Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Bog válasza trassher (#406) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Azért drága, mert ez a hardver olcsóbb kéne legyen. Sokkal. Snapi 400-as, HD felbontású telefont más platformon majdnem féláron lehet elhozni.
De ha azt mondom, hogy a Snapi 410-es, igaz, csak WVGA kijelzős Ace4 43 pénzbe kerül, akkor azért az ember elgondolkodik.
Nem ahhoz méregetjük itt a Lumiákat, hogy huh, még szerencse, hogy olcsóbb a 930-nál, mert vannak ám mások is a piacon.

Az affordable flagship kifejezés pedig gáz, a Desire 816-nál is gáz volt, mert ott pont az anyaghasználatot lőtték félre, ennek ellenére ez lehet a Lumia 830 versenytársa ám olcsóbb és több ponton állva is hagyja ezt a masinát.

És egyébként meg mindezek ellenére megkapta a Tetszett plecsnit a telefon, szóval nem annyira értem, hogy miért kell nekem támadni azzal, hogy nem értem azt, hogy affordable. Mert szerintem ez marketing-bullshit, az affordable az nem 110k, a flagship az meg nem Snapi 400. Az affordable flagship jelenleg az LG G2.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#452) Mister_X válasza Bog (#394) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jaj Bog, ne idegeskedj már, árt a szépségnek és a várható élettartamnak.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#453) Fancy-boy válasza Bog (#451) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mondjuk ha az ember kimondottam Windows mobilt szeretne, akkor hiába olcsóbb az Androidos modell. :D
Megnéznék egy pl. Prestigio modellt Nokia 830-hoz hasonló tudással, gondolom 100 alatt kijönne.

[ Szerkesztve ]

(#454) pengwin válasza Bog (#451) üzenetére


pengwin
addikt

Valószínűleg a Microsoft a magyarországi állapotokat tekintette ám elsődlegesnek a szlogen megalkotásánál. ;)

És igen, más platform alatt lehet hasonló vasat kapni 40-50-60 ezer körül, de azoknak közel sem ilyen a szolgáltatáskínálata, anyagminősége, dizájnja, szoftveres támogatottsága.

Ha lehetek pofátlan, akkor megjegyezném, hogy szerintem ennek a Lumiának több köze van tudásban és szolgáltatáskínálatban egy iPhone 6-hoz, mint egy Ace 4-hez, hiába a közel azonos hardver az utóbbi esetében.

Ettől még a nyitóára tényleg magas, de úgy gondolom, hogy csak a spec sheet alapján lehordani hangyányit szakmaiatlan.

Üdv, pengwin

(#455) batai15


batai15
félisten

Igen azért azt is vegyük figyelembe hogy qi, 10 mpx pw camera alu keret, korrekt hardver meg jó pár apróság nincs némely olyan telefonba sem aminek az ára nem sokkal olcsóbb.
Tény nem egy gamer gép a cucc, és sok az ára, de fog ez lentebb menni szvsz ahol best buy ajánlat lehet.

(#456) Polllen válasza Fancy-boy (#453) üzenetére


Polllen
nagyúr

Házon belül vehetsz L925-t is pl.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#457) Fancy-boy válasza Polllen (#456) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 830 azért több mindenben is jobb.

(#458) Freiherr


Freiherr
őstag

Piszkosul kipróbálnám már a WP-t,csak sajna nincs most kesh..:(

XXX

(#459) Polllen válasza Fancy-boy (#457) üzenetére


Polllen
nagyúr

Te kérdeztél wp-s alternatívát hasonló tudással. 1-2 dologban tényleg jobb, azt meg mindenki maga el tudja dönteni, hogy amiben jobb az megéri-e a felárat, mert itt nincs olyan nagy különbség, mint egy 530/630 esetén anyagminőségben, kamerában.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#460) karldergroße


karldergroße
senior tag

Bognak abban igaza van, hogy ez a hardver más telefonokon kevesebbe kerül. Más kérdés az, hogy ez a hardver androidon annyival kevesebbet is ér, mert az androidnak sokkal nagyobb az erőforrás-igénye. De tény : ha a MS akar valamit az ügyben elérni, hogy többen vásároljanak WP-t, akkor sokkal lejjebb kéne mennie árakkal. Az bizonyára ellenállhatatlan marketingfogás lenne.

(#461) trassher válasza Bog (#451) üzenetére


trassher
addikt

Nincs itt marketing bullshit. Nekünk nem affordable de a világ más részein igen. Egy nemzetközi konferencián hangzott el a kifejezés nem pedig egy magyaron, ehhez mérten kell kezelni az elmondottakat. Ebbe a telefonba pont elég az az S400 hisz megy ahogy kell. Azért mert egy s63 amg-be v8-as motor kell a 3,9 sec-es 100-as sprinthez attól még egy ariel atom 3s-be elég egy 4 hengeres honda motor is a 2,8 sec-hez. Remélem érzed a párhuzamot.
Az Lg G2-t felesleges felhoznod példának, pont te tesztelted tavaly és akkor 130K-ba került. Azóta eltelt 1 év, majd meglátjuk 1 év múlva mennyi lesz a 830.
Mellesleg abszolút nem támadtam neked csak mint írtam egyre viccesebb hogy amit agyon marketingelnek az jó, amit meg nem az sosem lehet elég jó.

karldergroße: Nem kell nekik lejjebb menni mert tisztán látszik hogy egyre inkább az üzleti szegmens az amire koncentrálnak. Milyen meglepő hogy egyre több világcég vált windows phone-ra.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#462) hroberto válasza karldergroße (#460) üzenetére


hroberto
veterán

Így van, ebben igaza van. Viszont ebben a telefonban vannak olyan extrák, amik az ugyanezzel a hardverrel szerelt telefonokban nincsenek. Ezért indokolt lehet némi felár. Persze lehet, hogy ez sok, de nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy ez nyitóár, ami minden bizonnyal gyorsan fog süllyedni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#463) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Majdnem 500 hsz óta megy a flame. Tisztára, mint egy szifon topik... ;]

(#464) karldergroße válasza kolosanyi (#463) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ez azért túlzás...

(#465) Gusztáv válasza Bog (#451) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nyilván az MS nem a magyar piac és fizetések alapján találja ki a marketing szlogeneket. Az óceánon túl ez a telefon 0-200$-os áron kapható díjcsomag függvényében, de az angol tescomobile-nál is havi 12 font. Szerintem ez bőven lefedi a megfizethető kategóriát.

Érdemes megnézni, hogy melyik telefon-t mennyiért adják.

@Pollen: 925 a szolgáltatóktól lassan kikopik, persze ettől még jó vétel 80e Ft-ért

[ Szerkesztve ]

Laci

(#466) macika69 válasza Fancy-boy (#457) üzenetére


macika69
tag

A 8** sorozat az sosem lesz 9** sorozat. A kettő nem egy a 925 javára legyen mondva, mivel a 2 telefon közt van kb. 16 hónap, ami a távközlésben "űridő". Egy cég 2 telefonját sem lehet ennyi idő távlatából így hasonlítani ilyen téren. Amikor kijött a 925-ös, akkor ő volt zászlóshajó, ellenben most a 930-as igen lehúzza a 830-ast. A cikket elolvasna a 830-asnak nem sok létjogosultsága van ilyen téren (+25e Ft). Én kihagynám a 830-ast az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#467) Fancy-boy válasza macika69 (#466) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha észrevetted volna, nem én jöttem elő a 925-el. :DDD
Sokaknál eleve nem is jönne számításba a 925, mivel kisebb a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#468) zazenke


zazenke
őstag

annyit szeretnék csak tőletek kérdezni hogy még sosem volt 5 percnél tovább a kezemben win rendszerű telefon .nekem mindig csak androidos telóim voltak. azt egyből észrevenni hogy egy kisebb win telefon is úgy szedi a lábát fele akkora hardverrel mint az lg g2-m. Az android egy nagyon erőforrás igényes rendszer ha nem teszel alá vasat elmehetsz a sunyiba , de ezeknél a telefonoknál mindig ezt a csempés négyzethálót kel lesnem vagy átszabhatom a kezdőképernyőt úgy ahogy akarom ? Mert én androidosként is nagyon ígéretesnek látom ezt a rendszert. a nokia kamerái verhetetlenek a csúcs készülékekben és megakasztani a rendszert nem nagyon lehet nincsenek mikro laggok. Csak ezt az egyet nem tudom hogy hozzá lehet e illeszteni a személyes igényeimhez.

(#469) macika69 válasza Fancy-boy (#467) üzenetére


macika69
tag

[Azért óvatosan azzal a 4 maggal (is)]
Results
In terms of benchmarks, both the Lumia 830 and Lumia 920 perform similarly. However, the overall edge goes to the Lumia 920, which had a higher score of 514 versus 485 for the Lumia 830.

[Lumia_830_vs_920]

[ Szerkesztve ]

(#470) gabber01 válasza zazenke (#468) üzenetére


gabber01
addikt

Nem tudod. Ha játszani akarsz egy telefonnal, akkor maradj androidnál.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#471) Gusztáv válasza macika69 (#466) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha valakinek nincs szüksége a 930 által nyújtott többlet szolgáltatásokra, annak az pont kidobott 25e Ft. Szerintem attól nem lesz jobb az embernek, ha egy csúcskategóriás készüléket birtokol, csak ha ki is tudja használni. Persze lehet villogni vele, ha az a cél. A 25-30% árkülönbség pont az, ahol már az ember elgondolkodik, hogy van e értelme ennyivel többet költeni. De pl az általam linkelt angol áraknál, ha megnézed 12,5 vs 18 font a havi díj, azért az már jelentős különbség.

Laci

(#472) anorche1


anorche1
őstag

A tesztből csak én hiányolom a szintetikus tesztek eredményeit? Nem mintha fontosnak tartanám őket, de minden tesztben benne szoktak lenni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#473) Fancy-boy válasza macika69 (#469) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt azt az "is-t" kifejthetnéd. :D

(#476) macika69 válasza Gusztáv (#471) üzenetére


macika69
tag

Nézd nekem a 925-ös AMOLED kijelzője után a 830-as IPS TFT-je nem jött be. De ahogy több fórumon is olvasgatom a 830-as egyik gyengéje épp ez. Nem véletlenül lett a 920-as után a 925-ös AMOLED. Vagyis, ha így nézzük már 1 különbség is eget verő lehet, sőt döntő is egyben.

(#480) Bog válasza trassher (#461) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát nem, az MS - akárcsak a többi gyártó - igazából szarik az EU piacra, mert India és Kína, meg az oroszok kellenek nekik. Mindenkinek.
Ez ott sem affordable.
Az affordable az a Huawei Y550.
És nem, messze nem flagship.

Nem kell tíz körömmel védenetek a 830-at, mert jó. Csak túl van árazva, mert keresni akarnak rajta. Túl sokat.

És a G2 valóban 130-on kezdett. De akkor az nem affordable flagship volt, hanem valóban flagship, ami gyakorlatilag a létező összes paraméterben a mai napig a porba alázza a 830-at. (Kijelző, hardver, RAM, akku)

És a remek autós példádnál maradva: mennyibe is kerül az Ariel Atom? És mennyibe az AMG Merci?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#486) BobTail válasza gabancs (#479) üzenetére


BobTail
őstag

Vegyed már észre magad ember! Jól van, megosztottad (amit már egyébként megosztottak előtted, és ki is lett tárgyalva), de ezzel a lesajnáló "na ennyit a 830-ról..." címmel csak újra kelted a feszültséget tök feleslegesen.

(#490) mightymo3 válasza gabancs (#474) üzenetére


mightymo3
tag

A nem tudom ki miért támadja ennyire ezt a telefon, nem csúcs hardver de nem is 150+ A KEZDŐ ÁR!
Hol van még egy telefon a piacon fém anyaghasználattal,első osztályú összeszerelési minöség, ilyen kamera(OIS),QI,IPS,mSD??? lehet hogy egy 20assal magassabb mint kellene, de ez a telefon amit igér és tud az jobban tudja mint a 200 ezres társak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.