Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Valzor válasza virkir (#448) üzenetére


Valzor
aktív tag

Az nem 15 millió appot jelent, és ezek nagy része nem is a touch verzióra való.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#452) aszidien válasza Valzor (#451) üzenetére


aszidien
csendes tag

Nekem is ugyanez a gondom. Az alkalmazások többsége már több éves. Azok meg nem tudom, mennyire fognak majd futni az N8-on.

(#453) Jadro válasza aszidien (#447) üzenetére


Jadro
veterán

Csak úgy érdekelne, hogy mire nem elég neked az 5 megapixel?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#454) kisninja


kisninja
őstag

Nekem kell egy ilyen :D méltó utódja lesz a SE P990i nek.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#455) emre33 válasza aszidien (#447) üzenetére


emre33
addikt

"Nem tudom, mennyire lesz elég az 1280x720-as, 30fps"

Ezért van benne egy Broadcom BCM2727 GPU

Amugy MKV is lejátszik 20Mbit bitrátáig (hivatalos infó, tesztelhetné valaki, 720P felbontásal)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#456) PH-User


PH-User
addikt

"Fontos megemlíteni, hogy a telefon képes az USB OTG funkcióra. Ez azt jelenti, hogy a készülék dobozában találunk egy kábelt, amelynek egyik fele microUSB – ez megy a telefonba – a másik vége pedig normál USB-t tud fogadni, tehát ide például pendrive csatlakoztatható. Ebben az esetben a készülék fájlrendszere kibővül és simán tudjuk tallózni a pendrive tartalmát, filmeket játszhatunk le, másolgathatunk ide-oda, nagyon hasznos cucc."

Engem az is érdekelne, hogy lehet-e normális sebességgel számítógépről a telefon memóriájára másolni?
N95 8GB-nál elég gagyi volt a sebesség... :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#457) lorand99 válasza emre33 (#434) üzenetére


lorand99
tag

hát a fogyasztás EZEN AKKU TESZT szerint semmivel sem jobb, mint más csúcs készüléké. Sőt, rosszabb. tehát még mindig kérdéses miért akad a teló, a fogyasztás csökkentése (kisebb CPU), mint cél nem jött be..

Kisebb vas kell symbian alá, hasonló teljesítményhez, mint más OS-hez?

HTC Legend hasonló procival megy folyamatosabban, de mondhatnám iPhone 3GS-t is, igaz az cortex de 600mhz-en, no az is fényévekkel gördülékenyebb..

[ Szerkesztve ]

(#458) Lirion válasza aszidien (#447) üzenetére


Lirion
addikt

Nem értem ezt a hatalmas mennyiségi problémát. Office van rá, pdf olvasó van rá, konverterek vannak rá, világóra is van rá, tudományos számológép is, alternatív képnézegető, naptár, zene és videolejátszó is, alternatív billentyűzet is, alternatív kezelőfelület is, torrent kliens, játékok, hivásnapló kiterjesztés korlátlan kapacitásra, havi adatforgalomszámláló és hívásidőmérő, titkosítóprogramok, hívás/sms szűrők, alternatív böngészők, fájlkezelők, feladatkezelők, témázható, cserélhetsz betűtípust is, ikonokat is, mappázhatod vagy mindent pakolhatsz egy helyre, mint a konkurenseknél, van hozzá facebook, twitter kliens, google programok, chatprogramok, voip, tőzsdei programok, időjárás előrejelző, navigáló programok... Mi a frászkarika hiányzik az embereknek még?

Valóban nem tökéletes a telefon, mint ahogy egyik sem az, de folyamatosan olyanokat hoz fel mindenki, amik nem valódi hiányosságok. Főleg a felhasználói élmény firtatása a nevetséges érv, hiszen a szépségen kívül ez az, ami szubjektív. Lehet, hogy több embernek tetszik az android, wp7, bada és ios féle csili-vili, mint konzervatív symbian, de utóbbi is sokaknak tetszik, akár jobban is, mint a többi.

(#459) Integra válasza Lirion (#458) üzenetére


Integra
titán

ránézek erre a symbian felületre és csak a legelvakultabb nokiásoknak tetszik max. egy kicsit is kellő önkritikával rendelkező nokia fan azért a fejét csóválja.
itt már a konkurencia réges rég elment.
majd az eladási számok megmutatják úgyis a frankót. :)

viszont a kamera az rendben van.
bár inkább gyúrnának 5mpixelre, de annak a képminőségén még tovább javítva..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#460) Arthuro_Adam válasza Integra (#459) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Ránézel és nem tetszik = szubjektív vélemény. Vagyis valahol alátámasztottad Lirion hozzászólását :)

(#461) virkir válasza Karma (#450) üzenetére


virkir
veterán

Nem volt semmi hátsó szándék bennem.
Viszont a symbian programválasztéka nem összevethető a többivel mivel nem igazán van rá ugye store ami adna egy aránylag megbízható statisztikát ráadásul a store-ok program színvonala sok esetben megkérdőjelezhető még symbian-on az maradt eddig életképes aki valamilyen szinten minőséget produkált.
Ráadásul nem tudsz olyan igényt mondani amire ne lenne megoldás, legfeljebb nem 40 féle csak 5 de azok legalább jók.
Hozzá teszem szigorúan szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#462) vans?


vans?
őstag

Igenfasza lett a cikk :R

hábm bábm

(#463) Barthezz2 válasza lorand99 (#457) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

30 minutes of general usage
90 minutes of video playback
2 hours of audio playback
40 minutes of voice calls
40 minutes of web browsing
10 minutes of gaming
10 minutes of shooting photos and videos
10 minutes of navigation

5530-am felétől meghalna :D

Everybody lies.

(#464) Salmi


Salmi
tag

Az N8-ast nem zászlóshajónak szánta a Nokia! Ennek fényében fölösleges néhány vita :B !

(#465) emre33 válasza Barthezz2 (#463) üzenetére


emre33
addikt

90 minutes of video playbak

Nem mindegy hogy mit játszik le az illető: 320x240 xvid-t, vagy egy 720P mvk videót.

Amúgy szerintem itt ez a 90 perc volt a döntő.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#466) DarkJedi


DarkJedi
csendes tag

Westendben a Nokia boltban azt mondták ma, hogy csak decemberben lesz...:S wtf?

(#467) Salmi válasza aszidien (#447) üzenetére


Salmi
tag

Itt USB OTG-n játszanak le egy 720p-s .mkv fájlt N8-on.

(#468) Barthezz2 válasza emre33 (#465) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A tesztben lentebb ezt írja:

We also did a dedicated video playback test, by looping a standard definition XviD video with the screen brightness set to 50%.

(#467) Salmi: Én simán használnám így médialejátszónak a telót. Egy pendrive, meg egy telefon a zsebbe, aztán lehet menni haverokhoz mozizni :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#469) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Maradok az N80-nál.

(#470) lmisi


lmisi
senior tag

Nekem tűnik csak balgaságnak az, hogy a Nokia N8-nak nevezi a vadi új telefont amikor volt már nekije N80, N82....
Esetleg lehetne a következő generáció 1/8 vagy -8
Amúgy egész normális telefon.

(#471) Barthezz2 válasza lmisi (#470) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Új számozási rendszerük van. Ez N8-00, a következő meg majd N8-01 lesz pl.

Everybody lies.

(#472) emre33 válasza Barthezz2 (#468) üzenetére


emre33
addikt

Én is, tudod mi kellene nekem?

Jó nagy méretű Pendrive-t felismer-e. Vagyis tud-e neki elég áramot adni.
Esetleg külső 2,5" hdd?

Aki tudja, az próbálja ki már minden elérhető eszközzel.
Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#473) emre33


emre33
addikt

N8-ba van digitális iránytű?

Egy C5-03 cikkben olvasom hogy:
"digitális iránytű segítségével az ingyenes Ovi Maps navigációs szoftver mindig megfelelő tájolással képes megjeleníteni a térképeket"

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#474) Salmi válasza emre33 (#472) üzenetére


Salmi
tag

Külső vinyót külön tápról kell üzemeltess! Mint PC-nél.

(#475) emre33 válasza Salmi (#474) üzenetére


emre33
addikt

Oké, de épp olyan külső HDD van, amin csak usb csati van.

De ezenkívül használhatnék 16GB vagy 32GB pendrive is, amik nem tudom mennyi áramot kérnek.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#476) rainmen


rainmen
aktív tag

Te jó ég!!! :Y
Aszondja: telefonon videót nézni (ember! 3,5" képátló!!!), komolyabb játékkal játszani (szintén 3,5"), meg tud ezt-azt-amazt.
ÉBRESZTŐ! Egy telefonnal telefonálni kell! Aki meg videózni akar, tévézni, mozizni meg 459 féle hátteret, fél tera háttértárral az vegyen egy laptopot 120-ért meg egy alaptelefont 10-ért.
A készülékről röviden: aki NOKIA párti az úgyis dicséri, aki mást pártol az meg nem. Az a csatlakozó takarólap pedig olyan, mint a 2323-as Nokiáé...
Nekem meg nem kell telefon 20 ezer felett. :P

(#477) Integra válasza Arthuro_Adam (#460) üzenetére


Integra
titán

ha nokia pisti lennék, de közben figyelném a konkurenciát, azért most el lennék kenődve rendesen, mert ez azért bizony összességében elmarad. mint halottnak a csók, kb annyit ér ez az n8 szvsz. tényleg kíváncsi vagyok az eladási számokra, mert ennél szerintem többet kellene csinálniuk. a kijelző már önmagában is vicc. sajnos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#478) manchester85 válasza rainmen (#476) üzenetére


manchester85
addikt

Akkor dugd a zsebedbe a laptopodat, te okostojás! :U Annyira bírom, az ilyen elmés bebüfögéseket, akik forradalmasítani akarják az ipart, mert hát mindenki hülye, (több 100 millió ember) csak ő nem.

i6 Silver

(#479) Barthezz2 válasza manchester85 (#478) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:DDD

Everybody lies.

(#480) kisPEa válasza rainmen (#476) üzenetére


kisPEa
csendes tag

Egy okostelefon már régen nem csak a telefonálásról szól..és mivel az okostelefonok piaca egyre nő ezért gyakorlatilag kimondható hogy ma már a telefon nem csak telefonálásra való!
Én pl gyakorlatilag mindenre használom a telefonom csak telefonálásra nem (na jó néha az is :D )
Aki csak telefonálni akar az vesz egy olcsóbbat ,fölösleges 120-150 ezer ft-t kiadnia egy telefonért

(#481) Jadro válasza rainmen (#476) üzenetére


Jadro
veterán

Neked nem kell 20 ezer fölött telefon, másnak meg mások az igényei. Agyvérzést azért nem kell kapni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#482) Quasi_modo válasza Integra (#477) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Lehet, hogy szerinted nem, de szerintem viszont komoly eladási számokat fog produkálni.

valami

(#483) rainmen válasza manchester85 (#478) üzenetére


rainmen
aktív tag

Hallottál már olyanról, hogy 1,1 kg-os laptop, ami A4-es lap méretű? Esetleg belefutottál már spirálfüzetnél vékonyabb Mac-ba?
Feltűnt esetleg, hogy a komolyabb üzletemberek - nem a menő magyar managerek - telefonjai csak és kizárólag telefonok? Nem telezsúfolt, csökkentett méretű, multimédiásnak kikiáltott valamik?
És nem ártana azon elgondolkodni, hogy a több száz millió ember ellenében a több milliárd miért nem vesz ilyet? Még aki megteheti az sem?

[ Szerkesztve ]

(#484) emre33 válasza rainmen (#476) üzenetére


emre33
addikt

Videónézés?
HDMI-n rákötve a TV-re. Így már használhatóbb nem?

Tudod hogy lehet játszani? pl: autós játékkal? HDMI-n rákötöd a TV-re, telefonon meg kormányzol..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#485) Barthezz2 válasza rainmen (#483) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hallottál már olyanról, hogy 1,1 kg-os laptop, ami A4-es lap méretű? Esetleg belefutottál már spirálfüzetnél vékonyabb Mac-ba?

Azért megnézem, hogy egy A4-es kiterjedésű, spirálfüzet vastagságú cuccot miként teszel zsebre :DDD Szóval ez sem igazán jó érv..

Everybody lies.

(#486) t_a_m_a_s válasza rainmen (#483) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azt azért próbáld meg feldolgozni, hogy vannak páran, akik az okostelefonra vannak rágyógyulva (hisz gondolom nem véletlenül lehet kapni sok gyártótól mégtöbb féle okostelót)!
Én 2 db 22-es monitort nézegetek munka közben, otthon még a laptop monitorját is kicsinek találom, mégis jól jön néha, hogy a tapizós telefonon meg tudom nézni viszonylag emberi méretben a leveleimet, esetleg szükségből netezek egy kicsit. Ugyanez az E51 kijelzőjén már nagyon nem esett jól... Csak telefonálni és sms-ezni viszont minél gagyibb teló kell, kis kijelzővel és alacsony fogyasztással, ebben egyetértünk.

Amúgy az tényleg durva, hogy ezek a mai okostelefonok simán tudnak annyit hardveresen mint egy 3-4-5 éves PC...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#487) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Lehet, hogy mar irtak... de pl Nokia N900 hardvere sokkal durvabb. (megiscsak cortex A8) Szoval nem az N8 hardvere az eddigi legjobb.. mint ahogy a cikkben van :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#488) manchester85 válasza rainmen (#483) üzenetére


manchester85
addikt

Kit érdekel, milyen vékony? Cipelni kell, táskában vagy kézben. Befér a zsebedbe? Nem. Ez volt a kérdés.

"Feltűnt esetleg, hogy a komolyabb üzletemberek - nem a menő magyar managerek - telefonjai csak és kizárólag telefonok?"

Jaja, futkároznak a menü üzletemberek 3310-esekkel. :C :R

"És nem ártana azon elgondolkodni, hogy a több száz millió ember ellenében a több milliárd miért nem vesz ilyet?"

Azért, mert az emberiség jelentős hányadának élelemre sincs pénze. Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy az üzletemberek 10 ezer forintos mobilokkal szaladgálnak, de biztos, hogy nincs igazad.

i6 Silver

(#489) manchester85 válasza rainmen (#483) üzenetére


manchester85
addikt

sorry, dupla.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#490) Integra válasza Quasi_modo (#482) üzenetére


Integra
titán

ilyet sem mondtam. elképzelhetőnek tartom, hogy hozni fogja a számokat, van annyi nokia fan, akiből ki tudják termelni az összeget.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#491) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#485) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ja meg így jut eszembe. Tegyük fel igazad van, vegyünk egy nettop-ot mondjuk, azon jobb filmezni, meg netezni. Legyen 80k. De akkor várjál, kell egy telefon, ami alap, de azért minőségi, és normálisan lehet vele telefonálni/sms-ezni. ~20k. De mondjuk én menet közben szeretem néha megörökíteni az érdekes dolgokat, tehát kéne egy fényképező(20k-ért a telefonba ugye ne várjuk), nem kell dslr, de azért valami mégis akkor már. Mondjuk ~20k.
Egyedül mászkálok, ezt utálom, zenét kéne hallgatni(20k-s teló ugye megint kilőve), kéne egy normálisabb lejátszó legyen mondjuk megint ~20k. De hoppá, közben meg nem tudom hova keveredtem el mert belemerültem a zenébe. Na sebajj, kapjuk elő a GPS-t, majd megmondja. ~xy k(nemtudom mennyibe kerülnek mostanság).

Na akkor nem egyszerűbb, ha zsebrevágom az N8-at, vagy valami hasonszőrű testvérét, és mindezt all in one, kisebb kompromisszumok árán, állandóan magammal hordhatom a zsebembe, mintsem külön bőrönddel mászkáljak a fent említett cuccokhoz? :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#492) rainmen válasza manchester85 (#488) üzenetére


rainmen
aktív tag

Mivel mindenhova táskával megyek, a zsebredugós része hidegen hagy...

"Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy az üzletemberek 10 ezer forintos mobilokkal szaladgálnak, de biztos, hogy nincs igazad." - ezt nem én írtam, hanem Te... :P

"És nem ártana azon elgondolkodni, hogy a több száz millió ember ellenében a több milliárd miért nem vesz ilyet?" - Hogyan folytattam? Aki megteheti, az sem... ;)

Summa summárum: Te el vagy ájulva az N8-tól. Nekem ha ingyen adnák, akkor sem kéne, inkább eladnám másnak 80-ért. Én nem vagyok oda a miniatűrizált dolgokért, Te igen. Szereted azt, hogy elfér a zsebedben, én viszont berakom a cuccomat az autó ülésére és kész.
És hogy mindenkit megbotránkoztassak: Nem használok GPS-t!!! :D

(#493) Lirion válasza rainmen (#492) üzenetére


Lirion
addikt

Hogyan folytattam? Aki megteheti, az sem...
Erről esetleg mutatnál vmi reprezentatív felmérést is, vagy csak úgy a levegőbe beszélsz teljesen megalapozatlanul? Így jelenleg pont zéró ereje van a szavaidnak.

[ Szerkesztve ]

(#494) manchester85 válasza rainmen (#492) üzenetére


manchester85
addikt

"Summa summárum: Te el vagy ájulva az N8-tól."

Hát, ezt nem tudom, miből következtetted ki, de elég rendesen el vagy tévedve. :DDD Én nagyon nem vagyok nokia fan, de mind1. :U

i6 Silver

(#495) Lirion válasza emre33 (#473) üzenetére


Lirion
addikt

Van benne természetesen.

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetometer - a mobile phones résznél keresd az N8-at.
http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-n8/specifications - a display/user interface-nél írja: Compass (Magnetometer).

(#496) Misály


Misály
addikt

Tudjátok mi lesz a durva? Hogy vinni fogják mint a cukrot.
Miért? Mert symbian, mert ismerik, és ezt szokták meg.

Nem nektek való, akiknek való azokat meg bőven kiszolgálja, lovagolhattok a hardware-en, az csak titeket érdekel ( még én is leszarom ), aki megvette/megveszi azt nem fogja. Mondhatjátok, hogy elavult OS, de ha ez kell azoknak akik nem akarnak újakkal szarakodni, fejlődik az a maga módján csak épp szembehugyozza a trendeket. Megértem ha ez fáj, vagy jó flame-alapul szolgál.
Én meg fogom venni mert az én ízlésemnek nincs más alternatíva, próbáltak győzködni desire-vel meg spica-val, jó meg fejlett meg minden de mi a szart kezdjek vele ha egyszerűen nem tetszik? Ha nem tetszik az android akkor milyen alternatíva van? iOS, aranyáron? WM7 ugyancsak aranyáron? (Ezt nem újabb flame-keltésből mondom, ilyen az ízlésem)

Marad a symbian, kielégíti minden igényemet és még sokmillió userét ki fogja, és mivel nem rohanok sehova, nem érzem gáznak hogy 5 tized másodperccel lassabban forog a képernyő, hogy néhol kicsit lassabb mint a többiek. És? Nem kell megvenni. Nem itt pörögni, hogy nekem sokkaldesokkal jobbam van.

Ja és hogy egy kis előnyt felhozzak: kamera, SN, szánalmas minőségű mobilfotókkal van tele a facebook például ( meg az egész net ). Megnyitod és látsz egy zajos beégett homályt, esetleg egy túlszaturált szart.
Élménymegosztás minőségében ez a cucc toronymagasan veri a mezőnyt. És az átlagembert ez érdekli, nem hogy milyen proci van benne, azzal nem lehet fényképezni és nem nyújt ingyen navigációt. Ezek dobnak a használati értéken nem pedig a folyamatos scroll.

(#497) rainmen válasza Lirion (#493) üzenetére


rainmen
aktív tag

Arra gondolsz, hogy a világ népességéből az a több 100 millió, aki megteheti, hogy okostelefont vegyen, az N8-at fog venni? Vagy nem olvastad végig figyelmesen a hsz-t. Ugyanis azt írtam, hogy a több 100 millióval szemben, akik N8-at vesznek, több milliárdan vannak, akik megtehetnék, de nem azt vesznek. Ha reprezentatív felmérést szeretnél, akkor nézd meg a többi gyártó eladását... :U

(#498) Guff


Guff
csendes tag

Hmm. Nekem bejon, amugy is nem vagyok az uj csili-vili kezelofeluletek hive.
Ha megjelenik qwerty gombsoros valtozata (N97 mintara) akkor azon komolyan el fogok gondolkodni, de amig csak tapizos, addig se nokia, se egyeb OS telefon nem kell.
Ufff. :)

(#499) kpal


kpal
veterán

Valaki akinek már van N8 vagy lesz a Wifi-röl irhatna milyen más telókhoz képest vagy az előző N-es Nokiák-hoz képest ?

[ Szerkesztve ]

(#500) tjb007 válasza Guff (#498) üzenetére


tjb007
nagyúr

QWERTY gombsoros változata nem lesz (ha csak a rosszabb kamerával és nagyobb kijelzővel megáldott E7 -et nem nevezzük annak).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.