Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Karma válasza KillArmy (#50) üzenetére


Karma
félisten

Meg vegyétek bele azt is, hogy nem Bog osztályozott tegnap.

“All nothings are not equal.”

(#52) ClioRS


ClioRS
őstag

Kíváncsi vagyok D@niel kolléga mit fog mondani a több min 2 napos készenlétre :DD

Idézet tőle:
"Egy BlackBerry az üzleti szegmens képviselője, kvázi elengethetetlen a hosszú üzemidő. Nokia Nseriesben a multimédia áll 1. helyen, iPhone-ban is valamilyen szinten, HTC-ben is. Utóbbi 2 még is tud egy viszonylag jó üzemidőt képviselni, Nokia ebben is gyenge..."

Nekem tetszik a telefon, felveszi a versenyt a konkurenciával. Valóban arra lett készítve, hogy tartsa a lépést, de azért van benne pár újdonság, ami eddig nem nagyon volt. :K

(#53) Misály válasza KillArmy (#50) üzenetére


Misály
addikt

Tisztelt szerkesztőség, részvétem előre is. Gondolom Bog erről beszéltél múlt hét pénteken a café-n...

(#54) chabusch


chabusch
tag

Sokat vártam az N8-tól. Szívesen vettem volna belőle az elavult, ócska UI ellenére. Egyetlen elvárásom volt: ne legyen bugos, lassú, nehézkes. De az lett.

Úgyhogy most egy darabig WM7-et (talán androidot) fogok használni, aztán talán 2-3 év múlva megint ránézek a Nokia kínálatra, hátha életben lesz még a cég a high-end kategóriában.

(#55) ClioRS válasza KillArmy (#50) üzenetére


ClioRS
őstag

A Galaxy S is, csak hogy házon belül maradjunk ;)

(#56) =Mentor= válasza KillArmy (#50) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerinted 2x olyan jó az Iphone 4 mint a konkurencia csúcsmodelljei? Ha objektív tesztet akartok olvasni, menjetek külföldi oldalakra, ahol nem süt a szerkesztőkből az , hogy rühellik a Nokiát!

:U

[ Szerkesztve ]

(#57) Gengi


Gengi
senior tag

Bog nem gratulálok egy jó cikkhez, mélyen csalódtam benned. Ugyanis ez zseniális lett! (nem nyalizok) A fogalmazást ,ami néhol óvatos és olykor filozófikus, sikerült nagyon nagyon eltalálnod. Amikor kellett oda raktad a véleményt. (A Végszó annyira már nem jött át az inkább magyarázkodó hatású (Szerintem))

Egy All IN ONE készülék érkezett,amiben úgy isten igazából nem tudnak belekötni az emberek. (Magába a készülék kiszerelésébe tuti nem) Nem igazán tudnék most hirtelen olyan funkciót ,amitől más cég többet kínálna. VAS-ba már van. (Bár az SGS-embe is itt a brutalitás mégis a WP7-ben van több potenciál :( )

Szoftverre még mindig az összetettség jellemző. Amit szintén szerettem anno a symbianban. De ,hogy nem sikerült befejezni a Browsert az már annyira nem tetszett :(.

Az N8 jött látott bedobta a kalapba a gyártóját újra és helyet teremt az N9-nek.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#58) KillArmy válasza Karma (#51) üzenetére


KillArmy
tag

Szerintem a Galaxy 5 simán kiérdemelte az ajánlottat, olcsó, androidos, és nagyon gyors. De ne keverjük már ide a Samsungot, ez a teló egy erős Tetszik, ha esik az ára akkor egy gyenge Ajánlott lehet... Ezen ne kapjátok már fel a vizet, EZ a nevetséges... :(

(#59) CHIPman válasza ClioRS (#55) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen, csak ott nem kérdés, hogy megéri-e a többszörös árfölény. nyilván rajta van busásan a csúcskészülék ára, de azt még egyik gyártónak sem sikerült letolnia a trónról így 5 hónap után, az N8 meg már most le van maradva jó egy évvel(i8910HD, Vivaz/Pro).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#60) sputnick válasza KillArmy (#50) üzenetére


sputnick
tag

más kategória a kettő, nem kéne így összehasonlítani.

Think.

(#61) Crus


Crus
őstag

GPS???? MI VAN???

Nem úgy volt, hogy az A-GPS mellet, lesz normális beépített GPS vevő?

Úgy értem, ha nincs térerő, ha nincs 3G, ha nincs GPRS meg semmi, vagy éppen offline van a teló, akkor elmehetünk a faxba az N8 GPS tudásával?

Ugye nem így van!
Mondjátok, hogy nem!

Annyira vártam ezt a telefont (N82-öm van), végre egy telefon amibe minden benne lett volna, ami nekem kell... hogy a faxba helymeghatározok így mondjuk Bivalybasznád alsón, ahol GSM torony 30 km-es körzetben sehol?

NE MÁR!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#62) Jegi


Jegi
csendes tag

Sziasztok!
Én használom két napja és kb. ugyan az a véleményem mint Bog-nak.
Nekem ugyan még nem fagyott le egyszer se.
Kicsit sajnálom, hogy megvettem, ha tudom, hogy a jövő héten lesz magyar akkor megvárom azt.
Szeretem a nokiát, nagyon vártam erre a telefonra. Nagyon jól használható, de egy kis desing ráfért volna.
Bog: Van ékezet, fektetett módban a számváltó gombot kell hosszan nyomni.

(#63) Just486 válasza Crus (#61) üzenetére


Just486
senior tag

látszik értesz hozzá.. Már bocs

That unconquered country we call the future.

(#64) papi77 válasza =Mentor= (#56) üzenetére


papi77
addikt

Akkor olvass külföldi oldalakat...
Bog: Köszi a tesztet,szerintem nagyon korrekt,és objektív lett!
A Nokiának + majd legközelebb sikerülni fog talán...Addig marad az Android.

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#65) Jegi válasza Crus (#61) üzenetére


Jegi
csendes tag

Persze hogy nem így van. Az A-GPS csak egy kiegészítő funkció. Kikapcsolható.

(#66) Karma válasza Crus (#61) üzenetére


Karma
félisten

Ne egyél ennyi cukros műzlit reggelire, nyugalom. Van benne normális GPS vevő, ezek a TI cuccok képesek standalone módban is működni, mint eddig. A teljesítménye persze más kérdés, arra nem tudok mit mondani.

“All nothings are not equal.”

(#67) stevve


stevve
nagyúr

Szerintem jó lett. A Nokia most próbált minden tudást beletömni, ami kellhet és viszonylag jól is sikerült. Az ára biztosan megy lejjebb, de ha nézünk egy C-s, E-s készüléket, valamennyire érthető. Ez mégiscsak zászlóshajó és újdonság.

Az OTG USB nagyszerű dolog és kommunikáció terén nincs is hiány, mint ahogyan a kamera is ütős. Az, hogy kicsi a felbontás... fene tudja, nem próbáltam még. viszont a SoC-ra elég jól sikerült optimalizálni az S^3 rendszert, ha ezen a sebességen szépen fut. Az akksiidő mindig jó volt a Nokiánál, szerintem ez most sincs másként. Nálam ez bő 8/10 - látatlanban. Kipróbálva lehet, hogy változna :K

[ Szerkesztve ]

(#68) jooker82 válasza Jegi (#62) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mivel az aksit nem lehet kivenni,nagy kérdés,hogy fagyás esetén mi a teendő???

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#69) Karma válasza jooker82 (#68) üzenetére


Karma
félisten

Nyomvatartod a bekapcsgombot 10 másodpercig.

“All nothings are not equal.”

(#70) bjay


bjay
tag

én abszolút Nokia-fan vagyok (most perpill E75-t nyúzok), az N8 klassz telónak tűnik, bár inkább hardver oldalról nézném meg (úgymint kapcsolási rajz../ layout) (ez szakmai ártalom) de tetszett az írás, sokat röhögtem a finom fogalmazáson :D több ilyen illetve hasonló cikket várok :) :C

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#71) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Szerintem előttem is írták már, de az a másolási sebesség (300-400 MB/s) sok lesz csöppet.

A képek közt meg mit találtam?
Te is voltál Budai Kilátok Teljesítménytúrán?

Egyébként 100%on kicsit zajosnak érzem még; meg jó lenne látni milyen panorámákat csinál ha mezei halandó fényképez vele.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#72) Crus válasza Just486 (#63) üzenetére


Crus
őstag

Mondjuk megválaszolni egyszerűbb lett volna a kétségbeesett kérdést, mint lehurrogni.
Tudom, Magyarisztánban ez a menő.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#73) tDr1v3r válasza =Mentor= (#41) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A tegnapi szutyok Samsung Galaxy 5 ajánlott lett ez meg csak tetszett? Ez egyszerűen NEVETSÉGES!
Nézd már meg, hogy a G5-öt melyik piacra szánják...
A nevetséges meg az, hogy a Nokia ezzel képes volt kijönni 2010 végén. :)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#74) aero. válasza Karma (#69) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt működik? S60v3-nál nem igazán, osztályba van pár N95, elég sűrűn fagynak meg és csak az akksikivétel segít. Itt majd megvárják, míg lemerül 2 hét alatt. :DDD

Kár, hogy Symbianos lett, és igazából az is, hogy időt pocsékoltak a kifejlesztésére. Régen nagy nívója volt, de ma már nem rúghat labdába szerintem. :(
Egyrészt a felület ósdi és az alkalmazásoknál is óriási a hiányosság, az Ovi store sem való sokra.

(#75) Crus válasza Karma (#66) üzenetére


Crus
őstag

Köszi a választ :R

És még azt is eltaláltad, hogy vagy 1 hónapja, müzlit zabálok minden reggel :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#76) KillArmy


KillArmy
tag

=Mentor=: Azért ne túlozzál már... Nem kell 1,5GHz-es proci, de azért a mai világban ne elégedjünk már meg 680al egy CSÚCSkategóriás telóban... Hidd el van átmenet a 1,5GHz és a 3 napos üzemidő között.

Tudom ez nincs mindenkínél így, de én személy szerint elvárom egy ilyen árcímkéjű telefontól, hogy már csak babrálni is öröm legyen vele ( igen, az OS felhasználói élményéről beszélek ), ez nem mondhatnám hogy megvalósult ebben a telóban :(

(#77) tjb007 válasza Crus (#61) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ejj, de unalmas már, hogy egyesek nem bírják használni azt a nyomorult Google -t.

Az A-GPS(=Assisted GPS) nem egy GPS fajta hanem a beépített GPS vételét javító módszer ami a gyorsabb pozicionálást teszi lehetővé a telefon GPS -e és a mobilszolgáltató szervere között. Ha akarod használod, ha nem akkor kikapcsolod.

Mielőtt ismét valami ordas nagy baromságot kérdeznél olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#78) Karma válasza aero. (#74) üzenetére


Karma
félisten

Itt működik, N95-nél nem, hiszen eddig nem volt ilyen lehetőség, most huzalozták be. :U

“All nothings are not equal.”

(#79) KillArmy válasza sputnick (#60) üzenetére


KillArmy
tag

Én is ezt mondom, nézd meg az előzményét.. :)

(#80) sputnick válasza MittuDomain_ (#71) üzenetére


sputnick
tag

Bog sem okleveles fényképész, próbálta úgy használni, mint, ahogy a való életben is fogják.

Think.

(#81) packdiler


packdiler
tag

Csak már itt lenen a kezemben, megvárom és sztem ez lesz nem I4...
jobban bejön.

(#82) crey válasza =Mentor= (#41) üzenetére


crey
MODERÁTOR

"Fikázzátok a felbontást, a processzort, stb de az már nem jut eszetekbe, hogy talán azért nem raknak 1-5 Ghz-es procit bele és feleslegesen magas felbontású kijelzőt, hogy ne merüljön le pár óra után..."

Vagy csak hogy a többiek megtudják csinálni gond és probléma nélkül? A HTC idióta, mert implementálja a legújabb fejlesztéseket, a lehető legfrissebb hardvereket - najó, ez WP7 esetén most nem sikerült igazán. . . -? A Samsung az idióta, mert folyamatos innovációit használja az egész piac?

Vagy a Nokia az idióta, aki ugyanazt az operációs rendszert, ugyanazon a hardveren toldozgat mostmár X éve. Az agyon istenített Android nekem az elmúlt két hétben fagyás és minden nemű újraindítás nélkül működött, tette a dolgát, volt is neki rendesen.

Tudod, ha nem lenne ez a pár cég (Apple, HTC, Samsung és társai), a hardware innováció valahol a béka segge alatt lenne, ha csak a Nokián múlna. Hát ez van.

Valószínűleg ez okozza hogy olyan sokan elpártolnak az agyonistenített Androidtól, mert olyan szar, és folyamatosan veszít a piaci részesedéséből. . . jah. Nem, nem az Android az. . . melyik gyártó is? . . .

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#83) jooker82 válasza Karma (#69) üzenetére


jooker82
nagyúr

Van amúgy olyan is amikor ez sem segit...Nekem már fagyott le úgy telefon,hogy percekig bármi nyomkodtam semmit nem reagált... Csak az aksi kibe.....ez sok érintős telónál előfordul....Szerintem ez nagy hiba a nokia részéről....

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#84) JoolsNOS válasza Crus (#61) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ahogy olvasgatok, rengeteg n82 tulaj várta ezt a telót. Köztük ugye én is.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#85) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szerintem a Nokia megint letett egy N95 szintű telefont :) Jó lett, használható és technológiában lekörözi mindent.
Venném :) (ha nem i5 projekt menne :D)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#86) Karma válasza jooker82 (#83) üzenetére


Karma
félisten

Egy hardveres időzítőt nem lehet elrontani. Az Apple cuccok is fixen be vannak huzalozva, hogy a megfelelő gombnyomás mellett újrainduljanak, a Wave-ek úgyszintén, mint ahogy például G1-en a hívás+menü+lerakás kombótól indult azonnal újra a rendszer. Ez hardveres trigger, ismétlem, így nem tud beragadni.

Szerintem megéri a jobb összeszerelés miatt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#87) ClioRS válasza CHIPman (#59) üzenetére


ClioRS
őstag

Egyébként nincs igazad, mivel azokban is erősebb a processzor. :DDD
Itt csak sima ARM11-es, míg az általad említettekben Cortex-A8. De lényegtelen, mivel itt a GPU is besegít, tehát akkora procira nincs szükség, többek között ezért is jött ki a 2 nap készenlét.

Valóban papíron erősebb a konkurencia prociban, csak a valóságban nincs akkora különbség (szerencsére). Ha lenne, akkor bukta lenne a telefon.... Cserébe viszont egy olyan kamera van benne, ami videóban és képkészítésben is letolja a konkurenciát. Így 1-1 az állás :D

Én is kevesellettem a CPU-t az elején, aztán úgy tűnik mégis elég. :K

(#88) Ricardo válasza Konflikt (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Két gond volt. Az első lehet az ovi-tól is, marad egy., Ami még nem megbízhatatlanságot tükröz. rendszeres fagyás az már az lenne.
A rendszer attól kiforrott, hogy egy régebbi, már kiforrott rendszerre épül (gondoltam lejön mit értettem ez alatt :U )
"nalam egy teljesen uj OS ami most jelent meg, es erosen beta allapotban van,"

A tesztet olvasva messze nincs vele annyi gond mint az eddig megjelent új os-ekkel.

"es igen, ez a legnagyob baj, h nemmertek hozzanyulni ehhez az elavul vacak szar GUI-hoz."

Kinek a pap, kinek a ....
A látványelemek megtartása szerintem jó ötlet, bár lehet hogy néhol jó lett volna újítani, de az alapok megtartása szerintem (mivel tetszik a symbian), nem negatívum.

szerk:
pl A naptár megoldás hatalmas ötlet. Az ilyen apróságok sokat dobnak a mindennapi használaton

[ Szerkesztve ]

(#89) amanoba


amanoba
őstag

nagyjából olyan lett, mint amilyet vártam...sajnos. :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#90) RedBoyforCE válasza tjb007 (#49) üzenetére


RedBoyforCE
csendes tag

Kár. :( Pedig az utóbbi időben ez az egyetlen olyan készülék, amit megvennék... De akkor addig vigyázok az N82-re, és várok türelemmel :)

Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

(#91) Arthuro_Adam válasza Bog (#19) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Nem azért jön fel az Ovi felirat, mert Ovi Social Networks a program neve?

(#92) Karma válasza Ricardo (#88) üzenetére


Karma
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy a Symbian sose volt kiforrott, konzisztens, de még fejlett is csak nagyon ritkán. Ebbe nem akartam belemenni.

“All nothings are not equal.”

(#93) fi:zi'k válasza FRENK1988 (#85) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szeretem a szarkazmust. : :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#94) jooker82 válasza Karma (#86) üzenetére


jooker82
nagyúr

Volt az Lg arenám..azon is csak egy gomb volt legfelül a kibekapcs gomb...és azzal gyakorlatilag bármikor ki tudtam kapcsolni a telt,5 mp re nyomva tartva,akármelyik menürészében voltam....kivéve ha megfagyott....akkor aksi kibe....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#95) Sofian


Sofian
őstag

USBHostot azért ne nevezzük innovációnak...ez gy olyan dolog amit eddig lusták voltak belerakni készülékekbe...de például a régi 2006-os Fujitsu Siemens PDA is tudta.

(#96) ak76 válasza FRENK1988 (#85) üzenetére


ak76
senior tag

"technológiában lekörözi mindent."

WTF???
Melyiket körözi le?
A Samsung galaxy s-t?
Az almát?
Legyünk már picit objektívek... :N

(#97) djszikras


djszikras
tag

Sziasztok!

Én csak arra lennék kiváncs, mit lehet tenni egy bepített akkus telefonnal ha lefagy?
pl.: nokia n8, sonyericson x10 mini

nokia 6300--->SonyEricson X10 mini pro-->S2-->Zopo C2---> S4 mini duos

(#98) Ricardo válasza Karma (#92) üzenetére


Ricardo
félisten

Az én felhasználási szokásaimnak (teljesen mezei user vagyok), megfelel, és Isten ments hogy védjem a rendszert, mert van bőven hibája. Nekem csak az a furcsa hogy aránylag hirtelen egy teljesen használható (mert ezt nem lehet elvitatni) rendszer, szar lesz, és olyan szinten elavult hogy már-már használhatatlan, mert logikátlan és különben is a másik (ide bármi behelyettesíthető), sokkal jobb, mert szebb és logikusabb, és különben haldoklik a symbian, és már nem menő. Ugyanez volt az SE-vel. Szerintem a mai napig a zárt telefonok között a legátgondoltabb rendszert rakják a telefonjaikba, ded amikor xsökkentek az eladások akkor ők lettek a használhatatlan bugos telefonok mementója.
Akkor azt kaptam hogy SE hívő vagyok.

djszikras 10 hozzászólással ezelőtt IS leírták. nem is kellene sokat olvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#99) fricz19 válasza =Mentor= (#56) üzenetére


fricz19
őstag

akkor menj oda, ne itt verd a nyálad.

korrekt cikk lett.

joey20
teljesen egyetértek, valami ilyesmit akartam én is megfogalmazni

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#100) Quasi_modo válasza Ricardo (#98) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mert most ez a trendi.
Viszont akit ez nem érdekel az meg fogja venni.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.