Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:15

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 620 szakmai topic.
Függetlenítés, szoftvertörés, warez az alapelvek alapján TILTOTTAK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) zSSeli


zSSeli
tag

hali. amber után tapasztalom, hogy a mail frissítéseknél nincs már az azonnali, elemenkénti szinkronizálás, legkisebb a 15 perces intervallum :S másnál is ilyen? imádtam az azonnali mail funkciót :(

(#6952) Boonen007 válasza zSSeli (#6951) üzenetére


Boonen007
őstag

Ja :(

(#6953) Golyo69 válasza zSSeli (#6951) üzenetére


Golyo69
senior tag

egyre jobban nem tetszik ez az "Amber" :S

Pedig fel sem raktam :S

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#6954) Clemi


Clemi
veterán

Idézek:

a windowsphone.com oldalról

To turn on more options for Speech
You can make calls, search the web, open apps or listen to text messages with Speech. In Ease of access, you can turn on even more features that help you use your phone hands-free (or eyes-free)!

In the App list, tap Settings Settings icon > Ease of access.

Turn on Speech for phone accessibility. This allows the following things:

Talking caller ID for phone calls. When you get a call, your phone will announce the name or number of the caller.
Speed dialling. To assign a speed dial number, say "Save speed dial" and then follow the instructions. Once you've assigned some speed dial numbers, you can use the "Call speed dial" command to call them. Say "Call speed dial number" (where number is the assigned speed dial number).
Turning call forwarding on or off using Speech. Say "Turn call forwarding on" or "Turn call forwarding off".

Na ezekből semmit nem találok a telefonban.... most én vagyok a hülye, vagy ez készülék függő? Ha készülék függő, akkor mi az ami nincs benne a 620-ban ezekhez a funkciókhoz?

(#6955) erahurka válasza Clemi (#6954) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet régió függő. Magyar régiós készülékkel csomó királyság nem elérhető. Binggel pl. lehetne keresni hang alapján zenét, a zenelejátszó pedig kirakhatna lockscreennek albumborítókat ha hallgatsz valamit.

(#6956) zsoltip válasza Clemi (#6954) üzenetére


zsoltip
őstag

Ezt ma már én is felvetettem. :)
[link]

(#6957) Carlos Padre válasza zsoltip (#6956) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Allitsatok at a nyelvet angolra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6958) zsoltip válasza Carlos Padre (#6957) üzenetére


zsoltip
őstag

Az még nem segít, próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#6959) Carlos Padre válasza zsoltip (#6958) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Akkor a regiot is. Nalam megy.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6960) zsoltip válasza Carlos Padre (#6959) üzenetére


zsoltip
őstag

És frankón bemondja a hívó fél nevét, mint pl. a Symbian?

[ Szerkesztve ]

(#6961) nicu71 válasza erahurka (#6955) üzenetére


nicu71
addikt

Ezt az mpatool is tudja,töltsd le...a bing music pedig ha az ms account és az IE régiói Uk,USA,ott lesz a keresőben/terület ez esetben lehet magyar is 😉

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#6962) Dinter válasza zSSeli (#6951) üzenetére


Dinter
addikt

Próbáltad h bepipalod az összes opciót, mentes majd vissza, aztán újra megnézed h ott van-e?

(#6963) herdsman83


herdsman83
tag

Pro Camera Lumia 620-on:
Éjjel fél egykor lőttem vele az alábbit egy Tesco parkolóban:

4mp, ISO200, végtelenre állított fókusz, földről a kocsi kerekének támasztva, késleltetett zárral...

Hosszú záridőnél megjelenik egy lila vignetta, ami 800-nál már elég gáz, de 100-200-nál még elviselhető, kis utómunkával el lehet sunnyogni. Auto ISO esetében fel tud mászni 1600-ra, manuálisnál 800-ig engedi. Eddigi tapasztalataim alapján éjjeli tájkép esetén érdemes csak a záridőt felhúzni és hagyni az ISO-t auton, így pontosan annyira tolja fel, amennyire muszáj. A UI valami zseniális, isteni használni, a manuális fókusz is kegyetlen jó, jobb kompakt digit fényképezkben nem tudják ilyen használhatóra megoldani. Talán annyit módosítanék rajta, hogy MF állítása közben magától nagyítson bele addig a képbe (ezt most kézzel kell eljátszani: pinch to zoom, fókuszálás, majd vissza, nem vész). Van egy bug: előlapi kamerára váltva kilép az app - ez a "sima" kamera app esetében nem jelentkezik, tehát ott pózerkedhetünk. Remélem ebben benne van az is, hogy csak "rá lett pukkantva" a telefonra, nem pedig hivatalosan itt elérhető update.

Az 520-620 kamerája gyakorlatilag egy low-end cucc, de ebből egy tisztesen megírt szoftverrel kihozták azt, hogy sok szempontból jobb, használhatóbb mint egy S4 vagy egy iPhone5... Ráadásul egy 520-as Lumia is kb pont erre képes vele, leszámítva a led-et. Épp a minap fogtam a kezembe egy S4 Zoom-ot, nincs rajta manuális fókusz, a UI pedig messze nem ilyen használható... Pedig pont ezeknél a "gagyi" kameráknál lenne rá a legnagyobb szükség, mert sokkal többet hibáznak, mint a profi gépek. És tessék, itt van, csodálatos, el vagyok ragadtatva. Kedvet kaptam spórolni egy picit és rádobni egy 920-asra, mert annak a kamerájával, annyi pénzért amennyiért most meg lehet venni, ezzel a Pro Camera-val frenetikus lehet (ott ugye 2.0-ás fényerő mellett még ISO3200-at is enged). A következő napokban felmegyek valami giccspürét lőni a Gellért-hegyre vagy a várba, nagyon kiváncsi vagyok mit lehet kihozni egy látványosabb témából.

(#6964) panses


panses
aktív tag

Amber frissítés után mik a tapasztalatok újraindulgatás ügyben? HR-en kívül mindent próbáltam már! Kb három hónapja tesztelgetem és azt vettem észre, ha 3G-t használok akkor kb 2-3 naponta újraindul, ha 2G akkor meg többször is átléptem a 20 napot! Dehát 2G-n gagyi a hangminőség és lassú a net...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#6965) Zoli-206 válasza btudos (#6947) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Itt olvastam, bár elnéztem valamit, a hónapot nem mondta, csak, hogy hamarosan... :)

http://www.wpcentral.com/belfiore-working-facebook-notification-issues-wp7-due

(#6966) Rage47 válasza panses (#6964) üzenetére


Rage47
veterán

ez engem is erdekel

(#6967) Bukk900


Bukk900
őstag

A 620-as bekerült a telenor őrült akciójába.

(#6968) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Ma lehet benevezek egy ilyen telefonra. Van valami egyéb kínja a tesztben és az összefoglalóban szereplő dolgokon kívül?
A kamera tényleg ennyire pocsék? A DAC-ról is jöhetne 1-2 infó. A Lumia 610-em jobb az alaplapi Realtek-nél, de a Lumia 520 borzasztó. Szerintem munkából hazafelé jövet, fáradtan sem tudnék idegbajt elkerülően zenét hallgatni vele. Ami vicc, hogy nem szólal meg, ha fejhallgató erősítőt is bekötök a telefon és a fejes közé. A 610-zel nincs efféle probléma.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6969) zSSeli


zSSeli
tag

:D If you see 'not compatible' message, try 3 seconds later with lucky until success.
If you get 8000ffff error, just cancel the download, return to the app detail page and retry.
kb 10edszerre, de sikerült lekapni a pro camot :D
a gmailnél még mindig nem látok mást csak 15 perc és a felette lévők, görgetni nem lehet a panelt, sucks

(#6970) at1990 válasza vzsryl (#6968) üzenetére


at1990
csendes tag

szerintem a kamera egyáltalán nem pocsék, macro képek kifejezetten jók, legalábbis nekem bejön. barátomnak 820 van és bosszankodik néha, hogy a 620 kamerája sokkal jobb

(#6971) erdoke válasza herdsman83 (#6963) üzenetére


erdoke
titán

Ja, mert S4-re és iPhone 5-re nincs normálisan megírt 3rd party kamera szoftver? Kb. ugyanúgy van tízszer annyi, mint bármi más... És iPhone esetében nem kell hozzá hónapokat várni holmi OS frissítésre, nem kell trükközni, hogy nem megy fel x20-ra, csak y20-ra, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#6972) Energie X válasza erdoke (#6971) üzenetére


Energie X
őstag

Nyilvánvaló hogy van, viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy míg egy új iphone160e-250e is lehet ez a cucc függetlenül! 60e... Szvsz nem is lehet összehasonlítani rendesen a 2 készüléket és nem is érdemes....
A többivel is érdemes próbálkozni 3rd party sw-ekkel de nyilván akik itt vannak azoknak ilyen van és annak örülnek, ha minél többet ki tudnak hozni szeretett kis telefonjukból :)

[ Szerkesztve ]

>> Gyönyörű Huawei P10 Kék színben Új akksival és fóliás kijelzővel + bontatlan Mashup Case adatlapomon <<

(#6973) erdoke válasza Energie X (#6972) üzenetére


erdoke
titán

Na várjunk, nem én hasonlítottam össze a kettőt, csak reagáltam rá. Tettem ezt úgy, hogy van itthon mindkettő. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#6974) Energie X válasza erdoke (#6973) üzenetére


Energie X
őstag

Ha valamelyik már nem kell szólj én bármelyiknek örülnék :)

at1990: Nem akartok véletlenül csinálni egy pár képet a két telefonnal? Nappal-este-makró- meg zöldgégek ééés akkor láthatná mindenki melyiknek jobb a kamerája :R

[ Szerkesztve ]

>> Gyönyörű Huawei P10 Kék színben Új akksival és fóliás kijelzővel + bontatlan Mashup Case adatlapomon <<

(#6975) erdoke válasza Energie X (#6974) üzenetére


erdoke
titán

Lumia 620-ra és iPhone 5-re gondoltam, SGS4 nincs, és nem is igen lesz. Nincs yeti méretű kéz a családban. :N

A legjobb aláírás a héten

(#6976) Energie X válasza erdoke (#6975) üzenetére


Energie X
őstag

Nem baj ha nincs android nálatok, nálunk sincs és én még mindig örülnék bármelyik telónak :))

[ Szerkesztve ]

>> Gyönyörű Huawei P10 Kék színben Új akksival és fóliás kijelzővel + bontatlan Mashup Case adatlapomon <<

(#6977) galmat


galmat
aktív tag

A Telenornál bekerült a Lumia 625 a kínálatba

Árban kb ott van, ahol a 620 eddig volt.
Mondjuk az oké, hogy a kijelző IPS, de 4.7"-re jut 480x800 pixel, míg a 620-nál 3.8"-ra. Szóval a 625 pixelsűrűsége nem túl acélos.
A CPU órajele egy kicsivel több, 1,2 Ghz, viszont szintén 512 MB RAM van benne.
Bár a kamera itt is 5 MPx, lehet 1080p-ben felvenni is. Mondjuk kérdés, megéri-e.
Továbbá elméletileg az aksi ideje is jobb, mint a 620.

[ Szerkesztve ]

(#6978) kbyte1024 válasza galmat (#6977) üzenetére


kbyte1024
veterán

Én nem vagyok egy ppi őrült,de ez a felbontas egy ekkora kijelzőn már keves.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6979) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Biztos volt már, de fel lehet tenni a pro camot nem amberrel?
Ha igen, hogyan?

(#6980) Bukk900 válasza _adaml21_ (#6979) üzenetére


Bukk900
őstag

Fel, de amíg nincs Amber, addig nem indul el. [link]

(#6981) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!

Segítségek kérnék ismét.

A téma "Névjegyek átköltöztetése S Galaxy Mini-ről -> 620-ra".
Tegnap nem jött össze a mutatvány, próbáltam BT-on keresztül.
Előbb a Minivel küldtem a vcf-et, de az nem tetszett a Nokiának.
Majd megfordítottam az irányt, próbáltam a Nokiával áthúzni BT-on keresztül a miniről a névjegyeket, de ez sem sikerült.

A Samsung G Mini kb. 500 névjegye a telefon memóriájába (fiókjába) van mentve, ezeket nem szeretném egyenként áttenni a gmail-es fiókba, sőt ha jól láttam nincs is erre lehetőség a samsungon.

Valakinek valami ötlete a fentiekre?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6982) KoVee84 válasza SsPL711 (#6981) üzenetére


KoVee84
senior tag

A Samsung memóriájából exportálod a névjegyeket a gmail felhőbe. A Nokián meg beállítod a gmail fiókodat és leszinkronizálod a névjegyeket. 2013 van basszus, miért a telefon memóriáját használjátok a névjegyek tárolására? Beázik a telefon és felvágod az ereidet... :(

(#6983) SsPL711 válasza KoVee84 (#6982) üzenetére


SsPL711
őstag

Köszi az ötletet, de sajna nem fog menni.

Nem tudom exportálni a névjegyeket gmail felhőbe ez az egyik gond, ez egy elavult 2.3.2-es Android (talán?).
Nincs olyan menüpont, még ha egyenként is szerkesztgetném a névjegyeket, hogy a csoportot módosítsam google-ra.
Ezt már én is kérdeztem a nejemtől, hogy miért NEM a googleba vette fel őket :)
Én gmailbe szinkronizálok, nem 500, hanem kemény 77 kontaktot.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6984) btudos válasza SsPL711 (#6983) üzenetére


btudos
veterán

Dehogynem tudod. Nagyon régóta alap hogy a Google Accountba tudod szinkronizálni a kontaktokat, ezt a Galaxy Mini is tudja, a névjegyzék beállításainál nézd meg.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6985) KoVee84 válasza SsPL711 (#6983) üzenetére


KoVee84
senior tag

simán megy

1. kiexportálod a névjegyeket egy vcf fájlba a telefonra vagy az sd kártyára.
2. a vcf fájl-t feltolod a felhőbe.

kb ennyi :D

(#6986) SsPL711 válasza KoVee84 (#6985) üzenetére


SsPL711
őstag

Na ilyet még nem csináltam, de megnézem, hogy kell.
Mármint vcf-et nem töltöttem fel a gmail címjegyzékbe.
Köszi szépen.

Szuper megnéztem, kb. 2-3 kattintás.
Köszönöm, mindenkinek vagy akik segíteni próbáltak. :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6987) SsPL711 válasza btudos (#6984) üzenetére


SsPL711
őstag

Tudom, hogy alap, de valamiért ha legelső alkalommal nem a gmail fiókhoz rendelte a névjegyet a kedves telefon tulaj, akkor nem mindegyik android verzióban olyan 1xerű ezt átvezetni. Mint ahogy látom a Miniben sem.

Köszönöm még egyszer.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6988) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Tré-nél már Coming Soon. Megpróbálom ha hazaértem, hátha NSU-val is fel megy már a cucc... :C

(#6989) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Hogy tudok képet beszúrni ide?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6990) Gyufaaa válasza kbyte1024 (#6989) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amikor a privit írod alatta ott a képfeltöltő is! Ott Fájl kiválasztása majd ok és beillesztés, ha sikerült a feltöltés.

(#6991) kbyte1024 válasza Gyufaaa (#6990) üzenetére


kbyte1024
veterán

Köszi,és ha nem privibe hanem egyből ide szeretném? Ja és teloval:)

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6992) Gyufaaa válasza kbyte1024 (#6991) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Bocs! Nem privi akart lenni, hanem post. Tehát ide írt üzenet. :D :P

Új fül -----> Új kép feltöltése a szöveghez -----> Fájl kiválasztása -----> (Ha megtörtént) OK gomb -----> Majd válaszd a beillesztés lehetőséget

MÁS: Még nem elérhető a frissítés NSU-n.

[ Szerkesztve ]

(#6993) erahurka válasza galmat (#6977) üzenetére


erahurka
félisten

PPI nagyon gáz, amúgy elég jól árazták. Szerintem lesz keletje, főleg ha valaki nagy kijelzős mobilt akar majd, ami gyors és olcsó.

(#6994) santa clause válasza Gyufaaa (#6988) üzenetére


santa clause
aktív tag

Na mesélj felment?

Nem szóltam :D
Viszont ha kijön írj ide egy üzit!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#6995) btudos válasza kbyte1024 (#6991) üzenetére


btudos
veterán

Telefonról sajnos nem megy. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6996) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: ezt a telefont szerintetek gyártják külön USA piacra, vagy minden működési frekvenciát egyformán ismer, és így majd otthon is fogom tudni használni (kivéve, hogy lock-olva lesz a szolgáltató hálózatához)

[ Módosította: mukibuci ]

(#6997) kbyte1024 válasza btudos (#6995) üzenetére


kbyte1024
veterán

Igen észrevettem köszi:) pedig Gyufaaa szépen elmagyarázta de csak pc-nel van ilyen opció.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6998) Gyufaaa válasza kbyte1024 (#6997) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Látod,arra nem is gondoltam, hogy telóról akarod ezt megtenni. :D

(#6999) Bukk900 válasza kbyte1024 (#6997) üzenetére


Bukk900
őstag

Telefonról képre mutató linket tudsz feltölteni.
1. a telefonon a képnél mentés ide: SkyDrive
2. skydrive - képek - mobil feltöltések - kép megosztás - hivatkozás vágólapra másolása
3. hozzászólás írása [ L:***][link]
4. a *** helyére jön a vágólap tartalma, az első [ után a szóközt ki kell törölni

[ Szerkesztve ]

(#7000) Morcsoska


Morcsoska
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem van hogy meglehet e oldani a flash-t a telefonra?

Bármit meglehet oldani csak akarni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.