Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Mazsika válasza Tonyk (#5478) üzenetére


Mazsika
őstag

Kozben megoldodott a problema, beleneztem a logba ahogy javasoltad, tul sok mindent nem ertettem belole csak, hogy valami filelal van gondja. Kiszedtem ugy nez ki most megoldodott a dolog.
Koszonom a segitseget!

Dáccsika

(#5552) rtom válasza Mankó (#5535) üzenetére


rtom
senior tag

A webgui-n jobb klikk a torrentre és Set location, a feljövő kis ablakban meg lehet adni, hova mentsen.

Az egyébként engem is érdekelne, hogyan lehetne generálisan beállítani ezeket, az új firmware-nél csomagból telepített TM-nál.

(#5553) kmarci25 válasza rtom (#5552) üzenetére


kmarci25
veterán

A transmission gui-ban, beállítható. Sajnos böngészni nem tud, de kézzel beírható az elérési útvonal. Onnantól kezdve ez lesz az alapértelmezett.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5554) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Azt jól láttam, hogy az NSA 320-nak szabvány 3 pines csatlakozója van, de a 310-nek nem?

Köszönöm előre is!

(#5555) madoxx válasza stickermajom (#5554) üzenetére


madoxx
aktív tag

Mihez?

(#5556) stickermajom válasza madoxx (#5555) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja, bocs az lemaradt :B A ventilátorra gondoltam :))

(#5557) madoxx válasza stickermajom (#5556) üzenetére


madoxx
aktív tag

Én még nem bontottam meg a ventit.

(#5558) stickermajom válasza madoxx (#5557) üzenetére


stickermajom
addikt

Melyiküket használod amúgy? Hálószobába elmenne szerinted? Hol azt olvasom, hogy azért zajosak, hol azt, hogy szinte hangtalanok és egyáltalán nem zavaróak. Nem tudok dönteni :(

(#5559) Mad_Wolf válasza stickermajom (#5558) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

az enyém elég zajos, el is költözött a hálóból az első este után
(310 gyári venti)

[ Szerkesztve ]

(#5560) shteer válasza stickermajom (#5554) üzenetére


shteer
titán

Jol lattad

..szerintem jónak tűnik

(#5561) spiky03 válasza stickermajom (#5558) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is van hangja, de már megszoktam. :)
A nappali egyik sarkában van, a hálóhoz közelebbi sarokban, és nincs ajtó a hálón, de behallani ha nagyon fülelsz. amúgy szerintem nem vészes.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5562) madoxx válasza stickermajom (#5558) üzenetére


madoxx
aktív tag

310 gyári, engem nem zavar, de hallható.
Parafa pohár alátét sokat segített.

(#5563) skoos


skoos
őstag

Létre tudok olyan weboldalt hozni a NASon, hogy a megosztott kép/videó/zene állományokat le lehessen (on the fly) játszani? :F

(#5564) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor kénytelen leszek beruházni a 320-ra a ventilátor cserélhetősége miatt. Sajnos máshova nincs lehetőségem tenni, mert a router is itt van és bonyolult lenne megoldani az utp és áram kérdést.

(#5565) Zsadi válasza stickermajom (#5564) üzenetére


Zsadi
őstag

Garancia lejárta után cseréltem ki a ventit.
Igaz pár perces forrasztás kellett, de most szinte hangtalan.

(#5566) #79335424 válasza skoos (#5563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Párszor már le lett írva. Menü - webes közzétételnél kijelölöd a kívánt megosztásokat. A fájlok neve és a teljes elérési útjaik legyenek url -képesek (nincs ékezet, meg egyéb krixkrax és szóköz helyett _ ). Aztán böngészőben NAS IP:port (alapértelmezetten a 80 -as)/mappa és ott lesznek az almappák, fájlok. A fájl útvonalát kimásolod, vagy közvetlenül bepötyögöd a lejátszóba hálózati műsorként.

(#5567) Joshi


Joshi
titán

Van egy kis gond. Eddig azt hittem hogy nem a Transmissionban van a hiba de most azt kell higgyem hogy pedig de. Nem írnám le a torrent oldal nevét ahol elég gyakori hibába ütközök, a lényeg hogy rövid időn belül piros X jelet látok az aktív letöltődő fájlnál. A letöltés zavartalanul megy tovább de az oldalon nincsenek arányok és adatok a letöltésről. :F Elindítottam a letöltést PC-ről a Bittorrent v7.7 nevű progival és azzal minden rendben van, látszik a letöltés és az arány is ok. Hozzáteszem hogy mindegyik letöltés a NAS-ra történt.
Valami ötlet? :F

(#5568) stickermajom válasza Joshi (#5567) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem asztalin is szétkapcsol többször. Ha egy oldalra gondolunk, akkor elvileg tudnak a hibáról és próbálnak rá megoldást találni, de nem helyben van a probléma, hanem a szolgáltatójuknál. Synology fórumban volt egy pár soros megoldás, nem tudom az itt működne-e.

Itt is van.

(#5569) Zsadi válasza stickermajom (#5568) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam is a Transmissionnál jelentkezett ez a szétkapcsolásos hiba, asztalinál nem vettem észre.
Kíváncsi lennék a többiek tapasztalataira is, ez ügyben.

(#5570) SteveL válasza Zsadi (#5569) üzenetére


SteveL
aktív tag

2.82-es Transmission alatt egyáltalán nem jellemző a szétkapcsolás, a 2.81 előtti verzióknál viszont rendszeres volt az adott oldalnál.

(#5571) Zsadi válasza SteveL (#5570) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm. Akkor ez lehet a baj.
Én a firmware frissítéssel telepített verziót használom, az 2.77.

(#5572) Anonymus23 válasza Zsadi (#5571) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor lehet mégiscsak megéri az a plusz 10-15 perc telepítgetés, hogy frisebb verziót rakjon fel az ember.

;) - The Power of the Light Side

(#5573) madoxx válasza Anonymus23 (#5572) üzenetére


madoxx
aktív tag

Határozottan. Nem is értem miért ragadt le a 2.72nél :F

(#5574) Tonyk válasza Zsadi (#5571) üzenetére


Tonyk
veterán

A 2.77 utáni valamelyik verzióban javították a tracker error hibát. Ezért (is) jár a szánk állandóan, hogy tessék ffp-t használni, (mert csak előnye van, hátránya semmi) és alóla a legfrissebb (2.82) TM-et. De hát vannak ugye olyanok, akit nem lehet ép ész érvekkel meggyőzni ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5575) Anonymus23 válasza madoxx (#5573) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sosem használtam a "gyárit", mivel amikor elsőnek telepítettem, akkor még nem volt, amikor nemrég újraraktam, akkor meg már tudtam, hogy megvan az előnye az SSH-nak ;)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#5576) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Az NSA310-ben és az NSA320-ban milyen széles a gyári venti? Sok helyen olvastam, hogy mindössze 20 mm hely van az alaplap és a ház oldala között, a 40-60 mm-es ventilátorok meg általában ugye 25 mm szélesek.. :( Mennyire lenne rossz megoldás, ha kívülre szerelném a ventilátort? :DD

(#5577) SteveL válasza stickermajom (#5576) üzenetére


SteveL
aktív tag

Igen, 20 mm a hely. Valahol láttam olyat, hogy kívülre van szerelve a venti, valószínűleg simán megoldható.

(#5578) stickermajom válasza SteveL (#5577) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk azt nem tudom, hogy a kábel bevezetést hogyan fogom megoldani, de akkor ez a járható út valószínűleg. :)
A gyári befelé fújja, ha jól tudom. Esetleg lenne értelme kifelé szívni a forró levegőt belülről, vagy jó az úgy ahogy eredetileg van?

(#5579) bubububu válasza stickermajom (#5576) üzenetére


bubububu
csendes tag

Igen 20 mm-es fér be. A 325-be is.

Van valakinek ötlete, hdd-re telepített ffp és 2.82 Tm mellett és gyári 2.77 -es TM-mel is miért indul újra a gép?
Van, hogy elmegy 2 órát, van, hoyg 10 perc alatt 2x is.
Ötletek? Vagy gari?

(#5580) Tonyk válasza stickermajom (#5578) üzenetére


Tonyk
veterán

"A gyári befelé fújja, ha jól tudom."

Rosszul tudod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5581) SteveL válasza stickermajom (#5578) üzenetére


SteveL
aktív tag

A gyári kifelé szívja. Próbáltam a befelé fújást is, de nem volt nálam lényegi változás.

(#5582) stickermajom válasza Tonyk (#5580) üzenetére


stickermajom
addikt

Hm, akkor ezt benéztem. :F Azon nincs sok értelme változtatni akkor, por szempontjából is tök mindegy. A kábelt kell csak bejuttatnom a házba és elvileg lényegesen javulna új ventilátorral.

(#5583) Tonyk válasza stickermajom (#5582) üzenetére


Tonyk
veterán

Por szempontjából nem mindegy, mert ha befelé fújod a levegőt, azzal rengeteg por is bekerül.

Én két hete cseréltem le egy Revoltec RL036. A hangja nem lett jobb, lassabban forog és a proci is melegebb lett. (a gyári már idegesítően kerepelt, azért kellett cserélnem, pedig csak 8 hónapos a ketyere.)

Van itthon pár darab apró bordám, lehet rárakom a proci tetejére... Már csak valami ragasztót kéne találni. Bár megyek ma az OBI-ba, lehet veszek valami kis kiszerelésű FBS ragasztót + egy szilikonpaszta , jól összekever és .... ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5584) stickermajom válasza Tonyk (#5583) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem inkább nézz valami thermal padot, vagy ilyen jellegű ragasztót a kevergetés helyett. (Előbbit itt az aprón is lehet kapni potom pénzért.)
Én egy Noiseblocker Blacksilent Pro-t néztem ki hozzá. Hasonló légszállítása van, 1800-at forog csak és 10,6 decibelre mondják a zajkibocsátását. Illetve gyárilag jár hozzá szilikon alátét.

(#5585) Tonyk válasza stickermajom (#5584) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha garis gáz van a cuccal le is akarom szedni. Márpedig ezt le lehet. A ragasztót meg kétlem, hogy nyom nélkül el lehet távolítani.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5586) Joshi válasza Tonyk (#5574) üzenetére


Joshi
titán

Nekem jelenleg a 2.77 van fent de van FFP a merevlemezen. Mivel nem én telepítettem ezért nem nagyon értek a frissítés menetére. Segítenél benne?

(#5587) Anonymus23 válasza Joshi (#5586) üzenetére


Anonymus23
veterán

Benne van a leírásban:
[Transmission frissítése]

;) - The Power of the Light Side

(#5588) Zsadi válasza Tonyk (#5574) üzenetére


Zsadi
őstag

Meg lehet engem győzni, ha arról van szó. :) Lehet nekiesek a közeljövőben.
Eddig nem is nagyon foglalkoztam a TM-el. Így volt kényelemesebb bevallom ;) , de amióta megvan a két pici gyermek, hátrébb szorultak már az ilyen kicsit macerásabb procedúrák a számítógép terén.

Anonymus23: Hagyom magam meggyőzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#5589) Joshi válasza Anonymus23 (#5587) üzenetére


Joshi
titán

Letöltöttem a Transmission-2.82-arm-1.txz fájlt, hogy és mivel tudom bemásolni az admin nsa könyvtárba ezt a fájlt? :F

(#5590) Anonymus23 válasza Joshi (#5589) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha az FFP-t a leírás szerint telepítetted, akkor meg kell lennie a mappának.
Nem kötekedés képpen, de igazából ez felmásolás már nem NAS, vagy TM, vagy FFP dolgo, hanem alap windows másolási művelet:
Pl ha hálózati meghajtóként felcsatolod, akkor pl TC-vel is tudsz bele írni, de gyakorlatilag ha pendrivera másolod és azt meg beledugod a NAS-ba, akkor akár a saját felületén, vagy MC-vel oda tudod másolni.

;) - The Power of the Light Side

(#5591) Tonyk válasza Joshi (#5589) üzenetére


Tonyk
veterán

Tök mindegy hová másolod, másolhatod a Video vagy a pictures mappába is.

Tegyük fel, hogy a Video mappába dobdtad a Transmission-2.82-arm-1.txz nevű fájlt:

SSH-n belépsz:

/ffp/start/transmission.sh stop
funpkg -u /i-data/md0/Video/Transmission-2.82-arm-1.txz
/ffp/start/transmission.sh start

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5592) Joshi


Joshi
titán

Köszi időközben megoldottam. Viszont honnan tudom hogy frissült-e a Transmission?

(#5593) Anonymus23 válasza Joshi (#5592) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pl, TransGUI bal alsó sarokban kiírja a TM verziószámot.

;) - The Power of the Light Side

(#5594) Joshi


Joshi
titán

Nekem marad a 2.77 hiába telepítem a 2.82-es verziót. De hogy még bonyolultabb legyen a dolog nálam az /i-data/md0/admin/nsa/ mappába a Transmission-2.71-arm-1.txz fájl volt. Ha újra akarom telepíteni a megadott parancsokkal akkor kiírja hogy Already Install vagyis hogy már telepítve van. Most ezt nem vágom. Egyébként nekem a Transmission nem is volt telepítve alapból, de akkor mit használtam eddig? :F

KÉP

ui.: köszi, de akkor amit most linkeltem az mi akar lenni? :F Ja a Gui-ban már 2.82 van. :D

De hogy mindenhol más verziószám van az bődületes. :W

[ Szerkesztve ]

(#5595) Anonymus23 válasza Joshi (#5594) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem kicsit kevered a dolgokat :DDD
Amit linkeltél screen az a feltelepíthető programok listája, abban értelemszerűen a 2.77-es TM van, amit a Zyxelre alapból felrakhatsz, erre mondtuk, hogy érdemesebb FFP és a mindig legfrissebb TM.
Amit 2.71-et láttál, azt meg gondolom az első telepítéskor töltötted le wgettel, az csak ott van, az a telepítő fájl.
De ha még letöltesz vagy 10 verziót, akkor mindnél mást fog kiírni :D

TransGUI-ban nézd, ott azt mutatja, hogy mely kiszolgálóhoz csatlakozik...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#5596) Joshi válasza Anonymus23 (#5595) üzenetére


Joshi
titán

Köszi így legalább helyre tettük a dolgokat. :R :C

(#5597) Joshi


Joshi
titán

Tényleg pozitív hatása van a v2.82-es verziónak de azért vannak itt anomáliák. ;] Oké hogy mostanában teszt jelleggel megnövelt sávszélességek vannak a Diginél na de az átlag az azért durva. :D Igazság szerint a 7-8MB/s a csúcs, akkor hogy lehet az átlag 13 fölött? :F

Ja és hogy milyen pozitív hatásai voltak a Transmission frissítésének? A letöltési sávszélesség sokkal jobb lett habár ezt mostanában a Diginél elég nehéz megítélni, nekem 40/20-as netem van de néha megy 80/80-at is. Piros X a torrenteknél egyenlőre nincs de ezt csak hosszútávon lehetne biztosra mondani. Egy a lényeg hogy a Transmissionból a lehető legfrissebbet kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#5598) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

Egyik ismerős venne NSA-310-et, winyó nélkül. Nem akar bele tenni 3,5"-os winyót, van két külső winyója 2,5"-os, azokat akarja rádugni, és úgy használni. Működhet így a dolog, be tud bootolni az NSA belső winyo nélkül? Hova telepíti ilyenkor a programcsomagokat, pl Transmission? köszi!

(#5599) Joshi válasza FeRkE (#5598) üzenetére


Joshi
titán

Vegyen egy mini pendrive-ot amilyen a képen látható és azt dugja be az első usb aljzatba aztán arra kellene telepíteni az FFP-t feltéve ha az első foglalat alkalmas erre. Így a hátsó usb ill. esata foglalat szabadon marad a két vinyónak.

(#5600) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi problémára keresnék megoldást.
Adott egy erősítő, egy NSA310 és AC Ryan médialejátszó. Szeretnék az erősítőn keresztül a NAS-ról zenét hallgatni, de ahhoz hogy ki tudjam választani, hogy mit szeretnék hallgatni, be kell kapcsolnom a TV-t (különben nem látom, hogy mit csinálok :DDD).
A TV-t nem szeretném ki/be kapcsolgatni és azt sem szeretném, hogy a zenehallgatás miatt menjen folyamatosan, feleslegesen.
Akár olyan megoldás is szóba jöhet, hogy androidos telefonról történjen a lejátszás vezérlése.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Szerk: az AC Ryan és a NAS egy hálózaton vannak. Az erősítő nem hálózatos, HDMI kábellel van a médialejátszóhoz csatlakoztatva.
Akár az is szóba jöhet, hogy valami minidisplayt csatlakoztatni valamelyik eszközre, bár egy olcsóbb megoldásnak jobban örülnék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.