Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:15

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 620 szakmai topic.
Függetlenítés, szoftvertörés, warez az alapelvek alapján TILTOTTAK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Clemi


Clemi
veterán

Az akkuidőhöz kapcsolódóan kérdezem. Az Insider nevű programot (meg is vettem) használom egy csomó program kiváltására (akku figyelő, zseblámpa, kapcsolat csempe, zene kikapcsoló, stopper, visszaszámláló, világóra, iránytű) ami alapján szerintem nagyon jó program, de azt vettem észre, hogy jobban merül vele az akku. Ami a legfeltűnőbb a Wi-Fi amit szerintem állandóan bekapcsolva tart, mert a képernyő feloldásakor nincs az a kapcsolat felépítő változó ikon a képernyő tetején, hanem a full térerőt jelző statikus jelzés van rögtön.
Ezzel kapcsolatban kérdezem azokat, akik szintén használják a programot, hogy nekik mi az észrevételük?

(#8002) litory válasza Clemi (#8001) üzenetére


litory
csendes tag

Ezt külön be lehet állítani, hogy eldobja-e a kapcsolatot, vagy tartsa meg, nem az Insiderben, hanem a beállítások wifi-résznél.
Nálam is fut az insider nem fizetős verziója és azokkal érte el az adott értékeket (tapasztalataim szerint a wifi ki-be kapcsolás jobban merít mint ha folyamatosan be van kapcsolva)

Üdv

(#8003) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Üdv!
Nálatok a glance-ban lehet állítani más színre az éjszakai üzemmódot, vagy nekünk csak a piros van?

(#8004) Szergely83 válasza litory (#8002) üzenetére


Szergely83
tag

"tapasztalataim szerint a wifi ki-be kapcsolás jobban merít mint ha folyamatosan be van kapcsolva"

Én is ezt tapasztaltam. Legalábbis, ha gyakran oldja fel az ember a képernyőzárat, akkor mindenképp többet fogyaszt, mintha folyamatosan be lenne kapcsolva.

(#8005) kubesch válasza stewie guy (#7967) üzenetére


kubesch
csendes tag

Szia!
Hát örülök (nem, nem igazán örülök na..), hogy valaki másnak is hasonló problémája van, én nem várok vele sokáig, még ma beviszem a Care-be, hogy ezzel csináljanak valamit mert balhé lesz.. Ez így botrány, hogy egy napot alig bír ki az akksi..
Mielőtt szervizben volt, minimalizált használattal 3 azaz három napot is kibírt (tényleg csak telefonáltam vele akkor.)

Amber frissítés után sem vettem észre változást rajta..

"Csak akkor születtek nagy dolgok, ha bátrak voltak akik mertek"

(#8006) Clemi válasza litory (#8002) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt külön be lehet állítani, hogy eldobja-e a kapcsolatot, vagy tartsa meg, nem az Insiderben, hanem a beállítások wifi-résznél.

Igen, ezt én is tudom pontosan és nálam a speciális részben a "A Wi-Fi kapcsolat maradjon bekapcsolva...." szöveg mellett nincs pipa, ennek ellenére folyamatos a Wi-Fi kapcsolatom, erről beszélek, illetve az érdekel, hogy másnak is bekapcsolva tarja-e a program kérés nélkül a telefonon a Wi-Fi-t.

Azt én is olvastam már itt, hogy a folyamatos bekapcsolva tartás kevésbé merít (miért is) mint a ki-be kapcsolgatás. Na jó, aki 2 percenként ki-be kapcsolgatja a kijelző zárat annál megértem. De nekem itt van az asztalon a telefon egész nap, és szinte csak telefonálásra használom. Így azért annyira nem hinném hogy takarékosabb, kikapcsolni meg nem akarom teljesen, mert a mobil adatforgalom így is ki van kapcsolva, a naptár meg az időjárás app pedig fut és legyen már rajtuk friss az infó, és ezek a programok pedig ha jól sejtem a Wi-Fi-n frissülnek a háttérben akkor is, ha nem oldom fel a képernyőt, hogy bekapcsoljon az avó állapotban lévő Wi-Fi kapcsolat.

Más téma!

Nektek sikerül a szinkronizálás a telefon és a számítógép között? Nekem semmit nem enged, hozzáférés megtagadva címszóval. Pontosabban az a szöveg, hogy "Sikertelen volt az (WP_20xxxxxx) elem számítógépre másolása. Hozzáférés megtagadva." Pedig direkt beállítottam, hogy a program rendszergazda jogosultsággal induljon. Ha jól sejtem ezt az Amber óta csinálja, mert a legelejéről van pár kép a számítógépen, amit felmásolt mikor feltettem először ezt a Windows Phone alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#8007) litory válasza Clemi (#8006) üzenetére


litory
csendes tag

Valszeg javítottak az Amberben valamit.
Megnéztem ugyanezzel a kombóval és keresi az elején a hálózatot, de nagyon gyorsan meg is találja, azaz nincs bekapcsolva közte, csak úgy tűnhet. (Legalábbis az én telómon ez a helyzet.)

Üdv

(#8008) Clemi válasza litory (#8007) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi hogy megnézted. Nekem is Amber frissített a teló. Nekem már a gomb megnyomására megjelenő záróképernyő tetején is full térerős kapcsolatot mutat.

(#8009) SsPL711 válasza Clemi (#8008) üzenetére


SsPL711
őstag

Szerintem azért, mert ahogy írtad vannak a háttérben futó programok, amik frissülni akarnak, de nem használsz mobilnetet.(ha jól értettem)
Ezért gondolom mivel csak wi-fi van bekapcsolva, nem megy OFF-ba mikor alvóban van a telefon, mert csak a wi-fit tudja frissítésre használni.
(ezt okoskodtam ki :) )

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#8010) KoVee84 válasza Szergely83 (#7996) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ezt kifejtenéd légyszíves pontosan?
Hova kell hol bejelentkeznem újra? Mit kell újra beírnom?
:R

(#8011) Szergely83 válasza KoVee84 (#8010) üzenetére


Szergely83
tag

[link]
Gondolom aliast nem váltottál, ha még nem jelentkeztél be az MS accountodba webes felületen, így az nem lényeges. :U

(#8012) KoVee84 válasza Szergely83 (#8011) üzenetére


KoVee84
senior tag

Mindet bepipáltam és egyből elérhető lettem a telón!

Ezer hála! :R

(#8013) Szergely83 válasza KoVee84 (#8012) üzenetére


Szergely83
tag

Szívesen :)

(#8014) Clemi válasza SsPL711 (#8009) üzenetére


Clemi
veterán

Kipróbáltam..... sajnos nem jött be. Bekapcsoltam a mobil adatforgalmat, és átkapcsoltam 3G-re. A helyzet változatlan..... folyamatosan megy a Wi-Fi.

(#8015) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok! Kicsit off, de szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy hol lehet a készülékhez a legolcsóbban hátlapot venni? Ti hol, és mennyiért jutottatok hozzá?

(#8016) erahurka


erahurka
félisten

Megvolt az első újraindulás amber óta.
Most meg nekiállt dobálni a wifit, nem hajlandó rácsatlakozni.
Mi a francnak hagytam magam meggyőzni e mellett a rakás szar mellett, vettem volna valami androidos telót és kész :W

-------------
A felindultságod érthető, de kérlek, hogy mellőzd a sorminta jellegű szmájli-sorozatot. - Zsolt_72

[ Módosította: #40993792 ]

(#8017) SsPL711 válasza erahurka (#8016) üzenetére


SsPL711
őstag

Cseréltesd ki.
Androidost ennyiért 2 magosat 2-3nap üzemidővel?
Hardverhez optimalizált felhasználói élménnyel?

Nem hiszem, hogy kapsz.

Nekem az SGS2 gyári JellyBean-el is akadt, 1 napos üzemidővel, pedig nem volt hard felhasználás.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#8018) YelaWolf


YelaWolf
tag

Jöhetne már az az Amber frissítés (Telenor). :(
Amúgy frissítettem ma csomó dolgot a Lumia Updater nevű alkalmazással, van olyan is amit nem enged használni az Amber hiánya miatt (pl. az érintés a beállításokban).

(#8019) erahurka válasza SsPL711 (#8017) üzenetére


erahurka
félisten

Milyen 2-3 nap üzemidő? Jó ha egyet kihúz. Múltkor 1 óra alatt 90%-ot merült úgy hogy csak le volt téve az asztalra.

A szervíz meg egy hét, és akkor valószínűleg semmit sem csináltak vele, még kétszer-háromszor vissza kell küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#8020) SsPL711 válasza erahurka (#8019) üzenetére


SsPL711
őstag

Nálam 2-3 nap üzemidő van, Amber frissítés után, előtte se volt kevesebb.
Azért mondom, hogy cseréltesd ki, hivatkozz a probléma mentes példányokra.
Újraindulás Amber előtt s után se volt.
Nálunk 5%-ot merül egy éjszaka alatt.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#8021) #01378048


#01378048
törölt tag

Ingyenes a tetrix blitz játék http://www.windowsphone.com/hu-hu/store/app/tetris-blitz/806c88c7-528c-4563-9c0a-09ef31f14d61

(#8022) Noise.tm válasza erahurka (#8016) üzenetére


Noise.tm
csendes tag

Nálad már eddig is nagyon érett a szerviz. El kéne vinned, az a teló az elejétől kezdve hibásnak tűnt sajnos. A csempés hibád sem jellemző másnál, tehát ott lesz valami bibi.

(#8023) tvamos


tvamos
nagyúr

Igazabol nekem sem mindig bir ki egy napot. Hazafele menet sokszor lemerul... ra szokom dugdoraszni PC-re, hogy toltodjon. A Tune-in is gazos rajta, mas net radio appot meg nem talaltam, ami jol mukodne. Akad az explorer, meg a facebook app is, neha 20-30 masodpercnel is hoszabb idore. Ami nagyon idegesit, az az, hogy az eloterben futo app-okat is bezarja, ha lezarom a kepernyot. A legrosszabb, hogy kevesebb a terero rajta, mint a regebbi telefonjaimon. Sokat nincs adatkapcsolat, es sokkal nehezebben kapcsolodik ujra, mint pl. az Atrix...

Valaki talalkozott mar ilyen hibakkal? Talat ra megoldast? (HR utan jo volt par hetig... Mondjuk, Amber elott teljesen hasznalhatatlan volt.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8024) SsPL711 válasza tvamos (#8023) üzenetére


SsPL711
őstag

Szerintem ezek mind USER ERROR-ra vezethetők vissza.
(De nem akarok előítéletes lenni.)
Komolyan mondom, ameddig nem feszegettem az adott hardver határait, nem voltak problémáim sem klasszikus, sem okos telefonokkal, se PDA-kkal.
Elhiszem azt is, hogy vannak hibás példányok.

Attól tartok a részletekben bújik meg az ördög.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#8025) Wlac válasza SsPL711 (#8024) üzenetére


Wlac
Ármester

Viszont elméleti szinten itt nem nagyon jöhetne szóba a user error. Androidra sok szemét érhető el, amik belenyúlnak a rendszerbe, itt viszont teljesen meg van kötve a készítők keze, szóval nem szabadna ennyi hibának lennie. Egyszerűen nincs lehetőségünk a hardver határait feszegetni.

A fentieket én inkább hardverhibára vezetném vissza. Például nekem mindig tökéletes a térerő is, és az adatkapcsolat is stabil rajta, pedig rengeteget töltök. Az Explorer is folyamatos, és az akku is kibír másfél napot normál használat mellett, bár ez utóbbi fogalom ugyebár relatív. Amikor elmegyek túrázni, és aktív a gps, illetve fényképezgetek, olyankor nyilván én is fél nap alatt lemerítem.

“The wha-"

(#8026) SsPL711 válasza Wlac (#8025) üzenetére


SsPL711
őstag

Én ezt mind aláírom.
De arról nem szól a fáma, hogy mennyi képernyő használat, BT, wifi, Mobilnet(2G/3G) használat, GPS egyéb dolgok vannak-e bekapcsolva, háttérben futó appok száma, navigáció, böngészés, hány mail fiókot szinkronizál.....stb. ??? (NFC-ről ne is beszéljek)

Semmi infó, csak jön egy kijelentés, hogy sz@r az egész.
Holott, szerintem rendszer ismeret hiány, meg alapvető okos teló kezelési alapok nincsenek, aztán jönnek az anomáliák, sírások vagy sír ásók :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#8027) ribery22 válasza SsPL711 (#8026) üzenetére


ribery22
tag

Azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy a képernyő lefagyását mi okozhatja? A feloldás után nem válaszol sehogy, vagy csak nehezen és aztán sehogy, de ha lezárom a képernyőt majd feloldom akkor jó.

nem válasz akart lenni csak félre nyomtam.

[ Szerkesztve ]

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#8028) erahurka válasza SsPL711 (#8020) üzenetére


erahurka
félisten

Az lesz, csak ugye rajta van a még meg nem jelent Telenoros Amber, meg kellene várni míg kijön OTA-n. Nem akarok okot adni a pampogásra.

Más: Nem tud valaki Nokia szervízt Budapesten, ahol helyben szerelnek és pár nap alatt megvannak? Nem szeretném leadni hetekre (legutóbb, az 5310-esemmel az ElectrWorld másfél hónapig szarozott, és végül készülékcsere néven visszakaptam a régi telót frissített szoftverrel).

(#8029) SsPL711 válasza erahurka (#8028) üzenetére


SsPL711
őstag

Valami Nokia Care centert(?) kell keresni.
Ebben nincs tapasztalatom, még nem volt garanciális problémám telefonokkal kapcsolatban.
Pedig fogtam ki én is, állítólag, meg a fórumok alapján problémásnak tekinthető vasat, de nekem nem volt eddig gondom.
Vagy garanciális idő után magam orvosoltam így-úgy a problémákat, ha lehetett.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#8030) A Zéé válasza erahurka (#8028) üzenetére


A Zéé
addikt

régen Szombathelyre vitték a garis telefonokat, ott csinálta a Jabil. Nem tudom még így van-e, de nekem 1 héten belül megfordult mindkétszer a 6500-ám, amikor a memóriakártyával voltak gondjai.

Amúgy így lassan egy hónap után összegezve, nekem semmi komoly bajom nincs a telefonnal. Üzemidő átlagosan 2,5-3 nap. Bár nekem wifi, 3g, gps, nfc, adatkapcsolat, bluetooth, meg minden ilyen szar folyamatosan ki van kapcsolva, mindent csak akkor kapcsolok be, ha kell. Játszogatni szoktam rajta, meg néha net, de ezek ilyen napi max 1-1,5 órát jelentenek. Telefonálás az van minden nap, meg néha pár sms.
Lefagyni egyszer fagyott le, amikor a zsebemben volt, és pakolásztam előtte vagy 3 órát, és kicsit megizzadtam. Akkor megkavarodott a kijelző, amikor hívtak, és nagyon lassan reagált és újra is kellett indítani a telefont. Bár az szerintem a picit nyirkos gatyám miatt lehetett. Illetve egyszer merült le 40+ %-ról teljesen reggelre, amit nem tudok miért van.

Just a simple Lineman...

(#8031) litory


litory
csendes tag

Sziasztok!

További akku teszt eredmények (Amber frissítésről):
-48 óra alatt merült 63%-ra 100%-ról
-2,5 óra zenehallgatás
-0,5 óra telefonálás
-napi 3* e-mail sync wifin.
-Kis nyomogatás

Üdv

(#8032) Metyuk


Metyuk
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám/kérdésem lenne, hogy ha a memóriakártyára feltettem egy csomó word/excell/jpg fájlt, illetve ezek könyvtárakba rendezett nagy elemszámú halmazát, akkor miért nem látom ezeket a dokumentumokat ha belépek a telefonon az Office-ba? Hogyan lehetne ezekbe belenézni, belejavítani? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

(#8033) Bukk900 válasza Metyuk (#8032) üzenetére


Bukk900
őstag

A telefonmemória/documents mappába kell másolni a fájlokat. Szerkeszteni csak .docx .xlsx-et tud. jpg-t a kártyáról is látja a fényképek/albumokon belül.

(#8034) Metyuk válasza Bukk900 (#8033) üzenetére


Metyuk
csendes tag

Köszönöm, de nekem az a gondom, hogy kb. 7 GB-nyi az az anyag amit látni szeretnék a telefonon. (A Skydrive sem bírja, pedig elméletileg kellene neki...)

Szóval a telefon memóriájába nem fér bele sajnos... :-(

(#8035) Laslow válasza litory (#8031) üzenetére


Laslow
senior tag

Amber után: tegnap este 11-től ma reggel 7:15-ig (kb. 8 óra alatt) 100%-ról 89%-ra csökkent az aksi töltöttsége.

telefon bekapcsolva
tartózkodási hely bekapcsolva
Wifi bekapcsolva (úgy, hogy zárolt képernyő esetén se bontson, szóval folyamatosan)
2 db Google postafiókot szinkronizálgatott
3G, T-Mobile, Budapest frekventált területe
BT kikapcsolva
összeérintés+küldés kikapcsolva
repülési üzemmód kikapcsolva
takarékos üzemmód kikapcsolva

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#8036) Szergely83 válasza Metyuk (#8034) üzenetére


Szergely83
tag

7GB doksi? :Y Ahhoz már nem teló kell, hanem noti...

(#8037) Bukk900 válasza Metyuk (#8034) üzenetére


Bukk900
őstag

Akkor marad a L920-ra csere, már kezd baráti ára lenni 2 év garanciával, még vagy harmincat esik és én is elgondolkozok rajta, vagy inkább megvárom amíg a 1020 lesz ennyi...[link]

(#8038) Metyuk válasza Szergely83 (#8036) üzenetére


Metyuk
csendes tag

Akkor tehát nincs megoldás szerintetek? Vajon egy áruházból letölthető fájlkezelővel látnám a kártyán tárolt "office" dokumentumokat?

(#8039) Laslow válasza Metyuk (#8038) üzenetére


Laslow
senior tag

Én csak annyit tudok, hogy a Microsoft PDF olvasója csak a telefonon lévő PDF-eket látja, míg az Adobe Reader a memóriakártyán lévőket is.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#8040) Bukk900 válasza Metyuk (#8038) üzenetére


Bukk900
őstag

A felét tedd a telefonra, a másik felét a skydrive-re, úgy elméletileg ráfér, az office látja mindkettőt.

(#8041) Szergely83 válasza Metyuk (#8038) üzenetére


Szergely83
tag

JPG-k mehetnek kártyára is.

(#8042) Metyuk


Metyuk
csendes tag

Tudtok jó fájlkezelő appot, amivel sikerülhet a dolog? (vagy kezdjek el kutakodni, és írjam le, ha jutottam valamire? :-) )

(#8043) mukibuci válasza Metyuk (#8042) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kutakodhatsz nyugodtan, de nincs ilyen :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#8044) Bukk900 válasza Metyuk (#8042) üzenetére


Bukk900
őstag

Ezzel a filekezelővel, felmásoltam egy docx-et az SD-re megnyitotta az office-ban és szerkeszteni is tudtam. A kiterjesztés módosításával trükköz.

(#8045) Venszan


Venszan
csendes tag

Sziasztok!

Én a cserélhető hátlapokkal kapcsolatosan kérdeznék. Kérdés a következő: a hátlapon kívül utal-e vmi arra, hogy a telefon milyen színű? Úgy értem, hogy amennyiben veszek egy fehér telefont, majd rakok rá egy fekete hátlapot, úgy ugyanolyan színű lesz, mint egy gyárilag fekete teló? Faramuci és hülye a kérdés, tudom, de sajna már több hete áll a telefonrendelésem és most szóltak, hogy valszeg buktam az egészet, ha feltétlenül feketét akarok. Ha jól láttam szemből és oldalról (nyomógombok) totál fekete mindegyik konstrukció.

Másik: gondolom a csempék színét lehet manuálisan állítani, változtatni. Jól gondolom?

Köszi szépen a választ! :R

(#8046) Wlac válasza Venszan (#8045) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, minden fekete, szóval abszolút a hátlaptól függ az összhatás. Nyugodtan vehetsz bármilyen színűt, nem fognak "ütközni" a színek.

Igen, a csempeszíneket is te választod ki.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#8047) Venszan válasza Wlac (#8046) üzenetére


Venszan
csendes tag

Nagyon zsííííír! Köszi szépen!

Nem tudjátok véletlenül, hogy honnan lehet fekete hátlapot rendelni???

(#8048) erahurka


erahurka
félisten

Amber előtt nem volt baj a wifivel, párszor ugyan eldobta, de nem ilyen sűrűn, kb. 5 percenként nincs net, aztán alig akar visszamenni rá. Újraindítás sem segít rajta, újabb HR-t meg nem akarok e miatt. :(
Remélem a szervízben megcsinálják majd, idén nem annyira vészes mert korlátlan a mobilnetem, de januártól visszaraknak 500 megás csomagba ami ehhez már kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8049) tvamos válasza SsPL711 (#8024) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hogy lehet az alacsony tererosseg USER ERROR? Ezt legyel kedves kifejteni!
Amugy BT, NFC, WIFI: OFF.
2G-t ninvcs, csak 3G. Azt viszont nem kapcsolgatom.
3 mailboxom van, azt frissiti.
3.5 ora a kijelzo, automatan.
A netradiot kb. addig hallgatnam, amig a kepernyo be van kapcsolva.
Ennyi a felhasznalas.
Ja. Teggel 6-kor leveszem a toltorol, es este 8-ig tart a napom.
Az a 3 ora, amikor vonaton utazo, a fel meg annyi, hogy napkozben neha ranezek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8050) santa clause válasza erahurka (#8048) üzenetére


santa clause
aktív tag

Nem akarok okoskodni de nem lehet hogy router hiba??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.