Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) xmotion válasza madoxx (#5292) üzenetére


xmotion
csendes tag

Nem, vinyón van minden.

már a transmissiont leállítottam és újraindítottam, de az se oldott meg semmit...

(#5302) Mankó


Mankó
veterán

Megváltozott a nas-on a hdd-t jelölő led szine. Zöldről pirosra. Ez azt jelentené, hogy gigabites a kapcsolat, vagy valami hibát jelöl?

(#5303) SteveL válasza Joshi (#5299) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nemrég írtam, hogy megy HDD nélkül is a NAS (FFP nem).

(#5304) Joshi válasza Mankó (#5302) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is Gigabites a cucc de nálam zöld a led, szerintem ez hiba lesz. :((

(#5303) SteveL: bocs de nem olvastam vissza, ez esetben viszont nem értem (#5295) krealon írását ahol azt írja hogy ha hdd-én van az ffp akkor nem egyszerű az eltávolítása. Miért is? :F

(#5305) SteveL válasza Joshi (#5304) üzenetére


SteveL
aktív tag

Az FFP eltávolítása azért nem ugyanaz, mint a teljes HDD eltávolítása. Ha csak az FFP-t akarnád leszedni, akkor például a megosztások, és természetesen a mappák és fájlok megmaradnának. Ha az egész HDD-t cseréled FFP-stül, újra be kell állítani a megosztásokat, és rá kell másolni a megosztandó mappákat, fájlokat.

A pendrive-os megoldásnál az FFP eltávolítás tényleg egy mozdulat, a megosztások, stb. maradnak.

De továbbra sem értem, miért akarná valaki az FFP-t eltávolítani, szükség esetén le is lehet tiltani. Ezért nyugodtan futhat a merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

(#5306) Tonyk válasza SteveL (#5305) üzenetére


Tonyk
veterán

De továbbra sem értem, miért akarná valaki az FFP-t eltávolítani, szükség esetén le is lehet tiltani. Ezért nyugodtan futhat a merevlemezről.

+1

FFP-nek semmi hátránya sincs. Csak előnye.
Talán egyetlenegy "hátrányt" lehet említeni hdd-s verzió esetében, hogy nem hagyja aludni a hdd-t. Már ha ez egyáltalán hátrány. Eszembe nem jutna pendrivera telepíteni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5307) Mankó válasza Joshi (#5304) üzenetére


Mankó
veterán

Sajnos leírás nem jött hozzá, megnéznéd nekem, hogy a leírásban mit ír erre a jelenségre?

(#5308) kmarci25 válasza Mankó (#5307) üzenetére


kmarci25
veterán

Leírásból:
Red means that the NSA detected an error on the hard drive (like a bad sector for example). The NSA automatically tries to recover a bad sector, but the LED stays red until the NSA restarts. Even if the hard drive still functions, it is recommended thet you replace it since errors are a sign that the hard drive may fail soon.

Szabadfordítás: A piros led jelzi, hogy az NSA hibát észlelt a HDD-n (pl. bad sector-t). Az NSA automatikusan megpróbálja javítani a hibát, de a LED mindanddig piros marad, amíg újra nem indul a készülék. Még ha a HDD továbbra is működik, ajánlott a cseréje, mert a hiba azt jelzi, hogy hamarosan tönkremegy.

A helyedben én kivenném a NAS-ból és HDD sentinellel utánanéznék a dolognak.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5309) madoxx válasza kmarci25 (#5308) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nekem is volt piros ledem. Restart aztán egy hétig jó volt, aztán megint piros. Átraktam pc-be, hdd sentinel egy hibát nem jelzett. Vissza a nas-ba, de az nem ismerte fel. Linux live nem tudta felmoutolni a partíciót, úgyhogy file recoveryvel nekiálltam lementeni másfél terát, 6 db 120 és 500 gb közti vinyóra :)
Kb egy hét volt mire végeztem (rohadt lassú volt)
Vinyó visszarak a nasba: láss csodát mindegy megy :Y
Ez egy hete volt, backupok megvannak, azóta várok mi lesz.

(#5300) Anonymus23:
Azért szűk keresztmetszet, mert nagyban függ a pendrive sebességétől hogy milyen lesz a felhasználói élmény. Egy gyengébb pendrive-ról szívás ffp-t futtatni, egy gyorsabbról kevésbé, de ha minden a hdd-n van az a leggyorsabb, viszont mint már írták, az alvás necces lesz.

(#5310) Anonymus23 válasza madoxx (#5309) üzenetére


Anonymus23
veterán

Értem, bár nem tudom ti mennyit szoktátok használni az FFP-t, de szerintem az átlag felhasználó, mint én, az kb 1 hónapban egyszer (ha egyáltalán), így az a "sebességből fakadó szűk keresztmetszet" szerintem elenyésző...

;) - The Power of the Light Side

(#5311) madoxx válasza Anonymus23 (#5310) üzenetére


madoxx
aktív tag

Mennyire használjuk? Állandóan, mint te? :)
Nem kapcsolgatom én ki-be. Viszont megőrjít ha szakadozik a transmission-nel a kapcsolat, illetve épp szedném az esti filmet és a sávszél 5-10%-át ha kihasználja.

Ezen kívül ffp: miniDLNA, ssh ha kell (pl mc-vel jóval könnyebb és gyorsabb rendet rakni a nas-on) és még ezer más dolog mehet ffp alatt :)

(#5312) SteveL válasza madoxx (#5311) üzenetére


SteveL
aktív tag

:K

(#5310) Anonymus23
Az FFP futtatja a (nem gyári) Transmissiont, a különböző médiaszervereket, egy-két extra kényelmi szolgáltatást. Attól, hogy nem használod az SSH-t, még folyamatosan megy az FFP a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#5313) kmarci25 válasza madoxx (#5309) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké. Tanulság? ;]

De tényleg - gonoszkodás nélkül - mi lehetett a hiba? Mit érzékelt a NAS, amit a HDD sentinel nem, és miért javult meg "önmagától" :F ?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5314) madoxx válasza kmarci25 (#5313) üzenetére


madoxx
aktív tag

Fogalmam sincs, engem mindig körül vesznek az informatikai voodoo-k :)
Engem is érdekelne, de nincs ötletem rá.

(#5315) SteveL válasza SteveL (#5312) üzenetére


SteveL
aktív tag

Bár az, hogy "fut" az FFP, nem teljesen igaz, az FFP inkább csak lehetővé teszi, hogy az operációs rendszer ne legyen lekorlátozva a gyári programokra és beállításokra, a feltett extrák futnak inkább onnan, ahova az FFP felteszi (pl. pendrive, ha az FFP pendrive-on van).

[ Szerkesztve ]

(#5316) madoxx válasza xmotion (#5301) üzenetére


madoxx
aktív tag

Gondolom 0.7-et használsz.
Én pont hétvégén játszottam vele, pendrive vs vinyó vs részben pendrive.
Eredmények:

Pendrive:
- ffp pendrive-on
- transmission pendrive-on
- transmission fix seed tartalma (3 gb) pendrive-on
- minidlna pendrive-on
- tök lassú tud lenni, gyors pendrive valamit segít, de iszonyat laggok vannak, az egész rendszert fogja

Részben pendrive:
- ffp hdd-n
- transmission hdd-n
- transmission fix seed tartalma (3 gb) pendrive-on
- minidlna hdd-n
- elfogadható sebesség, kevés lag, pendrive sebesség itt is számít

Minden HDD-n:
- ez a perfekt
- cserébe nem alszik nagyon a vinyó

Nálad nem tudom mi okozhatja a problémát, újrahúznám az ffp-t első körben. Csak a transmission lassú?

(#5317) Anonymus23 válasza madoxx (#5311) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem érted a kérdésem lényegét.
Értem, én hogy állandóan megy, de pl én:
Beállítottam, megy minden rajta, távolról netről is simán elérek minden részét, szerintem itt a net sebessége az, ami korlátoz. De. Én pl amikor korábban telepítettem a TM-et, kb egy évig be sem léptem SSH-n, mert ha hozzáadtam egy torrentet, vagy töröltem, azt megcsinálta. Mást nem futtatok rajta, mert nekem nem kell. Erre írtam, hogy mennyit használod!?
Ebből a szempontból lehet akkor mégsem vagyok az átlag, de ha lenne egy statisztika, hogy ki mennyit használja a plusz funkcióit, és ki vette meg csak azért, hogy ne a gép menjen seedhez, azt azért megnézném...

;) - The Power of the Light Side

(#5318) Mankó


Mankó
veterán

Valaki írta itt, hogy a venti halkítása érdekében berakott egy vékony gumi alátétet a venti alá. Kellenének a tapasztalatok, meg a megvalósítás részletei.
Akinek valami egyéb maszek megoldással sikerült lehalkítania a ventit az is írjon!
A venti kidobása nem biztos, hogy hosszútávon is bejövős módszer.

(#5319) madoxx válasza Anonymus23 (#5317) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ha nem a gyári kliens-t használtad, akkor az ffp végig futott, vagyis helyesebben mondva transmission futott, amit az ffp biztosított.

(#5320) xmotion válasza madoxx (#5316) üzenetére


xmotion
csendes tag

Köszi a válaszod!
Az addig rendben van, hogy hddről gyorsabb, mint pendriveról. Viszont ha nincs vele semmi gond, aztán egyik pillanatról a másikra connection timed out-okat kapok... Cat5e kábelekkel csatlakoznak az eszközök a gigabites asus rt-n15u-ba. A médialejátszó 720p-s lejátszásnál is megakadt, amikor a nas éppen töltött le. Olyankor az összes felület (nas konfig felülete is) elérése belassul. Miután lejön a cucc, minden okés (legalábbis nem észleltem problémát). A nason csak a TM fut. Transmission remote gui-t használok..

(#5321) Tonyk válasza xmotion (#5320) üzenetére


Tonyk
veterán

SSH-n keresztül top paranccsal megnézni, hogy mi fogja. Esetleg részletesebb információért telepíteni a htop-ot és azzal.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5322) Anonymus23 válasza madoxx (#5319) üzenetére


Anonymus23
veterán

Látom nem érted mit írok.
Értem én és tudom, hogy futott és most is fut, de mivel nincs jelentősége, hogy egy torrentet 1 másodperc, vagy 1,1 másodperc alatt tesz-e be a listába, vagy 15 perc alatt, vagy 16 perc alatt tölt-e le, ezért mondtam, hogy számomra nincs jelentősége annak, hogy pendrive-on fut-e az FFP+TM, vagy a vinyón.
Ha másra is használnám az FFP-t akkor lehet számítana a sebességbeli különbség (pen vs vinyó), de mivel nem, nem látom kritikusnak ezt a témát az én szemszögemből.

;) - The Power of the Light Side

(#5323) #79335424


#79335424
törölt tag

Az egyik NAS -om viszonylag ritkán van használva, szóval praktikus, hogy nem megy állandóan a HDD. Ügyfelek néha töltenek fel rá adatot, amiket a NAS -on belül mozgatok, ezért az MC hasznos lenne. Ehhez a felálláshoz jó a pendrive -os megoldás? Akkor le tudja állítani a NAS a vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#5324) Tonyk válasza #79335424 (#5323) üzenetére


Tonyk
veterán

Én azt is meg merném kockáztatni, hogy ha a log-ok nem a HDD-re kerülnek, hanem mondjuk egy üres pendrivera, akkor még talán a hdd is leállna. Nem próbáltam, ezért írom, hogy "meg merném kockáztatni" .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5325) madoxx válasza xmotion (#5320) üzenetére


madoxx
aktív tag

Csak egy tipp: nice/renice nem volt az elején? lehet hogy akkora prióval fut a tm, hogy minden mástól elveszi a cpu időt? :F

(#5322) Anonymus23
Ok, leesett. Csak elsőre nem ez jött le :)

(#5326) #79335424 válasza Tonyk (#5324) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Az lenne a tuti, ha a NAS, FFP -stől egy kis memóriakártyáról működne, az adatokat pedig egy E-SATA -n csatolt, külső tárra mentené. A memóriakártya -rész működik, teszteltem egy CF-SATA adapterrel. Ezzel a ventillátor -probléma is letudva. Csak a külső HDD kezelés a gond, mert nem tudná leállítani. Vagy igen?

(#5327) xmotion válasza Tonyk (#5321) üzenetére


xmotion
csendes tag

@Tonyk, madoxx: Köszi, otthon megnézem.

(#5328) madoxx válasza #79335424 (#5326) üzenetére


madoxx
aktív tag

Azt hiszem belső hdd nélkül necces, a külső hdd leállítása viszont a hdd házán múlik. Javítsatok ki ha nem.
Pl nekem vagy egy wd my passport, a windows-ban nincs leállítás beállítva, mégis leáll pár perc után ha nem használom.

(#5329) #79335424 válasza madoxx (#5328) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lenne belső tár, csak nem HDD. Mint írtam, teszteltem. Teljes, új beüzemelést csináltam nulláról, egy 8Gigás, CF kártyára. Ez volt a a belső "HDD". Azt tudom, hogy van olyan külső tár, amelyik ilyen szempontból "intelligens". De ilyenből csak usb -sről tudok. Itt viszont E-SATA lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5330) madoxx válasza #79335424 (#5329) üzenetére


madoxx
aktív tag

Esata-s tapasztalatom nincs, de akkor ennyi erővel le kellene azt is állítani a nas-nak.

(#5331) #79335424 válasza madoxx (#5330) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nem. Ehhez ki kéne vezetni valahogy a jelet a külső tárra. De hiába, mert ha a CF -re kerül az FFP, akkor az nem áll le, tehát a külső sem fog. A magától leállást pedig a külső tár önállóan végzi attól függően, hogy kap -e "jelet". No, erre a jelre írtam, hogy eddig csak olyat láttam, ami az USB -t "figyeli", az E-SATA -t nem. Egyszerre viszont nem tudom USB -n és E-SATA -n is csatlakoztatni. Ezt legfeljebb úgy lehetne megoldani, hogy CF a belső tár, FFP pendrive -on és a leállító a CF -fel együtt leállítja a külső tárat is. De most csak "hangosan" törpölgetek.

[ Szerkesztve ]

(#5332) xmotion válasza Tonyk (#5321) üzenetére


xmotion
csendes tag

Top parancsot kiadva, két állapotról csináltam képernyőmentést:
alap állapot
terhelt

Elméletileg a pdflush-t a cacheből való adatkiíráshoz használja. Van, hogy 60%-ig is felmegy a cpu terhelés. A letöltési sebesség össze-vissza ugrál, átlagra 1-1,5 MB/s-t ír ki, de a nullától a 2 megáig minden van... teszem hozzá még, hogy dupla ilyen gyors max sebességgel kéne jönnie.

Vélemény?

(#5333) skoos


skoos
őstag

Az FFP teleítéseel nem jutottam valami messze :)

A telnet még ok, elvileg minden jól ment, de az SSHval már nem tudtam belépni. A root-ra nem fogadta el a jelszavam. :(

Ötlet?

(#5334) lofagi


lofagi
addikt

Sziasztok,

tudna valaki nekem segíteni, nagyon új vagyok még ebben a NAS rendszeres dologban, lehet, hogy a korábbi hozzászólásokban volt erről szó.

Szóval vettem egy Zyxel nsa310-est, a terve az, hogy a régi torrenteket belőjem rá és azon menjen a torrent, hogy ne kelljen a "nagy" gépet használni.

Az alap paneljén már ugyan sikerült beállítanom, hogy menjen a letöltés, nagyon király megy a letöltés, de a feltöltés az nem. Router mögött vagyok, azon állítottam port forwardot, de sajna továbbra sem akarja feltölteni a dolgokat.

Az egyik kérdés az, hogy ezt hogyan tudnám megoldani, illetve a másik, hogy ez "rendszer" ami rajta van az megfelelő-e? vagy valami mást kellene telepítenem?

Bocsánat a nagyon gyenge kérdésekért.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5335) skoos


skoos
őstag

SOS segítségre lenne szükségem.

NSA 310 re installálok FFP-t. A trasmission beállításánál tarok.

Itt elvileg ezt kell csinálni

"Mentsük el, majd keressük meg a "/ffp/start/transmission.sh" fájlt, és módosítsuk:

(TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon)

(user=root)"

de én a következőt látom:

#PROVIDE: Transmission

. /ffp/etc/ffp.subr

if [ -d /mnt/HD/HD_a2]; then
TRANSMISSION_HOME=/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon
else
TRANSMISSION_HOME=/mnt/HD_a2/.transmission-daemon
fi

stbstb.

Itt most mit módosítsak?!! :Y

(#5336) Mazsika


Mazsika
őstag

Nem tudja valaki hogy amikor rescannelni akarok minidlna-val miért dobja ezt a hibát:
root@Deme-NSA310:~# /ffp/sbin/minidlnad -R
[2013/10/17 20:54:19] minidlna.c:1022: error: Usage:
/ffp/sbin/minidlnad [-d] [-v] [-f config_file]
[-a listening_ip] [-p port]
[-s serial] [-m model_number]
[-t notify_interval] [-P pid_filename]
[-u uid_to_run_as]
[-w url] [-R] [-V] [-h]

Notes:
Notify interval is in seconds. Default is 895 seconds.
Default pid file is /var/run/minidlna/minidlna.pid.
With -d minidlna will run in debug mode (not daemonize).
-w sets the presentation url. Default is http address on port 80
-h displays this text
-R forces a full rescan
-L do note create playlists
-S changes behaviour for systemd
-V print the version number

Dáccsika

(#5337) Mazsika válasza skoos (#5335) üzenetére


Mazsika
őstag

írd át az if utánit is és az else utáni sort is arra ami megvan adva!!!

Dáccsika

(#5338) skoos válasza Mazsika (#5337) üzenetére


skoos
őstag

Megtettem.
Ezt a hibaüzit dobja a GUI:

"Ezeket az OpenSSL Libary fájlokat nem sikerült betölteni: ssleay32.dll és libeay32.dll"

:(

és SSLen sem tudok belépni. Telnet megy. Telnettettel megy a GUI is.

[ Szerkesztve ]

(#5339) Mazsika válasza skoos (#5338) üzenetére


Mazsika
őstag

huhh sajna ez már nekem magas... :(

Dáccsika

(#5340) skoos válasza Mazsika (#5339) üzenetére


skoos
őstag

szerintem az SSH dolgot szúrhattam el.

SSHval be sem enged a putty már. Csak a telnet megy.

De a Gui műkszik, szépen tölt le.

iPhone-ra milyen alkalmazással tudnám távvezérelni?

(#5341) kenyerr válasza Mazsika (#5336) üzenetére


kenyerr
tag

Hirtelen ránézve a kódban 932-nél írja ki ezt és ott ip-t illetve portot vizsgál.

#5318
Vékony szivacsos szerkezetű gumilapot (apró darabok) raktam be a négy sarkához a csavaroknál, de sajnos ez sem segített sokat a rezgésen. Úgyan tompítja de mégis az egész nas rezeg ugyanúgy. A forrasztgatásmentes megoldás az lett nálam, hogy kivezettem egy kábelt a szobából, és elraktam egy szekrénybe így.

(#5342) Tonyk válasza xmotion (#5332) üzenetére


Tonyk
veterán

Passzolom, de azért elég érdekes, hogy ez "zabálja" fel a prociidőt. FW frissítéssel próbálkoztál már esetleg?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5343) Tonyk válasza Mazsika (#5336) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam sem akar menni, pedig határozottan emlékszem rá, hogy működött.
Így csináld a rescan-t:

/ffp/start/minidlna.sh stop
/ffp/sbin/minidlnad -f /ffp/etc/minidlna.conf -R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5344) madoxx válasza Tonyk (#5343) üzenetére


madoxx
aktív tag

Utána elindítani sem árt :)

(#5345) lofagi


lofagi
addikt

Abban tudna nekem segíteni valaki,hogy miért nem látom az Alkalmazások menü alatt a Programcsomagok almenüjét? Ilyenem nincs, így most nem tudom, hogy hogy tudnám megcsinálni azt, hogy a vinyóról menjen az FFP.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5346) madoxx válasza lofagi (#5345) üzenetére


madoxx
aktív tag

A 4.61-es fw-ben átkerül a system settings alá :)

(#5347) lofagi válasza madoxx (#5346) üzenetére


lofagi
addikt

OMFG milyen noob vagyok, köszi szépen

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5348) madoxx válasza lofagi (#5347) üzenetére


madoxx
aktív tag

Szivesen! :)

(#5349) Tonyk válasza madoxx (#5344) üzenetére


Tonyk
veterán

nem kell indítani, mert menni fog .... (próbáltad is vagy csak "kibicnek semmi sem drága" alapon?) :(((

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5350) madoxx válasza Tonyk (#5349) üzenetére


madoxx
aktív tag

Időnként használom és úgy rémlett kell neki. Emlékezetből írtam, sorry! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.