) üzenetére


vegyszer
addikt

de jó is volt a T300. :)))
igazi szappantartó.
de a 3210-et szerettem igazán

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#148) Bdanyy válasza TommyX_ (#146) üzenetére


Bdanyy
addikt

Az lehetett az :) Martial arts motorjaval jó sok játékot kiadtak. Stunts car extremet nagyon szerettem, kár hogy Symbian v3-ra sem adták már ki.

Nekem etis videók általában 2 fajlt rögzítettek, majd megnézem pontosan.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#149) MASSlag


MASSlag
tag

Köszönöm a cikket, nagyon jót nosztalgiáztam rajta!

A 6680 életem legjobb telefonja volt, az enyém mai napig működőképes és kiváló állapotban van. Fantasztikusan jó minőségérzete van a telefonnak, az arányai nekem tökéletesek. Emlékszem amikor megkaptam mindenki nagyon megbámulta.
Volt 6600-am is azt is nagyon szerettem. A 6630 pedig élőben egyáltalán nem csúnya, ráadásul nagyon kényelmes a fogása. (A 3650 viszont valóban bűn ronda ráadásul, használhatatlan, de vitathatatlanul trendi volt a korában).
Basszus ilyen régen lett volna a 7650, van még eredeti nokiás katalógusom amiben világszenzációként emlegetik (mondjuk jó sárga már :DDD )
Egyébiránt én is hiányolok pár unikumot, Sony-Ericsson p800, valamint a kagylós okostelefonok a Panasonic x700 és a Motorola MPX 200.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#150) zenke


zenke
aktív tag

HP iPaQ h6315

Mai napig megvan és hibátlanul üzemel :)

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.